» »

5.1 Logitech Z-5500 THX ali 5.1 Logitech Z-5400 THX

5.1 Logitech Z-5500 THX ali 5.1 Logitech Z-5400 THX

Onlyx ::

Pozdravljeni!
Imam spet novo manjse vprasanje. Odlocam se za nakup sorround zvocnikov ter me zanima, ce se mi sploh splaca dati 80k za Logitechov model Z-5500 THX, kajti imel bi jih v sobi, ki pa niti ni tako majhna. Danes mi je prodajalec v BIG BANG-u reku, da se mi takih zvocnikov ne splaca kupvt, ker je ta model namenjen le za vecje prostore, hale itd,... (in me s tem razjezu;(( , ker jest bi jih ful meu). Ker drgac bi si umislu malo slabsi Logitechov model Z-5400, kajti enega od teh dveh bi si zagotovo kupil. Sedaj me zanima vase mnenje in morda izkusnje s tema dvema sistemoma, ce jih je kdo od vas slucajno imel ze priloznost slisati. Mam pa zvocno kartico Creative audigy 4, ce koga mogoce zanima.

P.S. Uzivam v muski in gledanju filmov, se posebej ce se fajn "trese" :) :))

Hvala za odgovore in lep pozdrav:D

kajzer ::

sam imam 5400 pa ti skor zagotavljam da ti bo stresu še kaj drugega kot pa samo tebe in sobo. res pa je zelo važno kam postaviš woofer ker ne igra na vsakem mestu enako...že če samo hodiš po sobi so nek basi veliko premočni nekje jih pa skoraj ne slišiš... res pa je da je to predvsem od sobe in postavitve odvisno... jaz imam jaz to v sobi z gips ploščami, woofer je pa pod mizo... ti pa povem da jim skoraj ne zmanjka moči...pr men še niso kdaj igrali z glasnostjo na max, največ tam 3/4... to kar ti je pa on rekel v bigbangu je pa blabla. rajši imam zvočnike ko jih dam na polovico kot pa ene slabše ko jih bom mogu gnat do konca za isto glasnost, pri tem bo pa kvaliteta zvoka neprimerno boljša pri tistih ko jih bom gnal samo do pol...

MEDENA ::

po 2 mesecih in pol....aka 75 dneh "ce se mi sploh splaca dati 80k "

pa to ne moreš več verjet. 8-O

billy ::

Tale prodajalec v BB še ima verjetno puh pod nosom ali pa slamo v glavi.


Tile zvočniki so "komaj" dovol za par kvadratov...če si seveda zahteven poslušalec.

Sam jih imam doma v sobi 4.5m x 3.7m in so prešvohni. Bas je res hud, ampak kaj ko to nima velikega pomena.

EvilDare ::

Jaz imam Z-5500 in smo jih s frendi odnesli v čatežke toplice v apartma, ki ima recimo 20 m2 veliko dnevno sobo s kuhinjo in nas je cela ulica poslušala.

c3p0 ::

Gre za zvočnike nizkega cenovnega razreda, kakšno halo...

kapca81 ::

Za billy: Gre za Z serijo, tako da stvar ni ravno tiha. Za svojo računalniško sobo imam sicer 2.1 komplet, sobica je 4 x 3,5 pa mali komplet sesuva. Probaj, potem pa komentiraj.

Osebno sem bil tudi sam skeptik pred nakupom, vendar so ti zvočniki vredni svojega denarja. S tem razlogom ravno razmišljam, da bi skupaj z novim LCD TV kupil še en komplet 5.1.
Asus P5B-E; Intel E6600; TR Ultra 120; 4Gb Geil DDRII 6400; Leadtek GF 7950GT;
Thermaltake Kandalf VA9000SWA; Chieftec CFT-620A; 5*WD SATA;
Creative X-Fi; Samsung LCD 225BW; Logitech Z2300; Logitech S510 MR

Cingular ::

imam Z5400 in mi v 20m2 sobi tako trese vrata, da ko so zaprta vibrirajo par milimetrov in oddajajo poseben zvok:D . ne moreš verjet kakšna moč se skriva v teh zvočnikih. pa lepo tudi znajo špilat. po moje so eni najboljših računalniških zvočnikov. jih uporabljam kar za hišni kino.
Intel E4300@3.3GHz, Asus P5B, 2x1Gb OCZ Gold XTC, WD 400Gb SATAII 16Mb,
Nvidia 8800GTS 320Mb@650/1000, Nec 3540&Lite-On LS, Logitech Z5400,
22" LCD Samsung 225BW, MS Vista Bussines

billy ::

kapca..če nisi opazil sem rekel, da jih sam imam.

Torej še enkrat. IMAM TE ZVOČNIKE, BASI SO RES HUDI, AMPAK OSTALO JE ZA KURAC.


jasno?

OldSkul ::

Glasnost vsekakor ni za en kurac... Sicer mam jst Z-2300 doma, pa povem, da v moji sobi, ki je nekje 4,5x4,5m ti zvočniki povsem zadostujejo. Če jih navijem do konca ne moreš več poslušat, tako naglas je. Kvaliteta zvoka pa res ni na visoki ravni. Navsezadnje so to pc zvočniki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

billy ::

Seveda imam v mislih kvaliteto zvoka in ne jakost. Moči imajo ti zvočniki ze dosti, ampak kvalitete ni.

Saj..to so najboljši PC zvočniki, ampak za kaj bolj "resnega" pa žal odpadejo.

Ampak audio zadeveo so zelo drage..skoraj toliko kot avto pride dobra "roba", kaj šele zelo dobra.

matjash ::

Meni služijo Z-5500 odlično kot hišni kino in tudi nad kvaliteto zvoka sem več kot zadovoljen manjka malo srednjih tonov ampak za kino je pa res odličen nakup. Samo middle range 5.1 ojačevalec stane okrog 300€ za 320€ pa dobiš sistem 5ih zvočnikov z 25cm wooferjem. Tako da ne primerjat s HiFi opremo ker za takšno ceno si ne sestaviš tako dobre 5.1 postavitve.
... bolje pozno kot nikoli.

kajzer ::

billy na katero zvočno pa imaš priklopljene? drugače pa za bivših 60.000 ne boš dobil tako dobrega hi-fi sistema... drugače bi jim pa za filme dal oceno recimo 5/5 za muzko pa če jih goniš na eni sposobni zvočni 4/5...

billy ::

Creative Audigy 2 seveda. :)

Ja seveda se za tak denar ne dobi hifi, ampak pričakovati "čudeža" tudi ni potrebno :)

kajzer ::

seveda ne... imam doma tud hi-fi samo je stereo (pač 2 jamotova 3-sistemca) in en dober ojačevalc tako da lahk primerjam pa ti povem da je filme bolje na teh zvočnikih gledat kot pa na onih 3 sistemcih pa ne zaradi soraunda pač pa moči basa in glasnosti teh visokotoncev... za muziko je pa tako da odvisno kaj bi rad...če je to razbijanje pol seveda tile logitechovi zvočniki, za kvalitetno poslušanje pa itak hi-fi... ti pa tut povem da take glasnosti kot jo imajo tile logitech zvočniki jo iz onih ne spraviš pa majo 80 rmsja... tem logitechovim zvočnikom (pravzaprav vsem pc) zvočnikom manjkajo predvsem srednji toni...

EvilDare ::

Meni gre to primerjanje s hi-fi tudi že na živce. Za 310€, vsaj kolikor jaz najnižje najdem v slo ne boš dobil podobnega hi-fi 5.1 sistema. Priklopiš jih lahko kamorkoli, če že hočete primerjato jih raje z Altec, Klipsch in Creative, ne pa z nekimi hi-fi zvočniki, za kater bi verjetno morali odšteti nad 600€ da bi dobili podobno moč. Če želiš uživati v filmu, igri in tudi glasbi je nakup katerih koli high pc zvočnikov za ta denar dober nakup.

kapca81 ::

Za Bill:

Sem prebral, da imaš te zvočnike, vendar sem glede na komentar ocenil, da najbrž ne govorimo o isti seriji. Očitno my bad ...

Odkrito rečeno, mislim da so zvočniki A liga glede na performance za ta denar, ... mogoče so res podhranjeni pri srednjih tonih, ampak odkrito, ali kdo pričakuje več ...

Drugače pa, če si tak audiofil, da se ti zvočniki zdijo rubbish, začni gledat robo za par K EUR in dalje, pa veliko sreče pri praznenju bančnega računa ...
Asus P5B-E; Intel E6600; TR Ultra 120; 4Gb Geil DDRII 6400; Leadtek GF 7950GT;
Thermaltake Kandalf VA9000SWA; Chieftec CFT-620A; 5*WD SATA;
Creative X-Fi; Samsung LCD 225BW; Logitech Z2300; Logitech S510 MR

cryptozaver ::

Tule je ena fajn revizija varijante 5450 z wireless rear sateliti. Pri nas je ene 100€ drazja, po clanku sodec pa se tudi nekoliko 'tepe' z racunalnisko wi-fi mrezo. Bistvene prednosti torej ne vidim, saj kljub temu da ne rabis signalnih zic, iz zvocnikov se vedno visi napajalni kabel.

Me pa nekaj zanima. Kolk dolg je kabel od priklopa na DVD ali zvocno ter basovcem in se, kolk dolg je signalni kabel do zadnjih satelitov?

Cingular ::

kabel za rear je mislim da kakih 6m.
Intel E4300@3.3GHz, Asus P5B, 2x1Gb OCZ Gold XTC, WD 400Gb SATAII 16Mb,
Nvidia 8800GTS 320Mb@650/1000, Nec 3540&Lite-On LS, Logitech Z5400,
22" LCD Samsung 225BW, MS Vista Bussines

cryptozaver ::

Kaj pa ostali kabli, kok so dolgi? Priblizno?

matjash ::

Zadnji so mislim da 10 m, sprednji pa okrog 4 m. Govorim za 5500
... bolje pozno kot nikoli.

billy ::

spredaj so 3m, zadaj pa 7m...za center je tudi 3m se mi zdi. podatkovni kabel je 2m, pravtako audio kabel.

cryptozaver ::

10X


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočniki Logitech Z-5500 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
33048383 (16877) Matej_K
»

[2.1] Katere Zvočnike? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Zvok in slika
44187929 (40404) staher
»

[5.1] Logitech zvočniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19626920 (14176) psytoma
»

[5.1] multimedijksi zvočniki 10k - 30k SIT (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19926649 (10735) Hrenowsky
»

Logitech Z-5500 ali Creative S750 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
745898 (4690) ganzi

Več podobnih tem