» »

Kere RAME za navijanje?

Kere RAME za navijanje?

5er13 ::

Zanima me še, ker se odločam med crucial micron čip in pa a-data Vitesta Extreme Edition, če je ta koda za crucial CT2K12864AA667 ta prava.

JIM22 ::

Vzam crucial in maš mir. Vse piše par strani nazaj kateri čipi morajo bit in katere oznake. Mal si preber celo temo na pa sam zadne strani.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

M-XXXX ::

Zanima me koliko naj bi bila zadnja latenca rama (recovery time)
Trenutno jih imam pri 3-3-3-4>:D

>>><<< ::

Zadnja latenca rama ne vpliva nič na performance, tako da neke velike razlike med 3-3-3-8 in 3-3-3-4 ni.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

pinx ::

Jaz sem pri svojih opazil celo eno zanimivost. 5-5-5-12 daje slabši rezultat od 5-5-5-15 :\

5er13 ::

Crucial DIMM 1 GB DDR2-667 (CT12864AA667) za 50€.
Gledam tudi Crucial DIMM 2 GB DDR2-667 Kit (CT2K12864AA667) vendar pa koda ni ista, tko da ne vem ali so micron čipi gor.
BTW: Ali bo kaj narobe če kupim 2x1gb rama ali mora bit v kitu.

GUFY ::

Ni važno ali je 2 x 1Gb kit ali pa jih kupiš posamezno, samo da so na njih micronovi D9GMH čipi pa bo.

OChack ::

kje si te cene vidu?
Int€l inside, IDIOT Outside

pinx ::

Dobra cena, v Funtechu in Eventusu so dražji.
Kje si jih zasledil?

MEDENA ::

alternate ali nekje v austriji/nemčiji čeprav ti nihče ne garantira.

5er13 ::

Se pravi tud če je koda CT12864AA667, ni rečeno, da je micron 9... čip.
Kupujem rame in ostalo opremo v nemčiji, ker sem 2x na teden do gor. Če je kdo zaintirisiran naj mi pošlje ZS, pa lahko vzamem te rame. Drug teden nameravam naročit.

pinx ::

Osebno raje dam 60€ v Eventusu, kot pa 50€ v Nemčiji.

Kakšen Graz sploh ni problem, Nemčija pa je že precej dalje.

MEDENA ::

dobili smo CRUCIAL BALLISTIX :)

pinx ::

Zmeni se, da bi jih vzel na test :D

rk7254 ::

Se še dajo kje dobit Crucial value rami z D9GMH čipi?

Dobavljivi so Crucial Ballistix Tracer PC5300 667 2GB kit (1GBx2) 3-3-3-12 D9GMH...
Cena je ugodna 110€...

Navijajo se tako verjetno isto kot Value?
Je ze kdo sprobal?
Lep Pozdrav...

pinx ::

Kupiš? :D

MEDENA ::

Se še dajo kje dobit Crucial value rami z D9GMH čipi?

jaz jih imam še >:D :D

rk7254 ::

Seveda me zanima...

Pošlita mi podatke na ZS ... Tako bom verjetno rabil 4x 1GB (zase in za kolega)

Medena: iz trgovine ali prodajas svoje?
Lep Pozdrav...

OChack ::

jst mam ene patriotke komplet 2 giga grejo na 1000 no problems mogoče tud kj več, nism še probov, če kdo kup 90€
Int€l inside, IDIOT Outside

MEDENA ::

svoje iz trgovine 2 tedna stare...sej ne vem če bi prodal a bi res te? :)

rk7254 ::

he he... odloči se in mi javi... :)
Lep Pozdrav...

Coinbird ::

Jaz bi tudi te rame kupil, sam bog ve zakaj jih nisem prej nabavil :\
PM me prosim!
(In partially high-pitched voice) Feel good (9x)

OmaDesala ::

Mil hako nekdo svetuje katere RAM s tele strani je vredno kupiti. Rabim 2x1GB komplete in PC2-6400

OChack ::

patrioti so super, navijajo se kr vredu, men se na 1000 pa se bi slo verjetno sam nimam cajta ukvarjat se prevec Z PC
Int€l inside, IDIOT Outside

tribalxtr ::

Da ne bom odpiral nove teme bi vprašal naslednje. Imam namen kupiti Plošča Asus p5K Deluxe, E6600 procesor ter naslednje rame. Seveda bom navijal, Ram Crucial DDR2 PC6400 800 2Gb KIT D9 GKX, bi ti rami klapali z plato in procesorjem.

xabre ::

@OmaDesala vzemi Team Group iste imam tudi jaz, pa se brez problema navijejo na 1000+ na stock latencah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xabre ()

OChack ::

team group, A-data vietsta in patriot so njacenej pa najbol se navijajo za svoj denar, ostalo je luksuz.
te geil k mam zj niso tok kul s ena istih nastavitvah grejejo da ne morš prsta gor met. prej mev patriot..
Int€l inside, IDIOT Outside

JIM22 ::

tribalxtr: vazm crucial brez razmišlanja. Tole kar si napisal da boš kupil bo super kombinacija.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

IgorM ::

Katere patriote svetujete 2x1GB, ki bi se navijali čez 1000.
Hvala že v naprej.
Igor

OChack ::

jah uzem te PC800 k so najcenej mislm da 80€ tm nek kit, še bol so A-data vitesta 800 k ih majo v agt cena za kos je 36€
Int€l inside, IDIOT Outside

tribalxtr ::

Hvala za informacijo, bom videl kaj se bo izcimilo iz tega.

OChack ::

z njacenejšimi al pa njadražjimi rami ne morš nikol falit, hudič so uni umes, če majo micron čipe ni pene sicer pa grejo bl na trdo
Int€l inside, IDIOT Outside

RC14 ::

Dejte mi zdej povedat za tele Crucial Ballistix PC6400 800 2GB kit in sicer na tej strani so dvojni rami :

PC2-6400 CT12864AA80E.16FD 4.0-4-4-12 @ 2.2V piše da imajo Micron D9GKX (B6-25E) čipe gor

PC2-6400 Ballistix 4.0-4-4-12 @ 2.2V piše da imajo ali Micron D9GMH (B6-3) oz Micron D9DQW (BT-37E)


Torej katere čipe imajo tile Crucial Ballistix PC6400 800 Mhz, ki se prodajajo recimo v Funtechu, Comshopu ?
Rad bi kupil rame z D9GKX čipi in bi nekak bil rad prepričan da so D9GKX čipi na teh ramih.

Rami se mi zdijo res poceni, če pravite da se dobro navijajo in stanejo le ~ 120EUR.

In zanima me še, za njih piše da rabijo 2.2V, a ni to veliko za default nastavitve rama za 24h/dan ?

Hvala vnaprej za pojasnilo.;)


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

igor0203 ::

Mislim, da bo najbolje,da pokličeš v Funtech, Comshop ipd., pa jih vprašaš katero oznako imajo rami z D9GKX čipi.
Ali pa bo MEDENA povedal, kateri ima doma celo zbirko teh ramov. Malce čudno, a? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igor0203 ()

Čmrlj ::

RC14 mislim, da se ti nesplača zdaj živcu parat, zarad GKX vs GMH, ker se zadeva zlo podobno navija.2.2v za GKX ni preveč, ubistvu je skoraj spodnja meja.GKX-i imajo radi visoko voltažo.Moji še vedno živijo pa so že parkrat pokasiral 3.0v+>:D

edit: Uglavnom gkx-e imajo teli non-ballistix se pravi z oznako CT12864AA80E.16FD;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

pinx ::

Dabes sem šel po Ballistix Tracerje v Eventus.
RAM je ubijalski >:D

tribalxtr ::

Danes sem tudi jaz dobil naslednje rame CRUCIAL 2 *1GB D9GGX, ali je potrebno dati gor kakšen hladilnik , če je treba kakšen .

IgorM ::

Kako se navijajo, kje si jih kupil in kakšno oznako imajo?
Hvala že v naprej.
Igor

tribalxtr ::

Če misliš za moje jih še nisem sprobal ker še nimam procesorja ter plate. oznako imajo CT12864AA80E.16FD kot pravi Čmrlj

pinx ::

16FD je oznaka za D9GMH :\

tribalxtr ::

Mislim da se motiš.Na čipih piše D9GKX, ne vem od kod tebi informacija da so D9GMH. Mal se pozanimaj pa boš videl da se motiš.

pinx ::

Ja, površno sem se izrazil.

tribalxtr ::

Ni panike, vsi se kdaj zmotimo

MEDENA ::

CRUCIAL TRACER 800

BL12864AL804.16FD3

CAS 4-4-4-12 / 2.2V / SLI READY / EPP

D9GKX a ne :)

xabre ::

koliko mhz?

M-XXXX ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Entity ::

Ali so PATRIOT 1 GB DDR2 PC2-6400, 800MHz, s hladilnikom (PSD21G8002H) ok za navit na 1000Mhz? 4 moduli..
Ali bolje kakšni Kingston 800Mhz, 1GB (KVR800D2N5)
Plata Bigabyte GA-P35C-DS3R, E6600.. (btw plata uradno ne podpira patriotovih, kingstone pa)

Ker imam kasneje namen zamenjat rame za DDR3, ne bi rad zdaj zapravil premozenja.
Ne rabim za igre, bolj mi je pomembna stabilnost.

Thx!

OChack ::

kot sm že ene 10x napisal, aptriot so super za navijat al pa a-data
Int€l inside, IDIOT Outside

Entity ::

Ja, saj sem videl. Mene ekstremno navijanje sploh ne zanima, bi pa rad dal na 1066 kot ima E6600.
Za tele sprašujem ker so dokaj poceni, pa ne vem zakaj. Ali so bolj slabi ali kaj, samo kot se spomnim je bila Patriot ok znamka.
Drugace pa raje Kingstona vzamem, prakticno enaka cena, nima sicer hladilnika, je pa podprt s strani Gigabyta.

OChack ::

nekje sm brav an forumu nj bi patriot mel neke slabe micron čipe, podobne kot corsair value, sam sm mev te rame in se super navijajo ter mal grejejeo, trenutno mam geil value in nism tok zadovoln grejo tok an trdo ke do 500 nestabilno
Int€l inside, IDIOT Outside


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri ram naj vzamem??

Oddelek: Kaj kupiti
473759 (1918) svetetko
»

OCZ Gold GX XTC 2048Mb! Izkušnje?

Oddelek: Navijanje
91020 (874) novinec09
»

C2D E6420 - Asus P5K - Dovolj dober nakup?

Oddelek: Kaj kupiti
282402 (1518) Eru
»

RAM DDR2

Oddelek: Kaj kupiti
191957 (1511) OChack
»

Problem z dobljenimi rami!

Oddelek: Strojna oprema
71013 (922) igor0203

Več podobnih tem