» »

Kere RAME za navijanje?

Kere RAME za navijanje?

JIM22 ::

Medena pa ne, da si spet falu temo. Dej nehi že enkrat jamrat in pejt kupit. Pizda maš ti zmeram problema z nabavo komponent.

Moderatorji: popravte tole temo, da bo taka kot je naslov.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Shark-357 ::

Fantje držite se teme.

GUFY ::

Danes imam na testu crucial rame in sicer s D9GCT čipi, ki se prav tako zelo dobro navijajo. Pa še slikica Super Pi 32M z 4GB rama.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Jackal ()

joker16_7 ::

Pa še eno vprašanje iz moje strani. Keri naj bi bili oz. so najboljši čipi, ki bi prišli najdlje? >:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Shark-357 ::

Verjetno GKX

MEDENA ::

PC2-5300 667MHz 2gb kit. D9GMH, made in Singapure ravno dobili :)

Kdor je zainteresiran ZS :)

joker16_7 ::

A poznate kakšne RAM-e, ki majo na sebi D9GKX?
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

MEDENA ::

joker16_7 ::

Fina stran;) Pod Micron D9GKX so potem še neke podvrste (B6-25E.......:\ ) A so kakšne razlike med njimi?
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Čmrlj ::

če nisi opazil imajo vsi GKX oznako B6-25E,GMH pa B6-3.Razlika je samo v temu, da so nekateri handpicked in te naj bi se malo bolje navijali.

joker16_7 ::

Hvala za pojasnilo. ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Icematxyz ::

Takrat se mi ni več dalo prepirati z vami posebej še ker ste nekateri malo preveč pljuvali in delali butla z mene.

Ampak sedaj sem slučajno našel tako lep opis tega kaj sem trdil da bi bil greh ne deliti tega z vami:


Unlike the previous Pentium 4 and Pentium D design, the Core 2 technology sees a greater benefit from memory running synchronously with the Front Side Bus (FSB). This means that for the Conroe CPUs with FSB of 1066 MT/s, the ideal memory speed is PC2-4200. In some configurations, using PC2-5300 can actually decrease performance. Only when going to PC2-6400 is there a significant performance increase. While expensive DDR2 memory models with tighter timings do improve performance, the difference in real world games and applications is negligible.[35]

Vir

Torej pri C2D fancy rami in razmerja 3:5 in še celo nižji tajmingi ne prinašajo v igrah naprimer prav nič omembe vrednega in še to kar sem trdil velja da je idealno razmerje pri C2D pravzaprav 1:1.

Vse kaj drugega pa pri teh procesorjih v aplikacijah in igrah pravzaprav ne prinese nič omembe vrednega.

zbogi ::

kje so kake številke!?!

to je očitno spet pisal en butl, ker performance (drop) pri posameznih delilnikih je predvsem odvisen od nabora matične in ne tok od samega procesorja
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

GUFY ::

Si pa vztrajen Icematxyz in to kljub temu, da sploh nimaš prav. Tebi tudi številke ne pomenijo veliko ampak samo guraš svoje pa čeprav ti tukaj vsi trobimo, da nimaš prav. To kar trdiš je BILO res v časih spocketa A pri AMD-ju, potem pa nikoli več, daj si to že enkrat dopovedati.

Hockey ::

Hocete reci, da na wikipediji nekdo namerno zavaja narod?

Torej za 0.078 sekunde boljse case v SuperPI se splaca dati 300 eur za rame? [Gledam gufyjeve screenshote pa icematove]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hockey ()

GUFY ::

Hockey: Kje si pa ti prebral, da bi jaz dal 300 EUR za rame, pa če bi malo bolje pogledal screenshote bi opazil, da imam jaz za cca 200 MHz nižje clocke pri procu kot icematxyz.8-O Za rame sem dal točno 130 EUR in to za 2 x 1GB in ta ram je v tem trenutku Best buy ram, se dobro navija in še poceni je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GUFY ()

Hockey ::

Tako kot že nekateri drugi, dvomim v kredibilnost tvojih testov. Tudi za prvoaprilsko šalo si pokazal kako se kvalitetno prireja rezultate. Ampak recimo, da vam vsem dam še eno možnost.

Še vedno ni junakov, ki opravičujejo nakup boljših ramov. Vsaj s kakšnimi testi ne. Mlatenje prazne slame pa, definitivno.

Naj bo nekdo tukaj tak junak, da bo recimo v eni gamerski aplikaciji ali arhiviranju zmožen PRIKAZAT razliko med 350 FSB 1:1 ter 350FSB 2:3, 3:5 ali 4:5 pri približno enaki frekvenci CPU. Pa da vidimo! S takšnimi RAM-i, ki jih imate nekateri tukaj to sploh ne bi bil potem problem. Če imate cas za prirejanje rezultatov okrog 1. aprila pol pa si še vzamite čas za 3 reboote in 3 benchmarke[kar SuperPI ni] pa da se stvar razjasni.

Tukaj recimo GUFY z višjo frekvenco dosega nižjo prepustnost pri 2:3. Čemu potem tašsni delilniki, za doseganje izgub? [Pogrešam Sandra test pri 1:1 ter 2:3 pri GUFY-hevih nastavitvah]

Še vedno trdim, da je 2:3, 3:5 in 4:5 razmerje bull proti 1:1! Trdim, da razlike sploh ni oziroma je zanemarljiva ter nikakor ne more biti vzrok za nakup visokorazrednih ram modulov.

Ajde, da vas vidimo. Zbogije in GUFY-je ter Sharke, pokažite nam smiselnost poganjanja v razmerju 2:3, 3:5, 4:5 napram 1:1 v benchmarkih!

Raznim lahkim besedam brez kakršne koli povezave ali testa ter odpravljanje v smislu "ti si butl" mi bodo samo v znanje kako prav imam.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hockey ()

GUFY ::

Hockey, samo eno vprašanje koliko EUR si pa ti odštel za nakup svojih ramov in katere znamke so?

zbogi ::

Hockey
to je isto kot razlagat amaterskemu igralcu tenisa, zakaj mu lopar ki ga uporablja recimo Hewit ne koristi prav nič in zakaj ne more Hewit igrat z loparjem iz Hervisa za €100

jst vem zakaj sem dal €300 in me prav bk če ti/vi to zastopite ali ne
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

GUFY ::

Komentar slikic ni potreben.







Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

MEDENA ::

plata, rami info prosim :)

Čmrlj ::







Cellshock c5 (tighten timings>:D )

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Čmrlj ::

še 3.0v>:D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Jackal ()

Čmrlj ::

Hockey wrote:"Torej za 0.078 sekunde boljse case v SuperPI se splaca dati 300 eur za rame? [Gledam gufyjeve screenshote pa icematove]"

No hockey in icematxyz dajta vidva svojim ramom 3.0v pa bomo vidl,če bo kaj.Mislim da bo mal dima:\ al bo pa čip "odfukal" nekam:D .Kvaliteta se plača in z ramim za 300+ eur se da zajebavat z voltažo itd....Moji Cellshock nebojo pregoreli tudi pri 3.4v;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

Čmrlj ::

Evo še timingi 3-3-3-12@3.2v>:D
German tehnology+8-layer PCB:D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Jackal ()

joker16_7 ::

Fini rezultati čmrlj ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Icematxyz ::

Nevem kaj bi še rad povedal? :\

Nimaš kaj pametnega za početi?

Ta polemika se je tako začela z debato o E4300 in kakšne rame za njega.

In ti pač imej procesor ki stane 140 E in rame ki stanejo 300 E in jih furaj na 3.0 V.

Jaz bom pač imel procesor ki stane 140 E in rame ki stanejo 110 E in jih bom fural na 1.8 V.

Za razliko 200 E pa si rajše kupim boljšo grafično kartico ali kakšen boljši trdi disk. :\

In zanimivo je še to da potem predstavljaš te mejne vrednosti kot dejansko uporabne vrednosti in hitrosti v praksi?

Pri procesorju kateri je izključno odvisen pri navijanju od tega kako daleč gredo rami pa je vrjetno smisleno odšteti več denarja ne?

Pri E4300 pa ti kar mej svoje 300 E rame jaz sem z svojimi zadovoljen več kot dovolj. Tako po ceni kot zmogljivostih.

In nevem zakaj se bi potem ti počutil kot da si meni nekaj dokazal? Dokazal si le to da stvari ki zmorejo več tudi več stanejo.

Razmerje v mojem računalniku med ceno tvojih ramov in pričakovanimi pohitritvami napram mojem sedanjem sistemu pa vrjetno kažejo drugo sliko?

Upam samo da nisi kakšen prodajalec in da ko pride kakšen kupec v trgovino da ga napizdiš z E4300 in 300 E rami. :\

Icematxyz ::

To je vrjetno za take ljudi kot je Joker16_7 ki že sedaj v treh temah samo nekaj kima pa sploh nima blage veze pomoje o čem se gre? :\

Saj za takšne pa naj kar tvoja obvelja me nič ne moti. In naj imajo E4300 in 300 E rame in se bo počutil dobro trgovec in kupec.

WIN - WIN situacija.

joker16_7 ::

Hehe, v mene se je vpiknil.:D Ne vem kaj naj bi naredil drugega, kot da se smejim. Ja, mogoče pa res nimam pojma. A je pomembno?:D Če boš ti tudi naredil kakšen soliden OC, in potem takole prilimal slikce, ti bom tudi prikimal >:D
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Shark-357 ::

Eno je biti zmeren navijalec in mašino uporabljati za igre, drugo je pa biti "proper" overclocker in ti tu ram ter proc za 100€ nič ne koristi;) ...

Zgodovina sprememb…

Čmrlj ::

Icematxyz od kdaj je pa e6600 140eur:\ .Ti pa si en as

Icematxyz ::

Če bi ti sledil temi od začetka ne pa se vsilil v njo brez da veš v čem je bila polemika bi bil tudil as? :\

Edit: Glede na to da meni zgleda nekaj dokazuješ sklepam z tem ko me omenjaš.

Zgodovina sprememb…

GUFY ::

Hockey in Icematxyz sta se pa rajši vdrla v zemljo ali kaj? Za take kot sta vidva sem se spravil delati tale kratek test. Ampak če dobro premislim, s tem ko ne kometirata teh rezultatov priznavata svojo zmoto v kateri živita in sicer, da je 2:3, 3:5 in 4:5 razmerje bull proti 1:1, čeprav rezultati kažejo prav nasprotno.:D








Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Icematxyz ::

Nič se nisem udrl v zemljo. Še vedno zagovarjam svoje. Le mislim da sem že povedal svoje pa se mi ne da več ponavljati.

E4300 in najcenejši rami in ob dobrem overclocku rami na 1:1 4 4 4.

Tudi če je 4:5 za odtenek hitrejši se ne sekiram 3:5 pa tako ne pride v poštev na 4 4 4 pri cenejših ramih in ramih srednjega razreda če dosežeš z procesorjem dober OC.

Tako imam sam in tako bi še enkrat kupil če bi kupoval. In dejansko z poceni rami višje kot greš z fsb bolj vidiš da imam prav.

Ker preprosto tudi če bi hotel ne gre. 200 e za to pa da bi šlo pa je smešno odšteti več.

Tudi če bi kupoval recimo E6300 bi gledal na situacijo popolnoma enako. 1:1 in 4 4 4 rami da mi zdržijo stabilno na tistem fsb ki ga bi pričakoval od procesorja.

Prvi rami ki se temu približa po ceni bi jih vzel sploh pa če je razlika v ceni 100 ali dvesto evrov ali več.

Že če bi bla razlika 50 evrov v tem da imam 1:1 ali 4:5 sploh nebi pomišljal in vzel cenejše.

Nevem kaj naj več napišem tako da bom zaključil kot sem že mislil da sem ampak pač če ti nekdo direkt nekaj odpiše mu pač daš odgovor. Posebej če misli da ti je kaj dokazal pa si zato tiho.

Hockey ::

Čmrlj lepi neke kvazi rezultate pri 3V, pol pa jaz dam moje na 5v pa se mi briše.




To je moje. 5V, direkt na molex ne. Mam pa zmenjeno nasledni tedn voltmod na 12v. Samo me še malo hlajenje zafrkava. LN2 preko tistih OCZ hladilnikov iz cebita. klik.



Tole pa je od uporabnika Čmrlj in je nedvoumno kredibilno? :\

In pol me še vabite v to debato? Dajte no... tole je forum za par sodelujočih v tej temi.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Jackal ()

Čmrlj ::

Hockey lej men ni problem nardit še en posnetek in ti dokazat, da grejo moji rami še višje kot je tukaj, in če bi imel kaj pojma, bi vedel ,da ima commando voltažo ramov do 3.35v.In čist tko btw tole ni nevem kakšen score pri 3.0v.Zdaj bod pa ti jack in dokaži svoje s posnetkom.Sploh pa nevem , kaj se ubadam s tabo, ker dejansko nimaš blage veze o oc-janju, sploh pa si se dokazal, tam ko sem ti posnel, da cpu-z ne kaže pravilnih voltaž.Če pa še vedno dvomiš, pa komot jutri ali kadarkoli pridem pote, kjerkoli že si te peljem do mene domov in ti dokažem svoje.Pa še to nevem kako si lahk tak bebec, da napišeš 5.0v.Itak da ti nebo noben verjel, poglej si pa mal score po drugih forumih na 3.0v in več, pa boš videl, da so vsi tu nekje.:\

edit:na koncu pa klofuta

edit:čmrl se upa vsak svoj oc dokazat s posnetkom ali pač tako da pridete taki noobi kot si ti do mene pa se prepričajo, sam nevem kak bi shajala>:D .Nebi te dolg gledu

[Odstranjen del vsebine --omy]

Zgodovina sprememb…

Hockey ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Jackal ()

Čmrlj ::

hockey bom pripopal dons cpu-z validation, od tebe pričakujem isto.

JutriPS3 ::

Get a life men:\

Kaj neke sintetične teste limate, dejte pognat ene 3 zahtevne igre, kako kodiranje videa potem pa prilimajte čase in score. Ali je razlika NEopazna in bi bilo to ...>:D Dajte to mal v realnih (torej "delovnih") okoliščinah testirat ker tisti sintetični testi tut niso neko božje merilo. Torej ruknite kak Fear, Stalker, itd karkoli je sedaj primerno za testiranje ter limajte. Ter kako kompresijo videa. To je to. Potem pa se menite naprej.

Ne zagovarjam ne enih (čmrl...) ne drugih (hockey...) vendar bi bilo vaše jamranje bolj podkrepljeno z testi v realnem okolju. Ne eni ne drugi niste postregli z nekimi blaznimi argumenti, torej screenshote pa bo

Čmrlj ::

jutrips3 kot je že shark napisal: Eno je biti zmeren navijalec in mašino uporabljati za igre, drugo je pa biti "proper" overclocker in ti tu ram ter proc za 100€ nič ne koristi.Pa 3d mark je povsem realen in primeren test in zgoraj se dobro vidijo razlike.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

Urc ::

Mene pa samo nekaj zanima. Zakaj vsi uporabljate za testiranje 3d mark 2001 s takimi zverinami glede na to da smo se v njem borili s celeroni 700 Mhz pa s pentiumi :D

igor0203 ::

Ker pokaže dejansko zmogljivost sistema. Pri novejših 3D Markih imajo ključno vlogo gr. kartice, CPU in rami so bolj stranskega pomena, medtem ko se pri 3D01SE pozna že vsak MHz, ki ga iztisneš iz CPUja, rama, grafične itd. ;)

Čmrlj ::

Ker je najboljši pokazatelj performance in tweakov:D.

OChack ::

fantje vidm da ste mal falil temo, še enkrat preberte njen naslov!!!
tuki pač napište kere rame imate oz. kere se splača kupt, priporočliv je kakšen internetni test, kok se zadeva navije in cena.
ne pa zdj neki bluzit, mal set ga mem usekal
Int€l inside, IDIOT Outside

RC14 ::

Točno tako. Tema je mal zašla in brez kreganja in pametovanja prosim.
Hvala.

Tukaj dejte izključno debatirat in "limat" razne rezultate o ramih, ki se dobro navijajo, saj je v naslovu tudi takšno vprašanje: Kere RAME za navijanje.

Lahko pa tudi napišete za kakšne rame, ki so cenovno ugodni in dobri za navijanje. Price/performance varijanto.
Pa če že KDO predlaga kakšne rame se "splača" kupiti da so dobri za navijanje, bi bilo lepo, da vsak napiše koliko stanejo v trgovini in če jih je kdo sam kupil, ali so bili kupljeni v SLO ali v tujini. Navsezadnje nas poleg hitrosti zanima tudi cena.;)


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

M-XXXX ::

Razmišlam da bi prodal moje G.SKILL F2-6400PHU2-2GBNR in nabavil kaj z D9GMH čipi! (seveda pa gor napopal kašne dobre hladilnike)
Katere mi priporočate? (rame in hladilnike) in koliko bi dobil za moje G. Skille?

igor0203 ::

Rame itak Crucial D9GMH. Glede hladilnika, pa poglej če imajo kje Corsair Dominator vente za čez hladilnike. Baje super hladi.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: gfighter ()

Tilen ::

Povezava do slike ne deluje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

M-XXXX ::


Kej pa naj najcene tele rame dobim?
Ta hladilnik za rame bom bolj teško dubu. Kaj pa Thermalright HR-07 Bi se splačali?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Jackal ()

GUFY ::

Best buy rami so trenutno Crucial z micronovimi D9GMH čipi, čeprav prav tako Crucial rami z micronovimi čipi D9GCT tudi niso slaba izbira. Se pa cena teh ramov giblje okoli 130 EUR za 2 x 1GB kit navijajo se pa super.

Za hlajenje ramov pa jaz uporabljam 2 x 90 mm venta od ZALMANA vezana na 5V (glej slikico)



Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Jackal ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri ram naj vzamem??

Oddelek: Kaj kupiti
473759 (1918) svetetko
»

OCZ Gold GX XTC 2048Mb! Izkušnje?

Oddelek: Navijanje
91021 (875) novinec09
»

C2D E6420 - Asus P5K - Dovolj dober nakup?

Oddelek: Kaj kupiti
282402 (1518) Eru
»

RAM DDR2

Oddelek: Kaj kupiti
191959 (1513) OChack
»

Problem z dobljenimi rami!

Oddelek: Strojna oprema
71014 (923) igor0203

Več podobnih tem