» »

Navijanje integrirane grafične(Ati HD3200)

Navijanje integrirane grafične(Ati HD3200)

klemzyZemzy ::

Že sam naslov pove, kaj je moj problem in sicer. Rad bi malo navil mojo integrirano grafično kartico. Matična plošča je Sapphire PI-AM2RS780G, se pravi 780g čipovje. Na tom's hardware sem bral, da jim je uspelo navit GPU iz 500 Mhz
na 950 Mhz. Sam sem probal navit v biosu, vendar imam možnost samo do 700 Mhz. Zdaj nevem ali lahko samo toliko navijem, zaradi druge firme matične, ali zato ker imam bios zaklenjen, če mi lahko nekdo malo obrazloži. Zanima me še tudi, če bi bilo potrebno nakupiti kakšno dodatno hlajenje za ta poseg.
Hvala za odgovore
lp

Galaxy ::

Updataj BIOS al pa najdi nekje custom BIOS za tvojo oz. podobno plato. Al pa uporabi RivaTuner (nisem prepričan). Kaj na Tom's HW nimajo napisano, kako so to naredili? Ker ponavadi majo celotne postopke tam opisane (vem, veliko tam naokol' skačem) [:)))]

klemzyZemzy ::

Ja napisano imajo, da so navili skozi bios, ter da so v biosu, pritisnal ctrl+F1, da so prišl v bios grafične kartice, sam meni to nič ne dela. Določene postavke v biosu imam drugačne, verjetno zaradi druge firme matične, kot so jo uporabili oni.

Zgodovina sprememb…

Galaxy ::

Googlaj ali pa si poglej v navodila matične?

klemzyZemzy ::

Ja bom še malo poiskal;)

Zgodovina sprememb…

servo ::

ctrl+F1 kombinacija deluje, kolikor je meni znano, samo na Gigabyte platah, kjer s to kombinacijo v BIOSu prideš do naprednejših nastavitev.

klemzyZemzy ::

Evo sem zrihtal, z updatom biosa mi je omogočilo višjo frekvenco GPU-ja;)

x45 ::

Gigabyte plata 780g gre navit GPU na 1200 mhz !, scori pa temu primerni za integrirano grafiko.

strictom ::

klemzy, kolk se ti kaj pozna? V igrah, v %?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

klemzyZemzy ::

Ubistvu ko sem navil grafično, shranu v bios in reboot, sm dobu black screen, sploh ni slo nikamor. Tko da sm mogu bios resetirat, kaj je pa vzrok mi pa ni glih jasn:S...mogoce da sm jo prevc navil?

strictom: [url]http://www.tomshardware.com/reviews/amd...
tule so navili grafično za 90%, povprečno se je performance v igrah dvignu za 29 %(kar se mi zdi da je kr dost:D)

Zgodovina sprememb…

x45 ::

možno da nimaš najboljše verzije plošče, tole si poglej:

http://www.puissance-pc.net/cpu-mobo-ra...

strictom ::

Probi si kak novejši BIOS dobit. Original, ne kakšne moded verzije, ker so ponavadi drek.

Pri nekaterih se precej pozna.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

klemzyZemzy ::

Ja sej sm updejtau novejši bios od originalnega proizvajalca plate. Sam zgleda je to k je x45 reku,da je bl smotana matična. Kr take visoke frekvence so vglavnem na gigabytovih platah dosegl. Js mam sapphire:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Phenom II Uporabne informacije, izkušnje, testi, navijanje, plošče ..... (strani: 1 2 3 499 100 101 102 )

Oddelek: Strojna oprema
5088256401 (89063) x45
»

AMD Phenom- uporabne informacije: CPUji, plošče, BIOSi, izkušnje- držite se teme, pro (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Strojna oprema
107858387 (21897) Meizu
»

Vprašanje glede matične plošče in procesorja?

Oddelek: Strojna oprema
462279 (1752) Steinkauz
»

Kupujem procesor in plato,mnenja,cene. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24413290 (8567) Racunalnik
»

Kdaj pridejo phenomi X4 9x50? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
25312600 (8817) gruntfürmich

Več podobnih tem