» »

Zvočniki Logitech Z-5500

Zvočniki Logitech Z-5500

««
«
1 / 7
»»

pecavar34 ::

Pozdravljeni

Imam namen kupiti naslednje zvočnike Logitech Z-5500 in me zanima če je imajo dober zvok, kajti sedaj imam zvok povezan z Hi-fi stolpom s 5-imi zvočniki in zelo dobro igra? Hočem se ga pa znebiti ker ne dela nič razen to da je priklopljen na AUX z rač.
Zanima me tudi če bi te zvočniki lahko normalno priklopil na mojo plato ne da bi dodatno kupoval zvočno kartico.
Moja matična

Že v naprej se vam zahvaljujem za pomoč

LP

Matjaž
Asus ROG G751JY

Tomson ::

Zvočniki so za svoj denar več kot odlični, kar je dobro vedet je le to, da za glasbo niso najboljši, pa ne narobe razumet, glasba zveno dobro, samo za neke audiofilske užitke niso.
Ko pa govorimo o multimediji in filmu so pa 1A. Res vredni nakupa.

Zvočna na matični bo seveda dovolj, le če boš hotel več moči oz. glasnosti se splača ozret po kakšni malo kvalitetnejši (od 70EUR naprej)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

t3hn0 ::

tud jst kupujem te zvocnike, pa me zanima ce je tista asusova zvocna kartica za kej (SupremeFX II)? opticni/digitalni spdif je pa itak kar na plati...tako da ne vem...

maticna je v podpisu
^.^

pecavar34 ::

A si kej gledal kje so najceneje. Jaz sem videl najceneje v Solo trgovini
Asus ROG G751JY

Tomson ::

Pred nakupom v Solo, predlagam da malo pogledata v temo o trgovini Solo, čisto tako za informacijo.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

spenstar ::

A si kej gledal kje so najceneje. Jaz sem videl najceneje v Solo trgovini

mislim, da so kar na elektroniki najcenejsi. 250€
SPENSTAR--builder

t3hn0 ::

ja, na ceneje.si kaze da je solo najcenejsi, sam sem pripravljen dat mal vec pa vzet iz ksne druge trgovine ;)

oz. iz elektronike kot je spenstar reku...
^.^

pecavar34 ::

Sepravi da so te zvočniki dobri! Jaz upam da bi dobil vsaj podoben zvok kot iz mojega hi-fija ki je veljal za dobrega!
A bi dobro delovali zvočniki s tole zvočno kartico?

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Professional

LP

Matjaž
Asus ROG G751JY

tilinho20 ::

Bi ja.

drumhead ::

Imam problem pri svojih zvočnikih, namreč sprednja surround satelita sta tišja, kot ostali zvočniki. če se komu svita, v čem je problem, naj mi prosim odgovori.
Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: drumhead ()

Tomson ::

V nastavitvah lahko nastaviš moč vsakega zvočnika posebej. Verjetno sta sprednja trenutno nastavljena tišje kot ostali.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

drumhead ::

Na control centru lahko nastavim glasnost za globokotonec, center in surround, kar pomeni vse štiri satelite naenkrat, se pravi, da sta sprednja še zmeraj tišja, ne glede na nivo.

caribbean ::

Pojdi na nastavitve na nadzorno ploščo za zvok, ne pa na zvočnikih.

D_LEONIT ::

Tudi sam sem se odločil za nakup tega sistema, vendar sem v dvomih v kateri trgovini kupit. Najceneje sem najdel pri Elektronik.si, Demise.si ter Solo.si, ampak koliko sem prebiral po forumu, vidim da veljajo kot zelo nezanesljive spletne trgovine. Mogoče veste za kakšno spletno trgovino oz. trgovino ki ima približno isto ceno, ter da je bol zanesljiva kot te naštete.

lp
Dejan

bluefish ::

t3hn0 ::

jst sm jih dons narocu pri elektroniki. prav da jih ni na zalogi in da ce mam sreco so ze v torek pri njih, drugace pa najkasneje do peteka (potem pa se tist 1 dan da dome pridejo :D)

pa zarad nepazljivega ravnanja tntja, sem dal pod opombe, da mi dajo se tisto nalepko gor, za previdno ravnanje ;)


// edit: glej spodaj
a mi lahko sam se nekdo koncno pove, prek katerga izhoda se najboljs splaca povezat zvocnike? optical/digital spdif, al prek klasicnih 6 chan. prikljuckov?

(gor sm ze pisal o svoji zvocni)
^.^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: t3hn0 ()

Tomson ::

Seveda je najbolje povezat digitalno, se pravi Optical ali pa Coaxial ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

pecavar34 ::

Oj t3chno

jest sm tud danes naroču te zvočnike. Drugače pa oni morajo tako ali tako dati znak za lomljivo stvar (upam) ker jest nism dau tistega k ti.

Komaj čakam da jih dobim in zmontiram v fogle moje sobe, pa da vidimo kako seka!
Asus ROG G751JY

D_LEONIT ::

A si tudi ti pri elektronika.si naročil? Ima tudi 2 leti garancije kot solo. npr.?
Ta teden imam tudi jaz namen naročit :D

lp
Dejan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D_LEONIT ()

t3hn0 ::

bomo videl kako je z nalepko :)

D_LEONIT: ja, pise da je 2 leti garancije.

sicer pa niso na zalogi in je treba cakat...[:/] as usual...
^.^

pecavar34 ::

ja jaz sem naročil preko elektronika.si

Upam da kmalu pridejo in da bom že kmal jih žgau do konca ;)
Asus ROG G751JY

X-Hair ::

Imam laptop HP in je kje kaka moznost da lahko nastavljas bass. Namrec predvajalnik je Winamp in mam vse do konca dol, basa pa se vedno toliko, da bi ga lahko izvazal. Na zvoncnikih ni nic za nastavljat. Kaksna resitev, da bi se znizal bass ?

t3hn0 ::

mislm da bi equalizer v winampu mogu zadostovat ;)

drugace pa kaksen equalizer ki/ce ga ima software od zvocne na maticni?
^.^

t3hn0 ::

aa super :)

jst jih jutri dobim ;)
me je glih edi klical... :)
^.^

pecavar34 ::

techno a si dubu zvočnike?
Asus ROG G751JY

t3hn0 ::

ja, pa ne delajo najbols:(

pride dons edi iskat, pa upam da cimprej dobim nove...

drugac spilajo lepo, sam kontrolna enota mi nekako ne dela. ne dela nic, razen glasnost lahko nastavljam, ne morem pa recimo spreminjat inputa (lahko sam prek navadnih bananic povezem, koaksialca pa ne)...

kr neki..zmeri mi kej pokvari nakupe. nisem se mel enga normalnga nakupa od kar pomnim
^.^

SepoX ::

Kaj pa kupuješ v najbolj pocen trgovinah...

t3hn0 ::

Kaj pa kupuješ v najbolj pocen trgovinah...


ce to misls za ta nakup...ok

vendar pa sem veliko vecino komponent kupoval osebno (jae/mlacom/funtech), le redko preko interneta...vedno sem imel probleme: 2x maticna, 2x graficna, zdej zvocniki...

sam je pa res, da so ze dons prsli iskat zvocnike, isti dan ko sem jih prejel...pa sem iz lj
^.^

pecavar34 ::

aja, no techno upam da bom imal jaz kej več sreče. Jest upam da jih dobim jutri potem pa še naročim zvočno kartico in povežem skupaj pa ma da seka!
Asus ROG G751JY

Kebab11 ::

Enako bi jaz prašal, kako bi se ti zvočniki odnesli z zvočno kartico vgrajeno na matični EVGA 780i?

t3hn0 ::

sklepam, da nekaj srednjega.
maticna nima spdif izhodov, tako da bi se ti ze splacalo dokupiti boljso zvocno, za vecji izkoristek.
^.^

DavidK ::

@ t3hn0:

A to si dubu odprte zvočnike, al so bli zapakiran original, ko niso delal?

t3hn0 ::

DavidK: so bli original zapakirani

pecaver34: upam da ti bo vredu delalo ;) ne privoscim nobenmu da kej ne dela :) vem kaksn suffer je to :(
^.^

pecavar34 ::

Sam ti uibr nimaš sreče, pizda jest sm naročvou iz mimovrste, enaa, mlacom, jae pa še vedno čisto ok roba. Upam da bom meu tok sreče pr elektroniki kot tukaj. Aja pri demise sm pa učeraj še naročil zvočno kartico Creative x-fi titanium, je pa tudi danes že na voljo pri elektroniki. Ej kakšen je bil tvoj zadnji status naročila, pri meni že 2 dni piše naročeno? K komi čakam d mau bajto zrukam ;)
Asus ROG G751JY

t3hn0 ::

ja zaenkrat je status odposlano

upam da dons ze dobijo nov kompletek zame in da bo za vikend tud pr men treslo :)
^.^

pecavar34 ::

aha sepravi da mora tudi pri meni najprej biti status odposlano pol pa šele lahko pričakujem kej duma :(((((!
Asus ROG G751JY

pecavar34 ::

evo dle me je Edi klicou, da jutri dobim zvočnike! je je je!! Upam da bom meu kej več sreče kot ti techno
Asus ROG G751JY

t3hn0 ::

evo dle me je Edi klicou, da jutri dobim zvočnike! je je je!! Upam da bom meu kej več sreče kot ti techno


jst jih tud jutr dobim :)

se bova veselila skupaj ;((;)
^.^

pecavar34 ::

no super, jest ti želim velik sreče da bi zvočniki tokrat delal.

No jest pa še pol čakam na eno zvočno k mi jo je en tuki gor priporoču pol bomo pa videli kako pa kaj!
Asus ROG G751JY

t3hn0 ::

ce lahko, porocej o razliki med zvocnima (ce bo opazna). probi stestirat cim vec (prek spdifa ter jackov pri obeh) :)

s tem bi ostalim pokazal ce se splaca kupovat boljso zvocno al ne...
^.^

pecavar34 ::

Ja bom se mal igrou s telimi zvočnički, dej povej kok je to težko k bo jutr mtka to prevzela na pošti ker jest delam 12 ur pa pridem šele ob sedmih dam?

Ja jest sm mal obrnu tegalga slo-techa, ki mi je zlo pr srcu in je zame daleč najbolši forum na netu, in sm prebrau da je ful opazna razlika zvokov. Ker pri meni je pomembno da bo sekalo, kajti jaz imam sedaj povezan komp na radio hi-fi z 5imi zvočniki in lepo seka, te zvičniki pa hočm da isto al pa še bol: :) :) :)
Asus ROG G751JY

t3hn0 ::

ja jst sm mel prej skor "2.1" z radiom ;) pa je blo kr ql...tole je dost bols :P

teza je pa neki okol 28kg +- 3kg :)
^.^

pecavar34 ::

aha. Ma bomo že, glej jest sm danes pri učeri pri demise naroču to zvočno, in je zdj v stanju naročeno, tko da pomoje bo u pundelk pr men, ti sporočim k bo status oddano, jutri pa kuj k pridem iz šihta dam vn zvočnike jih prklopm na rač. Če je zravn kabl za optični priklop bom tega sprobou, pol pa še navadne lulčke (ne vem pravega izraza ;) ) in ti poročam če dela use tko kukr bi mogl!
Asus ROG G751JY

t3hn0 ::

zraven je samo navaden 6-cinch kabel. ostalo je ze prevec za take speakerje in je treba dokupt :P
^.^

Jemc ::

imam vprašanje in sicer kašen priklop imajo zvočniki od woferja pa do satelitov ali so na činč kable ali so na krokodilčka kot npr. pri radio stolpu?

t3hn0 ::

krokodilcki

...pac navadn kabl k se zatakne na zaticih pri wooferju in zvocnikih
^.^

pecavar34 ::

oj moji zvočniki so duma, jih je mtka sprejela tako da jest pridem okol osmih dam in poročam o situaciji, držim pesti da ni tako kot pri tebi techno.:|
Asus ROG G751JY

LordWorm ::

Probite tist dekoder mocneje zarinit noter! Pred tem pa ugasnit sub in ven iz stroma!
Men tut ni imel dovol basa dokler nisem to popravil. Kupljeno pa v BoFu.

Zvocniki nasploh niso dobri a za ta denar so super.
ni podatka

pecavar34 ::

ja jst sm mel prej skor "2.1" z radiom ;) pa je blo kr ql...tole je dost bols :P

teza je pa neki okol 28kg +- 3kg :)


Techno dubu sm zvočnike in sm takoj jih čist na izi prklopu nubenga kompliciranja, displey dela čist normalnom, use lahka zbiram, sekajo pa k prfukneno. Ej moj bivši hi-fi gre lahka miljon metoru pod zemlo pa se še ne bo dost skriu pred temi zvočniki!

Vsem hvala ki ste mi pomagali do dobrega nakupa dobrih zvočnikov!!!
Asus ROG G751JY

t3hn0 ::

ja, sam sm stestiru dons koaksialca in je dost bols ;) kot navadni prikljucki

dela tud men bp
^.^
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5.1 zvok v PC igrah?

Oddelek: Zvok in slika
384761 (1177) KTr1sk
»

[5.1] Logitech zvočniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19626921 (14177) psytoma
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14018193 (10529) sash69
»

Zvočniki k LCD TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5310570 (9845) T-Majo
»

Theatron Agrippa DTS 7.1

Oddelek: Zvok in slika
455212 (3527) jRk0

Več podobnih tem