» »

Logitech Z-5500 ali Creative S750 ?

Logitech Z-5500 ali Creative S750 ?

«
1
2

Black Dragon ::

Mene zanima ker sistem se bolj splača vzeti, vem da sta obadva zelo kvalitetna vendar me zanima vaše mnenje izkušnje,.... Obadva modela sta dobila visoke ocene, sta glasna,...
Placa mam dost na mizi, keš ni problem, Audigy 2 ZS že posedujem, gledam veliko filmov, preigram tudi dost, muska pa je moja droga:D .....

Se splača vzet 7.1 sistem ali 5.1 zadostuje?

Hvala za vaš trud ;)
Time will tell.

Good Guy ::

gigaworks
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Black Dragon ::

Zakaj pa gigaworks? Bolj podrobno opiš zakaj....
Time will tell.

EvilDare ::

Če kupiš gigaworkse dobiš 7.1 sistem, če pa kupiš logitecha dobiš pa 5.1 in zunanji decoder. V zvoku pa ne verjamem da je dosti razlike. Če ti je pa zelo pomemba kvaliteta zvoka se pa pozanimaj v HI-FI temi pod zvok in slika.

Black Dragon ::

Ok hvala odloču sm se za Creative :)
Time will tell.

ganzi ::

mislim da je tole s tem 7.1 kr neki..:\

Good Guy ::

zakaj maš kšn dokaz?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Dr Zoidberg ::

Jst si lastim Z-5500, moj kolega pa Gigaworkse. Takole bom reku, pri GW me moti to, da za štelanje glasnosti nimajo koluta ampak 2 knofa (up, down), kar je štorasto. Kolut se mi zdi bolj uporabna stvar, old school sicer ampak je bolš. S tem se tut moj kolega strinja. Kar se tiče dekoderja je to samo plus, pa še ta kontrolna škatlica kjer je vse zapakirano omogoča priključitev še dveh komponent hkrati, skupaj 3. Pri GW tega ni, oziroma moraš za kaj več dokupiti tisti Creativov dekoder. Sam imam naprimer zvezan gor še dvd player, uporabno vse skupaj. Malce moteča stvar pri Z-5500 zame je ta da ko so ugasnjeni (tudi ko so prižgani, a takrat ni opazno ;D ) subwoof spušča nekakšen brneč zvok, kot star hladilnik. Sicer je zelo tiho, a če si pozoren ga slišiš, tako da vufer ugašam ko grem spat ;) No, tega pri GW ni. Bottomline bi rekel da sta oba sistema super, in da z nobenim ne moreš zares falit. Kar se glasnosti tiče, Z-5500 so glasnejši, preverjeno, vufer je močnejši (v praksi, ne na papirju). Kvaliteta zvoka je tle že bol stvar okusa, jaz imam Z-5500 skos naštimane v Dolby pro logic II Music mode, ki res fantastično porazdeli zvok v prostor, medtem ko kolega ma pa na audigiyu vklopljen CMSS upmix (kar pošilja "navaden" signal kot je muska na nek določen način na vse kanale) ki pa me ne prepriča. Kot zadnje pa, pravega 7.1 zvoka v filmih tako rekoč ni, v igrah pa tudi ni to neka siiilno huda pridobitev napram 5.1. Jaz sem vzel Z-5500, ne ker so lepši, ne ker so glasnejši, niti zaradi možnosti priključitve več naprav hkrati, ampak zaradi moje subjektivne ocene da lepše pojejo (na določenih nastavitvah) kot gigaworksi. kar bi moral bit tudi tvoj kriterij za izbiro!
.

Zgodovina sprememb…

Good Guy ::

kakšne so ap cene teh ki jih maš ti
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Dr Zoidberg ::

Z-5500 se dobi za 80-90 jurjou, Gigaworkse pa tam od 90-100 jurjou, plus enih 25 za dekoder mislim da, ne me za besedo držat pri dekoderju!
.

AndrewSmith ::

Ce ti kes ni panike si to ubodi in bos vec kot zadovoljen :D

ganzi ::

Rovtar ampak si smešn.. iz prve ustreliš gigaworks pa še cen obeh kompetov ne poznaš.
In mislim da si dobil tut odgovor za 7.1
5.1 oz 6 kanalov je čist dovolj, saj se filmi še ne snemajo7.1.

Btw kje so z-5500 najceneje? Že tok časa jih kupujem pa nikakor ne kupm. Vedno me zamika tujina, ker se jih tam dobi za malenkost manj kot 70k vendar je treba všteti še stroške prevoza itd. Tudi garancija je problem (zopet stroški prevoza).

EvilDare ::

Tole sem našel glede najnižje cene:

Klik
Klik
Mislim da ceneje kot to v slo ne dobiš zaenkrat, edino mogoče pri unem švercarju dinodj, ki jih ima za 68K, samo jaz mu ne bi zaupal.

ganzi ::

EvilDare hvala za linke. V prvi trgovini je cena občutno nižja kot drugje v SLO. Zvočniki so naročeni in komi čakam da jih dostavijo :)

Constantine ::

Osebno priporočam Z-5500 :D

Zvočniki ustvarjajo prostorsko sliko, ki zadovolji še tako zahtevne poslušalce>:D sam nimam nobenega brnenja v nizkotoncu, tak da je čist odvisno na kaj naletiš...ni skrbi da bi mel kakšno serijsko napako:8)

Velik sreče pri nakupu

boštjan ::

tisti,i mate z-5500,me zanima,kako vlko sobo imate
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

ganzi ::

24 kvdratov>:D... mala sobica.
Samo sem nekje že enkrat pisal, da jih ne kupujem zaradi glasnosti in moči, pač pa zarad raznih plusov.. gor bom priklopu od računalnika do ps2.. tu so še daljinski upravljalec digitalna podpora in kristalno čist zvok.. glasnost pa je le pika na i.
LP

Dr Zoidberg ::

Ja se strinjam z gnazijem, glasnost ni taglavna zadeva pri teh spikerjih :> Ampak kvaliteta zvoka, jst mam sobo 6*6m, pa moram reči da imam zelo dobro razporejene in se kar precej pozna, če je postavitev slaba. Možno da so napako z brnenjem kasnej odpravili, ker sem vidu da so izdal verzijo ki nima fiksnih kablov za satelite, moji so fiksni.
.

Good Guy ::

Rovtar ampak si smešn.. iz prve ustreliš gigaworks pa še cen obeh kompetov ne poznaš.


sem slišal oba kompleta in se mi je zdel sound iz gigaworksov čistejši, basi so bli močnejši...
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

BigFoot ::

Ja sam si lastim Z-5500 in špilajo super. Osebno mi je super fajn to da imajo vgrajen DD/DTS dekoder in pa dva digitalna vhoda (opticni in coax) tako da nanje lahko priklopim tako PC (preko opticnega) kot tudi DVD (preko coax).
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

iElectric ::

Imam S750 in sem zelo zadovoljen. Zvok v igrah je super ni prav tako v filmih. Sicer jih imam pa trenutno na yamadi, kjer se tudi zelo dobro obnesejo.

Veron ::

jst si lastim Z-5300, malo okrnena verzija Z-5500 in so bomba, le da jih moram prodat, zaradi tečnih sosedov in staršev... (če te zanima mi pošl ZS)

Zheegec ::

Vsekakor Z-5500; sem čisto navdušen nad njimi.
Super zvok, vsaj meni se zdi zelo dober.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Duke Nukem ::

itaq da z5500 rulzz :)

Dodgeviper ::

slišal z5500 zakon
Sicer mam z2300 ker so mi je dopizdlo toliko zvočnikov okol računalnika:D
Za filme mam drugo

ganzi ::

zvočniki so doma in stvar suwwa :)

Mislim sam ena beseda noro :)

Še eno vprašanje, glede tistga optičnega in coax kabla, ke to nabavt, pa koliko je približno meter?

Tenks in LP
LP

pernat_b ::

No, končno sem tudi jaz naročil Z-5500 in pridejo drug tedn! A ma kdo mogoče sliko kako se dajo namontirat na steno? oz. kako jih imate vi moja soba ima okrog 30kvadratov in me zanima kako naj postavim zvočnike!
Če ma kdo slike prosim send: pernat_b@volja.net
lp
pernat

Zheegec ::

Optiko ali koax dobiš kjerkoli skoraj, to je čisto Hi-Fi zadeva.

Za na steno se pa samo podstavek zasuče za 90 stopinj in se dajo na steno - 2 vijaka.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Kato ::

Jaz imam pa eno vprešanje pa bi ga kar tukaj zastavil, da mi ne bo treba odpirat nove teme.
Ali lahko priklopim Z-5500 na plato DFI LP UT NF4 Ultra-D nVidi'a Socket 939 ATX Motherboard / Audio / PCI Express / Gigabit LAN / USB 2.0 & Firewire / Serial ATA / RAID ali moram kupiti še zvočno kartico?


Za plato piše da ima :
Audio
Channels 6 Channels ( nekje sem videl tudi 8 kanalov)
Audio Chipset Realtek ALC850

Prosil bi da tisti, ki bo na to odgovoril naj mi kar pošlje sporočilo. Hvala.

Zheegec ::

Imaš dve možnosti - analogen priklop (3x 3.5 banance), ali pa preko koaksialca (digital) - priporočam, samo moraš še kabel dokupit. SPDIF se pa nahaja posebej na eni dodatni ploščici, ki si jo dobil v škatli, in pride zraven tele ploščice, od katere sliko si nalimal.
Rabiš pa v vsakem primeru driverje od nVidie, potem pa v nVmixerju vse nastaviš.

[edit] na tej tvoji slikici je ta ploščica že gor, torej če imaš tudi ti fizično tako zadaj je to to. Saj ti piše - rear speakers/center/subwoofer/side speakers, ali pa SPDIF.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Duke Nukem ::

driverje od nvidie pa sigurno ne,ker to ni soundstorm, to je alc 850 ,gonilnike dobiš na realtek.com.tw :D

cole-22 ::

Pa ne boš valda priklopu take zvočnike na zvočno od plate :\ Če si mel tolk keša za zvočnike lahko še kak SB nabaviš...

Kato ::

No sej ubistvu ravno to sprašujem, če zadošča ta plata ali moram zraven nabavt še SB? Recimo a je kdo tak izmed vas, ki ima te zvočnike pa nima SB, in če kako dela?

Zheegec ::

Konkretno se na integrirani zvočni (AC97 kodek) bolj slabo slišijo (pa ne sama glasnost), bi bil že en SB Live boljši :D

driverje od nvidie pa sigurno ne,ker to ni soundstorm, to je alc 850 ,gonilnike dobiš na realtek.com.tw :D

Belive me, raje z nVmixerjem delam, dokler sem imel na tej isti plati še int. zvočno vklopljeno sem imel lepo od nVidie driverje pa je bil mir.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

glinik ::

Dečki, kako bote komentirali čistost basa pri teh dveh "rivalih"? To me zanima ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Kato ::

;(( Ah jebeš, bom kr ostal pri integrirani , pa bom pol enkrat kasnej nabavu eno dobro ekterno, zdej mam tko ali pa tko velik strošek z novim računalnikom pa moram malo tole zabremzat.

Hvala za nasvete.Ll.p.

EvilDare ::

Kot sem slišal ima logitech močnejši bas in nižjo frekvenco (zame so premočni in nimam nikoli čez polovico), creative pa bolši mid range zvok.

ganzi ::

Bass je full golobok in močan!!
Pri glasnosti 3 črtice od 20 se starši že pritožujejo. Tko da jih poslušam na dve črtici, ob večerih na pol pa še mal softwersko zmanjšam glasnost :) To ne pomeni da ne bodo izkoriščeni. Zdej na partyjih skrbim za ozvočenje in musko :P

Nočem se zamerit sosedom. Da so pa ubijalski sm pa že dobu potrdilo od soseda k je tri nadstropja pod mano pa je reku da da so noooori in da mora to pridet pogledat (ker se baje vse zelo lepo sliši k njemu) + soseda me je vprašala če mam mogoče nov stolp, k se njej vsee trese :) (to je blo testiranje) Aja pa do konca še niso šli.. max do 3/4 mogoče kako črtico več in to je noro res :)

Sedaj ne mislim morit sosedov in uživam v lepem zvoku :)

Aja js jih mam zaenkat na zvočni od plate NF7-s. Tisi soundstorm. Pa me zanima a bom dost pridobil, če nabavim audigy 2. Itak je v planu sam kaj ko ni $$.

Men ni žal niti enega tolarja!!
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ganzi ()

EvilDare ::

Mislim, že ko daš na 100% je preveč, potem imaš pa še možnost Boost-a (ko zapolniš vse črtice zavrtiš gumb za 360 in potem gre do 11)

ganzi ::

wtf :) tega pa sploh nisem vedel :)

Pri meni še do 100% niso prišli, kje je šele tistih +11 :)

Še kak trik?
LP

ganzi ::

Imam še par vprašanj:
-pri optičnem kablu me zanima max sprejemljiva dolžina?
-če kable od zvočnikov podaljšam na 10m (rad bi speljal lepo po sobi) ali se zgubi kavaliteta zvoka? (in kje kupiti te kable, ter kaka je cena)
-kabel 3x 3,5 jack na obeh straneh mi je pravtako prekratek, rabil bi okoli 6 m da bi lepo speljal; a se bo to kaj poznalno na kvaliteti? Kje ga dobiti tak kabel, pregledal vse pa nič :(


Hvala za pomoč!
LP

glinik ::

Da povem kaka so moja spoznanja glede teh dveh modelov. Na splošno ima Creativ bol zreli in odrasel zvok. Bas je čistejši in nasplošno je celoten spekter bol "pošlihtan". Logitech je "mlad razgrajač, ki pretirava". Basa je sicer več, a ni tako jasen, zato to ni to. Razlike so male, da se razume!

Za mlajše "poslušalce" je Logitech idealni sistem. Za malo starejše z "bolšim ušesom" pa Creative. Oba sistema sta super stvarci, za takšen denar. Da jih ne bomo po nepotrebnem kovali v nebo, ima en kot drug komplet velike težave pri srednjih tonih, saj so komaj slišni. Stolp višjega ranga ima bolši zvok, bol prijeten in homogen (čeprav nima "bomber" basov). :)

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

ganzi ::

A glede teh kablov res noben nič ne ve?

Hočem podlšat te kable, pa sem danes želel nabavit kable, pa noben nič ne ve o 18 gauge kablih, kot piše v navodilh.
Torej zanima me kak je ta kabel in kje najceneje do metra takega kabla. Npr v delkotu imajo kar nekaj takih, prodajalecpa mi je priporaočal lih tiste med dražjimi, pa me zanima katere vzeti da nebi po nepotrebnem plačeval preveč, saj 30m kabla ni lih malo. (sprednje +center moram imeti dolge 10m).
LP

pernat_b ::

No tud jaz sem nabavu Z 5500 in morm rečt da sem zelo presenečen nad bassom ki je zelo močan!8-O
("Zanima pa me glede kontrolne plošče a mate monitor bolj blede modre barve ali iste kot je tist gumb ko ga prižgeš?")8-)
lp
pernat

EvilDare ::

Veliko bolj blede barve je. Sicer so številke in napisi ostri in se jih dobro vidi, ni pa take močne modre barve.

pernat_b ::

Hvala za odg. sn mislo da majo moji to kako napako!
TNX
lp
pernat

ganzi ::

Veliko bolj blede barve kot gumb za prižgat!

Problemčki so tut pr men:

- ko so zvočniki vklopljeni in nič ne špila na njih se sliši nekako brnjenje iz njih in če jih daš do konca na glas je to brnenje že full močno, pa me zanima a je to normalno?
Pojavlja se samo na: DIRECT-->to je pa povezava z zvočno. Ne pojavlja se na Coax in na Optical, ampak so te izhodi še ne ponucani.
Pri poslušanju to sploh ni moteče, se sploh ne opazi, vendar me zanima a je to normalno.

-poleg te se pojavla še en čuden problem. saj vsake toliko cajta iz zvočnikov pride čudn zvok, k ga ne zanm opisat, nekako poči pa ne taprav pok, približn tak zvok ki bi bil če bi jih kr iz elektire povleku pa mi ni jasno kaj je to in zakaj se to pojavlja. edit: ta zvok sm tut opazu ko so bili zvočniki prižgani in ni nič špilalo na njih.

Ali je možno da je to zaradi integrirane zvočne, ki je sicer soundstorm?
Kdo s podobnimi porblemi?:\

Hvala in LP.
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ganzi ()

EvilDare ::

Glede šuma: to so pač pc zvočniki. Pri meni se pojavi šum nekje pri 90% nastavitvi ampak ni to zdaj tornado ampak kt neka nežna sapica ki se pri predvajanju zvoka nič ne sliši, če sploh imam tako glasno, čez 70% sploh ne grem.

Glede pokanja: je bilo že dostikrat ugotovljeno. zaradi nihanja napetost pride do tega (nekdo ugasne, prižge luč, prižge se ti bojler ...). Kupiš en enostaven adapter proti nihanju napetosti in bi moralo to izginiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()

ganzi ::

Glede šuma: to so pač pc zvočniki. Pri meni se pojavi šum nekje pri 90% nastavitvi ampak ni to zdaj tornado ampak kt neka nežna sapica ki se pri predvajanju zvoka nič ne sliši, če sploh imam tako glasno, čez 70% sploh ne grem.


No ni glih šum gre za neko brnenje, ki je pri nizkih glasnostih neopazno, pri visoki glasnosti pa se pa kr sliši. Če pa poslušam musko ali pa karkoli se pa tega sploh ne opazi. To brnenje prihaja iz subwooferja. Tista sapica iz zvočnikov pa je tudi samo to ni to.

Glede pokanja: je bilo že dostikrat ugotovljeno. zaradi nihanja napetost pride do tega (nekdo ugasne, prižge luč, prižge se ti bojler ...). Kupiš en enostaven adapter proti nihanju napetosti in bi moralo to izginiti.


Kje se pa dobi taak adapter in koliko približno stane?

Hvala in LP.
LP

EvilDare ::

Glede presketanja: potem imaš pa res probleme. Zdle sem dal na boost 11 in iz bassa ne prihaja nobenega zvoka. Mislim da je to neka napaka decoderja. Odnesi nazaj v trgovino ali karkoli in ti naj zamenjajo ta decode. Mislim da ni napaka v zvočniku ampak v decoderju ker ima veliko uporabnikov potujih forumih podobne težave.

Glede adapterja: mislim da je to to se pa tudi sam še malo pozanimaj ker jaz nisem ravno električar: Klik
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Logitech z5500, pomoč pri digitalnem načinu

Oddelek: Zvok in slika
382781 (2204) 2mlavric
»

[5.1] Logitech zvočniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19626771 (14027) psytoma
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14018116 (10452) sash69
»

dilema: zvocniki Logitech : z680 vs z5500??? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10911721 (7737) Seky
»

x-fi xtrememusic in katere zvočnike?

Oddelek: Kaj kupiti
81946 (1760) infiniti

Več podobnih tem