» »

Idi Amin Dada

Idi Amin Dada

AlexP ::

A je kdo gledal vceraj na rtv-slo dokumentarec: Idi Amin Dada? Ves cas je šlo za njegove intervjuje, na prvi polged se zdi simpaticen, na koncu pa ugotovis, da gre bolj za tragi-komicno figuro odgovorno za 300.000 zrtev. Obstajajo tudi neke paralele z Bushem - namrec podobno kot Bushu, je tudi njemu Bog v sanjah narekoval kako mora voditi Ugando(na rob obupa) in napadati sosednja ozemlja.

En odlomek: http://www.youtube.com/watch?v=d7Tns9QKFV8
  • spremenil: AlexP ()

Luka Percic ::

Obstajajo tudi neke paralele z Bushem - namrec podobno kot Bushu, je tudi njemu Bog v sanjah narekoval kako mora voditi Ugando(na rob obupa) in napadati sosednja ozemlja.


Heh, a ti res verjameš bushu vse kar reče?
Pač reklamna poteza.

jukoz ::

Ko sem gledal mi je v trenutku postalo jasno kakšen človek je bil Turkmebaši. Samo to mi ni jasno zakaj so angleži takega cepca sploh tolerirarli. Če lahko serjejo po vseh bivših kolonijah, zakaj pa niso še njega odstranili?

Kaufmann ::

Sem gledal ja, najprej je res deloval kot nek navdušen poštenjakar z vizijo, potem se je vse skup sprevrglo v grotesko. hehe, kako so plaval v bazenu in on je bil valda prvi, je bil vesel kot majhen otrok :D
ni podatka

AlexP ::

mojca_v ::

Tudi jaz sem gledala tale dokumentarec. Glede na to, koliko ljudi je pobil deluje presenetljivo nebogljeno....
Ce bi kdo rad pridobil globlji vpogled v arhetip (afriskega) diktatorja priporocam knjigo Ryszarda Kapuscinskega CESAR.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zeitgeist - The Movie

Oddelek: Loža
63266 (2702) Smrekar1
»

Reklame ki najedajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
758206 (6679) Matev
»

Stare reklame

Oddelek: Loža
52522 (2329) Sami
»

The Pirate Bay izdal film

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
125614 (4667) christooss
»

Kaj se zgodi ko se naučimo igrati kitaro

Oddelek: Sedem umetnosti
323256 (2325) Gwanaroth

Več podobnih tem