» »

Kaj naredit s sosedom, ki ''na črno'' popravlja avte

Kaj naredit s sosedom, ki ''na črno'' popravlja avte

1 2
3
»

kekz ::

Pojdi mu pomagat :P


Končno ena pametna. :D

krneki0001 ::

Jype daleč od tega da bi ciganom kaj zavidal, ne moreš vsega po sebi sklepat, ker očitno si zelo zavisten človek. Jst ne rabim bit zavisten, imam vsega dovolj, sem si veliko ustvaril samo s svojimi rokami. Imam 2 vikenda, enega na morju, drugega na izviru reke krke, hišo v ljubljani in stanovanje v bloku v ljubljani. Vozim pa se s starimi jajci naokoli, ker se mi zdi brezveze dat več kot 500.000 sit ali 2000 evrov za avto, pa je teh 2000 evrov manj kot pol moje mesečne plače.

Tko da verjemi, nikomur nisem zavistem, mi gre pa to na živce, če mi nekdo krade ali pa se mi po vrtu vozi z avtom, v zahvalo pa dobiva še podporo, za katero pa jaz plačujem davke. Večina ljudi, ki na črno dela(od teh, ki jih jaz poznam vsi) vsaj ne hodi na socialno in nima podpore. Pač si denar služijo, samo davkov ne plačujejo. Cigani pa kradejo na veliko, pa še podporo dobivajo.

perci ::

Svaka čast nebivedu. Še kako leto nazaj si imel eno bajto v višnji gori in pufa za pol plače. Od takrat si si lepo opomogel. Štiri nepremičnine, svaka čast. Pa tudi plača se ti je za 100% povečala.

Pa kdo bo teb kej verjel, človek. Totalno nekredibilen sogovornik si.

krneki0001 ::

Nikoli, ampak res nikoli nisem imel hiše v višnji gori. Lahko preiščeš vse poste od leta 2000 ko sem se prvič prijavil na ta forum in si vse prebereš in ne boš našel podatka, da bi jaz kdaj živel v višnji gori, tko da si nekredibilen sogovornik očitno ti, ki si izmišljuješ take podatke.

Pa kdo pravi, da še vedno nimam pol plače obremenjene s kreditom? Še več kot pol bi jo imel, če bi banke dovolile.
Plača pa se ni nič povečala, je kr ostala enaka, redno službo imam za backup, če bi se kaj zalomilo, povečal pa sem število pogodb s firmami, ki jim štimam računalnike in omrežja, pa prodaja programa je šla uspešno naprej. Tko da ne mislit, da ne delam za ta denar. Še vedno vsaj 14 do 16 ur na dan.

Glede tega da imam 4 nepremičnine se motiš, skoraj vsake pol leta kupim še kak gozd ali travnik (ko se denarja malo nabere). Pač nekateri dajejo vsak mesec nekaj evrov v delnice, jaz pa v nepremičnine. In gozdovi na dolenjskem so zelo poceni. 4000 evrov stane hektar gozda, ko ga pa urediš, in razredčiš, ga pa kakemu ljubljančanu prodaš za 5x višjo ceno>:D .

jype ::

Pol maš pa res srečo, da maš terensko vozilo, k se tok z gozdarjenjem ubadaš.

krneki0001 ::

jype nič več se ne ukvarjam z gozdarjenjem, nimam, več dosti časa, je dela za računalniki preveč. Za gozdarjenje imam kolega, ki od tega živi, on podre drevesa, jih odvleče do ceste, kamor jih pridejo s kamionom iskat. Cena za kamion dobrega lesa (če je slab les in če ni lobadarja - takrat cena zelo pade) pride malo čez 1800 evrov (30 kubikov po 15.000 sit alio 62,5 evra), od tega dobim jaz 1300 evrov za les, on pa malo manj kot 600 evrov za delo - dela je pa to za teden dni, tako da je kr dobro plačan.

Če je pa slab les (lobadar, polomljen les, gniloba), je pa cena za kubik od 6000 pa do 11000 sit, tko da dobiš od 800 pa do 1000, 1100 evrov zanj.

Pa tudi ta kolega dela na črno - od tega ne plačuje davka(jaz ga pa plačam, ker les prodam in od tega plačam davek)

Zgodovina sprememb…

perci ::

nebivedu: Kje na dolenjskem pa sta potem živela z bivšo? Saj veš, tam kjer sta imela volka?

nurmaln ::

:D a volka je tud že mel:D

nebivedu pomoje bo treba nick zamenjat, tuki te noben več ne jemlje resno

perci ::

Ja, pravega volka je imel. Ulovil ga je v gozdu in udomačil. Ima tudi fotke, za katere je sicer obljubljal, da jih bo pokazal, vendar se je premislil, da ne bi kdo njegove bivše, ki ima volka sedaj, prijavil oblastem.

nurmaln ::

No sej to ga razumem
Tudi sam svojega brontozavra, katerega imam skritega na podstrešju, ne kažem kar tako naokrog po internetu. Lako ga prideš sicer pogledat k men domov, samo ne vem če imam letos kaj časa. Ampak ko bo pa čas pa zagotovo pokažem če ne vrjameš.

matvoz ::

Hehe, v temi Telekom kupil Najdi.si je Matthai lepo povedal
Slovenčki pač ne prenesemo sosedovega uspeha - pregovorna slovenska zavist.


nebivedu ima tolk jajc, da pove vse. Glede na to, da gleda drugače na različne vidike kot ostali, ga morate pač direkt napadat. Verjetno je med obiskovalci Slo-Techa več podobno mislečih, samo si jih večina ne upa izpostavit. Po drugi strani pa, tudi če bi imel šest hiš in tri jahte v Portorožu. Pa kaj?

krneki0001 ::

Perci, sej ti vse piše na forumu poišči. Pa da ti olajšam delo - večino časa sem živel ob izviru reke krke, kjer imam še sedaj vikend.

Glede volka, ko sem odhajal ni bilo prostora zanjo, danes mi je žal, ampak kar je je.
Lahko pa povem tole - sprehoda ni žival videla že odkar sem odšel od tam (3 ali 4 leta) in najbrž bo ali pa je že poginila od žalosti, ker mora biti stalno na 5 metre dolgi ketni. Lastnica pa je ne upa spustiti v naravo, na sprehode je pa nikoli ni in tudi ne bo vodila.

Lahko ti pa pošljem zs z imenom, priimkom in naslovom osebe, ki ima sedaj tega volkca in se ti zdilaj, da bo žival šla v naravo ali pa v ustrezno ustanovo(živalski vrt). Jst se s to osebo ne grem ukvarjat in nimam niti najmanjšega namena, da bi se še kdaj srečal z njo.

St@jler ::

Slovenčki pač ne prenesemo sosedovega uspeha - pregovorna slovenska zavist.


To je bullshit.;( Če meni eden klepa po 22uri pa še ob nedeljah nima veze to s fovšijo, ampak moti mene, ki želim v miru živet. Če bi hotel to poslušat, bi se naselil v industrijsko cono.

Zarad mene lahko dela na črno, samo neke meje pa morajo bit. Ne moreš ti človeku že navse zgodaj nabijat po glavi, pa pozno v noč. :\

krneki0001 ::

MowzancR, hvala za podporo.
Večina ljudi na tem forumu (in na ostalih) je resnično zelo zavistna vsakemu, ki se trudi uspeti v življenju ali pa je malo drugačen od ovc, ki slepo sledijo svojemu ljubljenemu vodji. Velika večina jih raje dela 8ur na dan in potem vse skupaj odklopi, gre na pivo potem domov pred tv ležat, drugi pa delamo po cele dneve in med vikendi, da si nekaj ustvarimo.

Ne zavidam nikomur nič, vem pa kako je delat cele dneve in ko na koncu meseca sešteješ vse skupaj vidiš da si skoraj zastonj delal, pufi se večajo, denarja pa od nikoder. Težko je potem tudi gledat sosedovega mulca, ki se vozi v dragem avtu za par miljonov, ki mu ga je kupil očka, ti pa imaš 20 let star avto za 80 evrov. Še težje je pa gledat soseda, ki v svoji delavnici avte popravlja, zato da bo nekaj imel, medtem ko vas zvok orodja moti, ko ležite pred TV-jem.

Ampak z voljo se da vse, pa manj zavisti je treba met v sebi.

SodVina ::

Hm. Po tvoji logiki torej lahko vsak dela, kar mu ugaja, le da s tem denar sluzi? :\

St@jler ::

Ne nebivedu, obračaš stvari v drugo stran in daješ potuho tistim, ki kršijo nočni mir po domače.
Nisem fovš človeku, da dela na črno. Vsaj dela, nekateri pa odklanjajo delo in živijo od socialne podpore (pa čeprav so sposobni za delo).

Problem je v tem, da se gre tuki za neke normalne človeške odnose. Kot sem napisal, če on dela to med tednom od 7h do 22h bom načeloma potrpel. Ampak če pa še razbija zatem ko se gre že spat (baje), je pa konec tolerance. Ker lahko bi imel vsaj toliko soli v glavi, da če njega noben ne prijavi, ker dela na črno, vsaj ljudem ne bo po glavi nabijal ipd.

In če bo on pač delal še pozno v noč, se bo na žalost tudi moja toleranca končala. Potem pa ga bom prijavil policiji, me bojo pa taki kot si ti zmerjali, češ lejga lejga k je fovš ker manj denarja zasluži, ubistvu pa meni človek ni dal v miru spati. Kje ti je logika človek?? 8-O

Ni ti treba vlačit neke fovšije in nevem česa. Ker nima veze tukaj.

nurmaln ::

Kaj ma foušija tuki pa res ne vem. Vsakemu ki s poštenim delom zasluži, to tudi privoščim.

Ampak tukej sploh ne gre za to da ti ne bi privoščil vsega nebivedu. Gre za to da ti ničesar ne vrjamemo, ne da ti ne privoščimo.

Pač si dokazal da si full of s...

matvoz ::

@St@jler:

Neka meja mora biti. Mi smo imeli soseda, ki je med vikendi zaganjal neke hude mašinerije. Beri: tudi če bi hotel, ne bi mogel gledati televizije, ker je bil slab tok. Sicer se še danes ne ve kdo ga je prijavil, samo je po parih mesecih hitro dobil inšpekcijo za vrat. Populacija ljudi je vedno večja, zaradi česar bi morali med seboj živeti v "simbiozi".

Glede na to, da tip dela cele vikende tudi bolj pozno, bi se prvo poskušal zmeniti, če si izolira prostor. Verjetno je problem samo zvok ane? Drugo pa je, če moti s svojim radiom in razbijanjem vse okoli in se na to neozira. Če noče delat kompromisov, jih tudi sosedi ne rabite.

krneki0001 ::

O fovšiji nisem pisal tebi, ampka tistim ko zganjajo foušijo na tem forumu.

Ne razumem pa ene stvari, te moti, ampak nočeš se pa z njim pogovorit, ker te bodo po zobeh vlačili ostali. Od kdaj kur*a so pa pomembna mišljenja ostalih? Men je vseeno koliko me po zobeh vlačijo sosedje, sam da imam jst mir v življenju in za tem tut stojim(zato sem tudi fasal naziv na tem forumu, ker se nisem umaknil od svojega stališča glede ciganov), dol mi visi kaj si sosedje ali ljudje na tem forumu mislijo o meni in to predlagam tudi tebi. Pojdi do njega im nu pač razloži da mora biti mir v sosedstvu od 22 do 7 ure zjutraj. Če ne gre z lepa pa mu razloži, da po zakonih je tako in da bo dobil obist pristojnih inštitucij, če bo ob napačnem času rogovilil in razbijal.

Lahko pa narediš to, kar ti je predlagal že nekdo pred menoj - vprašaj ga če rabi delovca in mu pomagaj delat, tako boš še zaslužil in si pridobil znanje, potem pa počasi naredi svojo delavnico in mu konkuriraj. Takrat ko bo šel on spat mu pa ti razbijaj.

krneki0001 ::

Nurmaln, tvoje mišljenje in izjave me ne prizadanejo, ker sam vem kaj in koliko imam, kaj si pa ti in ostali mislite o meni je pa irelevantno zame. Nikoli nisem nič dal na človekovo mišljenje o drugih, ampak veliko več na njegova dejanja. In še vedno ne predalčkam ljudi - od vsakega se kaj lahko naučim, pa naj bo slab ali dober. Od slabega se naučim to kak ne smem biti, od dobrega pa to kaj bi bilo dobro biti. Pa razločim dobre in slabe.

Je pa res, da pred letom in pol nisem imel tut tok denarja, da bi cel mesec preživel z njim in sem bil v pufih čez glavo, kljub dobri plači, ampak to se je na srečo v zadnjem letu zelo zelo spremenilo, tko da od sedaj naprej mora it samo še na boljše - k temu sam težim.

BluPhenix ::

nebivedu, spet kažeš da si resno full of sh...

Ne zavidam nikomur nič, vem pa kako je delat cele dneve in ko na koncu meseca sešteješ vse skupaj vidiš da si skoraj zastonj delal, pufi se večajo, denarja pa od nikoder
...
Jst ne rabim bit zavisten, imam vsega dovolj, sem si veliko ustvaril samo s svojimi rokami. Imam 2 vikenda, enega na morju, drugega na izviru reke krke, hišo v ljubljani in stanovanje v bloku v ljubljani.

Težko je potem tudi gledat sosedovega mulca, ki se vozi v dragem avtu za par miljonov, ki mu ga je kupil očka, ti pa imaš 20 let star avto za 80 evrov.
...
Vozim pa se s starimi jajci naokoli, ker se mi zdi brezveze dat več kot 500.000 sit ali 2000 evrov za avto, pa je teh 2000 evrov manj kot pol moje mesečne plače. - aja btw to je zavist ...

Še težje je pa gledat soseda, ki v svoji delavnici avte popravlja, zato da bo nekaj imel, medtem ko vas zvok orodja moti, ko ležite pred TV-jem.

Nima nobene pravice zato, da bi nekaj imel, da to dela na tak način, da krši moje pravice. V drugih temah imaš polnih ust kako imaš pravico živeti v miru, brez da te cigani motijo, tukaj pa zagovarjaš človeka, ki moti nekoga na enak način. Pa malo si čuden, misliš da samo ti delaš in da drugi vsi ležijo pred TVjem ... ja itak. Ko jaz pridem domov iz celodnevgena šihta (kot npr včeraj - 20ur) in bi rad spal v urah, ki so namenjene temu on nima kaj da mi razbija. Če imaš za iz ob 5-6 na šiht in hočeš tam delovati 100% boš verjetno hotel it spati ob 22h. KAr je nemogoče če ti nekdo razbija pod tvojim oknom. To kaj jaz delam doma tebe nič ne briga, nimaš pravice oceniti ali delam kaj takega pri čemer i lahko razbijaš pod oknom. Vsakdo ima pravico do svojega življenja in svojega oločanja, če meni paše ležati pred TV je to moj problem, ne od mehankarja.

Če človek že ne spoštuje zakona o delu (delo na črno), pol naj vsaj spoštuje zakon o človekovih pravicah. Drugače nima kaj iskati v tej državi, če se tako požvižga na vse zakone, ki mu ne pašejo.

aja nebivedu, tisti tip ti dela na črno, ko ti žaga ... ja super saj če se ne motim s tem, ko ti človeku daješ tako delo, si tudi ti v prekšku. Lepo ti to pišeš, tako ponosno ... samo da te ne bo obiskal kakšen človek iz davčne ... itak so "na vsakem vogalu" ...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Blu mislim da sam veš da je ogromna ralika med nekom, ki ti krade stvari z dvorišča in iz hiše in nekom, ki dela in te s tem moti med tvojim počitkom. Če tega dvojega ne ločiš, potem si idiot.

krneki0001 ::

Drugače nima kaj iskati v tej državi, če se tako požvižga na vse zakone, ki mu ne pašejo.


Čudno da tega nisi pri ciganih uporabil

klemenSLO ::

To, da dela na črno je čisto NEPOMEMBEN podatek - v kolikot se boš z nnjim uspel kaj zmenit,.

Moti nas ker dela prepozno in bi ljudje radi imeli mir.

BOdi direkten, pojd tja, in mu povej lepo če se da kej prej zaključit ker 'dedekne more spat'.

Če pa ne bo hotel se pa pač posluži legalnih pranih poti. Nimaš kej.


lp klemen

BluPhenix ::

nebivedu, a ja? Kje nisem uporabil? Malo precej bluziš zdej, kot ponavadi, oz. ne prav dobro razumeš napisanega, kot ponavadi.

Medtem pa se zamisli nad svojimi dvojnimi merili. Cigani ne spoštujejo zakonov, raus iz države. Tvoji kolegi, ki pa delajo na črno in prav tako ne spoštujejo zakonov, pa lahko ostanejo, saj delajo zato, da nekaj dosežejo... no in da imaš ti več od tega.

Blu mislim da sam veš da je ogromna ralika med nekom, ki ti krade stvari z dvorišča in iz hiše in nekom, ki dela in te s tem moti med tvojim počitkom.

Ja, ko pa je to dvorišče državno je pa vse uredu al kako? V obeh primerih gre za kršenje zakona. In oboje je odvisno od perspektive. Če mi nekdo ukrade korenček izpred hiše bom vsekakor manj oškodovan, kot če mi nekdo razbija pod oknom, ko bi rad spal po 24urnem šihtu ...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Blu, kje sem kaj takega izjavil;
Cigani ne spoštujejo zakonov, raus iz države.

Pokaži mi en sam post, ki sem ga napisal, da sem izjavil to!
V 40 straneh pisanja sem kritiziral državo, ki ni nič storila na področju kriminala, ki so ga zganjali cigani na dolenjskem, nikjer pa nisem napisal, da morajo iz države zaradi tega. Povsod pa sem pisal, da bi jih za njihove zločine morali kaznovati. Pa napisal sem da podpiram pri odločitvi ambrušanov, da zahtevajo od države da se to uredi.

Ko so cigani kradli in grozili ter vdirali v zasebnost ni bilo nobene države zraven, ko pa so ambrušani vdrli v zasebnost ciganov, pa so prišli specialci. In takrat si se celo ti zgražal nad dejanjem ambrušanov. Dvoličnost mogoče?



Poleg tega, če ti nekdo razbija pod oknom, ampak na svoji zemlji, te seveda moti ampak to ni vdor v tvojo zasebno lastnino, kraja korenčka iz vrta pa to definitivno je, ker je moral stopiti na tvojo zasebno lastnino, da je lahko ukradel tudi tvojo zasebno lastnino.


Država bo pa že poskrbela zase, da bo delo na črno iztrebila, če pa ji ne rata je pa sama kriva, ima inštitucije in zakone, ki ji to omogočajo, če pa ni sposobna je pa to krivda vseh vlad do sedaj, ki se s tem nočejo ali pa ne znajo ukvarjat.

BigWhale ::

> Kaj ma foušija tuki pa res ne vem. Vsakemu ki s poštenim delom zasluži, to
> tudi privoščim.

Ampak saj ne dela posteno... ;> Davke utajuje! :P

nurmaln ::

Tko kot sem rekel, privoščim vsem, ki delajo pošteno.

Brane2 ::

Ampak saj ne dela posteno... ;> Davke utajuje! :P



Dela že lahko pošteno. Nepošteno ne/plačuje davke za pošteno opravljeno delo. :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

koyotee ::

Dej nebivedu prosm te, da če nimaš 0 za povedat ONTOPIC, pol shut the **** up, isto velja za vse ostale, za bučanje in ostala temu podobna dejanja odklikajte v nakladalnico!
hvala in lp
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

miko 55 ::

tale tema je je en velik brc v temo. dejte zaklnet. imate moj glas za zaklep.
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

nevone ::

Kako to, da sta rabila toliko časa, da sta to ugotovila?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Republika ::

Prijavit.>:D

INŠPEKTORAT RS ZA DELO
Parmova 33
1000 Ljubljana
(delo na črno)

in

Ministrstvo za finance
Davčna uprava RS
Šmartinska cesta 55, p. p. 631,
1001 Ljubljana
(utaja davkov)

imagodei ::

Tema je stara 3 leta. Offtopic sem zbrisal.
- Hoc est qui sumus -

nevone ::

Ga prijaviš, postane socialni problem, dobi socialno pomoč, a ste res prepričani, da se to državi bolj splača ?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Pšenični ::

Na črno popravlja avte. Ti malopridnež ti.

Kot je že nekdo omenil. Kaj naredit v takem primeru? Pojdi ga vprašat, če mu lahko pomagaš. Kej spucat, podmazat, heh, drgač mu reč da ga boš prjavu, če ti ne dovoli pomagat...heh,heh, za 5 evrov na uro. Zakaj? zato ker je treba nekej pršparat za penzijon, a ne vidite, da vse hudič vse jemlje. Še policaji menda danes niso dobli plače v roku, smešno, heh,heh...

SodVina ::

nevone je izjavil:

Ga prijaviš, postane socialni problem, dobi socialno pomoč, a ste res prepričani, da se to državi bolj splača ?

o+ nevone


Saj če ne prikazuje nobenega prihodka, ima pogoje za uveljavitev socialne pomoči popolnoma enake.

nevone ::

Saj če ne prikazuje nobenega prihodka, ima pogoje za uveljavitev socialne pomoči popolnoma enake.


To je pa res ... hja ... moja dilema je v tem, da če človek nekaj dela zato da sam preživi, nima pa kapacitet, da bi lahko zaslužil toliko, da bi od tega živela še država in računovodja in sploh vsi, ki pri biznisu nekoga pristavijo svoj piskerček, potem ga morda nima smisla preganjat. Je pa res, da v tem primeru socialna pomoč ne pride v poštev.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Karaya 52 ::

Siva ekonomija je odlično gojišče za razne balkanske naveze. Kriminal in nezadovoljstvo zaradi očitne nepravičnosti. To da ne zasluži dovolj (to smo predpostavili, verjetno živi bolje od mladega inženirja zaposlenega v podjetju ki plačuje davke - razmerja so zaradi tega porušena) ne opravičuje kršenje zakona. Ko službo izgubi 50 letni delavec v predelovalni industriji mu na forumu nekoliko pobalinsko predlagamo izobraževanje, parazitom s "poslovno žilico" pa talamo imunitete, razen Strojanovim, te vsi spregledajo. Sem za minimalne davke, anarhije pa ne prenesem.

Zgodovina sprememb…

1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dajatev za odjavljeno vozilo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19927148 (13704) Miha 333
»

Hvala vladi, da si bom lahko sam zgradil kurnik (WTF!?) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28256000 (49077) amigo_no1
»

Bogati siromaki??? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30188137 (77697) energetik
»

Dvig mesečne socialne pomoči na 449,66 eur (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
26988557 (72441) gruntfürmich
»

Lepo je biti rom v naši državi... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
786060 (4087) krneki0001

Več podobnih tem