» »

[2.1] Katere Zvočnike?

[2.1] Katere Zvočnike?

billy ::

Z 2300 so v tujini okol 100E, tako da so samo pri nas tako dragi.

Kato ::

Za 100 € so pa to pomoje dober nakup. Dino dj jih ima mislim da za 28 k, taka cena je tudi v pelugi.

billy ::

Da ne omenim da so jih na amazon imeli za 40 $... fak ne :)

peluga ja..ampak jih nima na zalogi, pravtako skoraj nobena štacuna v avstriji razen MM in saturn, kjer pa je cena blizu 150E

r98 ::

Ce kdo ve za "boljse" 2.1 racunalniske zvocnike kot so Logitech Z-2300 2.1 THX 200W RMS naj mi prosim napise. Zazeljeno je, da se dajo kupiti v Sloveniji. So mogoce ti boljsi Creative Cambridge SoundWorks® MegaWorks® THX® 2.1 250D ? Slisal jih nisem, tko da ne vem. Sedaj imam Genius 5.1 Home Theater 120W, ki so mi dobri zvocniki, ampak bi sel nazaj na 2.1.

Bose Companion 3 so pomojem boljši in so tud dobavljivi v Sloveniji,so pa tud precej dražji.

kuglvinkl ::

Kaj pa Lansigovi FX serija? IIRC stanejo okoli 40k.
Your focus determines your reallity

sidney ::

khm.... za 20 + jurjrv bi rajs kupu 5.1 ... no kaj pa kaj dobrega za 10- k sit ... izbire je precej ... no naj bi meli dober zvok ( pa ne za audiofile) pa vec vhodov ... za nekaj komponent ?????
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

Zheegec ::

@kuglvinkl: Če bi rad DOBER zvok (neverjetno dober za ta denar) dobiš za 35K Harman Kardon Soundsticks2 2.1 sistem. Zvok neprimerno boljši od Logitech/Altec Lansing/ostalo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Kato ::

No ja težko verjamem da so boljši od Altec Lansing FX serija, res pa je , da zgledajo zanimivo.
Kako to veš, a jih imaš, a si jih poslušal, ali si samo kakšen review prebral?

psychoshorty ::

@KATO

Lahko samo potrdim besede od Aliena3001. Posedujem jih sam in so za tale denar mislim da najboljsi v kriteriju / price - performance. Vceraj sem bil na obisku v MM in so mi skoraj oci ven padle, ko sem videl ceno za te zvocnike: 199€. Jaz sam sem jih dobil za 27k. Za ta denar ni boljsega.

Kato ::

Soundstiki so 35 tisoč v bofu torej kar konkretna razlika napram H.N. Čeprav ne morem verjeti, da imajo boljši zvok od MX5021e, ki jih imam jaz. :D

l.p.

Wox ::

Da ne bom novega topika odpiral... a ve kdo, kje bi lahko nabavo tele zvočnike: Klipsch ProMedia 2.1? Po možnosti v Sloveniji ali pa Graz tudi pride v poštev. Distributer vem da je na Dunaju. Samo če kdo ve, v keri trgovini v Grazu ali Sloveniji bi se jih dalo kupit.
Commodore 64

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wox ()

Kato ::

V Sloveniji jih ni, jaz sem te tudi iskal , drugače pa že če samo slediš temu linku , ki si ga sam dal boš videl, da so dobavljivi v Avstriji:D , morda tudi v Italiji(nisem pogledal).

klik

DISTRIBUTOR- AUDIO TUNING VERTRIEBS GMBH
MARGARETENSTRASSE 98
WIEN (VIENNA), 1050
AUSTRIA
PHONE: 015-4485800
FAX: 015-44858033
http://www.audiotuning.com/

Po kartkem pregledu njihove strani nisem našel prav teh, ki jih ti hočeš imajo pa nekaj njihovih izdelkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kato ()

Wox ::

@Kato: Ja, sej vem. Samo oni so distributer, ne pa trgovina na drobno. Kakorkoli že, jih bom jutri poklical. Upam da majo kakšno tajnico, ki obvlada angleško. Ja pa ona njihova stran je čist neinformativna.
Commodore 64

glinik ::

ALIEN3001,

Povej mi prosim kaj ti je pri teh Harman Kardon zvočnikih 2.1 všeč? Res me zanima tvoje subjektivno mnenje ... Zvočniki so narejeni, kot neka meduza z dvema lovkama. :D :D :D

To je mogoče za kako pisarno ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Zheegec ::

Hja, pač primerjal sem vse mogoče zadeve in za to ceno kot očitno dobiš te H.K. so res best buy glede na kvaliteto.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

glinik ::

Jim bom naslednjič ob priliki vzel pod drobnogled ...

Ampak kolk sem slišal na prvo uho, hmmm ... je to bol bogo. Za ta denar imaš res kup bolših sistemov. Logitech dela izjemne 2.1 sisteme.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zheegec ::

Primerjaj zvok Z-2300 za ~40K in teh Harman Kardon, razlika je občutna, seveda v prid H. K.; je pa res da niso tako glasni, je pa zvok zelo dober.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mare4444 ::

a kdo pozna zvočnike herkules 2.101? a se jih da dobiti v Sloveniji?

p4 ::

ok vsi govorite o 2.1 zvočnikih za 20k+ ...kaj pa T3030 ? ima kdo izkušnje z tem modelom?? v funtechu jih imajo za 11.900 .... ali pa morda P380 2.1 ... če ma kdo ikušnje znjimi naj prosim pove..ali se splača dat še tistih 10k zravn al običajen uporabnik ne opazi razlike pri gledanju DVDjev :)

Fatboyslim ::

P380 so najboljši zvočniki do 10K. Igrajo skoraj tako dobro kot kakšni logltechi za 20K 8-O

p4 ::

torej se mi ne splača dat dodatnih 10k ne? :) hvala! še eno vprašanje...ali je dovol za te zvočnike onboard sound kartica ki je na ASUS a8n-e ? al morm kej posebnga kupovat?

Fatboyslim ::

Mislim da je tista onboard Realtec-ova zvočna čisto dovolj za "vsak" 2.1 sistem

_Alien_ ::

Mene je tudi zanimalo,če je ta zvočna na ASUS A8N-e dovolj za Logitech z-2300 ker jih nameravam kupiti.
Hvala za odg.

Lp
Asus A8N-e AMD64 3000+@2500 2x512MB ram 8600GT Sonic 690/890 160Gb NEC AD-7170A

carlito149 ::

Ali ima kdo Logitech x-230??Kako ste zadovoljni?
A bojo v redu špilal na integrirani zvočni?

Fatboyslim ::

:\ Onboard zvočne so čist ql za vsak 2.1 sistem, tiste 5.1 pa tudi za 5.1.
Razlika med dražjimi in temi zvočnimi je da te bolj obremenujejo računalnik (ampak je tudi to skoraj neopazno) in imajo slabše efekte.
Prav tako niso primerne za studijske zvočnike ali kakšna snemanja. Dobro se obnesejo le pri poslušanju glasbe igranju iger gledanju filmov.

Zheegec ::

Zvok na boljših zvočnih karticah je definitivno dosti boljši (sploh bas), seveda imaš pa potem tudi strojno podporo za razne EAX, Dolby Digital in tako naprej, tako da razlika je kar precejšnja, sploh potem ko sam sprobaš zadevo :D
Je pa res da med zvočno za 5K pa 10K ni velike razlike, kakšen X-Fi je pa le druga stvar 0:)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

ynos ::

Glede integrirane zvočne.

Jaz sem danes sprobal z-2300 na mojem HP laptopu nx6125 in zvok je sicer ok, ampak šuma je odločno preveč. Pri 70% glasnosti se že pojavi pšššššššššššt, pri malo večji glasnosti pa se sliši že piskanje.


Zato bom v roku enga meseca kupil zunanjo audigy 2nx.

zvočna je: "Conexant AC '97 CODEC, Integrated 16-bit Sound Blaster Pro-compatible audio" na ATI-jevem "ATI RADEON XPRESS 200M".

carlito149 ::

Zvočniki bi lavfal na zvočni ki je vgrajena v IBM r50e, tako da nimam pojma kakšna je8-)

Fatboyslim ::

16-bit Sound Blaster

A 16bitni zvok še obstaja?

Drugače pa ni logike priklapljati kvalitetne zvočnike, na prenosnika, zato ker prenosnik pač ni namenjen za to :\

flipflop ::

Če ne pa kupi zunanjo zvočno kartico pa je problem rešen?

Fatboyslim ::

Saj se da kupiti zvočna posebej za laptope :\

Fatboyslim ::

Naprimer kaj takega

Zunanje pa kupujte le če je firewire - USB zvočne ustvarjajo preveliko latenco, poleg tega pa nekatere zunanje zvočne potrebujejo lastno napajanje, kar pa ni ničkaj mobilno :\

Zgodovina sprememb…

glinik ::

Hehe, zakaj ni to mobilno? A zvočniki npr. Z 2200 pa so mobilni??? :D Če imaš 1 dozo, še najdeš kakšno drugo ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

flipflop ::

Jst mam Live 5.1 zunanjo na USB in mi je čisto v redu.

ynos ::

Vglavnem strinjamo se, da bom veliko pridobil, če bom na svojega laptopa in z2300 priklopil Audigy 2NX (ali pcmcia)?

Rad bi si uredil izkoristil zvočnike kolikor ponujajo.

Vglavnem....razliko bom opazil? Pa recimo, da sem bolj človek z dobrim posluhom, kot pa človek s sokoljim vidom.:D

Fatboyslim ::

Če vtakneš v laptopa, boš mnogo pridobil, npr. 24bitni zvok, manj šuma, boljši procesor itd.

Po moje je za laptopa bolj primern Notebook varianta kot pa NX, zato ker USB ustvarja latenco (časovni zamik- še posebej pri zahtevnejših aplikacijah) ter bolj obremenjuje procesor; da ne govorim o tem, koliko več energije ti bo zunanja karta porabila:\

ynos ::

Kaj pa če mislim uporabit zvočno kartico predvsem kot center za domače ozvočenje? V tem primeru bi mi tudi prav prišel priloženi daljinec zraven 2NX.

Poraba mi ni pomembna ali mobilnost.

Fatboyslim ::

Potem raje NX :D

Fatboyslim ::

Ali pa ke najdeš kakšen poceni EXTIGY

sauerkraut ::

zanima me kateri zvočniki so boljši:

Creative I-Trigue 3400 2.1

ali

Logitech Z-4e 2.1.

po izgledu sta mi pba dobra in cena je skoraj ista. zanima me kateri ima lepši zvok in boljše lastnosti?

Kato ::

Ja za zvok ti težko povem slišal sem samo Z4 in je soliden , sem pa videl oba kompleta in tegala Creativoga kompleta nebi nabavil ker zgleda tako kot, da bi ga dobil s pralnim praškom. Pa Z4 ima močnejši bas.

L.p

-Jani- ::

Js mam Z4 in jih lahko samo priporočam; super zvok (že na onboard SB), dovolj moči (za manjšo sobo sploh) - sam imam nastavitve pri poslušanju glasbe večinoma zmeraj na polovici (tako zvočniki, sistem, kot tudi Winamp glasnost) in je dovolj, bas imam na četrt.
Od glasbe poslušam rock in zelo dobro zveni; zvok je nasploh poln in kvaliteten - čeprav zaslediš (večinoma) samooklicane 'strokovnjake', ki bodo tolmačili, kako recimo Logitech ni za rock sploh in ne kupovati ... blabla :\ (sicer pa se tudi poigraš z nastavitvami SB, če ti kaj ne paše - zraven sem nabavil Audigy 4).
Prej sem imel onboard SB in zvočnike "za jurja". Razlika je zelo in mi vsekakor ni žal nakupa.
Zelo lepi na pogled - bas bi človek kar na mizo postavil :D , kul je izboljšani daljinec (napram Z3), ki je zdaj popolnoma funkcionalen, izboljšana je tudi logistika kablov (dovolj dolgi, ločen priklop - ne drži se več vse skupaj).

Creativovih še nisem slišal in o tem ne bom sodil, Z4 pa vsekakor priporočam.

Pozdrav

Nande ::

Pozdravljeni!
Tudi jaz se odločam za nakup Logitech Z-4e 2.1 zvočnikov, pa me vseeno zanima, če so Z-2300 res toliko boljši...glede na to, da so dražji za cca. 15k SIT...:\
Je mogoče kdo naredil kakšno primerjavo oz. je kje zasledil kakšen primerjalni test...?

LP!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nande ()

sid911 ::

Malo pomoči bi jaz tudi potreboval. Odločam se namreč za nakup 2.1 zvočnikov. Ne rabim kakega zelo kakovostnega zvoka ( sploh ne bi slišal razliko po moje) namen mam dati nekje do 8 jurjev. Torej kaj sploh rabim: 2.1 sistem, prioriteta je glasnost ( da preglasim sosedove zvočnike in po potrebi tudi njegovo harmoniko, posamezne izpade drugih sosedov,...( v študentskem domu)) Placa za 5.1 sistem NI edino 2.1 sistem pride v poštev.
Gledal sem pa naslednje zvočnike:
Zvočniki 2.1 46W RMS Econo C051
Zvočniki 2.1 30W RMS Econo C055
Zvočniki 2.1 28W RMS Labtec Pulse 485
Zvočniki 2.1 17W RMS Logitech S-200 OEM
Zvočniki 2.1 9W RMS Creative SBS380

kateri bi bil najbolša izbira? A je sploh kaj za izbirat v tem cenovnem rangu ali naj raj vzamem kar je najceneje?
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Kato ::

Če hočeš preglasit sosede potem vzami tiste ,ki imajo najvišjo deklerirano glasnost , jaz bi v tem cenovnem razredu vzel ali tiste prve ali pa druge , prvi imajo dalinca ki je kr koristna zadeva, tisti beli pa zelo lepo zgledajo, tako da izbira je tvoja , verjetno med njimi ni velike razljike.

glinik ::

Jaz ti predlagham, da si nabaviš sebi najlepše. Kot si že omenil, neke hude kvalitete v tem rangu ni. Če jih že ne boš poslušal, boš jih vsaj gledal vsak dan. :)

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

baker ::

Kere zddej od teh zvočnikov za poslušanje glasbe (vse zvrsti) in gledanje filmov?
-ALTEC LANSING CS21E
-Altec Lansing MX 5021e
-Logitech z-2300
soundsticks so mi pa grdi pa še glasni verjetn tud niso zlo :P

Zanima me mnenje nekoga, ki je slišal vsaj 2 od teh treh modelov.
Pa k pravte da so altec bolj za musko, a za filme pol niso primerni (ker jih gledam kar veliko).
A ma altec dost glasne base?

hvala

Kato ::

Jaz imam MX 5021e in so res odlični, sem pa poslušal tudi te od Logitecha ,ampak mi zvok ni bil všeč res, da imajo orenk bas ,ampak po moje so precenjeni. CS21E se mi pa zdi ,da imajo gumb za glasnost ali pa morda samo za bas kar na woferju in ne na zvočniku.

ynos ::

Poslušal vse tri. TRenutno imam doma z-2300 in Altec VS4121.



Za filme so definitivno najboljši z-2300. V monitorju enkrat je bil vzporedni test vseh teh zvočnikov in si lahko tam prebereš.


CS21 imajo prešvoh bas. Razen, če misliš samo klasiko poslušat. Enako 5021e. JE pa baje lepi zvok, pri Nekaterih zvrsteh muzike.

JamesBond ::

Z-2300 so neverjetno močni zvočniki. Prava pošast. Jaz sem bil osupel ko sem jih prvič slišal, edino zvok pač ni ravno prva liga, predvsem zaradi švoh srednetoncev, pa ko sem dal en malo bolj agresiven metal gor je pri par komadih na določeni točki bas "zatorkiral". Kaki Harman Kardon, ki so tukaj omenjeni, imajo sicer oh in sploh kvaliteten zvok, ampak po moči pa se niti približno ne morejo primerjati. Logitech bi jih verjetno na pol glasnosti tako preglasili, da se jih sploh slišalo nebi :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zvočniki

Oddelek: Kaj kupiti
232472 (2029) bluefish
»

2.1 zvočniki, 100-200eur?

Oddelek: Kaj kupiti
272909 (2530) Spajky
»

zvočniki 2.1

Oddelek: Kaj kupiti
52787 (2625) Jeremias
»

Katere zvočnike kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
61965 (1895) bond007
»

Katere računalniške 2.1 zvočnike tja do 15.000?

Oddelek: Kaj kupiti
202083 (1606) dxx

Več podobnih tem