» »

Xp ali Vista?

Xp ali Vista?

1 2
3
4

cukl ::

flight simulator x mi požere 2gb rama, 1gb pa mi itak vista požre. za tiste, ki pravijo, da je 2gb rama preko glave. :P

solatko ::

Vista požre rama kolikor ga lahko, da vse ostalo dela normalno, pri xp-jih, ko si pokuru ram je čakalo, da se je sprostil. Meni ga pri 1,5GB še ni v šestih mesecih zmanjkalo - vista ultimate.

Boomer1911 ::

ko vidim kake nekateri mečejo ven, bi me najrajš kr pobralo od smeha :))
sam poglejte u moj podpis (tam je spec. mojga kompa) (pa dodaj +400MHz na procesor... nedavno navit);((
pa mi dela vista 100x boljš kt pa XP.
igre... neigram ravno veliko, če pa, mam vedno vsaj 20-50FPS več kt pa v XPju!! dobesedno
majhen primer: COD2: XP-20FPS Vista-55FPS (povprečje)

splošno gledano... vista ima 100000x boljši sistem za posodobitve, vse driverje sem imel v prvih 10min že instalirane, ne da bi se spomnil da jih moram naložiti.8-)
edini problem, ki sem naletel do sedaj je povezovanje P1i na USB dock... sam to niti ni pomembno zame, ker imam modrozobega in čitalec kartic.
aja, pa visto imam na 20GB disku, ki je počasen kt polž (iz leta 98 je, če se nemotim) pa imam rating 3.8
drugače imam dualview na CRT zaslonih...8-O8-O

pa pozabili smo na eno veliko prednost viste, ki jo XP nima...>:D
INDEXing (postavljanjse največkrat rabljenih datotek na višjo priroriteto)
to tudi močno poveča hitrost delovanja programo (ja tudi iger ja)
prvih par zagonov je malo počasnejših, kasneje pa to čedalje hitreje dela.

kot vedno... pričakujem (vsemogočne... NOT) kritike 8-O
Intel P4 3.0E @ 3.86GHz | 1GB DDR400 | Asus N7600GS | 2x 500GB & 320GB HDD
ASUS K50IN series | Core 2 Duo 2.53GHz | 4GB DDR2 | GeForce G102M | 500GB HDD

dronyx ::

1Janezek1: Jaz sem Visto videl enkrat in res težko sodim o razlikah v hitrosti, doma pa žal nimam tako zmogljivega računalnika, da bi se obremenjeval še z Visto.

Kakor opažam se v večjih poslovnih okoljih, kjer so zadeve standardizirane, nekako ne prijemlje, morda ji gre še najbolje na kakšnih prenosnikih. Nenazadnje je to verjetno ugotovil tudi MS$$$ in zato napovedal že nov operacijski sistem, kar je sumljivo hitro glede na to, koliko časa so skup pacali Razglede.

Če pa bi bile razlike v hitrostih in številu slik na sekundo res tako očitne, kot govoriš, pa verjetno dileme sploh ne bi bilo (to, da Vista dela 100 krat boljše, pa me žal navdaja s sumom o relevantnosti teh podatkov). Pa očitno je?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Boomer1911 ::

na mojem predpotopnem kompu je res tako, pa če verjamete ali ne
Intel P4 3.0E @ 3.86GHz | 1GB DDR400 | Asus N7600GS | 2x 500GB & 320GB HDD
ASUS K50IN series | Core 2 Duo 2.53GHz | 4GB DDR2 | GeForce G102M | 500GB HDD

just_a_cook ::

Imam delovno postajo Siemens in Visto.
Prej sem imel navadno kisto 3000+ in win2000.

Zakljucek: prej sem bil dosti bolj zadovoljen, delalo je hitreje in bolje. Vista je navadno marketinsko sranje....
Pol k.... ne dela pravilno.
==================
Just a cook

blackbfm ::

Vista ni navadno marketinsko sranje. Je precej spodoben OS. Za leto 2008 veliko bolj primeren kot zastarel XP.

99% stvari deluje normalno v Visti. Te fore da nič ne dela pa to to je en bulšit. Ok, ne rečem za kakšne posebne namenske programe, samo 99% stvari ki se jih dobi tko z neta deluje. Sej se mi niti ne da naštevat kaj vse mam inštaleran..recimo tko da veliko več kot povprečen uporabnik pa z ničemer nimam problema. Odkar uporabljam mi je samo 2x zatežilo zarad kompatibilnosti:

1) splinter cell
2) delphi 7

Splinter cell sem dubu drug release in je laufal brez problema. Delphi 7 pa tako ali tako deluje ne glede na opozorilo o kompatibilnosti. Edina bedna stvar pri visti je UAC. Izklopiš pa je mir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

McGregorSL ::

V našem podjetju še dolgo ne bo viste.

Na laptopih je pa popularna zgolj zaradi tega kej jo forsirajo zraven!... Zelo težko dobiš laptop z winXP.

Jaz nobenemu ne priporočam viste na NE-hiend laptopu.

Dejstvo pa je, da ti bodo Visto vsilili pa če to hočeš ali ne...

-Janezek: btw. Indexiranje je tudi že na XP obstajal... in priporočam, da se ga ugasne na obeh OSih
-Blacklw: tvoji komentarji so smešni in brez osnove.

just_a_cook ::

Blacklw: sorry, ampak da neko high-tech, najvecje $oftwersko podjetje po nekaj letih razvoja izda tako stvar je za mene navadna marketinška poteza in blamaža. Za mene kot uporabnika je najbolj opazna sprememba ta:

- da je 50% stvari sedaj popolnoma enakih, samo na druga mesta so jih postavili (kao bolj logična, ampak potem se sprašuejem, kateri kekci so delali win2k, xp)
- da je ogromno stvari narejeno v neskladu z osnovami uporabniške izkušnje: primer: nastavitev mreže. Z miško se moraš voziti po slikicah, da veš kaj se da kliknit in kaj ne.
- da 10% stvari po privzetem ne deluje več (ampak moram brati in iskati navodila, kako jih omogočiti (npr. iskanje po php dokumentih)
- da mreža z starejšimi računalniki Win2k NE DELA bp. (enim dela, eni pa se še vedno videvamo po postih na netu kako odpraviti določene težave).
- da me vsak teden opozori, da je našel rešitve za moje probleme. Kao, klikni tu za prikaz. Kliknem .... sorry rešitev za vaš problem ne obstaja,ker imam SLO pack (v EN pa mi ga noče pokazat,ker verjetno predvideva, da ne vem angleško. Super.)
- ključna: da so pozabili na uporabnike tipa PRO Business (skratka, OS mi služi samo kot osnova, ne rabim lepih ikonc in sranja za pečti filme, pa ne vem kaj še dodatkov). Uporabnike, ki jih je bil win2k čist ok.
- da se moram v letu 2008 spraševati ali to dela v mojem compu ali bom spet morat googlat.

Hvala bogu, da so to spredvideli tudi "veliki" in ne gredo na to O$ $skropucalo.
==================
Just a cook

Boomer1911 ::

in spet smo prišli do zaključka da ima vsak človek svoj okus za sisteme....
Intel P4 3.0E @ 3.86GHz | 1GB DDR400 | Asus N7600GS | 2x 500GB & 320GB HDD
ASUS K50IN series | Core 2 Duo 2.53GHz | 4GB DDR2 | GeForce G102M | 500GB HDD

___ ::

moram priznati da sem nedolgo nazaj imel iste izkušnje kot večina.....po nekaj času mi je vista začela delovati opazno počasneje in nestabilno.....slabše kot xp v glavnem.



po 1 letu sem visto ponovno naložil in tokrat mi deluje naravnost enkratno. napak ni, kakšen update je malo tečen in morm klikat kar pač hoče to je pa tudi vse.vse delujje brez problema, uporaba procesorja je manjša kot pri xp tako da se mi zdi da precej bolje razporedi procesorsko moč, uporaba rama je KONČNO zadovoljiva saj MI DEJANSKO RABI RAM...mislim kaj mi bo 2 gb rama če mi ga xp potrebujejo le 400 mb:) vista mi ga popapca 1 gb tako da se je nakup rama končno splačal




splošna ocena....SUPER OS!

šernk ::

Blacklw: sorry, ampak da neko high-tech, najvecje $oftwersko podjetje po nekaj letih razvoja izda tako stvar je za mene navadna marketinška poteza in blamaža. Za mene kot uporabnika je najbolj opazna sprememba ta:

- da je 50% stvari sedaj popolnoma enakih, samo na druga mesta so jih postavili (kao bolj logična, ampak potem se sprašuejem, kateri kekci so delali win2k, xp)
- da je ogromno stvari narejeno v neskladu z osnovami uporabniške izkušnje: primer: nastavitev mreže. Z miško se moraš voziti po slikicah, da veš kaj se da kliknit in kaj ne.
- da 10% stvari po privzetem ne deluje več (ampak moram brati in iskati navodila, kako jih omogočiti (npr. iskanje po php dokumentih)
- da mreža z starejšimi računalniki Win2k NE DELA bp. (enim dela, eni pa se še vedno videvamo po postih na netu kako odpraviti določene težave).
- da me vsak teden opozori, da je našel rešitve za moje probleme. Kao, klikni tu za prikaz. Kliknem .... sorry rešitev za vaš problem ne obstaja,ker imam SLO pack (v EN pa mi ga noče pokazat,ker verjetno predvideva, da ne vem angleško. Super.)
- ključna: da so pozabili na uporabnike tipa PRO Business (skratka, OS mi služi samo kot osnova, ne rabim lepih ikonc in sranja za pečti filme, pa ne vem kaj še dodatkov). Uporabnike, ki jih je bil win2k čist ok.
- da se moram v letu 2008 spraševati ali to dela v mojem compu ali bom spet morat googlat.

Hvala bogu, da so to spredvideli tudi "veliki" in ne gredo na to O$ $skropucalo.


upa kdo izpodbijat tale post v celoti??? mislim da ne


napak ni, kakšen update je malo tečen in morm klikat kar pač hoče to je pa tudi vse


ena večjih napak viste, jaz hočem klikat kar hočem klikat sam, ne pa kar bo sistem od mene zahteval, bolj kot sem vse te varnostne mehanizme izklapljal bolj so mi šla opozorila na živce.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

blackbfm ::

šernk Vista ima res nekaj neumnih napak, vendar glede na moje izkušnje je Vista boljša od XP. Na kratko bi loh reku da ima več plusov kot minusov, tako da je čisto spodoben OS. Odkar imam nov komp (okoli 8 mesecev) imam Visto. XP niti nisem probavu, ker ni razloga (poleg tega je zastarel OS). Me pa zanima kok vas bo mel čez 2 leti še XP :)

moowy123 ::

Verjetno nobeden :). Mislim pa da bo če bo vse po sreči tudi Viste ne, saj naj bi takrat prišli novi winsi, ki bodo spedenana Vista s tem da bodo tudi vsi programi, ki delajo na Visti delali na njih... (seveda, če ne bo prišlo do zamud...)

solatko ::

Šernk - zakaj ne napišeš, kaj konkretno ti na visti ne dela, pa da dela na xp brez drajverjev. Hvala bogu, da so naredil program, pri katerem ni potrebno za vsak kurčev pomožni programček letati po internetu, prav je, da splošnega uporabnika opozori, da dela nekaj, kar mu lahko škodi, prav je da ne pusti inštaliranje zlobnih kod, je pa res da bomo imeli precej manj dela z optimizacijami uporabnikom in posledično manj lahkega zaslužka. Telefon ne bo več zvonil ob mogočih in nemogočih urah - pomagaj spet mi zmrzuje, meče ven, ne dobim povezave ....... dela za pet minut - to pri visti odpade, zato je za hiter zaslužek zeloooooo zanič OS.

imagodei ::

Meni, čist konkretno, ne uspe usposobit mrežnih printerjev, da bi delovali normalno. V firmi imam 8 Vist, mrežni printerji delujejo dobro samo na eni. In ja, imam driverje za Visto.

Printerji pa, ali printajo počasi (1 stran na minuto, prav počasi sprinta in si vzame 40 sekund časa za počitek; ko printaš 5 sekund kasneje iz XP-jev, deluje z normalno hitrostjo), ali pa, na drugem printerju, natisne samo eno stran od X.
- Hoc est qui sumus -

krneki0001 ::

Tako je meni na začetku printalo, ko sem visto šele naložil. Z drugimi driverji je pa zadeva zletela in sedaj deluje tako kot je po specifikacijah za printer.

šernk ::

Me pa zanima kok vas bo mel čez 2 leti še XP :)


pred enim letom so nekateri isto govorili za današnji čas, lahko rečem da sem tudi sam rekel da preklopim na visto ko bo zunaj SP1.

@solatko: trenutno z visto nimam nikakršnih problemov in vprašanje če jih bom sploh še imel. povej mi zakaj že razvijajo nov OS ki bo le nadgradnja viste, če je pa vista tako super??
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mavrik ::

le nadgradnja viste


Vidiš, odgovor se skriva kar v tvojem vprašanju.
The truth is rarely pure and never simple.

solatko ::

Zato ker ne spijo na lovorikah, tako kot se večinoma dogaja pri nas. Dobre firme, ko razvijejo en izdelek za trg, imajo zadaj že več žezel v pripravi, saj ni rečeno, da se izdelek prime. Zelo hitro po mileniumu je bil dan ven XP, ker so vidl da se niso prijel, xp so bili sorazmerno dolgo, sedaj je vista in če se ne bo prijela imajo zadaj že osnovo novega, če pa se bo prijela, bo tudi vista kar dolgo na naših mlinčkih. Tako ali tako pa se morajo pripravit na napovedi intel-a, amd-a, nvidia-e , saj napovedujejo zmerom močnejše stroje, grafiko....

imagodei ::

solatko> "Zelo hitro po mileniumu je bil dan ven XP, ker so vidl da se niso prijel, xp so bili sorazmerno dolgo, sedaj je vista in če se ne bo prijela imajo zadaj že osnovo novega, če pa se bo prijela, bo tudi vista kar dolgo na naših mlinčkih."

Jej, jej, kako hudo dobr so pripravljeni pri majkrosoftu. Prav premeteni so...
- Hoc est qui sumus -

solatko ::

Ni to samo pri MS, poglej Hondo, BMW.... komaj vržejo ven nov model, že so na risalnih deskah prototipi, ki jih samo mal dopolnijo in evo v par letih maš zastarel avto, enako pri gospodinjskih aparatih, skratka povsod, razen pri letalih in vlakih (je razvoj in izdelava tako dolg, da naročil niti sproti ne morjo podelat). Smučke so vsako sezono nov model, motorji na dve sezoni, čolni vsako sezono, jahte na dve sezoni...... Končno pa Bill in ekipa dobro vedo kaj delajo, predsem pa kako je treba strežt porabnikom, da se miljončki nakladajo na kup. Sun je par let pred njimi, sam se ne prime, ker je mašinerija pre draga, enako je bilo s Commodore, še sedaj ni intel z vsemi proizvajalci grafičnih kartic tudi blizu amigi 4000 z motorolinim procesorjem, ker je bilo vse skupaj pre drago, je šlo v maloro.

opeter ::

Ni to samo pri MS, poglej Hondo, BMW.... komaj vržejo ven nov model, že so na risalnih deskah prototipi, ki jih samo mal dopolnijo in evo v par letih maš zastarel avto...


Zastarel..? Hmm, oblikovno? Manjka slučajno kakšna funkcija? Ker vsi avti zadnjih 100 let imajo štiri kolesa. Motor je še vedno bencinski (oz. dizel). V glavnem ves čas prodajajo meglo. Oblikovno predelujejo karoserijo in druge kozmetične dodatne. Ampak taprave spremembe pa ni in ni.

Če gledam vizionarje, bi današnji avti morali vsaj lebdeti, če že ne leteti.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

imagodei ::

solatko...

dej ne nakladaj, prav?

Millennium polkna so bila polizdelek in so bili izredno slabo sprejeti. Kaj je z njimi želel MS doseč, se še danes ne ve, menda naj bi bili kao neka "Home" varianta ob boku Win 2000. Sistem je bil nestabilen in že v osnovi falen, ker je bil zgolj nadgradnja Polken 98. Ja, če bi Win 2000 prišli ven leta 2002, Windows XP pa leta 2004, potem bi mogoče imeli vsaj malo šanse. V resnici pa je bilo tako, da je Microsoft leta 2000 izdal najprej Win2000, šele sredi leta je izdal Win Me, leta 2001 pa WinXP.

Tko da, tvoja zgornja argumentacija samo na tem primeru pade dvakrat! Tudi zato, ker Win 2000, ki so prišli na prodajne police leta 2000, pač nikakor niso potrebovali nobene zamenjave že leta 2001 (z WinXP). So bili zelo toplo sprejeti, bistveno boljši, varni, primernejši za resno mrežno delo, kot Win9x, končno poteza Microsofta v pravo smer. Marsikdo še danes prisega na Win2000! Zakaj naj bi potem že leta 2001 lansirali XPje, če je tvoja argumentacija vsaj približno pravilna? Microsoft je kvečjemu videl, da so ljudje namesto WinME posegali po Win2000! Bistveno boljša in cenejša poteza bi bila, da bi Win2000 omogočili lokalizacijo in ga prevedli v druge jezike.

In potem, od leta 2001 do leta 2006 nič... Zakaj? Ker so se Win2000/XP tako dobro prijeli? Wrong! Zato, ker so Longhorna planirali že za leto 2002 pa potem za 2003, pa so ga še mal prestavljali, pol so pa ugotovil, da so čist falil, pa da bo treba vse skup sesut pa na novo začet delat. Zato toliko dolgo nismo dobili nič novega. Smo pa zato v tem času dobili skrajno izpiljen izdelek, ki se mu reče Windows XP. Po dveh servisnih paketih so ta Polkna postala pravi užitek, varni, stabilni... SP3 samo še dodaja k temu.

Tako da - tisto, kar Microsoft sili v izdajanje novih in novih OS-ov je v prvi vrsti želja po zaslužku (jim ne moremo zamerit) in seveda stanje na trgu oz. konkurenca. Če konkurenca (pa najsi bo plačljiva ali opensource) ne bi izdajala kvalitetnih OS, potem bi Microsoft še danes lahko obvladoval svet z Windows 3.11. No, pa recimo z Win98, da bomo bolj realni.
- Hoc est qui sumus -

solatko ::

Imagodei - pa kaj sem jaz drugega napisal, sam mal bolj na kratko, že danes pripravljajo Win 7, kdaj bo pa izšel je odvisno predvsem od tega, kako se bo prijela vista. Ko enkrat napolniš kište z OS, je potrebno nardit kej novga, da živiš naprej. Vsi pozabljamo, da se je računalništvo (PC v vsak dom) razmahnilo šele z večjo ponudbo internetnih storitev, to pa je v času XP. Kdo bi kupoval dvo in štiri jederne procesorje DDR2 in DDR3, če je pa na 478, 462, 797 platformah xp tako lepo laufov. Danes imaš telefone na nivoju P3 ali boljše, naprave se razvijajo vsak dan in to za široke množice (podjetja so itak naj radikalnejši potrošnik - denar se služi na množicah). Če se MS ne bo prilagajal bo pač crknu, kar pa lastnikom ni glih v interesu.

Daliborg ::

Nekateri ne upoštevate dejavnikov kot so dolge napovedi pri MSu.Memphis(ME), Whistler(XP), Blackomb(VIsta), Vienna(W7?).... to so imena ki so jih izdal zadne case a koncnemu produktu dal nova imena. vsak ime pa spremenijo ker je uporabnost tudi odvisna od hitro rastocega trga strojne opreme, tko da karkol bos v prihodnosti rabil bos moral menjat sw&hw, in to zato ker MI tako hocemo. In ja WinME so bili win98 in ni bil .NT os!

Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

c00L3r ::

Millennium je bil kao lepši Win 98, da bi zgledal kot Win 2000. Narejen je bil izključno za domačo uporabo, predvsem zaradi kompatibilnosti z igrami za 95 in 98-ko. Win 2000 pa je bil takrat praktično nov OS, in je imel velike težavo z Gonilniki, tako kot zdaj Vista. Na XP-ih pa je potem delalo 99% gonilnikov napisanih za 2000-ko. Zato je bila splavitev XP-ev bolj gladka od splavitve Viste. Bo pa zato Win 7 imel lahko pot. Samo vprašanje če bo dosti boljši od Viste...

krneki0001 ::

Tudi za visto deluje 99% gonilnikov od XP, zato je prehod iz xp na visto lažji od prehoda iz 2000 na xp.
Pa pri nas na šihtu se še vedno držimo 2000 in bomo XP preskočili, ker so polizdelek in niso niti približno tako varni kot 2000 ali vista.

imagodei ::

nebivedu,

tole pa zdej malo provuciraš, ane...?
- Hoc est qui sumus -

krneki0001 ::

Niti ne, driverji resnično delajo od XP-jev v visti - vsaj večina njih. Kar se pa tiče win2000 in prehod na visto, je pa res, da prehajamo iz win2000 na visto in bomo XP izpustili. Baje zaradi varnosti (da naj bi xp-ji bili bolj nevarni, kar se vdorov tiče, kot win2000 ali vista), ampak ne bom se spuščal v delo drugih (za katere mislim da so nesposobni).

Osebno bi pa v taki firmi šel na opensource, da nebi bilo treba plačevat licenc za 5000 sistemov microsoftu (winsi, office, serverji in podobno), pa bi firma na leto prišparala par miljonov dolarjev, ki jih sedaj plačuje za licence. Uporabniku je pa itak vseeno, ali ima winse ali linux, če mora samo na ikone klikat - program se pa lahko naredi za linux ali winse in v obeh enako zgleda.

imagodei ::

nebivedu> "Baje zaradi varnosti (da naj bi xp-ji bili bolj nevarni, kar se vdorov tiče, kot win2000 ali vista), ampak ne bom se spuščal v delo drugih (za katere mislim da so nesposobni)."

Glede na izjave o varnosti sistemov, s tabo delim mnenje o vaših sistemskih administratorjih.
- Hoc est qui sumus -

blackbfm ::

Danes imaš telefone na nivoju P3

Pretiravat pa res ni treba:D

Zato je bila splavitev XP-ev bolj gladka od splavitve Viste.

To pa spet ni res, večina folka je prešla na XP iz Win 98 in takrat ni skoraj nič delalo iz starega sistema. Pri Visti načeloma vse deluje iz XP.

solatko ::

Nekateri smo prišli iz Workbencha na XP - katastrofa od sistema. Vista malo bolje, se pa še zmeraj ne more kosat z Amiginim OS.

krneki0001 ::

Danes imaš telefone na nivoju P3

Pretiravat pa res ni treba:D



Hmm, imam v dlančniku 624MHZ procesor, ki je navit na 708MHz in na njem delujejo linux in windows mobile 6.1, pa dos emulacija in ravno sedaj se igram da bi v dos emulaciji postavil win95 (win 3.1.1. delujejo brez problema - že sprobano - in tudi vsi programi za win3.1.1. delujejo normalno. Jih naložiš, sd kartica pa deluje kot disk v tem primeru) Omejen sem samo z resolucijo, ki je samo 640X480 pri 64k barvah in s 64Mb rama, od katerega imam za emulacijo dosa rezerviranega 36mb. Pa majhna omejitev je dos emulacija, ki je zaenkrat na stopnji 486DX2 z vključenim kopropcesorjem - ampak na 708MHz-jih zadeva deluje zelo hitro.

Tut GCC kompajler lepo dela v emulaciji dosa in lahko pišeš programe v cju brez problemov.

blackbfm ::

Dlačnik niti približno ne more imet take procesne moči kot navaden komp. Že zato ker nima dovolj energije (baterija), pa je lahko 3 ghz. Poleg tega so pa stvari ponavadi kar optimizirane, zato deluje kot deluje. Jaz mam na p3 550 mhz windows server 2003. Ko boš to postavil potem se bomo lahko pogovarjal :D

krneki0001 ::

Malo primerjave:
- cacheja imata oba 256kb (razen če imaš ti procesor katmai, potem imaš 512kb, ampak deluje na polovični hiotrosti)
- oba proca sta 32 bitna in podpirata MMX tehnologijo
- oba proca sta delana v 0.18-µm tehnologiji (če imaš katmai, potem imaš 0,25um tehnologijo)
- oba proca naslavljata lahko enako rama
- P3 550 ima 9,5 miljona tranzistorjev in 1000MIPS in porabo 30W
- PXA270 ima pri 624MHZ kar 800MIPS-ov in porabo 0,5W

Ta dva procesorja sta kr zelo primerljiva, tako po sposobnostih kot po moči. Nista pa namenjena za iste stvari.

Kar se pa tiče 2003 server, ne moreš spravit takega sistema na dlančnik. Sicer zakaj tudi bi ga spravljal, namen WM2003(windows mobile 2003) ali 2003 server je čisto drugačen - grafika je pa enaka v obeh sistemih (oba podpirata directX).

c00L3r ::

Tudi za visto deluje 99% gonilnikov od XP, zato je prehod iz xp na visto lažji od prehoda iz 2000 na xp.
Pa pri nas na šihtu se še vedno držimo 2000 in bomo XP preskočili, ker so polizdelek in niso niti približno tako varni kot 2000 ali vista.


Ti mogoče živiš v nekem "paralel universe", kjer gonilniki od XP-ev delujejo na Visti?

mesoreznica ::

Tudi za visto deluje 99% gonilnikov od XP, zato je prehod iz xp na visto lažji od prehoda iz 2000 na xp.
Pa pri nas na šihtu se še vedno držimo 2000 in bomo XP preskočili, ker so polizdelek in niso niti približno tako varni kot 2000 ali vista.


Ti mogoče živiš v nekem "paralel universe", kjer gonilniki od XP-ev delujejo na Visti?


Hahaha res je, prej 1% kot 99%.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Boomer1911 ::

jas bi raje dal (za svojo škatlo) 100%.
pri visti se usaj nerabš sekirat katere driverje rabiš, ker se sami naložijo preko updatov, ki od razlike z XP imajo tudi gonilnike in ne samo posodobitve (patche).
pri XPju sem potreboval do 2h da sem po postopkih instaliral use gonilnike (jih ni malo zaradi zunanjih naprav).
Ravno danes... brat prinese N95ko, pa bi rad nekaj prenesel iz neta, kabel ima, gonjence ne (gonilnike :P)
pač priključimo stvar na komp (jaz uporablajm P1i in zato ni nobenih nokiinih gonilnikov).
za minutko je "Ready to use".
Intel P4 3.0E @ 3.86GHz | 1GB DDR400 | Asus N7600GS | 2x 500GB & 320GB HDD
ASUS K50IN series | Core 2 Duo 2.53GHz | 4GB DDR2 | GeForce G102M | 500GB HDD

krneki0001 ::

Tudi za visto deluje 99% gonilnikov od XP, zato je prehod iz xp na visto lažji od prehoda iz 2000 na xp.
Pa pri nas na šihtu se še vedno držimo 2000 in bomo XP preskočili, ker so polizdelek in niso niti približno tako varni kot 2000 ali vista.


Ti mogoče živiš v nekem "paralel universe", kjer gonilniki od XP-ev delujejo na Visti?


Kako leto nazaj sem nalagal visto na dual xeon 750 mašino. Vse driverje (sata pci kontroler, zvočna kartica, grafika(še ni bilo driverjev za visto), scsi kontroler) sem vzel od XP-jev ali win2003 in zadeva je delovala brez problemov.

solatko ::

Kako leto nazaj ni na visti delal nič, sem jo mel samo dva dni, pa je stalno jamrala, da ni tega, ni onega. Ko sem jo pred sedmimi meseci ponovno dal gor, je razen za canon pixmo 1500, v dobre pol ure našla vse kar sem rabil, tudi za Modri zob in USB SPEED LINKSYS KABEL za prenos podatkov iz računalnika na računalnik in deljenje internetne povezave. Skratka izredno prijetno presenečenje. Od takrat XP- ki jih imam v dual boot, še nisem zagnal, razen, da mi je nadgradil SP3.

Boomer1911 ::

solatko: jaz imam enako z XP-jem, pa sem "prelen" da bi ga zbrisal, ker ga imam na tavečjem disku.
Intel P4 3.0E @ 3.86GHz | 1GB DDR400 | Asus N7600GS | 2x 500GB & 320GB HDD
ASUS K50IN series | Core 2 Duo 2.53GHz | 4GB DDR2 | GeForce G102M | 500GB HDD

solatko ::

Pa nej bo gor, bom včas mal iz nostalgije pogledal stara okna.

Boomer1911 ::

hehe, malo "travel into past" hehe
sam XP mam pa čist zalagan :( sčasoma se je zalago, da rab za 5min, da se prijavi :(
Intel P4 3.0E @ 3.86GHz | 1GB DDR400 | Asus N7600GS | 2x 500GB & 320GB HDD
ASUS K50IN series | Core 2 Duo 2.53GHz | 4GB DDR2 | GeForce G102M | 500GB HDD

Neumnost ::

Še moje mnenje..

Pol leta nazaj sm dobu Visto gor na laptopu, takoj sm fasu par errorjev in nikokr SQL serverja postavt pa se zajebavat.. takrat sm dobu ošpice in bil zelo razočaran. Tko da sem z užitkom formatiral in nastavil XP-je gor.

Par dni nazaj sem iz preprostega dolgočasja seknu gor spet Visto in glej ga zlomka.. zadevica deluje. Še zmer ni to kar sm hotu ampak je zgleda neki narejenega v smeri izboljšav in upam da bodo še naprej stvari dodelovali..

Ni mi pa všeč ker jo dobesedno vsiljujejo.. nekako tko zgleda "Al si kup hondo al pa pejt peš na šiht. Ne moreš si pa kupit BMW-ja ker je premalo bencinskih črpalk kjer bi lahko tankal."

Zdej bi lahko reku Vista vs. XP = 50:50 ..

solatko ::

Janezek1 - enga fajn čistilca pa mal popucaj.
Neumnost - kako bi pa zgledal, če ti ne bi na nove mašine forsiral nov OS. Bi meli nekateri na štirijedrnikih Win 95 gor. Če kupiš original razlika ni tako velika, da bi kupoval stari sistem, sploh če je OEM.

Boomer1911 ::

ja kakega čistilca pa? drugače imam raje čistilke :P še posebej mlade :D
Intel P4 3.0E @ 3.86GHz | 1GB DDR400 | Asus N7600GS | 2x 500GB & 320GB HDD
ASUS K50IN series | Core 2 Duo 2.53GHz | 4GB DDR2 | GeForce G102M | 500GB HDD

solatko ::

Potegni dol Revo uninstaler, maš not orodja za čiščenje programske navlake, kar se pa čistilk tiče, mava pa skor podoben okus (sploh če so fejst), sam da ti te pri windowsih nimajo kej pomagat, lahko ti pa spucajo okna.

Boomer1911 ::

hehe, lahko ti še kje drugje spucajo xD
bom poiskusil takoj ko pridem na XP.
Intel P4 3.0E @ 3.86GHz | 1GB DDR400 | Asus N7600GS | 2x 500GB & 320GB HDD
ASUS K50IN series | Core 2 Duo 2.53GHz | 4GB DDR2 | GeForce G102M | 500GB HDD

bluefish ::

CCleaner
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 beta hitrejša od Viste, XP (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
26926284 (13758) koyotee
»

Microsoft je razmišljal o ukinitvi prodaje Viste (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
15314129 (10479) Ziga Dolhar
»

Windows Vista ali Xp? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
16612384 (8616) Icematxyz
»

Neutrudni Windows XP (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
39730768 (16502) oldguy
»

Windows Vista ali Windows XP (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
623197 (3197) Spc

Več podobnih tem