» »

[2.1] Katere Zvočnike?

[2.1] Katere Zvočnike?

Nande ::

Je morda kdo že "slišal" Altec Lansing VS4221?

Fizikalko ::

Ravnokar kupil Altec Lansing 5021. Super zadovoljen, sploh ne morem verjet, da se muska lahko tako dobro sliši na tako poceni zvočnikih. Genius in Logitech se lahko mirno skrijeta. Hvala za nasvete (ki sem jih, na srečo, upošteval).

MEDENA ::

140€ je zate poceni? 8-O

Fizikalko ::

Za tak zvok je izjemno poceni.

Kato ::

Men se zdijo tud poceni jaz jih imam že kakšno leto, dal sem okrog 160 € pa sem ful zadovoljen , edino mal šumijo ampak med poslušanjem tega ne slišiš.

igor0203 ::

Eh Medenko, Medenko... :D

MSMouse ::

Mene zanima če je kdo slišu igrat zvočnike Altec Lansing CS21E. Če jih je kdo nej mi prosm čim prej to sporoči

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MSMouse ()

glinik ::

Tile Altec Lansing 5021 so že videt zelo dobri zvočniki. Eni redkih zvočnikov, pri katerih inžinerji niso pozabili na srednjetonsko področje. Večina glasbe je prav v srednjetonskem področju ...

Mogoče lahko dam namig vsem tistim, ki želijo za malo denarja karseda dobre zvočnike. Dajte pozornost na satelite. Ti naj bodo čim večji in vsaj z dvema enotama, se pravi visokotonec in srednjetonec.

Kakšni Altec mx5020 bi znali zanimivo igrati v svojem razredu.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

MSMouse ::

aja pa tist k jih je nej pove kakšn zvok se mu zdi

kuglvinkl ::

Sem nabavu nov Altecov sistem, FX 4021.

Samo zmontiral, resno še nisem preizkusil.

Fizikalko ::

Kje si ga pa kupil?

ynos ::

Men se zdijo tud poceni jaz jih imam že kakšno leto, dal sem okrog 160 € pa sem ful zadovoljen , edino mal šumijo ampak med poslušanjem tega ne slišiš.



Ti zvočniki ne bi smeli šumeti. ;) THX certifikat. Šumijo ti verjetno zaradi preslabe zvočne kartice...kablov....ali kaj podobnega. Če pa so res zvočniki krivi, pa jih nesi na servis.


Probaj povezat s kakim kvalitetnim ojačevalcem.

Fizikalko ::

Šumijo, šumijo. Ampak ne moti.

kuglvinkl ::

A mene sprašuješ? Pri JAE.

Hotu sem nabavit CS, ker jih ne delajo (menda) več, sem se že odločil za tvoje MX, no, potem pa gledam mal Altecovo stran, in vidim, da so izdali te FX, vprašam in grem iskat.

Kato ::

Ti zvočniki ne bi smeli šumeti. ;) THX certifikat. Šumijo ti verjetno zaradi preslabe zvočne kartice...kablov....ali kaj podobnega. Če pa so res zvočniki krivi, pa jih nesi na servis.


Ni nič od tega ,kartico imam X-fi extreme music, kable sem pa tudi zamenjal za ene zelo dobre pa ni razlike, sem pa priklopil ene stare JPW bookshelf zvočnike in ni bilo šuma pa tudi zvok je nekoliko lepši (sam kaj ko nimam placa) No sej me sploh ne moti ,da šumi važno je le da zvok ni popačen in tu ga lahko naviješ do konca pa bo zvok (prav sumljivo) nespremenjen. Drugače sem pa že pred nakupom vedel za to, bral sem teste in so poudarili to. Sem pa ugotovil kako se znebiti šuma , samo malo ambient musike in to je to.:D

kuglvinkl ::

Mene je šum pri VS4121 totalno vrgel iz pantov.

SCHalko ::

Jaz imam že dobri dve leti MX 5021 in mi od prvega dneva šumijo. Šum se sliši pri nizki glasnosti oz. če so vklopljeni in brez signala. Mene to moti, zato jih izklapljam, če ne poslušam glasbe. Šum se pojavlja verjetno zaradi "digitalne" nastavitve glasnosti. Drugače so pa to fenomenalni zvočniki in mi še danes ni žal, da sem jih kupil - pa sem dokaj zahteven poslušalec.

Fizikalko ::

Daj na "mute" vse, razen Wave/Mp3. Vsaj pri meni precej zaleže, če skenslam Line-In.

Kato ::

Pri meni to ne deluje,a imaš zvočno na plati?

Fizikalko ::

Ne, mam SB Live! 5.1.

Nande ::

Sem nabavu nov Altecov sistem, FX 4021.

Hm, kar dopadljivi zvočniki... Čakam na oceno...;)

Lp!

SCHalko ::

Zgleda, da nisem dovolj jasno napisal. Zvočniki šumijo sami od sebe, tudi če imam glasnost na minimum oz. izklopim kabel iz compa....
Sej, jaz sem se jih navadil izklapljat!

ynos ::

Aaaa..... Zdaj te razumem.



Imam doma Altec Lansing VS4121 in če so prižgani se sliši (jaz temo rečem raje brnenje, kot šumenje). In ja, res je moteče npr. zvečer, ko je tišina.


Imam pa tudi Logitech Z-2300, tam je vse vredu. A kdo ve kdaj pridejo kakšno nasledniki Logitech Z-2300 ven?

LuGi ::

Odločam se med

Klik in Klik

Katere bi vzel? Ali pa katere v tem rangu 55-65 evrov.

niga ::

Te tadruge mam jst Logitech Z3e crne. In sm full zadovoljen.

Bi pa se vprasal, ce se da kje dobiti nosilce za pritrditev na steno(v navodilih pise, da so prilozeni zraven, pri meni pa jih ni bilo).


lp.

Slovencelj ::

Pozdravljeni!
Sam sem pred letom dni kupil Philipsove zvočnike mms430 in sem z njimi zelo zadovoljen. Sedaj pa zvočnike kupuje tudi moj brat, a na žalost teh Philipsovih zvočnikov ne prodajajo več. (kupil sem jih za okoli 15k)
Kakšni bi bili kakšni podobni zvočniki? Podoben cenovni razred (cca 100€) in podobna kvaliteta?

Najlepša hvala za pomoč!

Zgodovina sprememb…

niga ::

Pojdi pogledat v Harvey Norman. Sem tocno taksne, ki jih isces pred kratkim videl tam.

MSMouse ::

Kva pa pravte na JBL Encounter 2.1 al so Altec lansing CS21 bolš?? Plis nasvet še za kšne druge 2.1 sisteme do 130€
lp:))

MSMouse ::

Jst bi pa uprašu če je System Fidelity kvalitetna znamka??

Vajenc ::

System Fidelity je povsem specializirano podjetje za Hi-Fi, torej ne moreš faliti.

MSMouse ::

aha ok. kuko se pa kej njihovi računalniški zvočniki obnesejo?? zato k ene majo na mimovrste.com System Fidelity Mini nej bi bli računalniški lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MSMouse ()

nicksonn ::

Po vsem napisanem sta prišla v finale AL VS4121 in Logitech Z3 (več buđet ne omogoča).

Logitech so dražji za ~ 13e. Ali upravičeno, se splača? Pomoje se ne pozna tistih 9W tolk.
Kateri ima globlje base?

Nekako se bolj nagibam k Altec Lansing VS4121.
x n!

AngelOfDeath ::

@nicksonn

ti je en že napisal kako se tile VS 4121 popravijo če jih boš kupil

Sam nebi kupoval zvočnikov ki bi jih moral že popravljat ko jih domov prinesem...


P.S

Sem bil lastnik teh VS4121 šrot od šrota :P
edit: Slovnica

MSMouse ::

ke bi se dal dobit harman kardon soundsticksII??

Spajky ::

AngelOfDeath je napisal : [VS4121 šrot od šrota] ...

IMHO vsi komp 2.1 zvočniki pod 100€ novi so tako, vsaj kar se tiče sounda za poslušanje muzike brez predelav in menim da oni Logitech niso kaj bistveno boljši (mogoče malce že, zanemarljivo). Če stvar "ruka", še ne pomeni da zveni solidno; bo treba globlje seč v žep, če se ne misli samo igrce špilat ...

Ps.: še nisem utegnil spisat predelave s slikami za one moje VS4121 ... bom, ko bom utegnil; bom dal link tudi tle ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

AngelOfDeath ::

Mene je bolj motilo brnenje basa če si dal kontrolo na minimum, motilo me je šumenje visokotoncev pri 1/4 glasnosti, motilo me je to da je odpovedal gumb za glasnost po 1 mesecu... itd.
edit: Slovnica

Spajky ::

sej sej >:D ! Ker ma original dosti preveč basov in srednjih basov, pol hudo manjka visokih in srednjih , pa je blo treba napalit visoke iz do amena zbit base in si potem mel enake simptome kot jest prej :D ... zdej pa ne več :P ... bom probal čimprej en dan spisat modifikacijo ;) ma sem zadnje čase s cajtom v krizi :O ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

onepack ::

Lep pozdrav!
Dejte mal napisat kok se kej odnesejo Altec FX 4021, sigurn jih je že kr neki kupl te zvočnike!! ali pač!!
Kakšne ocene prosim iz prve roke, plusi in minusi!!
Hvala!

Slovencelj ::

Pozdravljeni!
Zanimam se za nakup zvočnikov Altec Lansing FX 4021.
Ali so "za kaj"? Je res, da zmorejo predvajati glasbo z mp3-playerja, ne da bi bil ob tem prižgan tudi računalnik?

Hvala za pomoč

bosta92 ::

torej se splača tole:
http://www.mimovrste.com/katalog/produc...

Rad bi čimboljši zvok za max.120€.Pa tudi moč bi potreboval. Prostor je velik prbl 12x10m

malisan ::

Jaz osebno bi se odločil za altec lansing vs4121 so zelo dobr model kolega jih ima in je zelo zadovoljen z njimi glede servisa pa nimaš problemov je avtera zdj use to prevzela in ni problemov.

malisan ::

Zvočniki FX4021 so zelo dober model od Altec Lansinga, isobarični bas res pride do izraza, dva basa v enem ohišju pa to. Mislm da če bi mi finance dopuščale bi se odloču za ta model, imaš use daljinec brezžični loh jih daš na zid. Mogoče bi bli lahko malo močnejši ampak zvok use to pokrije.

malisan ::

model vs4221 so malo bolši od modela vs4121 imajo daljinec brezžični pa skupni rms je malo močnejši mislm da 35W RMS.

glinik ::

Kaj ste vsi mahjeni na base?? Tega res ne razumem.

Srednjetonsko področje je najvažnejše, dajte si to zapomnit. V "srednjetonskem področju" se dogaja vsaj 70% glasbe !! Proizvajalci si delo olajšajo, da vgradijo v zvočnik bas in visokotonec, na srednjetonec enostavno pozabijo.

MX 5020 ta model bi znal zanimivo igrat za zgoraj omenjeno ceno.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Kato ::

Drugače je pa zelo zanimiva alternativa 2.1 zvočnikom, tale ojačevalec + zvočniki za 40€ ,ki jih najdeš na bolhi.

+dober zvok
-nimaš woferja
-nimaš izhoda za slušalke

glinik ::

To je že dolgo na trgu, slaba stran tega ojačevalčka je zeloooo majhna moč. Potem moraš najt zvočnike z ULTRA visikim izkoristkom. Vsaj nad 95dB.

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Spajky ::

Evo moja "antiBas" :D modifikacija :P tistih poceni starejših Altecov, ki sem jo obljubil s slikami ALvs4142mod za direkt DL 415kB ... in pravkar spisal v angleščini in dokončal :) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Kato ::

Zares pohvalno! 8-O

TechBeats ::

Folk kupte si tele ne so tok carski da že bl carski za komp ne morjo bit (Bose) klik - stanejo 300€ res zvok tok hud še pr najnižji jakosti, pr maximalni pa brez popačenj kakršne sm zasledu pe drugih k se bass kr porazgubi...:D :D

malisan ::

Zdravo

Šum se pojavlja ker so zvočniki narejeni prvotno za ameriški trg in so nastavljeni za drugačno frekvenco kot je pri nas, vendar s tem ni nič narobe, zvočniki so super....:))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zvočniki

Oddelek: Kaj kupiti
232465 (2022) bluefish
»

2.1 zvočniki, 100-200eur?

Oddelek: Kaj kupiti
272896 (2517) Spajky
»

zvočniki 2.1

Oddelek: Kaj kupiti
52777 (2615) Jeremias
»

Katere zvočnike kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
61957 (1887) bond007
»

Katere računalniške 2.1 zvočnike tja do 15.000?

Oddelek: Kaj kupiti
202075 (1598) dxx

Več podobnih tem