» »

Navijanje e4300

Navijanje e4300

1 2 3
4
5

pinx ::

Kateri stepping pri E4300 pomeni najboljši navijalski potenical?
Kaj bi bila boljša izbira? P5B ali P5W? Kaj drugega, mogoče?
Kaj pa RAM? 2 * 1GB.

bond007 ::

@Icematxyz: kaj pa na nižjem množilniku si probal, če gre enako? KEr vidim, da maš ok plato in maš lahko malo višji fsb.

Icematxyz ::

Sem bil v Windowsih že z FSB 440 x 6 za testiranje.

... x 7 pa ni najbolj ugoden množilnik in redki primejo. (vsaj na mojem sistemu)!

430 x 8 je tudi šlo. Prej "prime" množilnik x 8 kot x 7.

Pri x 9 pa nisem niti poskušal iti višje kot na sliki ki sem jo dodal na prejšni strani. Morda bi šlo morda ne. Tukaj sem jaz pač potegnil črto.

Dejstvo je da so to skrajne vrednosti in tako zame ne preveč privlačne. Pač zavoljo testiranja mej so zanimive vrednosti to in da veš koliko imaš "rezerve".

motoboy ::

Icematxyz omeno si da naj nebi bil problem v procu?kje pa mislis da je problem.Zdaj sem se ugotovil to:proc lahko navijem na 3060 to je 9*340 pa dokler kompa ne vgasnem je vse ok je stabilno palim orthos 2 uri pa se ne zrusi.ko ga vgasnem pa hocem pol ponovno prizgat pa ne bota vec!pol nastavitve nardim nazaj take za 3060mhz pa dokler ne vgasnem je vse ok.kaj bi blo to?ce ne vem vec ce je plata?samo ce do zdaj nisem vido take plate ki bi letela pod 400 fsb?
LP
se moj steping:Q651A017
ASUS P5K, e6300@ 3,3ghz ,2x1gb G-skill,Geforce 8800 gt, 250 gb sataII

Icematxyz ::

Stestiraj FSB tako da daš multi na x 6. Rame pa na 5 5 5 15 recimo. Delilnik na 1:1 potem pa višaj FSB samo procesorju.

In če boš prišel krepko čez 340 potem veš da matična plošča in pa proceosr to dovoljujeta in je problem drugje.

Pa pci lock ne pozabi vklopiti pa rame nastavi res na delilnik 1:1. Preveri z CPU-z da imaš res 1:1.

Link Tukaj imaš še nastavitve biosa pa malo primerjaj z svojim biosem.

motoboy ::

Sem ze dal delilnik na 6 pa mi bota pri 351 stabilno ce dam na 352 pa ko stena fertik nic od kompa.pa pci lock jaz nimam te moznosti v biosu vsaj zasledil je se nisem.rame grejo preverjeno do 920 sem probal spustit multi pa tudi to ni blo tako da ne vem v cem je tezava.se da na ds3 nastavit pci lock?
ASUS P5K, e6300@ 3,3ghz ,2x1gb G-skill,Geforce 8800 gt, 250 gb sataII

Icematxyz ::

Če nimaš PCI lock potem zna to biti tvoja težava.

Odstrani tudi vse kartice razen grafične kartice če seveda imaš še kakšno in potem poskusi.

Pa po - googlaj malo pa ti bo takoj jasno kaj tvoja oprema zmore. Sam nevem ker ne poznam.

motoboy ::

Pci je kar avtomatsko zaklenejen kolko sem zasledil ker pri navitem sistemu se mi pci clock ne spreminja.jaz mislim da je tezava v proci ker do zdaj se nisem vido take plate da nebi sla preku 400.
LP
ASUS P5K, e6300@ 3,3ghz ,2x1gb G-skill,Geforce 8800 gt, 250 gb sataII

motoboy ::

Tak danes sem sprobo z e6600 do kolko gre kaj fsb ustavlo se je pri 495 mhz pri 500 mi pa sao posta v winse pa nea pride:D mogoce me ram ze blokira.tako da je moj e4300 slab navijalec.
LP
ASUS P5K, e6300@ 3,3ghz ,2x1gb G-skill,Geforce 8800 gt, 250 gb sataII

GUFY ::

Tudi sam sem imele enega 4300, ki je imel max 353 FSB, pri teh procih so zelo velike razlike, do koliko FSB-ja grejo. Moj sedanji se ustavi tam pri 405 FSB, kar je zame kar sprejemlivo, glede na to da imam zaenkrat še box hladilnik, ko pa Vapo zalaufa bomo pa videli naprej.:D

Hockey ::

Gufy a na 405 x 9= 3645 Mhz ti leti? 8-O
Men pa ne gre preko 356!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hockey ()

GUFY ::

Bo šlo samo mu je sedaj malo prevroče zato čakam na Vapo, da ga malo pohladim.:D

burn ::

imel bom procesor E4300, ki bi ga rad navil čez 3Ghz, katero plato mi priporočate ASUS P5N-E SLI ali Gigabyte 965-DS3?

OldSkul ::

Taprva opcija.

jan01 ::

Priporočam Gigabyte 965-DS3-117€ @agt.si ali pa kaj drugega(dražjega) od asusa.
Tista ASUS P5N-E SLI je bolj smotana...ASUS P5N32-E SLI je mnogo boljša, a tudi dražja...

Icematxyz ::

Popravek:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Jackal ()

Cingular ::

lepo! če bi le moj šel tako daleč:D
Intel E4300@3.3GHz, Asus P5B, 2x1Gb OCZ Gold XTC, WD 400Gb SATAII 16Mb,
Nvidia 8800GTS 320Mb@650/1000, Nec 3540&Lite-On LS, Logitech Z5400,
22" LCD Samsung 225BW, MS Vista Bussines

pinx ::

Pod vodo? Zračno? Katero?

Icematxyz ::

Stock.

GUFY ::

To je zaenkrat največ kar lahko storim z originalnim hlajenjem.

MEDENA ::

kako je s tem 2T, a to samo na P965 sistemih ne dela 1T. Kako pa na AMD sistemih ?

batista ::

Asus P5b +E4300 +2x1GB OCZ ram

Do 2.7Ghz mi gre brez da spreminjam voltaže, potem pa stežka naprej. Za 2.8ghz rab 1.35 Vcore in 1.4 NB. Za 3Ghz pa 1.45Vcore in 1.4NB. Ostalo ne spreminjam, fsb:ram je 1:1, latence 5-5-5-15. Preko 3.1Ghz ne pridem v windowse. Kaj je narobe, drugim gre na 3Ghz z malenkost višjo voltažo. Bios je 0806, kaj bi se še dalo naredit? Al je pač proc slab navijalec...aja pa LC 550w je not.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: batista ()

Tilen ::

Tvoja plata ni ravno biser ane. Drugace pa ramom daj 2.25V in si lahko ziher da grejo vsaj 450 4 4 4 12.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

batista ::

Ja no na tej plati grejo enim krepko preko 3GHz.
Drugače če dam ramom 2.25 mi ne boota. 2.15 lahk dam največ. Sicer pa zakaj da bi dal ramom 2.25, sej jih mam na 333mhz če je proc na 3Ghz?

JIM22 ::

Čist možn, da je bol slab navijalec, ker tele e4300 majo zlo nisko fsb wall.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

eDDi ::

dans je slabo vreme in sem se spravil malo navijat mojga 4300, zgleda da so tile ful dobri, glede na prebrano. aja tile proci so na voljo v funtechu...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Jackal ()

igor0203 ::

eDDi, zrihtaj kako GF8X00, da jo malo zbenchamo... :D

GUFY ::

Še malo bolj naiti procesor, za kaj več bi pa potreboval vsaj vodno hlajenje, saj se proc zelo greje.:D

GUFY ::

Še zadnij testi mojega 4300 proca preden gre iz mašine v prodajo.

Sovražim čakanje zato sem pustil Ortos teči "samo" eno uro, potem pa sem cca 3 ure igral Command & Conquer 3 Tiberium Wars.:D




Na tej frekvenci pa se da s tem procem banchati, kar sem zdi kar dobro za BOX hlajenje proca. Voltaža pa je bila 1.6V v BIOSU.

OChack ::

ASUS P5N-E SLI je kul za navijat, sam chipset treba dobr hladit,
na višjih FSBjih ma hitrejše nastavitve za rame kot 965 chipset (pri višjih frekvencah lahko dela na T1), pa fsb tud gre ke prot 600 ........:D
mal an forume poglejte
sicer pa glede bugov ih ma mn kot ostale plate, razn gigabyte ds3 rev 3.3
kero pa nevem kje se dobi
Int€l inside, IDIOT Outside

IVo ::

Batista jst sm mel iste rame na isti plati in so šli brez problema do 472MHz na 2,1. Tak da rami oz.plata ne bremzata pri taki hitrosti. GaS jih je spravil tudi do 545MHz seveda z višjo voltažo. Mal sse poigraj z drugimi voltažami in ni bog dane gre.

batista ::

Jah sej dvignem ostale voltaže ful, sam ne pomaga nič. Max je stabilen na 3ghz pri 1.45 Vcore, ostale voltaže normalne. Če povečam ostalo ne pomaga nič, ni stabilno preko 3ghz. Ram nikol ne dam preko 430mhz, al je 1:1 al pa 4:5.
Zdej mam na 2.7ghz na stock voltaži, orthos nabije error po 1 minuti, ampak iz špilov me ne meče ven tko da je ok he he.
Fsb wall tut ni, ker pridem v winse pri 8x400, nestabilno seveda.

MEDENA ::

rame znižaj da najprej najdeš FSB limit.

batista ::

Ne razumem, kak fsb limit? Manj ko 2.1 za rame ne morem dat ker na tolk laufajo.

GrimReaper ::

Jest dvignem samo VCORE na 1.45V pa gre do 3.33GHz brez problema.
Ko dobim boljši hladilnik bomo šli do 3.5GHz :D .

Pust rame pri mir, laufaj jih na 1:1. To ti pri 3300MHz znese komaj 367MHz. Pa zvišaj latence na 5-5-5-15. Boš se pol lahko igral še z rami.

Pa 2.7GHz da ti da error Orthos mi tud ne gre v glavo, men dela na mal več kot 3GHz Orthos 8h+.

EDIT: Vidm da nism nč novga povedu :8) . Grem pa stavit da te ne zavira procesor.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Pa tud FSB wall ni je že povedal:

Fsb wall tut ni, ker pridem v winse pri 8x400, nestabilno seveda.


Ne poznam opreme ampak:

- če ni procesor
- če ni plata
- če niso rami
-če ni napajalnik...

Morda kakšna pci kartica dela težave? Vzemi ven pa probaj.

Drugače pa je pač to to.

batista ::

Not mam samo grafično, pa onboard lan in zvočno.
Evo, nastavitve in voltaže prbijem tok ko so prikazane tule, idin ram je 5-5-5-15, pa ne boota preko 3.2 ghz. Jah bi reku da je slab proc, ker se vid ko mu večam voltažo, pol boota na višjih frekvencah, drugače ne.
Sem tut probal use dat na auto idin Nb 1.55 in CPU Vcore 1.55 pa ne boota 3.3ghz...
Al je še kje kaka stvar za nastavit da sem spregledal?? Ram sem testiral in je ok, če mu dam 2.25 mi winsi začnejo zajebavat, je to normalno za ocz?
Aja, bios plate je pa zadnji, torej 1202. Prej je bil 0802 in je blo isto.
Pri 2.7 mi orthos da error k je stock voltaža najbrž. No sej če mi pc ne serje mi je ok, tut če ne gre skoz orthosa.

trek@s ::

Helow! No, končno sem tudi jaz lastnik e4300:D In sedaj, ko berem tele vaše poste, me seveda mika, da bi ga jaz tudi navil, vendar nisem tega še nikoli počel. Torej, a obstaja kje na netu "step by step" navodilo, kako ga naviti? Ne bi iskal zgornje meje, do kamor gre, ampak bi ga malo, pod 3.0 GHz, toliko zaradi boljšega občutka.:8)

Sistem je pa Gigabyte 965-DS3, E4300, 1GB Patriot 800 MHz, hladilnik Scythe Infinity

TOP ::

Maš na strani OC-Lab2 opisano korak po koraku sam je prikazano na Asus plati tako da se boš moral znajt.Imaš pa gor tud o tej plati kar nekaj napisano,pa pazi ker je zelo muhasta,kateri bios uporabljaš.

GUFY ::

trek@s: Na tem linku boš izvedel vse kar te zanima o tvoji matični plošči in potem se boš lahko lotil navijanja.

trek@s ::

Helow stručkoti.8-) No, končno mi je uspelo nekaj skupaj spraviti... Prosim če pogledate slike in poveste če je vse OK.



Icematxyz ::

Kakšno sekundo še imaš pri super-pi rezerve pomoje v ramih.

trek@s ::

Če bi hotel iti še naprej: ali bi moral dvigniti voltažo? Ker do sedaj nisem nič. A druge nastavitve so ok ?? (slika od bios-a)

pinx ::

Seveda, z dobrim coolerjem do 1.5V pod obremenitvijo.

Icematxyz ::

Da z stock hladilnikom pa ne iti nekje preko 1.4 vcore v biosu. Ker potem tako na 24/7 je že 1.4 na stock hladilniku kar vroče. Lahko pa daš brez problema na 1.4 V pa probaš še malo navit. Potem pa preveri v windowsih ko boš pognal orthos koliko se greje pod obremenitvijo. 55 - 60 stopinj pod obremenitvijo orthosa je nekako maximum (jaz osebno nebi šel čez 55) da lahko rečeš da si še v varnem območju in se nimaš kaj za sekirat za 24/7 sistem. S tem da se zavedaj da moraš doseči stabilnost ne pa samo maksimalno navitje. Če ne zdrži orthosa neka nastavitev v windowsih potem obvezno zmajnšaj in najdi tisto kar te ovira.

Rame ker maš na 1:1 obvezno daj na 4 4 4 12. Pa potem poskusi. Oziroma za rame ti naj kdo drug pove ki jih pozna koliko gredo. Morda lahko na 4 4 4 12 uporabiš še kakšen drug množilnik.

Zgodovina sprememb…

LuGi ::

Hm katero plato naj kupim za ta proc? Naj ima integriran VGA vmesnik in naj ne stane vec k 70€ :D PA naj ima vsaj nekaj OC potenciala.. Aja gledal sem že
Asrock Gigabyte

Thx

P.S. Offtopic sry:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

ZaLoMaT ::

Hey...

Jaz se tudi lotevam navijanja :)
Moj comp:
-Matična plošča: GIGABYTE 965P-DS3
-Procesor: Intel Core 2 Duo E4300
-Rami: PATRIOT 2x 1GB DDR2 ram, PC2-6400, 800MHZ s hladilnikom
-Disk: 160GB (Western Digital)
-Napajalnik: LC6550GP 140mm FAN,v2.0(24pin)
-Grafična: GeForce 8500GT

Sedaj sem šel zelo počasi :D
-imam pa že na začetku 1. probelm (saj mi množilnik skače iz 6× na 9×) ;( (ko se mu zlubi gre na 9×, večinoma pa je na 6×);((
Kaj mi lahko svetujete, kako to odpraviti?

Do kolk lahko nastavim FSB? Ali morem kaj spreminjati na ramih?

pinx ::

Žal si za navijanje izbral napačno plato.

Asus, Abit, DFI, Biostar ...

trek@s ::

Zakaj napačno? Imam skoraj identično konfiguracijo in je šlo do 3,2GHz brez problema, dlje pa niti poskušal nisem (sedaj ga imam na 3,0 - 9x333, da je bolj okrogla cifra :D )
Za ~30% navitje je po moje vsaka plata dobra (govorim za core 2 duo proce)

Aja, množilnik se ti spreminja zato, ker proc varčuje na ta način - če ni obremenjen dela na 6x, ko ga obremeniš (poskusi s kakšnim super PI), pa poskoči na 9x. Nič ni to narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trek@s ()

Cveto ::

iz 6x na 9x ti preklaplja speedstep funkcija porcesorja, ki zmanjšuje takt procesorja ko ta nič ne dela. Izklopi v BIOS-u pa bo...
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje intel E6750 POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9624825 (20807) PrimozR
»

P5B-E Plus + E6300 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
13412664 (6526) AndreAS
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940707 (22249) Dr_M
»

pomoč pri navijanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
554211 (3209) Wolfman
»

Kere RAME za navijanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
39628329 (15064) smarty

Več podobnih tem