» »

nakup preko eBay-ja

nakup preko eBay-ja

1
2
3

ender ::

Zakaj bi plačeval 85USD za 1,5m optični kabel?!
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

LuGi ::

Ker je "oh in sploh" osebno bi seveda kupil enega za par evrov :))

mat3jc3k ::

LuGi

Zakaj si pa iz Ebaya narocil PCI wireless, sej imamo tudi v sloveniji?? Mal razlož, a gre za posebno hekersko? :P

LuGi ::

Ker v slo ne dobis draft-n 300m za 35eur:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

gregor ::

lugi, se pravi da dobim po pošti položnico za plačat, samo za ddv, carine pa ni ker je vrednost manjša kot 150 eur ?

ender, ne vem če zvočniki za 2000 eur in kabel za 5 eur gre skupaj, po moje ne gre

ta kabel drugače stane 200+ eur
http://www.hifi-regler.de/search.php

torej razlika je ogromna

lp

ender ::

Carino plačaš na pošti.

Pri digitalnih prenosu podatkov je povsem vseeno, kakšen je kabel (bakreni in optični) - če se povezava vzpostavi, bo zvok enak.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Azrael ::

To itak, samo ni avdiofilsko (če ni full drago, potem že ni dobro press).

Oglej si tole in preberi kaj je napisano. Za en ušiv 1.5m dolg UTP kabel hočejo 500$ in kot kaže, jih tudi prodajo lahko za toliko.
Nekoč je bil Slo-tech.

gruntfürmich ::

je kr hec ja, kake finte se gredo eni. neke high special stvari. potem pa bi si šel vse procese pogledat, kaj delajo in kaj devajo not v naprave, pa bi videl da dobesedno drek mešajo!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gregor ::

še eno vprašanje
kako se v ebayu izvede nakup več izdelkov, torej da je samo ena poštnina
oz če hočem kupit 4 izdelke moram za vsakega posebaj plačat poštnino

hvala
lp

ender ::

Če kupiš več izdelkov od istega prodajalca, se ponavadi lahko zmeniš. Če pa gre za različne prodajalce, pa pozabi na kombiniranje poštnin.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

gruntfürmich ::

skoraj vedno se po dobitku kontaktira prodajalca, tko da mu reči za skupen paket.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Stampl ::

Ali bi bil kdo zainteresiran naročit paket prek ebaya (gre se za sprednje vilice za motor) namesto mene, ker sam nimam kartice.

Če je kdo naj mi piše na ZS.

Hvala vnaprej,
Sašo

stratosD ::

heh...sam sem pa prvič na ebayu v mal hecni situaciji.
Najdem enga na ebay.uk ki ma poceni ohišja za nokio 5300 pa hočem naročit 3 komade.
Mailam ga (v nedeljo) kaj in kako al naj 3X bidam različne barve ohišij al gre to tudi
kako drugače. Tipson mi odgovori čez 2 urci (v nedeljo!) da nej mu kar nakažem cca 13 EUR
na ebay@blabla.njegovkonto na paypalu, da ne bo treh paketkov delal ampak sam enga.
Ročno storim to in mu pošljem od Paypala podatke o transakciji in svoj shipping adress.
Zdej me pa tipson ne šljivi več čeprav sem mu poslal že 4 emaile.
....pa me zanima al se zdej lahko pritožim na ebay ali na paypal, če se bo tip delal kot da
se ne poznava :D ...sej ne da bi lih v jok pa na drevo zarad 13 EUR ampak vseeno...
Mam na Paypalu registrirano transakcijo na njegov konto ->
You have sent a payment of £12.00 GBP to ebay@mobilemystery.co.uk.

Sicer ma pa 99,10% feedbacka, cca 1000 prodaj mesečno pa od tega ene 12 pritožb na "bad comunication"

stratosD

nejcpirc ::

To pa res nisi dobr naredu: Offers to Buy or Sell Outside of eBay


Potential Fraud Risk of Offers to Buy Outside of eBay
Although other offers to buy or sell off-site may or may not be made with the intent to defraud, there is always a significant level of risk involved. Please be aware that items purchased as a result of an off-site offer are not eligible for eBay services, including Feedback, contact information requests, and the eBay Buyer Protection Program.

LuGi ::

Počakaj 7-10 in če ne bos dobil itema open dispute.. ;)

gruntfürmich ::

jp, vse mora iti preko ebaya. ko ti message teži da plačaš, takrat plačaš, preko linka na ebayu do paypala. drugače bo/je verjetno kriza:8)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Urc ::

Živjo.

Sicer sem že kar neki tem prebral o ebayu. Samo bom vseeno prašal za konkreten primer:

KLIK

Torej koliko bi potem plačal vse skupaj?

48.00 $ + 14.00 $ poštine + 20 % davek?

darkolord ::

pa 3% carine se mi zdi

gruntfürmich ::

ni 30% carine??
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gregyk ::

Živjo.

Sicer sem že kar neki tem prebral o ebayu. Samo bom vseeno prašal za konkreten primer:

KLIK

Torej koliko bi potem plačal vse skupaj?

48.00 $ + 14.00 $ poštine + 20 % davek?


Od 22€ - 150€ skupne vrednosti (naročilo+poštnina) plačaš SAMO DDV. Od 150€ naprej pa DDV in carino (carinske stopnje so pa različne za različne izdelke)

stratosD ::

heh...sam sem pa prvič na ebayu v mal hecni situaciji.
Najdem enga na ebay.uk ki ma poceni ohišja za nokio 5300 pa hočem naročit 3 komade.
Mailam ga (v nedeljo) kaj in kako al naj 3X bidam različne barve ohišij al gre to tudi
kako drugače. Tipson mi odgovori čez 2 urci (v nedeljo!) da nej mu kar nakažem cca 13 EUR
na ebay@blabla.njegovkonto na paypalu, da ne bo treh paketkov delal ampak sam enga.
Ročno storim to in mu pošljem od Paypala podatke o transakciji in svoj shipping adress.
Zdej me pa tipson ne šljivi več čeprav sem mu poslal že 4 emaile.
....pa me zanima al se zdej lahko pritožim na ebay ali na paypal, če se bo tip delal kot da
se ne poznava :D ...sej ne da bi lih v jok pa na drevo zarad 13 EUR ampak vseeno...
Mam na Paypalu registrirano transakcijo na njegov konto ->
You have sent a payment of £12.00 GBP to ebay@mobilemystery.co.uk.

Sicer ma pa 99,10% feedbacka, cca 1000 prodaj mesečno pa od tega ene 12 pritožb na "bad comunication"

stratosD


no, se je tudi ta moj "case" uspešno končal, danes sem dobil 3 ohišja za Nokio, kot sem naročil...zgleda da je možak bolj expeditiven kot pa pismen in je direkt poslal naslednji dan po plačilu brez da bi potrdil po mailu ...in to letalsko za 2,03 £ ...

gruntfürmich ::

pls dajte povedat hitr!
kolk je carine, ker sem naročil stvari iz ZDA, pa sem čisto pozabil. je je sploh kaj? vrednost je 400$?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

LuGi ::

Davek bo 20% + Carina xx% - za carino se pozanimaj na http://www.carina.gov.si/si/kontakt/

darkolord ::

Tuki pogledaš carino

gruntfürmich ::

kaj pa to ko se je omenjalo kot gift? a je kaj na tem da mi pošlje kot gift in ni davka in carine? al je treba neko malo ceno predpostavit za gift vseeno in da se izogneš davku & carini???
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

LuGi ::

To ne potegne več.. razen če bi ti zapakiral kot darilo bi mogoce slo cez ;)

gruntfürmich ::

kaj blago bom moral sam iskat it na carino ali kako??
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ender ::

Na pošto, kjer plačaš carinske dajatve.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

mavec ::

Zdravo,

Imam eno manjšo prošnjo. Preko Ebaya bi naročil 3 majice.
Sam namreč nimam Paypala.
Če je kdo pripravljen zadevo naročit bi bil zelo vesel.
O vseh pogojih (plačilo stroškov, prevzem itd...) bi se z morebitnim naročnikom pomenil preko ZS.
Zainteresirane bi prosil, če mi to sporočijo na ZS ali pa na mail v profilu.


LP,
Aleksander

gruntfürmich ::

jst ne bom, pa sem že. najlažje je, da rečeš staršu naj ti da kartico za paypal. al pa si sam naroči kartico; baje da jo dobiš zelo na izi dandanes.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mavec ::

Urejeno.
Hvala vseeno za pomoč vsem.

elcielo ::

Pozdravljeni!
Zanima me, kaj storiti ko recimo plačanega izdelka prodajalec ne pošle? Ali je to na primer zanesljiv prodajalec? Positive Feedback:100% Feedback score:62

Hvala

darkolord ::

Positive Feedback:100% Feedback score:62
To pomeni, da je 62 ljudi kupilo od njega in vsi so bili z nakupom zadovoljni (torej so stvar prejeli in deluje oz. je takšna, kot bi morala biti). Lahko si tudi pogledaš bolj detajlen feedback, da vidiš tudi, kaj so ostali dejansko kupili.

Načeloma je pa ta feedback OK.

elcielo ::

Če naročaš recimo iz Japonske, Kitajske,.. piše zraven poštnina za Slovenijo na en izdelek 25 dolarjev. Ali je poleg tega potrebno plačati še kaj?

Steinkauz ::

nad 22eur davek na izdelek+poštnina
nad 150 še carina

PINki ::

Če bi dobil na avkciji dober telefon za smešno ceno, ker bi bil pač zelo spraskan ali z razbitim displayom... kakšni zapleti lahko nastanejo na carini, če mi ga pošljejo kot gift?

Kako se potem obračunajo uvozne dajatve oz. stroški na carini?

darkolord ::

PINki je izjavil:

Če bi dobil na avkciji dober telefon za smešno ceno, ker bi bil pač zelo spraskan ali z razbitim displayom... kakšni zapleti lahko nastanejo na carini, če mi ga pošljejo kot gift?

Kako se potem obračunajo uvozne dajatve oz. stroški na carini?
Obračunajo se glede na znesek, ki si ga ti plačal. Če piše "gift" bojo zahtevali račun. Če bo na računu sumljivo nizka cena, bojo izdelek ocenili sami. Tako nekako

gruntfürmich ::

'giftov' baje ni več... [beri: ne pošiljat stvari kot darilo]
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

St235 ::

Če na paketu piše gift, bodo pač zahtevali račun.

Zion10 ::

Zdravo,

sem pred odločitvijo da kupim prenosnik , preko ebay-a samo to počnem prvič. Tako me zanima na konkretnem primeru, če sem prav dojel plačevanje, namreč prodajacu moram plačat 1487$(cena 1388+99 poštnina)=1.028,14€ preko paypala(recimo). Potem pa ko zadeva prispe v slo. moram pri prevzemu plačat davek na znesek 1.028,14, kar znese 206€ ?

Poleg tega me zanima kako je z garancijo?

Pa mimogrede me zanima če je možno fizično zamenjat US tipke(tipkovnico) za EU?

ender ::

Najprej plačaš carino (se mi zdi, da je 6,5%), potem pa na celoten znesek (artikel+poštnina+carina) še 20% DDV.

Kar pa se tiče menjave tipk, boš verjetno lahko zamenjal samo celo tipkovnico - raje kupi nalepke.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zion10 ::

kako to, s paypalom plačam šele ko izdelek pride v slovenijo ?
na podlagi česa pa potem prodajalec pošlje izdelek... ne razumem

Steinkauz ::

Ti plačaš prodajalcu tolk kot piše na ebayu(izdelek+poštnina)
Potem pa naši prelepi državi plačaš carino(čeprov za elektroniko je ni se mi zdi) na vse skupaj pa še DDV 20%. Zravn ti nabijejo še ene 5 eur postopka+poštnine od carine do tebe.
Vseeno preglej nemške/uk strani, ker lahko dobiš še ceneje, ker nimaš teh 20%

Zion10 ::

Steinkauz je izjavil:

Ti plačaš prodajalcu tolk kot piše na ebayu(izdelek+poštnina)
Potem pa naši prelepi državi plačaš carino(čeprov za elektroniko je ni se mi zdi) na vse skupaj pa še DDV 20%. Zravn ti nabijejo še ene 5 eur postopka+poštnine od carine do tebe.
Vseeno preglej nemške/uk strani, ker lahko dobiš še ceneje, ker nimaš teh 20%


Potem sem imel prav v prvem postu:
"namreč prodajacu moram plačat 1487$(cena 1388+99 poštnina)=1.028,14€ preko paypala(recimo). Potem pa ko zadeva prispe v slo. moram pri prevzemu plačat davek na znesek 1.028,14, kar znese 206€ ?"

Zadevo enkrat plačam prodajalcu in potem še drugo pačilo - davek!

Glede evropski trgovin je pa problem k nisem ničesar najdel podobnega (w520 z proc. 2720QM ali podobnega prenosnika recimo HP EB 8560W z 2720QM) z konkurenčno ceno. Nasplošno zelo težko najdem pren. z tem procesorjem.

fr4nc ::

Jap... tudi če bi bilo 20 000 €, bi bil davek 20% -> 4 000€...

A nisi vedel, da če naročiš izven EU (no za Hrvaško ne vem), je davek 20%, če znesek presega določeno vsoto (zdi semi, da je okoli 20€), nato še pa plačaš postopek carinjenja...??

Lp

Zion10 ::

fr4nc je izjavil:

Jap... tudi če bi bilo 20 000 €, bi bil davek 20% -> 4 000€...

A nisi vedel, da če naročiš izven EU (no za Hrvaško ne vem), je davek 20%, če znesek presega določeno vsoto (zdi semi, da je okoli 20€), nato še pa plačaš postopek carinjenja...??

Lp

vem da je davek 20% na znesek nakupa, to tudi ni problem . Mislim, da je jasno razvidno, predvsem me zanima potek plačila!

St235 ::

Potek plačila:
Plačaš trgovcu artikel + poštnino
Zadeva pride na carinsko pošto
Dobiš obvestilo da jim posreduj račun
Izračunajo davek + carino + stroške postopka
Plačaš izračunano vrednost ob prevzemu (poštarju oziroma direktno na carinski pošto pri osebnem prevzemu)

Zion10 ::

St235 je izjavil:

Potek plačila:
Plačaš trgovcu artikel + poštnino
Zadeva pride na carinsko pošto
Dobiš obvestilo da jim posreduj račun
Izračunajo davek + carino + stroške postopka
Plačaš izračunano vrednost ob prevzemu (poštarju oziroma direktno na carinski pošto pri osebnem prevzemu)

hvala, razumem!

aljaz33 ::

Jaz imam pa tak problem: Naročil sem 2 artikla na ebayu iz ZDA, skupaj s poštnino me je vse skupaj prišlo 112 EUR. Paket bi moral dobiti med 4. in 7. avgustom, vendar ga do danes še nisem prejel. Če sledim pošiljki, mi piše, da je paket trenutno na carini v Sloveniji. Ali ima kdo že podobne izkušnje s tem, se zna stvar dolgo zavleči?

St235 ::

Zato ker je treba paket obdavčit?

Če je apket prišel v petek ali celo soboto/nedeljo, ga bodo carinik v obdelavo vzeli šele danes. Torej bi moral jutri - pojutrišnjem dobit obvestilo, da jim moraš dostavit papirje.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay carina iz ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6733131 (1919) Nesta

Kupovanje prek eBaya (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
567101051 (45598) Tilen

ebay (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19743139 (32530) Tilen

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27093892 (70757) Tilen
»

Relacija: Kitajska - Carina (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5014751 (11795) Garibaldi

Več podobnih tem