» »

Posest orožja

Posest orožja

««
25 / 54
»»

nokkj ::

Fritz je izjavil:

Vedel sem, da imajo ponekod v ZDA skrajno problematične predpise ...



South Park

zmaugy ::

hammock ::

Skupina Eagles of Death Metal se je po terorističnem napadu na njihovem koncertu vrnila v Pariz in odigrala ves koncert. Njihov pevec pa kljub 90 žrtvam podpira nošenje orožja.


Ker butasti novinar ne razume, da je kugla edina stvar, ki lahko ustavi sandalarja s kalasom, ko odpre na mnozico.

Pri taksnem razmisljanju ne razumem zakaj ima sploh policija in vojska v Parizu orozje. Ce pa je orozje ubilo nedolzne ljudi!

Martin Krpan ::

Ja , make love , not war !
Policaji bi mogli teroriste pof...t do smrti ! :D

gruntfürmich ::

še najmanj politiki imajo radi, da bi se kakšenmu spipalo in začel v parlamentu streljat. za njih je veliko bolje če se raja doma štiha...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Fritz ::

Z orožjem boš bolj težko prišel do sejne dvorane v parlamentu.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

krneki0001 ::

Fritz je izjavil:

Z orožjem boš bolj težko prišel do sejne dvorane v parlamentu.


Ni tako težko:
Barovič, Jelinčič in podobni so kr s pištolami hodili po našem parlamentu.

gruntfürmich ::

Fritz je izjavil:

Z orožjem boš bolj težko prišel do sejne dvorane v parlamentu.

trije dobro oboroženi in izurjeni si podredijo cel parlament. par varnostnikov ki ne bodo tvegali življenja za psihopate takoj obvladajo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Fritz ::

@ nebivedu
Ločiš poslanca od obiskovalca in prostore strank od sejne dvorane? Verjetno ne bi vedel, anede?

@grunt
Napačna predpostavka. Da se narediti a to zahteva ljudi, orožje in ustrezno organizacijo...ergo načrtovan napad, govorili pa smo o posamezniku, kateremu se je 'spipalo'.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

gruntfürmich ::

tudi to ni problem. par slabo izurjenih varnostnikov, ki ne pričakujejo drugega kot malico in gledajo tv nobenega ne odvrne.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Fritz ::

Be my guest...oz. their :)
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

krneki0001 ::

Fritz je izjavil:

@ nebivedu
Ločiš poslanca od obiskovalca in prostore strank od sejne dvorane? Verjetno ne bi vedel, anede?


Kolikor se jaz spomnim je jelinčič v sejni nekaj strašil s pištolo.

Fritz ::

krneki0001 je izjavil:

Fritz je izjavil:

@ nebivedu
Ločiš poslanca od obiskovalca in prostore strank od sejne dvorane? Verjetno ne bi vedel, anede?

Kolikor se jaz spomnim je jelinčič v sejni nekaj strašil s pištolo.

Slabo se spomniš.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

razerznak ::

vesoljec nacist fojb
#trump2016
ups https://www.rt.com/usa/339768-us-marines-aircraft-aging/

gruntfürmich ::

malce groteskno, ampak orožarska industrija je tista ki američanom omogoča delo in ki je ostala na ameriških tleh. vse drugo se je selilo čez mejo in obubožalo ljudi.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

AndrejO ::

gruntfürmich je izjavil:

malce groteskno, ampak orožarska industrija je tista ki američanom omogoča delo in ki je ostala na ameriških tleh. vse drugo se je selilo čez mejo in obubožalo ljudi.

Po eni izmed ocen je bil celoten civilni orožarski trg v ZDA l. 2012 težak neke 1,8 miljarde USD. Celoten svetovni trg z orožjem pa se za l. 2015 ocenjuje na okoli 100 miljard USD.

Top 10 gospodarskih panog v ZDA se začne na najnižjem, 10 mestu s cca. 800 miljard USD težko panogo, ki zajema medijsko produkcijo, distribucijo in založništvo za vse od knjig do filmov in iger.

K tem nekaj pomaga tudi to, da je izvoz orožja iz ZDA običajno podprt s sredstvi, ki jih ravno tako dajo ZDA, zaradi česar je neto učinek na gospodarstvo ZDA precej manjši, kot si bi kdo predstavljal pri golih številkah.

gruntfürmich ::

1,8 miljarde civilne sfere se mi zdi malo malo. vsekakor pa mislim da je pozitivnih (finančnih) učinkov več kot da bi samo prestavili proizvodnjo v mehiko...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

AndrejO ::

Tvoj komentar je bil, da je se je vsa ostala industrija že preselila nekam dugam in, da sedaj ta američanom omogoča delo. Glede na to, da po oceni ne predstavlja niti 0,1% BDP in glede na ocene obsega svetovne trgovine z orožjem, se s takšno oceno v tem trenutku ne morem strinjati.

Svoje vire sem navedel, ne izključujem pa možnosti, da so to slabi viri in lepo bi bilo videti tudi kakšne druge vire.

gruntfürmich ::

da. sicer očitno ne zavzema velikega kolača v vsej proizvodnji, je še vedno za vzgled vsem drugim, ker omogoča delo in ohranjanje delovnih mest doma, imho.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

zmaugy ::

Naletel sem na tale video:

Tony710 ::

Imel sem orozni list, v njem pa vpisane 3 kose. Ceska zbrojevka .45 acp, revolver taurus 444 in pa desert eagle IMI .50 ae.
In kaj se je zgodilo? Nekega dne sva sla z kolegom gobarit v hosto. Zraven sva se spraznila nekaj nabojnikov iz zbrojevke. Nasel sem temu primeren krater, globok cca 4 m, kjer ni bilo nevarnosti da bi krogla kam blodila. In cez 15 minut pridrvi en razjarjen ata ter tuli na naju ces da je to lovisce in da plasiva zivali. Nehava streljat in greva do avta, cca 15 min. Stran. Tam pa ze policija.
Nato zapisnik in ostala birokracija..
V glavnem, 3 mesece kasneje mi vzamejo knjizico in vse 3 kose zaradi "ogrozanja varnosti".
Ce se streljanje v gozdnem kraterju sredi Pokljuke smatra za ogrozanje varnosti potem pa naj gre vse skupaj v k...
A pijanim lovcem ki res grozijo folku z orozjem in pobijajo pse pa ne bo nihce odvzel orozja.

Zakoni pri nas so kar se tega tice res v kurcu. Ze tako sem malodane duso spustil da sem prisel do knjizice, potem pa tole.

No pa nic zato, crni trg se vedno obstaja.

AndrejO ::

Tony710 je izjavil:

In kaj se je zgodilo? Nekega dne sva sla z kolegom gobarit v hosto. Zraven sva se spraznila nekaj nabojnikov iz zbrojevke. Nasel sem temu primeren krater, globok cca 4 m, kjer ni bilo nevarnosti da bi krogla kam blodila.


Tony710 je izjavil:

Ce se streljanje v gozdnem kraterju sredi Pokljuke smatra za ogrozanje varnosti potem pa naj gre vse skupaj v k...
A pijanim lovcem ki res grozijo folku z orozjem in pobijajo pse pa ne bo nihce odvzel orozja.

Da, ogrožal si varnost. Lahko se pretvrjaš, da je nisi, čeprav si jo. Lahko se tudi izgovarjaš na 100 durgih, ki so jo tudi, pa jih še niso polovili, ampak zaradi tega je ti nisi nič manj.

Tony710 je izjavil:

Zakoni pri nas so kar se tega tice res v kurcu. Ze tako sem malodane duso spustil da sem prisel do knjizice, potem pa tole.

Naslednjič pa namesto spuščanja duše raje preberi 54. in 56. čl. ZOro-1.

V EU ima Slovenija eno izmed najbolj liberalnih zakonodaj, kjer bi z nekaj malega uporabe pameti zlahka izpolnih zahteve zakona o orožju, potem pa se najdejo takšni, kot si ti, ki jim še to ni dovolj.

Edino pravilno, da se ti vzame privilegij, glede na to, da si z dejanji pokazal, da nisi zaupanja vreden. Še toliko se ti ne da zaupati, da bi okoli izbranega kraterja napel en trak in ga s tem vsaj minimalno zavaroval pred dostopom (54. čl. ZOro-1).

Tony710 je izjavil:

No pa nic zato, crni trg se vedno obstaja.

Naslednjij, ko boš znova ogrožal varnost, boš za usluge Policije, ki te bo zagotovo obiskala, doplačal še 1.500 EUR.

Kar zajebavaj se še naprej. Morda ti enkrat uspe priti tudi do zapora.

Govedo.

Tony710 ::

Poglej, poglej, imamo enga tezkega keyboard warriorja tukaj.
Povej mi ali ljudi tudi v obraz tako zalis ali imas jajca le na forumu?

Opisal sem le svojo izkusnjo in ce ti kaj ne pase ni treba brat se manj pa komentirat.

Fritz ::

Tony710 je izjavil:

Poglej, poglej, imamo enga tezkega keyboard warriorja tukaj.
Povej mi ali ljudi tudi v obraz tako zalis ali imas jajca le na forumu?

Opisal sem le svojo izkusnjo in ce ti kaj ne pase ni treba brat se manj pa komentirat.

Opisal si izkušnjo, kot da je problem v vseh le v tebi ne. Kako si sploh prišel do orožnih listin, če ti osnove niso jasne? Glede na napisano je res bolje, da so ti orožje odvzeli. Seveda lahko vsakdo kupi orožje na črnem trgu a tisto ni več prekršek temveč kaznivo dejanje.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Tony710 ::

Fritz je izjavil:

Tony710 je izjavil:

Poglej, poglej, imamo enga tezkega keyboard warriorja tukaj.
Povej mi ali ljudi tudi v obraz tako zalis ali imas jajca le na forumu?

Opisal sem le svojo izkusnjo in ce ti kaj ne pase ni treba brat se manj pa komentirat.

Opisal si izkušnjo, kot da je problem v vseh le v tebi ne. Kako si sploh prišel do orožnih listin, če ti osnove niso jasne? Glede na napisano je res bolje, da so ti orožje odvzeli. Seveda lahko vsakdo kupi orožje na črnem trgu a tisto ni več prekršek temveč kaznivo dejanje.

Obnasas se kot da bos ti placeval kazni.
Manj se brigaj za druge in vec zase pa bo vse ok.

Povej mi se zakaj zakon ni tako natancen tudi pri lovcih ki pijani doma grozijo zeni in otrokom z orozjem? Kdo bolj ogroza ljudi, nekdo ki strelja v nasip v gozdu, v kraterju globokem par metrov ali razjarjen lovec pod gasom ki ustrahuje druzino?

krneki0001 ::

Obadva jih ogrožata. In obadva sta kretena, katerim je potrebno orožje oduzet.
Nimaš kaj streljat v naravi s pravim orožjem. Za streljat imaš strelišča in poligone, ki so zaščiteni in kjer je predpisano ravnanje s strelnim orožjem.


Zaradi takih govedarjev kot si ti in kot so lovci, ki pijani grozijo svojim družinam potem črna pika pada tudi na nas ostale, ki tega ne počnemo.

Tony710 ::

Clovek se pocasi navelica tistih strelisc. 10 let sem hodil po streliscih. Mi je pac bolj zanimivo streljat hollow point kugle v odsluzen hladilnik kot pa v tarce, v katere streljam ze 10 let.

Vi vsi ki zmerjate ljudi po forumih ste pa itak eni pezdetje ki v reali nimate jajc enga v oci pogledat.
Kaksen folk pa se zbira v tej temi mi ni jasno. Same potuhnjene in dvolicne riti z dvojno moralo. A sploh znate debatirat ali znate samo anonimno zalit?
Clovek napise avojo izkusnjo v zato namenjeno temo in vi strahopetno planete po njem. Delujete kot kup bogabojecih ovc ki v zivljenju se nikdar nic niste naredili narobe in placali nobene kazni. Kaksno dvolicje pa to ni res.

krneki0001 ::

Ne, ta tema ni namenjena debilom, ki streljajo nenadzorovano v naravi.

Tony710 ::

Nenadzorovano? Nalasc v ta namen sem poiskal krater z negativno elevacijo, globoko vsaj 4m da je ni nikakrsne moznosti za zablodelo kroglo. Dalec stran od pohodnih poti. Edina skoda je bila kaksna preplasena zival.
Ampak ljudje ao (ste) pokvarjeni ovaduhi in komaj cakate da se koga kje scinka (anonimno seveda) da ja placa kazen.
Vem da je bila moja krivda zato pa na sklep niti ugovora nisem dal. Tista kazen ki sem jo placal se mi ni kaj dosti poznala, za orozjem tudi ne jokam kaj prevec saj ima tudi brat svojega desert eagla (samo posestni list) a ce je zakon strikten naj bo strikten povsod.
Osebno poznam primer lovca ki je pijan drzal revolver na glavi zene, jo pretepal in ustrahoval. Kup prijav a tip ima se vedno 4 kose orozja.
Je to fer? Za nekoga z bolano logiko najbrz je..
Vse tiste ki pa me zmerjajo z debilom pa povabim na pir in naj mi to v faco recejo. Ob pivu se lahko cisto prijateljsko pogovorimo o orozju, zakonodaji in podobno. Ampak zmerjat in zalit po forumu se mi zdi pa res nizkotno in strahopetno.

krneki0001 ::

Tony710 je izjavil:

Nenadzorovano? Nalasc v ta namen sem poiskal krater z negativno elevacijo, globoko vsaj 4m da je ni nikakrsne moznosti za zablodelo kroglo. Dalec stran od pohodnih poti. Edina skoda je bila kaksna preplasena zival.


Nenadzorovano, nezaščiteno in brez varovanja si streljal v naravnem okolju, kjer je prepovedano streljat.
Nisi dobil dovoljenj, da tam lahko streljaš, nisi postavil opozorilnih tabel, nisi postavil človeka na dohodno pot, da naključne mimoidoče ustavlja in jih usmerja drugam,...

Tony710 je izjavil:


Ampak ljudje ao (ste) pokvarjeni ovaduhi in komaj cakate da se koga kje scinka (anonimno seveda) da ja placa kazen.
Vem da je bila moja krivda zato pa na sklep niti ugovora nisem dal. Tista kazen ki sem jo placal se mi ni kaj dosti poznala, za orozjem tudi ne jokam kaj prevec saj ima tudi brat svojega desert eagla (samo posestni list) a ce je zakon strikten naj bo strikten povsod.
Osebno poznam primer lovca ki je pijan drzal revolver na glavi zene, jo pretepal in ustrahoval. Kup prijav a tip ima se vedno 4 kose orozja.
Je to fer? Za nekoga z bolano logiko najbrz je..
Vse tiste ki pa me zmerjajo z debilom pa povabim na pir in naj mi to v faco recejo. Ob pivu se lahko cisto prijateljsko pogovorimo o orozju, zakonodaji in podobno. Ampak zmerjat in zalit po forumu se mi zdi pa res nizkotno in strahopetno.


Če to drugi počnejo, še vedno ne pomeni, da ti lahko in da so ti drugi izgovor. Izgovarjajo na druge se samo kreteni.

Doma in v skladišču imam orožja, uniform, opreme za eno večjo policijsko postajo opremit, ker zbiram orožje že 24 let.
Pa mi ne pade na misel, da bi šel v gozd in streljal v eno luknjo.

Martin Krpan ::

Nebivedu , ne debatiraj sam z sabo , deluje (in tudi je) šizofreno!;)

krneki0001 ::

O, še tretji jaz.

Fritz ::

Tony710 je izjavil:


Povej mi se zakaj zakon ni tako natancen tudi pri lovcih ki pijani doma grozijo zeni in otrokom z orozjem? Kdo bolj ogroza ljudi, nekdo ki strelja v nasip v gozdu, v kraterju globokem par metrov ali razjarjen lovec pod gasom ki ustrahuje druzino?

Prijavi ga in bo ostal brez vsega in še kazensko bo dobil. Seveda moraš to potrditi s pričami ali mora potrditi žena. Je že marsikateri lovec in športni strelec ostal brez orožja, ker ga je bivša prijavila in to ne glede na upravičenost prijave.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

AndrejO ::

Brez veze, Tony se je že odličil kako je prav.

V dobro vse ostalih pa so se tudi na UE odločili tako, kot mislim, da je prav.

Če mu kaj ni prav, lahko pride na obisk in mu lahko še v obraz povem enako, kar sem tukaj zapisal. Vključno z oznako, da ga štejem za navadno govedo.

Samo, da ne bo potem čez nekaj mesecev potem tukaj pisal, kako je nekomu "spoliral gobec", potem je bil pa ves presenečen, ko je končal s kazensko ovadbo in na koncu tudi obsojen.

zmaugy ::

Point linkanega videa je v tem, da se je v Avstraliji po zaostritvi zakonodaje situacija zgolj poslabšala. Kar je logično, saj kriminalci itak operirajo z ilegalnim orožjem.
Pričakovanje, da se bo z zaostritvijo pogojev za legalno posedovanje orožja zmanjšal kriminal povezan z orožjem in kriminal na splošno, se mi zdi precej hecno in naivno. Je pa res da če večina pade na razne talente in braderje ipd., potem se to da prodat.
V bistvu je legalna razorožitev prebivalstva v interesu kriminalcev in oblasti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

mailer ::

Opisal si izkušnjo, kot da je problem v vseh le v tebi ne. Kako si sploh prišel do orožnih listin, če ti osnove niso jasne? Glede na napisano je res bolje, da so ti orožje odvzeli. Seveda lahko vsakdo kupi orožje na črnem trgu a tisto ni več prekršek temveč kaznivo dejanje.
Pa verjamem, da bi se isto zgodilo, če bi imela glasnejšo zračno. Na koncu koncev smo na forumu brali tudi o tem, da so poklicali policijo, ko se so šli fantje z airsoft oz paintbal orožjem sprostit v gozdu. In kolikor se spomnim vse skupaj zasegli.

V žabjaku se strelja vsakodnevno pa dvomim, da na leto poberejo 10 kosov. Je treba jebat tiste, ki imajo dovoljenje, ker tiste ki ga imajo na črno se itak ne upajo, ker tudi policisti imajo družine.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

chucki ::

Stari, to si pa zajebal na polno ;((
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Tony710 ::

Je nekdo zgoraj prav napisal. Seveda je bila moja krivda da so mi vzeli orozje, nic ne trdim da ne. Niti ugovora nisem podal saj vem da sem ravnal narobe. A stvar je v tem da ce se gre izvajat zakon, naj se ga izvaja povsod in pri vseh enako.
Dober primer so prav romi v zabjeku.
Na stotine kosov orozja iz A kategorije, vsakodnevno streljanje rafalov, ustrahovanje in ropanje ljudi itd...
Je ze kdo romu zasegel kaksen kos? Dvomim, saj si policaji niti tja ne upajo.
Ne, je treba po "civilih" lomit ker vedo da se ne bomo mascevali njihovim druzinam tako kot to pocnejo romi.
Vsi tukaj ste planili po meni kot da sem nek zlocinec zato ker sem v hosti postrelil nekaj nabojev v tla. A ce bi brali da je en rom ustrahoval mamco z orozjem na crno, takrat pa ne bi niti mrdnili.

To je podobno kakor ko se vsuje plaz na nekoga ki v stacuni ukrade kruh in salamo in se ga ozigosa za najhujsega kriminalca, medtem ko raznim bavcarjem, srotom in zidarhem nihce ne ocita milijarde.
Vedno je treba tolct po malih ljudeh in jim ocitat vsak najmanjsi greh, medtem ko najhujse barabije raznih romov in zidarjev ostajajo nedotaknjene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tony710 ()

AndrejO ::

Tony710 je izjavil:

Je nekdo zgoraj prav napisal. Seveda je bila moja krivda da so mi vzeli orozje, nic ne trdim da ne. Niti ugovora nisem podal saj vem da sem ravnal narobe. A stvar je v tem da ce se gre izvajat zakon, naj se ga izvaja povsod in pri vseh enako.

Prvi spis je zvenel malo drugače. Ampak nič ne de.

Tony710 je izjavil:

Dober primer so prav romi v zabjeku.
Na stotine kosov orozja iz A kategorije, vsakodnevno streljanje rafalov, ustrahovanje in ropanje ljudi itd...
Je ze kdo romu zasegel kaksen kos? Dvomim, saj si policaji niti tja ne upajo.

Mislim, da pretiravaš v čisto vsem. Pa gremo po vrsti ...

Če veš za prepovedano orožje, ga prijaviš in se naredi preiskava. Torej je odgovor jasen: narediš prijavo ali pa STFU, ker itak nimaš niti trohice dokaza za navedbo.

Kar se tiče vsakodnevnega streljanja (rafalov ali pa posamično), na vsake kvatre preživim po cel dan pri Livadi, pa še nisem slišal še niti enega strela. Torej zagotovo pretiravaš.

Za ustrahovanje in ropanje pa verjetno obstaja statistika Policije, da jo lahko polinkaš. Da vidimo koliko odstopa od npr. centra Ljubljane.

Tony710 je izjavil:

Vsi tukaj ste planili po meni kot da sem nek zlocinec zato ker sem v hosti postrelil nekaj nabojev v tla.

Nisi zločinec, si pa teslo, da (tudi po lastnem priznanju) se zavedaš, da si delal narobe, vseeno pa kurcaš čez zakon. Ni zakon kriv, da se ti ga ni dalo spoštovati.

Tony710 je izjavil:

A ce bi brali da je en rom ustrahoval mamco z orozjem na crno, takrat pa ne bi niti mrdnili.

Imam telefon. Ne bojim se poklicati 113.

Tony710 je izjavil:

To je podobno kakor ko se vsuje plaz na nekoga ki v stacuni ukrade kruh in salamo in se ga ozigosa za najhujsega kriminalca, medtem ko raznim bavcarjem, srotom in zidarhem nihce ne ocita milijarde.

Kolikor vem se je vse naštete odvleklo pred sodišče, en izmed njih je bil toliko dedca, da je svoja dejanja priznal.

Precej zanimivo kako izgleda ta tvoj "nihče ne očita". Očitno kazenski postopek pred sodiščem ni dovolj dober očitek.

Tony710 je izjavil:

Vedno je treba tolct po malih ljudeh in jim ocitat vsak najmanjsi greh, medtem ko najhujse barabije raznih romov in zidarjev ostajajo nedotaknjene.

Mislim, da živiš v enem svojem mehurčku, ki nima veliko skupnega z realnim svetom. Barabije se dogajajo, večino barabinov se polovi, veliko najdenim barabinom se v okviru rednega postopka tudi naloži kazen.

Ne vsem in ne vedno, ker veliko denarja kupi tudi dobre odvetnike, ampak v veliki večini primerov pa le. Če te pa že tako zelo skrbi, potem pa se le podvizaj na policijo in jim povej, kar veš, da se lahko začno ustrezni postopki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

Tony710 ::

AndrejO, vidim da te malo prevec srbijo prsti po 113 stevilki. Wau, cestitam ker se imas za pogumnega ker si upas klicat 113. Po vsej verjetnosti s predplacniske ali pa iz govorilnice, saj taki ovaduhi ponavadi prijavljajo le iz zavetja anonimnosti.
Ko pa bost podal prijavo zoper koga osebno, na policijski postaji ter stal za tem z imenom in priimkom kot desc in ne kot pi.... tedaj pa ti lahko cestitamo za pogum.
Ze po 2 tvojih postih vidim kaksna oseba si. Taksni so v ozadju ponavadi najbolj moralno oporecni.
Osebno sem v zivljenju le enkrat klical 113, pa se takrat zato ker je bilo ogrozeno clovesko zivljenje. To da vrtis 113 za vsako figo, te ne naredi dobrega cloveka, se manj pogumnega. Dobroto in postenje (beri moralo) pa kazes s tem da ne delas drugim slabega oz tistega cesar si ne zelis da bi se zgodilo tebi.

Kar pa se romske problematike tice pa vidim da ne poznas kaj dosti zadev v Novem Mestu. In ocitno se ti niti sanja ne kaj vse morajo prenasati tamkajsnji okolisani.
Za zacetek si lahko malo preberes crno kroniko na radiokrka.si.

krneki0001 ::

Tony710 je izjavil:

AndrejO, vidim da te malo prevec srbijo prsti po 113 stevilki. Wau, cestitam ker se imas za pogumnega ker si upas klicat 113. Po vsej verjetnosti s predplacniske ali pa iz govorilnice, saj taki ovaduhi ponavadi prijavljajo le iz zavetja anonimnosti.
Ko pa bost podal prijavo zoper koga osebno, na policijski postaji ter stal za tem z imenom in priimkom kot desc in ne kot pi.... tedaj pa ti lahko cestitamo za pogum.
Ze po 2 tvojih postih vidim kaksna oseba si. Taksni so v ozadju ponavadi najbolj moralno oporecni.
Osebno sem v zivljenju le enkrat klical 113, pa se takrat zato ker je bilo ogrozeno clovesko zivljenje. To da vrtis 113 za vsako figo, te ne naredi dobrega cloveka, se manj pogumnega. Dobroto in postenje (beri moralo) pa kazes s tem da ne delas drugim slabega oz tistega cesar si ne zelis da bi se zgodilo tebi.

Kar pa se romske problematike tice pa vidim da ne poznas kaj dosti zadev v Novem Mestu. In ocitno se ti niti sanja ne kaj vse morajo prenasati tamkajsnji okolisani.
Za zacetek si lahko malo preberes crno kroniko na radiokrka.si.


Tema je o orožju in dovoljenjih, ne o neintegriranih nabiralcih barvnih kovin.
Za nabiralce barvnih kovin si svojo temo odprite.

AndrejO ::

Tony710 je izjavil:

AndrejO, vidim da te malo prevec srbijo prsti po 113 stevilki. Wau, cestitam ker se imas za pogumnega ker si upas klicat 113. Po vsej verjetnosti s predplacniske ali pa iz govorilnice, saj taki ovaduhi ponavadi prijavljajo le iz zavetja anonimnosti.

Huh? Če vidim nekaj tako narobe, da lahko pomaga samo Policija, ne bom niti za sekundo pomišljal poklicati 113. Če nič drugega potem vsaj ne stokam nad "stotinami kosov kategorije A", ampak problem rešim preprosto tako, da o problemu obvestim tiste, ki so za ukrepanje pristojni. Seveda moram imeti za prijavo tudi kakšen dokaz. Ampak, če ga nimam, potem tudi nimam za kaj stokati, mar ne?

Ovaduštvo? Kaj je že to? Te moram slučajno ovaditi, ker si govoril proti Ljubljenem Vodji?

Tony710 je izjavil:

Ko pa bost podal prijavo zoper koga osebno, na policijski postaji ter stal za tem z imenom in priimkom kot desc in ne kot pi.... tedaj pa ti lahko cestitamo za pogum.

Kako čuden svet mora biti tisti v katerem potrebuješ pogum, da podaš prijavo Policiji (ali Gardai, glede na to, da sem nekje med Slovenijo in Irsko)? Dafuk? Valjda, da hočejo vedeti kdo jih kliče in valjda nimam težav, strahu ali česarkoli podobnega tudi osebno stopiti do njih, če je to lažje ali hitreje.

Res pa je, da se takrat, ko jih res pokličem, raje oni osebno pripeljejo do mene.

Za to ne potrebuješ nikakršnega poguma. Razen, če imaš sam kaj za skrivati. Kaj pa vem ... morda orožje brez papirjev?

Tony710 je izjavil:

Ze po 2 tvojih postih vidim kaksna oseba si. Taksni so v ozadju ponavadi najbolj moralno oporecni.

Moralno oporečen? Kaj je pa to ena zver? Bi moral iti k spovedi?

V ozadju? Kakšnem ozadju? Saj vidiš kdo sem in kaj sem. Še celo javno si upam povedati kaj delam in kaj si mislim.

Tony710 je izjavil:

Osebno sem v zivljenju le enkrat klical 113, pa se takrat zato ker je bilo ogrozeno clovesko zivljenje. To da vrtis 113 za vsako figo, te ne naredi dobrega cloveka, se manj pogumnega. Dobroto in postenje (beri moralo) pa kazes s tem da ne delas drugim slabega oz tistega cesar si ne zelis da bi se zgodilo tebi.

113 pokličem, kadar ocenim, da je potrebno ali pa bi koristilo ukrepanje Policije. To je lahko karkoli, od gorečega tovornjaka na odstavnem pasu AC, najdenega streliva, nepravilno naloženega tovora na polpriklopniku, pa do nekega voznika, ki je pred menoj vozil kakor, da bi bil pijan. Če se spomnim za 2015 kaj sem klical. Na srečo za nič hujšega in želim si, da tako tudi ostane.

Ne vem kaj naj bi to imelo s pogumom, dobroto ali poštenjem. Policija je državni servis, ki za državo in državljanje pokriva določene stvari. To, da se jih obvesti o katerikoli zadevi iz njihovega delovnega področja je zgolj uporaba storitve. Nič več, nič manj. In seveda, če me bo kdo po gobcu, ga ne bom nazaj po gobcu, ampak bom izkoristil državo, da ga nekajkrat močneje "po gobcu" (oziroma bolj po denarnici), da si bo zapomnil, da fizično obračunavanje več ni moderno.

Tony710 je izjavil:

Kar pa se romske problematike tice pa vidim da ne poznas kaj dosti zadev v Novem Mestu. In ocitno se ti niti sanja ne kaj vse morajo prenasati tamkajsnji okolisani.

Iz osebnih izkušenj jih poznam natančno toliko, da vem kdaj človek pretirava in ti pretiravaš. Poskusi raje biti bolj natančnen, pa bo. Kaj si že zgoraj napisal? Poštenje?

Tony710 je izjavil:

Za zacetek si lahko malo preberes crno kroniko na radiokrka.si.

Statistika?

krneki0001 je izjavil:

Tema je o orožju in dovoljenjih, ne o neintegriranih nabiralcih barvnih kovin.
Za nabiralce barvnih kovin si svojo temo odprite.

Ups, ja. Imaš prav. To bo moj zadnji post na ta off-topic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

krneki0001 ::

Glede nabiralcev barvnih kovin bolj malo naklada in pretirava. Problemi so res veliki in po prijavi (ker vedno zvedo kdo je prijavil) NBK-ji potem znajo tvoji družini groziti. Zato je za navadne osebke bolje in lažje ignorirat dejstvo, da imajo NBK vedno polno orožja in da se na vsaki njihovi žurki strelja v zrak z vsaj enim M70AB2. Žurke imajo pa skos. Je bilo pri strojanih enako, pa je v žabjaku enako.

Ampak dajte to v drugo temo. Res ni to za v to temo.

Zgodovina sprememb…

AndrejO ::

Sem obljubil, da je bil zgoraj zadnji post na ta off-topic. Brisati ga pa ne smem, ker sam komentiram v tej temi.

Tralala999 ::

Tony710

Za***** si!!! Obnašaš pa se kot tipični Slovencelj. Vsi drugi so krivi. LOL
Glej, tudi pri nas imamo dovoljenje za posest orožja....in kot praviš da si ga imel....potem veš glede na to kakšno dovoljenje imaš....kje in kako lahko takšno orožje koristiš. Tako da nehaj jamrat...delaš samo slabo reklamo tistim, ki spoštujejo zakon.
Sam pa si omenil tudi črni trg....postani prijatelj s svojimi "sovražniki" pa boste skupaj streljali po napornem dnevu nabiranja bakra. LP

gruntfürmich ::

Tony710 je izjavil:

Imel sem orozni list, v njem pa vpisane 3 kose. Ceska zbrojevka .45 acp, revolver taurus 444 in pa desert eagle IMI .50 ae.
In kaj se je zgodilo? Nekega dne sva sla z kolegom gobarit v hosto. Zraven sva se spraznila nekaj nabojnikov iz zbrojevke. Nasel sem temu primeren krater, globok cca 4 m, kjer ni bilo nevarnosti da bi krogla kam blodila. In cez 15 minut pridrvi en razjarjen ata ter tuli na naju ces da je to lovisce in da plasiva zivali. Nehava streljat in greva do avta, cca 15 min. Stran. Tam pa ze policija.
Nato zapisnik in ostala birokracija..
V glavnem, 3 mesece kasneje mi vzamejo knjizico in vse 3 kose zaradi "ogrozanja varnosti".
Ce se streljanje v gozdnem kraterju sredi Pokljuke smatra za ogrozanje varnosti potem pa naj gre vse skupaj v k...
A pijanim lovcem ki res grozijo folku z orozjem in pobijajo pse pa ne bo nihce odvzel orozja.

Zakoni pri nas so kar se tega tice res v kurcu. Ze tako sem malodane duso spustil da sem prisel do knjizice, potem pa tole.

No pa nic zato, crni trg se vedno obstaja.


no, če bi bil ti jager, bi kakšenih par šusov lahko spustil v svojem lovišču v tla, pa ti ne bi nobeden težil. ker bi se bolj odgovorno obnašal. ampak nekaj drugega pa je, da ti je dolgčas strelišč, pa da se greš zafrkavat nekam tja v 3 dni. to pa je neodgovornost in bebavost. in zato je prav, da so ti odvzeli orožje, ker taki bebčki ga ne smejo imeti. mečeš slabo luč na vse lastnike orožja.
zdaj pa se lepo zabavaj z zastavami ipd šrotom...:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

BRBR ::

Tony710 je izjavil:

In seveda, če me bo kdo po gobcu, ga ne bom nazaj po gobcu, ampak bom izkoristil državo, da ga nekajkrat močneje "po gobcu" (oziroma bolj po denarnici), da si bo zapomnil, da fizično obračunavanje več ni moderno.


A to ti resno ? Koliko pa si star, kolikokrat pa si jh že dobil in nič ukrenil ?

AndrejO ::

BRBR je izjavil:

Tony710 je izjavil:

In seveda, če me bo kdo po gobcu, ga ne bom nazaj po gobcu, ampak bom izkoristil državo, da ga nekajkrat močneje "po gobcu" (oziroma bolj po denarnici), da si bo zapomnil, da fizično obračunavanje več ni moderno.


A to ti resno ? Koliko pa si star, kolikokrat pa si jh že dobil in nič ukrenil ?

40 let. Ničkrat.

Tony710 ::

gruntfürmich je izjavil:

Tony710 je izjavil:

Imel sem orozni list, v njem pa vpisane 3 kose. Ceska zbrojevka .45 acp, revolver taurus 444 in pa desert eagle IMI .50 ae.
In kaj se je zgodilo? Nekega dne sva sla z kolegom gobarit v hosto. Zraven sva se spraznila nekaj nabojnikov iz zbrojevke. Nasel sem temu primeren krater, globok cca 4 m, kjer ni bilo nevarnosti da bi krogla kam blodila. In cez 15 minut pridrvi en razjarjen ata ter tuli na naju ces da je to lovisce in da plasiva zivali. Nehava streljat in greva do avta, cca 15 min. Stran. Tam pa ze policija.
Nato zapisnik in ostala birokracija..
V glavnem, 3 mesece kasneje mi vzamejo knjizico in vse 3 kose zaradi "ogrozanja varnosti".
Ce se streljanje v gozdnem kraterju sredi Pokljuke smatra za ogrozanje varnosti potem pa naj gre vse skupaj v k...
A pijanim lovcem ki res grozijo folku z orozjem in pobijajo pse pa ne bo nihce odvzel orozja.

Zakoni pri nas so kar se tega tice res v kurcu. Ze tako sem malodane duso spustil da sem prisel do knjizice, potem pa tole.

No pa nic zato, crni trg se vedno obstaja.


no, če bi bil ti jager, bi kakšenih par šusov lahko spustil v svojem lovišču v tla, pa ti ne bi nobeden težil. ker bi se bolj odgovorno obnašal. ampak nekaj drugega pa je, da ti je dolgčas strelišč, pa da se greš zafrkavat nekam tja v 3 dni. to pa je neodgovornost in bebavost. in zato je prav, da so ti odvzeli orožje, ker taki bebčki ga ne smejo imeti. mečeš slabo luč na vse lastnike orožja.
zdaj pa se lepo zabavaj z zastavami ipd šrotom...:))

Ne kupujem od ciganov da bi moral imet razne 7.65 pokalice in podobno balkan sranje.
Prav zadnjic sem dobil para ordnance, predelana brez grip varovala, double action trigger in to v 45 acp.
Tako da nic ne skrbi zame.

Vanich ::

Tony710 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

Tony710 je izjavil:

Imel sem orozni list, v njem pa vpisane 3 kose. Ceska zbrojevka .45 acp, revolver taurus 444 in pa desert eagle IMI .50 ae.
In kaj se je zgodilo? Nekega dne sva sla z kolegom gobarit v hosto. Zraven sva se spraznila nekaj nabojnikov iz zbrojevke. Nasel sem temu primeren krater, globok cca 4 m, kjer ni bilo nevarnosti da bi krogla kam blodila. In cez 15 minut pridrvi en razjarjen ata ter tuli na naju ces da je to lovisce in da plasiva zivali. Nehava streljat in greva do avta, cca 15 min. Stran. Tam pa ze policija.
Nato zapisnik in ostala birokracija..
V glavnem, 3 mesece kasneje mi vzamejo knjizico in vse 3 kose zaradi "ogrozanja varnosti".
Ce se streljanje v gozdnem kraterju sredi Pokljuke smatra za ogrozanje varnosti potem pa naj gre vse skupaj v k...
A pijanim lovcem ki res grozijo folku z orozjem in pobijajo pse pa ne bo nihce odvzel orozja.

Zakoni pri nas so kar se tega tice res v kurcu. Ze tako sem malodane duso spustil da sem prisel do knjizice, potem pa tole.

No pa nic zato, crni trg se vedno obstaja.


no, če bi bil ti jager, bi kakšenih par šusov lahko spustil v svojem lovišču v tla, pa ti ne bi nobeden težil. ker bi se bolj odgovorno obnašal. ampak nekaj drugega pa je, da ti je dolgčas strelišč, pa da se greš zafrkavat nekam tja v 3 dni. to pa je neodgovornost in bebavost. in zato je prav, da so ti odvzeli orožje, ker taki bebčki ga ne smejo imeti. mečeš slabo luč na vse lastnike orožja.
zdaj pa se lepo zabavaj z zastavami ipd šrotom...:))

Ne kupujem od ciganov da bi moral imet razne 7.65 pokalice in podobno balkan sranje.
Prav zadnjic sem dobil para ordnance, predelana brez grip varovala, double action trigger in to v 45 acp.
Tako da nic ne skrbi zame.



...aaannnd: we have a winner. Ti pa res po vsej sili hočeš v zapor. (poleg tega, da ti ni žal kup denarja za kazni in pištole, ki so ti jih vzeli)
««
25 / 54
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820202977 (18292) gruntfürmich
»

Novo streljanje v Ameriki (Oregon) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18544673 (32423) c3p0
»

napad v Las Vegasu (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
41992073 (83897) Grey

Več podobnih tem