» »

Procesorji

Procesorji

1
2
»

Tonći ::

Bom še eno stvar pršu da nebom kr nove teme odperu! Zanima me glede ramov in latenic! Vem, da čimnižje so tem bolje je! Ampak ali je pomembno razmerje? naprimer razlika med 4-4-4-12 in 4-4-4-15? Je razlika zelo opazna? ker recimo cene so zelo razlinčne! Že znotraj istega proizvajalca so opazne cenovne razlike! (katere firme ramov so ok?)
Lp

darius ::

Crucial trenutno n1, drugače pa OCZ itd..
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

PrimozR ::

Če gledaš cenejše RAMe, ja... OCZ dejansko nima skoraj nič pametnega (vsaj ne na slovenskem trg); Cruical je ZELO kul (Micronova firma), sicer pa Cellshock, Corsair, skratka vse, kar je na D9. In OCZ več ali manj to ni.

Tonći ::

LAhko mal razlaga vsega skupaj? KAj mora bit človek pozorn pri nakupu ramov oziroma nasplošno v čem se ločijo eni rami od drugih!?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tonći ()

Xtra ::

Uff.Tuki bom pa še jz postavu vprašanje.In sicer:
Jst si bom kupu rame od Super*Talent 4Gb kit.Tole so podatki:

Supertalent T800UX4GC5 4GB (2x2GB) PC6400 DDR2
kapaciteta: 4GB (2x 2GB)
število čipov: 2x 16
tip: 240-Pin DDR2 SDRAM
hitrost: DDR2 800 (PC2 6400)
CAS Latenca: 5-5-5-15
napetost: 1.8-2.1V
ECC podpora: Ne
registriran: Ne
hladilnik: Da



A so to vredu.Vse kr sm zvedu je da se dajo dobr navijat, in da bom lahko celo dau na 4-4-4-8.Je to res?

LP

PrimozR ::

Načeloma so 4 giga kiti totalen crap za navijanje. Pa dejansko res potrebuješ 4 giga RAMa? Sam bi prej kupil 4 palčke. Navijanje je itak slabše kot z dvema giga palčkama a vsaj ni problem v RAMu temveč v NBju (oz. CPUju v primeru AMDja). Tonči RAMi se med seboj ločijo predvsem med čipi. Za navijanje so najboljši Micronovi D9 (s točnimi verzijami ti ne bom težil, če bi te tako močno zanimalo bi itak že vedel :P), so pa tudi drugi odlični čipi. Cenejši, imajo svoje pomankljivosti (ne gredo tako visoko, ne morejo imeti tako zategnjenih latenc, itd.). Najbolje da si postaviš cenovno omejitev in od tam naprej izbiraš. Tudi zelo poceni se dobi D9 RAMe (primer so bili 667 MHz Cruicali, brez hladilnika, ki pa zagotovo letijo precej višje od 667 MHz, ter pred časom poljski GoodRAM PRO).

Tonći ::

Kaj pa kakšni Patriot, Geil itd. Kaj je pomembno pri teh če sploh je kaj?

PrimozR ::

z Geili je podobno koz z OCZji. Dobri RAMi, včasih odlični navijalski (oboji so močno forsirali tako BH-5 kot TCCD, poleg Mushkina praktično edini), danes pa za navijanje bolj bogi. Patriot je mislim da spet enak a ne poznam firme dovolj dobro.

Tonći ::

Če prav razumem je za nedeljskega navijalca vseeno katero firmo uzame ali pač ne? Lahko še kak podatek o dobrih latenicah?

krneki0001 ::

M-xxxx niti ne morem dati nič, ker je plata shodila včeraj ponoči. Očitno je bilo nekaj s plato, da se je dal tok navit, ker sem tudi lahko izbiral celo 133MHz fsb, kar pa je v primeru C2D procesorjev nemogoče, ker je minimum 200MHz

Pa še ena zadeva, vedno je kazalo FSB 67MHz manj kot je bilo v resnici. V osnovi si moral naviti procesor na 267MHZ, da je bil u bistvu na normalnih 200MHz.

Plati se je potem ponoči dokončno strgalo in je crknila, tko da sem sedaj na pomožni mašini.

PrimozR ::

Thja, za nedeljskega ja. Odvisno kaj ti je cilj in odvisno od drugih komponent. Latence pa nižje ko so, bolje je. Pri intelu je sicer boljša višja frekvenca in niso toliko važne latence, pri AMDju pa je bolj ali manj ravno obratno. Seveda je pa najbolje čim višja frekvenca in čim bolj zategnjene latence. Ampak pri nekem RAMu na Intel sistemu pridobiš več če jih malo spustiš in naviješ kak MHz več.

M-XXXX ::

nebivedu vem da nisi imel tvoj prcecesor sploh blizu 4ghz, kaj šele 5 ali 6! Tako da don't bodher!>:D

krneki0001 ::

E tukaj se pa zelo motiš. Na 3.6GHz dela čisto brez problemov(je delal, ker ne vem al je plata al je šel proc, samo verjetno je plata). Višje pa se recimo zvočna ne vklopi, mrežna noče delat normalno in začne se pregrevat (pri fsb-ju nad 400MHZ). Plata sama je vlekla do 700mhz fsb-ja, proc pa je tut kr delal mnogo nad 500 (ne vem pa kok, ker je sam sistem pokazal 133 kot osnovno frekvenco in si moral navit za 67MHZ da si bil sploh na 200, kasneje pa ne vem kok je bila napaka.

Jutri grem plato zamenjat, pa bom še enkrat probal in dobiš slikce kok v višave gre ta procesor.

Lahko pa da se je kak quarc pokvaril in je kazalo tako frekvenco ob večjih obremenitvah se je pa sesedlo in se je zato mašina ugašala. AL pa sploh ni bila taka frekvenca, ker je plata čudno delala.

Ima pa plata full dobro možnost 400MHZ frekvenco rama(z najnovejšim biosom), kar pomeni, da če imaš 800MHZ rame tako kot jaz, da jih lahko daš na 400mhz in fsb naviješ na 400MHZ in si avtomatsko na osnovni frekvenci rama in zadeva špila.

Xtra ::

Kko ti lohk rečeš, mogoče je pa narobe kazal.Sj če naštimaš u biosu FSB na 400 in maš multiplier na 9 je precej logičen kok maš(9*400=kukr pač je)
In če naštimaš tok da pride 3.6, tok maš.Ne ti men narobe je kazal, lol.Nima nč kazat da veš kok maš, če veš na kok si nastavu:)

LP

PrimozR ::

Sej on ni nč povedu na kolk je nastavu. Pa če ti kaže frekvenco ni problem povedat 'nastavljen je na tolk pa tolk' dejansko je pa drugače. najlažje bo, da posname filmček z nastavitvami v BIOSu in z bootanjem. Sicer bi pa že CPU-Z to rešil. Ne vem kaj mi je bilo da sem najprej dejansko še malo verjel. Sploh mi ni prebilo, da niti Core 2 Extreme še niso šli čez 6 GHz, pod LN2, cherry picked primerki, najboljše plate, modane do amena, v rokah najboljših navijalcev. Tukaj pa jih bo pokosil nek amater (to pač si, jebi ga :P) z BOX hladilnikom. Yeah right.

krneki0001 ::

Sej ravno v tem je poanta. Jaz sem v biosu dejansko nastavil FSB na 672MHz in zadeva se je zbootala in celo v windowse prišla, ampak kar sem dal v startup se je zagnalo (razen firefoxa in superpija(ki pa se je kasneje sesul)), če sem pa potem karkoli štartal, pa se je sesulo. Vprašanje pa je kakšno je bilo odstopanje od prave frekvence, ker že če mi je v biosu ob tem, ko sem sam nastavljal kazalo 200MHZ, ob bootu mi je kazalo 9x 133 in v windowsih je CPU-Z pokazal samo 133. Če sem v biosu dal na 267, pa je CPU-Z v windowsih pokazal 200MHZ in ob bootu je kazalo 200X9.

Očitno se je plati zbledlo in je zato dovolila nastavitev takega FSB-ja, dejansko pa je bilo kakih 2GHz manj.

Xtra ::

ŠE zmer pa je 4000MHz zelo preveč za stock hladilnik.:)

Xtra ::

Evo vm rekord.
..taprav:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xtra ()

PrimozR ::

Kakšen pa? Če znaš povedati...

M-XXXX ::

To so novi Quad core Yorkfield (45nm Intel procesorji) Pri zelo niskih voltažah na zračnem hlajenju gredo vse tja do 4700mhz+ kar je res 8-O

Xtra ::

Me je M-XXX prehitel:))

krneki0001 ::

Kako je 4000 preveč za stock hladilnik. Dela čisto normalno, samo iz procesorja moraš dol vzel tisto grdo ploščico, da se hladilnik nasloni direktno na jedra.

PrimozR ::

M-XXXX me je zanimal če Xtra ve. Dobro vem kako je... CPU-Z kaže samo 3 GHz ker se na Foxconn Mars plati ne da izklopiti EISTa (torej vrže proc na x6 multi), plata voltmodana do amena in nazaj, v rokah Shaminota, pod LN2. Rekord za Core 2 arhitekturo, valda za quade, ni pa rekord absolutne frekvence. Ta je 8 GHz+, na Celeronu (prescott jedro).

Xtra ::

...CPU-Z kaže samo 3 GHz ker se na Foxconn Mars plati ne da izklopiti EISTa (torej vrže proc na x6 multi), plata voltmodana do amena in nazaj, v rokah Shaminota, pod LN2. Rekord za Core 2 arhitekturo, valda za quade, ni pa rekord absolutne frekvence. Ta je 8 GHz+, na Celeronu (prescott jedro).

Uff P|P...nism profesionalc, d bi to vedu:\

Sicer pa sm tist screen prekopiru z ene strani, in njihov uslužbenc, k dela teste, je navil do toliko.In mislim da to ni stock hlajenje.

LP

PrimozR ::

Jah čudno da ni stock. Saj sem rekel, LN2, tekoči dušik. Mogoče na VR-Zone? Sicer dvomim da je 'njihov uslužbenec' :P

Xtra ::

Ja, na VR-Zone.Nwem, en njihov guru, k sm ga steu med usluzbence:)

kixs ::

Xtra:

kok si ti star? :D :)) :D

Xtra ::

LoL...Zakaj?17 drugače.

kixs ::

Delujes mlad, pa zato vprasam... cist informativno ;)

Xtra ::

Haha, evo ti smeh na moj račun:)

PrimozR ::

Bi rekel da si mlajši... 13, mogoče 14. Ah, pač svojega življenja ne posveča preveč računalnikom :> Al je pa gamer :D

Xtra ::

Nekaj je res.17 sem star:) .Bil sem gejmer...sedaj je moj komp že skoraj 7 let star, in ne prime pou ku***.Ravno sedaj ta, ali nasleden teden pa bom kupil nou računalnik, pa malo bolj sledim stvarem.Nisem noben Pro.Profesor Angleščine me je naučil kako se navije CPU, za grafo sem pa sam mal z RivaTuner probavu.

Hehe, klič me Gejmer, kar tudi bom, ko dobim mašino u roke:))

LP

cnZz ::

lol PIP
se pravi ce si gamer si totalni antitalent z compi?
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

PrimozR ::

V večini primerov je, kar se hardware-a tiče, to res. Moj sošolc je nor na ET, gejma skoraj 24/7, pa mi komaj zna povedati kakšen komp ima. Ve da je Intel CPU pa da je verjetno 7600 GT grafa...

Xtra ::

P|P:
Ok, tak pa tut nism.Dobro poznam svoj komp, in ravno tako bom novega.Če pa se spustimo v podrobnost podrobnosti pa zmrznem.Me niti ne zanima tako močno iz česa so čipi na ramih.Šteje že če so dobri D9 al kaj so že.

LP

AapocalypseE ::

Phenom X4 @3GHz Super PI 1M 27s 8-O okrito rečeno bi pričakoval, da bi bil hitrejši kot Intel, glede na to, kak so pravli, da bo super hiter procesor, ne pa za malenkost hitrejši od Athlon64 X2.

TEST

PrimozR ::

Sploh nisem presenečen. AMDji nikoli niso bili dobri v SuperPI 1M. Med drugim zaradi majhnega L2 cache-a. 512 kB na jedro v primerjavi s 3 MB na jedro pri Penrynn-u.

krneki0001 ::

"serijski" C2D E2140 ima super PI 1Mb samo 33 sekund, pa naj bi bil to najslabši od C2D procesorjev. Navit na 3.0GHz pa ima 27 sekund.

Torej je bolj kot ne primerljiv z navitim E2140 (1.6GHz@3.0GHz) tale Phenom X4.

PrimozR ::

Na isti strani poglejte še drugi test. QX6800 in QX9650 sta cirka 5 FPSjev hitrejša od Phenoma na 3 GHz. RAMi pri 400 MHz 5-5-5 in 375 MHz 5-5-5 za AMD. FOra je da AMD lažje fura bolj zategnjene latence, še več, to mu ZELO pomaga, 375 3-3-3 je očitno enostavno doseči. Ljudje so zahtevali 'real life' teste, dobili pa so SuperPI... :\ Kot da bi bili plačanci Intela.

AapocalypseE ::

Ja nekako mam filing, da amdju spet ni uspelo naret neki über dober procesor, ker clock to clock bi naj po njihovem pometel z Intelom.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neuspelo navijanje Intel core 2 quad 9550 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
7111055 (9505) Domobrancek
»

navijanje intel E6750 POMOČ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9624823 (20805) PrimozR
»

P5B-E Plus + E6300 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
13412662 (6524) AndreAS
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940703 (22245) Dr_M
»

navijanje Quad procesorja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Navijanje
37323657 (18347) Jst

Več podobnih tem