» »

Posest orožja

Posest orožja

««
45 / 54
»»

AndrejO ::

Fritz je izjavil:


Rem 700 CP je skrajšana puška.

Meh, potejto - potato. Definicija kategorije B1 je kratkocevno polavtomatsko ali repetirno orožje. 700CP paše notri, ne glede na to, kako mu rečeš, ker šteje samo dolžina cevi.

Fritz ::

Poglej kaliber Rem 700 CP in mi reci, da gre za pištolo 8-) Pa vendar imaš prav, pravila omogočajo takšno označevanje.

Nekoč so sicer res uporabljali repetirne pištole z bločnim zaklepom a je ta veja odmrla. Reč pa spet ni bila nič drugega kot skrajšana Henry/Winchester puška.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

AndrejO ::

Sploh ne rabim pogledati kaliber, če vidim kdo jo izdeluje in kako izgleda zaklep. 8-)

Verjetno se lahko skregava okoli definicij besede "pištola", ampak za potrebe lokalne zakonodaje tale "nekaj" res pade v B1, kar pomeni, da bi lahko z njim prišel na "pištolsko" tekmo in te ne bi smeli nagnati.

Sicer pa gredo stvari tudi v nasprotno smer. V UK je recimo zelo popularen "gallery shooting", kjer uporabljajo tudi "dolgocevne pištole" in "dolgocevne revolverje". Cev je dolga najmanj 30cm, s čemer to po zakonodaji preneha biti kratkocevno orožje in s tem se ga lahko v UK legalno pridobi.

 Taurus LBR .357

Taurus LBR .357


Fun

Fritz ::

Auch, tole je še bolj grdo kot tista oskubljena 700-ka. A pravijo, da se o okusih ne razpravlja.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

AndrejO ::

Fritz je izjavil:

Auch, tole je še bolj grdo kot tista oskubljena 700-ka. A pravijo, da se o okusih ne razpravlja.

Res je. O okusih se ne razpravlja, čeprav v tej kategoriji imo zmaga Beretta Cx4 Storm. Ali te po izgledu na kaj spominja? :D

Fritz ::

Tole je semi-auto, kar pomeni neke vrste wannabe brzostrelka z malce daljšo cevjo. Bolj v skupini z MP5 in CZ Scorpion EVO3 (običajna ali Carbine), torej vstran od pištol.

Spominja me na Battlestar Galactico, ker so jih tam 'uporabljali':
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Okapi ::

Saj razne hibride delajo v bistvu že ves čas. Puške so rezali, da so bile po velikosti bolj podobne pištolam, pištolam so pa daljšali cev in dodajali kopito, da so bile bolj podobne puškam.

Fritz ::

Tile Mauserji so takšni iz praktičnih razlogov, zakaj bi pa razmesaril puško z vrtljivim zaklepom v dobi poceni preklopnih kopit pa mi ni najbolj jasno.

De gustibus non est disputandom.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

AndrejO ::

Oh, daj no Fritz. Zakaj le? Ker lahko.

Fritz ::

Ja, imaš prav. Dokler najdejo kupce za takšne reči, jih bodo tudi delali.

Pa še popravek: disputandum in ne disputandom.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

matobeli ::

Dostikrat se take umetnine dela zato da zadovoljiš zakonodajo države.

Idealen primer so bumpfire kopita v US

Okapi ::

Kam hodite streljat?
Jaz hodim na Rudnik, člani društva imamo 1x tedensko streljanje vključeno v članarino (če strelišče ni zasedeno). Enkrat sem bil zvečer v Tobačni (bum-bum), v redu strelišče, ampak kar drago (20 evrov na uro). Še kakšna druga možnost v Ljubljani?

Aja, pa še revolver sem nabavil;-) S&W 686 .357

vostok_1 ::

Mater to je drag šport v SLO.

V ZDA je to bolj kot kak street basket. Vzameš žogo in greš igrat.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Fritz ::

SD strelec ima strelišče v Bizoviku. Morda je še kakšno strelišče, ki ga ne poznam. Potem je na vrsti okolica Ljubljane. Recimo Boško Doneski v Sori itn.
https://www.strelec.si/klubi-in-drustva/

Sam hodim na Dolenjko (Rudnik), če sem v Ljubljani, ker se mi zdi zelo urejeno in vredno tistega kar plačaš za 1 uro strelskega mesta.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

KAVINSKY ::

vostok_1 je izjavil:

Mater to je drag šport v SLO.


Ljubljana, drago. Ma nemoj! :))

V manjših krajih in društvih imaš zastonj tudi večkrat tedensko uporabo strelišča. Letna članarina cca 50€ + kvota delovnih ur (kar v večini pomeni košenje trave).

Okapi ::

Evo, danes prvič streljal z revolverjem. Moram reči, da mi je bolj všeč kot s polavtomatsko. .357 magnum ker lepo rukne, predvsem pa precej bolj poči kot 9x19.;)

Naslednji kos bo pa verjetno kopija katerega od legendarnih revolverjev, verjetno Peacemakerja, ker so najcenejše.

Sem gledal tole kopijo Webleya, dokler nisem videl cene.;)

matobeli ::

pomojem bi ti bila zelo všeč kakšna pokalica na črn smodnik, je tak poseben obred streljat :)

Okapi ::

Tudi o tem razmišljam, ja. Verjetno je treba izpit za polnjenje streliva narediti?

matobeli ::

nisem čist prepričan, kolega ki strelja to ga itak ima, ga je imel že prej.

je pa dost drago streljat, dober črni smodnik je težko najt in hit ga pokupijo.

gruntfürmich ::

kdo ga hitro pokupi in kako težko ga je najti? kateri so sploh dobri črni smodniki?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

danes lahko greste malo na rudnik firbce past, da vidite kako poteka tekma v lj, če se niste odločili za udeležbo.

www.arms.de

https://www.arms24.com/

se vidimo v soboto na rudniku?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Lepa reč, zdaj so pa še BumBum iz Tobačne izselili.>:D
Iščejo novo lokacijo, če kdo pozna kakšno klet,prazno halo, skladišče... 10x30 m, v Ljubljani.

Pa ravno sem šminkerski ročaj za revolver iz Tajske dobil.;)

vostok_1 ::

Ročaj je ghay, ampak revolverček je lep. I want one.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

gruntfürmich ::

zelo zanimiv ročaj, ampak razmišljam kam bi bolj pasal; ali na inox ali na črno...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Okapi ::

In še dodaten udarec - strelišče na Dolenjki je ukinilo prenosljive karte. Te je kupil kupil klub in smo lahko za 100 evrov letne članarine vsak teden eno uro streljali (teoretično - praktično pa odvisno od zasedenosti strelišča).

Letna karta (neprenosljiva) za eno uro streljanja na teden sicer ni dosti dražja, 120 evrov, ampak potem je tu še klubska članarina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

gruntfürmich ::

Koliko pa je letne članarine sedaj in v katerem klubu?
Imho zdaj ni več razloga za tako drago članarino, ker si boste karte kupovali vsak svojo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Okapi ::

100 evrov v DOVL - društvo ostrostrelcev v Ljubljani. Kako bo po novem, pa še ne vem.

jype ::

Glede na to, koliko soldov zmečete za te igračke, se meni cene ne zdijo pretirane.

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

Glede na to, koliko soldov zmečete za te igračke, se meni cene ne zdijo pretirane.
v tem kontekstu realno tudi niso.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Okapi ::

Je že res, da zapravim v Troji (pub na strelišču) več za pir, kot za najem strelskega mesta, za naboje gre pa itak 10x več, ampak vseeno, podražitev je podražitev in nobene se ne veselimo.

gruntfürmich ::

si se okapi že odpravil na kakšno tekmo? moraš zbrati kaj nastopov na leto zaradi OL ali morda zaradi pravila društva?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Okapi ::

Zaenkrat ni kakšnih posebnih pogojev glede števila tekmovanj - ne zaradi orožnega lista in ne zaradi društvenih pravil. Streljam v društveni ligi in na tekmovanjih, ki jih organizira Društvo ostrostrelcev v Ljubljani, v okviru Amaterske Strelske Zveze Slovenije. Uvrščam se v zlato sredino;)

xxxul ::

pa sej verjetno so ostrostrelci del strelske zveze - se pravi lahko oni izdajo potrdilo o nastopih na tekmah?

gruntfürmich ::

mislim da skoraj nobeden ni član slovenske strelske zveze; gre za neko arhaično zaprto družbo iz drugih časov z ozkimi programi, in glavni interes so jim proračunska sredstva, imho

Okapi je izjavil:

Zaenkrat ni kakšnih posebnih pogojev glede števila tekmovanj - ne zaradi orožnega lista in ne zaradi društvenih pravil. Streljam v društveni ligi in na tekmovanjih, ki jih organizira Društvo ostrostrelcev v Ljubljani, v okviru Amaterske Strelske Zveze Slovenije. Uvrščam se v zlato sredino;)

21.12. si bil na tekmi v lj?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

gruntfürmich je izjavil:

21.12. si bil na tekmi v lj?

Bil. Po tekmovanju je bil društveni "piknik", in pečenega odojka nikoli ne zamudim ;)

Okapi ::

Prejšnjo soboto je bilo tudi tekmovanje. Kratek drustveni video.
https://m.youtube.com/watch?v=LULqEDLSP...

gruntfürmich ::

UE za orožje obratujejo?

rebec vidim da še kar oglašuje orožje in strelivo; on še prodaja?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Okapi ::

UE dela za najbolj nujne zadeve, tako da po mojem bi te na vhodu nagnali, če bi rekel, da si prinesel vlogo za nabavno dovoljenje. Za registracijo novega kosa bi te pa verjetno spustili noter.

Po pošti pa trgovine še pošiljajo, kar smejo. Prejšnji teden sem dobil nov ročaj za revolver in nekaj malenkosti od Proarmisa.

Okapi ::

Sem mislil dati v temo o fotkah iz kvarantene, ampak verjetno bolj sem sodi.

Že en mesec ju samo "glancam", tako čiste še nista bili, odkar sta prišli iz tovarne.;) In čakam, da bodo končno odprli strelišče. Kar bi lahko že sedaj, saj tam ni težko držati razdalje med ljudmi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

gruntfürmich ::

bo kdo jutri v žančanih?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

BRBR ::

Posest orožja brez da si član strelskega društva ali lovske družine ? Dedovanje.
Nazadnje se je tole dedovalo +/- leta 85, ni bilo treba ne zdravnišlega pregleda ne nobenega tečaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

fikus_ ::

Kolikor mi je poznano, moraš po smrti lastnika orožja le to nesti v hrambo na UE ali nekomu, ki ima dovoljemnje (lovec).

Kako naprej?! Ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

chucki ::

Za dedovanje rabis samo tecaj, brez izpita. Ampak ti orozje blokirajo, da ni vec uporabno. Drugace pa moras narediti izpit,zdravniski ter se vclanit v strelsko drustvo
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Okapi ::

Za onesposobljeno orožje ne potrebuješ nobenega tečaja, samo potrdilo od pooblaščenega puškarja, da je orožje onesposobljeno.

Lahko kot namen prijaviš zbirateljstvo in ni treba biti član društva. Moraš pa izpolnjevati nekaj pogojev, da imaš orožje na varnem. Potem imaš lahko celo delujoče avtomatsko orožje (modele, ki niso več v redni vojaški rabi), samo ne smeš streljati z njim (razen v znanstvene namene, ampak ne dobiš dovoljenja za to, če nisi muzej ali inštitut).

Sicer pa članstva v strelskem društvu, razen prvič ob izdaji orožne listine, ne preverjajo.

BRBR ::

In kako ga premikaš od lokacije skladiščenja do strelišča če si član strelsakega društva.
Menda nimaš enakega dovoljenja kot lovci, za premikanje sem in tja.

Okapi ::

Imaš dovoljenje za posest orožja (je enako za športne strelce in zbiratelje). V obeh primerih lahko orožje prineseš do strelišča in tam uporabljaš.

Lovci (in športni strelci, ki tekmujejo) imajo pa orožni list. Razlika je v nabavi streliva. Z orožnim listom lahko kupuješ strelivo, če imaš dovoljenje za posest orožja, moraš dobiti pa še dovoljenje za nabavo streliva (kar je formalnost, ampak moraš iti na upravno enoto ponj in plačati takso).

BRBR ::

Ok. Hvala. Bomo videli kaj bo zdaj ko se zadeva približuje cilju. Omejitve (za katere še niso gotovi da res obstajajo) na UE, se kopičijo.

          ::

Okapi, a potem si iz zračnih replik čisto presedlal na ta pravo orožje? Z replikami še streljaš?

Okapi ::

Še vedno uživam tudi z zračnimi replikami. Ampak ni prav veliko zanimivih novosti. Naslednji nakup bo Thompsonova brzostrelka.

Fritz ::

Okapi je izjavil:

Imaš dovoljenje za posest orožja (je enako za športne strelce in zbiratelje). V obeh primerih lahko orožje prineseš do strelišča in tam uporabljaš.

Lovci (in športni strelci, ki tekmujejo) imajo pa orožni list. Razlika je v nabavi streliva. Z orožnim listom lahko kupuješ strelivo, če imaš dovoljenje za posest orožja, moraš dobiti pa še dovoljenje za nabavo streliva (kar je formalnost, ampak moraš iti na upravno enoto ponj in plačati takso).

Tole je malce nejasno napisano.

Dovoljenje za posest pomeni, da lahko legalno poseduješ strelno orožje iz kakršnegakoli razloga že vendar moraš za nabavo streliva vsakič posebej pridobiti dovoljenje, ki velja šest mesecev in za neko določeno količino.

Orožne listine so v treh različnih kategorijah, glede na namen. OL za lov, šport ali varnost. Vsem trem je enako to, da lahko s predložitvijo orožne listine kupuješ strelivo brez omejitev.

Pri dovoljenju za posest ali OL za šport lahko strelno orožje prenašaš med domovanjem in streliščem, med različnimi domovanji in drugam, če imaš za to upravičen razlog. Na strelišču ga lahko tudi nosiš.

Pri OL za lov je podobno le da lahko lovec nosi strelno orožje v lovišču.

Pri OL za varnost lahko uporabnik prikrito nosi orožje vsepovsod, kjer to ni izrecno prepovedano ali je prepovedano z ZOro.

Zbiranje orožja ni namenjeno uporabi orožja in ima določene specifike, zato ga v to temo ne bi mešal.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein
««
45 / 54
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820201785 (17100) gruntfürmich
»

Novo streljanje v Ameriki (Oregon) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18544157 (31907) c3p0
»

napad v Las Vegasu (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
41990376 (82200) Grey

Več podobnih tem