» »

Ebay carina iz ZDA

Ebay carina iz ZDA

1
2
»

bastadu ::

Tilen je izjavil:

Tako, da greš v ZDA in tam zadevo uporabljaš.

Točno tako, karkoli drugega boš naredil, boš kršil zakon ...

bobby ::

MoRp je izjavil:

Še jaz. V ZDA bi kupil ploter čigar cena je 200$. Imam kolega ki zivi tam. Kako spraviti zadevo v EU da se izognem vsaj placilu ddv? Ce ne tudi carine?


Od 1.6.2013 zelo težko, vse kar je import iz USA, morajo američani za uvoz v EU v paket dodat recimo temu račun oz neko izvozno papirologijo.
Nato pa te slovenska carina, ko dobi paket, malo pobara, da pošlji podatke, ti ene maljonkrat pošlje nek dokument, ki ga moraš izpolnit kot pravna oseba, ker je vrednost večja od 150€, potem traja še kakšen mesec, da človeku dopoveš, da nisis pravna oseba in da naj ti končno predloži obrazec za fizično osebo,.. no potem, ko končno vse to urediš, ti nabijejo davek in carino na skupne stroške (cena zadeve IN poštnino) in potem gre zadeva čez. Da ne omenim, da ti umes ene parkat pošlje isti mail, ker imajo sistem v kurcu (ga nimajo) in se z enim dotičnim, ali dvema, o imenih ne bomo, konstantno vrtiš v krogu,...

v glavnem, nakup iz USA je po 1.6. ratala na pol borba,... ok bi zastopil, da bi se mi to samo meni in samo enkrat zgodilo,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

beowulfsam ::

Tale DDV iz daljne bav bav tujine za RABLJENE izdelke med fizičnimi osebami bi moral nekdo spodbijat na kakem sodišču. Če so vse davščine bile že nekje plačane, ti Slovenija oz EU s tem naredi dvojno obdavčitev. Tok o sporazumih za izogibanje dvojnih obdavčitev...nema za male ljudi.

k3k3tz ::

TABOO ::

Sicer nekateri že pišete o tem pa kljub temu...

Na ebayu mi poleg poštnine obvezno hočejo zaračunati še uvozne stroške oz. takse za Slovenijo (import taxes), saj je to menda v nekem "global shipping programu", ki naj bi ga imeli sklenjenega z več državami, med drugim tudi SLO.

Ko sem vprašal na carinsko pošto v Lj, so mi odgovorili, da carinska pošta SLO ni v tem sistemu, naj pa preverim TNT ali DHL... Tudi tam o tem ne vedo kaj dosti...
Zanima me, kdo kaj več ve o samih podrobnostih tega sistema.......Ali ima že kdo kaj izkušenj glede tega, saj ne bi rad plačeval dvakrat ?

LP

bastadu ::

Jaz sem že nekajkrat kupoval z vključenimi uvoznimi stroški in je paket vedno prišel direktno do mene ... Če naša carinska pošta ni v tem sistemu to verjetno pomeni, da naša država od teh uvoznih dajatev nima nič, ampak jih pokasirajo v eni izmed druguh EU članic, kjer se uvoz dejansko izvede ...

TABOO ::

bastadu, najlepša hvala. Če prav razumem, je prišel preko kakšne kurirske službe, ne preko Pošte... Verjetno prevzemajo v centralnem skladišču nekje v EU in to je to....

Čeprav priznavam cesarju, kar je cesarjevega pa ne bi rad plačeval dvakrat...

primo ::

Nekaj bi rad kupil iz Avstralije. Cena s poštnino 200 EUR. Čeprav sem o plačilu carine in DDVja pogledal komentarje na netu mi še vedno ni jasno ali se plača cena artikla + poštnina + DDV 22% + carina ali cena artikla + poštnina + carina + DDV 22%.
LP

St235 ::

Artikel + poštnina +((artikel +poštnina)*DDV) + ((artikelj+poštnina)*carina) + stroški postopka

primo ::

St235 je izjavil:

Artikel + poštnina +((artikel +poštnina)*DDV) + ((artikelj+poštnina)*carina) + stroški postopka

Hvala za odgovor, sicer malo bolj v matematični formuli (v matematiki sem bil vedno bolj slab). Upam da sem prav razumel: artikel + poštnina + DDV in na vse to plačaš določen procent carine in za dodatek še stroške postopka.

St235 ::

Narobe sem napisal v formuli.

Carina se obračuna od carinske vrednosti (torej izdelek + poštnina).

DDV pa od davčne vrednosti, ki je carinska vrednost plus carina.

http://mladipodjetnik.si/podjetniski-ko...

DDV pri uvozu se obračuna od davčne osnove, ki jo sestavljata po carinskih predpisih ugotovljena carinska vrednost blaga ter znesek carine in drugih dajatev, ki se plačujejo ob uvozu.


Torej na vrednost izdelka plus poštnine najprej dodaš carino potem pa na vse skupaj DDV. In seveda stošje postopka.

Mislim, da si to mislil s tole "formulo": artikla + poštnina + carina + DDV 22%

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

mailer ::

Ta formula nebi smela bit pravilna. DDV se mora obračunat na ceno izdelka in poštnino (čeprav se na poštnino nebi smel, ker je potem to dvojni davek), carina bi bmorala biti iz davka izvzeta.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

St235 ::

Imaš za to kakšen konkreten vir?

carina bi bmorala biti iz davka izvzeta

Zakaj bi morala bit carina izvzeta iz davka? Imaš zgoraj vir, ki trdi nasprotno.

čeprav se na poštnino nebi smel, ker je potem to dvojni davek

Kako točno je DDV na poštnino dvojni davek?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

primo ::

Uf, kako zakomplicirano. Še vedno mi ni čisto jasno.Logično bi po moje moralo bit takole: če pri nas nekaj kupiš plačaš izdelek in 22% davka na izdelek + poštnino. Vem pa da iz tujine, ki ni v EU so naredili malo drugače in DDV obračunajo na izdelek in poštnino. Če so že to naredili bi po moji oziroma državni logiki moralo bit: artikel + poštnina + DDV in na to carina + stroški postopka. Nelogično je da bi na izdelek + poštnino + carino dodali DDV. Čeprav je pri nas vse mogoče.
Tako, da mi še vedno ni jasno kaj je prav.

St235 ::

Zakaj točno po tvoje na poštnino (in general) ni dovoljeno zaračunat DDV?

če pri nas nekaj kupiš plačaš izdelek in 22% davka na izdelek + poštnino

Niti pod razno nimaš prav. To da si ti naiven in misliš da plačaš DDV samo pri izdelku (ne pa tudi pri storitvi) je predvsem tvoj problem. DDV se seveda lahko plača tudi pri poštnini (Preden se začne kdo napihovat so tudi oprostitve DDV pri univerzalnih poštnih storitvah)

Nelogično je da bi na izdelek + poštnino + carino dodali DDV.

Kaj točno je nelogičnega?

NAjprej se pogleda koliko je vreden izdelek in koliko so vredne storitve (zavarovanja, poštnine...). Seštevek tega je carinska vrednost. Na to vrednost se izračuna carina (predstavljaj si to kot poseben dodatek na vrednost izdelka zaradi zavarovanja lastnega (EU) trga). Ko to vse sešteješ skupaj dobiš skupno vrednost tega kar uvažaž v EU. In tako kot za veliko večino ostalih stvari potem plačaš Davek na dodano vrednost.

FireSnake ::

Če naročimo telefon iz tujine in preseže vrednost 150€.
Recimo 200 €

Koliko je res dejanski strošek carine za tehnično robo?

Za DDV mi je znano, 22%
Stroški carinjenja so tudi par €.

Koliko pa je dejansko carine pa nikjer ne zasledim.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Nahrbtnik ::

Na telefone NI CARINE.
Sicer pa je carina en drobiž (2-3%) proti DDV (22%).

Nesta ::

Živjo.
Preko ebaya sem naročil MOTOROLA MA1 WIRELESS ANDROID AUTO CAR ADAPTER
Ze tam sem plačal carino in stročke pošiljenja.
Sedaj sem od pošte dobil SMS za carinski postopek.

kaj moram izbrati v drugem koraku?

Posredno ali neposredno zastopanje?

 Carina

Carina



Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nesta ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup preko eBay-ja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11425491 (13562) St235

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27093397 (70262) Tilen

Fedex carina

Oddelek: Loža
336708 (5381) Tilen

Carina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13839488 (35269) Tilen

Več podobnih tem