» »

Dajatev za odjavljeno vozilo

Dajatev za odjavljeno vozilo

«
1
2 3 4

Pika na i ::

Ta posebna dajatev, ki stoji v zakonu o dajatvah za motorna vozila in začne veljati 1. aprila, pravi, da jo morajo plačevati tisti lastniki vozil, ki so odjavili vozilo in ga ne dali v razgradnjo.

- Obveznost plačevanja dajatve, prvič nastane eno leto po odjavi vozila in se plačuje deset let od odjave vozila
- Višina je 25% cestne takse
- Obveznost preneha, ko gre avto v razgradnjo ali pač se registrira.

Ker Slovenca najbolj zadeneš, če ga useka po denarnici, morda izginejo kupi šklemp, nasmetenih po Sloveniji.

Mare2 ::

Torej, si ti za?

Pika na i ::

Mare2 je izjavil:

Torej, si ti za?

Seveda.
Mirno bi bila lahko tudi 100% cestna taksa.

Miha 333 ::

Mislim, da bi tole padlo na ustavnem sodišču, če ne prej. Lastnina je pač nedotakljiva in če hočeš ti imeti doma odjavljen avto (ki je v tvoji lasti!), ti nihče ne bi smel tega preprečevati ali zaračunavati.

krneki0001 ::

Recimo; Kupim starega oldtimerja in ga obnavljam nekje 5 let. Zakaj bi moral dajatve plačevat teh 5 let, če pa avto obnavljam in bo nekoč spet na cesti?

MadMax ::

Kako pa bodo "rešili" vozila, ki so bila kot totalke odpeljane direkt za staro železo, brez potrdila o razgradnji?
Ali pa ta zadeva ne bo delovala za nazaj, ampak samo za vozila, odjavljena po 1.4.2018 ?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

connel ::

Da se pobere še malo več denarja v malho, le kaj drugega.

krneki0001 ::

Če bodo to uvedli, potem lahko uvedejo tudi to da ker imaš WC školjko boš plačeval 20€ na mesec. Pa ker imaš rožo na oknu, dodatnih 50€,....

Pika na i ::

@nebivedu.....tisti avto, ki ima status starodobnika, se zanj te dajatve ne plača.
@MadMax... menda velja za vozila odjavljena po 1.4. 20018

No no....a mi lahko poveste kak smisel ima za vas odjavljeno vozilo, eno, dve, tri?
Zbirateljstvo, lasten odpad najljubših znamk?

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Če stoji na moji zemlji moj avto, zakaj bi moral plačevati davek zanj, če ni registriran? Saj ne stoji na tujem in ni nikomur v oviro.

Zakaj so starodobniki izločeni. Ravno tako je avto in ravno tako stoji na tvojem dvorišču. Je kak razlika med starodobnikom in novim avtom, če sta oba neregistrirana?


Recimo še en tak primer; Se zaletiš. Ti si kriva, torej od zavarovalnice ne dobiš nič. Avto se da popravit, ampak ker nimaš dovolj denarja, si rečeš, pa naslednje leto. In sedaj boš plačevala še davek, ker na tvojem dvorišču stoji tvoj avto?

subby ::

Osebno imam od odjavljenih vozil en avto za rezervne dele, enega se predeluje v dirkalnika, eden je oldtimer v obnovi, potem pa še enega, ki je odslužil in išče kupca za rezervne dele. Vse parkirano na moji zemlji, nikomur ne smeta.
Ta zakon se mi zdi totalna bedarija. Komot bi se na drugačen način lotil preprečevanja razgrajevanja avtomobilov pri ciganih.

jernejl ::

No no....a mi lahko poveste kak smisel ima za vas odjavljeno vozilo

Zame ga nima.
Poznam pa primere, ko so avto odjavili ali ga niso takoj ponovno registrirali, ker tega stroška finančno niso zmogli (npr. zaradi izgube službe). Ponovno so ga registrirali nekoliko kasneje, ko so to spet zmogli.

krneki0001 ::

Pa še en tak primer.
Ravno sem dobro poštimal avto, pomenjal vse izrabljene dele, ga dodatno poštimal, ko se mi je nekdo notri zaletel. Pleh je pokrivljen, ampak mehanski deli, motor, menjalnik, podvozje in elektronika ter ... so vsi celi. In ta avto sedaj stoji na mojem dvorišču.

Kupil sem že drug a enak avto in tega razbitega bom uporabil za dele, da bom poštimal tega, ki sem ga kupil, ker ima razbiti ogromno novih delov, ki pa so nesrečo preživeli brez poškodb. Zakaj bi sedaj moral davek plačevat za tega, ki stoji na mojem dvorišču?

Pika na i ::

Veliko odjavljenih avtomobilov ne stoji na svojem zemljišču.

Mislim, da je eno leto od odjave, povsem dovolj časa, da se rešiš(razgradiš, prodaš, na nov registriraš) avto.

@nebivedu....sorry, pri meni ne bi stala ena razbitina od avta, dobre dele bi pospravila, ostalo pa adijo

krneki0001 ::

Če ne stoji na svojem zemljišču, naj pa dajo kazen za to. Ali pa ležarnino, ker avto tam stoji, ne pa nekega davka.


Pri meni stoji, ker me ne moti. Bo stal najbrž par mesecev, vmes ga bom začel razstavljat in bom pospravil dobre dele. Ostalo bo šlo na dinos. Vendar ne vem, če tam dajo potrdilo, da so avto prevzeli.


Za odpade vem, da težijo in ga nočejo vzeti, če ni cel (mislim, če pobereš dol dele, ga nihče noče). "Nabiralci žlahtnih kovin" pa ne dajo potrdila, da so preostale kose oni odpeljali.

zobnik ::

Včasih sem imel kar 4 avte, 3 so bli slabi, 1 vozen, pa sem poklical enga k avte jemlje, je piršel pa 3 zagrabu in naložu na tovornjak.

Sedaj imam samo enga, reg.na plin

tud prazne hiše in stanovanja bi lahko 3x bolj obdavčl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

jb_j ::

Pika na i je izjavil:

@nebivedu.....tisti avto, ki ima status starodobnika, se zanj te dajatve ne plača.
@MadMax... menda velja za vozila odjavljena po 1.4. 20018

No no....a mi lahko poveste kak smisel ima za vas odjavljeno vozilo, eno, dve, tri?
Zbirateljstvo, lasten odpad najljubših znamk?


avto za rezervne dele?
kaj pa mehanik, ki na bulk kupi avtomobile in jih počasi popravlja?
nekdo, ki prodaja avto po delih, preden ga da v razgradnjo?
nekdo, ki preureja avto, ko ima čas?

ali je to le predčasna prvoaprilska šala?

dxx ::

Piše da zakon ne velja za vozila, odjavljena pred tem zakonom.

stara mama ::

In če se odločim avto (vrjetno velja tudi za motorna kolesa, mopede, .. ? ) obdržati kot neregistriranega in uporabiti kot dirkalnik v zaprtem prostoru?
Nekateri imajo komot po par mopedov v garaži neregistriranih.
Ekologija™ in Trajnost™

matobeli ::

So izjeme, ena izmed njih so ravno motorna kolesa.

Sicer bi v drugih okoliščinah podpiral zakon, ker pa je sam sistem cestnega prispevka bedast in ker še vedno ne bo nobenega nadzora nad kripami na javnih površinah in v potokih, sem seveda proti.

Predator X ::

Pika na i je izjavil:

Ta posebna dajatev, ki stoji v zakonu o dajatvah za motorna vozila in začne veljati 1. aprila, pravi, da jo morajo plačevati tisti lastniki vozil, ki so odjavili vozilo in ga ne dali v razgradnjo.

- Obveznost plačevanja dajatve, prvič nastane eno leto po odjavi vozila in se plačuje deset let od odjave vozila
- Višina je 25% cestne takse
- Obveznost preneha, ko gre avto v razgradnjo ali pač se registrira.

Ker Slovenca najbolj zadeneš, če ga useka po denarnici, morda izginejo kupi šklemp, nasmetenih po Sloveniji.


WTF?

jb_j ::

čuden zakon, ki se po večini spravlja na tiste, ki so že tako ali tako brez denarja. (sicer ni visoka dajatev 15,5-141,25€) samo vseeno.
lastniki novih in prestižnih vozil najbrž nimajo odjavljenih vozil.

Spajky ::

Ker se folk ne zanima za politiko, se pa politika za njih :))
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

SimplyMiha ::

krneki0001 je izjavil:

Recimo; Kupim starega oldtimerja in ga obnavljam nekje 5 let. Zakaj bi moral dajatve plačevat teh 5 let, če pa avto obnavljam in bo nekoč spet na cesti?


Bolje, da ti svojega oldtajmerja preplačuješ pet let, kot da drugi svoje odslužene avte zapuščajo vsevprek. Prav je, da se temu naredi konec.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Ne morejo zahtevat davka za stvar, ki stoji na mojem dvorišču.

Če pa puščajo nekateri avtomobile vsepovprek in niso na njihovi zemlji, pa naj jim zaračunajo ležarnino. 100€ na dan, pa bo hitro avto tam kjer mora biti.

Ni poanta, da uvedejo davek, poanta je da kaznujejo tiste, ki puščajo avte vsepovprek. Z davkom pač kaznujejo vse, ker se jim tistih tapravih ne da loviti.

delavec44 ::

Ne da se strinjam s tem davkom, ampak ne samo da lahko zahtevajo davek za nekaj kar stoji na tvojem dvorišču, še za dvorišče vsako leto plačaš davek.

Navadno je tako, da vzamejo tam kjer človek nekaj ima. Če je pravično ali ne se noben ne vpraša.

ginekk ::

Pika na i je izjavil:


No no....a mi lahko poveste kak smisel ima za vas odjavljeno vozilo, eno, dve, tri?
Zbirateljstvo, lasten odpad najljubših znamk?



Recimo da je predrago da bi ga imel registriranega za delat 0-500km letno in hkrati še nima status starodobnika. Ker pa ni vozilo za vsakdanje potrebe in je zgolj "igračka" tehničnega entuziasta, je tudi škoda narest več kot tistih par sto kilometrov letno. V to kategorijo spadajo vsi redki močni bencinarji z veliko mašino stari manj kot 30 let. Pri teh je že letna dajatev za uporabo cest več kot 500 EUR + registracija, recimo da te pride kakih 1500 EUR minimalno.

Od zdaj naprej bo davek za posedovat te igrače xy EUR letno.

Pika na i je izjavil:

Veliko odjavljenih avtomobilov ne stoji na svojem zemljišču.

Mislim, da je eno leto od odjave, povsem dovolj časa, da se rešiš(razgradiš, prodaš, na nov registriraš) avto.

@nebivedu....sorry, pri meni ne bi stala ena razbitina od avta, dobre dele bi pospravila, ostalo pa adijo


Ti misliš, dejansko pa pojma nimaš in pričakuješ da je tvoja resnica najbolj prava.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

Pika na i ::

Letno se pojavi 30.000 izrabljenih(odjavljenih) avtomobilov. Razgradi se jih okoli 6000.

@nebivedu....odpadi so narejeni eni prav po domače. Jih kar nekaj poznam, sploh na Štajerskem. Občasno jih obišče inšpektor, spiše odločbo, malo pospravijo, potem pa spet po starem. Zraven njih, pa kakšna njiva eko jagod...
Pri tistih, kjer je možna razgradnja, dobiš potrdilo - na podlagi prometnega dovoljenja. Kako je, če tja pride samo del avta, pa ne vem. Mora vsak, ki ga to zanima in se ga tiče, povprašat.

@jb_j...avti, ki vsi zarjaveli brez tablic stojijo po ljubljanskih parkiriščih, so tam zaradi malomarnosti lastnikov in ne zaradi pomanjkanja denarja. ponavadi je pa tako, da tisti z malo denarja, poskrbijo, da čimprej registrirajo avto. Zato, ker nimajo denarja, da si kupijo novega.

Igrače niso zastonj.

krneki0001 ::

delavec44 je izjavil:

Ne da se strinjam s tem davkom, ampak ne samo da lahko zahtevajo davek za nekaj kar stoji na tvojem dvorišču, še za dvorišče vsako leto plačaš davek.

Navadno je tako, da vzamejo tam kjer človek nekaj ima. Če je pravično ali ne se noben ne vpraša.


Kakšna je podlaga da zahtevajo davek, ker ima kartonasto škatlo na dvorišču?

To je dobesedno "davek na premičnine"? Torej boš sedaj plačeval še davek ker imaš televizijo (poleg tega da že plačuješ RTV prispevek, še davek, ker ti na omari stoji televizija), hladilnik, zmrzovalno skrinjo,...., ker to namreč stoji v tvojem stanovanju? Tudi kante za smeti stojijo pred hišo. Bomo tudi zato plačevali davek (poleg že obstoječega), ker tam stojijo?

MadMax ::

Običajno iz "zapuščenih" avtov ne izginejo številke.
Tako se da z lahkoto poiskat zadnjega pravega lastnika, ne le za zauščene avte, temveč tudi za avte na "odpadih po domače". Pa naj se spravijo na tiste lastnike, ne na vse.
Aja, je problem... Za avto pr' ciganu dobiš tja do 100eur, za dokončno odrešitev lastništva po predaji v razgradnjo pa je kljub oglaševani brezplačnosti le-te (sama oddaja je res brezplačna, a spet-avto mora biti kompleten, saj uporabno razgrajevalci sami dajo na trg rabljenih delov in tako zaslužijo dvojno), še vedno treba zmetat nekaj deset evrov taks in postopkov... In nekdo ki nima za burek razumljivo ubere 150 evrov ugodnejšo pot...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Jupito ::

Pika na i je izjavil:

@nebivedu.....tisti avto, ki ima status starodobnika, se zanj te dajatve ne plača.
@MadMax... menda velja za vozila odjavljena po 1.4. 20018

No no....a mi lahko poveste kak smisel ima za vas odjavljeno vozilo, eno, dve, tri?
Zbirateljstvo, lasten odpad najljubših znamk?


Lahko ti poveš, kak smisel ima dajatev za tiste, ki dejansko obdržijo avto (in ne delajo nobene škode okolju ali tebi)?
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jupito ()

Shegevara ::

Namen zakona: OK, podpiram, da se kaj ukrepa glede odpadov in okoli razgradnje odjavljenih avtomobilov

Izvedba: Zelo slaba.

Tista oseba, ki ima lahko v lasti na svojem posestvu navadno registrirano vozilo, ima lahko tudi odjavljeno vozilo, ob predpostavki, da vozilo stoji in se z z njim ne vozi.
Jaz ne razumem, zakaj bi takšno obliko lastništva enega izdelka na tak izredno specifičen način obdavčeval.

Tale predlog zakona je zelo nepremišljen.

Zgodovina sprememb…

Baja ::

kar nekaj.

ko oddaš avto v razgradnjo bi ti morali dali 100 al pa 150e pa bi bil problem rešen.

tako pa valda da bom raje prodal avto ciganom za 100e kot pa da moram še plačati par deset evrov da bom lahko nekumu podaril tono železa.

krneki0001 ::

Shegevara je izjavil:

Namen zakona: OK, podpiram, da se kaj ukrepa glede odpadov in okoli razgradnje odjavljenih avtomobilov


Tudi jaz podpiram to, da končno uredi to, da se po parkplacih ne valjajo avtomobili brez tablic in tam gnijejo. Pa da jih tudi ne bo v gozdovih, vodnih zajetjih,...

Ampak če imaš avto doma na lastnem dvorišču, je pa to čista bedarija, da bi davek plačeval.


Naj potem raje uvedejo 100€ davka na leto za pametne telefone. Več bodo dobili, ker ga ima skoraj vsak. Pa poslancem naj uvedejo davek na neumnost, ker tam, v parlamentu, je neumnosti največ.

lovro535v2 ::

to je možno samo v sloveniji v ameriki takšnega zakona ne bi mogli sprejeti, ker imajo ogromno starih krip ki stojiio v puščavah in povosod drugje.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

MasterTade ::

neumne prvoaprilske "šale".

darkolord ::

Verjetno je namen tega, da se nevozna vozila ekološko odstrani.

Če ga prodaš ciganu, bo prodal tisto, kar je kaj vredno, ostalo bo pa končalo bogve kje ...

Jupito ::

Shegevara je izjavil:

Namen zakona: OK, podpiram, da se kaj ukrepa glede odpadov in okoli razgradnje odjavljenih avtomobilov


Ukrepalo bi se lahko že po veljavni zakonodaji, pa se ni. Če bi 2X letno kampanjsko naredila "štih proba" pri tistih, ki imajo par let odjavljen avto, ali tiste, ki imajo celo več takih, bi se hitro razvedelo, da se ne izplača hecat in odkrilo kup garažnih odpadov. Tako pa se je čakalo in praskalo po jajcih, dokler "odjavi in pozabi" ni postalo nekaj vsakdanjega.

Menda imamo premalo okoljskih inšpektorjev, policija je pa že tako preveč obremenjena, da bi delala še to. Zaposliti pa jih menda ne moremo, ker ne bi radi širili JU (vsaj ne tam, kjer bi bilo potrebno). Prioritete pa to.

Spet drugo je, kako imamo urejeno področje avtoodpadov (imamo enega "generalnega" koncesionarja za to področje - istega ki je praktično spisal ta zakon, ki v prvotni obliki ni imel nobenih izjem, niti za oldije), in ta ima politiko, da se vsako odjavljeno vozilo magično spremeni v "izrabljeno", katerega vrednost za lastnika je nična. In on (oz. njegove franšize) ga potem vzamejo zastonj (juhej, niti plačat ti ni treba, razen če pripelješ nekompleten avto - v tem primeru si pridržujejo pravico, da ge ne vzamejo, ampak ni problema, ki ga par 100 Eur ne reši). Banane pa to.
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Pika na i ::

No, kar nehajte.
Slovencu, ki bi prodal še lastno mati, da bi zaslužil, je zagotovo v interesu, da mu doma leži odjavljeno vozilo xx let? To bo, ja.
Ne nakladajte. Sploh pa ne bluzite o tistih z malo denarja. Ti prav zagotovo niso tako neumni, da bi avto, ki ga ne zmorejo imeti, ne registrirati, pustili doma ležat.
Še manj pa vlačite cigane v to temo. Podpirate torej njihovo delo na črno?

E, pa zato, ker je taka dvolična slovenska duša, mora država povsod svoj pisker pristaviti.

če lastnik odjavi vozilo, pomeni, da je zanj vreden točno en drek.

Daniel ::

Ne bo držalo. Pri nas smo takrat, ko sem imel prometno kupili še en enak avto za dele in ga imamo sedaj doma postavljenega in tukaj bo, dokler se ne bo tudi drugi avto iztrošil. Je sicer brez hladilnikov, luči in odbijača in nekoliko polomljen ampak za dele motorja in menjalnika bo še dober. Zakaj bi ga torej dajal stran in potem v trgovini kupoval pregrešno drage rezervne dele?

Baja ::

če lastnik odjavi vozilo, pomeni, da je zanj vreden točno en drek.


če bi to držalo, bi blo vseh 30k razgrajenih. ampak očitno ni vredno točno en drek.

Pika na i ::

Ok, to o delih smo že obdelali.
Tudi to, da je eno leto odjave povsem dovolj, da lastnik "ugotovi" kaj z avtom.
Ko se odjavi avto, je potrebno navesti tudi lokacijo, kje se avto nahaja, že nekaj časa. Se tudi pri tem ljudje lažejo?

Če želite imeti smetišče doma (ali kjerkoli drugje, kjer boste pustili svoj odslužen model), še po enem letu, boste pa od 1. aprila naprej plačevali.

krneki0001 ::

Pika na i je izjavil:

No, kar nehajte.
Slovencu, ki bi prodal še lastno mati, da bi zaslužil, je zagotovo v interesu, da mu doma leži odjavljeno vozilo xx let? To bo, ja.
Ne nakladajte. Sploh pa ne bluzite o tistih z malo denarja. Ti prav zagotovo niso tako neumni, da bi avto, ki ga ne zmorejo imeti, ne registrirati, pustili doma ležat.
Še manj pa vlačite cigane v to temo. Podpirate torej njihovo delo na črno?

E, pa zato, ker je taka dvolična slovenska duša, mora država povsod svoj pisker pristaviti.

če lastnik odjavi vozilo, pomeni, da je zanj vreden točno en drek.


Ni res. Jaz sem ga odjavil, ker je razbit in se z njim ne morem voziti. Če ga po delih prodam, dobim še vedno par tisoč evrov za dele.
Seveda bom dele, ki so novi, obdržal za avto, ki sem ga sedaj kupil (enak model, enak letnik), prodal pa bom tisto kar ne rabim. Ampak da bi plačeval davek za to, ker mi avto doma stoji, mi na misel ne pride.

SimplyMiha ::

Vsak dan se vozim mimo hiše, okolica katere je polna odsluženih avtov, večina katerih je kanibaliziranih do ogrodja. nebivedujev ljubi domek?

nsa_ag3nt ::

Subaruji ?

SimplyMiha ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Subaruji ?

Ne bi vedu. :|

krneki0001 ::

SimplyMiha je izjavil:

Vsak dan se vozim mimo hiše, okolica katere je polna odsluženih avtov, večina katerih je kanibaliziranih do ogrodja. nebivedujev ljubi domek?


hiše ali hale?

Drugače pa ne vem, če bo to pri meni. Namreč moji trije vozni avtomobili so celi, razbiti avto pa je tudi še cel, ker je premrzlo, da bi ga šel razstavljat, samo vdrt bok ima od nesreče. Poleg tega je postavljen tako, da se ga s ceste ne vidi (brez veze potencialne lopove privabljat, ker pol moraš odgovarjat pred sodiščem zanje kot za ljudi, če jih slučajno dobiš na svojem dvorišču).
Tako da z veliko verjetnostjo trdim da se ne voziš mimo mojega ljubega domeka.

Zgodovina sprememb…

antrim ::

Ti nisi čist diht. Če je avto moja lastnina in stoji (ekološko neoporečno) na moji zemlji nima to dejstvo in razlogi zanj koga kaj brigati, kaj šele, da mi bo to kdo zaračunaval. Kaj je naslednje? Davek na cvetlične lonce pred vhodom? Naša genialna politika in "stroka" svetovnega formata at their best again.

Kar se pa tvojega prepričanja tiče je pa tvoje. Naj te ne motijo stvari na moji zemlji, mene pa ne bo motila tvoja vijola fasada (karikiram, da ne bo pomote).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antrim ()

Jupito ::

Pika na i je izjavil:

No, kar nehajte.
Slovencu, ki bi prodal še lastno mati, da bi zaslužil, je zagotovo v interesu, da mu doma leži odjavljeno vozilo xx let? To bo, ja.
Ne nakladajte. Sploh pa ne bluzite o tistih z malo denarja. Ti prav zagotovo niso tako neumni, da bi avto, ki ga ne zmorejo imeti, ne registrirati, pustili doma ležat.
Še manj pa vlačite cigane v to temo. Podpirate torej njihovo delo na črno?

E, pa zato, ker je taka dvolična slovenska duša, mora država povsod svoj pisker pristaviti.

če lastnik odjavi vozilo, pomeni, da je zanj vreden točno en drek.


Ne bomo nehali, dokler končno ne izvemo, kdo je ta grozni Slovenec, na katerega se vedno izgovarjate, da v resnici samo krade in zgago dela.
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Pika na i ::

"Izrabljeno motorno vozilo vsebuje več kot 30kg nevarnih
snovi (svinec, živo srebro, kadmij, šestvalentni krom,
PCB, olja, gorivo, tekočine proti zmrzali,
zavorne tekočine in akumulator), zaradi katerih
ga uvrščamo med nevarne odpadke."

Toliko o neoporečnosti in ekološkosti vozil....

Otroke, ki so iz zgornjega razbrali, da sem sestavila in odredila tako dajatev, pa naprošam, naj se najprej naučijo brati.

Jo pa podpiram, to pa.

@nebivedu...če boš zaslužil par tisoč evrov, ne bo problem dat nekaj malega evrov za davek.
Jasno je, da veš, da boš z deli zaslužil več kot pa če bi avto prodal v kosu.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vinjeta

Oddelek: Na cesti
385148 (1996) Furbo

Dajatev na odjavljeno vozilo je neustavna!

Oddelek: Na cesti
303587 (2792) AndrejO
»

Nov zakon o odjavljenih vozilih

Oddelek: Na cesti
473402 (2174) Invictus
»

Kaj storiti s starejšim avtom?

Oddelek: Na cesti
355162 (3510) matobeli
»

Prodaja avtomobila nekomu brez izpita (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6823269 (21731) AndrejO

Več podobnih tem