» »

Posest orožja

Posest orožja

««
14 / 54
»»

Kaj ::

Vsekakor se strinjam. Seveda sem zaenkrat le površno pregledal ponudbo, sploh cenovno.

gruntfürmich ::

Kaj je izjavil:

Kakšno mnenje glede izbire? Nasvet? Izkušnja, primerjava? NE glede odločitve za orožje!


22lr je za vrabce preganjat in poceni frkat na strelišču, za samoobrambo pa niti pod razno. za te zadeve raje kar po 9mm poglej, še bolje kakšen tt-jevec ki je pa res močan naboj http://www.rebec.si/si/pistola-zastava-... http://www.rebec.si/si/pistola-tokarev-...
9mm je najbolj razširjen naboj za pištolo, tako da pričakuj poceni in povsod municijo. lahko imaš 7.65 browning tako kot james bond, ampak to je dokaj švoh.
če pa hočeš zaščitne jopiče prebijat, pa kakšen bolj specialen kaliber FN 5.7%C3%9728mm @ Wikipedia se mi zdi, če se ga sploh dobi za civile...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Kaj ::

No, namena jih nimam prebijati, a če že kupujem, naj bo vsaj uporabno za teoretične scenarije. Kupujem sa vekomaj.
Aja, nekaj so pisali na forumih o nekakšnih predelavah oziroma dodatkih k pištoli, če sem prav razumel, da kupiš pištolo kalibra 9mm in uporabljaš naboje .22lr za poceni potrebe vaje. Obstaja kaj v to smer ali mi le angleščina šepa? Kot nekakšen vložek za zmanjšanje premera cevi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

N4g4c3N ::

Kaj je izjavil:

No, namena jih nimam prebijati, a če že kupujem, naj bo vsaj uporabno za teoretične scenarije. Kupujem sa vekomaj.
Aja, nekaj so pisali na forumih o nekakšnih predelavah oziroma dodatkih k pištoli, če sem prav razumel, da kupiš pištolo kalibra 9mm in uporabljaš naboje .22lr za poceni potrebe vaje. Obstaja kaj v to smer ali mi le angleščina šepa? Kot nekakšen vložek za zmanjšanje premera cevi...


Če hočeš z eno pištolo streljati več različnih kalibrov, moraš imeti za vsak kaliber svoj nabojnik in zaklep+cev. Praktično edino, kar ostane je ročaj s sprožilnim mehanizmom.
Sam imam Walther P22Q. Natančnost je glede na njeno velikost kar dobra. Od cca 400-500 postreljenih nabojev mi je zatajila mislim da 3x. Deluje sicer malo "cheap", ampak saj tudi je poceni. Glede na to da ima zaklep iz neke alu zlitine (se mi zdi), ne bi rekel, da je to pištola za vekomaj.

Kaj ::

Okej, hvala za komentar. Glede na to, da tudi sam malo gledam to Walter p22q, te bom zagotovo še kaj vprašal. Očitno pa tudi tu drži, da toliki kot denarja, tolko muzike.
Po temtakem sta tisti pištoli, ki ju je nalepil gruntfurmich za 150€ iz prejšnjega stoletja (Zastava in Tokarev) za en drek?

AndrejO ::

Kaj je izjavil:

Okej, hvala za komentar. Glede na to, da tudi sam malo gledam to Walter p22q, te bom zagotovo še kaj vprašal. Očitno pa tudi tu drži, da toliki kot denarja, tolko muzike.
Po temtakem sta tisti pištoli, ki ju je nalepil gruntfurmich za 150€ iz prejšnjega stoletja (Zastava in Tokarev) za en drek?

Nista, tako kot tudi .22LR ni. Orožje je pač orožje in v napačnih rokah je tudi z največjim "drekom" zelo enostavno nekoga ubiti.

Narediš tako, kot je to naredilo že veliko ljudi pred teboj: greš še nekajkrat na nekaj različnih strelišč, poskusiš s to in ono pištolo (različna strelišča imajo različne kose v različnih kalibrih), malo še povprašaš na kakšnem bolj posvečenem forumu glede znanih težav s posamičnimi modeli, ustaviš se v kakšni bolje založeni trgovini, da "potežkaš" kakšen model za katerega si že skoraj odločen, da ga boš kupil.

Na koncu boš itak našel svojo kombinacijo cene streliva, enostavnosti vzdrževanja in občutka pri streljanju.

Fritz ::

Looooooka je izjavil:

oo7 je izjavil:

Med jagre ne grem, ker sta že dva pri hiši. Bolj se mi zdi strelsko društvo.

Jagri dobijo brez tečaja...zato so pa skoz obstreljeni.

Lažeš.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Kaj ::

gruntfürmich je izjavil:

9mm je najbolj razširjen naboj za pištolo, tako da pričakuj poceni in povsod municijo.

To očitno ne drži. .22LR se začnejo cene pri 0.06EUR/kos, pri 9mmx19 pri 0,21EUR/kos, kar je velika razlika.
Moram še malo pregledati, če je ta .22 res tako za en drek.
http://rebec.si/si/page/group/grp/133/o...
http://rebec.si/si/page/group/grp/162/o...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kaj ()

World peace ::

N4g4c3N je izjavil:

Kaj je izjavil:

No, namena jih nimam prebijati, a če že kupujem, naj bo vsaj uporabno za teoretične scenarije. Kupujem sa vekomaj.
Aja, nekaj so pisali na forumih o nekakšnih predelavah oziroma dodatkih k pištoli, če sem prav razumel, da kupiš pištolo kalibra 9mm in uporabljaš naboje .22lr za poceni potrebe vaje. Obstaja kaj v to smer ali mi le angleščina šepa? Kot nekakšen vložek za zmanjšanje premera cevi...


Če hočeš z eno pištolo streljati več različnih kalibrov, moraš imeti za vsak kaliber svoj nabojnik in zaklep+cev. Praktično edino, kar ostane je ročaj s sprožilnim mehanizmom.
Sam imam Walther P22Q. Natančnost je glede na njeno velikost kar dobra. Od cca 400-500 postreljenih nabojev mi je zatajila mislim da 3x. Deluje sicer malo "cheap", ampak saj tudi je poceni. Glede na to da ima zaklep iz neke alu zlitine (se mi zdi), ne bi rekel, da je to pištola za vekomaj.


Preizkusi kakšen avtomat od slovenske vojske, notri imaš celo plastike, ne alu.

http://www.slovenskavojska.si/oborozite...

Vse kar ni kritično tam je plastika/kompozit

matobeli ::

.22lr je zabaven kaliber, ogromno streljanja za relativno majhen denar.
Ni pa primerna za dinamično streljanje kot tudi ne za samoobrambo.

Sploh pa strelno orožje ni primerno za samoobrambo. Tudi če te nekdo napade z nožem in ga pihneš boš šel v zapor, prekoračeni silobran pa to. Če pa ima napadalec strelno orožje, ki ga sicer ni mislil uporabiti, pa imaš dobre možnosti za obisk grobarja. Sploh pa ne malokaliberska, te napade malo bolj počen džanki in ga boš res rabil direkt v glavo zadet da ga ustaviš.

Klasična 9mm je tisto kar iščes. Še vedno dovolj poceni strelivo. Priporočam -glock 17. Pištola za vedno.

Ampak tisto kar je res zabavno za nažigat so pa puške in šibernice, šrotarica zaradi surove moči, puška pa zaradi natančnosti ki za razred prekaša pištole. Osebno mi je pištola precej brezveze.

krneki0001 ::

Kaj je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

9mm je najbolj razširjen naboj za pištolo, tako da pričakuj poceni in povsod municijo.

To očitno ne drži. .22LR se začnejo cene pri 0.06EUR/kos, pri 9mmx19 pri 0,21EUR/kos, kar je velika razlika.
Moram še malo pregledati, če je ta .22 res tako za en drek.
http://rebec.si/si/page/group/grp/133/o...
http://rebec.si/si/page/group/grp/162/o...


Imam M4 z dodanim in umerjenim daljnogledom in walter p22Q, oboje .22 cal. Uporabljam remingtonove naboje. So malo dražji, ampak so zanesljivi. Do sedaj še nobenih zastojev ne v M4 in ne v walterju. Z obema brez problema ubiješ človeka.

Walter res deluje "cheap", vendar je vseeno dovolj zanesljiv. Sam ga uporabljam že par let, pa dela brez problemov. Ga bom pa zamenjal za novega počasi. Mi je pa od vseh pištol najbolj všeč po obliki.

Martin Krpan ::

Mihec , počakaj kakšen mesec in se potem odločaj za nabavo orožja. Sedaj si paničen zaradi trenutnih terorističnih dejanj , mogoče boš čez kak mesec razmišljal drugače.

.22 LR je za obrambo neprimeren ker ima premajhno zaustavno moč. To ne pomeni , da te ne ubije temveč da ustreljeni lahko še kar en čas izvaja napad nate. Vse pod 9 mm je premalo , vključno z TT-jcem , ki ima res veliko energijo krogle vendar jo zelo slabo oddaja na tarči. To pomeni da tarčo preljuknja z relativno majhno luknjo in z veliko energijo (hitrostjo) odleti naprej kjer lahko zadane naključne osebe.
Krola z veliko zaustavno močjo se zaustavi v tarči in ni nevarna za okolico.

Praviš , da se boš vpisal v športno strelsko društvo ! OK.
Ti pa priporočam , da tam z orožjem redno vadiš , saj bo drugače orožje nevarnejše tebi kot pa "teroristu" ki bi te napadal. Tale Walter pa ni primeren za športno streljanje , kvečjemu za plinkanje pločevink.
Za preciznjaka ne boš konkurenčen , za praktično streljanje pa še manj.
Če pa se misliš resno ukvarjati z strelskim športom vedi da en komad cal.22LR ni nič ! Povprečen športni strelec ima 5-8 kosov različnih kalibrov in letno postreli od 2.000 pa do več kot 10.000 nabojev. To je pa že kar drag špas!
Za samoobrambo raje nabavi
http://www.avantura.info/hisni_obrambni...
elektrošoker in en debel kol.

krneki0001 je izjavil:

Kaj je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

9mm je najbolj razširjen naboj za pištolo, tako da pričakuj poceni in povsod municijo.

To očitno ne drži. .22LR se začnejo cene pri 0.06EUR/kos, pri 9mmx19 pri 0,21EUR/kos, kar je velika razlika.
Moram še malo pregledati, če je ta .22 res tako za en drek.
http://rebec.si/si/page/group/grp/133/o...
http://rebec.si/si/page/group/grp/162/o...


Imam M4 z dodanim in umerjenim daljnogledom in walter p22Q, oboje .22 cal. Uporabljam remingtonove naboje. So malo dražji, ampak so zanesljivi. Do sedaj še nobenih zastojev ne v M4 in ne v walterju. Z obema brez problema ubiješ človeka.

Walter res deluje "cheap", vendar je vseeno dovolj zanesljiv. Sam ga uporabljam že par let, pa dela brez problemov. Ga bom pa zamenjal za novega počasi. Mi je pa od vseh pištol najbolj všeč po obliki.


Res ? Ker pred enim tednom si trdil , da imaš samo airsoft replike in samostrel.>:D

Zgodovina sprememb…

chucki ::

Se strinjam, ker orožje je zelo delikatna zadeva. To te bo spremljalo celo življenje in se moraš tega zavedati, ker če ne znaš kontrolirati jeze, nimaš kaj iskati po orožju. Ta tečaj, ki ga opraviš je 0 dejansko, ker razložijo ti veliko, ampak ti nimaš prakse. V vojski te drkajo, več kot mesec dni, preden spustiš prvi naboj. Jaz menim, da bi mogla zakonodaja biti še bolj stroga, oziroma daljši tečaji, težji izpiti itd....
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

World peace ::

Že tako je nemogoče priti do orožja. Preverjan je že dovolj.

Mogoče pozabljate da AK s katerim so strašili ni bil legalno nabavljen.

Martin Krpan ::

Res , samo nekateri pacijenti , ki še niso prerasli Hansa Christjana Andersena mislijo , da če prepovedo vse orožje da ga bodo tudi kriminalci in teroristi nehali nabavljati na črno in uporabljati.8-O

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Martin Krpan je izjavil:

Mihec , počakaj kakšen mesec in se potem odločaj za nabavo orožja. Sedaj si paničen zaradi trenutnih terorističnih dejanj , mogoče boš čez kak mesec razmišljal drugače.

.22 LR je za obrambo neprimeren ker ima premajhno zaustavno moč. To ne pomeni , da te ne ubije temveč da ustreljeni lahko še kar en čas izvaja napad nate. Vse pod 9 mm je premalo , vključno z TT-jcem , ki ima res veliko energijo krogle vendar jo zelo slabo oddaja na tarči. To pomeni da tarčo preljuknja z relativno majhno luknjo in z veliko energijo (hitrostjo) odleti naprej kjer lahko zadane naključne osebe.
Krola z veliko zaustavno močjo se zaustavi v tarči in ni nevarna za okolico.

Praviš , da se boš vpisal v športno strelsko društvo ! OK.
Ti pa priporočam , da tam z orožjem redno vadiš , saj bo drugače orožje nevarnejše tebi kot pa "teroristu" ki bi te napadal. Tale Walter pa ni primeren za športno streljanje , kvečjemu za plinkanje pločevink.
Za preciznjaka ne boš konkurenčen , za praktično streljanje pa še manj.
Če pa se misliš resno ukvarjati z strelskim športom vedi da en komad cal.22LR ni nič ! Povprečen športni strelec ima 5-8 kosov različnih kalibrov in letno postreli od 2.000 pa do več kot 10.000 nabojev. To je pa že kar drag špas!
Za samoobrambo raje nabavi
http://www.avantura.info/hisni_obrambni...
elektrošoker in en debel kol.

krneki0001 je izjavil:

Kaj je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

9mm je najbolj razširjen naboj za pištolo, tako da pričakuj poceni in povsod municijo.

To očitno ne drži. .22LR se začnejo cene pri 0.06EUR/kos, pri 9mmx19 pri 0,21EUR/kos, kar je velika razlika.
Moram še malo pregledati, če je ta .22 res tako za en drek.
http://rebec.si/si/page/group/grp/133/o...
http://rebec.si/si/page/group/grp/162/o...


Imam M4 z dodanim in umerjenim daljnogledom in walter p22Q, oboje .22 cal. Uporabljam remingtonove naboje. So malo dražji, ampak so zanesljivi. Do sedaj še nobenih zastojev ne v M4 in ne v walterju. Z obema brez problema ubiješ človeka.

Walter res deluje "cheap", vendar je vseeno dovolj zanesljiv. Sam ga uporabljam že par let, pa dela brez problemov. Ga bom pa zamenjal za novega počasi. Mi je pa od vseh pištol najbolj všeč po obliki.


Res ? Ker pred enim tednom si trdil , da imaš samo airsoft replike in samostrel.>:D

Airsoft replik že nekaj časa nimam. Sem ti to že par mesecev nazaj povedal. Imam paintbal RAP4 (http://www.rap4.com/), kjer imaš na izbiro tole:

Paintball Marking projectiles are ideal for force-on-force and CQB training, and any training that requires absolute precision. These projectiles shatter upon impact, leaving a wet color mark on the target. The mark is water soluble and is easy to clean with a damp cloth...and won't stain your training facility.


Non-Lethal Clear Training Paintballs leave wet splats which can easily be wiped off with warm water. This allows law enforcement and military operators to train for marksmanship under duress, in rented or borrowed spaces, without leaving colored stains on their training gear and facilities.


Rubber Training Projectiles are ideal for training where you cannot mark the surrounding environment. The projectiles do not leave marks, are solid for balanced flight, and don't require much cleaning-just rinse and reuse for inexpensive training time and again.


Powder Training Projectiles are training rounds that contain harmless white powder to simulate the effect of the RAP4 Less Lethal Projectiles, without actually filling the air with capsaicin. They have the same performance, without the painful effect, as the "real thing."


RAP4 Less Lethal Projectiles are hard plastic spheres built to burst on impact. They contain a very fine Capsaicin II (chili pepper) dust-like powder. RAP4 Less Lethal Projectiles are filled with enough capsaicin powder to seriously, though temporarily, irritate a suspect's eyes, nose and throat, without normally causing any other harm.


Glass Breaking Balls are .68 caliber projectiles. These balls are ideal for breaking vehicular and structural windows, and are ideally followed by the Less Lethal Capsaicin Projectiles from the SplitFire's secondary ammunition source. Glass Breaking Balls to be fed from a hopper and loader.




Od ostalega orožja pa raje nebi našteval. Mi bo še zavidala kaka manjša policijska postaja.
Zbiram uniforme, staro orožje, novo orožje,.... od svojega osemnajstega leta naprej. Nimam ga pa pri sebi. Imam zato najeto namensko skladišče.

Zgodovina sprememb…

Kaj ::

Orožje je izven časa športne uporabe zelo delikatna zadeva, to vsekakor. Zato mora biti v železnem sefu in tam ostati do naslednjega izleta v klub ali do apokalipse. Pogoji dopustne uporabe v primeru silobrana so mi jasni. Vse mi je jasno. Tudi teroristično-migrantska kriza me ne grabi.
Prosim, ne obnašajte se kot kakšne mame, ki pravijo: "Joj, ne kupuj motorja, se boš ubil!". Resno, ubijajo neumne odločitve, magari z golo pestjo.
Če človek prosi za "tehnično" pomoč, nasvet glede vrste, modelov, to prosim upoštevajte. Komentarji tipa Gejspodarja s prejšje strani so pa itak svoj razred, ki ni vreden komentiranja. Že hiter prelet načina komuniciranja osebe dosti pove.
Bom šel raje v kakšen klub, se na namenskih forumih pogovoril s kom s tega področja, pred nakupom kaj sprobal ipd.
Hvala vseeno vsem za odgovore. :)
Lp, zapuščam pogovor.
Peace. ;)

chucki ::

Najprej naredi tečaj in zdravniške teste in se potem pogovarjaj, kaj si želiš kupiti. Si, kot 17 letnik, ki sanja športne avtomobile, ampak še nima niti izpita.... Upam, da me razumeš, kaj ti želim povedati :)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

krneki0001 ::

Tečaj je itak obvezen, brez tega ne bo nič. Predlagam pa da se prvo vpišeš v strelski klub in se sploh spoznaš z orožjem in probaš, kaj ti je sploh všeč in kaj bi sploh rad.

Poleg tega, tega orožja ne smeš nositi naokoli. Samo od doma do strelišča in nazaj. Da bi ga imel za samoobrambo ne bo šlo. Nisi tako ogrožen, da bi ti to dovolili.

Martin Krpan ::

Miha , srečal sem že nešteto takih ki bi orožje imeli , pa se niso pripravljeni za to ustrezno potruditi in narediti (in plačati) vseh tečajev , zdravniškega pregleda , jim je vsak € stroškov preveč , se jim ne ljubi hodit v klub na delovne akcije.
Zato pravim da razmisli.
Če se že vržeš v hobi računaj z min. 100€ stroška mesečno tudi ko že kupiš orožje.
Ti pa vidiš le 300€ za pokalico in kak € za strelivo.

P.S.
orožje mora biti pod kljućem , jekleni/negorljivi sef pa ni pogoj.

krneki0001 ::

Martin Krpan je izjavil:

Miha , srečal sem že nešteto takih ki bi orožje imeli , pa se niso pripravljeni za to ustrezno potruditi in narediti (in plačati) vseh tečajev , zdravniškega pregleda , jim je vsak € stroškov preveč , se jim ne ljubi hodit v klub na delovne akcije.
Zato pravim da razmisli.
Če se že vržeš v hobi računaj z min. 100€ stroška mesečno tudi ko že kupiš orožje.
Ti pa vidiš le 300€ za pokalico in kak € za strelivo.

P.S.
orožje mora biti pod kljućem , jekleni/negorljivi sef pa ni pogoj.



Večina vidi samo 284€ za tistega walterja p22q pri rebcu. Ko pa mu poveš, da ima enkratno nabavno dovoljenje za municijo, pa da bo moral naslednjič spet za municijo zaprostit in čakat na papirje, je pa že razočaran. Če pa mu poveš, da tisti metki za 0.06€ pač niso najboljši (zato tudi taka cena) in da so prvi kvalitetni nad tem za še enkrat ali več višjo ceno, mu pa že vse skupaj dol pade.
Potem pa če mu vse rata opravit in kupit pištolo, pride 3x streljat, nakar mu orožje visi doma v omari in je zaključil s tem, ker tistih 20€ za municijo na mesec pa res ne misli zapravljat. Čez 2 leti pa ves zafrustriran orožje prinese na servis, ker je enkrat ustrelil, pa mu je pištola skoraj razpadla, ker je ni niti enkrat spucal in namazal, pa je vse zaribalo in popokalo.

World peace ::

Poceni muncija je izključno za vaje. Z njo se najbolje naučiš dobro streljati in ni nekaj na kar se lahko zaneseš.

xxxul ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Fritz je izjavil:

Rusko polavtomatsko šibrenico. Ampak to ni relevantno za to temo. Kar je relevantno je, da eni veselo streljamo medtem, ko drugi jamrajo, kako se to ne da, kako je nemogoče in kako je država grozna, ker jim ne izda dovoljenja za nabavo orožja in orožne listine, čeprav za to niso niti zaprosili niti kaj naredili v tej smeri.


Ne kupuj tega. Polavtomatske znajo biti muhaste okrog municije. Najboljša firma za te zadeve je Benelli, samo kaj ko je puška draga.

Če te že to zanima, si izberi 'pumparico' mossberg 590 (A1) ali remingtonco 870 magnum.

To dela v nulo. Cena pa ni pretirana 500 €, dobiš jo v Slo kadarkoli.

meni saiga 12 že leta dela brez problemov, na tekmah so se polavtomatski benelliji izkazali za manj zanesljive (pa ceprav mi pred tekmo za saigo vsi povejo da je ful nezanesljiva).
Na splošno je pa repetirka bolj zanesljiva, ja.

Fritz, si moraš pa pod nujno zrihtat nastavk za magazin (magwell), drgac bos pri menjavah tenko piskal.

miko22 ::

Hej
Kaj pa jaz kot popoln začetnik, ki še nikoli ni držal strelskega orožja v roki?
Kje se sploh lahko naučim rokovanja z orožjem? Se mi nekak zdi malo čudno, da je pogoj za pridobitev tečaj. Kaj se na tečaju učim rokovanja z orožjem ali je samo teorija? Če je samo teorija, dobim lahko orožje brez prakse?

kaj predlagate, da se seznanim z uporabo orožja in posledično prodobitvijo dovoljenja?

krneki0001 ::

Včlani se v strelski klub.
Pogovori se z "glavcami" tam.
Sprobaj orožje tam in ugotovi kaj ti od orožja leži.
Naredi tečaj.

Potem boš pa lahko vse ostalo naprej sprovedel.

chucki ::

Še lansko leto so bili tečaji 3x do 4x na leto, zdaj pa vsak mesec. Vsak pa reče, da ga bo imel za športno dejavnost... Yea right..;((
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

xxxul ::

tecaj je teoreticen in prakticen del, oboje se preverja, pazit treba predvsem varno rokovanje pred komisijo.

Red_Mamba ::

Looooooka je izjavil:

oo7 je izjavil:

Med jagre ne grem, ker sta že dva pri hiši. Bolj se mi zdi strelsko društvo.

Jagri dobijo brez tečaja...zato so pa skoz obstreljeni.


to ni cisto res. v praksi je res, da dobijo orozni list prej kot sportni strelci
ampak kljub temu gres skozi usposabljanje v lovski druzini predno te spustijo samega na jago.
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

miko22 ::

je pomembno, kje grem na tečaj? Cene so verjetno itak ist, ali?
Kakovost?
Priporočate kaj v MB?

gruntfürmich ::

Kaj je izjavil:

To očitno ne drži. .22LR se začnejo cene pri 0.06EUR/kos, pri 9mmx19 pri 0,21EUR/kos, kar je velika razlika.
Moram še malo pregledati, če je ta .22 res tako za en drek.

očitno je da se ne spoznaš na zadeve. 22lr je malokaliberski naboj in kot tak zelo fini, ampak za kaj več kot vrane plašit pa ni, čeprav zna biti tudi učinkovit pri samoobrambi. uredu trening strlivo pa se začne recimo s tem: https://www.artekcenter.com/naboj-lapua...

xxxul je izjavil:

Ne kupuj tega. Polavtomatske znajo biti muhaste okrog municije. Najboljša firma za te zadeve je Benelli, samo kaj ko je puška draga.

Če te že to zanima, si izberi 'pumparico' mossberg 590 (A1) ali remingtonco 870 magnum.


mislim da so polavtomatski baikali čisto zanesljive zadeve. klasične lovske šrotarce baikal so pa itq neuničljiva zadeva...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Red_Mamba ::

gruntfürmich je izjavil:

Kaj je izjavil:

To očitno ne drži. .22LR se začnejo cene pri 0.06EUR/kos, pri 9mmx19 pri 0,21EUR/kos, kar je velika razlika.
Moram še malo pregledati, če je ta .22 res tako za en drek.

očitno je da se ne spoznaš na zadeve. 22lr je malokaliberski naboj in kot tak zelo fini, ampak za kaj več kot vrane plašit pa ni, čeprav zna biti tudi učinkovit pri samoobrambi. uredu trening strlivo pa se začne recimo s tem: https://www.artekcenter.com/naboj-lapua...

xxxul je izjavil:

Ne kupuj tega. Polavtomatske znajo biti muhaste okrog municije. Najboljša firma za te zadeve je Benelli, samo kaj ko je puška draga.

Če te že to zanima, si izberi 'pumparico' mossberg 590 (A1) ali remingtonco 870 magnum.


mislim da so polavtomatski baikali čisto zanesljive zadeve. klasične lovske šrotarce baikal so pa itq neuničljiva zadeva...


z 22LR se da tudi fino in "poceni" trenirat. Seveda je vprasanje ce bo municija pasala pistoli in se bo dalo neko grupo naredit, da bos sploh lahko videl ali se izboljsujes ali je pistola kriva.
Ceprav je v 99% kriv strelec ;)

Z 22LR se da lepo nauciti tehniko prozenja in koncentracije pri preciznem streljanju.

Ce se gre pa za dinamiko (in tudi kasneje za preciznjaka) ti pa 9x19 (ali 45ACP) ne uide. In takrat se pa splaca naredit izpit za polnjenje in si sam filas municijo.
Ker je razlika pri 5000-10000 komadih na leto ogromna! Toliko namrec postrelijo municije tisti, ki redno trenirajo in obiskujejo tekme.
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Fritz ::

xxxul je izjavil:


Fritz, si moraš pa pod nujno zrihtat nastavk za magazin (magwell), drgac bos pri menjavah tenko piskal.

Ni okvirja, ker gre za Baikalovo MP155, namenjeno predvsem lovu. Pri 5,56 nimam s tem nobenih težav :) Vsekakor hvala za skrb in nasvet.

Red_Mamba je izjavil:

Looooooka je izjavil:

oo7 je izjavil:

Med jagre ne grem, ker sta že dva pri hiši. Bolj se mi zdi strelsko društvo.

Jagri dobijo brez tečaja...zato so pa skoz obstreljeni.


to ni cisto res. v praksi je res, da dobijo orozni list prej kot sportni strelci
ampak kljub temu gres skozi usposabljanje v lovski druzini predno te spustijo samega na jago.

Lovci imajo znotraj lovske zveze organizirano usposabljanje za varno rokovanje z orožjem, v teoretičnem delu primerljivo civilnemu, v praktičnem delu pa bolj zahtevno, saj je pri streljanju potrebno izpolniti normo s kratkocevnim orožjem, s šibrenico in z risanico.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

Red_Mamba ::

Fritz je izjavil:

xxxul je izjavil:


Fritz, si moraš pa pod nujno zrihtat nastavk za magazin (magwell), drgac bos pri menjavah tenko piskal.

Ni okvirja, ker gre za Baikalovo MP155, namenjeno predvsem lovu. Pri 5,56 nimam s tem nobenih težav :) Vsekakor hvala za skrb in nasvet.

Red_Mamba je izjavil:

Looooooka je izjavil:

oo7 je izjavil:

Med jagre ne grem, ker sta že dva pri hiši. Bolj se mi zdi strelsko društvo.

Jagri dobijo brez tečaja...zato so pa skoz obstreljeni.


to ni cisto res. v praksi je res, da dobijo orozni list prej kot sportni strelci
ampak kljub temu gres skozi usposabljanje v lovski druzini predno te spustijo samega na jago.

Lovci imajo znotraj lovske zveze organizirano usposabljanje za varno rokovanje z orožjem, v teoretičnem delu primerljivo civilnemu, v praktičnem delu pa bolj zahtevno, saj je pri streljanju potrebno izpolniti normo s kratkocevnim orožjem, s šibrenico in z risanico.


thanks za info.
lahko se potrdis glede oroznega lista, ce me spomin ne vara, ga lovci dobite predno opravis to usposabljanje.
vsaj tako informacijo imam v glavi.
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Fritz ::

Red_Mamba je izjavil:


thanks za info.
lahko se potrdis glede oroznega lista, ce me spomin ne vara, ga lovci dobite predno opravis to usposabljanje.
vsaj tako informacijo imam v glavi.

Nisem najboljši naslov, ker sem že prej imel OL za varnost in OL za šport, zato tega tečaja nisem rabil delati, orožje pa še naprej kupujem na OL za šport. Če lahko domnevam, zelo dvomim, da ga lovec dobi preden opravi usposabljanje iz varnega rokovanja z orožjem, saj je to zakonski predpogoj za orožno listino. Bom pa vprašal kolega pripravnika, ki si je ravnokar kupil prvo puško, da bo odgovor bolj zanesljiv.

Zakonski pogoji so še vedno isti kot so bili dve strani nazaj 8-):

Skladno z določbo 14. člena Zakona o orožju se lahko izda dovoljenje za nabavo orožja, dovoljenje za nabavo streliva, orožni list in dovoljenje za posest orožja posamezniku, ki izpolnjuje naslednje pogoje:
1. da je posameznik dopolnil 18 let;
2. da ni zadržkov javnega reda;
3. da je zanesljiv;
4. da ima upravičen razlog za izdajo orožne listine, v primeru varnostnega orožja mora posameznik dokazati, da je njegova osebna varnost ogrožena v tolikšni meri, da bi za zagotovitev le-te potreboval varnostno orožje (17. člen);
5. da ima opravljen zdravniški pregled;
6. da je opravil preizkus znanja o ravnanju z orožjem.


Zadnji dve alineji ne veljata za vojake in policiste, če predložijo potrdilo, da v službi uporabljajo orožje in so zanj usposobljeni.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

Martin Krpan ::

miko22 je izjavil:

je pomembno, kje grem na tečaj? Cene so verjetno itak ist, ali?
Kakovost?
Priporočate kaj v MB?


http://www.varnost.si/ravnanje_z_orozjem

Vanich ::

TilenS ::

Zdaj je pravi čas, da se začnemo buniti našim EU poslancem ter EU komisiji nad to neumno direktivo. Kolikor razumem hočejo praktično prepovedati polavtomatsko orožje v EU ;(( Glede na razmere bi se moralo zakonodajo narediti celo malo bolj ohlapno. Tisti ki delajo sranje itak ne pridejo do orožja po legalni poti.

Malo spremljam temo in kar nekaj držav ni kaj preveč naklonjeno tej direktivi, celo obratno. Ne poznam preveč kako poteka sprejem EU direktive, koliko članic mora potrditi/zavrniti to, da (ne)gre naprej?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TilenS ()

Martin Krpan ::

"I'll give you my gun when you pry (or take) it from my cold, dead hands"

Vanich ::

Nič - kdor ima ilegalen kos zakopan nekje v hlevu, temu bo ostal.
Ostalo bo vzela država, novega orožja pa legalno kupiti ne bo več mogoče.
Imaš doma zgodovinske deaktivirane primerke z certifikatom nepovratne deaktivizacije, ki si jih zbiral celo življenje?
Nimaš jih več.
Imaš na steni totalno zarjavelo kremenjačo iz leta 1775? Nimaš je več.
Naslednji so na vrsti noži - pogojno bodo dovoljeni samo victorinox preklopni nožki do 4 cm dolžine rezila, katerih rezilo se ne da "zakleniti". (non-locking - tako, kot je sedaj že v UK!)
Kaj bomo z sekirami in motorkami, pa še ne vem, ampak verjetno bo treba pridobiti kakšen orožni list in plačati ekstra davek tudi za to.
All hail EU!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

#000000 ::

Ha orožje ni nek bav bav, problem je v glavah folka. V USA imajo to pošlihtano, res je veliko streljanj, ampak bi bilo še več terorja nad navadnim folkom če tega zakona ne bi imeli, pač pridejo te oropat in tam ne da te samo oropajo ampak te tudi ubijejo vmes pa že posilijo punco ženo ipd. Če kdo pokliče policijo ker je slučajno opazil nekaj simljuvega, bodo rabili kr nekaj časa da pridejo na pomoč, ti pa lahko samo nemo opazuješ nemočen.

Če pa imaš tudi ti orožje se lahko aktivno upreš in ko pride policija je delo že opravljeno, oni samo pohopsajo tolovaje ali preštejejo mrtve, zadeva adacta.

Nekaj mesecev nazaj je nekdo ustrelil dva policaja, en je umrl na kraju drugi je preživel, razlog je bil, da sta vdrla v napačno hišo, ampak se nista identificirala, imajo postopek, da potrkaš in pozvoniš ter zavpiješ policija in vstopamo, onadva nista naredila nič od tega, možakar se je zbudil in opalil brez milosti.

Bil je pridržan in kasneje isti dan izpuščen, ter nobene obtožbe proti njemu.

To je demokracija, če polcija naredi napako je ne bodo pomedli kr tako zlepa pod preprogo, pri nas bi dobil 40 let če bi sploh preživel.

hammock ::

Vanich je izjavil:

Kaj pa tole? Po novem, ve EU še pištolce na vodo ne boš smel imeti.

Wtf? Tragedija v Franciji se je zgodila z nelegalnim balkanskim avtomatskim orozjem, ki nima nobene veze s tem. Clovek bi predvideval, da je common sense odziv na taksne napade sprostitev zakonodaje, ne zaostritev.

World peace ::

Gremo po poteh nacistične nemčije. Zategnili so zakone, da judje niso mogli do orožja.

Guess what happened next

Se kuha ww3 ?

mailer ::

Če prepovedo victorinox nožke bom vzel sabo pa tistega za stiropor. >:D
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

matobeli ::

World peace je izjavil:

Guess what happened next

Porast prodaje orožja na črnem trgu?

Fritz ::

World peace je izjavil:

Gremo po poteh nacistične nemčije. Zategnili so zakone, da judje niso mogli do orožja.

Guess what happened next

Se kuha ww3 ?

Da judje niso mogli do orožja :))
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

AndrejO ::

Martin Krpan je izjavil:

"I'll give you my gun when you pry (or take) it from my cold, dead hands"

Japajade. Z njim boš naredil natančno to, kar ti bo z zakonom predpisano.

World peace ::

Fritz je izjavil:

World peace je izjavil:

Gremo po poteh nacistične nemčije. Zategnili so zakone, da judje niso mogli do orožja.

Guess what happened next

Se kuha ww3 ?

Da judje niso mogli do orožja :))



Disarming Jews in Nazi Germany

On November 11, 1938 (the day after Kristallnacht) the Regulations Against Jews' Possession of Weapons were promulgated by Minister of the Interior, Wilhelm Frick, effectively depriving all Jews living under the Third Reich of the right to possess any form of weapons including truncheons, knives, or firearms and ammunition.[7]

Before that, some police forces used the pre-existing "trustworthiness" clause to disarm Jews on the basis that "the Jewish population 'cannot be regarded as trustworthy'".[5]

Okapi ::

Od vseh izgovorov, zakaj naj bi ljudje smeli imeti orožje, je ta, da se boš lahko na koncertu z njim branil pred teroristi, najbolj slaboumen.;((

O.

Truga ::

World peace je izjavil:

Fritz je izjavil:

World peace je izjavil:

Gremo po poteh nacistične nemčije. Zategnili so zakone, da judje niso mogli do orožja.

Guess what happened next

Se kuha ww3 ?

Da judje niso mogli do orožja :))



Disarming Jews in Nazi Germany

On November 11, 1938 (the day after Kristallnacht) the Regulations Against Jews' Possession of Weapons were promulgated by Minister of the Interior, Wilhelm Frick, effectively depriving all Jews living under the Third Reich of the right to possess any form of weapons including truncheons, knives, or firearms and ammunition.[7]

Before that, some police forces used the pre-existing "trustworthiness" clause to disarm Jews on the basis that "the Jewish population 'cannot be regarded as trustworthy'".[5]

Moja zidovska prababica je imela 3000 tankov doma, da bi se obranila nacisticne invazije, pa so ji vse pobral!

Mislm lol, dej poglej kaksne kretenarije pises.

World peace ::

jes li ti lud ?
««
14 / 54
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820203460 (18775) gruntfürmich
»

Novo streljanje v Ameriki (Oregon) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18544820 (32570) c3p0
»

napad v Las Vegasu (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
41992560 (84384) Grey

Več podobnih tem