» »

[2.1] Katere Zvočnike?

[2.1] Katere Zvočnike?

kuglvinkl ::

Jest jih mam. Kul zadeva in priporočam.

uporabnik0 ::

Kaj pa se da kaj v Bofu poslušat? V oci so mi padle Altec Lansing FX4021E 2.1 SFX 100e in LOGITECH Z-2300 130e THX certifikat ... max je okoli 200€... še kako priporočilo?

kuglvinkl: A so AL _dobri_ zvočniki ali so le dobri za svoj denar?

Zgodovina sprememb…

Jeremias ::

sam si lastim zvocnike AL PT6021E in lahko recem o njih same dobre svtari. Tako da nakup vsekakor priporocam.
Lp
Jernej

stindeee ::

@cosmicsuper
Živjo, nimam glih ta model zvočnikov mam pa od SF subwoofer SW-150 in SF 2030 boxe. Lahk rečem, da ti zvočniki zelo dobro obnesejo pri hitri in poskočni muziki. Bass-a ne premankuje, ni preveč trd in visokotonci se ne derejo v glavo. Tako, da pomoje s tem nebi mogel zgrešiti. Ampak najprej poslušaj preden se boš za kaj odločil.

lp

jest10 ::

Ok, FX4021E so nabavljeni:D Zaenkrat sem zadovoljen z njimi.
Kako je pa kaj z zvočniki Altec Lansing 121IE, ozeroma BXR1121? Jih je kdo že poslušal? So vredni tistih 23€/27€? Kakšna alternativa za podoben denar? Sama moč ni važna, bolj me zanima kakovost zvoka:D (če lahko sploh govorimo o tem)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

tomi77 ::

Pozdravljeni,

par dni nazaj sem kupil v Comtronu zvočnike 2.1, Logitech x-240. In imam naslednjo čudno težavo...ko imam zvočnike vključene in čeprav nič ne poslušam slišim v ozadju, da se nekaj predvaja...kot da bi se slišalo kakšen televizijski ali radijski program...čeprav čisto po tiho....vendar se sliši glasba in govor...ali ve kdo razlog in rešitev za to...ker je na trenutke prav moteče

lp
Core2Duo E6400 ; ASUS P5B; Ram OCZ 4 GB DDR2 ram, 4x 1GB PC2-6400, 800MHz;
Sapphire ATI HD 3870 ; 2x Seagate 7200.10 320GB SATAII;

jest10 ::

Poceni zvočniki-slab ojačevalec s slabim filtrom. Lovi ti radijske postaje.

Tac20 ::

Tole sem pred kratkim nabavil

Gigabyte GP-S6500

In stvar špila 8-O

Še posebej, ko izveš njihovo ceno, skratka močno priporocam nakup.

3furious ::

Jaz sem izredno zadovoljen s svojimi Creative Gigaworks T20. Sicer so "samo" 2.0, ampak imajo na vrhu odprtino, ki močno izboljša bas. Narejeni so zelo kvalitetno, za razliko od večine računalniških zvočnikov so masivni (cca 1 kg), kar se pozna tudi na zvoku. Do zdaj mi še nikoli niso škrtali, šumeli, prasketali ali kako drugače kvarili zvok. Po izgledu izstopajo z rumeno membrano, medtem ko pokriti z mrežico izgledajo prav minimalistično in se zlijejo z namizjem. Za 70€ je težko dobiti kvalitetnejše zvočnike.

nightman ::

Malo sem gledal review od Gigabyte GP-S7500 in očitno špila zelo dobro. Ga ima kdo se splača, dat 35EUR za to, ali raje kupiti kej od Altec Lansinga.

y3ramm ::

jaz imam te zvočnike in za to ceno so zelo dobri, vufer je kar močan, sateliti pa so tudi kvalitetni, jaz jih priporočam ker sem zadovoljen z njimi

;-) ::

Zdajle sm naročo Gigabyte GP-S7500 ker jih vsi hvalijo za ta denar.

Sedaj pa me mikajo še GP-S6500, da bi jih mel ob postelji... Izgledajo super za 17€ pa igrajo tud ql koliko sem slišal pri kolegu, pa me zanima če kdo ve če jih lahko kje v MB kupim ali okolici oz. katera trgovina jih ima ker bi kar ju3 šel po njih, dugače pa bom naročil preko interneta kot 7500.

Tac20 ::

AGT jih ima, tam sem jih jaz naročil, nevem pa kako je z zalogo

mihec87 ::

Kako pa je kaj z basom pri gigabyte gp-s6500

BCSman ::

Kakšen priključek imajo tej logitech?
http://www.solo.si/racunalnitvo-10087/r...
Ker na prenosniku imam samo izhod za slušalke in sem slišal, da nekateri 2.1 zvočniki imajo tudi po dva priključka kot recimo 5.1?
Aja pa glede na to da imam sedaj integriran mono zvočnik, bi bili tej za samo 19eur dobra "nadgradnja" verjetno?

;-) ::

mislim da lahka vse zvočnike prklopiš z enim priklopom sm pač ne špila kot bi moglo pač stereo touče. 2.1 pa ma sam 1 priklop itak

just_ME ::

Zdravo
odlocam se med zvocniki logitech z3, z3e, x-230 in altec lansing 4121...zdej me zanima ce se pozna v zvoku razlika v ceni med z3 in x230..?

hvala, caw

Spajky ::

nekje nazaj maš mojo modifikacijo link za za boljši sound za 4142 altece, ki jih dobiš nove za 40e ... se splača 8-) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Gundi ::

Zanima me, če se splača menjat x-230 za Z3e?
X-230 sem nabavil v soboto, ko sem jih doma priklopil sem bil nekako razočaran nad zvokom, saj se slišijo le visoki toni in ''bobnenje'' wooferja! Čeprav sem x-230 že 100x slišal in se mi je vedno zdelo da odlično igrajo za svojo ceno, me je tokrat razočaral woofer, ki preveč bobni in ne da pravega basa od sebe...od 3/5 glasosti naprej že hreščijo..

Torej zanima me, če je pri z3e bas kaj boljši(mehkejši), ter če ne ''bobni'' tako kot pri x-230 glede na to, da nima bassrefleksa in da je 8''??

Vem, da za tak denar ne dobiš kaj dobrega in da so to le računalniški zvočniki za male pare!

Torej, je kaj razlike med x-230 in Z3e (ostalo ne pride v poštev!!) ?? Se splača menjat?

??Nobeden??

??Nobeden??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gundi ()

Borollety ::

Hei,

A bi kdo vedel kje bi še imeli zvočnike Gigabyte GP-S6500?Solo nima, AGT nima, Megamarkt nima :( Če pa se jih ne da dobit vcč, me zanima kateri so alternativa tem zvočnikom?

LP

mihec87 ::

Se pridružujem vprašanju borollety?

Zheegec ::

danes sem dobil na probo Logitech Z-cinema. Moram reči, da sem kar presenečen nad kvaliteto zvoka, sploh glede na ceno (120eur) so super stvarca.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mit3k ::

Kje jih imaš za 120€?

Zheegec ::

Aja, gledam da so na netu čez 170€ :O No, pa tudi za to ceno bi bili še vedno dobri... Za 120€ pa sploh zmaga hehe.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

madman-slo ::

Zanima me če ima Altec Lansing VS4121B (črne barve, baje neki posebno ob 70 letnici AL-ja) in VS4221 tudi neke težave z zvokom? (spajky je dal navodila..)

Drugače, če bi kupil omenjene zvočnike, ne bi bili prava izbira za starejšo/bolj "stisnjeno" glasbo?
Namreč na njih bi se 50% časa vrtela stara glasba, npt. dean martin pa take stare..ostalo pa recimo 128-192 kbps novejši mp3ji...

Zgodovina sprememb…

virtuoso89 ::

Imam zvočnike Logitech z3, pa me moti ker imajo gumb za jakost basa na woofer škatli. Pa sem prišel do ideje, da bi tisti (potenciometer verjetno)odlotal pa ga dal na daljinček.A je že kdo odprl to škatlo? Nekaj sem probal vendar ne vem na kateri strani se pride noter. Z zadnje strani je kup vijakov, vendar se da odštavfat samo tiste na robu, okoli gumba in priključka pa zgleda da so zalepljeni (tisti ko ima te zvočnike bo vedel kaj govorim).

BTW: Kako se mrežico wooferja sname? A se jo samo dol potegne(nočem kaj zlomiti)?

demon#666 ::

Pozdravljeni!
Ker je konec šolskega leta, si bom privoščil ene zvočnike. Cenovno iščem NAJBOLJŠE, nekje 50€ (+/- 5€).
Nekaj sem si jih že ogledal:
Philips SPA2300
Logitech X-210
SONIC GEAR Spectra 300
SONIC GEAR EGO 3nity
Edifier E1100B
PHILIPS SPA 5300
Logitech x230

Najbolj se nagibam k philipsovim SPA 5300, a glede zvočnikov se ne spoznam res nič :8), zato bi prosil za malo pomoči. Pogoji so pač buget, na zalogi v sloveniji (mogoče italija- v kakšni trgovini tipo mediaworld, unieuro,...) in pa dezajn - neki bolj modernega (črno-siva ali črno-modra barva). Zvočna pa je integrirana: asus p5k.

Vsak predlog je dobrodošel :)

LP, Demon
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

Zgodovina sprememb…

jRk0 ::

Hum, jaz iscem nekaj v rangu moci z-2300 pa malo bolj kvalitetni zvok. je sploh kaj takega za kupit? al bom z-2300 moral?=)
You fuck up once, you loose two teeth.

jRk0 ::

hum, zdaj, naso se par alternativ z-2300

Edifier S730 2.1
Razer Mako 2.1
pa Creative T3

je kdo slisal ze te?
You fuck up once, you loose two teeth.

Davidf1 ::

danes sem dobil na probo Logitech Z-cinema. Moram reči, da sem kar presenečen nad kvaliteto zvoka, sploh glede na ceno (120eur) so super stvarca.


Zivio

Torej eno vprašanje. A so teli novi Z-cinema boljši od starejših Z-2300 in kakšna je kvaliteta zvoka. So mogoče H&K Soundsticks II boljša izbira v kvaliteti? Vem, da so slednji švohnejši, samo zamene še vedno dovolj. Svoj čas sem imel Logitech X-540 in so mi bili dovolj močni.

Torej glede kvalitete, katere od zgoraj naštetih se najbolj splača vzet? Ali je mogoče bolje kupiti monitorje, imel sem Alesis PRO Linear 820 in so bili zakon, samo premočni zame, jih nisem nikol izkoristil.

LP David

Davidf1 ::

danes sem dobil na probo Logitech Z-cinema. Moram reči, da sem kar presenečen nad kvaliteto zvoka, sploh glede na ceno (120eur) so super stvarca.


Zivio

Torej eno vprašanje. A so teli novi Z-cinema boljši od starejših Z-2300 in kakšna je kvaliteta zvoka. So mogoče H&K Soundsticks II boljša izbira v kvaliteti? Vem, da so slednji švohnejši, samo zamene še vedno dovolj. Svoj čas sem imel Logitech X-540 in so mi bili dovolj močni.

Torej glede kvalitete, katere od zgoraj naštetih se najbolj splača vzet? Ali je mogoče bolje kupiti monitorje, imel sem Alesis PRO Linear 820 in so bili zakon, samo premočni zame, jih nisem nikol izkoristil.

LP David


In odgovor bi bil.

anzy panzy ::

Mene tudi isto zanima. Predvsem se odločam med Z- cinema in Z-2300 od Logitecha ... Ostalih firm nič kaj ne poznam.

Pa si morda našel kje Z-cinema pod 165 EUR?

xyxyxyxy ::

Odločam se za nakup 2.1 zvočnikov do nekje 250EUR, pa me zanima, če so v tem razredu kakšni boljši od Bose Companion 3-II.

jRk0 ::

Edifier s730 so boljsi skoraj 100%...pr bose FUL placas za ime zravn, to mors vedet...
You fuck up once, you loose two teeth.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jRk0 ()

ss1234 ::

Zelo priporočam Edirol MA-15D zvočnike. So leseni in majo bolši zvok kot večina računalniških zvočnikov, vse možne vhode (digitalni - činč in optični, analogni - činč in jack). So sicer 2.0 ampak ja bas kar soliden, majo izhod za subwoofer.

xyxyxyxy ::

jRk0 je izjavil:

Edifier s730 so boljsi skoraj 100%...pr bose FUL placas za ime zravn, to mors vedet...


Po opisih sodeč, imajo težave s srednjimi toni, ki niso dovolj izraziti, pri Bose tega ni opaziti.

Še kakšni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xyxyxyxy ()

gpc17 ::

Lep pozdrav.
Iščem zvočnike za računalnik... Veliko poslušam glasbo zato bi se rajše odločil za 2.1 sistem kot za 5.1 sistem, ker naj bi bil ta boljši za glasbo?

Me zanima katere zvočnike priporočate v rangu okoli 100EUR.
Sam sem gledal tele :
altec-lansing-mx5021e

PacificBlue ::

Jaz bi vzel kaj takšnega(oglas):

acoustic energy AEGO 2
|AMD Ryzen 7800X3D|Phantom Spirit 120|ASUS ROG Strix B650E-E|Samsung 990 Pro|
|64GB G.Skill Trident Z5|ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC|
|Seasonic Vertex GX-1200|Thermaltake CERES 500|Dell Alienware AW3423DWF|

barakus ::

Katere zvočnike se kaj splača kupiti med 100 in 200 euri? Ekstremni basi mi niso pomembni rad bi da se dobro sliši metal :)

SG_101 ::

sam imam logitech z 2300 http://www.mimovrste.com/artikel/114033...
imam jih že več kot 1 leto, sem zelo zadovoljen, kupil pa sem jih na solo.si (cena je bila pa 120EUR-danes so občutno dražji)

smucarlikx ::

@sg 101
Tudi sam nameravam kupiti zvočnike logitech z-2300.Zanima pa me koliko so približno dolgi kabli:
-od Subwooferja do remota
-od Subwoofer do satelita

LP!

SG_101 ::

ne me preveč za besedo prijet, samo mislim da sta oba kabla dolga cca. 1.5m

Kato ::

Ok po cirka štirih letih uporabe so mi Altec Lansing mx5021 crknili :)

No ne čisto dokončno , signal ne pride več iz woferja do levega satelita. A je kakšen od vas razpoložen za tole popravljat, ali pa če imate kakšno še veljavno garancijo, dobite za ene par pijač?

lp

Gutjerez ::

sedaj si želim kupiti nove zvočnike in sicer
Komplet zvočnikov 2.1 Logitech Z-2300 THX za 175,90 EUR

in me zanima vaše mnenje
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

ModriN96 ::

z2300 je najbolš kr loh dobiš od sistema 2.1, tko da ne zapravli cajta tuki pa pejt nabavt ;)

ABX ::

Tudi jaz iščem dobre 2.1 zvočnike, ker moji stari so postali preveliki.

Pogoj je daljinec in vsaj 3 vhode.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

zagi123 ::

z2300 je najslabš kr loh dobiš od sistema 2.1, tko da ne zapravlji cajta in denarja in kupi kaj drugega kot jogurtove lončke :D

kuglvinkl ::

zagi123 je izjavil:

z2300 je najslabš kr loh dobiš od sistema 2.1, tko da ne zapravlji cajta in denarja in kupi kaj drugega kot jogurtove lončke :D


IN kakšni so argumenti za takšno izjavo?
Your focus determines your reallity

jRk0 ::

ABX je izjavil:

Tudi jaz iščem dobre 2.1 zvočnike, ker moji stari so postali preveliki.

Pogoj je daljinec in vsaj 3 vhode.


Edifier S530D ali s730D!
You fuck up once, you loose two teeth.

jRk0 ::

- dovolj dobri vhodi?=)
You fuck up once, you loose two teeth.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zvočniki

Oddelek: Kaj kupiti
232463 (2020) bluefish
»

2.1 zvočniki, 100-200eur?

Oddelek: Kaj kupiti
272893 (2514) Spajky
»

zvočniki 2.1

Oddelek: Kaj kupiti
52773 (2611) Jeremias
»

Katere zvočnike kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
61953 (1883) bond007
»

Katere računalniške 2.1 zvočnike tja do 15.000?

Oddelek: Kaj kupiti
202073 (1596) dxx

Več podobnih tem