» »

Kere RAME za navijanje?

Kere RAME za navijanje?

««
«
1 / 8
»»

kotnikd3 ::

LP

Nabavil bom comp: Intel C2D E6600, GF8800gts, ASUS P5B DELUXE....in 2 GB rama
nevem, kater ram naj uzamem. Lahko kaj priporočite...
...mora biti DDR2 800MHz, z latencami 4-4-4-12, "prijazen" do navijanja (svoj e6600 bi rad pognal čez 3.2 GHz>:D ). Slišal sem, da so za navijanje core 2 duo najboljši CORSAIR in PATRIOT.
pa me zanima aj menite glede GEIL in CELL SHOCK ramov (glede navijanja)

v mislih mam te rame: GEIL CellShoock (prvi na tej strani)

kaj mislite o teh dveh izdelnik....in kaj še priporočite *do okol 60k -2gb*

hvala

Shark-357 ::

Vzami CellShock z Micron čipi.

aodius ::

Jaz bom vzel Corsair TWIN2X 2048-6400C4 1GB DDR2 (timing 4-4-4-12) in bom videl kako se navijajo.Glede na pc boma mela enakega:D
http://www.gregorsalobir.si/

kotnikd3 ::

jp.......corsair so ZAKON.....še posebej za navijanje
Corsair TWIN2X 2048-6400C4 2GB so pa malo predragi

...pol priporočate cellshock?

>>><<< ::

Cellshock z Micron čipi, kot ti jih je predlagal Shark-357 se dobro navijajo.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

kotnikd3 ::

Z micron čipi so dragi.
Kaj pa z ELPIDA čipi so tud dobri???

JIM22 ::

Če te zanima mam jest corsair dominator 2x1gb 800mhz za prodat. Nisem še nič navijal v extreme. Trenutno delajo na 412fsb z timingi 4-4-4-8 in 2,0V. Mam zdej v kompu 4x1gb enakih ramov.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Čmrlj ::

Imam tud jst Cellshocke ddr2 1000 micron 2x1gb za prodat,če te zanima .Elpida pa niso dobri za navijanje in nemarajo nizkih latenc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

kotnikd3 ::

Ja zanima me.
Kuk stari pa so corsair dominator rami?
za kuk $ pa bi jih prodal?

kotnikd3 ::

A kj veste kak se navijajo GEIL ULTRA rami?

VASkO ::

samo nekaj, crucial value pc4200 (ddr533) 1GB garant. D9GMH cipi, 60-75eur. zdaj se pa slinte s temi BRAND name rami okol. 4-3-3-10 1066mhz 2.3V crucial value, cau

JIM22 ::

Dominator rami so čisto novi. Kupljeni v soboto in sicer dva kita po 2gb, tak da imam 2gb viška in mislim prodat. Cena je 300€. Trenutno delajo stabilno na 412fsb, 4-4-4-8 in 1,9V.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Čmrlj ::

Te moji Cellshock pa na 450 4-4-3-8 2.0v , z 2.3v pa 595 4-4-4-12.Cena 280 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

apachee ::

Vsi mate neke NAME rame, ki so kar precej dražji od ostalih.

Zanima me ali ima kdo izkušnje z slednjimi

Ram OCZ 2 GB KIT DDR2 ram, 2X1GB PC2-6400, 800MHz, s hladilnikom, XTC platinum hladilnik CL4 za 186 EUR ?

Plošča bi bla Gigabyte GA-965P-DS3 (morda DS4), CPU E6300.
You can't win without The Finn!

t909 ::

Kje se dobi te rame Vasko?

Čmrlj ::

apache teli OCZ grejo cca 480-530 5-5-5-12.Ploščo pa roko na srce ampak raje vzami asus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

tiborrr ::

VASkO, STFU! ;(( Nekaj mora ostati še zame, gobezdalo! :)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Čmrlj ::

tiborrr;) :D

apachee ::

Katero Asus - ko ?

Ker kar sem gledal po netu vsi ful hvalijo GB DS3. Sicer je še ta Asus Deluxe, ampak mi cena ne diši saj je skoraj še 1x dražja.

Tkole sedaj izgleda moj nov comp:
E6300 180 EUR
GEIL DDR2 ULTRA 2GB KIT 190 EUR
GB DS3 125 EUR
HITACHI DESKTRAR SATA2 320 GB 16 MB 93 EUR
LC6550GP 41 EUR
THERMALTAKE TA NOV 57 EUR
GB 7600GT SILENT 125 EUR
DVD PIONEER 40 EUR
CHIEFTEC OHIŠJE 79 EUR

Mnenja??
You can't win without The Finn!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: apachee ()

zbogi ::

@vasko, 2.3250v
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Jackal ()

GUFY ::

Te rame se dobi tudi pri Eventusu, tako ni treba ponje v tujino.:D

seminal ::

A tele curcial z 9dmgh čipi??
Resno, te pa takoj v nakup>:D

Čmrlj ::

Dobri so teli rami>:D

B-Stard ::

Od kje vam cena 60€?

d4rkl0rd|ps3 ::

Kontnikd3 sam imam geil ultra samo 1gb pack na p5w dh deluxe so šli z delilnikom 1:1 460fsb cas 4 pri voltaži 2,3v odlični za njihovo ceno,ampak sedaj jih prodajam zaradi tega ker se kregajo s p5n32-sli plus

cena je 100e če je kdo zainterisiran stari en teden:D

Čmrlj ::

B-stard to je cena v tujini verjetno.Pri nas se dobijo za 90 eur 1gb palčka,na raspolago so pa pc4200( 533) in pc5300 (667), cena za oboje je enaka in oboji imajo micron d9gmh čipe:) .d4rkc0re nič posebnega niso teli geil če grejo sam na 460 fsb.Imam ene SuperTalent c5 ddr2 800, ki se dobijo za 52 eur( mlacom) 512 mb palčka, se pravi 1gb je 104 eur,pa letijo na fsb 480 4-4-4-15 @2.3v,če dam timinge na 5-5-5-15 pa sem jih pognal na fsb 512 (ddr2 1024;) ).

CheapShit ::

Imam Asus p5b in pa Patriot PSD21G8002H 2x 1gb 800mhz rame, pa me zanima, če ima že kdo izkušnje z navijanjem s temi rami? Trenutno imam navit E6400 @ 3,2ghz (Fsb 400; Fsb:Dram=1:1, 5-5-5-16, ram 2,1v) pa se mi je enkrat, ko sem igral F.E.A.R. pojavil blue screen, kjer se je izvršil memory dump, in mi čez sekundo računalnik rebootal. So krive latence, voltaža, kaj tretjega?
Hvala za odgovor!
Lp!

d4rkl0rd|ps3 ::

Čmrlj nisem mislil da so kaj posebnega saj jaz sem jih kupil ker ni oczja v funtechu in meni ne delajo na p5n32-sli plus,sedaj imam corsair xms2 2gb kit.Vem pa tudi da so super talent kar dobri rami saj sem jih imel na dfi LP UT SLI-D in opterona 146 pa sem prišel na 3,0 ghz samo newem ali so bli rami ki so me ovirali ali je bil proc:8)

PS:Če te zanima čmrlj mogoče prodam ti p5n32-sli plus,dobim od strica commando cnej ker je kupu striker extrem>:D >:D

Čmrlj ::

tud jst dobim commando ceneje( 205 eur), razno, če daš pod to ceno kakih 15-20 eur.

JIM22 ::

Kaj je zdej to važn ker jo dobi ceneje? Ne bit offtopic.:\
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

kotnikd3 ::

So GEIL ULTRA DDR2 2GB kit 800MHz, 4-4-4-12 konpatibilni s plato ASUS P5B DELUXE?
Do kje bi jih lahko navil? E6600 bi rad pognal čez 3.2 GHz! bi šlo?|O

Čmrlj ::

So.Mislim da boš do ene 480-500 na tej plati rado prišel.

JIM22 ::

kotnikd3: tak proc bi biu greh gnat pod 3,5ghz, če maš vsaj kuk tuk sposobn hladilnik.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

kotnikd3 ::

:D greh:D
mam pa Zalman 9500LED

JIM22 ::

Bolš ziher kot stock hladilnik. Kar pršpanja ga, neč šparat.:D
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

GUFY ::

Crucial ram v akciji, pa še poceni je in ima Micronove D9GMH čipe, navija se super naj pa slike povedo svoje.

2 x 1 Gb



4 X 1Gb

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Jackal ()

B-Stard ::

Men 2*1gb na ds3 delajo na 490 5-5-5-15 na 2.1 nočjo pa delat na 4-4-4-12 na kakšni voltaži jih imaš?

Tilen ::

2.45V [bios] realno pa na 2.4V >:D

Sicer pa lahko voltaze razberes s slike, ki jo je postal.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Bug ::

ellow

GUFY: Tvoja konfiguracija za 4 GB RAM-a, Crucial value, so ne... :)
Me zanima ce ti pri teh nastavitvah racunalnik deluje 24/7? Pac sem bral to temo kjer te eni simfajo.... novo meso pac :D

No, sam mam namen kupit podobne komponente kot jih imas ti (ASUS P5B Deluxe, crucial 4X1GB Micron D9GMH in E4300)
E4300 pa zato ker sem ljubitelj navijanja low budget procov (tako kot mam Northwooda 2.4C, bil najcenejsi in najbolj ziv :D ) . Plata mora bit dobra, sicer RAM-i tudi, al vidim, da ti Crucial zazigajo (za to ceno). Verjetno bi z njimi slo navijat tudi kakega mocnejsega E-ja...

No in v bistvu me zanima delovanje... pac v produktivne namene in ne samo v prikazovalne namene (najvecji overclock)...

Malo sem zaspan, pa upam, da nisem zabluzil prevec :D

fala za odgovor...

lp,
bug

Icematxyz ::

Za E4300 so dovolj najbolj cheap (800 Mhz) rami kaj jih je možno dobiti.

Mislim da je E4300 tudi prav zato bil dan na tržišče. Low budget - high OC.

Edina težava je da ti morda nebi delali na tajmingih 4 4 4 12 pri recimo ene 700 MHZ ali malenkost višje in pa druga težava je da v SLO zelo težko dobiš cheap 800 Mhz rame saj so celo najbolj cheap že kar dragi.

Če pa misliš nadgrajevati potem sistem boš pa kasneje morda rabil boljše rame. To pa sam veš. (Med 2700 in 3000 MHZ na malenkost boljši matični in z najslabšimi 800 mhz rami (ali tudi najdražjimi - popolnoma vseeno) pa je realno na stock hlajenju imeti 24/7 tak sistem posebej sedaj ko se bližajo poletni dnevi in gredo temperature počasi navzgor).

Zgodovina sprememb…

GUFY ::

bug: Rame imam na 500Mhz za 24/7 in na 2,35V v biosu.

Bug ::

ellow

Z eventusa so mi sporocili, da se majo: Crucial 800MHz D9GKX čipi, cena za 1GB modul je 100€
D9GKX, se se skoraj bolj splaca nabavit, ne? V primeru ce bi gonil visje frekvence...ne?

lp,
bug

Icematxyz ::

Ne za E4300 se ne splača nabavljati dobrih navijaskih ramov, saj najvrjetneje neboš dosegel ob delilniku 1:1 niti njihove nazivne hitrosti 800 FSB.

Tajmingi 4 4 4 12 pa mislim da tud na slabših ramih primejo nekje okrog 700 MHZ (ampak ne me držat za besedo ker je to od proizvajalca do proizvajalca različno in nevem).

Če pa je razlika v ceni med najcenejšimi in nekimi navijaskimi minimalna pa se splača razmislititi tudi za naprej.

To se moreš pač sam skladno z svojimi željami odločiti jaz ti lahko le povem da za E4300 ne rabiš nekih specialnih ramov.

JIM22 ::

Icematxyz: zakaj se sliliš v debato? Ne bit preveč pametn, ker ne veš kake ima interese(lahko bi razbral iz posta, kake ima).
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Icematxyz ::

Bug je napisal:

E4300 pa zato ker sem ljubitelj navijanja low budget procov (tako kot mam Northwooda 2.4C, bil najcenejsi in najbolj ziv )

Tako da dobro vem kaj bi Bug rad in zato se ne sili nekaj ven in mu ne podtikaj navijalskih ramov če je očitno da jih za E4300 ne rabi.

In imeti dobre navijalske rame z E4300 je naravnost smešno. Zakaj bi jih le naj imel? Razloži malo?

GUFY ::

Icematxyz: Res ne vam zakaj so pa potem v BIOS-u omogočeni delilniki, če je pa rame najbolje navijajati v razmerju 1:1.
Iz tvojih bistroumnih postov pa vidim, da je Slo-tech dobil novega učenjaka, ki se na vse spozna.8-O

Icematxyz ::

Vrjetno hoceš povedati, da ti z svojimi rami dosežeš boljši memory bandwith in zato omenjaš delilnike v biosu?

Delilniki so drugace tam zaradi vec stavri in tudi za to, kar si vrjetno hotel povedati (dodatno navijanje ramov neodvisno od CPU ce so le tega zmožni)

Vendar ni vse tako crno - belo žal.

Bom skušal odgovarjati po alinejah kratko in jedrnato:

- 1:1 je edini sihroni delilnik in že od nekdaj pogovorno in tudi preko testov (odvisno od cipovja) dokazano najhitrejši

- vsak drug delilnik bo kljub povecanem skupnem memory bendwithu deloval na razmerje hitrosti cpu < - > ram pocasneje kot deluje delilnik 1:1

-ti predvidevaš da pri E4300 se lahko z svojimi fancy 540 FSB rami primerjaš z mojimi najcenejšimi nekako tako kot da imaš ti pri razmerju 3:5 enak FSB procesorja kot jaz pri razmerju 1:1 in tukej je že prva tocka za razmisliti saj to ne drži.

- ti trdiš potem tudi še predvidevam, ker sem jaz pac takšen neznalec, da tvoj racunalnik na delilniku 3:5 deluje nekako tako FSB 324 x 9 = 2916 in rami na 540 FSB a kot sma že v neki drugi temi ugotovila si na racun memory bendwitha naredil 2 kontraproduktivni napaki - dosegel si dokaj niski FSB proceosrja in z delilnikom 3:5 si še dodatno nekaj izgubil v odnosu proti sihronem delilniku 1:1.

-In sedaj pa jaz recimo z mojim sistemom lahko stabilno dosežem in dam na 350 x 9 ali 360 x 8 ( rami na 720 MHZ tajmingi 4 4 4 12). Za test sem recimo zracunal še super pi na 380 x 8 delilnik 1:1 tajmingi ramov 4 4 4 12 in je šlo kot po maslu nevem pa ce bi zdržalo orthosa zaradi ramov in tajmingov in me v koncni fazi tudi ne zanima.

Skratka kaj hocem povedati: Dokaj višji FSB procesorja kot na tvoji konfiguraciji s katero daš prednost memory bendwithu in izkorišcaš rame do konca preverjeno deluje pri meni in še ob dejstvu da imam jaz sihroni delilnik 1:1 ki je najugodnejši in sedaj kje je resnica? Kaj je boljše?

Mislim da sta sistema zelo podobna. Kar jaz izgubim v memory bendwithu napram graficni kartici recimo pri igrah pridobim z lahkoto nazaj napram kakšnim aplikacijam kjer se arhivira kakšen video ali dokument se pravi na komunikaciji cpu < - > ram. Večina aplikacij pa tako ni enoličnih in nekaj časa potrebuje več tega nekaj časa pa spet procesorske moči recimo.

Strinjal bi se s tabo da teoreticno res bi boljši ram naj prinesel ob istem fsb procesorja vecji memory bedwith in z tem boljši sistem kakorkoli pogledaš a v praksi z E4300 pac ni tako saj se lepo vidi da si žrtvoval FSB procesorja za FSB rama in moral si izbrati še majn ugoden asihronski delilnik ker pačć drugače ne moreš nastaviti ker E4300 ne dopušča.

- Ce vzamemo neugoden delilnik 3:5 in nižji doseženi FSb procesorja nisi pridobil z boljšimi rami z procesorjem E4300 prav veliko.

Pa še vrjetno imama midva popolnoma drugacen pogled na proceosr E4300 in sicer zame je to pac low budget high OC procesor in zato imam na njem najcenejše 800 mhz rame (tujina) in delilnik 1:1 in mislim da ce clovek vzame vse v zakup da je to najsmotrnejša odlocitev za ta procesor.

Sedaj če v sloveniji 1 GB rama najcenejšega ddr2 800 MHZ recimo stane 110 Evrov a nekega navijalskega pa 140 Evrov pol seveda se splača gledati za naprej ampak če v tujini dobiš ram po pol te cene pa se pač ne morem strinjati s tabo da se splača kupovati navijalski ram za E4300 ker je doprinos premajhen.

zbogi ::

icematrixyz, pa ti si butl, dobesedno
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Icematxyz ::

Zelo bi cenil če bi kateri "stari maček" dal kaki argument ne pa da držite riti skupaj pa si ščitite hrbet kljub temu da nisem še slišal ene prave argumentirane besede od dobenga in da ne omenim sploh tega da recimo če se osredotočimo na Gufya in njegovo navijanje:

- ima preveliko voltažo CPU kaj če bi le do 3000 mhz nekje kot ima navito poskusil z 1.3 v biosu kot sem mu že predlagal in čudežno spozna da je sistem stabilen?

- voltaža 2.5 na ramih in hlajenje z ventilatorji in bi to naj bil 24/7 sistem (moram ob takem predlogu še sploh kaj napisati?)

- fsb ramov navit do skrajnosti in ne vrjamem v stabilnost pa če tudi je sam nebi imel 24 /7 tako ker ko delaš kaj resnega z računalnikom nebi rad imel plavega zaslona kar nekej sredi dela

-nizki FSB procesorja in očite ponos na svoj OC?

Če stojite za tem in to zagovarjate potem ste pač vsi skupaj butli žal.

zbogi ::

sej nisi spraševal, temveč težil

uzam si čas, pa testiraj različne delilnike, pa različne hitrosti FSBja in RAMov, pa različne latence...
pa boš mel malo bolj jasno sliko

tudi nforce 6X0 ima nekako unlinked navijanje ramov in ti povem da ni nobenega performance dropa in 50MHz na ramih več kr koristi
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/
««
«
1 / 8
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri ram naj vzamem??

Oddelek: Kaj kupiti
473759 (1918) svetetko
»

OCZ Gold GX XTC 2048Mb! Izkušnje?

Oddelek: Navijanje
91021 (875) novinec09
»

C2D E6420 - Asus P5K - Dovolj dober nakup?

Oddelek: Kaj kupiti
282402 (1518) Eru
»

RAM DDR2

Oddelek: Kaj kupiti
191958 (1512) OChack
»

Problem z dobljenimi rami!

Oddelek: Strojna oprema
71013 (922) igor0203

Več podobnih tem