» »

Zvočniki Logitech Z-5500

Zvočniki Logitech Z-5500

MarkoMan ::

Katera zvočna kartica pa zadostuje da z-5500 delajo kot je treba? je dovolj, da ima spdif?
vsak zacetek in zacetnik je tezek

t3hn0 ::

ja tko je...navadni spdif pr on-board zvocnih nimajo 5.1 izhoda ampak 2.1 (razen v primeru dvd filmov z dd/dts zvokom).

za to se splaca kupt boljso zvocno. jst mam zdej trenutno na svoji maticni prek koaksialca prikloplen, pa je kvaliteta super...edin 5.1 ne dela glih najbols :(

zato se zdej odlocam o nakupu nove zvocne, sam se ne vem katere :/
^.^

pecavar34 ::

ja tko je...navadni spdif pr on-board zvocnih nimajo 5.1 izhoda ampak 2.1 (razen v primeru dvd filmov z dd/dts zvokom).

za to se splaca kupt boljso zvocno. jst mam zdej trenutno na svoji maticni prek koaksialca prikloplen, pa je kvaliteta super...edin 5.1 ne dela glih najbols :(

zato se zdej odlocam o nakupu nove zvocne, sam se ne vem katere :/


Oj men je en priporoču in sm jo tud naroču creative titanium!

kle maš link od nje
ta je ta
Asus ROG G751JY

lasse007 ::

Tam piše tole:* Optical Out supports stereo SPDIF out, multichannel out via Dolby Digital Live, and pass through of multichannel DVD sound

Creative Titanium ima Dolby Digital Live, nima pa DTS interactive, nima DTS kodiranja, ki ga ima Club 3D Theatron DTS Agrippa 7.1 PCI.
Meni se zato zdi Theatron DTS Agrippa boljša in še cenejša izbira.
http://www.club3d.nl/index.php/products...
http://www.hestia-pro.si/zvocne-kartice...

O njej je že tekla debata na slo-techu:
katero zvočno kartico

Pa še to se mi zdi zanimivo:
http://thegreenbutton.com/forums/thread...
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lasse007 ()

lasse007 ::

Pa še to se mi zdi zanimivo:
http://thegreenbutton.com/forums/thread...

Sem malo bral tole pa mi je vse manj jasno8-O
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lasse007 ()

t3hn0 ::

ja glede teh zvocnih...sm glih ponovno ozivel starejso temo...kokr sm gledu mal review na netu o Club 3D Theatron DTS Agrippa 7.1 PCI, so pisal da majo slabe gonilnike^^

sam sem potem gledal malce razer barracudo ac-1, sam je pa ze kar draga, pa ne ponuja niti coax izhodov (poleg tega mi se tist konektor ni vsec za slusalke/jack prikljucke)...
po tem sem nasel Auzentech X-Fi Prelude, katera mi je bolj vsec, saj ponuja vse 3 mozne nacine priklopa (coax/digital spdif in navadni jacki), vendar sem pri tej tudi zasledil da driverji niso najbolsi..poleg tega pa tud nisem najdu kje se prodaja pri nas

potem pa se ze vprasas wtf?! za zvocno das 200e (kar za moje pojme ni malo za zvocno kartico) in majo probleme z driverji?? Ni mi tako tezko dat mal vec za doloceno stvar, ce vem da dela kot se spodob.
^.^

lasse007 ::

Club 3D Theatron DTS Agrippa 7.1 naj bi bila identična Auzen X-Plosion 7.1 DTS Connect, torej bi morali delati tudi driverji od AuzenTech.

Pri AuzenTech so Auzen X-Plosion nadomestili z novim modelom, zraven pa napisali, da bodo skrbeli tudi za nove driverje za Auzen X-Plosion.

Newer Version Available
Thank you to all the audiophiles who made the X-Plosion a success.
As of June 2008, this soundcard has been replaced by X-Plosion Cinema
Auzentech will continue to provide driver updates and technical support to owners of the original X-Plosion 7.1 DTS Connect.
http://www.auzentech.com/site/products/...
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

D_LEONIT ::

ja, sam sm stestiru dons koaksialca in je dost bols ;) kot navadni prikljucki

dela tud men bp


Kako to misliš da je dost bolš? A da glasneje igra, ali da je bol kvaliteten zvok?

lp
Dejan

t3hn0 ::

ja, bolj kvaliteten zvok je prek koaksialca
^.^

LordWorm ::

kasneje ko se zvok pretvori iz digitalnega v analognega bols je.
ni podatka

pecavar34 ::

ja, bolj kvaliteten zvok je prek koaksialca

Oj tehno, dobil sem to zvočno kartico (Creative sound blaster titanium professional). Zvočnike sm priklopil preko optike in ti morem priznat da je zvok fenomenalen. Takoj je use zaznala, samo realtek mi je delal težave katerega sem moral kasneje odstranit.

Upam da ti dobro služijo zvočniki!!!!
Asus ROG G751JY

t3hn0 ::

ja, men delajo ql :P edino se zvocno morm kupt novo...a ta creative ma dts/dd encoder?

kaj ti tam na konzoli od zvocnikov pise pod "effect"?
^.^

pecavar34 ::

Uf to ne bi vedu a ma al ne, pod effect mi pa piše digital in ne morš spreminjat u kej druzga. Sm šu pogledat na njihovo stran ma DD & dts
Asus ROG G751JY

Zgodovina sprememb…

D_LEONIT ::

Ima kdo mogoče te z-5500 priklučene na audigy ES. Sam imam to kartico in ima SPDIF izhod, ampak se bojim da bo samo stereo. Se da to potem preko AC3filter naštelati da je 5.1 zvok, pri filmih in glasbi?

t3hn0 ::

D LEONIT: to z ac3 je bl slaba...spdif ma neki cez 700kbps na kanal (2 pa sta, v primeru da je stereo).
ac3 ti pa "ostale kanale" samo natlaci zravn, tako da je na koncu namesto 2x700kbps, 6x 230kbps...poleg tega pri z-5500 nisem zasledil da imajo ac3 decoder, tako da ne vem ce je smiselno probavat ;)

sej v primerih ko mas stereo zvok, lahko na kontrolni enoti nastimas na kok izhodov ti spila (t.i. effect). ce je pa film k ga gledas v dd/dts, pa ti zvocna omogoca dd/dts passthrough, ti bo delalo normalno.

drugace so pa vecinoma vsi mp3 fajli samo v stereo, pa tud filmov je vseen velik takih...z nizkim stevilom kanalov :P
^.^

D_LEONIT ::

No evo sem najdel specifikacije od te zvočne kartice (audigy ES), in piše 6 channel SPDIF output tako da bi mogl delat brez problema (upam) :D.

http://www.toptronics.fi/TopProducts.ns...

t3hn0.. ti maš priklopljeno na integrirano zvočno kartico preko SPDIF output z 2 kanaloma?

t3hn0 ::

D_LEONIT: zaenkrat ja

sam zdej k sem se mal pozanimu, se baje pri drazjih zvocnih karticah splaca vec vlozit v analogni kabel in met tako povezan, ker ma baje 6 chan spdif slabso kvaliteto.

ceprov je zaenkrat glih obratno ;)
^.^

usyn ::

Ali lahko kdo proba če dela 5.1 z siol tv. Namreč te zvočnike bi rad priključil na siol tv in se bojim da nebo delovali vsi.

Tomson ::

V načinu "6-channel Direct Sound" iz zadnjih zvočnikov prihaja nek popačen zvok, v "Movie" načinu pa zadnja zvočnika sploh ne špilata, to je preko Sagem komunikatorja, ki ima samo CHINCH priklop, preko Aminota 110, ki ima pa koaksialni priklop ,pa mislim da zadeva deluje normalno. (naj kdo popravi če ima drugačne izkušnje)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

usyn ::

Hvala imam aminota ki ima spdif priklop. Tako če se kdo javi ki je prepričan da zadeva deluje

Kebab11 ::

http://uk.asus.com/products.aspx?l1=3&l...
Najprej sem meu Z-5450(skoraj enaki Z-5500) priklopljene na to matično. Kasneje sem dokupil zvočno http://www.mimovrste.com/artikel/288001... , kakšne velike rezlike ni, malo se pa vendarle pozna. =P po mojem mnenju res ni vredno kupovati take zvočne (moje mnenje), lahko da ste ostali imeli drugačne izkušnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebab11 ()

pecavar34 ::

http://uk.asus.com/products.aspx?l1=3&l...
Najprej sem meu Z-5450(skoraj enaki Z-5500) priklopljene na to matično. Kasneje sem dokupil zvočno http://www.mimovrste.com/artikel/288001... , kakšne velike rezlike ni, malo se pa vendarle pozna. =P po mojem mnenju res ni vredno kupovati take zvočne (moje mnenje), lahko da ste ostali imeli drugačne izkušnje.



Ja jaz sem dokupil zvočno kartico Creative sound blaseter titanium in je zelo velka razlika še posebej če jo prklopš preko optike. Če se pa še malo igraš z programom ki ga dobiš zraven lahko dobiš ven zelo dober zvok!
Asus ROG G751JY

Kebab11 ::

Verjetno je preveč odvisno od same zvočne na matični. Po reviewih sodeč ima moja Asus P5N-T deluxe vgrajeno solidno zvočno kartico. Tako da prodam Zvočno kartico Creative X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro Series za 110€. Kot nova - kupljena na mimovrste (prejel sem jo v soboto - učeraj) :P.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebab11 ()

pecavar34 ::

Verjetno je preveč odvisno od same zvočne na matični. Po reviewih sodeč ima moja Asus P5N-T deluxe vgrajeno solidno zvočno kartico. Tako da prodam Zvočno kartico Creative X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro Series za 110€. Kot nova - kupljena na mimovrste (prejel sem jo v soboto - učeraj) :P.

zakaj si jo potem sploh kupil???

Jaz sem moral prej unilstall-irati relatek od matične pol je pa delala nova zvočna kartica! Pa sosed je tud kupu to zvočno in je reku da je uibr velka razlika pa ma matično asus p5q pro.
Asus ROG G751JY

Kebab11 ::

Kupil sem ker sem mislil da bo prineslo kakšne izboljšave, vendar ima matična vgrajeno res odlično zvočno, tako da te resnično ne potrebujem. Sama matična je stala 220€ tako da bi bilo že skoraj čudno, če ne bi imela tudi solidne zvočne kartice. Ne pravim pa da ni izboljšav, samo so tako minimalne da si bom za ta denar raje kupil dodaten 24".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebab11 ()

Constantine ::

Jaz sem kupil zvočnike par mesecev po začetku uradne prodaje v Sloveniji, torej že kar dolgo časa nazaj ( brskam po spominu kdaj točno =), ampak garanjcija sigurno ne velja več in sem imel takrat priklopljeno na matično zvočno in so že takrat se zvočniki izkazali za odličen nakup. Par let kaseneje se je zvočnikom pridružila še X-Fi Elite Pro z zunanjo enoto in sem počasi menjal priključke, in z vsakim drugim priklučkom se je kvaliteta zboljšala za 10%. Končal sem na optiki kjer se sistem odlično obnese, sploh za mojo sobo, ki ni prav mejhna. Torej, da povzamem, zvočniki so za svoj denar dobra naložba, a z dobrim supportom še boljša. Priporočam vsakemu ki bi rad imel dobro zvočno podporo za svoj računalniški sistem.

tadejb ::

Mene sam zanima, katero zvočno se za priklop teh zvočnikov na laptopa splača kupit??

Hvala za odgovor

D_LEONIT ::

Danes dobim sistem logitech z-5500 na dom :D, katerega pa bi rad priklopil preko koax. kabla jack-aux(chinch)na zvočno. Pa me zanima kje ste vi kuplil mono koax. kabel z priklučki jack-aux ? V big bang-u sem najdel enega vendar je 10m :|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D_LEONIT ()

D_LEONIT ::

Aja pa se nekaj, na kakšno frekvenco vzorčenja imate naštimano pri digitalnem prenosu? Pri moji zvočni imam na izbiro 44.1, 48 in 96kHz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D_LEONIT ()

SepoX ::

V Bigbangu moraš pogledat tam, kjer imajo računalniške kable. Od Vivancota imajo tak 1,5m dolg spdif (mono) kabel za okoli 5EUR.

Drgač pa katero zvočno imaš?

t3hn0 ::

em...jst uporablam navadn spdif kabel, mam pa se coax-coax in jack-jack kable...za tvoje se nisem slisal (jack-coax) ;)

za vzorcenje ti pa pise na njihovi strani...
Supported digital formats:
Dolby Digital
DTS and DTS 96/24
PCM (uncompressed stereo): 44.1 kHz / 16 bit through 96 kHz / 24 bit
^.^

D_LEONIT ::

V Bigbangu moraš pogledat tam, kjer imajo računalniške kable. Od Vivancota imajo tak 1,5m dolg spdif (mono) kabel za okoli 5EUR.

Drgač pa katero zvočno imaš?


Pa si siguren da imajo tak spdif kabel z jack(3.5mm)-aux(chinch)priklučkom.
Ker jaz sem bil v big bangu na rudniku pa sem vse pregledal pa ga nisem najdu. Tisti 10m je pa tam okol 1cm debel in z pozlačenimi kontakti...temu primerna je tudi cena...tam okoli 15eur.

Imam audigy ES...še specefikacije če te zanima :P
http://www.toptronics.fi/TopProducts.ns...

SepoX ::

Včeri sem kupil v bigbangu nm. Njihova oznaka CK20/2 15414 Kabel Vivanco, še cifra pod črtno kodo - 4008928154146.

Zdejle nimam cajta, ti bom pa pol napisal postopek, da boš imel dobro uštiman digitalni zvok. Jst sm se zafrkaval cel dan z nastavitvami.

D_LEONIT ::

Včeri sem kupil v bigbangu nm. Nj:)ihova oznaka CK20/2 15414 Kabel Vivanco, še cifra pod črtno kodo - 4008928154146.

Zdejle nimam cajta, ti bom pa pol napisal postopek, da boš imel dobro uštiman digitalni zvok. Jst sm se zafrkaval cel dan z nastavitvami.


Aha...super, bom šel jutri iskat ta kabel v BTC..upam da ga bodo tam imeli :D.

Drugače pa ravno probavam preko bol chip koax.(stereo izvedba). Mi je nekako uspelo da dela, vendar samo pri frekvencah 44.1 ter 48khz, pa še to samo stereo :'(.

Sporoči potem kako si ti nastavil :)

SepoX ::

Hehe, mene je tudi ta stereo zezal. Ti bom kar napisal celoten postopek, kako sem inštaliral.

1. Imel sem inštaliran ffdshow in ac3filter 1.46. Nikakor ni metalo drugega kot stereo (tudi pri dvdjih in mkv) in samo prednja zvočnika, torej brez centra, suba in zadnjih dveh.

2. Vse sem odinštaliral in nastavil na Audigy kartici, da naj meče ven spdif pri 44,1khz.

3. Inštaliral sem ac3filter 0.70b. Sem se igral z nastavitvami, a še vedno ni delalo.

4. Inštaliral sem ac3filter_1_01a_rc5.exe in obkljukal pri spdif in nastavil 5.1 sistem na prvem zavihku. Na zadnjem zavihku sem odkljukal AC3 in DTS, ker drugače ne dela. Za spdif passthrough bo skrbel ffdshow.

5. Sledi še ffdshow, kjer sem pri audio kodeku obljukal samo AC3 in DTS ter izbral pri vsakem spdif.

6. V powerdvdju sem tudi izbral opcijo spdif pod audio nastavitvami.


Po čudežu je začelo vse delat. Torej, če ni zvok pri filmih AC3 ali DTS, ki gresta direktno na zvočnike, bo ac3filter enkodiral vse stereo signale v AC3 obliko in jih poslal na zvočnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SepoX ()

D_LEONIT ::

Ampak tole z AC3 ja bol slabo kot mi je razložil t3hn0

citiram njegov post:
to z ac3 je bl slaba...spdif ma neki cez 700kbps na kanal (2 pa sta, v primeru da je stereo).
ac3 ti pa "ostale kanale" samo natlaci zravn, tako da je na koncu namesto 2x700kbps, 6x 230kbps...poleg tega pri z-5500 nisem zasledil da imajo ac3 decoder, tako da ne vem ce je smiselno probavat ;)


Tako da ne vem kaj je problem da ne dela 6 kanalov brez AC3. Pa ni mi jasno zakaj pri 96khz vzorčenju ne dela(no signal)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D_LEONIT ()

t3hn0 ::

ja glede ac3 bo kar drzalo...se mi zdi no

drugace pa kar se tice DD/DTS filmov, sem se pa navadu na old-school windows media player ;)

dela tko dts pri hd (mkv), kot tud dd pri dvdjih (to sm zaenkrat stestiral)...pac passthrough...z bs.playerjem, mi pa to nikakor ni ratalo...vedno je bil izhod samo stereo
^.^

D_LEONIT ::

Kako si potem naštimal da ti dela dd? Si dal na frekvenco 44.1khz? Kaj si potem nastavil na kontrolni enoti?Na sami zvočni kartici sem si že vse nastavil(digital only,5.1 ter SPDIF passthrough). A potem musko poslušaš isto kar preko dig. spdif...pač samo stereo.

lp
Dejan

SepoX ::

Ej in kaj te moti pri ac3? Sej to ti itak ac3filter prekodira filme, ki imajo že v osnovi mp3 stereo od 128-192 kbps. DolbyD in DTS ti pa ffdshow pošlje direktno na zvočniško enoto. Ne pustit ac3filtru, ker ima neke probleme z spdif passthrough.

t3hn0 ::

ja, muzka je preko stereo...baje da obstajajo tud 5.1 wma fajla

sam itak..kaj ti bo :)

kar se tice dd/tds je kot sm ze reku samo passthrough. ferkvenco mam omogoceno samo 44.1khz.
lahko das tam pod sound test in takoj vidis katere ferkvence ti predvaja.

SepoX: sej ne da me kej moti ac3, sam te speakerji naj nebi mel ac3 dekoderja. kar pomeni da ne bos nic slisal...po vsej logiki ;)
^.^

D_LEONIT ::

ja, muzka je preko stereo...baje da obstajajo tud 5.1 wma fajla

sam itak..kaj ti bo :)

kar se tice dd/tds je kot sm ze reku samo passthrough. ferkvenco mam omogoceno samo 44.1khz.
lahko das tam pod sound test in takoj vidis katere ferkvence ti predvaja.

SepoX: sej ne da me kej moti ac3, sam te speakerji naj nebi mel ac3 dekoderja. kar pomeni da ne bos nic slisal...po vsej logiki ;)


Potem ko gledaš določen DVD,ti na zvočniški enoti piše dolby digital 5.1 al kao?

SepoX ::

ac3=dolby digital.

Ja, na enoti ti piše dolby digital in to piše tudi pri stereo filmih, če si si nastavil tako kot sem napisal.

t3hn0 ::

ac3=dolby digital.

Ja, na enoti ti piše dolby digital in to piše tudi pri stereo filmih, če si si nastavil tako kot sem napisal.

pardon ;)

mas res
^.^

D_LEONIT ::

ac3=dolby digital.

Ja, na enoti ti piše dolby digital in to piše tudi pri stereo filmih, če si si nastavil tako kot sem napisal.


Ja potem sem nasnel AC3 filter 1.51a, ter obklukal DTS in AC3 pod SPDIF passthrought. Nato sem pa v prvem meniju AC3 filtra nastavil 5.1 ter obklukal SPDIF passthrougt. Pri DVD-jih tako normalno zazna DD(ac3), pri stereo signalih ima pa kontrolna enota tako ali tako možnost nastavitve : stereo,stereox2,dd pro logic 2 movie in dd pro logic 2 music.

Tisti koax Spdif kabel pa nikakor nisem mogel dobit. Bil sem v vseh LJ big bangih+ bof, ter klical v BB v kranj in novo mesto(tudi tukaj so rekli da ga nimajo).:8)
Sem ga pa potem naročil in ga čakam že skoraj 1 teden, upam da ga bodo kmalu dobil :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D_LEONIT ()

SepoX ::

Moralo bi ti tudi pri filmih, ki imajo stereo signal pisat DD. Zato sem ti pa napisal katere verzije sem inštaliral. Pri kakem winampu ti pa tega ne bo pisalo.

D_LEONIT ::

Moralo bi ti tudi pri filmih, ki imajo stereo signal pisat DD. Zato sem ti pa napisal katere verzije sem inštaliral. Pri kakem winampu ti pa tega ne bo pisalo.


Sem potem zrihtal tako kot ti in mi sedaj tudi pri stereo lepo DD piše. Pa še bolje igra kot pa z DD pro logic 2(katerega se naštima na kontrolni enoti).
Potem sem se pa še malo igral z enim filmom kateri ima DTS zvok(HDTV), in mi tudi DTS lepo zazna na kontrolni enoti. Nato sem probal še na 96khz(24bit) vzočernju in glej ga zlomka...dela!.Obvezno pa je potrebno nastaviti na sami zvočni kartici SPDIF passthrough (ker ga sama kartica pač ne podpira)

LP
Dejan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D_LEONIT ()

Galaxy ::

Mene zanima ena alternativa tem prekrasnim, prečudovitim zvočnikom, ki si jih ne morem privoščiti. Tam nekje do 150€?

tilinho20 ::

G51.

darkstar ::

Zdravo, imam en problem glede teh zvocnikov, bas je prenehal delat pa nevem kaj bi bilo narobe, vse ostalo dela ok.
mogoce ve kdo kaj bi naredil, garancije nimam.

lp

dolenska ::

mislim da je težava v varovalki.
sicer pa kot vidim so to eni crap zvočniki. en frend jih ima eno leto. dvakrat so bili že na garancijskem popravilu, sedaj je dobil pa nove. sploh pa ne igrajo tako močno kot moj stolp. sem jih mislil kupiti vendar sem se premislil


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5.1 zvok v PC igrah?

Oddelek: Zvok in slika
384758 (1174) KTr1sk
»

[5.1] Logitech zvočniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19626920 (14176) psytoma
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14018187 (10523) sash69
»

Zvočniki k LCD TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5310569 (9844) T-Majo
»

Theatron Agrippa DTS 7.1

Oddelek: Zvok in slika
455209 (3524) jRk0

Več podobnih tem