» »

We come in peace...

We come in peace...

1 2 3
4
5

ahac ::

Seveda so! Ampak ne z Marsa.
Saj sem govoril, da so to Graysi (zaradi sive barve), ki so izgubili plovilo v crashu v Roswellu leta 1947 (ali nekaj takega). Takrat je en nezemljan celo preživel nesrečo in ga je US Army proučevala. Tehnologijo imajo pa seveda v Area51, ampak je še vedno ne obvladajo, čeprav izvajajo testne polete. Zdaj so v A51 spustili neke velike korporacije, da jim pomagajo.
Narisani so celo na nekih jamskih slikah nekaterih plemen, torej nas obiskujejo že kar nekaj časa. V večini religij z vseh koncev sveta opisujejo bogove, ki pridejo z neba in se svetijo. Naključje? Pred tisoči let tehnologija Graysov še ni bila tako razvita, kot zdaj, zato so plovila oddajala svetel sij. Zdaj ga pa ne več. Možno je, da sploh niso pametnejši od nas, le njihova rasa obstaja dalj časa zato so razvili tako tehnologijo.
Elemen_T
To je možno kvečjemu, če te stvori lahko živijo 400, 500 mogoče celo 1000 let.
Kaj pa če se zamrznejo?
mogoče spet kaka medijska potegavščina
To ne bi imelo smisla, ker se o tem redno govori.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Elemen_T ::

ahac: Ah: da je medijska potegavščina sem rekel v jokeu - ali nisi videl znaka >:D (:D)
Hm...če se zamrznejo...could be. Samo potem se morajo nekako menjat in kontrolirat ladijo, ok sam tudi bi se spet lahko govoril.
Ampak ahac, kot sem rekel je 100-1000 let minimum, to velja le če se movajo s svetlobno hitrostjo.
Če pa se npr. premikajo s hitrostjo stotino svetlobne hitrosti, kar je že malo bolj možno (ampak vseeno čisto mimo), bi pa potovanje trajalo 100x npr 500let...to pa je 50.000 let. hmm...to je pa že malo preveč.
V bistvu tudi ne vemo kakšno tehnologijo lahko imajo tile stvori. Možno je, da izkoriščajo nadzorovano fuzijo, posledično se bi potem lahko premikali z zelo veliko hitrostjo. Možno je tudi da uporabljajo kakšno popolnoma drugo energijo. Nihče ne ve kakšni vse so lahko alieni, to je praktično absurdna debata saj nima nobene osnove oz. splošno znanega dejstva po čimer bi se lahko orientirali.

Thomas ::

Fantje - glavo v roke!

Nobenih kavbojskih alienov, ki blodili okoli v letečih krožnikh ni.

Kakršnakoli alienska civilizacija bi se širila s svetlobno hitrostjo. V trenutku, ko bi jo opazili - bi bili asimilirani.

Pozabite skoraj vso znanstveno fantastiko, kar ste je kdajkoli prebrali.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Cosmo ::

Da bi naredili ogromno ladjo s populacijo, ki bi sla na pot za nekaj 100 ali 1000 let in imela vse funkcije na ladji, je pomoje cisti nesmisel - saj bi se na Zemlji lahko v tem casu razvile cisto nove tehnologije in bi lahko prisli na nek x planet veliko pred tisto ladjo. Torej, ko bi prisla tista ladja na ta x planet, bi srecali zemljane, oni bi jih pa cudno gledali - ker so v nekem oziru bitja iz preteklosti.

lp
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Thomas ::

Ma jasno. Ko bi tista ladja ne bila po 100 letih še prav daleč, bi jo že prehitela ladja nove generacije.

Ko bomo šli ven - bodo to stroji s svetlobno hitrostjo drveči na vse strani.

Von Neumannove mašine, ki bodo predelovale Vesolje po naši meri.

Ma glej PROTOKOL ...

Pozabte stare UFO/Star-Treks/Wars scenarije.

8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Nemelk ::

Thomas
z neumanovimi mašinami si mislil nano robotke?
Nemelk ™

Cr00k ::

Mene zanima u cem je fora teha von neumana ?...

Thomas ::

Despite my scepticism toward relativity - I am quite confident, that there is no way to travel faster than light.

So we will indeed need 1000 years to get our von Neumann machines there.

What? One kilogram machine would do? Perhaps. To turn the nebula into some useware.

Everything you see out there is not exactly linear - but cubic. Von Neumann machines are exponential. When they come to the destination, that is. Well almost.

We saw that kind of processes before. Some neutron dance at the beginning of the second - and the very bright ball of light before the end of the second. (A - bomb)

We are about to witness the explosion of our civilization. It should give peace to the nebula also.

Be cause those explosions and everything what's going on there - is a waste of resources. And may be dangerous to us on long run.

Time to begin action is now. 21st century. :)

(Of course the target is not only the Horsehead nebula - but everything in all directions.)

Full speed ahead! :)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Von Neumanove mašine smo naprimer mi. Dve naredita tretjo. Uporabita okoliško snov zanjo - da zraste.

Samo da bodo te anorganske.

Tako kot v Odiseji 2010, kjer so bili monoliti von Neumanove mašine, ki so se eksponentno (kako pa drugače?) razmnoževale in v parih dneh požrle Jupiter.

Naprimer poslali bomo eno tako mašino na Luno. Veliko kot levi čevelj naprimer. Njena prva naloga bo, da naredi drugo. Obe potem tretjo in četrto .. osmo, šestnajsto ...

Po 40 urah ali kaj takega - bo Luna computeroid.

Beam me up Scotty! :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Elemen_T ::

Jaz nisem nikoli potrdil da je praktično možno potovati toliko let...to je možno le v teoriji. You cannot denied that.
No Thomas: Razloži mi ti kako se bo živo bitje "širilo" oz v tem primeru gibalo s svetlobno hitrostjo? Vsekakršni življenski procesi se pri taki hitrosti ustavijo. Seveda pa je lahko določen organizem na to prilagojen, kot sem že v prejšnem postu omenil.
Tukaj se poraja vprašanje ali se lahko sploh karkoli, pa čeprav je nadnaravno premika tako hitro.
Kot nas je nekoč vprašal učitelj matematike:

Ali lahko neko nadnaravno bitje dvigne neskoncno tezko skalo (v sedanjem casu na zemlji)? 8-)

lp

Koci ::

po mojem ja, če vemo, da v vesolju obstaja na milijarde podobnih planetov kot je zemlja - torej planetov z primenrim ozračjem in vodo, ki so temelj za razvoj življenja

ciki57 ::

Mal nazaj se je en neki bunil, da telepatija ne obstaja...

tudi jaz nisem verjel, dokler nisem doživel.

Cr00k ::

nc jasn :)...ok mi bi lev cevl poslal na luno da se razmnozi?!?!..wtf...kje pr hudicu bo pa najdla zeblje, krave za usne, kavcuk za podplat..!?...

`DoC ::

Alieni si pa basta.:D>:D
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

Jeronimo ::

Hmmmm.

Vidim da jeh veliko ni prebralo posta, kisem ga z veliko truda dal v ta naslov.

Zato vam še enkrat posredujem članek in me zanima, kaj si mislite o tem kar govori članek.

Marsovci so !

LP
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

Thomas ::

Elemen_T

"Razlozi mi ti kako se bo zivo bitje "sirilo" oz v tem primeru gibalo s svetlobno hitrostjo?"

S skoraj svetlobno hitrostjo se gibajo samo von Neumannove masine. Na povrsini krogle z nasim Osoncjem v sredini. Ta sfera je nekaksna v Galaksijo (in Vesolje) ekspandirajoca fronta, kjer te masine predelujejo zvezde, nebule in vse kar se najde na njihovi poti v nekaksen useware, ki caka na svojo uporabo, dokler ne pridemo mi tja. Pocasi ... ves cas tega Vesolja je pred nami.

Ko nekaj (recimo 100) von Neumanovih masin pridivja s prakticno svetlobno hitrostjo v neko novo osoncje zapremza in najprej razgradi kaksen planetoid v bilijone ali več von Neumanovih mašin, ki potem naprej razgrajujejo tamkajšnjo zvezdo in planete. Kakih 100+nekaj mašin pa gre takoj naprej.

Kako se razgradijo planeti, sem dal link v PROTOKOLU.

"Vsekakrsni zivljenski procesi se pri taki hitrosti ustavijo."

Ja ja. Sej ne bo cisto svetlobne brzine! 0.9999 recimo. Sploh se pa sentienti ne bomo tko neumno fural okol. Zguba casa.

"Ali lahko neko nadnaravno bitje dvigne neskoncno tezko skalo (v sedanjem casu na zemlji)?"

Hehehe ... kje mas kaksne neskoncne skale???

Koci

"ce vemo, da v vesolju obstaja na milijarde podobnih planetov kot je zemlja - torej planetov z primenrim ozracjem in vodo, ki so temelj za razvoj zivljenja"

Zadnje case je postalo precej jasno - da jih sploh ni prav veliko. Zgleda da je nas soncni sistem tako dobro zbalansiran kot malokeri.

Cr00k

"nc jasn :)...ok mi bi lev cevl poslal na luno da se razmnozi?!?!..wtf...kje pr hudicu bo pa najdla zeblje, krave za usne, kavcuk za podplat..!?"...

Hehe ... kdo je reku "levi cevelj"? Velika kot levi cevelj von Neumannova mašina. Materiala pa na Luni veliko.

Dark - Frodo

"Alieni si pa basta."

Alieni nisi pa basta. Vsaj ne v tej (in sosednjih) galaksijah.

Jeronimo

Pozap tale link. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

modelizer ::

Thomas:Zadnje case je postalo precej jasno - da jih sploh ni prav veliko. Zgleda da je nas soncni sistem tako dobro zbalansiran kot malokeri. - Ta je ena najkonstruktivnejsih zadnje case in nam da posledično vedeti, da je cela scena vesolja eno nakljucje in splet okoliscin, ker ce bi se zemlja vrtela 500km(zelo majhna razdalja za vesolje) bliže soncu, življenja na zemlji ne bi bilo!>:Ditd. ne da se mi več nakladat, ker tipkovnica ni ravno najprimernejše orodje.....>:D
...........fly, robin fly........up, up to the sky

Elemen_T ::

Thomas: Tudi s 0.9999 svetlobne hitrosti bi se živo bitje težko gibalo. Dokaži kako bi se lahko namesto 299792458 m/s gibali s hitrostjo 299792457 m/s ?
To je (simbolično) tako kot da bi te postavili v 299792457m globoko vodo...
Pa tudi pri taki hitrosti bi morala biti tako ladija kot človek nemasivna oz. enaka nič. To je pa v vsakem primeru nemogoče!

Hehehe ... kje mas kaksne neskoncne skale???
In verjetno tudi "nadnaravno bitje" >:D. Vendar če že govorimo o nezemljanih in potovanju s svetlobno hitrostjo, pa lahko govorimo tudi o neskočno težkih skalah. :D.

lp

Thomas ::

0.9999 c pomeni

  • 70X upocasnitev casa.


  • 70X povecanje mase


  • eno subjektivno leto pospesevanja do tja z 1G


  • eno subjektivno leto zaviranja z 1G


  • totalna anihilacija 140X vecje mase kot tehta koristni tovor


  • Tamala malca za (von Neumannovo) masino.

    Sem pa ze 1000 reku, da sentienti s tem ne bomo zgubljali casa.

    To je za StarTreks/Warse. :)
    Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

    Loki ::

    Elemen sej neskoncno tezke skale v bistvu so (sam mal drgac zgledajo kot mislis) - crne luknje.
    I left my wallet in El Segundo

    Thomas ::

    Hja crne luknje imajo koncno maso. Sicer lahko tudi milijardo sonc - ampak vendarle je koncna.

    Tisto o skali gre pa takole:

    More Vsemogocni narediti tako veliko skalo, da je ne more dvigniti niti sam?

    Ali pa:

    Kaj se zgodi, ce absolutno nepremagljiva sila zacne delovati na absolutno nepomicen predmet?
    Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

    Jst ::

    Tema iz naftalina potegnjena zaradi funkcije "Vredno ogleda."


    --

    Temo sem prebral in mi je zelo zanimivo, ko berem trenutne teme, kako se je nekaterim (vključno z menoj) zelo spremenil slog pisanja.

    Kar se pa tiče vaših mnenj, bi bilo pa zelo zanimivo, če bi se tema po desetih letih znova začela.

    No, jaz sem deset let nazaj bil skeptičen do življenja drugje po vesolju. Tudi danes sem.

    Ampak sedaj nisem prepričan, da smo res čisto sami v vsej vastness of universe. Vemo namreč, da se prostor širi hitreje od svetlobe. Skoraj zagotovo vemo, da obstaja del vesolja, ki se je tako oddaljil, da je nam nedosegljiv - enako kot da (za nas) ne obstaja. Pa vendar je možnost, da je življenje tam, nenično. Če se to šteje, da nismo sami, je bolj filozofsko vprašanje.

    Vendar pa pri iskanju izvenzemeljske intiligence mislim da spregledujemo en, recimo da ga poimenujemo X faktor.

    Ne vemo namreč, če ne obstajajo pojavi v vesolju, ki radijske valove, katere iščemo, distorta ali pa upočasni/pohitri v tolikšni meri, da se nam z zemlje ne zdijo vzorčni. Torej jih zavržemo. Kakšne fizikalne podlage za to moje mišljenje nimam, ampak sem vedno znova navdušen, ko vsakih nekaj let objavijo kakšno novico, ki naš dobesedno prvo šokira, potem pa si rečemo "ja logično, ane."

    Takšna novica je bila recimo ta, da je starost vesolja odvisna od točke, kjer merimo. Prvo, WAW faktor, potem "saj je logično."

    Dark Matter in Dark Energy. Še vedno ne vemo, kaj s temi pojmi sploh opisujemo. A z vsakim natačnejšim merjenjem se te številke spreminjajo.

    Kar se pa tiče osnovne teme. Ne vem kateri znanstevnik je dal tole izjavo, a mislim da Hawkings. Namreč, da ni od nas pametno, da poskušamo najti potencialne Druge ali pa da se preveč izpostavljamo, da bi nas potencialni Drugi lažje našli/locirali. Prevelik risk.


    --

    Torej, je še kdo, ki bi opisal svojo evolucijo razmišljanja o tej temi skozi čas?
    Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
    -Wole Soyinka, Literature Nobelist
    |-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

    Avenger ::

    Seveda nismo sami. Vprašanje je le, kakšne so fizične omejitve potovanja. Jaz tako mislim že dlje kot obstaja ta tema...
    It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

    tadvet ::

    Preberte si tole:
    (je treba samo downloadat)- brezplačno

    http://sl.rael.org/download.php?view.56

    Meni je tale knjiga povsem spremenila razmišljanje. Na začetku sem verjel popolnoma vsemu, kasneje sem sicer postal malo kritičen in sem nekatere podatke zavrnil. Še vedno pa je ta knjiga ena izmed najboljših. In lahko rečem da ji popolnoma verjamem, razen kot sem omenil nekaj določenih delov.

    PGF ::

    Moje mnenje -
    Obstaja drugo življenje, vendar dokler bojo "znanstveniki" hoteli odkriti "vesoljce" z metodo "potovanje/iskanje po prostoru", bodo odkrivali samo mokro vodo.

    Jeronimo ::

    ah ja ... stari dobri časi ...

    :D


    In poglejte me .. še vedno sem tukaj ... :)

    PS: In še vedno imam isti podpis. :)))
    JURIŠ !!!
    Preko vode do slobode!

    Zgodovina sprememb…

    • spremenil: Jeronimo ()

    CaqKa ::

    thomas kakšna pa bi bila možnost da neka živa bitja niso nastala po evoluciji?
    pa zakaj smatraš da bitja ki nastanejo po evoluciji ekspanzirajo?

    Saladin ::

    Kvantna mehanika ti že sama pove, da je možen tudi povsem random nastanek kompleksnih struktur, vendar da je ta verjetnost zelo majhna (in se z kompleksnostjo še zmanjšuje).
    Verjetnost za ne-evolucijski pojav inteligenc (spontano sestavljena iz randoma delcev) je izjemno majhno verjeten dogodek, ki se v času od velikega pokaj skoraj sigurno ni zgodil in se tudi v doglednem času zelo verjetno ne bo zgodil.

    Možno pa je (čeprav je ta možnost zgolj teoretična) - past infinity/eternity pa je že druga zgodba.

    Thomas pa ima prav glede ekspanzije - čisto vsako bitje/civilizacija (dolgoročno, celostno gledano) deluje po max. p/p oz. hoče vse večjo varnost in moč.

    Varnost in moč pa ti dajejo zgolj kontrola nad okolico in kontrola nad resursi.
    Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
    na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
    "Utilitarianizem po Saladinovo"

    Zgodovina sprememb…

    • spremenil: Saladin ()

    CaqKa ::

    Saladin je izjavil:

    Thomas pa ima prav glede ekspanzije - čisto vsako bitje/civilizacija (dolgoročno, celostno gledano) deluje po max. p/p oz. hoče vse večjo varnost in moč.

    mene ne zanima tvoje verovanje v Thomasov prav. mene zanimajo argumenti zakaj bi ta hipoteza bila pravilna.

    Saladin ::

    zakaj bi ta hipoteza bila pravilna.

    Zakon preživetja najmočnejšega.

    Preživetje in razmnoževanje.

    Mar boš rekel, da to ni dokazano pravilno?
    Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
    na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
    "Utilitarianizem po Saladinovo"

    CaqKa ::

    da, vendar zakaj bi to nujno vplivalo tudi na ekspanzijo čez vso znano vesolje?

    nevone ::

    da, vendar zakaj bi to nujno vplivalo tudi na ekspanzijo čez vso znano vesolje?


    Ker tam kjer ni tebe in česar ne kontroliraš ti, se lahko pojavijo drugi.

    o+ nevone
    Either we will eat the Space or Space will eat us.

    Saladin ::

    CaqKa je izjavil:

    da, vendar zakaj bi to nujno vplivalo tudi na ekspanzijo čez vso znano vesolje?


    Čim imaš idejo o potencialnih dolgoročnih egzistencialnih nevarnostih, boš takoj ob razvitju ustrezne tehnologijo te poskušal preprečiti.

    Von Neumanove mašine, ki se propagirajo z svetlobno hitrostjo, pa so poleg nevarnosti da se uporabijo za orožje tudi idealno orodje za pripravo planetov oz transformacijo podobnih entitet v koristne resurse.

    So obenem način za preživetje, razmnoževanje, širjenje, obrambo in samoobrambo (tako pred kozmološkimi kot alien dogodki). Ker so najenostavnejši in najhitrejši način za doseganje tega (ekspanzija/kolonizacija z svetlobno hitrostjo) je to tudi prvi cilj take civilizacije. Ostalo lahko pride naknadno, ko je okolica že pod kontrolo.

    Zakaj čez celo vesolje? Finitna količina resursov v lokalni okolici.
    Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
    na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
    "Utilitarianizem po Saladinovo"

    Zgodovina sprememb…

    • spremenil: Saladin ()

    Zero0ne ::

    zemlja vrtela 500km(zelo majhna razdalja za vesolje) bliže soncu, življenja na zemlji ne bi bilo!



    To je navaden MIT. Že zemlja sama ima radij 6400km, njena orbita okoli sonca pa je elipsa, katere razdalja od sonca variira za \pm{} (napaka se odpravlja)5000000 (pet milijonov) kilometrov. Pa še vedno ne čutimo blazne razlike, če smo od sonca maksimalno ali minimalno oddaljeni - in ne, letni časi so posledica ukrivljene osi rotacije, ne oddaljenosti od sonca.

    Eh, zakaj se trudim. Test, koliko vas je pripravljenih dejansko spremeniti mnenje o ETI, če bi za to dobili dovolj prepričljive dokaze? Ne glede na to, kakšno je vaše mnenje zdajle. Ker tale debata mi diši na "jaz verjamem, verjami še ti!".
    uname -o

    LeXani ::

    Moje mnenje: Da bi mi odkrili druge civilizacije mislm da je nemogoče, ker smo preprosto premalo inteligenta bitja, če predpostavljam da so alieni bolj razviti. Zato je tudi prepočasen tehnološki razvoj napram roku trajanja planeta. Še najbolj mi je všeč ahacova teorija, da nas ubistvu obiskujejo in preučujejo,..
    Čas prve prijave 04.11.2005

    Ramon dekers ::

    Thomas je izjavil:

    Fantje - glavo v roke!

    Nobenih kavbojskih alienov, ki blodili okoli v letečih krožnikh ni.

    Kakršnakoli alienska civilizacija bi se širila s svetlobno hitrostjo. V trenutku, ko bi jo opazili - bi bili asimilirani.

    Pozabite skoraj vso znanstveno fantastiko, kar ste je kdajkoli prebrali.

    :)


    v bistvu je tvoja izjava malo butasta. Ko hodiš po gozdu opazuješ naravo ampak mravlje in mravljišče spregledaš, razen če seveda ne stopiš direktno nanj? Zakaj? Preprosto, ker so nepomembne. Glede na velikost vesolja in tehnologijo ki bi jo morebiti imeli za potovanja smo prav tako mi nepomebni za njih. Sicer pa bognedaj da pridejo, zgodil bi se scenarij district 9.

    LeXani je izjavil:

    Moje mnenje: Da bi mi odkrili druge civilizacije mislm da je nemogoče, ker smo preprosto premalo inteligenta bitja, če predpostavljam da so alieni bolj razviti. Zato je tudi prepočasen tehnološki razvoj napram roku trajanja planeta. Še najbolj mi je všeč ahacova teorija, da nas ubistvu obiskujejo in preučujejo,..



    seveda.

    Najboljši dokumentarc, kjer pokaže samo dejstva, in veliko, veliko naključij. Seveda nisem znanstvenik da bi lahko potrdil teze ki so notri, ampak glede na to da govorijo notri vojaški znanstveniki iz ameriški vojske o sfingi in njihovi pravilnosti ter da so notri osebe ki sodelujejo z priznanimi zodovinskimi ustanovami:

    Musee National d'Histoire Naturelle
    Palais de la Decouverte
    Musee du Louvre
    Institut de France
    Academie Francaise
    Ecole Polytechnique

    In nimajo pojma na določena vprašanja, se človek resno vpraša kaj so nam predstavljalio v osnovni in srednji šoli.

    Sicer pa zakaj bi katerakoli civilizacija risali slike ki so vidne samo iz zraka? mislim wtf?



    http://topdocumentaryfilms.com/the-reve...

    Zgodovina sprememb…

    Saladin ::

    Sicer pa zakaj bi katerakoli civilizacija risali slike ki so vidne samo iz zraka?


    Za svoje "bogove"?
    Bogovi sonca, lune, zvezd, vetra,...

    Mar ni to enostavnejše pojasnilo? In ne - ne mislim na vesoljce, ampak na mitološke predstave bogov (praznoverje, če hočeš).
    Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
    na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
    "Utilitarianizem po Saladinovo"

    Ramon dekers ::

    jah potem narediš svetišča kamor hodi narod? Neko kolibo pa je mir, ali pa arene kot v Rimu in templje... Saj veš kruha in iger...

    Jah pojasnil najdeš kolikor hočeš. Ampak še vseeno je preveč neznank v antičnih civilizacijah. Preveč je matematičnih podrobnosti detajlov. In večina zgodovinarjev se strinja da je nemogoče da bi te civilizacije znale tako podrobno matematiko, medtem ko metra sploh niso poznali, ampak delali pa so popolne piramide, v takšni obliki in takšni projekciji na ozvezdje kjer je še danes to nemogoče, dobesedno.

    najbolj me pa rajcajo kipi "Ahu Tongariki". Ko bo denar grem po magnetnem pasu vse od Egipta, Kitajske, Peruja in nazadnje Velikonočni Otoki.

    In vsi so orientirani tako da ob enakonočju gledajo na sonce.

    edit2: slovnica

    Zgodovina sprememb…

    Senitel ::

    Ramon dekers je izjavil:

    Jah pojasnil najdeš kolikor hočeš. Ampak še vseeno je preveč neznank v antičnih civilizacijah. Preveč je matematičnih podrobnosti detajlov. In večina zgodovinarjev se strinja da je nemogoče da bi te civilizacije znale tako podrobno matematiko, medtem ko metra sploh niso poznali, ampak delali pa so popolne piramide, v takšni obliki in takšni projekciji na ozvezdje kjer je še danes to nemogoče, dobesedno.

    Ah dej no dej... Razdalje se je merilo od kar so ljudje zaobvladali koncept štetja. Katero enoto so vzel je čist nepomembno ker jih je cel kup.
    Kakšno podrobno matematiko vidiš? Mislim, če hočeš izračunat ali je zemlja okrogla, kako je z gibanjem planetov v osončju,... ne rabiš več kot osnovne trigonometrije, ki jo danes učijo zgodaj v osnovni šoli.

    Ramon dekers ::

    hja merske enote lahko sam določiš ja, ampak operirati z njimi in dealati takšne konstrukcije je pa umetnost, za tisti čas. Podrobnostno matematiko vidim v tem da se je polovica sfingine face detajlno ujemala z drugo? in sedaj mi povej da je znal to napraviti takratni evropski lovec??!

    Senitel ::

    Ej takratni evropski lovec je premogel več domišlije kot ti, z vso svojo podarjeno izobrazbo.
    Resno vprašanje: Če ti damo en kamen ali pa recimo kos lesa in zaukažemo da narediš sfingo ali te pa prebičamo, ko majmuna... Se ti ne porodi nobena ideja, kako bi se tega lotil in kakšna orodja bi potreboval?

    LeXani ::

    Za egiptovske stavbe so tudi dokazi da so jim pomagali graditi nezemljani, ko sem že pri Egiptu obstaja zelo zelo star zemljevid, ki mu zgodovinarji in arheologi pravijo zemljevid bogov, ki prikazuje ozemlje ob reki Nil in njene pradavne struge zemljvid je narisan v merilu, ki je enak merilu ki ga naredi geodetski satelit in se popolnoma ujema z zdajšnjim območjem okoli reke Nil. Zaključek je edini da je moral človeški risar narisati zemljevid iz zemelske orbite toda v tistem času je bilo to nemogoče. Kar nakazuje na dejstvo da je bil risar v nezemelskem plovilu plovilo pa v zemelski orbiti da je lahko risar narisal zemljevid. Glede najbližje civilizacije; v ozvezdju Alpha Centauri živi civilizacija podobna naši, svetli lasje, polt in oči, višina okoli 2,10 m. Drugače pa tudi najbližji Orion... ampak na Orionu so bile vojne vsaj pred cca 600 000 leti, tako da je verjetnost, da bodo znanstveniki tam odkrili velike količine kisika in vode v vesolju. Drugače pa najvišje razvite civilizacije živijo proti središču galaksije. Naš planetarni sistem je na periferiji v enem izmed 4 krakov (znanstveniki so do zdaj odkrili le 2) mlečne ceste.
    Čas prve prijave 04.11.2005

    Ramon dekers ::

    Senitel je izjavil:

    Ej takratni evropski lovec je premogel več domišlije kot ti, z vso svojo podarjeno izobrazbo.
    Resno vprašanje: Če ti damo en kamen ali pa recimo kos lesa in zaukažemo da narediš sfingo ali te pa prebičamo, ko majmuna... Se ti ne porodi nobena ideja, kako bi se tega lotil in kakšna orodja bi potreboval?



    ja zaporniki v gvantanamu tudi priznajo dejanja ki jih niso stroili, jih mučijo, in povedo kje je zlato, čeprav ga tam ni. To je tako kot bi kupoval nekaj brez denarja, oz. delal nekaj brez znanja. Ja čudež bo potreben res je.

    Ramon dekers ::

    LeXani je izjavil:

    Za egiptovske stavbe so tudi dokazi da so jim pomagali graditi nezemljani, ko sem že pri Egiptu obstaja zelo zelo star zemljevid, ki mu zgodovinarji in arheologi pravijo zemljevid bogov, ki prikazuje ozemlje ob reki Nil in njene pradavne struge zemljvid je narisan v merilu, ki je enak merilu ki ga naredi geodetski satelit in se popolnoma ujema z zdajšnjim območjem okoli reke Nil. Zaključek je edini da je moral človeški risar narisati zemljevid iz zemelske orbite toda v tistem času je bilo to nemogoče. Kar nakazuje na dejstvo da je bil risar v nezemelskem plovilu plovilo pa v zemelski orbiti da je lahko risar narisal zemljevid. Glede najbližje civilizacije; v ozvezdju Alpha Centauri živi civilizacija podobna naši, svetli lasje, polt in oči, višina okoli 2,10 m. Drugače pa tudi najbližji Orion... ampak na Orionu so bile vojne vsaj pred cca 600 000 leti, tako da je verjetnost, da bodo znanstveniki tam odkrili velike količine kisika in vode v vesolju. Drugače pa najvišje razvite civilizacije živijo proti središču galaksije. Naš planetarni sistem je na periferiji v enem izmed 4 krakov (znanstveniki so do zdaj odkrili le 2) mlečne ceste.


    mah ja zagovorniki še vedno trdijo da so uporabljali samo dleto in kamen da so izoblikovali takšne podobe. Za klesanje več ton težkih kock so uporabljali les in pesek prav tako za klesanje granita. Ampak pazi nič posebnega se jim ne zdi da so robovi tako natančni oz bolj natančni kot danes izrez pri diamantni žagi. Še bolj posebno pa je da so v kanalih uporabljali dimenzija kamenja ki je bila simetrična drugi strani kanala. Mislim kako so to naredili brez kakršnih koli pripomočkov, oz samo z dletom, kamenjem in lesom. Hja najprej sem si rekel ok, saj so imeli čas in so jih gradili vsaj 500 let prav tako sužnje - ampak roko na srce sužnji so butasti in ne bi znali klesati takšnih umetnin. Nekateri viri zato navajajo da so delo opravljali obrtniki, dobro plačani obrtniki cca 20.000, najtežje pa sužnji. Ampak zgodovinarji pravijo da so bile zgrajene v 20 letih, kar je čas v katerem je to neizvedljivo oz bolje nedojemljivo za danes, kljub suženjski sili ki je bila takrat na voljo. Pyramid of Djoser (constructed 2630 BCE–2611 BCE). No zadeve ne štimajo.


    edit:
    "The estimate of the number of workers it took to build the pyramids have a wide range from a few thousand, twenty thousand, and up to 100,000."

    Zgodovina sprememb…

    illion ::

    LeXani: iz kje si zdej to potegnu? ne da ti ne verjamem, tud ne da ti verjamem, sam dej kkšne linke al pa kej..

    Ramon dekers ::

    illion je izjavil:

    LeXani: iz kje si zdej to potegnu? ne da ti ne verjamem, tud ne da ti verjamem, sam dej kkšne linke al pa kej..



    to pa tudi mene zanima, ali je kakšen kredibilen vir, ali je bol v stilu "the god will come to the earth, clean yourself and prepare..."

    Senitel ::

    Ramon dekers je izjavil:

    ja zaporniki v gvantanamu tudi priznajo dejanja ki jih niso stroili, jih mučijo, in povedo kje je zlato, čeprav ga tam ni. To je tako kot bi kupoval nekaj brez denarja, oz. delal nekaj brez znanja. Ja čudež bo potreben res je.

    Torej priznaš, da si preveč neumen, da bi z vso svojo izobrazbo danes izklesal simetričen kip?

    P.S.: Recimo kopije Mone Lise so nam tud Ailieni naredil?

    Zgodovina sprememb…

    • spremenil: Senitel ()

    Ramon dekers ::

    "Torej priznaš, da si preveč neumen, da bi z vso svojo izobrazbo danes izklesal simetričen kip?"

    Ne, samo ti si tako defeketen, da misliš da bi lahko s palico, lesom in sužnji lahko zgradil nebotičnik.

    P.S.: Recimo kopije Mone Lise so nam tud Ailieni naredil?

    Kaj ima mona lisa veze z dvigovanjem več 10 tonskimi ploščami in arhitekturo v tistem času? Mislim da mešaš hurške in jabolka.

    LeXani ::

    illion je izjavil:

    LeXani: iz kje si zdej to potegnu? ne da ti ne verjamem, tud ne da ti verjamem, sam dej kkšne linke al pa kej..


    A če ti dam vir boš pa verjel? Mi smo premalo razviti, da bi sploh razumeli vse to, kar je v tistem dokumentarcu pokazano..preprosto ugibamo na podlagi znanja ki ga imamo. Zato bo to vedno ostala skrivnost najbrž, da ne govorim o ljudstvu maji.
    Čas prve prijave 04.11.2005

    Senitel ::

    Ramon dekers je izjavil:

    Ne, samo ti si tako defeketen, da misliš da bi lahko s palico, lesom in sužnji lahko zgradil nebotičnik.

    Vprašal sem kako bi ti to naredil danes. Torej ponovno:
    Kako bi TI, Ramon dekers, DANES izklesal/izrezljal simetričen kip?

    Ramon dekers je izjavil:

    Kaj ima mona lisa veze z dvigovanjem več 10 tonskimi ploščami in arhitekturo v tistem času? Mislim da mešaš hurške in jabolka.

    Spraševal si se kako je lahko leva polovica sfinge tako hudimano zelo podobna desni. Torej kako so lahko naredili tako dobre kopije Mone Lise, brez fotokopirnih strojev? So jim Ailieni enga Xeroxa pripeljal?
    1 2 3
    4
    5


    Vredno ogleda ...

    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
    »

    Potovanje po vesolju...

    Oddelek: Znanost in tehnologija
    465466 (1788) 111111111111
    »

    V bosni piramide (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

    Oddelek: Loža
    48888538 (66002) GizmoX
    »

    atlantida (strani: 1 2 3 4 )

    Oddelek: Loža
    19139688 (33905) Mipe

    Aliens & UFOs (strani: 1 2 3 4 5 6 )

    Oddelek: Loža
    25325763 (19512) Ziga Dolhar

    Več podobnih tem