» »

Problem novi RAMI pri navijanju !

Problem novi RAMI pri navijanju !

Suly ::

Zadeva je sledeča:

Procesor: AMD Athlon x2 4000+
Stari ram: no name 1gb 800mhz
Novi ram: OCZ pc2-6400 800mhz, xtc hladilnik (gold edition)
Matična: Foxconn a690vm2ma

Pred nakupom novih ramov sem imel 1gb 800 mhz ddr, kateri so brez problema delali če so ostali na 400 mhz, fsb procesorja pa se je povišal na 240 oz. max kar sem šel je blo 260 (se pravi iz 2100 MHz na 2734 MHz). Ni blo nobenega pregrevanja nobenih problemov.

Ker mi 1gb rama ni zadoščalo, sem si nabavil ''overclockerske'' OCZ 800mhz gold edition. PROBLEM: Ko je ram nastavljen v biosu na 400 mhz (800mhz), tudi če iz 200 fsbja, zvišam samo na 201 mhz fsb, se slika po zagonu ne pokaže več. Če dam rame na 333 mhz gre fsb do 236 mhz ...

Je pa zanimivost še to: če dam zraven še stari 1 gb ram (Skupaj 3 gb), pa deluje druga 333mhz-236fsb (vrjetno tudi prva) varjanta 240 fsb brez problema (na tak način sem namreč se ognil restartanja biosa).

Še zadnje kar sem opazo je pa voltaža. In sicer v spletni trgovini piše: Deluje na 2.1V; EVP (Extended Voltage Protection), ki omogoča navdušencem VDIMM 2.1V ± 5% (brez kršenja garancijskih pogojev)! V programu FOX ONE, ki kaže vse info o matični plošči pa je voltaža DRAM 1.87 (v biosu ne najdem nikjer da bi zvišal na 2.1 tako kot piše v internetni trgovini).


PODATKOV mislim da je dovolj, problem je vrjetno zelo preprost, vendar odgovora nanj žal nevem. Edino kar mi ni jasno je to, da so rami brez hladilnikov, neznane firme šli brez problema 400, fsb procesorja pa 260, tukaj pa da niti na 201 nebi mogo it fsb.

Vsako mnenje bo dobrodošlo !

Hvala vsem !

LP
  • spremenil: Suly ()

Suly ::

Uspelo mi je zvišat voltažo iz 1.8v na 2.1v tako kot bi po spletni trgovini rami mogli delovat. Vendar če so na 333mhz, še vedno fsb ne gre dalje kot 240. Kar je za takšne rame premalo, glede na to da so stari šli na 400mhz, 260 mhz fsb(kar je blo malo manj kot 1100 mhz na ram, tukaj pa je zdaj 799 mhz).

Pa ddr2 ram je mišljen zgoraj ( moja napaka, preveč teksta :) )

POMOČ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Suly ()

Suly ::

Kaj tu v temi navijanje se sploh še kaj dogaja, ker že 3 dni ni blo nobenega posta v mapi, kaj šele odgovora ... ?

bluefish ::

nastavi na 2T.

Suly ::

blueFish 2T ? Kaj si s tem mislo ?

bluefish ::

Command Rate (CR).
Sicer pa lahko trenutno nastavitev preveriš v cpu-z v jezičku Memory.

Suly ::

Trenutno je nastavljen na 1T:


Kaj pa ta Command Rate naredi, ko premaknem.

Navijanje ravno nimam v malem prstu, tak da se opravičujem, če sprašujem bedarije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Suly ()

bluefish ::

odkrito povedano niti jaz ne vem :(. Ko sem navijal svoj računalnik (še DDR RAM), sem imel najprej nastavljeno na 1T in pri določeni frekvenci se je stvar obesila. Sedaj pa deluje OK.

edit: pred tem sem imel tudi 1GB RAM-a, nato pa sem nadgradil na 3GB in sem moral to vklopiti.

Stvar pa nastavljaš nekje tam, kjer so frekvence za CPU in RAM ter latence.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Suly ::

Nekje sem prebral da z T2 povečam stabilnost, izgubim pa performance ...

Naj nekdo potrdi ... Ker potem nima smisla navijat...

bluefish ::

niti ne. Pri meni je kvečjemu obratno. Sicer pa te nič ne stane, če poskusiš.
Lahko pa narediš tudi reset BIOS-a in upaš, da se bodo stvari nastavile same na neke optimalne vrednosti.

Suly ::

Upam :D Ma kdo kaj več izkušenj predno karkoli naredim ?

Ted ::

Prvo pravilo navijanja: ram prestavi na 2T. Stestiraj z benchmarki če je kaka razlika med 1T pa 2T če ne verjameš.
Mah...

Suly ::

Ted, malo sem pobrskal po BIOSU in nikjer nisem najdo tega CR da bi prestavil iz T1 in T2.

bluefish ::

ponekod je različno poimenovan. Pač išči možnost, kjer piše 1T in nato povej, s čim je poimenovana.

Suly ::

Prestavil na T2. Pognal everestov memory bench mark. T2 ima slabše razultate in sicer:

Read zmanjšan za cca. 200MB/s
Write zmanjšan za cca. 100MB/s
Copy približno isto.

Latency zvišan za 5 ns.

Skratka slabši razultati kot na T1.

bluefish ::

to že, vendar pa ob realni uporabi tega ne boš opazil. Sploh pa ne po tistem, ko si že navil RAM/CPU,...

Suly ::

Zdaj če realno pogledamo, je v bistvu vseeno, ali ni vseeno če je ram/cpu navit ? Ker razultati so tu nekje, samo da nebi blo karkoli narobe z mašino.

Vuli ::

a si naštimal ročno latence v biosu? Prve 4 (4-4-4-12, 5-5-5-15(16)
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

bluefish ::

Zdaj če realno pogledamo, je v bistvu vseeno, ali ni vseeno če je ram/cpu navit ? Ker razultati so tu nekje, samo da nebi blo karkoli narobe z mašino.

Nima biti kaj narobe z mašino. Teoretično se z navijanje in višanjem voltaže krajša življenjska doba komponent, v realnosti pa boš računalnik prej zavrgel, kot občutil stranske učinke.

Suly ::

Latenc nisem premikal, dal sem jih na 667 in fsb 240, kar mi v procesorju znese iz 2.10 na 2,52 na ramih pa 800mhz in sem kar zadovoljen.

Vuli ::

ja no, prve 4. latence naštimaj na 4-4-4-12, če imaš boljši ram ali 5-5-5-15 za slabše rame. In pol ti bo šel FSB skoraj 100% višje. Če imaš pa Ram latency by spd(speed), ni ravno najboljše za navijat oz ne prideš daleč.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

navijanje intel E6750 POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9624828 (20810) PrimozR
»

P5B-E Plus + E6300 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
13412668 (6530) AndreAS
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940721 (22263) Dr_M
»

Navijanje e4300 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24120019 (8902) ZaLoMaT
»

Kere RAME za navijanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
39628348 (15083) smarty

Več podobnih tem