» »

Posest orožja

Posest orožja

««
10 / 54
»»

xxxul ::

Looooooka je izjavil:

Odin je izjavil:

Glede na to, da drzava velikokrat zataji na podrocju osebne varnosti drzavljanov, me zanima kaksni so vasi pogledi na potencialno liberalizacijo glede nosenja orozja.

Sej smo dovolj liberalni. Samo izpite pa papirje rabiš met. Enako kot za avto. Ker je oboje potencialno orožje.
Da bi pa kar tako vsak kreten kupoval in okoli skakal z orožjem je pa enako kot če iz danes na jutri ukinemo prometne predpise in prodamo šleparja 15 letniku.

Lastit si legalno orožje v SLO ni nek hud problem, ampak nosit nabitga za pasom ga pa ne smeš. Dovoljenje za osebno varnostno orožje je pa jeba v SLO dobit, razen redkih izjem bojda zavračajo vse po spisku. Recimo ena taka izjema je Jajotov vikend cimer Snežko >:D). Je pa IMO boljs da ne more vsak oborožen naokol šetat...

jype ::

nevone> Kdo pa je tak idealist?

Tisti, ki trdi, da se vsi lahko enako kompetentno odločamo o vsem, ali da imamo celo pravico do tega.

Če bi to držalo, potem bi jedrske elektrarne gradili z referendumi o tehničnih vprašanjih.

zmaugy ::

jype je izjavil:

nevone> Ja. Pa da je po svetu itak sama anarhija in je brez veze vlagati kakršnekoli napore v večji in boljši red.

Ne, tega pa ni reku. Načeloma se oba delava norca iz idealizma liberalcev, ki še niso pomislili na dejstvo, da ima polovica prebivalstva IQ manjši od 100.

Hm, a ni povprečni IQ cca 100?

Okapi ::

Na cca, ampak natančno sto. Pol ljudi ima višjega, pol nižjega.

xxxul ::

Hmnja, nekaj % ima točno 100, se pravi ima manj kot polovica IQ manjši od 100 :|
Ampak ste cist zabluzil....

Rok Woot ::

Okapi je izjavil:

Na cca, ampak natančno sto. Pol ljudi ima višjega, pol nižjega.
Potem trdiš, da nobeden nima IQ 100?

PS isti post ko zgoraj :) pardon
In tudi če nobeden nebi imel sto, ne pomeni da ima polovica majšega od 100, če je 100 povprečje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

Okapi ::

Sicer je odvisno, kako meriš povprečje, ampak izvirna definicija IQ je natanko takšna. Za lažjo predstavo je tu še slika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Fritz ::

xxxul je izjavil:


Lastit si legalno orožje v SLO ni nek hud problem, ampak nosit nabitga za pasom ga pa ne smeš. Dovoljenje za osebno varnostno orožje je pa jeba v SLO dobit, razen redkih izjem bojda zavračajo vse po spisku. Recimo ena taka izjema je Jajotov vikend cimer Snežko >:D). Je pa IMO boljs da ne more vsak oborožen naokol šetat...

Snežko (Rok Snežič) je imel varnostno podjetje, kar je možen razlog (poleg korupcije uradnikov ali resničnih ali zaigranih groženj njemu osebno), da so mu dali dovoljenje za varnostno orožje.

Nabito orožje za pasom lahko (nelegalno)nosi vsak, ki ga lahko nabavi (legalnega in nelegalnega). In če ne počneš nič čudnega, če ne mahaš z njim in če se ne giblješ po čudnih koncih je zelo velika verjetnost, da te policija na tebi ne bo nikoli izvedla telesno preiskavo ter to orožje našla. Torej je vse vprašanje smisla..ali si res tako ogrožen, da ti je nositi strelno orožje s seboj? Tudi če upravičeno uporabiš ilegalno strelno orožje v silobranu, te za to ne bodo kaznovale temveč samo zaradi nedovoljene posesti in uporabe orožja. Argumenti, kako država pri nas onemogoča lastno zaščito so precej majavi. Še slabše pa je, kar sem tudi že navajal, če si res ogrožen, res dobiš dovoljenje za varnostno orožje in potem greš v konflikt za katerega nisi ne usposobljen in ne pripravljen ter pri tem umreš (primer zlatarja iz Ljubljane).
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

jype ::

Rok Woot> če je 100 povprečje.

Saj ni: Intelligence quotient @ Wikipedia : When current IQ tests are developed, the median raw score of the norming sample is defined as IQ 100 and scores each standard deviation (SD) up or down are defined as 15 IQ points greater or less

BigWhale ::

zmaugy je izjavil:

O vsaki stvari, ki je regulirana zasebno ali državno, se je nekdo moral odločiti. Država smo državljani, torej moramo vsi odločati o državno reguliranih rečeh. Vse drugo je večja ali manjša uzurpacija oblasti posamznikov ali skupin. Zakonita ali nezakonita.


Taksno odlocanje, vsi o vsem, je precej drag spas. Poleg tega ni vsak usposobljen, da bi se odlocal o vseh receh.

Jaz za vecino ljudi okrog sebe lahko z zagotovostjo recem, da se ne bi znali pravilno in smotrno odlociti o zakonih, ki zadevajo avtorske pravice ali pa energetiko, kaj sele druge bolj tehnoloske zadeve. Se drugi, bolj 'pisarniski zakoni' so za Janeza Povprecnega prevec. Nima pojma o tem kaksni naj bodo predpisi o odprtju lokalov, kako naj bodo urejene prometne povrsine, kaksne takse je potrebno placevati za reci na upravni enoti, kaksne so smiselne omejitve emisij toplogrednih plinov, ce so sploh smiselne. Eni bi pa kr svojim sosedom pustili, da se odlocajo o tem, kako naj se ravna z nevarnimi odpadki, in kaksna je lahko vsebnost zivega srebra v hrani.

Disclaimer: Ne pravim, da so pa demokraticno izvoljeni poslanci, ki se o teh zadevah odlocajo namesto nas, usposobljeni za vse te zadeve. Da ne bo kdo tega slucajno prebral med vrsticami.

Iz istega razloga sem tudi preprican, da se zgoraj omenjeni Janez ni sposoben sam odlociti a sme ali ne sme nositi/posedovati strelno orozje, kar tako. Kaj sele, da bi se znal odlociti kdaj ga sme uporabiti.

Pri nas lahko prides do orozja, ce si tega res zelis. Vsakrsno nakladanje, da tega ne mores je samo nakladanje. Ce si pa nekdo zeli samo streljati, pa lahko to pocne na streliscu in lahko marsikaj preizkusi.

Orozje za namen zascite osebne lastnine je pa prej komedija kot pa kaj uporabnega. Tudi v ZDA. Stvari varirajo glede na zvezno drzavo, vendar je v vecini primerov dovoljeno streljati le takrat, ko je neposredno ogrozeno tvoje zivljenje. Tudi t.i. 'Stand your ground' zakon, ki velja v nekaterih drzavah, ti ne da pravice, da kar ustrelis nekoga, ki pride na tvoje posestvo. Lahko ga, vendar moras potem dokazati, da je imel tisti, ki je krsil posestvo, tudi kak kriminalni namen, ne zgolj krsenje posestva.

Slovenski zlatar izpred nekaj let, je imel dovoljenje za posest orozja in je imel orozje. Izkazalo se je, da je streljal pocasneje kot dva roparja, ki sta prisla oropati zlatarno. Ce ne bi imel orozja oziroma, ce ne bi streljal na roparja, bi bil danes verjetno se ziv.

Pistola deluje takrat, ko streljas hitreje od napadalca ali pa takrat, ko je napadalec nima. Prvih primerov je verjetno zelo malo.

sisemen ::

bambam20 je izjavil:

Kar je tudi pravilno. Enak postopek bi se lahko uzakonil za tiste, ki kradejo vozila, za pedofile, posiljevalce, morilce....


U tega krepko pod 100 pa sploh nisem opazil...

To kar se ti zdi pravilno uvaja v bistvu Šeriatsko pravo. Samo toliko, če se ti je kdaj zdelo, da so ISIS nazadnjaska zaostala banda, naj ti povem da nisi nič boljši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

gruntfürmich ::

nevone je izjavil:

Načeloma se oba delava norca iz idealizma liberalcev, ki še niso pomislili na dejstvo, da ima polovica prebivalstva IQ manjši od 100.


Kdo pa je tak idealist?


tak je recimo jype. pa še marsikdo, ki zase meni da je sposoben pametnega odločanja, pa verjetno spada v levo polovico grafa...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

nevone ::

tak je recimo jype. pa še marsikdo, ki zase meni da je sposoben pametnega odločanja, pa verjetno spada v levo polovico grafa...


Eno je, kakšen se tebi zdi nek posmeznik na podlagi tovje lastne presoje, drugo pa je kakšen ta posameznik dejansko je, v kar pa ti mogoče nimaš posem dobrega vpogleda.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

BigWhale ::

nevone je izjavil:

tak je recimo jype. pa še marsikdo, ki zase meni da je sposoben pametnega odločanja, pa verjetno spada v levo polovico grafa...

Eno je, kakšen se tebi zdi nek posmeznik na podlagi tovje lastne presoje, drugo pa je kakšen ta posameznik dejansko je, v kar pa ti mogoče nimaš posem dobrega vpogleda.


Sploh na podlagi slike, ki si jo o doticnem clovek ustvari zgolj na enem samem forumu. :)

zmaugy ::

Sem za liberalizacijo, kriminalci do orožja pridejo ilegalno in jih zakonodaja ne ovira (to je zanje tudi bolj smiselno, saj se ilegalno orožje težje poveže s storilcem). Iz liberalizacije bi izvzel avtomatsko orožje in kalibre nad 12.7 mm.

BigWhale ::

zmaugy je izjavil:

Sem za liberalizacijo, kriminalci do orožja pridejo ilegalno in jih zakonodaja ne ovira (to je zanje tudi bolj smiselno, saj se ilegalno orožje težje poveže s storilcem). Iz liberalizacije bi izvzel avtomatsko orožje in kalibre nad 12.7 mm.


Po 'liberalizaciji' bi imelo se vec kriminalcev orozje. Pa tudi ne-kriminalcev, ki ne znajo streljati in bi pri potencialni obrambi prej ustrelili samega sebe ali pa nic hudega sluteco nosecnico, ki je prisla slucajno mimo.

In stevilo nesrec s strelnim orozjem bi narastlo.

Fritz ::

@ zmaugy
Kakšno liberalizacijo? Vsak lahko orožje kupi že sedaj, če ga res želi/potrebuje.

Avtomatsko orožje in orožje nad 12,7 oz. 14,5mm pa že sedaj posameznikom ni dovoljeno (z izjemo zbirateljev, pod posebnimi pogoji).
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

zmaugy ::

Kriminalci vedno dobijo orožje, ne glede na zakonsko ureditev. Posedovanje orožja ali nošenje orožja sta dve različni stvari, tako da se lahko malo umiriš z mimoidočimi nosečnicami in podobnimi PR triki.

Fritz je izjavil:

@ zmaugy
Kakšno liberalizacijo? Vsak lahko orožje kupi že sedaj, če ga res želi/potrebuje.

Avtomatsko orožje in orožje nad 12,7 oz. 14,5mm pa že sedaj posameznikom ni dovoljeno (z izjemo zbirateljev, pod posebnimi pogoji).


Takšno, da mi ni treba hodit x mesecev v strelsko društvo in potem iti na x tekmovanj (po presoji vodstva društva, ki mu je v interesu da si čimdlje član in plačuješ članarino).
Takšno, da grem v trgovino z osebno izkaznico in kupim orožje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

BigWhale ::

zmaugy je izjavil:

Kriminalci vedno dobijo orožje, ne glede na zakonsko ureditev. Posedovanje orožja ali nošenje orožja sta dve različni stvari, tako da se lahko malo umiriš z mimoidočimi nosečnicami in podobnimi PR triki.


Predvsem sem karikiral problem. Ob povecani kolicini orozja, se bo povecalo stevilo nesrec z orozjem.

zmaugy je izjavil:

Takšno, da grem v trgovino z osebno izkaznico in kupim orožje.


Nesrec, ki so popolnoma nepotrebne in se jih z neko regulacijo, ki vsebuje nekaj vec kot kazanje osebne izkaznice da precej zmanjsati. Za pridobitev stvari, ki je namenjena predvsem ubijanju in bi jo nekateri radi kupili ravno v ta namen, je pac potrebno pokazati sposobnost uporabe.

Poisci si zgodbo o tistem zlatarju, ki je streljal na dva roparja. Pistola mu ni nic pomagala, ker sta kriminalca streljala nazaj in ga ubila. Ce mozakar ne bi opletal s pistolo, bi bil verjetno se ziv. Ali pa ce bi bil boljsi strelec in bi uspel ustreliti oba. Samo potem bi naslednjic prisli trije roparji, ali pa stirje...

zmaugy ::

Problem karikiranja problemov je v tem, da če se sogovornik temu ne upre, ostane pretiravanje kot zlato dejstvo.
Težava sedanje ureditve je v tisoč arbitrarnostih v tisoč društvih in njihovih interesih za članstvo, ki društvom daje številko (s tem tudi dokaz o upravičenosti njihovega obstoja) in članarino. In da se razumemo, članarina sama ni problem, problem je arbitrarnost zapravljanja časa in podrejanja novih članov nekim lokalnim posebnostim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

xxxul ::

Sej za pridobitev posestnega lista od društva ne potrebuješ drugega kot da si član. Če ti društvo ni všeč in/ali ima nenavadne zahteve do novih članov, pač greš u drugo društvo, nisi nikakor omejen. Za pridobitev orožnega pa potrbuješ potrdilo registrirane strelske zveze da se udeležuješ tekem pod njihovim okriljem.
PS: govorim za športno, za lovce sm pa slišu da majo neke svoje fore, ja. Ampak po tvojem pisanju nimam občutka da te ravno zanima lovstvo...

Fritz ::

Točno tako. Posestni list pa te omejuje le pri nakupu streliva, saj moraš za to posebej zaprositi. In če imaš potem orožje doma (zaradi varnosti), zagotovo ne rabiš kupovati strelivo vsak teden. Če pa želiš vaditi, ga dobiš na skoraj vsakem strelišču.

V čem je torej problem?
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

xxxul ::

In še, če imaš posestni list in zaprosiš za nakup streliva lahko zaprosiš za katerokoli količino (zaprosiš za 10k kosov .223, ni problema, samo kupit jih moraš v roku 6 mesecev),da ti ni treba vsak teden na upravno enoto hodit...

zmaugy ::

xxxul je izjavil:

Sej za pridobitev posestnega lista od društva ne potrebuješ drugega kot da si član. Če ti društvo ni všeč in/ali ima nenavadne zahteve do novih članov, pač greš u drugo društvo, nisi nikakor omejen. Za pridobitev orožnega pa potrbuješ potrdilo registrirane strelske zveze da se udeležuješ tekem pod njihovim okriljem.
PS: govorim za športno, za lovce sm pa slišu da majo neke svoje fore, ja. Ampak po tvojem pisanju nimam občutka da te ravno zanima lovstvo...


Če gre zgolj za formalnost, potem ne vem čemu služi in bi jo lahko tudi preskočili (mislim članstvo v društvu). In smo na mojem predlogu - z osebno izkaznico kupiš orožje.

gruntfürmich ::

moraš še narediti psihoteste pa tečaj varnega ravnanja z orožjem. pa morda še kaj zraven.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

matijadmin ::

Pa preglwd evidenc kaznovanosti (tudi po sodni rehabilitaciji), upoštevajo pa kot zadržek marsi kaj, ne le kaznovanost, temveč tudi prekrške zoper jrm itd.

zmaugy ::

xxxul pravi, da za posestni list ni treba drugega kot članstvo v strelskem društvu.

Kje se torej opravljajo psihotesti in tečaj varnega ravnanja z orožjem? A v strelskem društvu? A oni dajo nalog za vpogled v evidence?

VaeVictis ::

Če smo čisto natančni so takile pogoji za pridobitev orožja za športne namene (ni avtomatsko, do vključno z 12,7 mm kalibrom).

Pristojni organ izda posamezniku dovoljenje za nabavo orožja, dovoljenje za nabavo streliva, orožni list in dovoljenje za posest orožja, če so izpolnjeni naslednji pogoji:
1. da je dopolnil 18 let
2. da ni zadržkov javnega reda
3. da je zanesljiv
4. da ima upravičen razlog za izdajo orožne listine (član strelskega društva)
5. da ima opravljen zdravniški pregled (del tega je tudi psihološki test)
6. da je opravil preizkus znanja o ravnanju z orožjem

zmaugy ::

Sem si šel prebrati zakon. Precej birokracije.

chucki ::

Meni še manjka samo :)

4. da ima upravičen razlog za izdajo orožne listine (član strelskega društva)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

nurmaln ::

chucki je izjavil:

Meni še manjka samo :)

4. da ima upravičen razlog za izdajo orožne listine (član strelskega društva)


Imaš en kup klubov v katere se lahko včlaniš in dobiš to potrdilo.
Ko so vsi pogoji izpolnjeni dobiš nabavno dovoljenje in kupiš orožje. Kasneje nihče ne preverja več ali si ti še naprej član kluba ali ne, orožje in orožna listina ti ostane.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

chucki ::

Ja, sam trenutno nimam namena kupiti orožje in dovoljenje za nakup velja samo 6 mesecev, bojda... :|
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

xxxul ::

zmaugy je izjavil:

xxxul pravi, da za posestni list ni treba drugega kot članstvo v strelskem društvu.

Kje se torej opravljajo psihotesti in tečaj varnega ravnanja z orožjem? A v strelskem društvu? A oni dajo nalog za vpogled v evidence?

Ti si jokal kako so drustva oh in sploh bad do novih članov, in sem ti pojasnil da od društva potrebuješ edino potrdilo da si njihov član. Dejanski pogoji za pridobitev dovoljenja za posest so v tej temi bili objavljeni že ene 45x, tudi linki na zakone, če nisi tega sposoben najt ti pa ne morem pomagati. Mislim davti je VaeVictis spet dal pogoje. Kdor teh pogojev nisposoben najti in izpolniti je po mojem mnenju pač boljš da nima pravice do orožja...

zmaugy ::

Jaz sem napisal, da je problem v izgubljanju časa. In vpletanje društev v to zgodbo ne pripomore k večji učinkovitosti.
Napisal pa sem tudi, da se zavzemam za liberalizacijo dostopa - nakup zgolj z izkaznico. Vse ostalo je čisti red tape z ustvarjanjem priložnosti za postranski zaslužek zdravnikov in zaposlenost uradnikov.
Teme pa nisem bral v celoti, tako da se lahko v svojem žaljivem tonu malce omejiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Fritz ::

zmaugy je izjavil:

Jaz sem napisal, da je problem v izgubljanju časa. In vpletanje društev v to zgodbo ne pripomore k večji učinkovitosti.
Napisal pa sem tudi, da se zavzemam za liberalizacijo dostopa - nakup zgolj z izkaznico. Vse ostalo je čisti red tape z ustvarjanjem priložnosti za postranski zaslužek zdravnikov in zaposlenost uradnikov.
Teme pa nisem bral v celoti, tako da se lahko v svojem žaljivem tonu malce omejiš.

Marsikaj nisi bral v celoti...zato je pomanjkanje razumevanja popolnoma razumljivo, da nimaš nobenih izkušenj pa si sam napisal.

Sicer pa, če že imaš to željo (nakup orožja z osebno izkaznico), kaj boš naredil v tej smeri. Kakor kaže, še nas, ki smo bolj naklonjeni posesti orožja nisi prepričal 8-)
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

sisemen ::

zmaugy je izjavil:

Jaz sem napisal, da je problem v izgubljanju časa. In vpletanje društev v to zgodbo ne pripomore k večji učinkovitosti.
Napisal pa sem tudi, da se zavzemam za liberalizacijo dostopa - nakup zgolj z izkaznico. Vse ostalo je čisti red tape z ustvarjanjem priložnosti za postranski zaslužek zdravnikov in zaposlenost uradnikov.
Teme pa nisem bral v celoti, tako da se lahko v svojem žaljivem tonu malce omejiš.


Mislim da je stvar bolj "globoka". Če je pridobitev orožnega lista problematična, potem se "čudni v glavo" v postopek niti ne bodo spuščali. Kar je čisto vredu.

zmaugy ::

Marsičesa nisem bral v celoti, vsaj nekaj časa je že od tega, ko sem nazadnje na hitro preletel zakonodajo, ki se nanaša na orožje.
Ena od prednosti forumov je, da včasih lahko prideš do informacij z vprašanji naslovljenimi na ljudi, ki o določeni tematiki vedo več oziroma so seznanjeni z najnovejšim razvojem dogodkov. Očitno sem se pri tem zmotil >:D
A če bom kaj naredil v smeri prepričevanja drugih za spremembo zakonodaje? Ne. Povedal sem svoje mnenje, to je vse. Se mi pa zdi, da se bo ta zakonodaja še zelo spreminjala na bolj liberalno.

sisemen je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Jaz sem napisal, da je problem v izgubljanju časa. In vpletanje društev v to zgodbo ne pripomore k večji učinkovitosti.
Napisal pa sem tudi, da se zavzemam za liberalizacijo dostopa - nakup zgolj z izkaznico. Vse ostalo je čisti red tape z ustvarjanjem priložnosti za postranski zaslužek zdravnikov in zaposlenost uradnikov.
Teme pa nisem bral v celoti, tako da se lahko v svojem žaljivem tonu malce omejiš.


Mislim da je stvar bolj "globoka". Če je pridobitev orožnega lista problematična, potem se "čudni v glavo" v postopek niti ne bodo spuščali. Kar je čisto vredu.


To je ena interpretacija. Druga je ta, da se bodo v to spuščali ljudje s preveč časa. To se mi tudi ne zdi ravno ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

sisemen ::

zmaugy je izjavil:

To je ena interpretacija. Druga je ta, da se bodo v to spuščali ljudje s preveč časa. To se mi tudi ne zdi ravno ok.


No to je precej čuden zaključek. V to se bodo spuščali tisti, ki imajo veliko potrebo po tem in so pripravljeni žrtvovati toliko časa za to. Kar je že bolje od večine, ki bi kupila orožje, za doma, tako kot včasih zračne puške.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

matijadmin ::

Društva delujejo demokratično, težko ti kakor koli omejijo vpis (razen, če ti je višina članarine problem, a ta mora biti za vse enaka).

Društvo lahko ustanoviš s še dvema prijateljema. In si izdaš sam potrdilo. ;)

zmaugy ::

sisemen je izjavil:

zmaugy je izjavil:

To je ena interpretacija. Druga je ta, da se bodo v to spuščali ljudje s preveč časa. To se mi tudi ne zdi ravno ok.


No to je precej čuden zaključek. V to se bodo spuščali tisti, ki imajo veliko potrebo po tem in so pripravljeni žrtvovati toliko časa za to. Kar je že bolje od večine, ki bi kupila orožje, za doma, tako kot včasih zračne puške.


Imeti veliko potrebo po orožju. Doesn't sound right. Razen seveda za ljudi, katerih življenje je lahko ogroženo vsakodnevno.

matijadmin je izjavil:

Društva delujejo demokratično, težko ti kakor koli omejijo vpis (razen, če ti je višina članarine problem, a ta mora biti za vse enaka).

Društvo lahko ustanoviš s še dvema prijateljema. In si izdaš sam potrdilo. ;)

Če kupuješ orožje v rangu tisoč in več evrov, potem članarina ne more biti problem. Obstaja pa nezadovoljstvo s člani, ki se vpišejo samo zato, da pridobijo orožje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

matijadmin ::

zmaugy je izjavil:

sisemen je izjavil:

zmaugy je izjavil:

To je ena interpretacija. Druga je ta, da se bodo v to spuščali ljudje s preveč časa. To se mi tudi ne zdi ravno ok.


No to je precej čuden zaključek. V to se bodo spuščali tisti, ki imajo veliko potrebo po tem in so pripravljeni žrtvovati toliko časa za to. Kar je že bolje od večine, ki bi kupila orožje, za doma, tako kot včasih zračne puške.


Imeti veliko potrebo po orožju. Doesn't sound right. Razen seveda za ljudi, katerih življenje je lahko ogroženo vsakodnevno.

matijadmin je izjavil:

Društva delujejo demokratično, težko ti kakor koli omejijo vpis (razen, če ti je višina članarine problem, a ta mora biti za vse enaka).

Društvo lahko ustanoviš s še dvema prijateljema. In si izdaš sam potrdilo. ;)

Če kupuješ orožje v rangu tisoč in več evrov, potem članarina ne more biti problem. Obstaja pa nezadovoljstvo s člani, ki se vpišejo samo zato, da pridobijo orožje.


Z dovolilnicami za športni ribolov na morju je podobno, moraš biti član, društva pa na ta račun kaj potegnejo (kar ne pravim, da je napačno). Itak, da ne more biti denar problem (lahko je pa izgovor).

Za tiste srborite obstaja način in sicer, da si ustanovijo svoje društvo.

Fritz ::

Nekako se mi zdi, da imajo največ problemov s predpisi, ki določajo nabavo orožja tisti, ki tega niti poskušali niso. Tisti, ki orožje že imamo pa vemo, da to ni nikakršna težava, če si odločen, da si boš nabavil orožje. In če si, seveda, star vsaj 18 let 8-)
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

sisemen ::

zmaugy je izjavil:

Imeti veliko potrebo po orožju. Doesn't sound right. Razen seveda za ljudi, katerih življenje je lahko ogroženo vsakodnevno.


Ali pa se s tem ukvarjajo športno, če se spomnim, smo kot mulci prav radi streljali na tarčo z zračno puško, če je bilo nam takrat zabavno, ne vem zakaj odraslemu ne bi bilo. Jaz osebno bi danes šel raje na paintball ampak za koga je tudi tarča vredu. Večji bolniki se mi zdijo lovci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sisemen ()

gruntfürmich ::

v klube se je zadnje čase dokaj težko včlaniti, ker je naval novih članov samo zato da posedujejo orožje. zato nekateri ne sprejemajo novih članov, kar je razumljivo ker so marsikatera društva samo na podlagi prijateljskih vezi in ne kvazi 'ljubiteljev' orožja, spet pri drugih imajo visoko pristopnino; par 100€, da odvrnejo parazite...

in dovoljenje za nakup velja samo 6 mesecev, bojda...

ne bojda, bo kar držalo. in ne boš verjel, tudi vrsto orožja in kaliber moraš navesti pri vlogi za nabavo!:))
tko da ja, komur je 6 mesecev premalo in nima pojma kakšno orožje bo kupil, za take orožje NI!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

chucki ::

Jaz vem kaj bom imel, ampak trenutno ni financ za to. Je drag šport to :)
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

zmaugy ::

gruntfürmich je izjavil:

v klube se je zadnje čase dokaj težko včlaniti, ker je naval novih članov samo zato da posedujejo orožje. zato nekateri ne sprejemajo novih članov, kar je razumljivo ker so marsikatera društva samo na podlagi prijateljskih vezi in ne kvazi 'ljubiteljev' orožja, spet pri drugih imajo visoko pristopnino; par 100€, da odvrnejo parazite...


Hvala za ta opis. Pa le ni tako enatavno kot se zdi.

xxxul ::

chucki je izjavil:

Jaz vem kaj bom imel, ampak trenutno ni financ za to. Je drag šport to :)

Žal je orožje še najmanjši strošek - strelivo in strelišče tudi precej stane - večina klubov ima svoja strelišča, tko da se članarina povrne.

matijadmin ::

zmaugy je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

v klube se je zadnje čase dokaj težko včlaniti, ker je naval novih članov samo zato da posedujejo orožje. zato nekateri ne sprejemajo novih članov, kar je razumljivo ker so marsikatera društva samo na podlagi prijateljskih vezi in ne kvazi 'ljubiteljev' orožja, spet pri drugih imajo visoko pristopnino; par 100€, da odvrnejo parazite...


Hvala za ta opis. Pa le ni tako enatavno kot se zdi.


Je. Nekatere trgovine ti zagotovijo članstvo (proti plačilu članarine, ki ni oderuška). Vsaj za eno vem.

gruntfürmich je izjavil:

v klube se je zadnje čase dokaj težko včlaniti, ker je naval novih članov samo zato da posedujejo orožje. zato nekateri ne sprejemajo novih članov, kar je razumljivo ker so marsikatera društva samo na podlagi prijateljskih vezi in ne kvazi 'ljubiteljev' orožja, spet pri drugih imajo visoko pristopnino; par 100€, da odvrnejo parazite...

Pogoje včlanitve v veliki meri določa zakon in pri tem neznalci prava s svojo samovoljo niso dejavnik. Jim pač zatežiš, v veliko primerih zaleže. Da bi se pa kdo pred upravnim tožaril zaradi tega, nisem še slišal (razen študenterije okoli svojih klubov - kjer je bil znatni finančni interes). Seveda, članstvo ne pomeni, da ti morajo omogočiti kar koli kot je nrp. izvedba kakšnega tečaja ali kaj podobnega.

Članarino pa lahko zasolijo, da.

gruntfürmich je izjavil:



in dovoljenje za nakup velja samo 6 mesecev, bojda...

ne bojda, bo kar držalo. in ne boš verjel, tudi vrsto orožja in kaliber moraš navesti pri vlogi za nabavo!:))
tko da ja, komur je 6 mesecev premalo in nima pojma kakšno orožje bo kupil, za take orožje NI!

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

zmaugy je izjavil:


Imeti veliko potrebo po orožju. Doesn't sound right. Razen seveda za ljudi, katerih življenje je lahko ogroženo vsakodnevno.


Zakaj, jaz zbiram orožje, sicer imam vsega strelno zbirateljsko orožje brez igel in z zalitimi cevmi, ampak svoje osebno orožje imam pa tudi. Pa zbirko nekje 200 nožev takih in drugačnih tudi. Pa zbirka uniform je tudi doma (na splošno imam več vojaških kot civilnih oblek). Pa nisem nič ogrožen vsakodnevno, niti me nihče ne ogroža. Pač imam potrebo, da imam orožje in se z njim igram, tako kot nekateri drugi, ko imajo zato pač lego kocka, da se igrajo. Meni je to igra, recimo hitrostno razstavljanje in sestavljanje orožja, pa streljanje v tarčo, metanje nožev v tarčo,....
Eni smo pač ubrisani na take zadeve, samo mene z orožjem naokoli ne boš videl hodit, toliko pa imam podstrešje poštimano. Če se mi bo že kdo toliko zameril in mi sranje naredil, se ga bom lotil s kakim bejsbol kijem ali pa čem drugim, z orožjem sigurno ne (razen, če bi kdo pač streljal name, takrat bi pa uporabil strelno orožje toliko da se ubranim napada).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Fritz ::

sisemen je izjavil:

Večji bolniki se mi zdijo lovci.

Sicer off-topic, ampak a sploh poznaš lovstvo, da kar tako pavšalno vse označuješ za bolnike?
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein
««
10 / 54
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820203494 (18809) gruntfürmich
»

Novo streljanje v Ameriki (Oregon) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18544829 (32579) c3p0
»

napad v Las Vegasu (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
41992586 (84410) Grey

Več podobnih tem