» »

[5.1] multimedijksi zvočniki 10k - 30k SIT

[5.1] multimedijksi zvočniki 10k - 30k SIT

1 2
3
4

cojss ::

Ti wooferji imajo ponavadi najnižjo frekvenco okrog 45 Hz in več, tako da je tisti podatek o 10 Hz bolj tako tako. Za primerjavo, woofer od Logitechovih Z-5500 ima frekv. razpon od 30HZ naprej in 10" zvočnik, geniusov pa je 6.5".

BogyX ::

Pri 10Hz bi vsi v sobi bruhali :-)

cojss ::

In občutili hude glavobole.:)

sidney ::

Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

boštjan ::

meni osebno so tile bolj všeč
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

glinik ::

Takšen wofer po moje ne gre nižje kot 40Hz-50Hz. Vse drugo je BOOOOMMMM BAS. Tako da tistih 10 ali 20 Hz kar pozabite ... :P

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

sidney ::

kaj pa Matrix, ki ga prodaja Mercator ??? ne vem modela so pa 5.1 zvocniki za cca 10 ksit
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

Michaelosz ::

Jaz tud kupujem zvočnike, pa me zanima kaj je to THX.:\ Katere Creativove 5.1 ali 7.1 zvočnike do 40k mi predlagate?

cojss ::

THX

Je pa to certifikat, da zvočniki (v bistvu THX zajema vse, od slike do zvoka) ustrezajo nekim merilom in s tem pričarajo avtentičen občutek kina in film ter igre tako, kot si je to zamislil režiser/programer. Deli se v več kategorij in sicer po velikosti samega kina, vse od Koloseja (kjer sta to dvorani 5 in 6) pa do pc-ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cojss ()

Michaelosz ::

Hvala. Kaj pa mislite o nakupu teh zvočnikov Creative Inspire T5900 5.1

nejc11 ::

Katere izmed naslednjih zvočnikov so boljši, če sploh kateri. Podatki so večinoma zelo podobni tko da jst ne vidm nobene večje razlike. Je kakšna razlika v zvoku??

Logitech X530

proti
Creative Inspire T6060 OEM / Creative Inspire T5900 5.1

Čudi me tudi to da je cena T5900 višja od T6060. Logično bi mi bilo da so 6060 boljši(dražji) ker so novejši oz višja cifra, če se motim me prosim popravite.
MJ Rules

glinik ::

A misliš, da višja cifra pomeni bolši produkt in da je novejša serijo vedno bolša ???? hehe

Življenje je polno presenečenj :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Michaelosz ::

Po primerjavi so CREATIVE LABS Inspire T5900 5.1 boljši, res pa da je razlika MINIMALNA(skorajda je ni). Res pa je da bi lahko 6060 nudili lepši zvok ker so v lesenem ohišju.

Zgodovina sprememb…

Michaelosz ::

Kaj pa 7.1 sistem se splača vzet, glede na to da mp3 ne podpirajo 7.1, razen seveda ob zvočni Creative X-Fi, ki pa pride 34.000?

glinik ::

Res ne vem, zakaj eni toliko komplicirate? Če bi bili audiofili si sigurno ne bi kupovali takšne sisteme. Ker pa niste audiofili, si kupujete takšne sisteme. Me razumete ... ?

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Doman ::

ne:D

Michaelosz ::

Glinik audiofili gor al dol, saj je vseeno. Mi se v glavnem pogovarjamo o zvočnikih in vse kar paše zraven.

Michaelosz ::

Mam pa isto vprašanje kot Nejc11. Logitech X-530 al pa Creative T6060. Pa prosim za odgovor.
Hvala, lp

Greg91 ::

vsekakor Logitech:D

MAGNUS ::

Mene toti Xoro HSS 512 tako vlečejo8-O pa je kolega lh govoru da jh je poslal nazaj
ampak kje dobim tako moč za tak denar???? 25 čukof
a imate kake ideje???
kaj pa mogoče pri modelu Xoro HXS531 ni tega zvoka oz šuma??mogoče je to novejši model?? a kdo ve?? e-marko mogoče??

Help me!+:8)

e-marko ::

Za 512 sem že napisal svoje izkušnje eno stran nazaj.
Vem samo, da ne pogrešam moči pri teh Geniusih, ki jih imam sedaj.

LP
...somebody, somewhere...

MAGNUS ::

a so Geniusi bolj glasni oz imajo več moči....
to težko verjamem:\

no pol pa povej model geniusa da vidim karakteristike:8)

e-marko ::

Ali sem kje napisal, da imajo več moči oz. da so bolj glasni? Se mi zdi, da ne...
Nikogar seveda ne silim v nakup. Sam jih pa nikoli ne uporabljam pri glasnosti čez 1/2, ker nisem gluh.
Sem tudi napisal stran nazaj za katere sem se potem odločil (Genius SW-5.1 Home Theater Wood).

LP
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

Vojc ::

Pozdravljeni !

Prvo se moram zahvaliti e-maretu zaradi iskrene ter izčrpne - ter + info o zvočnikih. Tudi jest sem bil v enaki dilemi kaj kupiti Xoro HXS531, Xoro HSS 512 ali pa Genius SW-5.1 Home Theater Wood. Zdaj vem kaj moram kupiti " Genius SW-5.1 Home Theater Wood ". Uporabil jih bom v kombinaciji DVD predvajalnikom Yamada Chili DVD-6800X. Hvala še enkrat e-maretu za info. Sporočim vam kako delujeta oba skupaj.

e-marko ::

kdo je e-mare? :P :D

Verjamem, da boš zadovoljen. Sam jih imam priklopljene na Bellagia AD 2020. Zvok si naštimam malo večji, kot je ok, potem pa kar na komponenti spreminjam zvok, da se ne ukvarjam z kupom daljincev.

LP
...somebody, somewhere...

globoko grlo ::

se praw, mam plato gigabyte KNF-9 ultra, ki ima neki surround onboard, zdej pa ne vem, al pašejo gor vsi 5.1 zvočniki, al morm na kj posebnga pazt?

Slišal sem, da so logitechovi Z 5400 ubitačni, ampak koštajo 64 čukov, sicer na mimovrste še xsorota zravn dobim, ampak vseen mal dost. Sobo mam velko 24 m2. Me pa uni Genius zvočniki Surround SubWoofer 5.1 Home Theater zlo matrajo, sobo mam pa itak leseno, tko da bodo verjetn kr geniji padl.

tnx

globoko grlo ::

A kdo ve kako je s priklopom 5.1 na gigabyte K8NF9-ultra? Se mi že mal mudi.

tnx

kataklysm ::

Najbolš, da še neki dnarja zbereš in ni nabaviš še kvalitetno zvočno. Da bojo geniji pršl do izraza;)

Lp
ESi

e-marko ::

Mislim, da ne bi smelo biti težav s priklopom, saj dobiš zraven še neki dodaten kabel za priklop. Sam jih imam priklopljene na divx komponento zato ti težko kaj več svetujem. Pa niti ne vem kakšne izhode ima tvoja plata za zvok. Prilepi kakšno sliko zadnje strani z izhodi na plati.

LP
...somebody, somewhere...

globoko grlo ::

kataklysm ::

Tu gor boš lahk prklopu. Z AC3 kablom, ki ga dobiš zram geniusov prklopiš na zelen priklop za sprednja dva satelita v črn priklop za zadnja dva in potem v priklop rožnate barve za center in bass.
ESi

maro dee ::

a ma kdo kai pojma kak so Creative Inspire T6060??? malo da kdo pove preden jih kupim...
če poslušaš house, še ne pomeni da si hišnik!!!

ŠVASAJ!!!!!!!!!!!!

Irmscher ::

A kdo ve zakaj mi P5800 ne delujejo na DFI LN nf4 Ultra-D?

Sprednja 2 zvočnika ne delata.

GregaG ::

Kaj pa mnenje o teh in o teh

A si jih je že kdo kupil in kako kaj pokajo?

Hvala za odg.

DJ-Storzi ::

Evo mene anima kjeri so bolš tko:

5.1 Creative Inspire T6060
5.1 Creative Inspire T5900
5.1 Logitech X-530
plis komenterejte...??
:D
tjaš

DJ-Storzi ::

tjaš

DJ-Storzi ::

usi mate neke probleme szi basi opažam...če ma woofer premal basa ga fukneš u kot s tem da je memebrana obrnjena proti steni (če je ob strani) in bass reflex tud
frend ma Logitech x-5300 pa sm mu tko naštimaw in ma woofer na 1/4 inm se že tresejo šipe...poizkusite zuse se da če se če...
:D :D :D
tjaš

LexLuthor ::

@ e-marko

Daj mi prosim povej, če pri poslušanju mp3-jev/CD-jev (oziroma kakršnega koli stereo vira) lahko pripraviš sistem Genius SW-5.1 Home Theater Wood do tega, da igra prek vseh zvočnikov in ne le prek levega in desnega fronta. Te kaj moti, ker na daljincu ni posebej kontrol za center in bas? Kakšne vhode vse ima zadaj? Koliko 5.1 in koliko stereo vhodov? Ima morda tudi koaksialni oz. optični vhod?

Hvala in LP

e-marko ::

Hoj!

Na sprednji strani imajo vrtljivi gumb Surround s katerim nastaviš kako močno igrajo surround zvočniki. Tako tudi pripraviš sistem, da igra stereo vir na vse zvočnike in ne samo center in prva dva. To ni noben problem.
Manjko kontrol za center in bass me ne moti, ker ko si enkrat nastavim potem ne prestavljam več. Imajo en 5.1 vhod (da priklopiš npr. Yamado 6800 :D ) in pa še tri dodatne stereo vhode za priklop treh drugih naprav (sat receiver, videorekorder, xbox...), pač po želji. Nimajo pa koaksialnega ali optičnega vhoda, ker bi to pomenilo, da bi vsebovali tudi DD dekoder kar pa seveda ne.

Sam sicer zvočnikov ne uporabljam prav veliko, ker nimam postavljenih optimalno pa še pozabim jih običajno vklopiti, ker imam na tv-ju dovolj močne. Urejam pa tudi dnevno sobo tako kot mora biti in takrat pa bodo malo bolj v uporabi... :D

LP
...somebody, somewhere...

DJ-Storzi ::

čene...si kupi u usake bolje založeni trgovini z elektroniko razdlelilc ki gre iz enega stereo jack-a u 2 jack-a... nekaj takega sam da more met stereo vhod ne pa činč..tk da lahko priklopiš...več zvočnikov usaj tko deluje pri vseh ostalih (logitech x-530)
sicer pa tud jast zdej dobim genius zvočnike pa vam pol povem...he
:D :D
tjaš

e-marko ::

Hmm... Komu je bilo to namenjeno? Ker ne vem kaj si želel povedati. Zakaj bi imel tisti razdelilec?

LP
...somebody, somewhere...

DJ-Storzi ::

ja k je LexLuthor da nemore mp3-jev poslušat na več kot 3 zvočnike...si kupiš tak razdelilec pa ti glih tko ush 5 igra razen centra...
:D :D
tjaš

DJ-Storzi ::

@e-marko
mi lahko samo malo opišeš genius zvočnike kok igrajo pa tko...basi visoki toni itd...
jst sm jih dans prek mimovrst naroču...pa me mal zanima...
:D :D
tjaš

e-marko ::

Potem pa je tako prepozno.. Tudi če ti rečem, da so sranje ali pa super. Boš sam preveril. :P
Jaz jih nisem tako testiral, ker če bi hotel več in bi bil neki zahteven poslušalec jih prav gotovo ne bi kupil ampak bi pogledal kaj za nekaj sto tisoč tolarjev.

Tisti razdelilec pa ti nič ne koristi, ker res ne vem kaj bi z njim. :\ Da bi stereo vir priklopil na 5.1 vhod mogoče? Tudi v tem primeru ni pravi...

LP
...somebody, somewhere...

DJ-Storzi ::

no slišow sm jih špilat pr frendici špilajo kr uredu...bomo vidl kako se odnese u mojem sistemu doma...
drgač če rabš pa profesionalen suround pa sam mene poklič mam očeta ki je zastopnik Opera Loudspeakers pa Magnepan MSB Monrio Unison Research tko da sam javi če rabiš...:D :D

p.s. ne mislim takega razdleilca kot je na sliki samo princip je isti...
tjaš

glinik ::

Je morda tvoj oče Igor Kante? :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

DJ-Storzi ::

ne Igor Kante je šef vklopa v ljubljani
oni so zastopniki za avandgarde zvočnike ki stane:D :D jo 20 mio sit
tjaš

glinik ::

Ja, to so zvočniki za "pomembneže", ki si strastno želijo pozornosti v "visoki" Ljubljanski družbi.

Poglej si raje ceno Gryphonivih Poseidonov :'( :( ;(

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

DJ-Storzi ::

Ma gRyphone ne dela takih zvočnikov
aja moj oče je Dušan Hunjadi
Audio Galerija sežana...eden največjih mojstrov slovenske muzike...
:D :D
tjaš

e-marko ::

Te pa kupuješ Genius krš?! Ejejej...:P
Si že dobil zvočnike? Naj jih oče oceni. :p

LP
...somebody, somewhere...
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere 2.1 zvočnike?

Oddelek: Kaj kupiti
252595 (2081) Amadeuss
»

Nakup 5.1 zvočnikov, če imam zvočno Creative sound blaster 5.1 live!

Oddelek: Kaj kupiti
282464 (1726) Tic
»

katere zvočnike ?

Oddelek: Kaj kupiti
333218 (2485) amper
»

Genius ali Logitech 5.1 zvočnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
666704 (5584) boštjan
»

Zvočniki: 5.1 ali stolp?

Oddelek: Kaj kupiti
222702 (2127) xabre

Več podobnih tem