» »

[2.1] Katere Zvočnike?

[2.1] Katere Zvočnike?

RejZoR ::

Altec Lansing je zame še vedno top shit, škoda samo da so zafural obliko, ker teh Expressionistov ne moreš montirat na steno kot si lahko MX5021. Če si pripravljen odrinit do 200 EUR so GigaWorks T3 super stuff al pa kaj od Harman Kardona (Soundsticks recimo). Pol pa se že kar nekako konča.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

tilinho20 ::

GigaWordks T3 mi delujejo zelo vredu, tudi po obliki in vse. Na mlacomu so 165€ kar ni toliko več kolikor sem si dal omejitev, ampak dobro ni panike, če so toliko boljši :) Kako je pa glede zvočne kartice? Je treba kakšno boljšo kupiti (razne X-Fi varjiante) ali bo Supreme FX II zadostovala (ločena kartica ki je bila priložena ko sem kupil matično ploščo).

RejZoR ::

Sam sem drugače na Auzentech X-Fi Forte ampak ker jo imam v reklamaciji sem šel začasno na integrirano in je zvok čist kul. Sicer mi deluje bolj "boom boom" kot Forte ampak za špile je čist fajn, da je tko. Imam pa ASUS Rampage II Gene plato, ki ima mislim da SupremeFX 1. Tako da ja, če nisi bolj zahteven bo verjetno čist fajn. Če ne pa lahko še vedno kasneje dokupiš kakšno boljšo zvočno spet odvisno od namena.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

tilinho20 ::

Štekam, ja zdej mam reciever pa 2 zvočnika (+ še dva, kot bass efekt). Se spomnim pa, da ko sem šel iz integrirane zvočne (iz ene stare plate) na to plato (Supreme) je bila razlika zelo očitna. No seveda, uporaba bo predvsem muzika, potem pa še filmi/nadalevanke, občasno igre. :)

MedusasPath ::

Kateri 2.1 sistem je trenutno pametno vzeti, za tja do 100€?
Uporabljen bi bil predvsem za predvajanje glasbe, vezan na prenosnik.

damjan666 ::

Teli se meni zdijo zelo kvalitetni in precej močni.

http://www.ceneje.si/racunalnistvo/komp...

Destroyers ::

Kateri 2.1 sistem je po vašem mnenju najkvalitetnejši ta trenutek? Cena ni pomembna.
...They wanna build the prison!...

Spajky ::

Če dobiš še kje (Me*cator Tehnika, Mer*ur ipd. ali brezhibne ohranjene) za 40€ Altec Lansing VS4121 z malo mojo enostavno predelavo (667kB DL), boš najbolje prišel skozi. Sub-bass gre že od 27Hz navzgor po predelavi; izkoristek (SPL/1m) najboljši med vsemi temi komp zvočniki (največja zvočna moč-pritisk glede na električno (moč ojačevalca notri) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Destroyers ::

Specifikacije so solidne, v mislih sem sicer imel kaj močnejšega. Izgled me tudi malo odbija.
Nekaj takega sem imel v mislih: KLIK Problem je, ker se ga po vsej verjetnosti pri nas ne dobi. Drugače pa kakšen Edifier S730 ali kaj podobnega...
...They wanna build the prison!...

Spajky ::

Če te izgled odbija, je pač estetski problem. Vpašanje je kako glasbo misliš poslušat in v kakem komp/audio formatu ...

Glede prvega in njegovo ceno, je OK, nima pa tonskih blend posebej. Podatek o njegovi zvočni občutljivosti in moči ter popačenju je v bistvu katastrofalen (10% THD= strašilo za vrabce), kar pomeni, da ima v resnici enih 60W + 2x 15W satelita .. Občutljivost (izkoristek) je zelo slab (80dB/1m/1W)

Drugi pa je bok i batinaglede kvalitete, je pa predrag (cca.3x cena prejšnjega). Ima vse živo (tudi daljinc!) in podatki in mere kažejo na zelo OK. Finta je samo v tem, da ni podatka o izkoristku zvočnikov, mislim pa da niso več kot nekaj dB glasnejši od prejšnjih, pa malce zanemarljivo močnejši električno.

Glede občutka jakosti: IMHO bodo real life vsi (vključno z onimi modanimi Altec) zveneli enako močno !!! (zaradi razlike v izkoristku zvočnikov ne glede na dejansko moč ojačevalcev!) Glede kvalitete zvoka (če poslušaš mp3-je ne bo razlike, sic) bo najkvalitetnejši tazadnji najdražji, oni prejšnji pa bo nekje na nivoju onih mojih predelanih Altecov (pa nekajkrat dražji) ... zdej pa glej, kam boš vrgel denar! >:D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Destroyers ::

THD < 1% pri prvem. Signal-to-Noise je tudi boljši, sateliti gredo nižje kot pri Altec-u, edino sub je za cca. 10Hz višji...

Edifier ima THD+N = 10%
...They wanna build the prison!...

Spajky ::

Ja, sem malce zamešal THD pri obeh 8-O, ne igra dosti vloge pri moči zvoka od "uha" ... spodnja frekvenca satelitov (in zgornja subov!!!) je irelevantna pri takih zvočnikih (so porezani z X-overjem na int.ampu itak vsi previsoko IMHO). Šum (S/N) tudi (nad 80dB ziher NE čuješ šumenja v prazno pri 2/3 volumen knofa) ni glih relevanten.

Moji predelani Alteci NE šumijo (original podatek najslabši od vseh omenjenih) na daljavi iztegnjenih rok od njih ter ušes in frekvenčna karakteristika sistema je tudi malce popravljena glede na original (tudi zaradi original preveč basov, sem jih "demfal") in kot taki "zmagajo" v kategoriji cena/performance ;), posebej še če ne čuješ dobro več frekvenc nad 15kHz kot jest (pred 1/4 stoletja desetletje profesionalni muzičar in "šopanje" z bendi na odru je pustilo posledice na sluhu 8-)) ali poslušaš Mp3-je s kompa ipd. ...

Če pa živiš v bloku, so to ziher dosti premočni zvočniki, da bi jim dal volume preko 1/2 !!! Poleg tega pa sem pod satelite postavil zraven monitorja na glavo obrnjeno brez pokrova tole posodico, ki sem jo drugače s plavim pokrovom nabavil v Me*kurju. Ima vbočeno dno in lepo razprši srednje tone navzdol obrnjenega srednjetonca od satelitov; priceless :)) Pravtako sta kao "visokotonca" v satelitih vezana v "kontrafazi" med seboj, kar zbije "presence" preveč moteče frekvence (okoli 3-4Khz) in razširi zvočno sliko (švoh "wide" efekt) na visokih srednjih. To pomeni, da se ta spekter bolj razširi in ga je lepše čut neglede na pozicijo poslušalca v prostoru (če "šetaš" po dnevni sobi npr.) ...

Seveda pa se moraš zavedat, da noben od teh kompletov NI v resnici Hi-Fi ... za kaj takega in dovolj močnega, pa moraš skeširat kar nekaj denarja ... Naredi kar hočeš (odvisno od globine denarnice) >:D ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

RejZoR ::

Spajky je izjavil:

Če dobiš še kje (Me*cator Tehnika, Mer*ur ipd. ali brezhibne ohranjene) za 40€ Altec Lansing VS4121 z malo mojo enostavno predelavo (667kB DL), boš najbolje prišel skozi. Sub-bass gre že od 27Hz navzgor po predelavi; izkoristek (SPL/1m) najboljši med vsemi temi komp zvočniki (največja zvočna moč-pritisk glede na električno (moč ojačevalca notri) ...


Merkur Altec Lansingov ne trži več. Samo še Logitech. Tud kakšne stare zalogi mislim da ni več ker je od tega že kar precej časa.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

jRk0 ::

Za normalno ceno Edifier 530D, pol mas se 730D, pa tudi 330D so menda OK, vsekakor boljse od vseh logijev
You fuck up once, you loose two teeth.

Destroyers ::

Za Edifier piše:

THD + N (testing level): 10%
Distortion: < 0,5%

Kaj zdaj to pomeni? A se ne gre pri obeh za harmonic distortion?
...They wanna build the prison!...

Spajky ::

jRk0 je izjavil:

Za normalno ceno Edifier 530D... vsekakor boljse od vseh logijev
Se strinjam, to bi znalo bit tapravo za relativno še ne preveč denarja (dobrih 200€ v Nemčiji); ima sve i svašta (glej Specs) in bi blo super tudi zraven LCD/Plazma TV-ja v dnevni npr. Ima tudi optical in coax digital input, če imaš kaki BlueRay predvajalnik ali boljši TV-Settop box tudi s takim izhodom ...

Destroyers je izjavil:

Za Edifier piše:
THD + N (testing level): 10%
Distortion: < 0,5%
Kaj zdaj to pomeni? A se ne gre pri obeh za harmonic distortion?
Prvi podatek je nerelevanten (do daske s šumom meritev, moč je večja od nominalne z mešanico-pink noise frekvenc) drugi je pri RMS - odbiješ par W in maš pod 0,1% THD (nečujno neopazno popačenje na celem audio spektru.)

Torej zadeva ima RMS 70W bass in 2x 30W satelite... uvrh glave ..

Zelo zelo redki ljudje lahko opazijo THD pod 0,2%, 99% ljudi ne opazi pod 0,5% THD, 2/3 jih ne opazi pod 1% etc. ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

jRk0 ::

ja, edina zalost, 530d so bli 140 eur dobro leto nazaj, kolega kupo, jaz sem pa kolebal za 730D, pol so se pa vsi podrazli za ene 50% na zalost :\
You fuck up once, you loose two teeth.

guest #44 ::

Stari zvočniki so stari že 10 let in razpadajo po delih, rabim nove.

Sam logično je tu dilema. Na zvočnikih bi največ poslušal muziko in je tudi nekaj amatersko ustvarjal. Za filme in igrice pa so zame dobri katerikoli, tko da te dve kategoriji sta sekundarnega pomena.

Seveda za ustvarjanje muzike rabiš avdiofilske zvočnike torej 300+ eu, kar enostavno ni možno sedaj...je pa v planu enkrat ko bo obilo financ. Trenutno kaj več kot 100 EU bi vrjetno bilo mal brezveze, ker bi lahko dal višek raje v šparovček...sicer pa za mixing/mastering se trenutno poslužujem bratov 1k hi-fi sistem, kar je za moj trenuten skill vrh glave.
Vseeno pa bi rabil vsaj neki sprejemljivega za predvajanje....kvaliteta mi je bolj pomembna od moči, ker je soba majhna in žurk ne delam not.

A ima kdo kak predlog?

Osebno sem se zagledal v:


Creative Gigaworks T40 Series II

http://www.trustedreviews.com/Creative-...

Sicer nimajo suba, ampak imajo zato boljše mid pa high. Poslušam pa metal, rock in ne bass heavy glasbo.

Sam v slo jih ni, oz na pixmania.com sam prvič slišim za to spletno trgovino...is it trustworthy?

http://www.tomshardware.co.uk/two-chann...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

jRk0 ::

So v slo tudi: http://www.demise-pc.si/product_info.ph...
So pa malo drazji, ja.
You fuck up once, you loose two teeth.

guest #44 ::

A bi jih priporočal? Sicer sem najdu nekaj alternativ sam so še bolj nedosegljive

npr klipsch promedia 2.1

jRk0 ::

nisem se slisal na zalost, ampak sodec po testih so precej ok, mors pa vedet da pac ne bo basa, ampak za to kar poslusas, so pomoje kul
You fuck up once, you loose two teeth.

Destroyers ::

M-Audio Studiophile AV 40
...They wanna build the prison!...

guest #44 ::

Sem že hotu it v trgovino po te AV 40 ke. Vsi reviewi pravijo, da so po kvaliteti zvoka zelo kakovostni in na sploh najboljši v tem cenovnem razredu.

Vendar pa je ogromno review-ow, ki pravijo da jim je po enem letu crknu en zvočnik. Naj bi se blazno greli in težave z kondenzatorji. Garancija pa je kar je, še posebej v slo čakaš 1 mesec in na koncu dobiš še ene pokvarjene.
Skratka, blazna škoda, da niso morli to prej porihtat...ker bi bil odličen izdelek. Čeprav bi jih rad vzel nevem če se upam riskirat.

Sicer pa sem trenutno povečal budged na 150 if needed be.

Kaj pa kake hi-fi zadeve?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

ameba ::

Mene pa samo tko informativno zanima, kateri zvočniki so nadomestili Logitech Z-2300 ? Namreč nikjer več jih ne najdem.
To je res TOP sistem 2.1, bolš se neda dobit za moje pojme.

guest #44 ::

Z623 sam ta novi naj bi bili slabši od z2300

guest #44 ::

Sm najdu zanimivo alternativo

http://www.empiremedia.it/site/prodotto...

sam v italiji, kar sicer ni problem...sam pa za to firmo prvič slišim.

jRk0 ::

z 2300 ni noben top sistem ampak bass heavy loncki, na zalost. Edifier s530D so parkrat boljsi. In v zvoku in uporabnosti (stevilo razlicnih vhodov, zvocniki niso prilotani kar pa tak dalje)
You fuck up once, you loose two teeth.

guest #44 ::

jah logitech spet spi na lovorikah. Je vredno še kaj drugega pogledat.

Spajky ::

guest #44 je izjavil:

npr klipsch promedia 2.1
Tudi OK, se splačajo IMHO in največ za svoj denar (pod 100€) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Bellzmet ::

Sem kupil Logitech, sicer sistem 5.1, in je zvok porazen. Tako da nikoli več Logitech!

lp

ameba ::

Bellzmet za kok dnarja si kupu ? Sisitem 5.1 se kupuje pri vrednostih nad 200€ ( kokr se spomnem ) ostalo je krš.
Jst sm pred leti kupu Z-2300 in me zadovoljujejo v vseh pogledih.

Spodi je še en review :

http://www.avsforum.com/avs-vb/showthre...

Bellzmet ::

90 EUR sem dal. Sem pa prej tudi imel drugi Logitech 5.1 komplet za isti denar in je občutno padla kvaliteta v zadnjih letih. Tisti prejšnji so mi bili v redu.

lp

woman ::

Pozdravljeni. :)
Potrebujem nove zvočnike, najraje 2.1, največ do 50 evrov (raje manj). Nimam posebno visokih zahtev, potrebujem v glavnem za poslušanje glasbe in mogoče kakšen film.
Edini pogoj je, da je nizkotonec iz lesa in, da imajo zvočniki daljinski ali žični upravljalec, ker mi je tako bolj udobno.
Zdaj imam precej stare Trust 5.1, ki so svoje že odslužili.
Gledala sem Altec Lansing.
Kaj pa Philips?
Še kakšna dobra ideja?
Hvala v naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: woman ()

TechBeats ::

teli altec so kul, se upam rečt da še boljš kot Philips.

Jst imam Altec MX5021 in ga seka :D
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

woman ::

Hvala TechBeats, tvoji zvočniki so najbrž res super, zanima me pa, če ima mogoče kdo prav takšne, ki jih ogledujem, ali pa še kakšen drug predlog v tem cenovnem razredu. :)

Mzi46 ::

Katere zvočnike kupiti

Logitech Z523 http://www.logitech.com/en-us/speakers-...

ali

Philips SPA5300 http://www.mea.philips.com/c/pc-audio/s...

Za zvočnike mislim dati največ 70€ morajo pa biti 2.1 ker jih mislim uporabljati tudi na prenosnem računalniku.

Hvala za odgovore.

Lp

krepki ::

Kaj pa tile bi morali bit super.
http://www.mimovrste.com/artikel/190004...

Mzi46 ::

krepki je izjavil:

Kaj pa tile bi morali bit super.
http://www.mimovrste.com/artikel/190004...


Hm najbrš da res sam toliko ne mislim dati za zvočnike,kot sem že napisal max 70€.

krepki ::

krepki je izjavil:

Kaj pa tile bi morali bit super.
http://www.mimovrste.com/artikel/190004...

A je sploh možno te zvočnike priklopit na moj tv:
Philipa 7605H

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepki ()

krepki ::

Priklopi so takšni kot na sliki spodaj.
http://www.audio-kontakt.com/forum/view...

TechBeats ::

Mzi46 je izjavil:

Katere zvočnike kupiti

Logitech Z523 http://www.logitech.com/en-us/speakers-...

ali

Philips SPA5300 http://www.mea.philips.com/c/pc-audio/s...

Za zvočnike mislim dati največ 70€ morajo pa biti 2.1 ker jih mislim uporabljati tudi na prenosnem računalniku.

Hvala za odgovore.

Lp


Pri teh philips se zna zgoditi, da bo preveč srednih tonov.. Jaz bi rajš Logitech.


Oz te Edifier C2 2.1 System 92€
http://www.demise-pc.si/product_info.ph...
AciD TriP

kuglvinkl ::

A ti C2 so decent?

whitefish ::

Kaksno mnenje o SPA 5300? Se jih splaca vzet?

TechBeats ::

kuglvinkl je izjavil:

A ti C2 so decent?


Za tak keš sigurno.

In recimo v primerjavi z Logitech ima vsaj normalen razpon pri mid/high frekvencah z dvema "tweeterjema", pa še iz lesa so sateliti - imo dodaten bonus :)
AciD TriP

Mzi46 ::

Evo odločil sem se za logitech Z-523 in za enkarat sem nad slišanim zadovoljen :-)

jest10 ::

Torej še jaz:D
Trenutni Altec FX5051 počasi odpovedujejo poslušnost(pokanje in šumenje, če delujejo dalj časa. Izklop iz štekarja in ponovni vklop za par 10min odpravi težavo;(( )

Torej kaj se da dobiti solidnega za okoli 150€?
Nočem zamolklega, pretiranega "logitech" basa, hočem dobre srednje in visoke tone, kolikor je to pač možno za ta denar.
Altec je žal zajebal in ukinil MX5021. Alternativa tem? Mogoče Edifier C3?

kuglvinkl ::

jest10 je izjavil:

Torej še jaz:D
Trenutni Altec FX5051 počasi odpovedujejo poslušnost(pokanje in šumenje, če delujejo dalj časa. Izklop iz štekarja in ponovni vklop za par 10min odpravi težavo;(( )

Torej kaj se da dobiti solidnega za okoli 150€?
Nočem zamolklega, pretiranega "logitech" basa, hočem dobre srednje in visoke tone, kolikor je to pač možno za ta denar.
Altec je žal zajebal in ukinil MX5021. Alternativa tem? Mogoče Edifier C3?


Me tut gre počasi FX po gobe in gledam za Edifierjem...

TechBeats ::

Hm kolk so pa stari teli vajini FX5051?

Nevem moji MX5021 kupljeni tam enkrat 2008/09, so še kar ok. No če ignoriram šum (zelo tiho) ko so prižgani.


Drugače pa ja tisti Edifier C3 zgledajo best buy, vsaj po kvaliteti izdelave. :)
AciD TriP

Janac ::

Za ta denar dobis vstopni Hi-Fi...

jest10 ::

TechBeats je izjavil:

Hm kolk so pa stari teli vajini FX5051?

Nevem moji MX5021 kupljeni tam enkrat 2008/09, so še kar ok. No če ignoriram šum (zelo tiho) ko so prižgani.


Drugače pa ja tisti Edifier C3 zgledajo best buy, vsaj po kvaliteti izdelave. :)


Kupljen tam okoli 2008.
Tihi šum je itak že zaščitni znak Altecov:P Glasno šumenje in pokanje, ki najeda zadnje 2 meseca pa ni glih normalna stvar;((


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zvočniki

Oddelek: Kaj kupiti
232463 (2020) bluefish
»

2.1 zvočniki, 100-200eur?

Oddelek: Kaj kupiti
272893 (2514) Spajky
»

zvočniki 2.1

Oddelek: Kaj kupiti
52773 (2611) Jeremias
»

Katere zvočnike kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
61953 (1883) bond007
»

Katere računalniške 2.1 zvočnike tja do 15.000?

Oddelek: Kaj kupiti
202073 (1596) dxx

Več podobnih tem