» »

Dvig mesečne socialne pomoči na 449,66 eur

Dvig mesečne socialne pomoči na 449,66 eur

darkolord ::

zavedat se moraš da ljudi ne moreš prisiliti v delo v jarkih - no lahko jih, ampak ne v civiliziranih državah
Sej ni treba da je delo v jarkih, lahko je KARKOLI - če zaliva rožice, je vseeno boljše, kot da ne dela nič (oz kot da dela na črno pa vleče podporo).

Zgodovina sprememb…

jype ::

darkolord> Sej ni treba da je delo v jarkih, lahko je KARKOLI - če zaliva rožice, je vseeno boljše, kot da ne dela nič.

Kitajske oblasti to obvladajo in dejansko uporabljajo takšne vrste družbeno pogodbo (a job for anyone) kot "proactive crowd control".

Music Man ::

Hja, vsi bi nekaj ukinjali socialno podporo vsem, razen invalidom. Samo pomislite, kako potem izpade država, ki bi pustila določen odstotek prebivalcev kar umreti od lakote. Ukinitev podpore ni dobra rešitev, ker vsakdo ne more kar tako dobiti službe, kot nekateri mislite. Recimo da neko podjetje zapre vrata in na cesto postavi delavce, ki so pretežno stari okrog 50 let. Vsi ti delavci so delovno sposobni, vendar jih zaradi starosti ne bo zaposlilo nobeno podjetje, ker so pač prestari in se dolgoročno bolj splača najeti mlajšega delavca (daljše delovno obdobje, manj bolezni, fizično bolj sposoben, ...). In kaj si bodo potem delavci, ki so po zaprtju podjetja ostali na cesti, mislili? Podjetje nas je pustilo na cedilu, sedaj nas bo pa država pustila umreti.

Če se ne motim je trenutno nekako tako, da ko si prijavljen na zavodu za zaposlovanje, ti oni iščejo službe in če jih prevečkrat zavrneš, izgubiš podporo. No, direktno itak da ne bo nihče zavrnil službo, ampak bolj posredno - preko načrtno slabega razgovora. Naj potem zavod raje sodeluje tudi pri tem in socialno podporo bodo imeli tisti ljudje, ki si jo res zaslužijo, tisti, ki pa iskanje službe načrtno šikanirajo, pa jo izgubijo. Po moje bi bila to bolj poštena varianta, samo zahteva pa večje angažiranje zavoda, tako da - not very likely to happen.

Tilen ::

> Nekateri bodo sedaj dobili še 222,86 eur zraven in bo njihova (že tako ekstremna) podpora skočila iz sedanjih 1181,45 eur NETO na 1404,31 NETO od katerih ne bodo rabili plačati nobenih prispevkov državi.

WTF?!


Vir :
ČUDNE POTI BANČNEGA IZPISKA Elke Strojan

Iz izpiska je bilo razvidno, da je Elka Strojan v februarju prejela 1.121€ socialnih transferjev. V času gospodarske krize, odpuščanja delavcev in vse težjih pogojev za zaposlitev je razumljivo, da je bančni izpisek Elke Strojan povzročil razburjenje.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Karaya 52 ::

Tear_DROP> ljudem pobereš kruh, kar teh ~400€ mesečnega vbogajme je, ne bodo šli na garaška delovna mesta v jarke, pač pa ti bo zrasel črni trg in kriminal.

Mene so doma učili da si je treba kruh zaslužit, ampak ti to smatraš kot nebeško mano in zrak, do katerega je vsak upravičen. Za lenuhe je pa vsako delo garaško, še obiranje jabolk in grozdja.

jype ::

Prvič - kdo jamči, da je izpisek avtentičen? Jaz takega lahko naprintam za kogarkoli, tudi za pokojnega Drnovška, pa ga fotografiram, pa pošljem na internet.

Drugič - če Strojanova gospa prejme takšno količino socialne pomoči, to bržkone pomeni, da ima prijavljenih mnogo vzdrževanih družinskih članov. Glede na posnetke njene družine in njih pričanja, sama skrbi za večjo količino šoloobveznih otrok, kar pomeni, da tudi če dejansko prejema takšno pomoč, je do nje vsekakor upravičena. (Delo na črno naj bo sankcionirano posebej.)

Tretjič - sploh ne veste, o čem se pogovarjate.

Tilen ::

Jype, saj pravim. Če bi prebral to kar na tistem linku piše bi videl da vse skupaj le ni tako grdo kot zgleda takoj po prebranem izseku.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

mtosev ::

Prvič - kdo jamči, da je izpisek avtentičen? Jaz takega lahko naprintam za kogarkoli, tudi za pokojnega Drnovška, pa ga fotografiram, pa pošljem na internet.

Drugič - če Strojanova gospa prejme takšno količino socialne pomoči, to bržkone pomeni, da ima prijavljenih mnogo vzdrževanih družinskih članov. Glede na posnetke njene družine in njih pričanja, sama skrbi za večjo količino šoloobveznih otrok, kar pomeni, da tudi če dejansko prejema takšno pomoč, je do nje vsekakor upravičena. (Delo na črno naj bo sankcionirano posebej.)

Tretjič - sploh ne veste, o čem se pogovarjate.

lol ja. Strojani ne hodijo v solo. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

@Tilen: Ja, saj nisem kritiziral tebe.

mtosev> lol ja. Strojani ne hodijo v solo. :D

Ti tudi ne :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Tear_DR0P ::

Mene so doma učili da si je treba kruh zaslužit,

tebe so učili po zastarelih krščanskih naukih - poslušaj/beri kdaj thomasa, ima bolj moderne nazore in vsekakor času bolj primerne - delo je bedarija - namesto tebe naj kruh služi kapital.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

mtosev ::

po moji krivdi ze ne. sem hodil dogdaj so bili se normalni v soli.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

djordjevic ::

Kaže, da te marsičesa niso naučili. Med drugim niti razumljivega izražanja v slovenskem jeziku.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Pyr0Beast ::

Kapital pa sam sebe ustvarja a ne ? :)

Seveda da je potrebno delati, sploh če za tvoje ne-delo plačuje nekdo drug.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jype ::

mtosev> po moji krivdi ze ne. sem hodil dogdaj so bili se normalni v soli.

Oni tudi.

mtosev ::

so so, bp sem SLO naredil. ni potrebno o tem skrbet.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Pyr0Beast ::

Socialni transferji ne rešujejo socialne stiske.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Karaya 52 ::

Tear DROP> Ne obremenjuj se s koncepti ki jih ne razumeš. Za tisti ki ležijo doma in čakajo na miloščino, služijo kruh zaposleni - pa naj si bo to delavka Mure ali Šrot, za katerega dela kapital. Krščanstvo nima tukaj nič veze - še en koncept s katerim se ne obremenjevat.

darkolord ::

Ukinitev podpore ni dobra rešitev, ker vsakdo ne more kar tako dobiti službe, kot nekateri mislite. Recimo da neko podjetje zapre vrata in na cesto postavi delavce, ki so pretežno stari okrog 50 let. Vsi ti delavci so delovno sposobni, vendar jih zaradi starosti ne bo zaposlilo nobeno podjetje, ker so pač prestari in se dolgoročno bolj splača najeti mlajšega delavca (daljše delovno obdobje, manj bolezni, fizično bolj sposoben, ...).
Lahko bi jim država ponudila nekaj, karkoli, za delat.

MadMicka ::

Čisto možno, da Strojanova dobi toliko denarja, kar je tudi čisto razumljivo. Pač na vsakega otroka toliko in toliko, pa še zase 200 EUR, in se nabere. Naj proba kdo s tisoč EUR mesečno preživeti sebe in pet otrok >:D

Kar se pa socialnih transferov v celoti tiče, pa še enkrat ponavljam, država jih je in jih bo krčila. In ne obratno. Tudi če bodo kje kak znesek dvignili, bodo zato bodisi skrajšali čas prejemanja, zaostrili pogoje prejemanja, zmanjšali kje drugje, ipd. Kako bi pa bilo, če bi minister javno razlagal, da bodo revežem vzeli še nekaj malega vzeli, pa čeprav država Slovenija točno to počne že od osamosvojitve dalje. Jemlje invalidom, brezposlenim, tistim na bolniški, itd.

Kakorkoli obračamo, znesek socialnih transferov je zanemarljiv v primerjavi z zneskom, ki ga pokradejo s.p.-ji pri davkih. Namesto da država krči socialne transfere, bi raje malce pomislila, kako stopiti na prste "samostojnim lopovom" :)

boogie_xlr ::

Nehite delat za tri, ker kdor dela za tri, drugim dvema delo odžira.

jype ::

boogie_xlr> Nehite delat za tri, ker kdor dela za tri, drugim dvema delo odžira.

Če najdeš koga, ki bo namesto mene opravil tretjino mojega dela, mu dam tretjino svoje neto plače.

mtosev ::

Čisto možno, da Strojanova dobi toliko denarja, kar je tudi čisto razumljivo. Pač na vsakega otroka toliko in toliko, pa še zase 200 EUR, in se nabere. Naj proba kdo s tisoč EUR mesečno preživeti sebe in pet otrok >:D

Kar se pa socialnih transferov v celoti tiče, pa še enkrat ponavljam, država jih je in jih bo krčila. In ne obratno. Tudi če bodo kje kak znesek dvignili, bodo zato bodisi skrajšali čas prejemanja, zaostrili pogoje prejemanja, zmanjšali kje drugje, ipd. Kako bi pa bilo, če bi minister javno razlagal, da bodo revežem vzeli še nekaj malega vzeli, pa čeprav država Slovenija točno to počne že od osamosvojitve dalje. Jemlje invalidom, brezposlenim, tistim na bolniški, itd.

Kakorkoli obračamo, znesek socialnih transferov je zanemarljiv v primerjavi z zneskom, ki ga pokradejo s.p.-ji pri davkih. Namesto da država krči socialne transfere, bi raje malce pomislila, kako stopiti na prste "samostojnim lopovom" :)

ce bi mama Strojan kaj delala in imela vrt in podobno bi slo. ampak zakaj bi delala ce lahko dela nic, gleda v zrak in dobi denar?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jype ::

mtosev> ce bi mama Strojan kaj delala in imela vrt in podobno bi slo. ampak zakaj bi delala ce lahko dela nic, gleda v zrak in dobi denar?

Ne more delat, ker jo boli hrbet, pa noga.

Ti bi pa komot za lopato prijel, pa nočeš!

mtosev ::

mtosev> ce bi mama Strojan kaj delala in imela vrt in podobno bi slo. ampak zakaj bi delala ce lahko dela nic, gleda v zrak in dobi denar?

Ne more delat, ker jo boli hrbet, pa noga.

Ti bi pa komot za lopato prijel, pa nočeš!

ja res ji je hudo. tistega na sodiscu je lahko poknila ja. verjetno je invalid pa ne more delat ja. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

djordjevic ::

ki ga pokradejo s.p.-ji pri davkih. Namesto da država krči socialne transfere, bi raje malce pomislila, kako stopiti na prste "samostojnim lopovom" :)

Itak, sami lopovi smo. Posploševanje je zakon. :P
No grave is deep enough to keep us in chains.

jype ::

mtosev> tistega na sodiscu je lahko poknila ja.

Ja, očitno ma prakso in kondicijo od vzgoje teh pamžov, za vzdrževanje katerih dobiva podporo.

mtosev ::

naj dajo pomoc tisti kateri se vedo obasat in to cenit. ne pa Strojanovim kateri so placani da krsijo zakone, pretepajo policiste in grozijo drugim. takim dat tocno 0E. ce se vedo obnasat da denar ce pa ne pa naj se nami znajdelo. velja za vse ne samo za Strojanove.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Phil ::

Sej ni treba da je delo v jarkih, lahko je KARKOLI - če zaliva rožice, je vseeno boljše, kot da ne dela nič (oz kot da dela na črno pa vleče podporo).

Lahko bi jim država ponudila nekaj, karkoli, za delat.


Brezveze, če je delo samo sebi namen je bolje če jim država plačuje zato da sedijo doma. Drugače je strošek za državo samo še večji, prevoz, malica, skrb za delovnk okolje ipd.

krneki0001 ::

Čisto možno, da Strojanova dobi toliko denarja, kar je tudi čisto razumljivo. Pač na vsakega otroka toliko in toliko, pa še zase 200 EUR, in se nabere. Naj proba kdo s tisoč EUR mesečno preživeti sebe in pet otrok >:D


Ali lahko poveš koliko otrok ima strojanova in koliko jih je polnoletnih? Ali za polnoletne, ki ne delajo in nimajo šol tudi starši dobivajo doklade?

Music Man ::

Lahko bi jim država ponudila nekaj, karkoli, za delat.

Razumem kaj misliš - da bi si pač to socialno podporo prislužili z nekim simboličnim delom. Ampak kakšnim, je pa problem. Saj za večino del že obstajajo pristojne službe. Kaj jaz vem, recimo da bi zalivali rože na javnih površinah - to mislim da itak delajo komunalni delavci (pa dež, ko le-ta pada :)), tako da s tem bi jih efektivno zaposlili v komunali, le da bi imeli bistveno manj dela od ostalih tam zaposlenih, plačo pa verjetno enako. Se bojim da ne gre to kar tako...

jype ::

mtosev> ne pa Strojanovim kateri so placani da krsijo zakone

Ti izkoriščevalec! Ti bi da ubogi Strojani kar zastonj opravljajo to zahtevno in težaško delo?

borchi ::

> Iz izpiska je bilo razvidno, da je Elka Strojan v februarju prejela 1.121€ socialnih transferjev.

iz kje je pa razvidno, da je dobila trajno socialno pomoč? (da se ji bo znesek dvignil na '1404,31 NETO'. stvar res je zaskrbljujoča. pismenost namreč. ne nujno samo elkina.)
l'jga

mtosev ::

mtosev> ne pa Strojanovim kateri so placani da krsijo zakone

Ti izkoriščevalec! Ti bi da ubogi Strojani kar zastonj opravljajo to zahtevno in težaško delo?

delo? Elka strojan ne dela nic. vzgajanje otrok pa ni delo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

krneki0001 ::

Sej ni treba da je delo v jarkih, lahko je KARKOLI - če zaliva rožice, je vseeno boljše, kot da ne dela nič (oz kot da dela na črno pa vleče podporo).

Lahko bi jim država ponudila nekaj, karkoli, za delat.


Brezveze, če je delo samo sebi namen je bolje če jim država plačuje zato da sedijo doma. Drugače je strošek za državo samo še večji, prevoz, malica, skrb za delovnk okolje ipd.


Na dolenjskem natančneje v žužemberku je par pijančkov ki delajo za občino. Ob cestah zasuvajo luknje, barvajo mostove čez krko, režejo grmovja ob cesti. Delajo po 8 ur na dan za 230 evrov na mesec. (jih poznam in eden od njih je tok delaven, da če ga pokličeš, dela pri tebi recimo celo soboto, za kosilo in par evrov in malo šnopčka (ponavadi liter)). Dela imajo pa čez teden toliko v celi občini, da bi rabili vsaj še 10 ljudi. Ampak za 230 evrov ne gre noben delat, ker potem socialne podpore ni več (ker si sam služiš denar) in raje ležijo na kavču pa lenarijo.
Take zadeve bi lahko država malo bolje poštima, s takimi družbeno koristnimi deli.

borchi ::

> Lahko bi jim država ponudila nekaj, karkoli, za delat.

tisti, ki lahko karkoli delajo NISO med tistimi 400 ubogmi parami, ki v sloveniji prejemajo trajno socialno pomoč...
l'jga

Tilen ::

> Iz izpiska je bilo razvidno, da je Elka Strojan v februarju prejela 1.121€ socialnih transferjev.

iz kje je pa razvidno, da je dobila trajno socialno pomoč? (da se ji bo znesek dvignil na '1404,31 NETO'. stvar res je zaskrbljujoča. pismenost namreč. ne nujno samo elkina.)



Ja dvignil se ji bo na 1347, pardon. Sem se za malo uštel. Pa nič kaj ne kaže, da bi se hitro kje zaposlila. Mogoče se pa motim, kaj pa vem. Zato pa ponujam kost za glodanje. Pa ne prehitro posploševat, tudi kak podan link se naj prebere preden se obsoja.:)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Karaya 52 ::

nebivedu> ker potem socialne podpore ni več (ker si sam služiš denar) in raje ležijo na kavču pa lenarijo.

Temu se po novem reče "ko kapital služi namesto tebe" - "delo je za bedake".

Sosedje že iščejo Romune za letošnjo trgatev. 3,/€ - 4€ na uro. Slovencev to ne interesira, raje se samoposlijo na Kavču d.o.o.

IceIceBaby ::

Lahko bi jim država ponudila nekaj, karkoli, za delat.

Razumem kaj misliš - da bi si pač to socialno podporo prislužili z nekim simboličnim delom. Ampak kakšnim, je pa problem. Saj za večino del že obstajajo pristojne službe. Kaj jaz vem, recimo da bi zalivali rože na javnih površinah - to mislim da itak delajo komunalni delavci (pa dež, ko le-ta pada :)), tako da s tem bi jih efektivno zaposlili v komunali, le da bi imeli bistveno manj dela od ostalih tam zaposlenih, plačo pa verjetno enako. Se bojim da ne gre to kar tako...


Niti ni problem. Vsaj v našem mestu imamo še vedno precej zanemarjene okolice, precej smeti po cesti, precej zarjavelih ograj in površin, ki jim nov sloj barve nebi škodil.

Če bi vsi tisti, ki prejemajo socialno šli 2x, 3x tedensko na teren in sistematično urejali okolico bi v nekaj mesecih živeli kot v mestu iz pravljice.

Phil ::

Če bi vsi tisti, ki prejemajo socialno šli 2x, 3x tedensko na teren in sistematično urejali okolico bi v nekaj mesecih živeli kot v mestu iz pravljice.


Orodje bi pa dobili kje? Denar za prevoz? Jim država zrihta še vse to imaš pa kmalu novo komunalno službo. Če nam je v interesu do nule spucana okolica naj pa raje komunala zaposli par ljudi več za normalno plačo, ne pa da država sama sebi dela dumping na področju komunalnih storitev.

MadMicka ::

djordjevic, pa recimo takole: večina samostojnih podjetnikov krade državi. Je tako dovolj korektno? No, jasno, tudi pravne osebe, lumpi, kradejo.

Mislim, to so ogromne številke. Strojanovi in vsi njim podobni tem številkam ne sežejo niti do gležnja in to vkjučno s socialnimi transferi in tistim, kar morebiti pokradejo po trgovinah in še kje. Se lahko vsaj na tem mestu strinjamo?

Okapi ::

sploh ne veste, o čem se pogovarjate.
Kot običajno na slo-techu ob takih temah pač nekateri kar v tri dni nabijajo neke svoje zablojene ideje.

Ali za polnoletne, ki ne delajo in nimajo šol tudi starši dobivajo doklade?
Recimo tale tu že pojma nima:P Polnoletni dobijo svojo socialno podporo in če nimajo TRR, lahko denar dobivajo na račun od partnerja ali staršev ali starih staršev. Pri Strojanovih so pač tako zmenjeni, da stara dobi na svoj račun doklade in podpore za večino familije - imajo pač namesto treh ali štirih računov samo enega, tako ali tako ona gospodari z denarjem.

O.

Tear_DR0P ::

vzgajanje otrok pa ni delo.

povej to vsem vzgojiteljicam, ki so zaposlene v vrtcih :D, da ne govorim o tem da imam v vzgoji otrok (sicer ne svojih) celo nekaj izkušenj in vem da ni lahko.

Slovencev to ne interesira, raje se samoposlijo na Kavču d.o.o.

slovenci so sami lenuhi, to že vemo

fantje v bistvu samo nabijate svoja prepričanja, brez kakršne koli podlage, brez kakršnegakoli predznanja, razen tega da so vas doma učili da morate delat če hočete jest.

kaj sploh je delo? a to da žena doma vzgaja otroke in kuha za moža je delo? al je mogoče od boga zadana naloga, kot to vidi mtosev.
kaj pa striptiz je delo? v svetu kakršnega si želite bi prišlo do zanimivega lapsusa. ko bi naše mame na delovnem mestu zamenjali roboti (mlekomati, avtomatske blagajne, google translate ...), bi jih zavod za zaposlovanje poslal na delo plesalk v erotičnih barih - povsem legitimno delo, po katerem je veliko povpraševanja in te prasice lene slovenke sploh nočejo delat! pa je pošteno delo in lepo plačano, nočna imena pa jebi ga, tud v fabrikah jo poznajo.

edit: pozabil sem da na to delovno mesto že moramo uvažati delavke iz tujine, ker vaše mame in sestre tega dela nočejo opravljat - lenobe lene
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

večina samostojnih podjetnikov krade državi.
Odvisno od zornega kota. Prav lahko bi rekel tudi, da država krade s.p.-jem težko prislužen denar.

O.

mtosev ::

vzgajanje otrok pa ni delo.
povej to vsem vzgojiteljicam, ki so zaposlene v vrtcih :D, da ne govorim o tem da imam v vzgoji otrok (sicer ne svojih) celo nekaj izkušenj in vem da ni lahko.


vzgojiteljica je zaposlena in to je delo. vzgajanje otrok doma ni delo. dosti oseb ima sluzbo in se doma vzgajajo otroke.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

darkolord ::

Če nam je v interesu do nule spucana okolica naj pa raje komunala zaposli par ljudi več za normalno plačo, ne pa da država sama sebi dela dumping na področju komunalnih storitev.
Dumping? Trdiš, da je komunala na slabšem, če jaz pred svojim blokom pometem in ni treba komunalcem?

Zgodovina sprememb…

IceIceBaby ::

djordjevic, pa recimo takole: večina samostojnih podjetnikov krade državi. Je tako dovolj korektno? No, jasno, tudi pravne osebe, lumpi, kradejo.

Mislim, to so ogromne številke. Strojanovi in vsi njim podobni tem številkam ne sežejo niti do gležnja in to vkjučno s socialnimi transferi in tistim, kar morebiti pokradejo po trgovinah in še kje. Se lahko vsaj na tem mestu strinjamo?


Lahko naviješ ceno osnovnih življenjskih potrebščin na neko nenormalno ceno pa bomo vsi kradli, ker drugače ne bo šlo. Enako se dogaja z s.p.ji Če ti država pobere toliko, da se ti ne splača delati pač najdeš načine, da teh davkov ne plačaš. Zelo neumno če mene vprašaš. Namesto, da bi spodbujali malo gospodarstvo s.p.je in mala podjetja dobesedno zajebavajo. Potem pa je stanje takšno kot je.

IceIceBaby ::

Če bi vsi tisti, ki prejemajo socialno šli 2x, 3x tedensko na teren in sistematično urejali okolico bi v nekaj mesecih živeli kot v mestu iz pravljice.


Orodje bi pa dobili kje? Denar za prevoz? Jim država zrihta še vse to imaš pa kmalu novo komunalno službo. Če nam je v interesu do nule spucana okolica naj pa raje komunala zaposli par ljudi več za normalno plačo, ne pa da država sama sebi dela dumping na področju komunalnih storitev.


Orodje seveda kupi država. Pa zraven bi lahko zaposlili še nekaj teh "nadzornikov" oz koordinatorjev dela in bi ustvarili še nekaj delovnih mest. Če se najde 40k eur za obnovo brunarice, 80k za izlet v Sarajevo in podobne bedarije bodo pa tudi tistih nekaj 10k eur našli za nakup orodja. Lahko celo orodje kupijo od domačega proizvajalca.

Ne gre za noben dumping, bolj dopolnilo komunali.

Aja...pa urejanje okolice je pač ena izmed idej. Lahko si vzamem pol ure pa ti naštejem še vsaj 20 bolj ali manj pametnih stvari, ki bi jih lahko počeli ljudje na soci.

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

djordjevic, pa recimo takole: večina samostojnih podjetnikov krade državi. Je tako dovolj korektno? No, jasno, tudi pravne osebe, lumpi, kradejo.

Veš, kaj mene zanima? Kdaj natanko postane privatnik lopov? Ko zbobna skupaj stroške in potem na račun tega plačuje najnižjo prispevno stopnjo? Če ob visokem dobičku prek poslovnega lizinga najame kravo od avta, ker raje da višek dobička lizing hiši kot državi, potem ga pa sosedje gledajo kot prasca, ker vozi avto, ki ga oni niti od blizu nikoli ne bodo videli? Ko dela petek in svetek ter si včasih ne utrga niti za dopust, o bolniški pa (ob bolezni, jasno) lahko sanja? Naštel sem samo nekaj stereotipov in žal tudi realnosti slovenskega podjetnika. Da o plačilni (ne)disciplini ne govorimo. Mislim, lahko je nabijat o lopovih in poštenjakih, ko nimaš pojma, kakšno je dejansko stanje za povprečnega podjetnika.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Phil ::

Dumping? Trdiš, da je komunala na slabšem, če jaz pred svojim blokom pometem in ni treba komunalcem?


Dokler to delaš samo ti ne, če bi to naekrat začeli delati vsi bi pa jasno del komunale postal nepotreben.

Orodje seveda kupi država. Pa zraven bi lahko zaposlili še nekaj teh "nadzornikov" oz koordinatorjev dela in bi ustvarili še nekaj delovnih mest. Če se najde 40k eur za obnovo brunarice, 80k za izlet v Sarajevo in podobne bedarije bodo pa tudi tistih nekaj 10k eur našli za nakup orodja. Lahko celo orodje kupijo od domačega proizvajalca.


V glavnem sumarno en kup stroškov za rezultat dvomljive kakovosti. Za par 100€ pač od nikogar ne moreš pričakovati top storitev, na drugi strani imaš pa samo en kup nezadovolnjih prejemnikov storitev.

Anyways daleč smo še od UTD :8).

IceIceBaby ::

V glavnem sumarno en kup stroškov za rezultat dvomljive kakovosti. Za par 100€ pač od nikogar ne moreš pričakovati top storitev, na drugi strani imaš pa samo en kup nezadovolnjih prejemnikov storitev.


Sej maš zaposlene ljudi, ki skrbijo za to, da je kvaliteta na nivoju. Sicer pa IMHO bolje rezultat dvomljive kakovosti kot da rezultata sploh ni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prihodki iz tujine in dohodnina (kot fizična oseba)

Oddelek: Loža
4314526 (13213) Vikking
»

Proizvodnja brez s.p.

Oddelek: Loža
305205 (4009) vofra
»

Popoldanski sp-za športnike

Oddelek: Loža
224451 (3960) toxius

Iščem/ponujam delo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
10138884 (26847) Primoz
»

Postal bom podjetnik, kako naprej (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5522998 (17630) K0K0

Več podobnih tem