» »

Windows Vista ali Xp?

Windows Vista ali Xp?

1 2 3
4
»

feryz ::

feryz - osebno si takih ljudi tudi sedaj ne predstavljam.

Pojdi na prvi rač. servis, pa vprašaj, kakšni so posegi na novih prenosnikih in koliko jih je. Čaka te presenečenje.
P.S. občasno pomagam pri teh opravilih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

solatko ::

Na čisto novih ali po enem mesecu uporabe viste?

Icematxyz ::

Texas state Senate bans Vista from use in government agencies

Ok če ni to kakšna prvoaprilska je pa res smešna. ;)

"We are not in any way, shape or form trying to pick on Microsoft, but the problems with this particular [operating] system are known nationwide," Hinojosa said during a Senate session debating...


"And the XP operating system is working very well."


Če stereotipno neumni američani nekaj pogruntajo potem res nevem kako to da je na slo-techu toliko zagovornikov Viste.

Drugače pa IBM lobira za open office. In tudi tam vidim da imajo iste težave kot pri nas z sprenevedanjem. In glaven razlog zakaj uporabljajo Microsoft? Zato ker pač je monopol. Zato se niti trudijo en da bi pogledali k "konkurenci". Uveljavljajo pa standard za dokumentacijo isto kot mi za državno upravo vidim ki bo vrjetno omogočil prehod na open office.

Vrjetno tudi pri nas lobira IBM? In si pripravlja teren. A to pomeni da je SUN njegov partner ali da bo se res izvršil prevzem v kratkem?

Vidim da je ravno novica se spisala:

IBM ne bo prevzel Suna

Torej IBM ne bo prevzel SUN. Zanimivo torej da lobira za Open office v ZDA.

Zgodovina sprememb…

ender ::

Če stereotipno neumni američani nekaj pogruntajo potem res nevem kako to da je na slo-techu toliko zagovornikov Viste.
Zato, ker je sistem toliko spremenjen, da se neki veliki organizaciji ne splača šolat uporabnikov, hkrati pa se izogneš nejevolji uporabnikov, ker so se spremenile ikone (pri tipičnem uporabniku so problemi že, če malo premakneš ikone, v Visti so pa vsaj malo spremenili večji del uporabniškega vmesnika). Pri takšnih organizacijah ni strošek samo v nadgradnji operacijskega sistema in strojne opreme, pač pa moraš upoštevati tudi stroške šolanja, in stroške zaradi izgubljenega časa, ko se uporabniki lovijo v novem sistemu.

Za domačo uporabo je pa Vista (sploh za nekoga, ki se ukvarja z računalniki) Vista dobra izbira. Sistem je na dovolj dobri strojni opremi definitvno bolj odziven kot XPji (na istem računalniku), in na splošno gledano, nima nič več neumnosti v primerjavi z XPji, kot so jih imeli XPji v primerjavi z 2000.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

bluefish ::

Zaradi podobnih razlogov tudi nad 7 ne bodo preveč navdušeni, navsezadnje je po mnenju mnogih le Vista Final.

jest10 ::

Pa saj se da naštimati klasično namizje

ender ::

Klasično namizje že, samo so spremenili imena ikon, meni Start, cel kup pogovornih oken (nalaganje/shranjevanje datotek), nastavitve...
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

oldguy ::

Zato, ker je sistem toliko spremenjen, da se neki veliki organizaciji ne splača šolat uporabnikov, hkrati pa se izogneš nejevolji uporabnikov, ker so se spremenile ikone (pri tipičnem uporabniku so problemi že, če malo premakneš ikone, v Visti so pa vsaj malo spremenili večji del uporabniškega vmesnika). Pri takšnih organizacijah ni strošek samo v nadgradnji operacijskega sistema in strojne opreme, pač pa moraš upoštevati tudi stroške šolanja, in stroške zaradi izgubljenega časa, ko se uporabniki lovijo v novem sistemu.

Za domačo uporabo je pa Vista (sploh za nekoga, ki se ukvarja z računalniki) Vista dobra izbira. Sistem je na dovolj dobri strojni opremi definitvno bolj odziven kot XPji (na istem računalniku), in na splošno gledano, nima nič več neumnosti v primerjavi z XPji, kot so jih imeli XPji v primerjavi z 2000.


Eh, Network connections po defaultu na Xpjih odpreš z dvema klikoma, na Visti s tremi. Pa je to totalno minorna razlika, a meni pomeni kar dosti, ko štimam nove mašine... LSASS disk problem, naprimer, je tudi ena taka caka, zaradi katere se ti Vista zelo hitro zagravža. Kupiš nov, state of the art laptop za velike denarje, dobiš zraven še Visto, da bo ja vse moderno in novo, nakar ugotoviš, da ti računalnik dela slabše kot pentium 2 izpred 10 let, poleg tega pa še konstantno ruži po disku. Tole sicer ni bil moj problem, sem ga pa pomagal reševat. Kljub temu, da smo mu nekako spedenali Visto, se je uporabnik kmalu odločil za downgrade in mu dam povsem prav.

Pač, enim nam Vista nikoli ne bo všeč, ker so za naše pojme falili smer razvoja, poleg tega pa jim zamerimo še kup obljubljenih a nikoli implementiranih funkcij, ki bi bile celo uporabne, zamujanje, probleme z povezljivostjo s starejšimi sistemi, buggy/neobstoječe driverje na začetku (preden se kdo vtakne, vemo, da to ni krivda M$ja, a je to nerelevantno), ter neslavni UAC, s katerim napredne userje zgolj oviraš. To so po mojem tisti glavni razlogi za "sovražnost" do Viste. Drugače pa itak velja, da vsakomur svoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

blackbfm ::

1) nastavitve za mrežno itak ne spreminjaš vsak dan, tako da je čisto vseeno če klikneš 3x.
2) "ruži" samo na začetku
3) če te UAC ovira, potem nisi napredni user (ker ga ne znaš izklopit):D

Se pa strinjam da so malo falili smer razvoja. Ampak je sistem vseeno boljši kot XP (zame).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

c00L3r ::

Vsak dan uporabljam oba sistema.

Na namiznem računalniku (na katerem sem večino časa) imam XP-e. Ta PC ima samo 1gb ram-a in P4 2,4ghz procesor in je nesmiselno nameščat Visto. Na tem računalniku primarno brskam, berem email-e, gledam filme in tv serije, poslušam muziko.

Na prenosnem računalniku pa imam Visto. Na tem primarno programiram, brskam, včasih pogledam tudi film ali pa TV serijo. Ko grem kam, gre ta seveda z mano in postane primarni.

Kar se tiče menijev in nastavitev. V Visti so stvari, ki jih pogosto uporabljaš in spreminjaš prej dosegljive. Bolj napredne stvari pa so klik ali 2 oddaljene. V XP je dostikrat tak, da se ti odpre neki panel z nastavitvami in navaden uporabnik, sploh ne ve kaj je kaj. To je ena stvar, ki je boljša

Druga stvar je novi meni start. Na Visti si sploh več ne urejam onega "Start->Programs" menija. Ker samo pritisnem "Win" tipko na tipkovnici, vpišem par prvih črk in vdarim Enter. In program se je že zagnal. Na to stvar sem se tak navadil, da sem na XP-ih namestil program Launchy, ki dela podobno stvar.

Tretja stvar je zagon pogostih uporabljenih programov s pomočjo SuperFetch. Na prenosniku se mi programi, ki jih pogosto uporabljam zaženejo neverjetno hitro. Najbolj opazim, ko poženem Visual Studio. Ko sem na prenosniku imel XP-e, se ni nikoli tako hitro zagnal.

Stvar, ki me dejansko moti pri Visti, je to da ne morem telefona flashat na novejši ROM. Ima Samsung Omnio in izdelovalci custom ROM-ov naredijo aplikacijo samo za XP-e. To pa seveda ni problem Viste, je pa nevšečnost. Se pa da rešit z vmWare-om.

Potem pa še je zagonski čas OS-a. Ta je najverjetneje na Visti za par sekund daljši kot na XP. Sicer pa tudi, se mi teh par sekund v celem dnevu ne bo poznalo. Se pa s tem ne obremenjujem pretirano, saj prenosnik vsake par dni ponovno zaženem ali ugasnem. Sicer ga dam samo v Hibernate, iz tega stanja pa pride sprejemljivo hitro.

Potem pa so še male stvari, kot boljša nativna podpora gonilnikom. Ko namestim Visto mi dela grafika, zvok, mrežna, wireless. Vse kaj dejansko rabim :) Če namestim XP-e na novo, potem ni zvoka, resolucija je nižja, mrežne podpore pa ni ne za wireless, ne za Ethernet.

Ko kupim nov namizni PC gre takoj gor Vista. Tisti, ki pa vam ni všeč, pa ne rabite drugim v glavo zabijat svojega mnenja, da je Vista za en drek, pa da šteka, pa da nič ne dela na njej. To preprosti ni res. Ni nekih astronomskih prednosti v Visti napram XP. So pa male razlike, ki (vsaj meni) olajšajo vsakodnevno delo z računalnikom.

Wox ::

Fajn da ti Vista paše.
Commodore 64

oldguy ::

1) nastavitve za mrežno itak ne spreminjaš vsak dan, tako da je čisto vseeno če klikneš 3x.
2) "ruži" samo na začetku
3) če te UAC ovira, potem nisi napredni user (ker ga ne znaš izklopit):D

Se pa strinjam da so malo falili smer razvoja. Ampak je sistem vseeno boljši kot XP (zame).


Nauči se brat.

1. napisal sem: "Pa je to totalno minorna razlika, a meni pomeni kar dosti, ko štimam nove mašine..."
2. napisal sem: "LSASS disk problem" - ruženje se ne bo nehalo tudi po letu dni, če si pripravljen čakat tako dolgo. Google it.
3. Eh saj me ne moti tako zelo. Kot si napisal, izklopiš pa ne teži več. Ampak je pa še ena stvar več, ki jo je potrebno skonfigurirat zato, da je user zadovoljen.

Ko kupim nov namizni PC gre takoj gor Vista. Tisti, ki pa vam ni všeč, pa ne rabite drugim v glavo zabijat svojega mnenja, da je Vista za en drek, pa da šteka, pa da nič ne dela na njej. To preprosti ni res.


Lej, noben ne zabija nikomur nič v glavo, gremo se čisto navadno debato. :) Ti ni treba nič v zrak skakat. Vsak OS ima svoje probleme, zakaj pa Vista meni (pa še marsikomu) "ne potegne" sem pa tudi že napisal. Ampak za vsak primer se bom ponovil: vsakomur svoje...

ender ::

Stvar, ki me dejansko moti pri Visti, je to da ne morem telefona flashat na novejši ROM. Ima Samsung Omnio in izdelovalci custom ROM-ov naredijo aplikacijo samo za XP-e.
Če imaš 64-bitno Visto, je to deloma problem Viste, ker se je MS odločil, da bo dovolil nalaganje samo podpisanih gonilnikov. Kakšen točno je motiv tega, ni znano, ker lahko vsak kupi certifikat za podpisovanje (razen, če MS mogoče ne služi tudi pri teh certifikatih, čeprav dvomim, da je toliko razvijalcev, da bi Microsoft preko certifikatov [ki jih prodajajo certifikatne agencije, ki z Microsoftom nimajo druge zveze, kot da je MS za njih izdal cross-signing certifikat] lahko dobil kakšno omembe vredno količino denarja).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

c00L3r ::

To flashanje ne deluje pri custom ROM-ih. Samsungova aplikacija, za originalne rome podpira Visto (tako vsaj piše).

Icematxyz ::

Ok sem na partisu zasledil povzetek članka z enaa.

http://dne.enaa.com/prikaziCL.asp?ClID=...

Na kratko:

Microsoft je že večkrat napovedal, da bo Windows XP umaknil iz ponudbe. Ampak dobri stari 'ikspeji' še vedno ostajajo. Po tokratnih napovedih do sredine prihodnjega leta.


Poleg tega, da je Windows XP najbolj priljubljen Microsoftov opearcijski sistem, mu je pripadla tudi lovorika za operacijski sistem, ki najdlje vztraja na trgu. Aprila 2010 bo namreč Windows XP star že 104 mesece, medtem ko so ostali Microsoftovi operacijski sistemi imeli občutno krajšo življenjsko dobo. Windows 95 je vztrajal 76 mesecev, Windows 98 je bil na trgu 68 mesecev in predhodnik XP-jev, Windows 2000 le 61 mesecev.


Po podatkih družbe Net Applications, je Windows XP z 62,85-odstotnim tržnim deležem še vedno vodilni operacijski sistem. Drugouvrščena vista se mora zadovoljiti z le 23,42 odstotki trga.


Torej kot vedno. priporačam vam še naprej XP. ;)

bluefish ::

menda bo MS ponudil tudi downgrade iz 7 na XP, kar je prvič, da bo možen preskok za dve verziji nazaj. Čudna odločitev glede na precej pozitivna mnenja glede novega OS.

Icematxyz ::

To me spominja na film Soldier v katerem igra Kurt Russell vojaka Todd-a. Od otroštva ga vzgajajo da je najbolši. In to tudi je.

Potem pa pride nov rod vojakov ki bi naj bili:

the new soldiers are superior in strength, speed, endurance, ability, and complete genetic lack of emotion, making the "old ones", who were trained from birth, obsolete.


Todd pa postane "klump" ;) in ga odvržejo na smetišče. Ampak na koncu ostane le še Todd vse ostalo pa je zgodovina.

Nekako tako gledam jaz na zadeve do sedanjega časa glede Viste in XP.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 na vrhu v ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7016759 (14768) MrStein
»

Windows 7 zbral največ prednaročil v zgodovini Amazon.co.uk (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16214731 (9642) nekikr
»

Windows 7 beta hitrejša od Viste, XP (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
26926285 (13759) koyotee
»

Neutrudni Windows XP (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
39730768 (16502) oldguy
»

Xp ali Vista? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15810344 (6814) ___

Več podobnih tem