» »

pomoč pri navijanju

pomoč pri navijanju

«
1
2

miro123 ::

sistem:core2duo(6400),p5k pro, lcpower 550w, apacer 800mhz

Problem je pa sledeč: Nism lih ekspert v temu delu, zato sm se obrnu sem!
v biosih imam nastavitve vse na auto, razemerje fsb/ram 1:1, na tak način mi je vspelo povečati fsb iz 266 na 400 pri množilniku 8. ubistvi ga lahko navijem na 410. Potem pa se začne. čim povečam fsb is 410 na 415 mi orthos in occt, po kratkem delovanju vržeta napako occt (cod4), orthos pa fatal error.
fsb sem imeu že na 450 in nisem videl nestabilnosti, vendar je nisem preverjal z omenjenimi programi, ker mi vržeta napako že pri 415fsb.
tako da uprašanje je sledeče: če imam kak od vas isti sistem, do kje je šel s fsb-jem, ter kako naj pripravim računalnik da mi v orthosu in occt-ju nebi metal napake ko povišam fsb dlje od 410?

bluefish ::

velikokrat je tako, da se pri določenih vrednostih FSB-ja pojavi neka mrtva luknja, kjer stvar ne dela. Poskusi ga zvišati na neko vrednost, ki je višja od recimo 415 (kjer ti zamrzne) in potem testiraj.

miro123 ::

sem že imel fsb od 400 pa do 450 na auto v biosih, pa je zmeraj isto. zmeraj mi occt vrže napako vn. ubistvi jaz lahko na nastavitvah od 400-450 delam normalno na računalniku, le programi za testirat,(occt,orthos) mi delajo probleme.

miro123 ::

provu na 420, 425,430,435 fsb zmeri isto!

BuBBle.D ::

Voltažo procesorja daj iz "auto" na 1.45-1.50 volta in navijaj dalje, po določenem FSBju boš moral dvigovat tudi voltažo severnega mostu.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

miro123 ::

zdej je fsb 420 in proviram v occt-ju na 30 minut ali je stabilnu.
kdaj je treba dvignt voltažo nb?

BuBBle.D ::

Dviguješ NB, ko ti dviganje voltaže procesorja ne pomaga več.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

miro123 ::

ja voltažo procesorja lahk dvignm do 1.7v, imaš kešna priporočila kak hladilnik naj vzamem?
ker zdej sm naštimu voltažo na 1.44 (fsb420) pa sm že pri 77 stopinjah.
kulk jo llahk dvignm voltažo nb-ja? mislm do kulku stopinj mi lahk pride, in kater program mi kaže temperaturo nb-a? mislm nism jaz lih v temu, tako da če lahk poveš oziroma poveste je okej.

miro123 ::

no bo pomagal kdo?

Pyr0Beast ::

10% več od privzete je vedno varno, kar je več je že ekstrem. (Pri 1.2V na procu to znese 1.32V)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

t3hn0 ::

mene pa tud zanima glede mojga e2160. ko sm ga naviju, mi nekak ni ratal dobit stabilnega overclocka nad 3.0ghz+. zdej trenutno ga mam na 333x9 @ 1.70V. Kokr sm opazu mam zgleda voltaze, katere prikaze cpu-z dost nizje od tistih k so nastimane v biosih. recimo ko mam nastiman 1.70V, mi prikaze da mam dejanskih 1.52V (enako prikaze everest)...

poleg tega je pa tu se temperatura...sej je logicno da ce navijes s tem posledicno pridejo tud visje temperature...sam pri ocju pr priblizno 3.4ghz, ta naraste na recimo 65° pri full loadu v slabih 30min testiranja. cooler mam pa Scythe Ninja Copper, pa tist fan do konca (~700rpm). se res to tok pozna ker je pocasen fan in ga je fajn zamenjat, al bi se poznal ce recimo ni bla termalna cist lepo nanesena?
^.^

miro123 ::

dobru zdej sm v biosih naštimu na 1.5v ceprav v cpu-z piše da je na 1.47
nb nism še nič povečeval, saj mi zdej dela stabilnu pr fsb420*8

upam da mi bo znau kakšen od vas povedat še za hlajenje, katero bi blo najboljše za procesor?

minimus ::

Thermalraight ultra 120 je tvoja resitev.

miro123 ::

hvala za nasvet minimus.

kaj mi lahk še kdo pove kaj pr pi*** pomeni v cpu-z, konkretno pr meni (stepping 6) in (revision B2)??

miro123 ::

ja pa še to kaj je možno da je procesor oznake 6400 konkavne oblike, ker so vročine ogromne.

bluefish ::

praktično noben procesor nima idealne ravnine. Kljub vsemu pa majhne nepravilnosti odpravi pravilno nanesena termalna pasta.

miro123 ::

sam kaj mislste da je termalna pasta nepravilno nanešena, ker mi temperatura skoči od 60 pa do 83? pr 1.5vat

Pyr0Beast ::

Jedro se slabo drži IHS ..
Sicer pa ne pretiravaj z voltažo, če so že take temperaure.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

miro123 ::

okej vročinski problem sm rešu z thermal right 120 extreme.
zdej me bl zanima, vsakič ku ga za enmalu navijem grem v 3dmark 05 pogledat kaka je situacija. in sedaj ku sm povišu fsb na 430, so mi v 3dmarku pale fps za polovico dol, (ko testira grafiko), naprimer če je blo prej 100 je zdej 50, kaj je možno da sem kej pozabu navit-(pci:mhz). drgač mam pa v biosih vse na avto, kot sem že povedu. tako da če ma kešn rešitev oziroma da ve zakaj se gre naj kr pove.

miro123 ::

ubistvi so vsi rezultati slabši, tud kadar testira cpu so (fps) slabši. whay????
kaj ni ubistvi več ku naviješ bulši je. če res kdo to ve zakaj je tako, nej prosm kr pove!!

bluefish ::

če se pojavijo artefakti, potem je padec rezultatov razumljiv. Če že delaš sintetične teste CPU-ja, potem uporabi PCMark.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

miro123 ::

kaki artefakti? slika ki je prikaza v 3d marku je čist uredi sam fps-ji so manjši naprimer pr fsb 420 je 100 pr 425fsb pa je 50 fps. kaj je tle finta? kaj bi morde mogu še kej drusga navit, al je to ta meja, kjer se računalnika ne da več navit...???

miro123 ::

no ima kdo kako rešitev?

miro123 ::

Zdej me bl zanima, vsakič ku ga za enmalu navijem grem v 3dmark 05 pogledat kaka je situacija. in sedaj ku sm povišu fsb na 430, so mi v 3dmarku pale fps za polovico dol, (ko testira grafiko), naprimer če je blo prej 100 je zdej 50, kaj je možno da sem kej pozabu navit-(pci:mhz). drgač mam pa v biosih vse na avto, kot sem že povedu. tako da če ma kešn rešitev oziroma da ve zakaj se gre naj kr pove.

naj prosm kdo odgovori, če ve zakaj se gre!

DSmadfan ::

No v kratkem se bom odločil naviti svojega Q6600 G0. Ker v bistvu nimam pojma kako to narediti (razen da moraš iti v BIOS (F1 ob zagonu...ali nekaj takega) in spreminjati FSB, montažo, še kaj?).

Moja želja ga je naviti do 3.6Ghz. Predvidevam da ima kdo od vas že malce izkušenj s tem, zato bi prosil za pomoč.

Aha še nekaj. Prosim ne mi govort naj sploh ne probavam, za vsakogar je bilo enkrat prvič. Važno je le to, da ne bom uničil procesorja, ker potem me bo fotr skupaj z računalnikom vrgel čez okno.

Podatki za navijanje:
-Plata: ASUS P5Q-E
-Procesor: Quad Q6600 G0
-RAM: Corsair 4GB cl4 800Mhz

bluefish ::

sicer konkretnih izkušenj z navijanjem tega procesorja nima, vendar pa bi ti svetoval, da se ne zagledaš v neko frekvenco in potem brezglavo za vsako ceno rineš vanjo.
Navijanje poteka postopoma in s preizkušanjem in iskanjem mej. Še posebej to velja v primeru, da si začetnik. Sprva procesor navij le za toliko, da dobiš občutek za stvar, pozneje pa seveda napreduj.
Ni namreč nujno, da bo tvoj primerek procesorja šel v trenutku do 3,6GHz.

Valvoline ::

mene pa tud zanima glede mojga e2160. ko sm ga naviju, mi nekak ni ratal dobit stabilnega overclocka nad 3.0ghz+. zdej trenutno ga mam na 333x9 @ 1.70V. Kokr sm opazu mam zgleda voltaze, katere prikaze cpu-z dost nizje od tistih k so nastimane v biosih. recimo ko mam nastiman 1.70V, mi prikaze da mam dejanskih 1.52V (enako prikaze everest)...

1.7v ..??? huh ???
Dobr da ga nisi skuru... :)
Jaz mam tudi e2160 plata p5k pr men pa laufa stabilno na 2.6ghz ampak jaz pa sem downvoltal proc na 1.1v da bi se čimmanj segreval. Ker mam pc prižgan 24\7.
Za foro sem enkrat sprobal navijat do maximuma mogu sem nastavit 1.55v v biosu proc je prišo na stabilnih 3.4ghz(orthos). na več ni hotu tudi ko sem povečeval napetost naprej. Ampak pr 1.55v z stock coolerjem se je proc segeu na 75 stopinj pr full loadu z inter thermal analysis tool.
Preveč zame.Varijanta 1.1v pri 2.6ghz je svetovna. Proc pr full loadu 35-40 stopin max pri 27-28 sobne temperature

DSmadfan ::

Naj grem najprej do 3.0Ghz? So mi drugi priporočali to, saj je baje čisto lahko. Mi lahko prosim poveste zdaj kako navijem? :D

dinozaver7 ::

No, ker mi v drugi temi nihče ne odgovori, naj tukaj povem, da sem zdaj rešil problem z prižiganjem računalnika, ampak spet naviti ga pa ne upam. Torej, stvar je taka: Imam msi neo p35 plato, in v biosu NE morem dat fsb/dram ratio na 1:1, največ kar lahko je 1:1.2 ? Kako to omogočim? Še druga stvar, kako lahko spreminjam voltažo, ker tudi tega ne morem spreminjati? Kako te stvari omogočim? Aja, imam procesor e4500 in patriot 2x po 1gb 800mhz ram. Rad bi imel navitega vsaj na 3.2ghz, ker sem bral da na stock je to še čisto stabilno. Res bi bil vesel nasveta, lp dino

Blinder ::

Eno vprasanje glede downlclockanja. Jaz imam EIST omogocen(intel speedstep), in ko mi procesor dela z nizko obremenitvijo zniza multiplier iz 8 na 6, pa tudi napetost cpu-ja zmanjsa. Če NIMAM naštimane -auto- vcore v biosu, pa mi NE spreminja napetosti, ampak samo multi. Isto velja tudi za overclockanje in dviganje napetosti

Mene zanima nekaj; imam enablan EIST(intel speedstep), ki mi spreminja multiplier in napetost cpu-ja. Če imam v biosu nastavljeno -auto- vcore, spreminja napetost, če nastavim rocno vcore, pa je fiksna napetost, tudi ko se zmanjsa multi. A se d anastimat, da bi zmanjsalo tudi vcore, ko zmanjsa multiplier?
Plosca je gigabyte G33 ds3r.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Valvoline ::

Tile e4500 so najslabši navijalci c2d serije.
Nekje sem prebral da so pač izločal posamezne e4300 čipe katerim so pozneje zvišal množilnik iz 9 na 11 zato ker pač niso mogl spravit fsb čez 266.
Upam da je tale tvoj boljši primerek serije.
Še vedno bi ga mogu spravit na min 2.7-2.8ghz
najprej si flashaj najnovejši bios za tvojo plato(če veš kako če ne pa odsvetujem), ponavadi odpravljajo sproti težave z navijanjem,regulacijo napetosti itn.

dinozaver7 ::

Torej flasham lahko z usbja ane, če nimam floppya? Mogoče bom probal, a najverjetneje ne, ker mi je ravno ratal navit na 3.3ghz in tud ratio sm spravu na 1:1(shy). V glavnem, videt je stabilno in nekako dela. Mogoče bom v prihodnosti kupil enga e8600 al pa kaj podobnega, da bo to to. Drugač pa trenutno računalnik super deluje, ampak vseeno ne bom pozabil na hladilnik. lp

EDIT:prodal->probal

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Testiraj z orthosom.
A fsb maš na 300 verjetno. Potem če imaš ratio 1:1 rami ti delajo na 2x300=600mhz in ju maš downclockano. Če maš 800mhz rame nastavi ratio tako da ram dela na frekvenco v rasponu 800-900mhz
če bi mel fsb ratio 1:1.5(oz 2:3) v korist ramov bi potem rami laufal na 900mhz.(300x1.5=450 x2=900mhz)
Poglej z programom cpu-z na kolk ti rami laufajo in poročaj

Zgodovina sprememb…

dinozaver7 ::

Delajo na 600mhz.:) Hmm...ja 300fbs x 9 in ratio 1:1. Kaj priporočaš?

Valvoline ::

Nastavi ratio na 2:3(oz 1:1.5 kar je enako)in bojo delal na 900mhz
Al pa na 3:4(oz 1:1,33) in bojo delal na 800mhz

dinozaver7 ::

Evo tole je od orthosa, ni preveč dobr ha? Grem še rame navit.brb

lprelesn ::

mene pa sam zanima da ne bom zarad tega nouga topica odpiral ali je Vcore prevelik in sicer v biosu mi kaže 1,38 v cpu-zu pa 1.40 ?! trenutno pa mi dela procesor na 4,10 ! temperatura proc. pa je cca 60-65 (se giblje ) v biosu seveda , kjer je bolj realna.....

l.p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lprelesn ()

bluefish ::

obremeni procesor in potem spremljaj temperaturo. Recimo poženi Cinebench in imej zraven vklopljen CoreTemp.

lprelesn ::

ja sam ta core temp je full nižji od temp. v biosu tako da ne vem če mu je za zaupatr ?!:\ + tegA kjer koli hočš downloadat ta chinb..... mi odpre prazno stran kakor da nisem sploh priključen na net ?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lprelesn ()

bluefish ::

seveda je CoreTemp nižji, če procesorja nisi obremenil. V BIOS-u je menda procesor pod neko "umetno" obremenitvijo in so tudi zato temperature višje.

Za Cinebench pa: ftp://ftp.maxon.net/pub/benchmarks/CINEBENCHR10.zip

lprelesn ::

hvala za link:8)

Wolfman ::

Jaz bi potreboval pomoč. Imam 66Hz CPU BUS, mnogokratnik lahko dam od 3-8 lahko pa tudi ročno spremnijam. V BIOSu mi lahko nastavim prednastavljene nastavitve (2oo MHz, 233...) ali pa jumper settings. Katero je lažje in kako naj nastavim da ne potrebujem dodatnega hladilnika? Ali kaj pomaga, če nimam pokrova in imam trenutno v sobi 15 stopinj celzija?

Pyr0Beast ::

Katero matično in procesor imaš ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Wolfman ::

Intel Celeron-A 466 MHz (7x67) plošča je pa QDI Advance 9 upam da je to to

Pyr0Beast ::

Uff, tale je malce čudna plata. Probaj najti možnost da imaš manual nastavitve, če ni druge pa na jumper settings, odpri kišto, in, ko je ugasnjena pretikaj :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Wolfman ::

To mam oboje, samo ne vem kako izračunat kolko morm navit in kako, s spreminjanjem mnogokratnika kadar dam jumper settings ali tisto ko je že prednastavljeno da kar premikam iz 200 na npr 233 Mhz?

Pyr0Beast ::

Spreminjanje množilnika ne dela na Intel procih :)

če najdeš kje FSB za spreminjat pa kr :)
113 bi moralo delati Bp.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Wolfman ::

Ja možno, samo vseeno nekaj piše za spremnijat množilnik mogoče pa ni tisto množilnik ker so bli že rpvi inteli zaklenjeni

Pyr0Beast ::

Lahko spremeniš, samo je malo možnosti, da bo delalo. Prvi inteli niso še bili zaklenjeni, nato pa so jih po vrsti začeli zaklepati.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Wolfman ::

Evo vsem sm prepisal:
Imam par možnosti:
CPU SPEED: to lahko spreminjam: 200 MHz (66MhzX3)
233MHz (66X3.5)
266 MHz (66X4)
300MHz (66X4.5)
333 (66X5)
366 (X5.5)
400 (66X6)
433 (66X6.5)
466 (66X7)
500 (66X7.5)
533 (66X8)
Jumper emulation:
Multiplier: 3x,3.5x,4x,4.5x,5x,5.5x,6x,6.5x,7x,7.5x,8x,
Bus clock; 66MHz ali 83MHz
DRAM FREQUENCY: Bus Clock ali Bus Clock+33MHz
Clock Spread spectrum: disabled= bus clock 78MHz namesto 83MHz

Torej če sem prav razumel je najbolje da spreminjam CPU speed, ki je Ĺže prednastavljeno? Če pa bi hotel, bi zvišal še frekvenco FSB in s tem dosegel hitrejši dostop do RAM-a in podatkov. Najbrž bi bilo dobro da zviŠam Še RAM. OK hvala za pomoč, poskušal bom narediti tako da bom vsak dan zvišal CPU speed za eno mesto višje, dokler se ne začne pregrevati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wolfman ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940676 (22218) Dr_M
»

E8400 se ustavi pri 3,6GHz ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
505098 (3555) TOP
»

Navijanje e4300 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24120003 (8886) ZaLoMaT
»

Navijanje AM2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
16411271 (7814) asus
»

Ne gre naviti A64 3000+ ? Pomoc ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
535159 (3973) Cranchi

Več podobnih tem