» »

Kere RAME za navijanje?

Kere RAME za navijanje?

GUFY ::

Icematxyz: Ti si butl pa še nepismen si povrhu. Jaz sem dal za 2 x 1GB rama 140 EUR samo tako za info.8-O
V diskusijo s teboj se pa ne bom spuščal saj najprej sam malo potestiraj pa ti bo takoj jasno kakšne neumnosti klatiš.

Icematxyz ::

Vseskozi so mi bili všeč vaši argumenti.

To je tisto poglavitno.

Žal le da v tem pardnevnem pisanju z vaše strani gospodje plemeniti ni bilo enega.

Zdaj pa naj nekdo napiše pol strani svojih argumentov pa bom jaz spodaj dodal kaki butl je.

In to bo moj edini argument.

Škoda mi je edino časa ki sem si ga vzel.

Sicer pa meni ni to potrebno naj se vsak sam odloči moti me pač da se daje vtis da moraš imeti recimo za navijanje E4300 najboljši napajalnik, rame in .... morda res potrebuješ takšno matično ploščo ki ima bonbončke da OC stabilno deluje to pa je tudi vse.

Jaz sem tako se z tem ukvarjal ko sem kupoval svoj E4300 in mislim da sem za svoj denar dobil ogromno. Lahko bi pa takoj dal 200 E več a niti takrat niti sedaj me vrjetno nebi prepričali da bi višja cena odtehtala tisto kaj bi pridobil z njo če vzamemo v zakup vse skupaj.

Moj E4300 z starejšim 400 W napajalnikom in poceni rami pač z lahkoto deluje med 2700 in 3000 MHZ 24/7 ob delilniku ramov 1:1 in tajmingih 4 4 4 12 na stock hlajenju.

In pač vsak dodaten evro bi mi glede na doprinos po moji oceni prinesel premalo.

zbogi ::

kje ti vidiš kak argument, kaj če ti rečeš je sistem enako hiter če uporabljaš 1:1 in 3:5 a zdej ti moremo pa kr verjet al kaj?

nared teste, benche, objav rezultate, dej kak link kjer so to že počel, ker potem ti jst rečem da si butl in pol to že more držat, a ne ?
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

GUFY ::

Ker je naš Icematxyz lenuh in se mu ne da delati testov, da bi podprl svoje zmotno mišljenje sem to delo namesto njega opravil sam. Pa si poglejte slikice, me pa prav zanima kakšen bo tvoj komentar Icematxyz.








Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Jackal ()

JIM22 ::

Icematix: zakaj si prepametn? V kontra smislu.:| Ne neki napamet govorit. Zdej maš pa lepo test z procom na 3000mhz in ram na različnih frekfencah. Da vidmo zdej tvoj odgovor. Včasih je bolš če si tiho in kej novga zveš, kot pa da pametuješ. Gufy je v tuistem prvem postu pokazal kok se ram navija in ne nekga navitja sistema, ti si mogo pa takoj pokazat pamet, kar se je pa izkazalo obratno.;)
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Icematxyz ::

Glede slik:

Zanimivo je GUFY, da imaš na prvi in drugi sliki popolnoma enake nastavitve. Spremenil si le timinge in prav zanimivo je, da si z nižjimi timingi rama počasnejši. JIM22, tudi ti bi lahko bil manj len in to sam opazil.

Toliko o kredibilnosti. :\

Sedaj pa da vso teorijo podkrepim še s testom, sem se potrudil in prilagam vam rezultate mojega dela.

Kot vidite, so najbolj poceni rami popolnoma dovolj za maksimalno navitje E4300 in rami delujejo še vedno na timingih 4 4 4 12.



S tem rezultatom se najvrjetneje ne uvrščam v težko kategorijo - starih mačkov, saj najvijam s t.i pod-povprečno in ceneno opremo, razen matične plošče in še vedno trdim, da je to z E4300 najpravilnejša pot.

V debate, kjer namesto argumentov delujeta aroganca in plehki besednjak, pa mislim da ne sodim.

Vaš podpovprečni!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Jackal ()

zbogi ::

P5B je verjetno edina matična, pri kateri je cas3 počasnejši od cas4, to bi tak mojster kot si ti, pa lahko vedel
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

gfighter ::

Nehajte s takšnim odnosom, če nočete videti rdeče. Dokazi ja, kreganje ne...
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

GUFY ::

Icematxyz: Ne vem kaj boš rekel pa na tole slikico, za več kot 200 MHz nižja frekvenca proca pa boljši rezultat v izračuni Super PI 1M, s tem da moram poudariti rami so me stali SAMO 140 EUR za 2 x 1GB, se pravi 1gb 70 EUR kar jih po mojem mnenju uvršča med najcenejše DDR2 rame.


Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Jackal ()

Bug ::

ellow

Sem pisal na eventus za cene vseh Crucial RAM-ov pa so mi poslali:

Pozdravljeni, cene so sledeče:

Crucial - brez hladilnika
PC2-4300 1GB D9GMH je cena 90€ za modul
PC2-5300 1GB D9GMH je cena 75€za modul - nova cena
PC2-6400 1GB D9GKX čipi, cena za 1GB modul je 100€
Cena za kit = *2

Ballistix
2*1GB PC2-5300 D9GMH CL3-3312 BL2KIT12864AA663 = 210€
2*1GB PC2-6400 D9GKX CL4-4412 BL2KIT12864AA804 = 240€
2*1GB PC2-8000 ? CL5-5515 BL2KIT12864AA1005 = 300€

Cene so z ddv

Hmmm kak je finta, da je "pocasnejsi" drazji od "hitrejsega? :8)

GUFY: ti mas prav PC2-4300 1GB D9GMH model?

Sem pa se bral na http://www.oc-lab2.com/ (imho, the best of the best) za Ballistix 1GB PC2-6400 D9GKX CL4-4412 BL2KIT12864AA804 in so ble ene najboljsih v testu...
Recimo, njih vzet pa potem met "NAME" rame

vendar...

evo enega mojega (upam, da ne pretupega vprasanja): Ok, so razlike v cipih D9GMH in D9GKX
al recimo pri 1GB PC2-5300 D9GMH CL3-3312 BL2KIT12864AA663 in
PC2-5300 1GB D9GMH, me bode cenovna razlika...
Hladilnik ni tolko vreden, ima PCB pri drazjih vec slojev? D9GMH je D9GMH, ne? Ali je tu tudi podobno kot pri procesorjih (ko ene serije niso tolko navijalsko sposobne)?
So kake razlike v latencah? (kako so lahko ce je cip enak?)

lp,
bug

Čmrlj ::

To tudi mene zanima, če pogledaš, da se recimo nekateri d9gmh navijejo tudi 100 mhz in več kot drugi



Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Jackal ()

GUFY ::

jaz imam te rame: PC2-5300 1GB D9GMH je cena 75€za modul.

zbogi ::

Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

MEDENA ::

tole GUFY?

1024MB CRUCIAL (MICRON ORIGINAL) CL5 CT12864AA667 72,00 17.254

ali

1024MB CRUCIAL (MICRON ORIGINAL) CL4 CT12864AA53E 71,00 17.014

?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

zbogi ::

aja, pa tole 2*1GB PC2-6400 D9GKX CL4-4412 BL2KIT12864AA804 = 240€ so GMH, 100%
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

GUFY ::

1024MB CRUCIAL (MICRON ORIGINAL) CL5 CT12864AA667 72,00 17.254 tele imam jaz.

joker16_7 ::

Če sem jaz iz tega testa dobro prebral je pri ramih najbolje imeti latence 4-4-4-12 in pa frekvenco 1000+ MHz, kar se SuperPI-ja seveda tiče.;) Kar sekunda razlike v primerjavi z 800MHz (3-3-3-8) in 800MHz (4-4-4-12). To je pa že kar lepa številka. Čudno se mi zdi zakaj letijo Cellshocki C4 pri latencah 4-4-4-12 in voltaži 2,3V komaj 550MHz:\ KLIK.....Lahko prosim poveš zbogi, ali sem se morda zmotil pri branju:D

P.S. Fini članki zbogi ;)
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joker16_7 ()

zbogi ::

ja tak pač grejo, moreš upoštevat da je to tud 975 plata, ta iste rame imam na IN9 stabilne pri 1080 4-3-3-8 2.35v
tud GKX čipi so bolj high voltage, 2.2-2.3v je nekako minimum, med tem ko pri ostalih, srednji cenovni razred GMH je tam 2.3v že kr veliko.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

joker16_7 ::

Pa je sekunda razlike v SuperPI_1M, če povečaš frekvenco iz 800 na 1000 pri istih latencah? :\
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

GUFY ::

Malo bolj podrobno poglej to temo in boš hitro našel odgovor na tvoje vprašanje. Naj ti dam namig "glej slikice".:D

VASkO ::

crucial FTW
v nemciji so ze 57eur za 1GB >:D

joker16_7 ::

Mislim, da odgovora ni na slikicah.:D V bistvu je na zbogijevem testu, ampak jaz samo sprašujem če je to res možno da z 200MHz višjo frekvenco ramov na istih latencah in isti frekvenci proca priješ iz 14 na 13 sekund v SuperPI_1M.
"Ambition is the path to success. Persistence is the vehicle you arrive in."
Bill Bradley

MEDENA ::

VASKO: daš link pa naročimo skupinsko?

mg42 ::

Eto special ponudba ... Za skupinsko naročilo lahko "zrihtam" Crucial D9GMH za 64€ na kos ... Slo garancija ...
V Nemčiji lahko dobiš Crucial z D9GMH ali pa z Elpido ... imajo oboje ...
Če pogledate Žbogijeve teste, boste videli, da so se starejši D9GMH malo bolje navijali. Torej paradoksalno so Crucial 533 hitrejši od 667 ...

MEDENA ::

mg42 jaz sem za. 125€ za 2GB ? >:D :D

VASkO ::

elpida ni nikoli bla na pc4200. oni ko je dobil samsung cipe, je narocil KIT 2x1GB, na vseh 1GB palckah, ki NISO v kitu, so doslej bili se samo D9GMH cipi - gre za PC4200 oz. DDR533 ram, na DDR667 so lahko tudi D9HNL cipi, ki se nikak ne navijajo ali pa kaj drugega.
v glavnem, ce na skatlici od pc4200 modula pise Made in SG - D9GMH, ce pa pise Made in Korea - Samsung. spremljam namrec to temo na nemskem forumu deluxx ze od zacetka - mislim tudi, da sem jaz tisti, ki je poskrbel za evforijo nad temi rami tudi pri nas. namrec nabavil 12GB, zvedel gufy o tem, pol se je po oc-labu razsirlo, zdaj pa se tu...

zbogi ::

VASKO definitivno, so pa ti rami v Sloveniji že kar lep čas, bi si upal trdit da še prej, preden so postali popularni na deluxxu :D
samo si tle v slo nobeden am ni uzel
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

GUFY ::

Jaz se moram kat tebi Vasko zahvaliti za dobro informacijo o poceni in dobrih navijalskih ramih.:D

Shark-357 ::

Crucial value 667Mhz (D9GMh) @ 2.4V


3-3-3-8




4-4-4-12





5-5-5-15

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Jackal ()

mg42 ::

@Vasko:

Tole sta moja dva centa ... :)

"elpida ni nikoli bla na pc4200" - možno oz. ne vem

"oni ko je dobil samsung cipe, je narocil KIT 2x1GB, na vseh 1GB palckah, ki NISO v kitu, so doslej bili se samo D9GMH cipi" - ne bo povsem držalo. Crucial namreč, če mu primanjkuje Micron čipov prodaja module nekaterih brandname proizvajalcev: Samsung, Elpida, infineon ... Pri tem ne ločijo med single moduli in kiti. Če ni kitov z D9, tudi single ni ... RAZEN če ima prodajalec zalogi z različnim datumom ...

"na DDR667 so lahko tudi D9HNL cipi, ki se nikak ne navijajo ali pa kaj drugega." - 667 so lahko tudi D9GMH, elpida ali samsung ...

"v glavnem, ce na skatlici od pc4200 modula pise Made in SG - D9GMH, ce pa pise Made in Korea - Samsung" - D9 variante so lahko made in US. Večina zadnjih dobav je iz US ... Made in Korea = Samsung...

mg42 ::

@ MEDENA:

- 128€ za 2 GB kit D9GMH je možno ob količinskem / skupinskem nakupu.

Načelno za 5 kitov ...

mg42 ::

@Shark-357

Čestitke za odličen rezultat ...

VASkO ::

ok mg42 verjetno delas pri kakem dobavitelju, jaz sem pa do takih info prisel s spremljanjem omenjenega foruma. tam pac vodijo sticky o dobljenih cipih na posameznih modulih in je to pac to kar folk dejansko dobi z narocanjem 533 in 667 variant (kakih mesec dni oz. malo vec). do zdaj d9gmh, D9NHL (upam, da je prav oznaka) in pa samsung, elpide se ni noben dobil.

je pa drugace crucial v bistvu ze 20 let hcerinska firma microna, tak da bi "naj" skoraj v 99% bli gor micron cipi.

kul da se ve se malo vec :)

Shark-357 ::

Če bi slučajno kdo imel Cruical 667Mhz z D9GMH lahko zrihtam 10% popusta za forumaše.

Zgodovina sprememb…

mg42 ::

@ Vasko

Prepir NI moj namen. Lahko pa povem, da sem imel Crucial 1GB module z Elpida čipi sam v rokah ... eto še part number navedem:

CT12864AA667.E16F - tale E za piko pomeni Elpida ... (micronovi so CT12864AA667.16FD)

Očitno potem na omenjenem forumov nimajo popolnih informacij ...

Tako je kot si rekel - Crucial je hčerinsko podjetje Microna in v večini primerov prodajajo Micron original module brendane kot Crucial. Če pa Micron nima zaloge, pod svojo blagovno znamko prodajajo: Samsung, Elpida, Infineon ... (na te 3 sem do sedaj naletel)

BTW zadnji batchi 533 1GB modulov imajo D9CGT ... prihajajo pa iz Micronove proizvodnje v Portoriku ...
To pa pomeni, da obstaja verjetnost, da bodo tudi 667 rami z D9CGT v prihodnje ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mg42 ()

VASkO ::

saj se nihce ne prepira

mg42 ::

no pol pa vse super ... sem še enkrat prebral, kaj si napisal ... in izluščil, da pač nobeden na forumu očitno še ni dobil v roke Elpida variante ...

MEDENA ::

shark imaš email :)

dej uštimaj email shark

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

Čmrlj ::

Vasko to da elpida ni nikoli bila na pc4200 ni res.Pa ne da zdj pametujem, ampak vem, da so na mojih Transcend ddr2 533, bili gor elpida čipi.;)

MEDENA ::

kaj so elpida slabi ?

Čmrlj ::

Ja nemorem kj dost rečt, vem pa da niso priljubleni.Lahko pa povem, da so šli moji 533 na 830 z 1.95v( to je bil max plate).

VASkO ::

čmrlj tu je govora o Crucial PC4200, ne pa o Transcend.

Čmrlj ::

Evo še eni SuperTalent ddr2 800 5-5-5-15 T800UA12C5 ,za katere ne vem katere čipe imajo ( oznaka čipov:SET903-C93G).Vasko sry sem mislil, da govoriš za nasplošno o vseh pc4200.:D

5-5-5-15@2.45V

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Jackal ()

mg42 ::

@Medena in vsi zainteresirani
Nova pošiljka je tu ... Specialna cena za Slo-tech "forumaše" 120€ za PC2-5300 667MHz 2gb kit. D9GMH, made in Singapure ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mg42 ()

MEDENA ::

maš email >:D

uštimaj si email !!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

mg42 ::

email - osvežen ...

MEDENA ::

hehe mg42: nekam znan email >:D :D

v glavnem 2x1 for me bitte :)

MEDENA ::

kaj pravite katero plato za te rame? proc bo e4300 ali e6300 ne vem še.

MB ASUS P5B Deluxe, Intel® P965 / ICH8R
MB ASUS P5B, Intel® P965 / ICH8
MB ASUS P5W DH Deluxe Intel 975X
MB ASUS STRIKER EXTREME NForce® 680i SLI™ predraga
MB Intel ATX EVGA NForce 680i SLI
MB ASUS COMMANDO
GIGABYTE 965P-DS3P REV3.3

:D

Tilen ::

P5B-E Plus rev. C2 :P

Cenejsa od Deluxe, pa se bolje se navija.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Čmrlj ::

Če hočeš res max stisnit iz teh ramov vzami commando ali striker extreme.;)

edit:Tilen na trgu so tudi že p5b-dlx rev. 1.04G, ki so ravno tako C2;), in ravno tako p5b vanilla

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri ram naj vzamem??

Oddelek: Kaj kupiti
473759 (1918) svetetko
»

OCZ Gold GX XTC 2048Mb! Izkušnje?

Oddelek: Navijanje
91019 (873) novinec09
»

C2D E6420 - Asus P5K - Dovolj dober nakup?

Oddelek: Kaj kupiti
282401 (1517) Eru
»

RAM DDR2

Oddelek: Kaj kupiti
191957 (1511) OChack
»

Problem z dobljenimi rami!

Oddelek: Strojna oprema
71013 (922) igor0203

Več podobnih tem