» »

Debelost

Debelost

1
2
»

WarpedGone ::

marko: so za debele američane krivi njihovi geni al njihov stil življenja?
Geni ti dajo osnovo, za ostalo si kriv sam.

Zelo komot se je zgovarjat na gene. To ti da duševno odvezo, da nisi ti kriv, mati narava te je tazga nardila, bogi revež, medtem ko se bašeš s tretjim kilogramom sladoleda tisti dan in zraven zobaš chio čips. Ta drugo vrečko po kosilu, tretjo danes.

Cifre za ilustracijo, da se razume poanta:
- geni so krivi za 5% debelosti - lahk še tolk malo ješ, pa ne boš shujšal - defekt v presnovi
- stil življenja je kriv za ostalih 95% debelosti

Se sploh splača debatirat o genih?
Zbogom in hvala za vse ribe

klemen22 ::

Najbolj hecno je ko gre človek v Mcdonalds in vidi ene suhe dekline ki naročijo kak sendvič in sladoled. Zraven pa kakšno debelo ki se baše z velikim BigMac menujem z naročenimi 2 dodatnima Cheesburgerja.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

K0K0 ::

Na bicikel.com je en zanimiv članek na temo debelost klik

_marko ::

WapedOne:

Ok, za tebe si nisem mislil, da boš pisal traparije. Ampak vseeno.

->Zelo komot se je zgovarjat na gene. To ti da duševno odvezo, da nisi ti kriv, mati narava te je tazga nardila, bogi revež, medtem ko se bašeš s tretjim kilogramom sladoleda tisti dan in zraven zobaš chio čips. Ta drugo vrečko po kosilu, tretjo danes.

A sem kdaj govoril o 100% genski determiniranosti? Ali o 50%?:\
Se jaz zgovarjam na gene!? Jaz samo povem kako realno je. A je to za ene boleča tema?
Če pa mate tu eni komplekse, ker ste bili debeli ali ste je meni popolnoma vseeno.
Če se bo teme prenesla v Z&T se bo morda še kdo kaj naučil in nebo obveljala kmečka logika.

->Cifre za ilustracijo, da se razume poanta:
NA PODLAGI ČESA SI PRIŠEL DO TE CIFRE? A je to tvoja kmečka logika ali kaj druga?

->Se sploh splača debatirat o genih? -> DA, približno enako kot je smiselno debatirat o načinu življenja.

Jaz mam naslednje vrpašanje: Se sploh splača debatirat o biokemiji prehrane z vami, ki tako ali tako vse že veste. Pa čeprav si to kratkomalo zmislite v trenutku?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

_marko ::

The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

mare_ ::

Mere tega človeka
Velikost: 167 cm
Teža: 154 kg
Če je to res tako, potem bi bilo zelo pametno ga do zdravnika spraviti.

OwcA ::

Če se bo teme prenesla v Z&T se bo morda še kdo kaj naučil in nebo obveljala kmečka logika.

V tem primeru bi bilo morda bolje odpreti novo temo.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

WarpedGone ::

Marko: A ti znaš brat? A se sam za vsako ceno hočeš pametnga delat? Napisu sm "Cifra za ilustracijo, da se razume poanta". Pomeni, da sm si zmislu samo številko, vendar bi bil zelo zelo zelo presenečen, če sm se v številki zmotil za faktor 10. In sama točna cifra SPLOH NI POMEMBNA.

Razumeš?

Točna cifra SPLOH ni pomembna. Pomembno je to, da tut če si genetsko nagnjen k debelosti, to ne pomeni DA MORAŠ BIT DEBEL. To pomeni le, da telo bol špara, kot bi blo nujno potrebno. Še vedno je možno met telesno težo v zdravih okvirih.

Uni trije primerki na milijon ljudi, kjer so geni totalno u k*rc* in povzročajo debelost brez meja, za debato NISO relevantni. Debata gre okrog povprečnih, noramalnih ljudjeh z več kilami. Ne o guinessovih rekorderjih. In v tej kategoriji ljudi so geni IZGOVOR. Čisto vsak od njih je sposobn shujšat. Čisto vsak.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

_marko ::

Najprej link o prehrani in teži: teža.ppt

Warped:
Pomeni, da sm si zmislu samo številko, vendar bi bil zelo zelo zelo presenečen, če sm se v številki zmotil za faktor 10. In sama točna cifra SPLOH NI POMEMBNA.

Ja in v čem je poanta, da si cifro kr zmišljuješ? Lahko pa si zeloo zelo presenečen.
Ampak če ti ne vidiš, da je cifra pomembna potem rabiš pomoč. Eni zaradi te cifre lažje shujšajo, drugi težje.
A sem kdaj trdil, da ni vsak sposoben shujšat? A sem? Zakaj potem napadaš z temi 'argumenti' z katerimi se tako ali tako strinjam in sem to že povedal.
BERI warped one!


->Pomembno je to, da tut če si genetsko nagnjen k debelosti, to ne pomeni DA MORAŠ BIT DEBEL.

Spet, beri kaj sem napisal. Zakaj mi to pišeš, če je to bilo povedano že 10 postov nazaj. A težko bereš?


->Debata gre okrog povprečnih, noramalnih ljudjeh z več kilami. Ne o guinessovih rekorderjih.

Ok, kdo hudiča je govoril o guinessovih rekorderjih, kdo je nakazaval o njih?!
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

WarpedGone ::

Ti si privleku u debato gene in nato opletal z njimi kot z neko nujnostjo, kateri se ne da pobegnt. Hočm povedat da je za večino debelih ljudi njihova genetska pogojenost nepomembna. Enako kot je nepomembna za to debato.

Pomembna je le v ekstremnih primerih, ki pa niso predmet te debate. In ker ti nonstop nabijaš o genih ti pravim da na guinessovi rekordi tukaj ne zanimajo.

Peace.
Zbogom in hvala za vse ribe

_marko ::

->Ti si privleku u debato gene in nato opletal z njimi kot z neko nujnostjo, kateri se ne da pobegnt.

NE, ni res! Nikoli nisem tega trdil. Trdil sem le, da je nekaterim težje hujšat kot drugim. JA?
Torej te za prihodnje prosim, da si ne zmišljuješ stvari in mi jih podtikaš!


->Hočm povedat da je za večino debelih ljudi njihova genetska pogojenost nepomembna.

Ja, jaz ti pa povem, da to ni res. Za nobenega genetska pogojenost ni nepomembna. Niti za suhce, niti za debele.


->In ker ti nonstop nabijaš o genih ti pravim da na guinessovi rekordi tukaj ne zanimajo.

S tem stavkom samo kažeš svoje neznanje. Ocena 50% seveda temelji na poprečju in ne na guinessovih rekordih.
Sej menda veš kaj poprečje pomeni - tako vsaj sklepam, ker si v prejšnem postu pametoval o tem.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

_marko ::

Hecno mi je, kako si zmišljuješ WarpedOne:
Že v svojem drugem postu sem napisal:
"Pa samo za info, debelost je približno 50% determinarana gensko. Pomeni, da se da prit na normalno težo z disciplino in željo."
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

K0K0 ::

Dej marko nehi smetit!
Za vse večjo debelost med ljudmi sigurno niso krivi geni. Kriv je napačen način življenja.

_marko ::

Glej, če bi ti vsaj malo razumel moje pisanje nebi kvasil teh neumnosti.

Ča pa ne razumeš, ker je nivo previsok zate pa šuti! Ker ti meni govoriš stvari katerih jaz nikdar nisem rekel.
Če že komu kaj očitaš dobro preberi kaj piše.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

_marko ::

->Za vse večjo debelost med ljudmi sigurno niso krivi geni.

A sem kdaj v celi temu slučajno rekel kaj takega? NE, torej ne znaš brat. Torej ti smetiš!
Sem kdaj namignil na kaj takega? NE, torej spet ti smetiš.

Daj poslušaj svoj nasvet pa se odstrani al pa vsaj preberi pravilno.
Nočem bit z nobenim nesramen, ampak če ti nedko podtika in ne razume teme pa je vseeno najbolj pameten to ni več lahko sprejemljivo.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

K0K0 ::

Že skos trdiš da so za debelost krivi geni.
Primer:
Točno tako. Pa samo za info, debelost je približno 50% determinarana gensko. Pomeni, da se da prit na normalno težo z disciplino in željo.

_marko ::

Kaj ti naj druga rečem, kot pa da ne razumeš. In, da se mi počasi že smiliš.
Čeprav še nevem točno ali si navaden lažnivec ali res ne razumeš tega.

Debelost = geni plus okolje, pod okoljem je mišljeno prehranjevanje in aktivnost itd.
Če bi držalo to kar mi pripisuješ bi morala bit genska determinost 100%.
Sem že zgubil upanje, da boš tole razumel.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Pyr0Beast ::

Omg _marko, malce se umiri, saj ti noben nč noče.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

WarpedGone ::

Lol, kje so moderatorji ko jih človek potrebuje...
Marko, peace?
Zbogom in hvala za vse ribe

_marko ::

A vama nikdar ne gre na živce, ko vam nekdo kontinuirano podtikuje stvari, ki jih niste izrekli.
Pa ko je točno razvidno, da je on površno bral ali pa da pač ni razumel.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

_marko ::

warped:
In kaj točno sem jaz napisal takega,da bi moderatorji morali brisat? Kolker tebe poznam iz tega foruma si ti precej bolj oster...:\
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

OwcA ::

Očitno je izvir praktičnih nasvetov vsahnil, v resno debato pa se temi nikakor ne uspe prevesiti, zato jo zaklepam.
Osebno bi priporočal temo v Z&T, ki bi razčistila kako in kaj z geni.

Hvala za razumevanje.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

WarpedGone ::

:)

Lej, pomiri se. Stvar je bla, da ni noben omenjal genov. Ti vsakič znova trdil, da v določenem procentu vplivajo. Kar je čisto res. Ampak iz tona tvojega pisanja, je blo čutiti, da se vsi bistveno premalo zavedamo pomena genov in kako je vse odvisno od njih.

Moja poanta je tole: Geni so kakršni so. Majo nekaj vpliva. Ampak js nanje ne morm vplivat. Lahk se zavedam njihovega vpliva in se zgovarjam na njih (kar ogromna večina ljudi tudi počne) al pa jih odmislim in se skoncentriram na to, kaj lahko spremenim. Če se morm pri temu zaradi genov mal bol potrudit kot kdo drug, so be it. Nepomembno.

Noben ne bo shujšal, če ga boš tolažu, da so v 50% za njegovo debelost krivi geni. Shujšal bo, ko bo spremenil stil življenja.
Zbogom in hvala za vse ribe

OwcA ::

Hvala _markotu za odprtje nove teme Debelost
Otroška radovednost - gonilo napredka.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debelost (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28633260 (12498) kuall
»

V ZDA debelost registrirana kot bolezen (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
49973962 (66538) thramos
»

Telesna konstitucija novodobnih generacij? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20726685 (22206) Freaxx
»

Why are thin people not fat (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508837 (7178) Lawler
»

Vplivi na debelost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7713987 (12652) thramos

Več podobnih tem