» »

Quo vadis, parlamentarna demokracija?

Quo vadis, parlamentarna demokracija?

1
2
»

ajin ::

Problem je, da so v svoji glavi ajin in njemu podobni prepričani, da imajo edini prav in pomilovalno gledajo na nas 'nevedneže, ki ne bomo nikoli izkusili boga'. Pa če še tako sveto zatrjujejo, da to ni res, da se nikakor nimajo za kaj več. Ja potem pa že enkrat nehajte flancat, kako je vaša pot edina prava in zveličana!


To si ti rekel.
Samo cloveka se sodi po njegovih dejanjih, po njegovem delovanju, po lastnostih. Brez človeka ni drzave.
To je preprosto, vsakdo ima moznost a malo jih sprejme. Zakaj? To vprasanje je na tebi. Zakaj se branite tega? Kaj je slabega v tem? Pri meni ni problemov.

POvej mi kateri sistem deluje tako da nudi vsakemu cloveskemu bitju da razvije bozanske lastnosti, mu nudi absolutni mir in notranje zadovoljstvo, ter mu da moznost da razvije zavest v kateri ljubi vsako zivo bitje..
Kj e je taksen sistem?

Revscina. Kaj to zate pomeni?
ENa modrost pravi: preprosto zivljenje in visoko razmisljanje.
Tisti, ki razvije notranji odnos Z Bogom, poseduje najvecji zaklad. Vse ostalo bo izginilo, njegova zavest pa ostaja vecna.

Drejc, joj a si uzaljen ker si domnevni "ateist"?
Ali pa te moti, ker nacenjam tvojo VERO v ateizem?
Ce si trdno preprican v to, zakaj te gane?

Ah, ne skrbi, vsakomur svoje. Za vsakogar je poskrbljeno.

Luka Percic ::

Revscina. Kaj to zate pomeni? ENa modrost pravi: preprosto zivljenje in visoko razmisljanje. Tisti, ki razvije notranji odnos Z Bogom, poseduje najvecji zaklad. Vse ostalo bo izginilo, njegova zavest pa ostaja vecna.

Mja, še dobro da maš za računalnik ter nas razveseljuješ z tvojimi idejami kako dobro je ne imeti računalnika.

A smem pripomnit da se s hudičevim orodjem ne dosega božjih ciljev?
:D

ajin ::

Ko bi civlizacija dosegla visji nivo bivanja, ali mislis da bi bilo vse v zelezu?
A vzpon je mozen samo z pravo zavestjo. In govorimo razvijanju prave zavesti. To je bistveno, druga je vse minljivo.
Clveok z pravo zavestjo, pa ustvarja drzavo ki je samo preslikava njega samega.

TESKAn ::

In kaj je 'prava' zavest določa kdo?
In kaj je mišljeno pod 'višji nivo bivanja'?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

drejc ::

Jogi ajin, kdopadrug?
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Luka Percic ::

A vzpon je mozen samo z pravo zavestjo. In govorimo razvijanju prave zavesti. To je bistveno, druga je vse minljivo.


No, potem pa zavrži to minljivo materjalno plat življaenja (računalnik naprimer) in se spravi vzpenjat do prave zavesti.
Ce ti bo uber fajn, boš mogoče doživu folowerje.

ajin ::

In kaj je 'prava' zavest določa kdo?
In kaj je mišljeno pod 'višji nivo bivanja'?


Pravo zavest pomeni biti zavesten Boga.

Imeti znanje o Bogu je najvelicastna filozofija, ki resi VSE problem sveta.

Visji nivo bivanje pomeni delovati v tem nivoju zavesti.
Tukaj se zacne prava znanost in pravi napredek clovestva.

No, potem pa zavrži to minljivo materjalno plat življaenja (računalnik naprimer) in se spravi vzpenjat do prave zavesti.


Obstaja metoda s katero precistis svojo materialno zavest, tako prides do visjega stanja zavesti. Kaj pa bom jaz naredil z svojim zivljenjem je pa moja pot.
Verjento si slisal za koncept nenavezanosti. Vso materialno se da uporabiti, kot sami veste, a zavest doloca uporabo le tega. Kakrsna je zavest, taksne so posledice delovanja.

Zato imho, teokracija je najpopolnejsi sistem.
Vladar vsem bitjem je Transcendentni Bog, ki biva vsepovsod, vstopa v srce vsakega zivega bitja.

jype ::

ajin> Imeti znanje o Bogu je najvelicastna filozofija, ki resi VSE problem sveta.

Je kdo že dosegel to znanje, to filozofijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

MadMicka ::

ajin, to, v kar ti verjameš, to je tvoja stvar. Nekateri to verjamejo, drugi ne, so tudi taki, ki se temu posmehujejo. Kakor kdo. Ampak, lepo prosim, da mi ne vsiljuješ več svojih vladarjev, ko praviš, da je transendentni bog vladar vsem živim bitjem. Tvoj bog, tvoja stvar, mene in moje bližnje pa pusti pri miru.

Pa bi človek mislil, saj nič hudega, če nekdo z besedami vsiljuje svojega ali pa po njegovo našega boga. Pa je problem. Ko se nabere kritična masa, začne teči kri. Že tisočkrat videno v zgodovini. Mislim, samo poglejte S. Irsko in Irak. Zaradi neke preklete vere in nekih prerokov se ljudje pobijajo. Pa ni tu problem samo vera, da ne bo kdo mislil. Tudi pripadniki različnih političnih organizacij se pobijajo med seboj. Celo bratje in sestre, očetje in sinovi. Poglejte npr. v Sloveniji pred nekaj desetletji, ali pa danes v Palestini.

ajin ::

DA, jype so dosegli, in so ljudje ki so na poti, ter njihovo delovanje je v vseh pogledih cisto.
Ti ne povzrocajo nasilja v nikakrsni obliki. In le ti so lahko anarhisti, ker so samoobvladani, gospodarji svojih cutov, uma ter ne delujejo za sebicni jaz, ampak sluzijo Vrhovni Absolutni Resnici. Z napajenjem in hranjenem celote, so deli zadovoljni.
Vsako zivo bitje pa je infinitezimalni delcek VrhoVnega Reda, ZAvesti.


@Madmicka: Podal sem mnenje in povedal, da je zame osebno teokracija najpopolnejsi sistem vladanja. Nevem, zakaj vse to vidis kot vsiljevanje. Nikogar ne prepricujem, samo povedla sem. A kot si verjetno opazil in verjetno zaradi tega imas obcute da tre prepricuje, ker imam mocno VERO( torej trdno prepricanje) v to kar govorim in mislim. Nekaj sem sam izkusil in vse to so logicne posledice podane filozofije, katera se prakticno izvaja.

Oprosti mi ce sem te na bilokaksni nacin vznemirjal, ampak jaz nisem kriv za tvoje napacne intpretacije ali pa obcutke, misljenja, katera dozivljas ob branju pisanih postov.

KAr pa si rekel ostalo se strinjam s teboj. Ti ki so tako imenovani "teisti" in so povzrocili gorje, niso nikoli spoznali pravo filozofijo. Bili so zavedeni s strani politikov ter oseb, ki jim je edini smisel moc, oblast, vladanje... Pa sej to je jasno.

Jaz pravim filozofija, resi probleme, tocno ta, ker imho je genijalna.
Mogoce pa bi to moral genij preuciti, ker le genij lahko daje pravilen - genijalen zakljucek.
V kolikor ta trditev drzi, potem so tukaj moje besede malo verodostojne kajti sem cisto povprecna oseba.
A, vseeno ce je nekaj genijalno potem ne izkljucuje nikogar..

Malo sem probal, izkusil, pouzil, sladko je pravo je , deluje.. in imho je resitev.

Mogoce pa kdaj, izrazim kaj na taksen nacin, nevem ...

ah ..


lp

jype ::

ajin> Imeti znanje o Bogu je najvelicastna filozofija, ki resi VSE problem sveta.

jype> Je kdo že dosegel to znanje, to filozofijo?

ajin> DA, jype so dosegli

Torej so vsi problemi sveta že rešeni. Krasno. To me resnično veseli.

ajin ::

ah, jype...
A vseeno upam da se giba v to smer, da.

jype ::

ajin> sluzijo Vrhovni Absolutni Resnici. Z napajenjem in hranjenem celote, so deli zadovoljni.

The dark side.

ajin> Vsako zivo bitje pa je infinitezimalni delcek VrhoVnega Reda, ZAvesti.

In ko jo poslednje bitje doseže in se z njo združi, smo vsi sužnji vrhovnega reda. Nobene poti ni več, le večno, statično trpljenje.

Mimogrede, kaj pa kamni? Kamni, ki niso živi, so pa rešeni te strašne, zle usode?

Lahko imajo demokratično ureditev?

Thomas ::

Teokracijo lahko uvedemo povsem na demokratičen način. Samo skozi je treba imeti 2/3 večino pri sprejemanju povpravkov Ustave, ki bodo šli v to smer.

Če je volja, se najde tudi način sprovedbe.

Jaz te volje nimam. Eno podobno, mogoče. ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ajin ::

In ko jo poslednje bitje doseže in se z njo združi, smo vsi sužnji vrhovnega reda. Nobene poti ni več, le večno, statično trpljenje.


Služiti z ljubeznijo in biti suženj, je razlika.
Jasno da tega ne razlikujes ker v tem primeru ne poznas filozofije ter nimas znanja. Vsaka tvoja sodba temelji na nerazumevanju in nepoznavanju, zato tvoje besede niso verodostojne ter v mojih oceh nimajo nikakrsne teze. Enostavno, motis se.


The dark side.

V cisti ljubezni do vsakega zivega bitja, ter posledicno do celotnega Stvarstva; NARAVE, se nikoli ni bilo trpljenja. Taksno stanje omogoča prava zavest. In človek ki le to razvije, je državljan teokracije, ki je čista preslikava njegove ciste zavesti.

V oceh, osebe, ki je razvila transcendentalno zavest, kamen, zalto pes , krava ali človek imajo enako vrednost, in osebaa ne dela razlike. Razume da je vse Vir Absolutne Resnice, Vrhovne Zavesti s katero je v ljubezenskem odnosu, ter ji vdano z ljubeznijo služi, posledicno pa vsakem živem bitju.

@Jype; vse sem povedal.
Razmisli.

ajin ::

Teokracijo lahko uvedemo povsem na demokratičen način. Samo skozi je treba imeti 2/3 večino pri sprejemanju povpravkov Ustave, ki bodo šli v to smer.


Ne, samo preko logike. Teokracija je logicni konstrukt, polotični sistem, ki zagotovi človeškemu bitju vse potrebno za uspesen razvoj in napredek.
Najpravilnejse je tisto, kar ima najvec logike, ter nikakor na noben način ne uničuje-degradira posameznika ,posledicno civilizacijo ter zagotovi vse pogoje bivanja( v vseh pogledih).

jype ::

ajin> V cisti ljubezni do vsakega zivega bitja, ter posledicno do celotnega Stvarstva; NARAVE, se nikoli ni bilo trpljenja.

Naiven si.

Narava nima nobene zveze z ljubeznijo in ljubezen ne z naravo. Trpljenje je vgrajeno v stvarstvo in ga ni mogoče odstraniti, ne da bi odstranil celotno stvarstvo.

ajin ::

Trpljenje povzroca clovek. Narava tudi povrzoca taksno ali drugacno trpljenje, to je res, se strinjam. A govorm o trpljenju katerega povzroca clovek, ter samo povecuje trpljenje ki je vpeto v ta materialni svet. Vedi pa ko clovek razvije visjo zavest, si omogoči obstoj kjer je trpljenje minimalno.
In da, jasno da sem neizkusen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ajin ()

jype ::

ajin> Trpljenje povzroca clovek.

Človek == Narava

Le da ima človek še dodaten vir trpljenja - filozofijo.

Zato je bolj zafrustriran, bolj trpi in posledično še bolj mori svojo okolico.

Da človek sam ne trpi, je le utvara, privid. Vsak človek trpi, ali pa je mrtev.

ajin ::

Človek == Narava


Se Strinjam da iz Osebnega ( Narave) se manifestira osebno( človek).
A človek je le del narave, infinitezimalni del osebnega, ki pa je vseobsegajoca.

Le da ima človek še dodaten vir trpljenja - filozofijo.


Ne vir trpljenja je NEZNANJE. Človek zradi neznanja ni razvil prave zavesti, s katero si lahko zagotovi mir.

Zato je bolj zafrustriran, bolj trpi in posledično še bolj mori svojo okolico.

Zafrustriran je zarad neznanja, lastnega nezavedanja in lastne pogojenosti. Zaradi tega trpi, posledicno pa zaradi tega mori svojo okolico.


Da človek sam ne trpi, je le utvara, privid. Vsak človek trpi, ali pa je mrtev.


Torej priznas, da nisi srecen. Iz nezadovoljstva se poraja zalost, jeza. Nezadovoljstvo pa se poraja iz neznanja, kajti clovesko bitje napacno misli, da je njego vir uzivanja gola materija, ki je v vseh pogledih minljiva. MAr obstaja sreca v minljivosti? JAsno, nihce v tem svetu ne more biti srecen z taksno materialno zavestjo.
A o tem mislim, da sem dosti povedal.

jype ::

ajin> Torej priznas, da nisi srecen.

Iz česa si pa to potegnil?

Govoriš kot da sta sreča in trpljenje nezdružljiva, pa je res ravno narobe - brez trpljenja tudi občutka sreče ne moreš imeti.

ajin> MAr obstaja sreca v minljivosti?

Absolutno.

ajin> A o tem mislim, da sem dosti povedal.

Predvsem nisi povedal ničesar.

MadMicka ::

ajin, sreča in nesreča gresta z roko v roki. Človek ne more biti srečen celo življenje. Človek ne more biti srečen, če obenem ne izkusi tudi nesrečo. To je ena plat. Druga plat pa je, da trditi, da se človek reinkarnira in ohrani zavest iz prejšnjega življenja, je navaden idiotizem. In to, da ti trdno v nekaj verjameš, to ni noben plus, to je kvečjemu minus. Zaradi takih zadev je človeštvo napredovalo bistveno počasneje, kot bi lahko. Ponekod pa so še vedno zaradi tega tisoč let v zaostanku. Smrti se boji čovek. Smrti se boji žival. Tu ni kake posebne razlike. Velik korak naprej bo človek naredil, ko bo premogel dovolj razuma in moči, da bo priznal, da po smrti ni ničesar več. Ni občutkov, ni spominov, ni zavesti. Z vidika človeka je samo začetek in konec. In nadalje, trditi, da je po smrti življenje, je navadna potuha. Češ, če v tem življenju nisem delal, kot bi moral, bom pa v naslednjem. V tem življenju imaš kar imaš in narediš kar narediš. Zato se moraš potruditi, kolikor se le da. Sreča pač ne pride sama od sebe. Zanjo moraš delati.

p.s.: Thomas se seveda zopet moti (pri družboslovni zadevi), ko trdi, da je mogoče teokracijo uvesti z demokratičnim sistemom. Npr. v Libiji so pred desetletji izglasovali na demokratičen način teokracijo. Od tedaj dalje o demokraciji ne sluha ne duha. Demokracija pomeni periodične menjave različnih opcij, teokracija pomeni vladavino ene opcije.

Barakuda1 ::

ajin :|


DOST BO



Ta oddelek ni Loža.

In tudi pod razno ne bom več dopustil, da boš dobesedno izmaličil vsako temo s tvojimi idejami o "božji vseprisotnosti."

Naslov te teme je jasen


Quo vadis, parlamentarna demokracija?

Če si sposoben diskutirati na to temo, o.k., če nisi, si off. Če si off, se te bo brezkompromisno brisalo.

Niti pod razno se s to temo ne bo zgodilo kot se je z eno drugo v Z&T.

Tle se boš držal pravil, ali pa boš svoje prispevke prebiral v rdeči barvi.

Enako velja tud za ostale udeležence, ki replicirate na takšne poste.


p.s.

Trenutno je kar je. Ne bom delal paketnega izbrisa. A resno opozarjam vse udeležence da bo dosledno brisan vsak post, ki bo obšel (na tak ali drugačen način) naslovno temo

Replike na ta post, pa niso dopustne. Če ima kdo kakšno pripombo - go pritožbe
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dokazi (ali vsaj argumenti) za oziroma proti obstoju boga (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
77140529 (20437) Volta
»

Smisel življenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
625733 (4285) kopriwa
»

Tehtni in verodostojni argumenti da je zavest produkt koherentnega delovanja živčnih (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
966364 (4592) drejc
»

Bog ali norec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1027378 (5439) ajin
»

Srž religij (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18710836 (8784) OwcA

Več podobnih tem