» »

LCD TV SONY KDL-32S2510

LCD TV SONY KDL-32S2510

mlav ::

Zanima me ali ga že ima kdo ta model ali starejši S2000 in kaj menite o njemu. Sem v dilemi kaj kupiti. Nasveti dobrodošli.

AtaStrumf ::

Jaz ga imam pa moram rect, da so prvi vtisi OK, edino skrbi me ker je zelo malo detajla v temnih delih slike, kot imajo recimo TN LCD-ji, ampak to je pri navadnem TV signalu, nisem se uspel priklopit kaj drugega, ker ga imam komaj od vceraj in ker ima samo HDMI, SCART, ali pa VGA racunalniski vhod, oz komponentni vhod (locen po barvah), nobega S-Video ali pa cinch, jaz pa nimam nobenega kabla za to. Bom mogoce kupil kako komponento ali pa vsaj kabel, da sprobam kak bolj kvaliteten vir ;) pa porocam. Kako pa to da ti razmisljas o njemu, kaksne so se druge opcije o katerih razmisljas?

mlav ::

Model sem zasledil v trgovini, potem pa sem gledal tehnične lastnosti in primerjal z drugimi. Glede odločitve za nakup, bom počakal da dobim kakšne odzive od ljudi, ki ga imajo. Saj veš v trgovini so tako vsi najboljši samo da ga kupiš. Zato prosim kar ven z komentarji in opažanji prosim.

AtaStrumf ::

No zdaj sem probal ze kar nekaj razlicnih virov in moram rect, da je slika lahko zelo lepa, lahko je pa dost boga, cist odvisno od tega kaj je na sliki in kako imas stvari zvezane. Pol sem kar nabavil en Philipsov DVD predvajalnik DVP5960, ki ima HDMI izhod, je bil dost pocen, samo 100 evrov, ker recimo snemalnikov sploh se ni dobit s HDMI-jem in sem gledal March of the Penguins in je bila slika zelo lepa ce so bile svetle scene, scene pod vodo, ki so bolj temne so bile pa precej slabse. Sony-jev V2500 model, ki je obcutno drazji, ima za odtenek lepso sliko, predvsem pri takih scenah, ampak sem se pol malo poigral z nastavitvami in se da kar dost popravit stvari. Lahko povečas svetilnost in zmanjsas kontrast in sharpness. Slika sicer rata malo neostra, ampak se lepo skrijejo pomanjkljivosti TV signala, ki mu obcutno manjka detajlov in rad rata kockast itd.

No najboljse je pa treba prihranit za konec in sicer, sem vceraj pol nabavil se dobri stari VGA kabel in priklopil prenosnika preko njega in ti povem kako mi je gate odtrgalo ko sem videl to sliko. WAUUU, res noro. 32" kristalno cista slika, res hudooo. Zelo toplo priporocam tako navezo. Celo DivX-i z neta zgledajo zelo spodobno prek take povezave, sploh kaki novejsi iz HD virov ;) Kak HD trailer moram pa se sprobat, ker mi jih apple-ov site nikakor noce DL-jat for whatever reason. Bom pa poiskal se kak drug vir >:D.

Tako da to je to no. TV LCD-ji se mi zdi da rabijo se par let, da ujamejo racunalniske v smislu kvalitete slike, predvsem temne scene so precej boge, ampak se da kar dost popravt v nastavitvah, povezava z racunalnikom preko VGA (HDMI izhoda zal nimam na prenosniku, mam sicer en cuden DVI, ce se ne motim, ampak spet nimam kabla, ampak je vseeno, ker res ne vem kako bi lahko bila slika se boljsa) pa je hudo dobra naveza. Tak TV in kak fajn HTPC bi bila pa idealna kombinacija.

AtaStrumf ::

Moram se malo popravit in sicer ima tale TV tudi S-Video in Cinch vhode in celo izhod za slusalke, ampak jih nisem opazil, ker niso zadaj, niti spredaj ampak na levem robu. Cist tko za info, tole zdele pisem na tem 32" LCD TV zaslonu :D in izgleda noroooo.

mlav ::

Zgleda, da bo tudi pri meni tale Sony. Vem da še manjka da TV LCD da pride do kvalitete računalniških monitorjev.
Kako pa kaj zgleda slika na navadnem kabelskem priključku? Eni hvalijo Siol TV, vendar ga jaz nimam.

AtaStrumf ::

Glej, ce imas dost veliko sobo bi jaz raje kupil kako 42" plazmo, ker ima sliko brez dvoma lepso, vsaj kar se tice TV signala, verjetno isto za DVD in ostal SD material, pa verjetno tudi za kak HTCP ni slaba. Jaz sedim kake 3 metre od tega zaslona in mi je se ta prevelik, ceprav se privajam :D in ce ne bi punca uber tezila, bi verjetno kar kako plazmico ubodu, samo nisem najdu manjsih od 40-42" in sedaj sem kar vesel, da ni zaslon se vecji, ... ampak ce tebi ne bi bil prevelik raje vzami plazmo za TV, ker ima res lepso sliko. Ni videt kock, temne scene dost bolj obvlada itd, saj ves tipicen CRT vs. LCD scenarij.

Glede raznih virov sem sprobal direkt anteno iz kabla in digitalno TV prek scarta pa ne opazim bistvenih razlik, za SiOL TV pa ne bi vedel, ker ga tudi jaz nimam. Je pa tudi pomembno kako blizu sedis recimo, ker od blizu vec pomanjkljivosti opazis, pa tudi kolk si perfekcionista, kar jaz moram priznat da sem precej in me kocke in to hitro zelo motijo.

Kot sem ze rekel za LCD je idealno imeti HTPC priklopljen za najlepso sliko in na tem HTPCju imas itak lahko cist totalno vse od TV-ja, DVDja, Divx-ov, radia, snemalnika, igric, interneta (a sem e rekel da tole tipkam na tem zaslonu :D) in dandanes s kako platko z vgrajeno grafiko in kakim cheap dual core procom in gigabajtom rama imas lahko to zelo, poceni. Ta nov AMD-jev chipset je kot narocen za kaj takega, ce ne igras iger that is. Si pa kupis se PS3 za to, saj bo itak najcenejsi blu-ray predvajalnik 8-).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564294 (3623) anjica
»

Full HD TV (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Zvok in slika
942117394 (34381) Kovalchuk
»

Nakup LCD ali plazma TV

Oddelek: Kaj kupiti
399436 (5878) Leks
»

LG Plazma

Oddelek: Kaj kupiti
284256 (3059) korelem
»

[TV] CRT oz. katodni televizorji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
22637442 (19885) mrheker

Več podobnih tem