» »

[5.1] multimedijksi zvočniki 10k - 30k SIT

[5.1] multimedijksi zvočniki 10k - 30k SIT

1
2
3 4

liverpool123 ::

Ok!ampak lepo vas prosim XORO HXS 531????Kaj pravite???

http://www.xoro.de/product/HXS531.prod
my ass

ge ::

@liverpool123:

sem pa pravkar tole našen prek Googla (sory je pač iz neke YU strani):

QUADRO 5.1 HT-500 (subwoofer + 5 sat.)
100 W RMS subwoofer, 40 W RMS sateliti
Opis:
Pojačalo:
Frekvencijski raspon: 250Hz-20kHz
Izlazna snaga: 40 W
Subwoofer: 100W
Odvajanje kanala: 70dB
Ulazna osetljivost: 500mv
Odnos signal-šum: 85dB
Zvučnici:
Sateliti:
Snaga: 40W RMS
Frekvencijski raspon: 250Hz-20kHz
Impedanca: 8 ohma,
Osetljivost (1W/1m): 87dB
Subwoofer:
Snaga: 100 W
Frekvencijski raspon: 38Hz-300Hz
Impedancija: 38Hz-300Hz
Osjetljivost (1W/1m): 87dB
FM antena ulaz 1x
AM antena ulaz 1x
3xSTEREO
Surround ulazi
Audio ulazi 4 x

-kot kaže ni optičnega vhoda

LP
Ge

Reloaded ::

Kaj pa logitech Z-560 (sicer je 4.1) pri comtron-u in funtech-u???
Po moje kar dobra zadeva.:D
Reloaded!!!

iglavc ::

Zdravo

Zanima me, na kakšen način in kateri je najboljši, da lahko podaljšam kable za zvočnike Genius SW-5.1 Home Theater in kako jih podaljšaš.

Hvala za nasvete.

LP

urkoman ::

@iglavc
Kupi narejen kabel z banancami (chiche) ma sej ves kaj mislm. Na eni strani mosko bananco na drugi strani zensko.
Na originalu imas mosko bananco, ki jo vtaknes v zensko... kar ti je pa ostalo na ta dolgem kablu pa vtaknes v ojecevalc.
To pa res ni blo tko tezko

lp u.
Urko Žurko

Fury ::

Ce si mislu kabel od ojacevalca do zvocnikov potem samo pejt v eno trgovino s tem in kupi kabl in ustekaj :) Poskrbi samo, da bojo kabli do sprednih zvocnikov enako dolgi in od zadnjih isto :)

gappee ::

Kaj pa teli...v čem bi bla najbolj vidna razlika od tega Geniousa k ga vsi priporočajo?

Creative i-Trigue 5600 5.1
41.417 SIT

Mam pa sobo veliko 3x2. Najprej sm sicer mislu vzet 2.1 sistem ampak baje se da dost vredu 5.1 dobit za tak denar. Zanje mislm dat do 40k.

Nove zvočnike pa kupujem zarad Reasona, muske-mp3, pa filmov. Tastari mi že neki ne delajo več dobr.
Gappee

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gappee ()

gappee ::

Hmm...noben še ni slišu teh zvočnikov? :\
Gappee

e-marko ::

Jaz bi tudi potreboval mnenje.
Odločam se med Xoro HXS 531

in Xoro HSS 512.


Podatki za Xoro HXS 531:
Nizkotonec 60W in sateliti 25W.
Frekvenčni odziv, izhodna moč 150Hz-20KHz

Podatki za Xoro HSS 512:
Nizkotonec 80W in sateliti 25W.
Frekvenca 150Hz-20KHz, nizkotonec 40Hz-130Hz

Če se komu ljubi klikniti na zgornja linka in malo podrobneje pogledati specifikacije.
Vsak nasvet dobrodošel. Sam se bolj nagibam k modelu HSS 512.
Oboji zvočniki so leseni.
Priklopil pa bom DVD/Divx predvajalnik, ki ima analogne 5.1 izhode (poleg koaksialnega DD izhoda).

LP
...somebody, somewhere...

e-marko ::

Gappee, menda noben ne bere te teme. Samo tisti, ki rabimo pomoč.:)

LP
...somebody, somewhere...

gappee ::

Vidm :D ja uni k obvladajo, je ne rabjo. ;) Zdej sm kr Geniousa kupu. Bom reku: tko tko...bolš pa je kot prej 0:) za filme je res dobr.
Gappee

MEDENA ::

Kaj menite o LABTEC zvočnikih ????

MEDENA ::

Ste videli kok so GENIUS 5.1 HOME THEATHER poskočili gor ?

bond007 ::

Na mimovrste so že dolgo okoli 24 jurjev. Pa so bli že okoli 30k sit

MEDENA ::

ne na mimovrsti so šli za 1000 sit gor...bili so 23700 + ptt...zdej pa 24500 + ptt....v glavnem jaz te prodajam še vedno med oglasi :)

bond007 ::

Eh to so taka mala nihanja cene. Ponavadi kakšne stvari pocenijo med vikendom, potem pa gre cena nazaj gor. Drugače so bili ti zvočniki kake pol leta nazaj še cenejši. Takrat, ko jih je punca kupila so bili 23300 + free PTT.

madmitch ::

Da ne bom odpiral na novo in prebiral 200 tem; katere 5+1 zvočnike za Yamado 6700, nič prav pretresljivega ne rabim. Kolikor sem videl rabim nekaj kar ima ojačevalec že vgrajeno.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

[AH] ::

Odločam se med Xoro HXS531 in Genius SW-5.1 Home Theater Wood. Odločil bi se za Xoro sistem, ker ima aktivni SW ampak se mi zdijo večji od genius. Nikjer pa nisem zasledil dimenzij in me zanima ali ima kdo podatek o dimenzijah enih in drugih.

lp
[AH]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [AH] ()

e-marko ::

Po moje je vsekakor bolje, če so zvočniki nekoliko večji kot pa premajhni. Sploh če so v nekem istem cenovnem rangu.
Tukaj pa imaš podatke za Xoro-531:

Nizkotonec (W x D x H) mm 200 х 320 х 400
Spredaj mm 168 х 220 х 155
Center mm 400 х 150 х 140
Surround mm 150 х 150 х 180
Teža 23.5kg

Upam, da se odločiš za Xoro, ker tudi sam kupujem (kot vidiš nekaj postov višje) zvočnike in se nagibam k Xoro HXS-531 ali pa HSS 512.:)

LP
...somebody, somewhere...

[AH] ::

V čem je bistvena razlika med Xoro HXS-531 in pa HSS 512, ker vidim da se v ceni razlikujeta za nekaj jurjev.
lp
[AH]

e-marko ::

Model HXS so leseni, HSS pa leseni in oblečeni v umetno maso. 512 ima LCD zaslon in malo lepši globokotonec (po moje:P ). Tudi pilot je bolj "zrel". Pa celi izgledajo malo bolje. Sicer pa jih še nisem videl v živo... Imam navodila in tehnične podatke v pdf formatu od obojih zvočnikov. Jaz sem jih dobil od uvoznika. Lahko jim pišeš (nfo@izid.net) in ti pošljejo po mailu. Ali pa ti jaz pošljem.

LP

EDIT: Tukaj si lahko snameš oba pdf-ja: HSS_512_SLO in HXS_531_SLO.pdf
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

bozicek ::

Se dobro da sem malce sem pogledal.
Odlocal sem se za Genius, katere sem ze slisal pri kolegih in sem bil zadovoljen (razen z basom).
in sedaj vidim te Xoro 531 malce visje. In sta celo v istem cenovnem razredu.
A jih se noben ni kupil, da pove vtise?

Malce butasto vprasanje? A se jih da priklopiti na racunalo?
Darila letos samo za poredne

merihuana ::

A ma kdo izkušnje s temi zvočniki:\ ?Zvočniki Creative i-Trigue 5600 5.1
link
Meybi si jih bom nabavu:)) pa a rabm zočno kartico pa če veste za kkšn radio da nanga prklučm tole zadevo.A lahka diskmena prklopm?:)

Zgodovina sprememb…

MTm2H37rqt7B ::

Danes kupil Genius SW5.1 za 25k v BigBangu... morm rect kapo dol... dnevna soba je velka 4 x 7 (+kuhna+predprostor) pa zlo lepo nafilajo sobo z zvokom. Priporocam:D

merihuana ::

A ma kdo izkušnje s temi zvočniki:\ ?Zvočniki Creative i-Trigue 5600 5.1
link
Meybi si jih bom nabavu:)) pa a rabm zočno kartico pa če veste za kkšn radio da nanga prklučm tole zadevo.A lahka diskmena prklopm?:)

eaglexp ::

Genius zvočniki Surround SubWoofer 5.1 Home Theater EnaA cena: 25.998,00
te ti proporaočam, jih mam okoli eno leto delajo odlično. takrat ko sm jih kupu jo bli 28k, tabujs zvočniki za tako ceno čene pa kere od logitecha nevem:)

merihuana ::

Maš še bolše zvočnike!!!sej sm napisu!!!glej moj komentar gleg gor:\ :\ :D

bobby ::

Genius zvočniki Surround SubWoofer 5.1 Home Theater prodajam, če koga zanima. so še 9 mesecev v garanciji, delajo ok. selil sem se pa jih praktično ne morem nikakor postavt, da bi mel vseh 5 aktivnih in da bi bilo ok. je**t ga, premejhna soba,..
če je kdo zainteresiran,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

BogyX ::

Malo pozno sem zagledal to temo.

Je kdo kupil XORO zvočnike? Kateri model in kako je zadovoljen?

Razliak med modeloma:

hss 512 ima dekoder za 5.1 zvok že vgrajen, kar pomeni, da lahko tudi preko stereo vhoda pošleš signal, ki je kodiran in bo igralo 5.1

hxs 531 dekoderja nima vgrajenega - torej kar dobi na vhode (5.1 vhode) bo predvajal in če bo to stereo bo pač stereo. V hlavnem potem more prit že not razkodiran 5.1 signal, če želiš pravi 5.1 zvok.

Me pa zanima kako igrajo - kvaliteta zvoka in če kaj poči, ko jih vklučiš ali izklučiš?

Hvala in lep pozdrav.
Bogdan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BogyX ()

e-marko ::

Jaz sem naročil HSS 512 in bi jih moral dobiti ta teden. Ko dobim, seveda javim kako se obnesejo.
Sicer sem gledal tudi Geniuse, ampak to ni to. Se mi ne dopadejo preveč. Pač stvar okusa.

Pokati ne bi smelo, ker v navodilih je napisano, da imajo nek sistem (kaj pa vem kako se pravilno reče), ki to preprečuje. Poglej tisti pdf, ki sem ga prilepil malo višje (slo navodila).

LP
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

BogyX ::

Super - poročaj prosim kako boš zadovoljen.

Bom pogledal še tisti PDF.

Hvala in lep pozdrav.

Bogdan

e-marko ::

Zvočniki baje pridejo v slo ponovno nekje 25. t.m.. Tako, da bom moral še malo počakati. Seveda javim takoj, ko jih dobim.

LP
...somebody, somewhere...

LexLuthor ::

@ e-marko

Kakšna pa je cena teh Xorotov?

e-marko ::

29k sit z dostavo.

LP
...somebody, somewhere...

LittleDevil ::

Katere se trenutno splača vzet za tam okoli 20-30k 5.1 sistem?

Hvala

LP

BogyX ::

e-marko - kje si jih pa naročil?

Hvala in Lp
Bogdan

e-marko ::

mimovrste

LP
...somebody, somewhere...

Reddmen ::

Jz tut razmišlam o teh Xoro zvočnikih in me zanima če se da njih direkt na zvočno prklopt in kako je pr teh hi-fi zvočnikih a laufa EAX na njih pa druge creative zadevce...

e-marko ::

Odvisno od zvočne kartice ali imaš prave izhode. Drugače pa bi menda tako rabil adapterje iz teh chinch na mini jack (upam, da sem prav napisal tole...).
Ne bi smelo biti problema.
Žal pa še zvočnikov vedno nisem prejel. Grrr! Baje so komaj prejšnji teden prispeli v Koper, sedaj pa še urejajo papirje...
Malo me še j.....o, pa bom zahteval dodatni popust ali pa vse skupaj odpovedal!

LP
...somebody, somewhere...

Reddmen ::

Audigy 4 ---creative

Kato ::

Kaj pa tile, jih je že kdo slišal igrat, pa kako se to kaj obrestuje 5.1 sistem brez zadnjih zvočnikov?



V jae-ju so 26.500 sit

Garfield_teh ::

A mi lahko nekdo k ma doma Genius SW-5.1HT, pove kakšna je odzivna frekvenca Woofer-ja? A je ta podatek pravilen: Woofer: 80Hz ~ 18KHz, a ni 80Hz za woofer mau previsok? imam tudi podatek, da zvočniki igrajo tako kot da bi jih zapru v sod, a lahko še to kdo komentira (vsi jih samo hvalite).

Fury ::

Ta podatek je prej za satelite kot za subwoofer? Ne vem kako subwoofer lahko zaigra 18khz :) Jest sem jih kupu ze vec kot 2 leti nazaj pa mi se zmer spilajo cist brez problemov. Zvok se mi zdi povsem zadovoljiv. Za tako ceno za 5.1 sistem je odlicen. Ce si pa avdiofil se ti bojo zdel pa povprecni pomoje (cist po kvaliteti, ce ne gleda price/performance).

Tocnih frekvencih razponov ti ne morem napisat ker niso nikjer napisani na zvocniki (vsaj jest ne najdem). Sem pa na parih sajtih prebral, da nej bi mel sateliti lame sound ker so brez tweeterjev ampak ne vem ce ni to za kaksno drugo verzijo ker jest MAM tweeterje in lepo pojejo visoke tone :)

Edit:
Na enem sajtu sem najdu recimo te podatke med specifikacijami
Subwoofer: 10HZ-300kHZ
Center in sateliti: 30HZ-20KHZ

Sam to je pomoje itak vse kr neki k folk na pamet pise :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fury ()

kemma ::

bozicek,
napisal si da si bil zadovoljen z vsem razen z bassom???

Zanima me kaj je z bassom narobe (igra previsoko/prenizko, pači zvok, itd.)

Kar se pa tiče tehničnih podatkov, ki so podani, ti podatki ne morjo bit tapravi (10 HZ-300HZ). In spodnja in zgornja meja je čudna, ker bi kvaliteten bass imel frekvenčni razpon od cca. 20HZ do 140HZ.

LP

Fury ::

Sej sem napisu zgori da je verjetno BS :)

Kar se mene tice so basi drgac cist ql. Sam nism jest nek profi :)

Garfield_teh ::

Link: http://www.com-shop.com/article.asp?Art...

Me prou zanima od kje jim taki podatki, k jih majo na strani; odzivna frekvenca: Woofer 80Hz ~ 18KHz, Sateliti 120Hz~18KHz in nato še
frekvenčni razpon: 10Hz - 18kHz.

LP

Fury ::

LOL :)

Aja.. pa glede tweeterjev - zadnji zvocniki jih nimajo sem se spomnu :) Sam muska itak spila sam skos woofer pa spredne tri pr men (mam tko nastiman).

e-marko ::

Samo za informacijo, če koga zanima... Dobil sem Xorote in jih tudi že poslal nazaj.
Ja, shit happens.:\ Saj sami zvočniki so super, moči dovolj, woofer ogromen, malo slabo berljiv LCD v modri barvi, vse funkcije preko daljinca, vsi zvočniki precej veliki in z visokotonci... Ampak v mirovanu se je tako na meter slišal transformator. Rahlo brnenje. Po vklopu pa se je to brnenje slišalo v nizkotoncu in centralnem zvočniku. To tudi brez kakršnegakoli priklopljenega vira zvoka. Če sem gledal kakšen film bolj po tiho sem skozi slišal to brnenje zraven in ni bilo za zdržati. Pa tud vsakič ne mislim od zadaj ugašati z glavnim knofom, ko pogledam film...
Sem sedaj ravno privlekel domov Geniuse 5.1 iz Big Banga za 25.000 sit.
Upam, da ne bom razočaran. V trgovini nisem slišal nobenega brnenja, vendar je tam bolj hrupno. Javim zvečer kako se kaj obnesejo in če jih bom obdržal.:P :)

LP
...somebody, somewhere...

bozicek ::

kemma: Bas je v redu ce normalno poslusas. Ce bos pa oreg privil naglas se pa kar izgubi. Ni vec suvanja
Darila letos samo za poredne

e-marko ::

Na eni češki strani sem med drugim našel tele podatke:
nizkotonec 10–300 Hz in sateliti 30–20 000 Hz.
Res ne vem zakaj ne morejo na uradni strani napisati kakšen podatek več, da ne bi toliko ugibali...

LP
...somebody, somewhere...
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere 2.1 zvočnike?

Oddelek: Kaj kupiti
252597 (2083) Amadeuss
»

Nakup 5.1 zvočnikov, če imam zvočno Creative sound blaster 5.1 live!

Oddelek: Kaj kupiti
282464 (1726) Tic
»

katere zvočnike ?

Oddelek: Kaj kupiti
333219 (2486) amper
»

Genius ali Logitech 5.1 zvočnike (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
666707 (5587) boštjan
»

Zvočniki: 5.1 ali stolp?

Oddelek: Kaj kupiti
222702 (2127) xabre

Več podobnih tem