» »

Logitech Z-5500 ali Creative S750 ?

Logitech Z-5500 ali Creative S750 ?

1
2
»

Zheegec ::

Model ima gor priključeno integrirano zvočno, pri meni se je isto dogajalo na integrirani zvočni, sicer imam druge zvočnike, ampak najrž je vzrok v zvočni kartici.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ganzi ::

Je možno da gre za slabo zvočno?

Kje pa je uradni servis za logitech?

Ups sem spregledal od aliena odgovor. Ja bom probal na drugi zvočni, torej na neintegrirani.

Torej moram menjat zvočno, pa še tisti adapter nabavt. A je možno da do takrt kaj poškodujem zvočnike?
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ganzi ()

ganzi ::

Zdaj mam v računalniku 5.1 genius kartico pa je brnenje že manjše, vendar je še pristno.
Torej je problem v zvočni kartici. Vsaj izgleda tako.
EvilDare kako kartico imaš ti?

Če ima kdo še kak nasvet ali izkušnjo naj porsim pove.

Hvala!
LP

EvilDare ::

Imam Audigy 2 ZS.

boštjan ::

no v kratkem bom tudi sam nabavo te z-5500,toda vezal bom prek optike in to na soundstorm,bomo vidli glede tega prasketanje oz. šuma.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

ganzi ::

Hei!

Del problema sem že rešil in sicer zvočnike sem vklopil v podaljšek (ki je protinapetostna začita oz kar kol že je to:) ) in tisto pokanje v zvočnikih ni več prisotno, torej je le neki na tem, da gre za neke probleme pri napajanju.

Zaradi tega sem moral wofer tudi premakniti bližje računalniku in tako sem kabel (3x jack 3,5mm na obeh straneh--> tisti ki povezuje zvočno z zvočniki--> črn, oranžen, zelen), ki sem ga prej potrebovl 5m zamenjal z original kablom. In tudi brnenje iz woferja se je zmanjšalo! Tisti del brnenja ki pa ostane pa pripisujem integrirani zvočni kartici, saj sem probal tudi z neko 5.1 zvočno kartico mislim, da genius (bl crap kt ne) in je brnenja še manj je pa zvok neprimerno slabši kot na integrirani soundstorm.

Torej računam, da ko bo v računalniku audigy2, da bo problem povsem rešen. Še prej bom pa probal te kable ki sem jih nabavil (3x jack 3 metrski) zamenjati za optični kabel in povezati zadevo preko optike. Vendar še vedno ne vem ali sploh obstaja 3 metre dolg optični kabel, ker od zvočne do woferja imam malo manj kot tri metre??

Torej optični kabel ali ne?
A playstation2 je možno povezati samo preko optike? Ker če bi ga želel povezatu bi prav tako potreboval 3 metre in bi ga priklopil le po potrebi, torej bi moral zvočnike izklopiti:\

LP.
LP

glinik ::

ganzi,

obvezno poročaj kakšen bo zvok z Audigyjem ... :)

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

boštjan ::

lastniki z-5500,zanima me dolžina kablov pri satelih?
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

EvilDare ::

Hm. Mam pa tako vse prepleteno spodaj da zdajle ne bom celo sobo okol vrgel. Mislim pa da je 3x 5m in 2x 7.5m. Ampak to je še pri ta stari verziji ko so bili kabli priključeni v satelite, pri novi verziji ne vem.

P.S. Lahko pa so vsi 7.5m vsaj tako pri nekem testu piše za stari model.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()

ganzi ::

3 krat 4,5m
2 krat 7,5m

Ja si kr prave povedal ;)
LP

boštjan ::

zadeva doma,priklopljeno prek optike in res seka,sploh v DVDjih,divx majo malce slabši zvok.jutri bom še bolj podrobno razturo>:D
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

ganzi ::

Boštjan, kako špilajo mp3 prek optike? Na vseh speakerjih ali le v stereo načinu? Js razmišlam da bi priklopu na optiko, samo ne vem kje kupiti 3 metre optičnega kabla :\ pa če mp3 ne špila na vseh speakerjih potem ne vem a bi se odločil za tak priklop, ker večino cajta musko poslušam. Filmi so večinoma le ob vikendih. Ali pri optičnem priklopu lahko uporabljam pro logic za musko?

BTW: Kje si kupil kabel in kake dolžine?

LP
LP

boštjan ::

prek optike mi eni MP3 špilajo v stereo(colonia ipd),drugi pa v 5.1 večina techno.
ko je prek optike efekta ne moreš štimat na controlni ploščo od zvočnikov,je DIGITAL in to je to.
kabel dobiš v BB in njemu podobnim trgovinam.sam sem mel dovolj 1.5m in dal 2jurja.Pazi samo,ko ga boš kupoval,da sta oba kontakta kratka,ker sem vido še ene optične kable,kjer je en kontakt dugi,en pa kratki
Aja imam tudi jaz eno pitanje,kolko od vas,ki posedujete z-5500 upošteva opozorilo 60cm?
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

ganzi ::

Js ga upoštevam, to pa zato, ker sem itk želel sub postaviti med sedežne (za masažo:D ) in je tako že zaradi tega oddaljen od vseh naprv za teh 60 cm.Pa tudi v bližini računalnika nimam prostora za tako velik woofer. Zaradi tega pa imam take probleme s kabli ;(.

Boštjan kje si jih kupil? Js sm svoje tukaj in mi na računu piše le en let garancije, na njihovi strani pa 2 leti. Oz kam sploh nesti stvar na servis, ker meni so moji še kr sumlivi. Sedaj ko so priklopleni v protinapetostno zaščito ne poka v njih tako pogosto, vendar še vedno vsaj enkar dnevno neki poč v njih, da o brnenju iz basa sploh ne govorim.

Torej kje je uradni serviser, da jim vsaj mail pošlem pa vprašam za kaj se gre. Ker za toliko denarja mora špilat kot pač mora.:\


LP
LP

Zheegec ::

Eventus computers, pa kolikor vem naj bi imeli 2 leti garancije, 100% pa nisem.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

boštjan ::

kupil danes v BB2 v MB in garancija je 2 leti.nisem pa hotel kupit prek neta,ker se mi ne da jebat z pošiljanjem tega težkega hudiča,če gre kaj narobe.
No jaz mam woofer postavljen dosti bližje compu ot pa 60cm,pa še LCD je na vrhu(manj kot 60cm).Kaj se lahko v najslabšem primeru zgodi?
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

ganzi ::

Hm nimam pojma, mislim pa da magneti niso dobri za diske, pa katodnike. Samo mislim, da je teh 60 cm vzetih z rezervo in predvsem preventivno.:\

boštjan ::

tega se tudi najbolj bojim,da mi bo disk šel.ah bom že nekak si domislil kako postavit zadevo
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

ganzi ::

A bi bil tako prijazen pa sprobal kako je prek navadnega kablapri tebi, ker imava enako zvočno. Da bi poslušal a je očitna razlika, pa če ti v wuferju kej brni. K mene sam skrbi da pr men neki ne štima. Kadar so zvoočniki vklopljeni iz wuferja prihaja tako brnenje, sicer slišno šele ko se wuferju približaš, in postane še malenkost močnješe če povečš glasnost na 100% (seveda ta cajt nimaš kake muske :D ) Pri poslušanju pa se ne sliši nič, samo vseeno bi rad potrditev da je to vsee uredu.
Bil bi ti ful hvaležen če bi si vzel teh nekaj minut in prečekiral kako je pri tebi s tem.
Ali je brnenje pri navadnem kablu/optičnem, ter razlika na prvi "pogled".

Hvala!!
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ganzi ()

boštjan ::

juter bom,samo ko sem lesene geniuse mel,mi je isto potiho brnelo kot tebi zdaj in mislim,da je res analogna priključitev kriva oz. pač zvočna,ker zdaj prek optike ni nobenega pol glasnega ali sploh kakega šuma
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

ganzi ::

Hey!

Boštjan si kej počekiral mogoče? Mislim da bo kar treba dati drugo zvočno notri.:\
LP

boštjan ::

pravkar sem hitro sprobo in ja pre analognega priključka se sliši brnenje SUBa,ko ni muzike.seveda pa se to brnenje ne sliši,če je glasnost suba na tiho oz. moraš dat full na glas,da se sliši.
prek optike pa se to brnenje skoraj,da ne sliši,tudi če je SUB na full.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

ganzi ::

No pri meni kljub temu da vse dam na najtišje še vedno sliši rahlo brnenje, ki se res minimalno, ampak res minimalno poveča, če dam do fula naglas. No to recimo potem ni nič narobe.

Kaj pa kako pokanje v zvočnikih si opazil?

Hvala še enkrat ker si probal! ;)

LP
LP

boštjan ::

pokanje?a v SUBu al v vseh?med špilanje ali mirovanju?
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

ganzi ::

T0o je težko pojasnit gre za "pokanje" v navednicah. Opazil sem le v mirovanju. Zvok (ta pok :) )je podoben kot bi jih kar izvlekel iz elektrike.
Drugače ga ne znam opisat :(

LP
LP
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Logitech z5500, pomoč pri digitalnem načinu

Oddelek: Zvok in slika
382781 (2204) 2mlavric
»

[5.1] Logitech zvočniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19626766 (14022) psytoma
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14018112 (10448) sash69
»

dilema: zvocniki Logitech : z680 vs z5500??? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10911720 (7736) Seky
»

x-fi xtrememusic in katere zvočnike?

Oddelek: Kaj kupiti
81946 (1760) infiniti

Več podobnih tem