» »

Dvig mesečne socialne pomoči na 449,66 eur

Dvig mesečne socialne pomoči na 449,66 eur

««
6 / 6
»
»»

borchi ::

> Ma to vem, da se na plačilni listi štejejo v bruto, sprašujem le, če se v vseh teh silnih primerjavah upošteva to, da pri nas z bruto plačo plačujemo tudi pokojnine in zdravstvo, ne samo dohodnine.

afaik, ne upoštevajo. dejansko vzamejo strošek delodajalca na eni strani in izplačilo plače na drugi. vse ostalo jih ne zanima.

bo darko natančneje povedal...
l'jga

darkolord ::

če pa niso relevantne.
Za direktno primerjavo številk res ne. Niso pa izkrivljene.

Ampak hruške in jabuke je enostavno primerjat...

borchi ::

hihi...

primerjamo črve v eni jabolki s črvi v češnjah, darkota pa skrbi, če imajo črvi v jabolkah isto število prstov na nogah kot tisti v češnjah...
l'jga

Utk ::

Sej nazadnje se gre itak "samo" za to, kolk stvari bomo plačali prek davkov in kolk direkt. Po moje se v Sloveniji plačuje preveč preko davkov. Kako je drugje, niti ni pomembno. Pa niti ne bi bil tak problem plačevanje preko davkov, če bi blo to kaj učinkovito, ampak ni. Preveč lepljivih prstov vmes. Če ni nihče sposoben postavit državne bolnice, da ne bi tričetrt denarja pokradli, naj bolnice gradijo privatniki, pa bomo videli, če bo še zmeraj tako. Če je "solidarnost" tudi za največje reveže dražje kot kruto plačevanje kolk nečesa rabiš, potem bolje, da solidarnosti ni.

MadMicka ::

Ja, to je res precej elegantna in enostavna rešitev: BPD/pobrani davki. Vse ostalo bi bilo verjetno "mission impossible", ker maš v okviru vsakega davčnega sistema (države) toliko razno raznih izjem in olajšav, da je hudičevo teško priti do efektivne davčne stopnje. V bistvu, kokr smo majhni, sploh nismo tako zelo dragi 8-)

darkolord ::

Škoda edin da količina pobranih davkov (v povezavi z BDP ali brez) tut ne odseva količine/intenzivnosti obdavčitve.

Zgodovina sprememb…

MadMicka ::

Kako to misliš darkolord? Več ko je davkov pobrano na določen BDP, večja je intenzivnost obdavčitve? Al kaj si ti pod količino/intezivnostjo predstavljaš??

Okapi ::

Saj to bi lahko sam pogruntal. Kot sam praviš, vsi sp-ji goljufajo pri davkih. V tem primeru je lahko obdavčitev velika, pobranih davkov pa ni tako zelo veliko.

O.

darkolord ::

Kako to misliš darkolord? Več ko je davkov pobrano na določen BDP, večja je intenzivnost obdavčitve? Al kaj si ti pod količino/intezivnostjo predstavljaš??


Ja ni glih tko... Ker v "davke" spadajo tudi stvari, ki niso odvisne od BDPja. En simpl (in upam da nazoren primer) so uvozne dajatve, ki lahko obsegajo kar velik del pobranih davkov.

borchi ::

> En simpl (in upam da nazoren primer) so uvozne dajatve, ki lahko obsegajo kar velik del pobranih davkov.

polom od primera... dej si kej drugega zmisl, še prej pa prever številke za tvoj novi nazorni primer. procent takih dajatev na mednarodne transakcije je v normalnih državah, s katerimi delamo primerjavo, moč prešteti na prste ene roke štorastega mizarja. slovenija? 1 al pa 2%. (edit: 2% davčnih prihodkov, ne BDPja!)

poleg tega je carina praktično enaka obremenitev (obdavčitev) potrošnje kot trošarina ali pa ddv. a zdej pa že praviš, da tudi ddv ni pravi davek? ddv je "davek"?!

LOL!

(LOL v Problemih človeštva, ja!)
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

darkolord ::

da tudi ddv ni pravi davek? ddv je "davek"?!
Od kje si pa to pobral? LOL!

dej si kej drugega zmisl
Mah, rajš ne, k boš pol na plano spet privleku kšno "reprezentativno" tabelco (v tretje gre rado), k z eno številko pove kako se mamo lahko fajn in kjer je država Mwbugange na vrhu. Pa avstrija pred nami.


Struktura pobranih davkov se med državami močno razlikuje (LOL!), pri nas pa so mimogrede Davki na proizvodnjo in uvoz okoli 16% BDP, od tega cca 8,7% DDV, Davek na izplačane plače pa cca procent pa pol. Med preostalo spadajo pa tudi:

- davki na proizvode, ki niso vezani na prihodek od prodaje. Sem spadajo davki in dajatve na uvoz ter davki, ki postanejo plačljivi zaradi proizvodnje, izvoza, prodaje, prenosa, najema ali dobave blaga in storitev ali kot posledica njihove uporabe za lastno potrošnjo ali lastne investicije.
- davki na proizvodnjo, ki vključujejo vse davke, ki nastanejo podjetjem kot posledica ukvarjanja s proizvodnjo, ne glede na količino ali vrednost proizvedenega ali prodanega blaga in storitev. Plačujejo se lahko na zaposlitev delovne sile, lastništvo ali uporabo zemljišč, stavbe ali druga sredstva, uporabljena v proizvodnji.

Pa še mal je davka na premoženje itd... NI vse odvisno od vrednosti proizvedenega/prodanega, ne glede na to, kolk se poskušaš izognit temu dejstvu (oz mimizirat njegov vpliv). LOL.

Edit: pa še to, kaj se zgodi z našim BDPjem, k si kupiš neki s kitajske in Sloveniji plačaš DDV?

Edit2: mal smo že zašli s topica...

Zgodovina sprememb…

borchi ::

> Edit: pa še to, kaj se zgodi z našim BDPjem, k si kupiš neki s kitajske in Sloveniji plačaš DDV?

nič. kaj se pa zgodi z DDVjem, ko kitajec, američan itd. kupi nekaj iz slovenije? nič.

lahko si pa zračunaš koliko je zaradi različnih trgovinskih bilanc ovirana primerjava med slovenijami, avstrijami, nemčijami, belgijami... ne pričakovat razlik za več kot kakšno 'zaokrožitveno napako'...

> NI vse odvisno od vrednosti proizvedenega/prodanega, ne glede na to, kolk se poskušaš izognit temu dejstvu (oz mimizirat njegov vpliv). LOL.

aleluja. ampak ti pa še vedno trdiš, da je glede splošne višine davkov najbolj ilustrativen primer, ki vzame SAMO davke v produkciji? še slabše, davke na samo EN produkcijski faktor?

pravzaprav pomoje ne trdiš več tega. praviš, da se struktura pobranih davkov med državami močno razlikuje, ti si pa na začetku predlagal, da bi gledali samo en del davkov. vsaj iz zadnjega posta je sklepat, da si končno mal premislu stvar...

jaz nikjer nisem trdil, da znam na promil natančno povedat koliko je dejansko v povprečju obdavčen slovenec oz. za točno koliko manj kot belgijec. samo pravim, da je moj odgovor Micki boljši kot tvoj...
l'jga

darkolord ::

pravzaprav pomoje ne trdiš več tega. praviš, da se struktura pobranih davkov med državami močno razlikuje, ti si pa na začetku predlagal, da bi gledali samo en del davkov. vsaj iz zadnjega posta je sklepat, da si končno mal premislu stvar...
Nisem nikoli predlagal, da bi gledali samo en del davkov. Posamezne primere sem dal (davek na osebni dohodek je tak, ki ljudi najbolj neposredno udari po žepu), da sem pokazal, da se je potrebno zavedati, kaj natančneje stoji za tistimi "magičnimi številkami", preden jih uporabiš za absolutno primerjavo.

Zgodovina sprememb…

ferdo ::

moje videnje situacije;

Ni demokracije - trenutno, ker denar vlada, ne demokracija!

da bi zadevo spreobrnil bi rekel oz. naredil, če bi imel moč to narediti:...
Če že moram dat tiste % od BRUTO plače kar je moja dolžnost, potem terjam tudi svojo pravico, da te % sam rasporedim, po paketih.
Iz tega sledi, da vsak posameznik odloči za svoj del kam bo to šlo in ne država iz enega vira to je ta SLAVNI proračun, ker je zelo netransparenten. Vsi koritniki se slinijo, kdo bo dobil več, njih samo to zanima njihov del, ker so pri koritu. S tem se najprej ukvarjajo. In, ko se zmenijo mineva čas, probleme trpimo pa mi državljani, pa še problemov nam ne rešijo, še bolj pohlepni so...

S tem, da bi vsak posameznik določil kam bo usmeril finančna sredstva dajatev, bi odpigal koritnike, ker bi bila sredstva že razporejena vsak mesec na plačilni dan. In verjamem da se bi hitro vidlo, kolko denarja bi šlo za obrambno ministrstvo, koliko za šolstvo, koliko za sodstvo, itd... Vsak bi rad rasporejal s tem kar ustvari. Sedaj ti pa država to vzame in negospodarno zapravi in tudi nič nimaš od tega, jzt nimam nič od države, jaz jo morem živet, zato pa jaz nemorem živet..

Predpostavljam, da iz modela paketne ureditve razporejanja deleža, odpade dodeljevanje sredstev ministrstev, ker je to že fiksno določeno od davkoplačevalca, ki je sam določil, kam usmeri "smoterno" svoje % od bruto plače.

Nihče od politike ni vreden svojega položaja, ki ga zastopa trenutno. Lobiji v gospodarstvu so tako globoko zasidrani v državnih organih, da zame ni demokracije, mi slovenci mo posrani demokratični ljudje, znamo skupaj stopit ko se gre za preživetje, a tako mučenje trpimo, ker gledamo drug drugega in smo veselim, če nam gre bolje kot sosedu, kar je samomorilsko obnašanje...

Morali bi na ulice, uradno prijavit demonstracije (da bo po predpisih) in tisti, ki nimate dela demonstrirat! nekaj se more premaknt da bomo boljše živeli. sem 28let star, vendar je tudi za moje starše negotovo. Kar doma starše povprašajt. Če ne bomo stopili skupaj in demokracijo uveljavili, ki bo urejala finančne razmere ne pa finance demokracijo bomo v razvojni deflaciji. Full smo neumni, ker to dopuščamo, in, vedno ko se s kom pogovarjam mi rečejo, kaj pa bom sam naredil.., riti smo...

no, hvala za branje.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

Karaya 52 ::

Prišel si do spoznanja da je ekonomska svoboda najpomembnejša svoboščina. Čestitke. Resno.

krneki0001 ::

Denar ne osvobaja. Ampak sprošča pa.

Tilen ::

Denar ne osvobaja. Ampak sprošča pa.


Koliko denarja?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

gruntfürmich ::

Denar ne osvobaja. Ampak sprošča pa.


Koliko denarja?


toliko da nimaš potem skrbi zaradi njega:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Tilen ::

Denar ne osvobaja. Ampak sprošča pa.


Koliko denarja?


toliko da nimaš potem skrbi zaradi njega:))


Samo to ne gre skupaj, ker pravi kolega, da bi naj sproščal! :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

gruntfürmich ::

Denar ne osvobaja. Ampak sprošča pa.


Koliko denarja?


toliko da nimaš potem skrbi zaradi njega:))


Samo to ne gre skupaj, ker pravi kolega, da bi naj sproščal! :)


vse ima svoje meje.:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prihodki iz tujine in dohodnina (kot fizična oseba)

Oddelek: Loža
4314526 (13213) Vikking
»

Proizvodnja brez s.p.

Oddelek: Loža
305205 (4009) vofra
»

Popoldanski sp-za športnike

Oddelek: Loža
224451 (3960) toxius

Iščem/ponujam delo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
10138889 (26852) Primoz
»

Postal bom podjetnik, kako naprej (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5522998 (17630) K0K0

Več podobnih tem