» »

Xp ali Vista?

Xp ali Vista?

1
2
3 4

bluefish ::

odvisno od tega, kaj misliš s polno močjo. Iz njega lahko iztisneš 100% moč tudi v 32-bitnih aplikacijah. Aplikacije, ki pa so prilagojene za 64-bitov, bodo bolje izkoristile to moč.
Razlike med delovanjem 32 in 64-bitne Viste so minimalne.
Ja, SP1 se prenese avtomatsko.

blackbfm ::

MKC00 naloži 64 bit. Ker je škoda da se nabira prah na skoraj giga rama. Če ti pa kaj ne bo všeč daš pa pač 32 bit gor in to je to.

McGregorSL ti men ne boš govoru kaj je pa kaj ni vista ker jo uporabljam skoraj vsak dan in nisem mel niti enga problema. Prav tako deluje vse zadovoljivo hitro. Maš tut mal napačno predstavo kaj vista dela z ramom...recimo xp ga sploh ne zna izkoristit več kot 512 mb. Jaz čiz nič ne rabim dx10 pa zarad tega ne bom šu na xp in verjamem da je večina uporabnikov takih tk da ne pokaj kr ene neumestne. Za podjetja sem pa napisu da jim ni važen os samo da delajo njihovi programi pa če je to win nt 3.5 ali pa karkoli. Aja zakaj si ne daš na komp kar Win98 porabijo samo 16 mb rama za razliko od xp ki porabi kar enormnih 64 mb8-O Veš kak ti bodo stvari letele uf:D

mesoreznica ::

Lol ram, grafična ter verjetno tudi procesor.

LP


Aja? Zanimivo, da za iste aplikacije za visto v večini zahtevajo močnejši proc in več rama, ponekod celo močnejšo grafo? Kako potem vista to bolje izkorišča, če za isti efekt rabiš boljšo strojno podporo?

Če mislio DX10 pozabi. DX10 je še daleč od efektivnega, če pa že kdo zares izkorišča DX10 pa grafe ne zmorejo zadovoljivo poganjat.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Hvala lepa za tako izkoriščanje hardwara, ki v praznem teku vse izkorišča 99%. Če XP-ji ne znajo uporabit več kot 512 mega, lahko rečemo samo hvala bogu, ga več ostane za ostale programe. Ko računalnik nič ne dela, res ne sme čisto nič delat, že pri XP-jih sem se kar nekaj namatral, da sem to dosegel, da bi v Visti to poskušal, se mi pa sploh ne da. Za ogrevanje imam druge naprave v sobi, ne rabim Windowsov, ki to delajo.

skyp`R ::

Priporocam XP.Vista ti zere veliko ramov.

ma73ir ::

Koliko pa Linux žere rama? Ste mi vi eni pocarji.

blackbfm ::

mesoreznica ti si pa res duhovit. Na takem kompu kot ga imaš se ti pa res močno pozna. Verjetno maš pri špilih 2 fpsja več zato ker maš xp haha:D

CrniE veš novejši procesorji porabijo malo manj energije se pravi da se manj segrevajo. Vista ni kriva če maš ti zastarel procesor. Na tak procesor paše zastarel XP. Sicer pa dvomim da bi se ti pregrevu zaradi viste.

skyp`R ti pa ne govori nekaj na pamet.

mesoreznica ::

mesoreznica ti si pa res duhovit. Na takem kompu kot ga imaš se ti pa res močno pozna. Verjetno maš pri špilih 2 fpsja več zato ker maš xp haha:D

CrniE veš novejši procesorji porabijo malo manj energije se pravi da se manj segrevajo. Vista ni kriva če maš ti zastarel procesor. Na tak procesor paše zastarel XP. Sicer pa dvomim da bi se ti pregrevu zaradi viste.

skyp`R ti pa ne govori nekaj na pamet.


Se strinjam da je zanemrljiva razlika na močnih mašinah. Samo povej mi potem od kje si pobral da Vista boljše izkorišča hardware kot XP, če ga v resnici ne?

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

skyp`R ::

Mesoreznica idi rajsi meso rezat.Mislim da ti bo tam slo boljse

c00L3r ::

Vista boljše izkoristi RAM (predvsem z kombinaciji z superfetch), boljše dela z večjedrnimi procesorji in pri grafičnih izkorišča DX10. Če pa bi rad vedel kje še je boljša, pa pač malo pogooglaj, kjer boš dobil vse novosti v Visti.

MKC00 ::

hvala za vse odgovore. verjetno bom potem kar original 32-bitno Ultimate Visto popnil gor pa upam da bo vse lepo in prav. sem pa našel še nekaj, kar če prav razumem je, da tip govori kako v 32 bitni visti "aktivirati" vseh 4Gb RAMa.
http://www.ocmodshop.com/ocmodshop.aspx...
kdo razume kaj več, oz. verjame v to?

EDIT: pod system....mi piše Pomnilnik (RAM): 3327 ....od kje mu še tistih 327 če pa zaznava le 3Gb....še malo pa bo pri slabih 4G :D

EDIT 2: "Dostopen pomnilnik 32-bitne različice sistema Windows Vista lahko razpolagajo z do 4 GB pomnilnika RAM." ?????
citirano iz http://blogs.msdn.com/erikusaj/archive/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MKC00 ()

bluefish ::

ja, zazna malo manj kot 3,4GB RAM-a. In seveda, obstajajo nekateri načini, kako pripraviti sistem do uporabe vseh 4GB. Je pa uspeh tovrstnega početja velikokrat odvisen od same konfiguracije in sončevega sevanja,...

Utk ::

blackclw, ne govori o zasterelosti...če bo Windows 7 bolj pameten, bo delal bolj podobnu XP-ju kot Visti (če ne, ga pač ne bom gor dajal), in kaj boš potem reku, da je Windows 7 zastarel?

Utk ::

Aja, tudi WinME je bil strašno napreden proti 98SE in celo proti 2000, ker je tako brez veze žrl ram in disk. Še enkrat, hvala lepa za takšno naprednost in izkoriščanje strojne opreme. Če nekaj kuri čisto brez veze.

bluefish ::

sem bil tudi sam skeptik o delovanju Superfetch-a in o filanju RAM-a s podatki. No, sedaj že nekaj časa uporabljam Server 2008, kjer imam SF vklopljen. Zagonski čas je izjemno kratek, opazna pa je tudi razlika v zagonu programov (primerjava med prvim in poznejšimi zagoni). Imam pa 3GB RAM-a in izklopljen PageFile.

mesoreznica ::

Mesoreznica idi rajsi meso rezat.Mislim da ti bo tam slo boljse


To pa je argument. Bravo.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

šernk ::

Če pa bi rad vedel kje še je boljša, pa pač malo pogooglaj, kjer boš dobil vse novosti v Visti.


in te pomembne novosti so:
-DX10
-nov lepši izgled
-VEČJA varnost!!!
-???

in ja novi procesorji porabijo manj elektrike, vendar še vedno rabijo večjo moč če delujejo na 20% zmogljivosti skozi kot pa če deluje na 3% zmogljivosti??? torej poraba energije je še vedno manjša če je sistem manj obremenjen.

ne moreš ti primerjati core2duo z pentium 1. pa tudi če jih primerjaš mislim da boš ugotovil da je pentium 1 porabil majn elektrike kot C2D. kar vem v starem računalniku imam napajalnik moči 250W v novem pa 450W, čeprav naj bi bilo vse "bolj varčno". ne vem zakaj potem nekateri za najnovejše sisteme kupujejo 800W napajalnike, če pa le ti manj porabijo???

opeter ::

BlueFish, kako pa vklopiš tale SuperFetch? Ali pa je že v osnovi vklopljen?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bluefish ::

na Visti je. Za server pa pojdi v regedit in se prebij do HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters.
Tam nato ustvari DWORD vrednosti EnablePrefetcher in EnableSuperfetch. Obema določi vrednost 3. Sedaj le še odpri services.msc, najdi Superfetch in ga nastavi na Automatic.

bluefish ::

Seveda sledi restart sistema in stvar bo začela s pomnjenjem najbolj uporabljenih programov. Seznam teh pa boš našel v mapi C:\Windows\Prefetch v obliki datotek .PF
Sam uporabljam CS3 orodja, 3Ds Max in zagonski čas programov je opazno skrajšan. Poleg tega sem tudi ob prvih nekaj zagonih sistema skrajšal zagonski čas le tega.

Je pa res, da zna disk precej mleti, če imaš večjo količino RAM-a. Klub vsemu pa to ne vpliva na ostalo delo, saj je stvar postopna in sekundarnega pomena. Do nedavnega sem imel ravno zaradi seekinga po disku to stvar izklopljeno, sedaj pa je single platter disk popolnoma neslišen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

blackbfm ::

šernk mogoče si mel kakšen virus glede na to da je bil pri tebi procesor stalno obremenjen na 20%. Ali pa je tok slab pa zganjaš foušijo tuki. Poglej če maš 2 požrešni grafični kartici v SLI načinu jih ne morš dat ravno na 400w napajalnik. C2D deluje na 400w kej mn pa sploh nevem če se da še kupit. Z isto količino energije C2D sigurno sprocesira več podatkov kot recimo P4. Pojej se.

šernk ::

šernk mogoče si mel kakšen virus glede na to da je bil pri tebi procesor stalno obremenjen na 20%. Ali pa je tok slab pa zganjaš foušijo tuki. Poglej če maš 2 požrešni grafični kartici v SLI načinu jih ne morš dat ravno na 400w napajalnik. C2D deluje na 400w kej mn pa sploh nevem če se da še kupit. Z isto količino energije C2D sigurno sprocesira več podatkov kot recimo P4. Pojej se.


pričakoval sem tak odgovor:) pa odloči sam ali zganjam foušijo ali ne (proc C2D T8300 2,1 GHz, 1x2GB rama)
sam to razpravo zapuščam, ker sem itak že prej povedal moje argumente proti iz za visto. na tem svetu pač trenutno ne obstaja oseba, ki bi me obdržala na visti
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

cukl ::

ljudje, ki so proti visti in dajejo take argumente kot je ta da požre ogromno rama ipd. pozabljajo kolk je sistem zaradi tega bolj odziven. sam sem vsekakor ZA visto. xp je že zastarel sistem. če pa si lastiš star računalnik pa je itak neumestno dajat gor visto. tudi na 200mhz pentiume je bilo neumestno tlačit gor xp-je.

Tomy14 ::

Bom spet začel znova:

Sem kupil prenosnik, ki zgleda nekako tako:

Procesor: Intel® Intel Core2 Duo T5550 (1.83GHZ 2M 667MHz)
Čipovje: Intel PM965 chipset
Pomnilnik 3072 MB ( DDR2 667)
Trdi disk 250GB Serial ATA, 5400rpm
Grafična kartica Nvidia GeForce 9300

Pa bi bil zelo vesel, če mi nekdo svetuje kateri oprecijski sistem dam gor? XP-je al VISTO? Če VISTO, katero? 32 al 64?

Hvala za odgovor!

Backup22 ::

Jaz bi dal Visto 32 (64ke še ne potrebuješ za 3Gb RAMa).
//

bi0s ::

Tomy14: Če že Vista, vzemi Visto 32, tako boš najbolje izkoristil svojo računalo. Sam pa Viste še dolgo nebom uporabljal, sem jo sprobal včeraj, ni zaznalo driverjov za zvok, mrežno, osebno se mi zdi da je vse preveč načičkano pa itak še mam premalo RAMa(2gb).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bi0s ()

bluefish ::

katero zvočno in mrežno pa imaš?
Načičkanosti se lahko znebiš z izklopom Aera. 2GB RAM-a pa je pravzaprav dovolj.

mesoreznica ::

Tudi sam sem se odločil za test Viste čez vikend. Zraven tega da smo imeli kup težav z branjem Samba serverja na Linuxih (ja sem probal vse standardne težave, ki jih opisujejo na netu glede pravic), kup težav z instalacijo driverjev za Audigy (ja so bili za visto) in ko sem končno rešil vse težave, sem začel instalirat igre. Star trek BC (error), ko sem to rešil in naložil mod kobayashi maru spet error..... no tule mi je prekipelo. Dovolj je blo. Sem vrnil CD kolegu in je ne mislim imet (tudi on ima XP-je nazaj).

Vem da nekaterim super dela in so z njo nadvse zadovoljni, zame trenutno ni nobenega plusa. Res se na njej aplikacije hitreje zaganjajo in sistem se odlično odziva, po drugi strani pa slabše poganja igre, ki sem jih sprobal (Mass effect-kjer sem moral malo zmanjšat nastavitve da sem dobil enako tekočo igro).

Vsekakor če daš XP-SP3 gor bo odlično laufal. Če ti je všeč Vista z svojim aero and stuff pa go for it. Jaz bom če bo support še naprej raje počakal na nov sistem.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

Če ti na visti nič ne dela, potem ti bo na novejšem OSu še manj :)

___ ::

zdravo!

zvečer sem ponovno instaliral visto ultimate. nazadnje sem jo imel instalirano kaksno leto nazaj, vendar sem jo izbrisal zaradi razlike v hitrosti. danes mislim da lahko recem da deluje enako hitro kot xp.vsaj jaz ne zaznam kaksnih bistvenih razlik.

bistvenih problemov z gonilniki ni. nekaj sem jih sicer imel z mrežno kartico, vendar sem potem instaliral kar gonilnike za xp.


kaksnih opaznih razlik med xp in visto ni opaziti, pa vendar ko nekaj casa uporabljas, vidis da ima vista vse tisto ze instalirano kar bi drugace sam instaliral. worda ni vec nujno instalirat saj se da v wordpadu prav tako lepo napisati. jaz sem vedno spreminjal videz tistih grdih xp, saj mi je osnovni skin res najgrsi kar so se jih zmislili.tako da sem vedno instaliral drug skin.

skratka da nebom dolgovezil.....vista je na prvi pogled le spimpan xp pro. nekateri pravijo da deluje počasneje.....če bi na xp naložili vse te dodatke bi se le ta že sesul:) sicer pa se da aero efekt in ostale stvari ki niso potrebne lepo izklopiti...potem pa res ne vidim kaj bi se delovalo hitreje v xp.res pa je da zelo malo igrice špilam. koliko je pa stabilnejsa bo pa pokazal čas.zaenkrat sem še navdušen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ___ ()

___ ::

vista bila na računalniku 1 dan.nato sem jo zamenjal z windows xp sp2!!!!!!!!!!!

delovala je popolnoma gladko, programi so delovali, hudo pa se je zataknilo pri mrežni kartici. ta je sicer imela podporo za visto...no ja..vsaj tako pravi proizvajalec. začelo jo je namreč metati ven...alo kako naj se izrazim.nekaj časa je kartica delovala normalno, nato pa je sistem javil napako this device cannot start(10). in dokler je nisem na novo zagnal se internet ni in ni hotel zagnati. potem pa je spet čez nekaj časa ugasnil.



skratka....najprej si od kakšnega kolega sposodi visto in sprobaj če ti vse komponente delajo normalno.če ti delajo...potem ti priporočam visto.če pa ti bo karkoli nagajalo ti pa skoraj garantiram da bo v xp delovalo normalno. meni je sicer žal viste ampak pač tp-link ni poskrbel za popolno podporo visti....na žalost

Daliborg ::

Glejte naprej ne nazaj. Žal se xp os-u izteka čas in je samo vprašanje časa kdaj bo izgubila uradno podporo (Nekaj imajo omejen na leta, čeprav vedno podaljšajo to dobo). Mene osebno vsi bonboncki v visti ne motijo. Kar se pa tiče kok rama požre vse skup in se vsi zgražamo, pa pomislite kolk je xp vzel rama ko je izšel in kolk ste ga mel takrat v mašini?!. Povprečje je bilo 128-256MB, požrl so pa xp-ji cca.100mb, sp1 in kasneje sp2 pa za malenkost več.

Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

mesoreznica ::

Kolikor je videt se XP-ju še ne izteka čas. Ko je bil XP zunaj so hitro skenslali podporo Win2k. XP-jem pa še kar ne. In zgleda jo bodo podaljšali. Ne vem zakaj bi zapuščal operacijski sistem, ki odlično funkcionira in se zajabaval z Visto. Raje bom počakal da Visto rešijo večine bug-ov.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

___ ::

ko pride sp2 za visto bo verjetno začela normalno delovati.....samo mislim da je vista le neko prehodno obdobje in da jo bodo zelo kmalu opustili...kmalu zatem ko izzide windows 7...vsaj tako se mi zdi saj je podpora za xp še vedno bistveno boljša kot za visto, pa čeprav je vista med nami že precej časa.

solatko ::

Meni vista ultimate dela na P4 AI7 3,0 northwood, asus ati 9600xt/tdv, 4x 512MB RAM-a in na p4 GB GA-8KNXP Ultra 3,0 prescot, ati 9800pro/256, 1+0,5GB RAM-a, vista ultimate nekaj več kot šest mesecev brez najmanjšega problema. Na prvem je na 4 na drugem pa zaradi grafične 3,7. Nisem imel enega blue skrina, parkrat sem namerno instaliral (imam gor avast-a free) nekaj s trojancem in rezultat je bil (po trikratnem opozorilu, da gre za zlonamerno kodo), reset in ponudba za zadnji dober zagon, po potrditvi, je normalno delala in kakšne ne bodi ga treba svinjarije ni bilo v mašini. Na prvem računalniku imam dual boot, še xp-je s SP3, za rezervo, če kakšna zadeva ne bi delala, pa ni bilo nobene potrebe po zagonu zgodovine (tudi za stare programe ne). Če ima kdo z visto probleme (včasih kakšne zadeve ne poštima takoj), naj to opiše, ne pa dajat nekih čudnih ocen, kaj je boljš in kaj slabše. Mislil sem, glede na to kar se je govorilo in bralo po forumih, da bom moral počasi menjati sistem, pa sedaj vidim, da dokler se kakšna vitalna zadeva ne pokvari, bosta moja starca kar lepo visto gonila. Tudi če poganjam več stvari naenkrat, vista tako lepo razporedi delovanje, da mi tudi enkrat ni uspelo zmrznit računalnika (na xp-jih mi je to uspelo in to takrat, ko je bilo to najmanj zaželjeno). Brez aera pa se odlično obnaša na prenosniku HP nx6110, kateri sploh ni predviden za gont visto in je morala tudi gonilnike vista poiskati sama, saj jih na strani za ta računalnik ni (verjetno je vzela od kakšnega drugega modela, saj so gonilniki HP-jevi) procesor je 1,6 celeron, rama pa 1GB, samo za grafično piše 1 in določeni vistini programi npr. DVD maker, movie maker ne dela (napiše da je pre švoh grafika), VMP in vse ostalo pa dela bolje kot na xp-jih.

charlotte ::

Se strinjam s solatkom. Isto pri meni, je res da mi je vzelo kako urco da sem OS prilagodil po svojih potrebah, ampak od takrat dela perfektno, nobenega BSOD, nikoli ne zmrzne in tkole fajn se mamo že pol leta.
Večinoma napak info širijo uporabniki ki zgolj za eno popoldne naložijo visto, potem pa takoj skenslajo OS dol, očitno se bojijo da jim bo vista spihala prah z rama. Opazit pa je da je to preraslo v globalni trend med populacijo, kokrat sem že na javnih mestih slišal pogovor v stilu:

Oseba1: "Ej si ti že kej probal Visto"
Oseba2: "Ma zadnč sm jo mal inštaliral pa mi kr skoz zatemnjuje ekran pa ful rama mi žre"
Oseba1: "Mja itak, to vse sam zarad fensi looka"
Oseba2: "Itak, kdo pa rab načičkana okna"

In na koncu oba zadovolna, kaka hekerja sta ker ne rabita lepšega "izgleda", ampak raje mazohistično nadaljujeta v sivini =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: charlotte ()

solatko ::

Visto se da tudi nastavt, da je izgled in komande v slogu xp-jev, pa še hitreje dela vse skupaj, sam je tako velika razlika v efektih in počutju (pač ne poganjam 3D iger), da je v aero stilu dosti večji užitek delat.

___ ::

saaj sem rekel...če dela potem je super....jaz sem bil naravnost navdušen nad visto.delala je popolnoma gladko, videz je super, funkcije so zanimive.ampak samo zarad viste pa res ne mislim kupiti novo mrežno kartico...


rešitev bi bila le če mi kdo pove kako ta problem odstraniti?...opisal sem ga zgoraj. mrežno kartico mi samodejno izklapla
gre pa za tp-link wn620g. iz spletne strani proizvajalca sem potegnil novejše driverje, vendar mi jih vista sploh ne zazna...zazna le driverje za xp.kako ta problem rešiti?

solatko ::

___ ::

hvala ti za pomoč solatko, vendar sem te že preizkusil in mi niso delali...sem pa našel malo prej nekej beta gonilnike velikosti 500 kb kar me je kar malo presenetilo, saj kakor vidiš je ta paket ki si mi ga ti pokazal velik kar 12 mb.uglavnem hitro sem spet naložil visto da sprobam zadevo....presenetljivo mi internet že 1 uro normalno deluje..tako da bom pustil zadevo do jutra prižgano in jutri javim ali je uspelo...če je uspelo se bom poslovil od dobrih starih xp

solatko ::

Tech man - tudi vista bi ti sama najdla rešitev, sam verjetno bi nekaj dni trajal (meni je za gonilnik za pixmo 1500i od canona, iskala, delujoč driver cca 10 dni in ko ga je našla, me je poslala na tisto stran od avstralskega canon-a, da sem ga potegnu dol in to je bil edini večji problem do seda).

___ ::

to bi bilo super...vendar za to potrebuješ delujoči internet:) meni je pa internet deloval le po nekaj minut.na začetku ko sem instaliral je vse delovalo krasno in sem napisal tisti komentar........... Tech_man :: 21. jun 2008, 15:18:58........ potem pa se je začel internet enostavno ugašat. no saj pravim zaenkrat mi deluje normalno ko sem instaliral tiste beta driverje ki sem jih nasel na strani proizvajalca.samo sem mislil da je beta le neka vmesna faza...ampak očitno delujejo:) so bili pa prav zanimivo skriti.tam spodaj nekje je pisalo windows vista...AMPAK NE POD DOWNLOAD:):):)

zadevo preizkušam že več kot eno uro in očitno deluje....za ostale komponente mi pa tako ali tako ni bilo treba instalirati driverjev (razen tiskalnik) saj je vse sam instaliral in updatal.tako da upam da tokrat res nebo problemov

solatko ::

Verjemi, da boš zadovoljen, samo nastavi si, če boš download-al, da se ti ne bo spravljala v mirovanje, zna bit zoprna zadeva, kadar kaj vlečeš dol.

___ ::

saj se spomnim...sem jo enkrat že imel instalirano le da sem imel takrat drugo mrežno kartico. ampak takrat je bila zadeva še precej v povojih, popravkov ni bilo nevem kako veliko tako da sem jo precej hitro zbrisal saj je postala precej nestabilna (počasna, programi so čudno delovali, polno nekih errorjev itd)


tokrat pa je bil že prvi paket popravkov velik nekaj čez 100 mb in je zadeva precej bol zadovoljiva.

če imaš še kakšen nasvet glede viste bi bil zelo vesel, saj sem vajen xp-jev tako da če je karkoli ki bi pohitrilo/izboljšalo delovanje oziroma če je še kaj takšnega kot si prej omenil bom zelo vesel če poveš:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ___ ()

solatko ::

Sej ni dosti razlike. Za uporabnika je dosti prijaznejša, kot xp - za popravljat (če kej treba), pa forumi, s konkretno težavo, je že skoraj za vse rešitev.

___ ::

ok hvala:)

če bo pa še kaj narobe bom pa itak na slo-techu opisal problem in upal na odgovore:)

hvala za vse odgovore in lahko noč

___ ::

deluje! končno lahko uporabljam visto:)

Daliborg ::

ja gz! :D

a bomo zdj nadaljeval z Vista ali Hackintosh? :P
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

dronyx ::

Jaz pa ne štekam, kaj se tolk igrate s samim OS? Jaz dvakrat kliknem COD 4, pol se pa mal zabliska in štarta igra, da lahko koga s snajperjem ustrelim. Sej je vse en al se ti zažene iz XP ali Viste. OS je zato, da zaganjaš programe. Ne poznam nikogar, ki se igra z Paintom ali Kalkulatorjem, kar sta skor edina programa, ki jih dobiš zraven. Pa še ta dva sta kodirana leta 1994 al pa še prej.

Kar se tiče pa 64 bitov lah pa sam rečem, da se mi smilijo ludje, ki kr nekaj inštalirajo. 64 bitnih aplikacij skoraj ni, torej vse to dela v nekem kompatibility moudu, ki pa ne dela nič hitrej, kot na 32 bitnem sistemu. Mogoč še počasnej.

Res pa je, da se velik ljudi obremenjuje s tem, če je že kupu dve ploščici po dve gige, da mu tega ne pokaže pod sistem info in zgubijo živce. Poznam enga tazga primerka, ki je šov sam zarad tega dat gor 64 bitni OS, pol je pa cel teden klel, ker mui ni nič delal tako kot mora in je vedno napačne šoferje nalagu. Pa še ne kompjutre se glih ne spozna kej dost.

Kar se tiče rama je pa dons sploh komedija. Jaz sem mev pred leti poštni server na windows 2000 za 200 ljudi, ki je imel 4 GB rama, kar je blo takrat ohoho velik. Sam pol si gledu pa porabo pomnilnika, pa ni nikol pršu čez 3 GB. Dons pa kar vsak rabi 8GB. Dejte no.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

opeter ::

Kar se tiče pa 64 bitov lah pa sam rečem, da se mi smilijo ludje, ki kr nekaj inštalirajo. 64 bitnih aplikacij skoraj ni, torej vse to dela v nekem kompatibility moudu, ki pa ne dela nič hitrej, kot na 32 bitnem sistemu. Mogoč še počasnej.


Počasneje ziher da ne. Photoshop CS3 je 32-biten in sedaj lahko končno nastavim 3255 MB pomnilnika od 8192 MB... že zaradi tega je hitrejši. Pa manj mi šari po disku (ker se ostali RAM ponuca za predpomnilnik).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 beta hitrejša od Viste, XP (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
26926282 (13756) koyotee
»

Microsoft je razmišljal o ukinitvi prodaje Viste (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
15314127 (10477) Ziga Dolhar
»

Windows Vista ali Xp? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
16612382 (8614) Icematxyz
»

Neutrudni Windows XP (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
39730767 (16501) oldguy
»

Windows Vista ali Windows XP (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
623196 (3196) Spc

Več podobnih tem