» »

Zvočniki Logitech Z-5500

Zvočniki Logitech Z-5500

Constantine ::

Tvoj kolega ima izredno smolo. Jest sm jih kupil takoj ko so bili na voljo v Sloveniji in niti enga problema nisem imel z njimi. Kar se pa tiče moči, očitno tvoj kolega dela neki narobe. Res, naj pregleda signale, zvočno, če ima vse prav povezano....ker moči res ne primankuje.

SepoX ::

Jep, men trese od mansarde do kleti.

dolenska ::

hja pol mam pa stolp nadmočen.haha
ma smo prklopl tako te zvočnike ne izhod dvd playerja, potlej pa še moj stolp in se ti zvočniki nikakor niso mogli primerjat. pravzaprav je blo kr neki. najprej se je tako veselil ko je dobil, sedaj mu je pa žal

Constantine ::

Tole je res čudno, naj res vse pregleda. Ke ne vem kakšen stolp maš ti, vendar še nisem videl da bi kakšen od stolpev prekašal performance od tega sistema. Govorim o komerciali seveda.

dusanr ::

Lep pozdrav,

Imam en problem, katerega sam nisem nikakor znal rešiti.

Zvočnike imam približno 9 mesecev, vendar mi jih zadnja 2 meseca nikakor ne uspe usposobiti.
Težava je v Effect opciji, zvočniki edino igrajo kadar imam direct channel 6 effect, če dam Surround, Surround II, Movie, Music itd. mi zvočniki enostavno ne delajo pravilno, zvok se ne sliši iz vseh, samo iz rear ali pa sploh ne. Ne vem ali je kaj narobe z samimo zvočniki oziroma konzolo ali je kaj softwaresko ali morda zvočna kartica, ki je integrirana na matično. Moram povedati, da mi je na začetku vse delalo normalno, res pa je da sem vmes par x formatiral.

Hvala, Dusan

t3hn0 ::

to da si formatiral ne igra nobene vloge, dokler si nalozil gonilnike za zvocno kartico.

si vedno povezan analogno (prek 3 cinch kablov)? al te tud zajebava ko si povezan preko digitalnih vhodov (coax/optika)?

ce te tako zajebava, je tezava 95% v samem zvocnem sistemu (po vsej verjetnosti konzola, mogoce je sla varovalka - samo dvomim). 5% pustim vseeno za zvocno ;)
^.^

dusanr ::

Varovalka naj nebi šla, saj bass dela na 6 channel direct ko dam tisti test na daljincu. Ja preko teh 3 kablov imam povezano, vendar mislim da moja zvočna ne podpira druge povezave, morda pa se motim, razen navadnih činč priključkov ni nobenih drugih.


p.s. tisto da sem formatiral sem omenil zato, ker sem bral v prejšnih postih o nekih ac3 kodekih in podobno, pa me je zanimalo če je mogoče to kaj narobe

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dusanr ()

Tomson ::

MAlo off-topic: a se slučajno da med npr. gledanjem filma izklopit zaslon na z-5500 ker tak šajna tista modra svetloba da je joj. ?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

korelem ::

@Tomson,
odlomek iz enega review-ja: "The LCD display is backlit (blue, of course), and is on whenever the speakers are powered on. Unfortunately, there is no way to disable or even dim the display, so having it reside next to your monitor in a dark room while watching movies may prove to be annoying." Moja kontrolna enota je rahlo skrita (s strani jo zakriva HTPC) tako, da me ne moti :D

Ker sem pred kratkim kupil te zvočnike, me zanima, če je normalno, da se sliši rahel šum? Nič strašnega le konstanten "ššššššššš". Sem malce brskal po forumu in bi to lahko bilo zaradi elektrike oz. el. motenj. Je potemtakem to normalno?

Lp

PS: Imam tudi en problemček z Theatron Agrippa zvočno kartico, in sicer mi, ko jo povežem z zvočniki preko optičnega kabla, vrže v filmih (media player classic, K-Lite Codec Pack) zvok enako v vsak zvočnik. Torej jih ne porazdeli, ampak iz vseh prihajajo isti zvoki (glasba, govor, itd.), kar rahlo uniči namen surround sounda. Zanimivo je pa to, da mi jih v onih testnih programih (za Theatron) predvaja korektno. Če ima kak lastnik te zvočne in Z-5500 sistema kak nasvet, bi ga bil zelo vesel :)

__Devil__ ::

še malo pa si bom tut jaz te zvočnike kupil!.. zanime me pa samo to ali je ZELO velika razlika če imaš posebej kupljeno zvočno kartico ali pa tisto intergrirano ki je že v računalniku ko ga kupiš? :) in, da povežeš prek optike (na intergrirani kartici, če to ima)
hvala!
lp! :D

Zheegec ::

Prek optike bi razlika morala biti minimalna, če sploh. Drugače na analogni povezavi zna biti statika pri integrirani.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

alenci1 ::

preko coax priklopim z maticne na dispay odzad in to je to? more spilat? hvala!

__Devil__ ::

ja.. na nadzor no enoto misliš ne ?

alenci1 ::

ja na to nadzorno enoto odzadaj, bo sploh razlika? bo treba kaj nastavit al bo 5.1 deloval? :) mam pa zvocno: Creative Audigy SE 7.1 OEM. hvala za odgovore!

__Devil__ ::

razlika bo ja, če maš sedaj preko navadnih tistih 3 kablov. moglo bi špilat. če boš pa mogo nastavit na jaz nevem, ker nimam te zvočne, v gratkem kupi xonar DX.

alenci1 ::

kolk prib. stane ta coax kabel? ker ga grem ju3 iskat :)

__Devil__ ::

http://www.mimovrste.com/artikel/114043... .. samo nevem če je pravi

r5r ::

Coax je vsak kabel za prenos neojačanega signala, kjer nočeš motenj.
And it makes me wonder.

alenci1 ::

crknila mi je zarnica na nadzorni enoti(modra svetloba) pa me zanima ce lahko to sam menjam to zarnico in kaksna more bit da jo kupim...moti me ful ponoci ko ne vidim keri input mam nastavljen itd. hvala za odg.

__Devil__ ::

nimaš več garancije? jaz sem kupo v bignangu in sem dal še tistih 25 EUR al kolko je zraven pa mam 3 leta še garancijo in velja tudi če odprem zvočnike, vdari v njih strela ali pa jih namerno uničim oz. skurim. Reče se pa garancija "Se zgodi" .. :P

alenci1 ::

nimam garancije vec;) lahko to sam menjas? ;P

r5r ::

Si prepričan, da je žarnica in da ni LED?
And it makes me wonder.

alenci1 ::

nevem kaj bi blo vem samo da ni modre svetlobe :)

t3hn0 ::

100% ni zarnice ;) in tudi sam jo bos zelo tezko menjal
na servisu ti bi dali novo kontrolno enoto - tega se ne popravlja...lahko pa edino probas zamenjat "skin", ce bi se kej zgodilo....
je pa to bojda znan problem pri teh zvocnikih...upam da bodo men delal ok ;)
^.^

__Devil__ ::

Men delajo od marca ODLIČNO =). naslednji mesec še zvočno pa komp si zrihtam pa sem car 8-). xP. Drugač pa vse dela men do sedaj (tok, tok). Mam pa 3-letno garancijo. v bigbangu tisto ko je "se zgodi".

lp

BugiMen ::

Tudi meni je sedaj na z5500 crknla osvetlitev displeja. Stvar je se v garanciji in me zanima kam ste odnesli na popravilo oz. ali vam enoto res preprosto zamenjajo, ter koliko casa je trajalo popravilo.
LP
Born to be wild and wild to be born

__Devil__ ::

kako dolgo pa si imel zvočnike?

BugiMen ::

Oktobra bo 1 leto.
LP
Born to be wild and wild to be born

sejmon ::

Jaz jih imam že več kot 4 leta in delujejo bp.
Razen da se napajalnik na hipe glasno oglaša in par varovalk skurjenih.

LordTado ::

bass ni glih ravno kaj,je močan ampak kvalitetnega zvoka iz take kištice ne dobiš,hitro mu zmnanjka rms-a...
Pa ohišja so plastična kar je prvovrstna napaka,center zvočnik je isto velik kot sateliti,kar ne razumem pri taki ceni zvočnikov,center bi mogel bit trisistemec ne pa satelit...
Čez leseno ohišje ga ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

Constantine ::

A 400eur za nov komplet je zate velik?

Boljših plug&play zvočnikov za pc na tržišču ni, to ve tudi logitech in je zato še kar naprej v prodaji.

Če pa misliš da dobiš za enak denar boljše se pa krepko motiš, že samo kvalitetni sprejemniki ki so zmožni producirati DTS itd se začne pri 300eur. Boš rekel da dobiš za 100eur boljši 5.1 sistem?

Pa govorimo o novih sistemih :)

tattoo ::

Kakih 400? Jaz sem nove kupil za 260€ dva tedna nazaj.

Constantine ::

Aja? Potem pa še tako boljš :)

__Devil__ ::

Bass je močan, s tem se strinjam, ampak ko daš kakšno "normalno" glasbo, ki ima daljši bas ali kaj recimo, pa meni ni več všeč. Mogoče je z zvočno za 50€+ veliko bolje kot pa z intergrirano prek optike. kaj pa vem.

Zame so še vedno najboljši zvočniki.

lp

LordTado ::

Zvok iz plastike ali lesa se razlikuje,če boš trdil da ne še nisi slišal dobrih zvočnikov.
Jaz pravim da bi za ta dnar lahko najmanj nardili lesena ohišja,nepa tresajočo se plastiko,v katerem je po en zvočnik.

ModriN96 ::

Že od nekdaj je in vedno bo LEs najboljši prenašalec zvoka. Kakšna plastika no... V plastiki se globina basa zgubi, kick basa se zgubi in tko dalje in tko dalje...

Si že kdaj videl met v avtu plastični box za sub? :) :) Pomoje bi se ti vsi konkretno nasmejali...

Constantine ::

Ne, a res? Les je boljši? Čestitam, odkrila sta toplo vodo.

Še vedno ne vidim NOVEGA sistema z vsemi funkcijami za 260eur. Koliko pride aktivni globokotonec z podobnimi karakteristikami? Nato prištejemo še 5 komadov in sprejemnik ki ima vse igračke. No? in smo pri kakšni ceni? Da ne omenjam da vsi nimajo prostora vse to postavit, medtem ko ima 5500 več kot priročne zvočnike.

@ModriN96: če se imaš ti za nekega poznavalca ne bi imel X-Fi v sistemu, tako se lahko samo smejem.

Nikjer ne piše da je ta sistem vrhunski! Je pa najboljši plug&play sistem za pc na trgu.

Vedno se najde nekdo ki pravi kako bi moralo biti. Pa naredi. Naj svet vidi....no, vsaj slo-tech :D

Tomson ::

Ma Z-5500 so za svoj denar super zvočniki za filme/igre/multimedio, za glasbo so pa obupni. Vsaj zame.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

LordTado ::

Čuj jaz ne pravim,da so zanič,pravim da za tak dnar bi lahk blo bolš.

Če pa že sprašuješ za tak dnar dobiš slušalke ki povozijo tele zvočnike...

Pa če misliš,da maš THX s temi plastičnimi zvočniki zato ker na škatli piše THX cerfitikat,si pa res noob no.Mal si preber o THX-u in dekodiranju in realizaciji THX zvoka.

Jaz sem si sestavil sistem z temele resiverjem.

http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/sto...

Zvočnike pa dokupil posebej prav za center trisitemce ter satelite dvosistemce,bass,vse skupaj me je prišlo 320€ ampak pred časom ko si bili tile logitech še dost dražji.

Kar pa se tiče razlike v zvoku pa se logitech niti slučajni ne more kosat,ma jih kolega in sva spretestirala filme, igre vse kar se pač uporablja v vsakdanu in od česa pričakuješ dober zvok...

To je pač moje mišljenje,če hočeš res kvaliteto,ker se pač tukaj govori o top zvočnikih za pc si:
1.sestavi sam
2.za ta dnar dobre slušalke + ene 100€ zvočnike,s katerimi poslušaš tisto kar z slušalkami ne...

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

Constantine ::

Še vedno nisem dobil konkretnega primera kaj je boljš za ta denar.

Slušalke so drug svet in mi se pogovarjamo o sistemih za pc.

Dobro vem kaj je THX, sem dosti po sejmih hodil pa preposlušal. Dobro vem kaj rabiš da imaš sistem ki ti sezuje hlače, gate in postavi še kaj pokonci. Vendar to je za drugo temo. Jaz še vedno čakam konkretne odgovore. Očitno ti misliš mene učit. Pojdi lajat na drug drevo.

LordTado ::

Čuj jaz ne pravim,da so zanič,pravim da za tak dnar bi lahk blo bolš.

Če pa že sprašuješ za tak dnar dobiš slušalke ki povozijo tele zvočnike...

Pa če misliš,da maš THX s temi plastičnimi zvočniki zato ker na škatli piše THX cerfitikat,si pa res noob no.Mal si preber o THX-u in dekodiranju in realizaciji THX zvoka.

Jaz sem si sestavil sistem z temele resiverjem.

http://www.pricescan.com/Sony-STR-DG520...

Zvočnike pa dokupil posebej prav za center trisistemce ter satelite dvosistemce,bass,vse skupaj me je prišlo 320€ ampak pred časom ko si bili tile logitech še dost dražji (okrog 400€ ali 100 jurjev starih).

Kar pa se tiče razlike v zvoku pa se logitech niti slučajni ne more kosat,ma jih kolega in sva spretestirala filme, igre vse kar se pač uporablja v vsakdanu in od česa pričakuješ dober zvok...

To je pač moje mišljenje,če hočeš res kvaliteto,ker se pač tukaj govori o top zvočnikih za pc si:
1.sestavi sam
2.za ta dnar dobre slušalke + ene 100€ zvočnike,s katerimi poslušaš tisto kar z slušalkami ne...

Če bi stali ti logitech 100€ bi rekel da so zakon zvočniki zdej razumeš???

Aja pa še to,če ti ocenjuješ zvočnike po tem,da daš naglas in pol gledaš kako se vse trese in če ti je sezulo hlače ali kaj pač...pol pa se res spoznaš na kvaliteto zvoka ja...Tp delajo mulci v osnovnih šolah,fajn "reče" in že so najbolši zvočniki,poznam take...

Pa tudi to,eni mislijo da če prklopiš na optiko ,da bo pol že avtomatsko zakon zvok.S kvalitetnimi kabli,ki te lahko stanejo tudi 200€ ali več maš lahko lepši oz kvalitetnejši zvok.Kaj pa misliš da maš v tem ojačevalcu,ki je mimogrede skupaj z bassom v kišti,kar je povsem zgrešeno?Misliš da maš tu kake predojačevalce not ali pa kake filtre šuma itd...

Sploh ne vem zakaj dajejo ojačevalc v kišto z basom,da je pol vse nagužvano not.Ja mislim da je les ta kišta pri logitechu,ampak se vpraš kako debel les,kolko sem jaz videl je to bolj lesonit kot les,pa še to z šraufi zategnjen namesto lepljen,da ne govorim o plastičnih satelitih.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

Constantine ::

Link ne dela. In če si dal 320 za vse skupi že ne more bit preveč kakovostno, ne pa slabo, da ne bo pomote :)

Pa pusti slušalke ker z njimi nimaš kaj početi na PCju, vsaj povprečen človek ki ne producira. Seveda je pa potem tudi pc zvočno nadpovprečen.

Sam uporabljam Z5500 v delovni sobi in so odlični kar se tiče prostora in zvoka. Za večje prostore kot so dnevna soba ipd. pa niso več primerni. Kater pc sistem pa je.

LordTado ::

X-Fi Titanium Fatal1ty PRO zvočna,ki je meni osebno najbolš,razočaralo pa me je to da so dali gor navadne kondije,zato sem iskal prelude,ki je v bistvu xfi ampak ima polimerne kondije.Pri zvočni si seveda treba nastavit bass gain,Crossover frekvenco in podobno,optimalno za bass ki ga maš.
pricescan.com/Sony-STR-DG520-Home-Theater-A-V-Receiver-5.1-channel/el/223428.html
Ne vem zakaj nebi link delal:
reviews.cnet.com/4520-11259-6360441-4.html
To skopiraj v naslov to more delat...


Ja slušalke pa so zakon za tistega ki igra,za muzko,tudi filme.Sam mam G35 in dajo za to ceno
super zvok,močan bass,ni izgub kvalitete pri največji jakosti,natančna razporeditev prostorskega zvoka...

Kar se tiče kvalitete zvoka med obema sistemoma pa moram rečt da logitechu zmanjka verjetnu predvsem zato,ker ima v vsaki škatli po en zvočnik,ki je pol za cel spekter frekvenc.

V trosistemcu pa maš recimo več zvočnikov,kjer vsak pokriva svoj spekter,ki ga določi kretnica.
Ta razlika se recimo lepo sliši pri kakih akcijskih filmih,kjer je nihanje frekvenc veliko,tam logitech umre.

Zelo lepo lahko recimo stestiraš to tako da si sposodi en kvaliteten trosistemec center,svojega logitechovega odklopi in priklopi tega,pa boš videl takoj razliko,kako ti bo zvok lepše šel v uho...
Samo center te lahk pride dvakratno ceno celega sistema z 5500.Ampak to so seveda prof zvočniki,zelo kvalitetna navitja,materiali,pa na koncu tudi firma...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

matic93 ::

No tudi sam sem si omislil te zvočnike in zaenkrat sem zadovoljen, ampak težko pa rečem da sem impresioniran ali kaj podobnega :)
Priključene jih imam analogno na zvočno kartico Asus Supreme FX, ki sem jo dobil zraven matične plošče (Asus P5E). Na tej zvočni ni optičnih izhodov, pač pa jih imam na matični in ta je verjetno dvokanalni in če sem prav razumel mi ne bo delal surround.
Če je to res potem potrebujem novo zvočno kartico. Malo sem bral po tem forumu, pa sem se nekako izgubil ob številnih različnih priporočilih in predlogih. Zanima me, katero zvočno bi moral kupiti, da bi lahko preko optičnega kabla povezal zvočnike in bi užival v surround soundu. Pa predlagajte čim cenejšo :)
Še nekaj....kaj pa je s tem DTSjem. O tem sem bral v temi katero zvočno ampak tudi nisem čisto dobro razumel. Se pravi bi pomagalo, če bi zvočna imela DTS...ampak jaz ne vem katera to ima in katera ne. Prosil bi vas, da mi priporočite eno relativno poceni zvočno kartico, ki ima 5.1 optični izhod in po možnosti DTS.

Hvala!

matic93 ::

Nobenega predloga?
Gledal sem Club 3D Theatron 7.1 DD. Bi bila ta dovolj dobra???

__Devil__ ::

Za glasbo ASUS XONAR DX 7.1

Nwanko ::

Jaz mam X-fi Fatal1ty Champion series prek optike na z5500,prek činčov na x530,slušalke spredi,pa še je plac za kaki aux in :P

matic93 ::

Ti dve zvočni sta mi malce predragi. Je dejansko toliko razlike, da se splača doplačati npr. za Asus xonar DX?
Gledal sem namreč Club 3D Theatron 7.1 DD za 36EUR in pa Sound Blaster X-Fi Extreme Audio za 44EUR. Bi bili ti dve zvočni dovolj dobri? Katera se vam zdi boljša?

umetnic ::

Sicer nisem bral vsega, a jaz sem te zvočnike pred pol leta kupil v celovcu, naročil preko neta, in še isti dan prevzel, znajo slovensko, ura vožnje iz lj, dal sem pa cca 200 EUR. Če kdo rabi lahko poiščem katera štacuna je bila...
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Uros!no ::

Umetnic, saj lahko poveš :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5.1 zvok v PC igrah?

Oddelek: Zvok in slika
384754 (1170) KTr1sk
»

[5.1] Logitech zvočniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19626916 (14172) psytoma
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14018183 (10519) sash69
»

Zvočniki k LCD TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5310566 (9841) T-Majo
»

Theatron Agrippa DTS 7.1

Oddelek: Zvok in slika
455209 (3524) jRk0

Več podobnih tem