» »

SETI-is it worth it?

SETI-is it worth it?

«
1
2

eland ::

Samo eno vprašanje, pol pa se takoj včlanim:
Zakaj jih iščemo preko radijskih teleskopov, če VEMO da vlada (ne naša) prikriva njihov obstoj, poleg tega pa bi ravnotako moralo celo vesolje biti po vseh teorijah prepredeno s signali z drugih planetov civilizacij iste stopnje kot je naša, pa nismo ujeli niti enega signalčka doslej - klub temu, da je bilo že na bližnjem Marsu nekdaj življenje?:\
  • spremenil: Tomi ()

jetam ::

LOL... še en X-fajl believer

R0K ::

ej, prvo kar je nehaj gledat dosje-x, drugo kar pa je, se pa včlani v SETIja ...

asPeteR ::

Kako VEMO, da vlada skriva te "fajle" oz. "dokaze"?

Razloži, prosim.

8-O

Thomas ::

Predsednik vlade Dr. Janez Drnovšek je zadolžil Mag. Francija Buta za vse cover operacije v zvezi z UFO - kar jih je!

:D

Dej ti kiralys raj sodeluj v "Nadaljevanju stavka" s takelimi oslarijami.

:))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Marjan ::

Se strinjam - Thomas :D

Ajaa, sej se mi je čudn zdel zakaj ne zbrišeš tiste teme "o stavku"!
Zdej vem - da se takile primerki lahko mal izživlajo
>:D

Tloramus ::

Tudi jaz se strinjam, da nima smisla tistim molekulam in virusom na Marsu(ipd.) pošiljat sporočil.

Hearya!:)
Expirience is what you get, if you don't get what you want!

GaPe ::

Zemlja kliče kiralys-a ...:\

Tako kot je Thomas reku, pejt k tisti temi sodelovat, pa se mal sprost!:|
Don't steal! The government hates competition.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GaPe ()

TESKAn ::

Ahem, kiralys, po vseh teorijah praviš...no, pa poglejmo. Veš, kolk hitro se širijo radijski valovi? Z svetlobno hitrostjo. In veš kolk je velika samo naša galaksija? 100.000 svetlobnih let. Torej, mal matke, če bi bla ena civilizacija na drug stran galaksije, ki bi bla razvita tolk, kot je naša, pol bi njihove signale ujeli šele čez mal manj kot 100.000 let...go figure...
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Double_J ::

Radijski valovi se širijo s svetlobno hitrostjo? Zakaj?

billy ::

Itak, da se sirijo s svetlobno hitrostjo, ves kako so napredne druge civilizacije. :D

asPeteR ::

Radijski valovi se širijo s svetlobno hitrostjo? Zakaj?

EMV se širi z hitrostjo 2,99 10E5 km/s. Pika. Svetloba je del EMV.

Slovarček:
EMV-elektromagnetno valovanje

|O

TESKAn ::

heh, če so oni tko napredni, da poznajo neko sub - space ultrafast komunikacijo - zakaj misliš, da bi mi z našimi normal - space teleskopi ujeli te prenose?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Bockor ::

Hja, pa če glih bi jih sprejeli, kaj bi dobili? Sliko? Zvok? Načrt?....
kiralys: ne obremenjuj se z tem kaj delajo s temi podatki...kaj boš še pol procesor obremenjeval>:D

Meni se še najbolj primerni zdijo atomi, ki so skupni vsem, kot je bilo v enem delu Star Gate (SG1). Sam tisti vesoljček je pa kar ql zgledal (pokavec) :D

TESKAn ::

Po moje je za komunikacijo najbolj primerna matematika - kjerkoli si, pravila so enaka.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

eland ::

Pa menda ne verjameš v teorijo ''čarobne krogle'' Thomas (JFK); poleg tega pa glede na to koliko je staro vesolje bi moralo biti polno teh valov okoli nas-kakršnih koli že, po vsej verjetnosti res matematičnih, morda zaporedja ali pra-števila - pa Roswell? Konec koncev pa smo tudi mi sami vesoljci, kaj ne... But pa je že tko preveč norih krav pojedel, da ne opazi da je Drnovšek sam en ALIEN!!!8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: eland ()

jetam ::

oops

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jetam ()

jetam ::

Roswell... a tut tej nadaljevanki verjameš al kaj?

NoUse4AName ::

kiralys: lol dej pomisli mal kaj govoris. Glede na velikost vesolja je zelo mozno da je se kje razumno zivljenje, ampak to se ne pomeni, da so na zemlji. Raje nehaj gledat tolko SF filmov pa kako knjigo preberi.

||_^_|| ::

3. kamn od sonca:))lol

jetam ::

4. ALF:D

eland ::

Kje pa je pol Zemlja kot v vesolju? Preveč gledate A kanal fantki, poleg tega pa bi sami moral prebrat še kakšno knjigo, poleg stipov ( in Cicibana)>:D

jetam ::

Ti pa očitno kakšno manj...

miranpozar ::

Glupi zaplankani zemljančki se mi smilite in me spominjate na one kretene, ki so zažgali nekoga, ki si je nekoč upal trditi, da je zemlja okrogla! Ozkomisleži dolgočasni, ki ste ujeti v Newtonov prostor in čas. Svetloba potuje toliko in toliko km/s, drugi konec galaksije je pa fuuuull daleč, da tja ne moremo, ane? Kaj pa če obstaja kakšna krajšnjica? Je kdo že kdaj pomislil kakšno hitrost ima gravitacija? Po nekih teorijah kar 2x10na10! Kako, če pa ni hitrejše stvari kot c?
www.metaresearch.org/cosmology/speed_of...

Pa dajte malo sprostit domišljijo in pogum. Če bi bili vsi taki, bi še vedno hodili po ploščati zemlji. Bedniki.

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

jetam ::

No, no Miran. Eno so znanstevan spoznanja in dokazi drugo pa znanstvena fantastika. X-fajli, Roswell, Area51, Philadelphia experiment in kar je še podobne šare so znanstvena fantastika, plod H'woodskih scenaristov in ljudi z bujno domišljijo, ki iščejo "Five minutes of fame." češ ugrabili-so-me-majhni-zeleni-in-potem-delali-eksperimente-bulšit...

Ziga Dolhar ::

Nekdo je rekel, da je majhna možnost...

Moje mnenje o 'možnosti' je tako: je, ali pa je ni. Možnost, da bo nekdo zadel na Lotu, je recimo 1 : 1.000.000. Ampak vedno, res vedno, nekdo dobi najvišji dobitek. (Če ne sedmico, pa šestico... ali pa štirico.... dolker je to najjvišji dobitek. Pa tudi če ne!)

Možnost torej je. Za nekoga je bila možnost 1:1000000. To pa je hudo velika možnost!

Še ena hecna stvarca... naš profesor zgodovine, sicer bolj opravljivec, je rekel, da so znanstveniki zasledili komet, ki bo čez nekaj (recimo 10) let letel zelo zelo blizu. Če pa so se znanstveniki le malo zmotili v svojih izračunih, bo po njegovih besedah 'priletel v Zemljo'. Ahem, če so se zelo zelo zelo malo zmotili, lahko tudi popolnoma zgreši skalo nam ljubo. Ampak ker možnost zgolj je ali pa je ni, da možnosti ni, pa skoraj ni mogoče. Ampak možnost obstaja... Sovražim se.

eland ::

Well, well...sem že obupal da je sploh inteligentno življenje sploh na Zemlji...LordNinja imaš prav, mnogo največjih izumov in odkritij je prišlo povsem po naklučju in prav veselilo bi me da bi to bilo ravno na mojem rač. In jetam, kaj bi si mislili o tebi pred samo 100 leti da bi rekel da bomo šli na Luno ali, da bo vsak lahko imel svoj avto, če bo hotel? Ravno domišljija je tista, ki vodi razvoj naprej in zavračanje tudi takih zgodbic se mi zdi kot obsodba Galileja na grmado, ker si ljudje niso dovolili, da bi uvideli, da niso vsevedni in edinstveni, temveč samo morda igra narave in ne Božji otroci, narejeni po njegovi podobi.

jetam ::

Hja kiralys kaj sedaj? Najprej omenjaš "government cover-up", Roswell in podobno šaro češ: kako naj se včlanim v SETI če pa že vemo, da je okoli nas ogromno signalov ampak vlada nam jih ne pokaže; naslednji trenutek se greš pa nekega razumnika. Domišljija že že, ampak verjeti SCI-FI izmišljotinam to pač ne.

eland ::

Zakaj praviš, da je šara, je bil po tvojem to res vremenski balon in kasneje prvi test rakete in vse ostale nenavadne razlage? , kljub pričevanju na desetine navadnih ljudi? Ne vem od kje tvoje trdno prepričanje, da je vse en sam lari-fari...In Roswell ni osamljeni nenavadni dogodek... Nisem ravno naiven tip, vem pa da je še marsikaj, česar ne vemo in dovolijo da se je to res vse zgodilo...Kdo je vedel takrat za ''pametne kovine''-zelo malo ljudi definitivno in da bi si to izmislil v tistem času nekdo, ki je bil normalen človek...Zelo nenavadno, se ti ne zdi...

Thomas ::

V leteče krožnike ne verjamem - sem jih že preveč videl - je rekel A.C.Clarke.

Vedno gre za balone, avione in podobne stvari. Rajš kar verjemi.

Potem je A.C.Clarke rekel še - Če moram, čez cesto, da vidim leteči krožnik - ne grem.

Potem pa še: - Nič ni na vsem - zagotavljam vam, verjemite mi. Razen če mislite, da nisem tudi jaz del zarote.

Pa jest.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

3L33T ::

Mal čudn se mi zdi da vsi trdite da ni Alienov okol ns pa to, po drugi stran pa velka večina S-Tarjev dela na Setiju... To je po mojem izguba štroma. V ugrabitve ne verjamem, isto ne v nekakšn 8 potnik ali Predator crap, sem pa prepričan da je tam nekje življenje, k p ni nujno en super intiligentn ampak bl glup od ns samih, kr je sicer zlo težko (kva smo mi nardil z našo zemlo je hudič...).

Aja, Adams je zapisu ... Iščem leteče krožnike ....... zelene
Danes živimo za jutri, ker jutri ne bomo živeli za danes!

Ziga Dolhar ::

Ja, kdo pa pravi, da bi morali biti bolj razviti kot mi :-)

Se mi pa še nekaj stvari zdi hecnih:

Znanstveniki (naj bi, po besedah mojega sošolca) trdili, da je pogoj za nastanek 'življenjskih oblik' ogljik. S tem se ne strinjam, sošolec pa lepo trdi, da bodo oni že bolje vedeli kot jaz.

Hmm, Zakaj za vraga naj bi bil nastanek življenjske vrste odvisen od ogljika? Morda zato, ker drugačne vcrste še niso videli? To se mi zdi metanje peska v oči, pač v smislu 'Zemlja je središče in sploh edini planet v vesolju. Kako da ne verjamete v to, ste že kdaj bili na katerem drugem planetu? Ne? No vidiš, da je Zemlja edina...'

Po moji razlagi 'možnosti' vsekakor obstaja možnost 'inteligentne' zunanje vrste... Ali pa neumne, saj ni važno. Samo da nekaj je, pa bomo zadovoljni.

Bolj pa me skrbi, kakšne oblike te 'zadeve' bodo. V filmih so namreč vedno bolj ali manj podobni ljudem.. uč, ud več ali manj, koža ali sluz, kovina.. karkoli, ampak vedno, res vedno, delujejo kot zelo iznakažena zemeljska bitja. Kaj pa, ko se nekega dne srečamo (kot pravi oni 'brainbuilder' na Dicsoveryu: For me, it is not the question of 'if', it's the question of 'when'), kakšne 'oblike' bodo? Bodo sploh imeli obliko? Zakaj za vraga naj bi bili naše velikosti... Glede na ustroj je prav možno, da bomo proti njim kot mravljice, ali pa ravno obratno... Sovražim se.

eland ::

Razlog zakaj je ogljik potreben poleg vode je, ker 90% vseh znanih spojin tvori ravno ogljik, zaradi svoje izredne zmožnosti spajanja z drugimi elementi. Tako da bodo skoraj sigurno na osnovi ogljika. Kar se zgradbe tiče, pa je preveč pogojena s okoljem, kjer so nastali - gravitacije, atmosfere,...-da bi jo lahko predvideli.
No prav Thomas, recimo da imata prav ti in Clark (čeprav je tipo malce ČudaK in še vedno sem prepričan da ni tako), kako potem razlagaš to da potem še nismo ujeli signala, čeprav bi jih po vseh teorijah že morali?

jetam ::

Ali lahko navedeš te VSE teorije?
Pa še nekaj: Kaj pa če smo kljub vsem željam, domišljiji, znanstvenim razpravam in vrag-si-ga-vedi-čemu-še popolnoma sami samcati v tem našem prostranem Univerzumu? Go figure...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jetam ()

Tloramus ::

Po moje je verjetnost, da je nekje v vesolju enkrat bilo/je življenje zelo velika. Ni nujno, da so bili ti organizmi nevemkako razviti; morda so že izomrli... We're not alone...>:D

:)
Expirience is what you get, if you don't get what you want!

Thomas ::

No, jest mislim, da se pristaši Alienov strinjajo, da 10 milijard let nazaj pa res ni bilo nikogar še v Vesolju.

(Kdor bo rekel, da tudi takrat so bili, mu bom rekel - dobr, dobr, pa 15!)

Bi bilo pa potem zanimivo izvedeti od njih, kdaj se je življenje v Vesolju začelo!?

Jest pravim cca 3,6 milijarde let nazaj najbrž - inteligentno je pa sploh mlado.

No???

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

rasta ::

sem enkrat poslušal na tv, da naj bi bile inteligentne civilizacije kratkotrajen pojav in verjetno, da je kakšna že bia, je in bo ...

Thomas ::

Prepričan sem, da ima videči veliko večje možnosti priti čez brv kot slepi.

Hipoteza o krajšem trajanju civilizacije kot divjaštva - je rahlo bosa.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

nevone ::

Možno je da ima inteligentna civilizacija kratko življensko dobo. In sicer tako, da se razvije do maksimalne stopnje potem pa se nekako razkroji oz izseva v prostor na način, da za njo ne ostane nobenih sledi.
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Mercier ::

Tega ne razumem, a enostavno se "naveličajo"?

nevone ::

Ne vem, a tudi to je možno. Lahko pa da ugotovijo da je ohranjanje življenja, ki je na tisti stopnji samo še inteligenca, nekako nesmiselno. Sicer se tole ne sklada s protokolom ampak je pa možen scenarij.
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

No mogoče se celo ujema s protokolom in sicer tako da je protokol zadnja faza razvoja.
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

Mercier ::

Hm, se mi je vedno zdelo, da ni dobro biti preveč pameten. :D

Zgleda se bom moral enkrat lotiti PROTOKOLa.

eland ::

Jetam: katere teorije? Če misliš o ogljiku, vprašaj svojo profesorico za kemijo. Mislim da je to kar univerzalna teorija zdrave logike. Enako velja tudi za vodo, razen če veš ti za kaj boljšega. Poleg tega pa, če obstaja možnost, da se nekaj zgodi, se ponavadi to tudi res zgodi, a ne?:\

jetam ::

kiralys says:
No prav Thomas, recimo da imata prav ti in Clark (čeprav je tipo malce ČudaK in še vedno sem prepričan da ni tako), kako potem razlagaš to da potem še nismo ujeli signala, čeprav bi jih po vseh teorijah že morali?


Tele s tvoje strani omenjene "teorije". Ali imaš kakšen link, knjigo (pa ne SF), članke, etc.?

eland ::

Govorim o znani enačbi možnosti obstajanja visoko razvitih organizmov. Zdele je ne bi znal glih na pamet, gre pa tko nekak: št.zvezd*% zvezd, ki ima planete*% plnetov, ki ima ugodne pogoje za nastanek življenja*% planetov, ki imajo civilizacijo razvito, do te mere, da pozna matematiko in ostalo,...in če vstavljaš povsod najmanjše številke, pride na koncu ven taka cifra, da bi moralo biti življenje povsod, kamor pogledaš na nebo in vesolje bi moralo biti prepredeno s signali z ostali planetov, pa ni. In to ni z ene lari-fari knjige, po mojem jo najdeš lahko v vsaki bolj splošni enciklopediji. Napisal pa jo je mislil da tudi nekdo iste baže, kot A.Clark.

jetam ::

Kaj pa če je rezultat 1?
Pa še nekaj. Na začetku teme si napisal da nam "vlada" prikriva "njihov" obstoj. Torej: tuja rasa prileti tisoče svetlobnih let daleč samo zato da se bo šla potem tu na Zemlji skrivnostne teorije zarot v sodelovanju z neko "vlado". Ali naj verjamem takšnim in drugačnim idejam SF? Ne. Za ljudi ki so priravljeni verjeti takšnim izmišljotinam obstaja beseda: NAIVNEŽ. "Sucker" če ti bo lažje razumeti.

Thomas ::

Eno je projekt SETI, ki misli raziskati, če je kakšna civilizacija v bližini. Skoraj zagotovo ne bo našel nič. Ampak tudi to bo rezultat.

Drugo pa je bluzenje o UFOtih. Profesionalno trapanje. "Zarota vlade" se pa že sliši tako trapasto ...

Eh ja ...

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

singular ::

thomas a ti misles that were alone? it must be something out there i guess..:)

Thomas ::

Milijardo ali kaj takega svetlobnih let od tukaj - prav mogoče.

Bližje pa ne.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Aliens & UFOs (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25325996 (19745) Ziga Dolhar

We come in peace... (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24241554 (35158) Gandalfar
»

Francija se pripravlja na izstrelitev satelita COROT (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
15413300 (11123) Thomas
»

Večna uganka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1159134 (6497) Thomas
»

Mrtev Mars ... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
35125967 (18552) drejc

Več podobnih tem