» »

Neuspelo navijanje Intel core 2 quad 9550

Neuspelo navijanje Intel core 2 quad 9550

«
1
2

BlChaT ::

Lep Pozdrav. Imam težavo: Nikakor nemorem naviti zgoraj omenjenega procesorja preko 3.0ghz . Moj sistem :
intel core 2 quad 9550
Plata: Asus p5q turbo
Rami: Kingston 800mhz value
Grafična: Nvidia geforce gtx 285
Napajalnik: LC POWER ARKANGEL 850w
Hladilnik za procesor: Zalman cnps 10x Performa

Zdj js sumim da so krivi rami. V prime 95 vedno dobim ta error:

FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4

Nredu sm tudi 2 slike da mi poveste oz pogledate če kaj delam narobe:





To bi blo to iz moje strani. Če kdo ve kaj bi blo narobe naj mi prosim pove.
Hvala in Želim vam lep dan še naprej.
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

mgermo ::

Imam ta proc in matično (p5q pro) in mi na tej frekvenci (8.5 X 400) deluje na nižji napetost kot stock tako da...lahko da so rami.

_koki_ ::

Ja napetost procesorja dvigni toliko da ne bo več javlalo error, pa preko 400FSB ne dviguj ker boš s tem navijal tudi pomnilnik...

Engineer_SLO ::

napetost nastavi na stock (1.250V odvisno pa kolko imaš V dorpa, malo stestiraj nastock nastavitvah, in na 400 FSB-ja bi moralo delati brez težav)

Meni deluje na višji frekvenci pri nižj napetosti od privzete (glej podpis). Gre tudi do 4Ghz samo je poraba previsoka in se za stalno uporabo ni smiselno.

aja poglej malo za vse nastavitve na temle forumu http://www.computerlounge.co.nz/forum/d..., sicer za p5q ki pa je v osnovi ista plata samo nima turbo. Pa turbo si izklopil?
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Zgodovina sprememb…

BlChaT ::

kaj misliš s tem če sm turbo isklopu? pa rami tud niso pomojem ker so na 801mhz tko da je najbrž kej druzga

Sssaga ::

Mogoče ti tole pomaga

http://www.overclockers.com/forums/show...

Na dooolgo, ampak se splača, ker navijaš pa le ti. Priporočam, da googlaš za tvojo matično in preveriš OC na njej. Pomembno!

Na hitrco: Rame daj na na 6-6-6-18(20) (če maš 55518), povečaj zaenkrat na 1.9volt (sam bi tud dal 2 volt.) Probaj.


Če ti bo kej pomagal, sem tukaj navijal na Asus P5Q Pro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

BlChaT ::

sm naredu kar si predlagov še kr isti error

Domobrancek ::

no evo js sm se spet odloču da probam naviti moj procesor pa mi še vedno ni uspelo -_- še vedno dobim zgoraj napisani eror. Pojavi se na 2 corih ponavadi še isto sekundo ko začnem s testom v prime95. Poskušam ga spraviti na 3.4ghz(8.5x400) zato da so rami na 800mhz. Pa mi nikakor ne uspe :(. Vedno se 2 cora"sesujeta" druga dva pa delujeta brez težav. Tukaj imam slike cpu-zja in core tempa:


Če ima mogoče kdo še kako idejo kaj narediti bi mu bil zelo hvaležen saj sem sam že popolnoma obupal -_-
Hvala LP

hojnikb ::

probaj gtl mal dvignat. Če ne pomaga, pa še višaj vcore.
#brezpodpisa

Domobrancek ::

sm dvignu gtl + voltažo sm dav na 1.4v + dvignu sm voltažo ramom+NB in SB dvignu voltažo+FSB termination voltage dvignu..guess what? še zmeri nedela -_- tistmu ke ugotovi kva je narobe mu dam skor da že nobelovo nagrado. A mam res tok za en drek primerek procesorja in plate al kej delam narobe? Sam procesor mam E0 verzijo ki naj bi bila bolša za navijanje?!

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Kolk palčkov rama maš noter,če misliš navijat ne devat več k 2 palčke,normalno v dual channel delovanju,v slotu 1 in 3.Če maš več k 2 palčki vn poveri in pusti samo 2 pa sprobaj.

Domobrancek je izjavil:

sm dvignu gtl + voltažo sm dav na 1.4v + dvignu sm voltažo ramom+NB in SB dvignu voltažo+FSB termination voltage dvignu..guess what? še zmeri nedela -_- tistmu ke ugotovi kva je narobe mu dam skor da že nobelovo nagrado. A mam res tok za en drek primerek procesorja in plate al kej delam narobe? Sam procesor mam E0 verzijo ki naj bi bila bolša za navijanje?!

Voltažo na procesorju kar dvigni na 1.5v vse ostalo daj na auto. Pa še enkrat preveri. Moj e8200 tudi zahteva solidno voltažo,za stabilnih 3.5ghz ga mam na 1.45v,za 4ghz zahteva 1.55v.Odvisno primerka pač.

Zgodovina sprememb…

Domobrancek ::

mam samo 2 sam mam nek drek od rama neke kingston value rame...ampak mislm da problem nebi smev bit tle glede na to da mam fsb na 400 in so potemtakem rami na 801mhz. Ja mislm da core 2 duo procesorji imajo lahko nekoliko višjo voltažo kot quadi nek sm gledu da je največja priporočena napetost za quade 1.4V

Zgodovina sprememb…

Isotropic ::

mgermo je izjavil:

Imam ta proc in matično (p5q pro) in mi na tej frekvenci (8.5 X 400) deluje na nižji napetost kot stock tako da...lahko da so rami.

kaksen ram imas, da ti zdrzi 400 fsb? 1066mhz?

-valvoline- ::

Domobrancek je izjavil:

mam samo 2 sam mam nek drek od rama neke kingston value rame...ampak mislm da problem nebi smev bit tle glede na to da mam fsb na 400 in so potemtakem rami na 801mhz. Ja mislm da core 2 duo procesorji imajo lahko nekoliko višjo voltažo kot quadi nek sm gledu da je največja priporočena napetost za quade 1.4V

Ti mu kar rukn 1.5v pa sprobaj,sej ne boš ga laufal pri tej voltaži ampak to je pač da ugotoviš če je tam težava.
Aja kaj ba bios mamaplate,a maš zadnjega gor,to je fajn pogledat in updatat če bo treba,ampak če znaš kako. Včasih posodobitev biosa dela čudeže kar se tiče navijanja.

Domobrancek ::

biosa od kar imam računalnik nism še nič posodabljal. Bom raj prej še ostalo probu. Biosa drugač še nism posodabljal sam se kr spoznam na računalnike tko da bi se že naučiv.

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

Domobrancek je izjavil:

biosa od kar imam računalnik nism še nič posodabljal. Bom mal prej še ostalo probu. Biosa drugač še nism posodabljal sam se kr spoznam na računalnike tko da bi se že naučiv.

Asus ima posebn programček za ta namen. Asus update al neki tazga. Kar v win okolju se bios updata,program sam poišče najnovejšega ustreznega biosa za plato in ga flesha. Na lastno odgovornost!
Stara asuska p5b se ni dala navijat čez 350fsb,ko sem posodobil bios je letela brez težav tudi na 500fsb.
:)

Zgodovina sprememb…

Domobrancek ::

kako to misleš na lastno odgovornost? a so kakšna tveganja?

-valvoline- ::

Domobrancek je izjavil:

kako to misleš na lastno odgovornost? a so kakšna tveganja?

hehe vedno so, 0.001%
:D

hojnikb ::

kaj ste vi nor z 1.5V na 45nm ???
Max safe voltaža za ta proc je 1.365V

Razn če maš custom loop vodno hlajenje na 1.5V kr pozab.
Maš pač slab primerek ki se ne navija dober..
#brezpodpisa

solatko ::

Tveganje je, če ti zmanjka elektrike med pisanjem bios-a v rom. Lahko se ti tudi zgodi, da ne vzameš pravi bios, potem so težave, ki ti jih lahko rešijo samo na servisu.
Delo krepa človeka

Domobrancek ::

okej sm mislu d se lohka kej ponesreč pa mi bojo iskre začele letet is kompa...kokr ma srečo bi se mi lih to nardil -_-hahaha

Isotropic ::

ej za kuk se da ponavadi ddr2-800 navit? imam eno palcko 800mhz in se je nocem znebit (pac 2gb vec rama), mi pa omejuje navitje, k ze sedaj lavfa na 900mhz na najbolj ugodni delitvi.
na kaksnih 950 bi mogoce se slo? na 1066 pa lahko verjetno sam sanjam?

-valvoline- ::



Najprej preveri kerga biosa maš gor z programom cpu-z in potle primerjaj z ostalimi uradnimi biosi.

Version 0602
Description P5Q TURBO BIOS 0602
Enhance the compatibility with certain memory.
File Size
750,15 (KBytes) 2009.08.25 update
Download from
Global (DLM) Global
Version 0401
Description P5Q TURBO BIOS 0401
Update ExpressGate to V1.4.6.2.
File Size
749,87 (KBytes) 2009.05.22 update
Download from
Global (DLM) Global
Version 0303
Description P5Q TURBO BIOS
1.Enhance the compatibility with certain memory.
File Size
750,41 (KBytes) 2009.04.14 update
Download from
Global (DLM) Global
Version 0210
Description P5Q TURBO BIOS 0210
First release.
File Size
741,95 (KBytes) 2009.03.23 update
Download from
Global (DLM) Global

Evo ti 0602 je zadnji.

hojnikb ::

Sam beži stran od teh win bios flasherjov.Sploh od asusa.
Lepo flešaj v dosu in je to to..

Isotropic je izjavil:

ej za kuk se da ponavadi ddr2-800 navit? imam eno palcko 800mhz in se je nocem znebit (pac 2gb vec rama), mi pa omejuje navitje, k ze sedaj lavfa na 900mhz na najbolj ugodni delitvi.
na kaksnih 950 bi mogoce se slo? na 1066 pa lahko verjetno sam sanjam?

čist odvisn kake dram čipe maš gor. Eni se dober navijajo eni pa ne.
Vsekako pa dvign latence pa malo povečaj voltage..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

-valvoline- ::

Isotropic je izjavil:

ej za kuk se da ponavadi ddr2-800 navit? imam eno palcko 800mhz in se je nocem znebit (pac 2gb vec rama), mi pa omejuje navitje, k ze sedaj lavfa na 900mhz na najbolj ugodni delitvi.
na kaksnih 950 bi mogoce se slo? na 1066 pa lahko verjetno sam sanjam?

Cist odvisno,če so navijalski lahko delajo tudi na 1100 mhz,nekateri pa na 850 nočejo. Meni patrioti npr lavfajo na 1ghz no problemo.

Domobrancek ::

Isotropic je izjavil:

ej za kuk se da ponavadi ddr2-800 navit? imam eno palcko 800mhz in se je nocem znebit (pac 2gb vec rama), mi pa omejuje navitje, k ze sedaj lavfa na 900mhz na najbolj ugodni delitvi.
na kaksnih 950 bi mogoce se slo? na 1066 pa lahko verjetno sam sanjam?

ja če nimaš kakšnega dodatnega hlajenja ti nevem kakšno navijanje ne priporočam...bi pa pomoje mogu povišat voltažo ramom na tam nekje 2.0 oz 2.1V da bo ti šlo do 1066mhz

-valvoline- je izjavil:



Najprej preveri kerga biosa maš gor z programom cpu-z in potle primerjaj z ostalimi uradnimi biosi.

Version 0602
Description P5Q TURBO BIOS 0602
Enhance the compatibility with certain memory.
File Size
750,15 (KBytes) 2009.08.25 update
Download from
Global (DLM) Global
Version 0401
Description P5Q TURBO BIOS 0401
Update ExpressGate to V1.4.6.2.
File Size
749,87 (KBytes) 2009.05.22 update
Download from
Global (DLM) Global
Version 0303
Description P5Q TURBO BIOS
1.Enhance the compatibility with certain memory.
File Size
750,41 (KBytes) 2009.04.14 update
Download from
Global (DLM) Global
Version 0210
Description P5Q TURBO BIOS 0210
First release.
File Size
741,95 (KBytes) 2009.03.23 update
Download from
Global (DLM) Global

Evo ti 0602 je zadnji.


bios mam po cpu-zju iz pradavnine(0303 verzija)hvala ti za link bom probov ;)

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

hojnikb je izjavil:

kaj ste vi nor z 1.5V na 45nm ???
Max safe voltaža za ta proc je 1.365V

Razn če maš custom loop vodno hlajenje na 1.5V kr pozab.
Maš pač slab primerek ki se ne navija dober..


Jaz laufam e8200 na 3.5 ghz z 1.45v skoz,dobrih leto in pol. Nič se ne pritožuje. Ku zalaufam kšno dirkačino tudi 1.55v in 4ghz se ne boji.
:D

Isotropic ::

kingstoni so, cist obicni, s hladilnikom. kuk mas voltaze za 1ghz?

Domobrancek ::

najlažje ti bo pomoje če pogledaš na netu za kake kingston 1066mhz rame in daš iste voltaže. Sam mislim da moreš pol timingse zamenat nism zihr. Evo mam zdj bios na 0602. Nism vedu da je to tok lahko. Če bi to vedu bi že prej updejtu :)

Zgodovina sprememb…

Domobrancek ::

Domobrancek je izjavil:

najlažje ti bo pomoje če pogledaš na netu za kake kingston 1066mhz rame in daš iste voltaže. Sam mislim da moreš pol timingse zamenat nism zihr. Evo mam zdj bios na 0602. Nism vedu da je to tok lahko. Če bi to vedu bi že prej updejtu :)

no ja na hitro sem probal navit in kot kaže updejtanje biosa ni imelo nobenega učinka -_- dejansko mi nikol nebo ratalo navit tega tečunalnika. Nekaj sm opazil zaradi česar imam orda težave in sicer sem v biosu vidu da je +5v=+5 pa še nekaj +12V=+12 pa še nekaj medtem ko je +3.3 =3.296V...je to uredu al mam slb napajalnik?sam glede na to da mam 850w to nebi smelo biti..ali pač?

amigo_no1 ::

FEEL IT
Prilepi cpu-z sliko, mogoče imaš kak čuden stepping.

Domobrancek ::

evo tuki mam sliko cpu-z ja sam to je na 3.0ghz-to je tud največji oc ki mi je uspel.(se opravičujem mam namizje mal razmetan ;)

amigo_no1 ::

Tvoj cpu teče na 2.1 Ghz (6 * 356).

q9550 dela stock na 2.83 Ghz (8.5 * 333)
http://ark.intel.com/products/33924/Int...

Daj bios na default nastavitve in poglej če dela na 2.83.

Intel speedstep vklopljen ?


Drugič daj v sliko samo cpu-z, tvoje namizje nas ne zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Klemen86 ::

Jaz mam tut ta procesor, v kombinaciji z Gigabytovo plato na P45 chipsetu (ne vem točno modela). CPU mi deluje že nekaj časa na 8,5*450=3825 Mhz, pri tem mam voltažo v biosu nastavljeno na CPUju na okrog 1.4 V (dejanska napetost je okrog 1.36V). Max temperatura je okrog 55 stopinj C, na 4 Ghz pa nekako ni stabilen (tudi z 1.45 V v Biosu). Mam pa vodno hlajen CPU. Voltaže ne mislim povečevati, saj se tistih 100 Mhz ne pozna veliko.

Tudi na 3.825 Ghz ne preživi prime testa, vendar ker vse ostale stvari delujejo 100 % brez težav, se ne obremenjujem in brez potrebe višam CPU napetost.

Domobrancek ::

ja to zato dela na 2.1 zato ker ima plata al procesor nevem zdj točn nek sistem k zmanšuje porabo energije in se mi procesor ko nič nedelam underclocka na nižjo vrednost.Če bi zagnal prime 95 bi šev na 3.0ghz. Ja teb je dobr k ti rata navit js nemorem pridt niti čez 3.0 takoj dobim error -_-

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Posodobi bios, itak ga lahko kar iz biosa (še prej bios fajl posnameš na usb).
V cpu-z najdi katere rame imaš (zavitek SPD) in nato poglej kako je z njimi navijanjem.

Domobrancek ::

bios sm glih učeri posodobiv na najnovejšo verzijo . Rame mam pa kingston value mislim da so teli:
http://www.kingston.com/dataSheets/KVR8...

Domobrancek ::

Aia pa pozabu sm še povedat da sm dav na rame neke akasa hladilnike tele če sm natančnejši:
http://www.akasa.com.tw/update.php?tpl=...

tko da bi mi rami mogoče omogočali manšo navijanje

amigo_no1 ::

Imaš bolj kot ne počasne rame (CL6), ki ne omogočajo kake velike voltaže (glede na pdf).

Tukaj najdeš teste ddr2:
http://www.oc-lab.si/testi.php?sub=2


Ko navijaš dvigni latence in voltažo.


edit: tole je ugibanje...
cpu-z, zavitek SPD.

Domobrancek ::

evo tuki mam sliko SPD zavihka:



Sam js sm mal po googlu pogledu in so dobival tudi z takimi rami kot jih mam jz solidne overclocke.

Klemen86 ::

Ja, zakaj bi te ram omejeval? Pri 400 fsb jih tako maš na stock frekvenci!

Domobrancek ::

ja pa sj to je tud men čudn. Pol more bit problem nek drugje ne pa v ramih...

Domobrancek ::

no js sm si potegnu dol everest in za foro začev mal ugledat in ugotovu da ko imam procesor navit na3.0 mi u everestu kaže da so rami na 2.3V kar je fuul preveč glede na to da bi mogli moji rami biti na 1.8V. Evo tuki je še slika:




a to pač everest narobe kaže al je možno da mi je plata sama dala napetost ramov na 2.3V

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Probi dvignet NB voltažo na 1.4v, če ti bo slučajn pomagal..
#brezpodpisa

IvoJan ::

Ugasni speedstep in vse intelove moznosti. Je ze kar nekaj casa preteklo odksr sem navijal 775 proc ampak ce je meni ratalo q8200 spravit na 3,4ghz bi moral ti tega na 3,8 brez problema.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

hojnikb ::

Niso vsi procesorji enaki, tako da če si ga ti spravu na 3.4, še ne pomen, da ga lahko on tudi ;)
Čeprav bi se mogu e0 stepping dost dober navijat...
#brezpodpisa

Domobrancek ::

jah no sj tip ma prov. Usi pravjo da je za q9550 z neki solidnim hlajenjem 4.0ghz burek(usaj na youtube so skot usi komentarji tko rekl) da to večina lahko z lahkoto doseže(če ima dobro hlajenje in E0 stepping) očitno mam js tako nesrečo oz tako slab primerek da ne prlezem niti do 3.4GHZ :S. Bom probu zdej zgoraj napisane nasvete pa se oglasim da povem rezultate

Zgodovina sprememb…

Sssaga ::

Proizvajalec je 100%, da dela model na privzeti tovarniški hitrosti. Ne garantira ti, da bo delal vsak na 4 Ghz, tudi ti ne garantira, da bo delal za samo 300Mhz hitreje.
Škoda. Je pa res, da si na nekaj lahko pozabil in te zelo omejuje neka spregledana zadeva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

Domobrancek ::

no js sm probu kar ste zgoraj napisal in še vedno ne deluje -_- sm pa posliku moje settingse u biosu mogoče kdo najde kej kar sm delu narobe:






aia pa še na neki strani sm najdu settingse ki bi jih mogoče lahko prekopiral vseeno pa bi rad da jih nekdo pregleda da nebom kej zajebu. Aia pa še neki a je možno da bi pomagalo če bi dvignu pcie? serijsko je na 100 pravjo pa mi naj dvignem na 105 sam js sm gledu nek da ti to lohka grafično skur(no ja ta spodaj ma tudi na 105...mogoče bi pa moral probati!?)


Settings for Q9550 for 3.6ghz - should be possible for every Q9550

Ai Overclock Tuner : Manual
CPU Ratio Setting : 8.5
FSB Frequency : 424
PCIE Frequency: 105
FSB Strap to North Bridge : Auto (p5q pro has some problems with straps)
DRAM Frequency: Auto, this will be set to 848Mhz (or change to the mhz of your memory)
DRAM Timing Control: Auto (adjust to your timings of your memory)

DRAM Static Read Control: Auto
Dram Read Training : Auto
MEM OC Charger : Auto
Ai Clock Twister : Auto
Ai Transaction Booster : Auto

CPU Voltage : Set what you need, this will range from 1.20-1.4v
CPU GTL Reference: Auto
CPU PLL Voltage : 1.50
FSB Termination Voltage: 1.30
DRAM Voltage : 2.1
NB Voltage : 1.2-1.5v (quads are alot harder than dual cores to clock, the NB voltage helps with the higher FSB on quad)
PCIE Sata Voltage: Auto

Load Line Calabration : Enabled
CPU Sread Spectrum : Disabled
PCIE Spread Spectrum : Disabled
CPU Clock Skew: Auto
MB Clock Skew: Auto

hojnikb ::

Nastavi latence ramov na auto in vklopi load line calibration...

pci-e pusti na 100Mhz
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
5611875 (10587) wate
»

Nemorem naviti procesorja? Prosim pomoč.

Oddelek: Navijanje
252813 (1933) Skyman
»

e8400 ne gre nad 3.6ghz

Oddelek: Navijanje
252985 (2356) nUUb
»

Overclockanje e6550 ter težava (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1108223 (6559) Gregc69
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940621 (22163) Dr_M

Več podobnih tem