» »

We come in peace...

We come in peace...

1
2
3 4 5

Thomas ::

Ta logika ne zdrži Max. Nezemljanov res ni. Face it. WE ARE ALONE!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

AlchemY ::

nismo....

Thomas ::

Poglej, jest od bodočega Uraniuma lahko pokažem - že vsaj kakšne PC-je pa take reči.

Kje je en sam star pokvarjen maus od teh alienov? Please?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Opkow ::

Ne vem zaka ste vsi tolk prepricani, da so drugi alieni nevemkokze bol razviti od nas in ze lohka lutajo po vesolju ... Ka pa ce smo mi do zdej edini k smo se lahko se tok razvili od ne vem recmo 23551 vesoljskih objektov (pri nas je to Zemlja) na katerem se je razvilo zivljenje, ki lahko logicno resuje svoje bleme (se prau dela orodja, da si olajsa svoje bleme, etc .. sm tok za primer). Kaj ce nismo mi prvi, ki smo naredli vesoljsko plovilo, ki je lohka (komi :) ) prslo do lune... ?

Ok lohka sm sm prevec samovsecen ... sm predstavljam vam tudi ta zacetek oz zorni kot razmisljanja...

Kot drugo. Ne vem zakaj bi mogli alieni nrest vesoljska plovila, da bi prsli do nas i nas zaceli secirati, al krkol ze delajo kle okol .. to nima veze... Kaj pa ce so razvili svoje sposbnosti, da svojo zavest predstavijo v nas prostor in cas.. In si ogledujejo naso Zemlo, brez fizicne prisotnosti in ne da bi jih mi zaznali, ce pa rabjo kej za premikat majo pac se telepatijo, etc... In so pac razvili tehnologijo, ki jim ojaca sprejem in odajo teh signalov ...

Ista bedarija je to, da bi mi te aliene lohka videli, dotikali, secirali etc ... ka ce poznajo recmo samo prve tri dimnezije pa ne vem recmo se 15 dimnezijo, ki je mi (zaenkrat) ne poznamo in je tudi ne zaznavamo ... se prav da jim 4 dimnezija (cas ce se ne motim) prau en kurac briga, pa ce to traja tolk al pa tolk xxxx casa...

Vse to kar mi sedaj poznamo je itak nasa iluzija, ki pa se ponavadi izkaze za zgreseno stvar.... Kot recimo gledas SF filme in ma 85 posta alienov telo sumljivo podobno nasemu ... Eh pustmo to ..

LP

Quickbeam ::

Thomas...
Vesolje je veliko in tudi svetloba rabi precej časa za potovanje po njem, tako tudi Uraniumi drugih civilizacij, ki se širijo. Teh nekaj let, ko bo naš Uranium (me zanima če bo made in USA ):D nared pa tudi ni nič v vesolju, v primerjavi z "večnostjo"...
Torej imamo recimo vsaj dva Uraniuma (da bo bolj zanimivo), ki se širita s svetlobno hitrostjo po vesolju. Nekoč se bosta menda srečala ane? Ne vem če se bosta kar lepo zmenla, ja jaz bom tu, zi pa bot tam čez - peace :)
Zato moramo naredit res dober Uranium, da bo znal opraviti tudi s takšnimi ovirami, to si menda predvidel v protokolu?

Ja Killer ZF filmi ponavadi niso preveč resnični, že res da je tema znanstvena, ampak druga beseda je pa fantastika, kar pa pomeni da si je vse nekdo gladko izmislil. (tako kot Uranium :D)
Tako da res ne moremo vedet kako je z alieni v resnici.

||_^_|| ::

mislm da je blo kar se tiče AREA51 ful prahu dvigenga ker so se slike dotične stvari pojavle na microsoftovmu terraserverju (mogoče www.terraserver.com al neki tazga)

Quickbeam ::

Teraserver je kolko jaz vem arhiv satelitskih slik našega planeta.
In kaj se je videlo na teh slikah?

Thomas ::

Ma ja - s tole eriofiftivan ga ze 30 let tumbajo. Tm majo pa ene par praznih bencinskih sodov pa še mau take šare. :D;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

U simons! Pametno prašanje:

"Nekoč se bosta menda srečala ane? "

Ja, bosta se. Takrat ne sme priti do konflikta. Zato moramo biti pametni pri sestavljanju protokola.

"pomeni da si je vse nekdo gladko izmislil. (tako kot Uranium "

I asked for it! (myself). :D:(;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Opkow ::

Hm Thomas... Le kako si lahko falil tako pogost blem. Kr poglej kle na nasi ljubi Zemlci kok naroda se klofa kle za svoje meje ... Ja da bs (bomo, boste, bojo) pametno resli ta blem ... se bmo mgli se mal skup spravt in se zment ja. To pa zna trajat ... in pol bs ti nehu vecno zivet ... in Protokol bo cofnu v vodo .. ;}

Lohka pa da se motim ...

Vsak naj ma svoje ideje ... Tudi Protokol...

Eni pravjo da je to najvecja zabloda ... drug primer ... Zemla je ravna in s tem svojim prepricanjem je osebek pac placu z zivljenjem .. (pac najbol tragicna stvar)

Vsak ma svoj prav .. ali pa tud ne!

Thomas ::

Killer!

Ne vem če večina - ampak gotovo večina najpomembnejšega, glede teh reči o transhumanizmu - je zmenjena.

Oziroma pri toliko ljudeh niti ni čudno, da se jih najde precej, ki se kar strinjajo s tem kar pišem.

Oziroma, da se moje pisanje strinja z njimi.

To se pa zato, ker mislim, da imamo prav.

Najbrž res.

Tukajle - gre pa za popularizacijo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Loki ::

Kaj je Uranium?
I left my wallet in El Segundo

Thomas ::

Roberto!

Zdej smo mi, kot stranski produkt ene kemijsko biološke evolucije, odvisni od wetwara, na katerem se izvajamo.

To ima samo eno prednost - do tega je lahko prišlo spontano.

Sicer je pa to zelo neučinkovit sistem.

Naj ponovim tisti primer: V 1 vodikov atom je mogoče spraviti cca pol megabajta informacije! Kako pa mamo mi?

No, teoretična procesivna moč 1 grama snovi je: milijon let za vse ljudi na Zemlji na sekundo.

Dobr a?

No Uranium je celo osončje predelano v tako naspidane enote.

Tam not pa življenje, da se reče.

Tko, da taki alieni, ki z letečimi krožniki iz leta 1950 okol letajo ... ali pa tisti alieni, ki so radiostronomski znanstveniki s fajfo iz leta 1978 ... beh.



:D;):)8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

bober ::

Thomas a s ti slucajn na stereoidih? >:D>:D>:D

Thomas ::

Kaj Bober? Zate bi bla ena skorej neskončna poplavna ravnica, z ravno prav trdimi drevesi za podirat v vodo, avtomatično krmiljenimi ribami, dosti bobrovk, ki bi se odzvale na tleske tvojga repa ob večerno gladino ... nobenih medvedov ali lovcev in nobenih suš.

A maš še kašno potrebo? ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ahac ::

Vsakdo ima potebo pa adrenalinu. Verjetno tudi Bober. Ampak če ni medvedov...:))

WE ARE NOT ALONE!
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Thomas ::

Dobr no, Ahac. Pa mej tiste male zelene možice - če že vztrajaš na njih. ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MRB0rYS ::

Možno da so na kakšnem planetu samo živali ali plankton ali kaj podobnega, mislim da ni civilizacije.

To da so pa kiborgi al pa kakšni droidi to je pa bl malo možno zato ker ti morjo met nekoga inteligentnega pred seboj da jih sploh nardi logika a ne.
b0rys

bober ::

Kaj Thomas? Zate bi bil en zavod, z lepimi čistimi kletkami, avtomatično krmiljenimi rešetkami, dosti "somišljenikov", ki bi doumeli tvoje ideje ... nobenih vsakdanjih povprečnežev, ki bi te spominjali na realnost in nesrečno preteklost, kjer te nihče ni razumel...

A maš še kašno potrebo? ;)

Thomas ::

Bober ...

Kletke in rešetke. Hm...

Drug del - nobenih vsakdanjih tepcev - mi je bolj všeč. Hmmm ... :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ahac ::

Thomas
Niso zeleni :(
sivi so :8)

Cr00k ::

tuki fali se moje mnenje :))... Ta uranium thing je krneki :))...ne res je popolnoma neizvedljivo tudi cez vvveeeelllliiiikkkk cajta...zato ker kokr sem jst zatopu tale delovanje je povezan z atomi...in procesne moci :)))...atomi potrebujejo svoje informacije zase..nevem kako bi jih spreminjal s tem da ne bi porusli zgradbo atoma....

Moje mnenje glede ETI-jev je da je mozno da je kje kej...vendar je ta moznost ZZEELLLOOOOO majhna.... zato ker, ko se je zemlja se izoblikovala prislo do "slucajnih" tvorb mikroorganizmov..itd...do cloveka :)).....tko da je zelo majhna moznost da bi se se kje ta slucajnost pojavila ni pa izkljuceno :)........

evo to je IMHO :))...

McHregec ::

Ja folk čimveč SETI@HOME uporablat pa boste nekoč izvedeli :D

Loki ::

Preber enega od mojih zgornjih postov, kerj sem se na kratko razpisal o omejitvah SETI@home.
I left my wallet in El Segundo

AlchemY ::

sigurno se kje obstaja nekaksna oblika zivljenja, mislim da me nihce ne more prepricat v nasprotno...kaksna je ta oblika je pa drugo vprasanje

|klemen|(c) ::

@ AlchemY
Itaq ! 8-):D8-)

Aggressor ::

Skratka, zopet bom z veseljem ugovarjal:

'...koli ene same zvezde bližje od 1000 ly krožil planet s toliko razvito civilizacijo, kot je danes naša, bi jih mi danes ZLAHKA odkrili.'

akhem, kako pa? Danes je sicer že odkrit velik del področja okoli 500 ly okoli nas, VENDAR LE NA ENI SAMI FREKVENCI - 1.42Gh. Preberite si članke o etm v enem od lanskih Scientific Americanov.

'če bi Oni bili tako pametni - bi preoblikovali že lep konec Vesolja po svojih potrebah. Vključno z našo Zemljo!'

Tu se spet privzame (od kje, ne vem), da je ravnanje nezemljanov zelo podobno našemu. Tega pa ne moremo vedeti, niti si tega ne moremo predstavljati.

'Že mogoče, da je vesolje absolutno precej staro. Kakih 15 milijard let. Toda to je šele 1/10000 njegove stelarne dobe - življenje pa potrebuje za svoj vzpon ponavadi precej več, kot tukaj na Zemlji. Zato to nekoč BO smešno trditi. Zdaj še ni'

Čakaj malo, kako pa veš, kakšen je razvoj življenja DRUGJE, kot na Zemlji?? Res je sicer, da se na tvojo trditev da sklepati iz dejstva, da so naši bližnji planeti neposeljeni, pa vendar so za to krivi predvsem pogoji. Pojma pa nimamo, npr., kako hitro se življenje lahko razvije na planetih, ki so povsem drugačni od teh v našem osončju. Ne vemo niti tega, ali je bil naš razvoj "hiter". Sedaj je dokazano, da se je življenje na Zemlji razvilo manj kot milijon let po njeni formaciji. Poleg tega evolucijo samo še veliko premalo poznamo, da bi lahko sploh predvidevali, kakšen je razvoj drugje.

'Vesolje je tako veliko, pa tako mlado še hkrati, da še nis(m)o mogli celega preoblikovati po svojih potrebah.'

Tipičen kapitalistični pristop. Pa sem mislil, da je kapitalizem pojmovan negativno glede človeške sreče.

'Ja. Ni pa nujno, da bi to pomenilo naš konec. Ker, kdor gre osvajat Vesolje - boljš da je prijazen. Sicer ga lahko kje pričaka močnejši.'

Kljub vsemu si ne bi upal tule jaz nič napovedovati. Kot prvi, singularnost je ravno zato imenovana tako, ker je ne bomo mogli opisati, skratka, ne bomo mogli razumeti procesov, ki jo bodo vodili. Mislim, da je lahko nova tema za v topic o protokolu, kaj se zgodi, ko se srečata dve singularnosti.

'Nezemljanov res ni. Face it. WE ARE ALONE!'

Ja, tudi jaz rad jem čokolešnik.

'Ne vem če večina - ampak gotovo večina najpomembnejšega, glede teh reči o transhumanizmu - je zmenjena.'

Kako si pa prišel do tega zaključka?

Skratka, da povzamem: slaboumno je v zvezi z nezemljani karkoli trditi. Killer je lepo povedal, kar sem mislil že sam, torej, da ni nujno, da nezemljani uporabljajo le naše štiri dimenzije. Poleg tega pa, že če pogledamo naš napredek, je jasno, da v primeru, da je tehnološka singularnost nemogoča, napredek civilizacijo tako spremeni, da je za osebke v določenem času v preteklosti povsem nepredstavljiva. In to, poudarjam, brez tehnološke singularnosti. Glede na to je rpav tako neumnost dajati kakršnokoli težo špekulacijam o obnašanju inteligentnih nezemljanov. Mi niti lastne civilizacije ne poznamo dovolj.

Moje mnenje je tako, da je možnost, da obstajajo, zelo velika, ni pa seveda nujno, da zato res obstajajo. Je le zelo verjetno.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran

AlchemY ::

se strinjam....

Loki ::

Se tudi strinjam.

A kdo ve koliksna je frekvenca tako imenovane water hole?
I left my wallet in El Segundo

Brody ::

hm..zakaj noben ne pomisli, da so razdalje med planeti in galaksijami enostanvo prevellike, da bi kadarkoli prislo do kontakta med dvema vrstama?? Pac je bilo tako namenjeno, da teh razdalj nikdar ne bo mogoce premagati. Simple!

lp

pramarko ::

Zlo ozkogledno se mi zdi trditi, da neke razdalje nikol ne bo mogoce premagati... Z danasnjo tehnologijo resda ne moremo potovati ravno dalec (glede na dimenzije osoncja; kaj sele vesolja...), vendar nikoli ne ves kaj nas se caka - mogoce bom jaz pogruntal super ultra fast spacebicikl 2 GTS... No ja, glede tega da bo nasa generacija dozivela kaj takega sem tudi jaz malce skepticen, vendar verjamem da bojo neki nasi daljni potomci (homo superiorus) uspeli vzpostavit kontakt z alieni.

Glede dimenzij pa to... Po moje smo mi OMEJENI na 4D. Lahko da so alieni OMEJENI na kaksne druge dimenzije. Tudi ce taksni drugodimenzionalni alieni obstajajo, se mi zdi, da to za nas sploh ni pomembno, saj zaradi drugacne zasnove ne moremo priti v kontakt. Mi lahko vplivamo na dogajanje (to med drugim pomeni tudi komuniciranje) v 4D in tudi zaznavamo lahko le v 4D (to sicer nisem cisto preprican - teleptija pa to...). Ce je zgoraj navedeno res, potem lahko potencialno komuniciramo samo z alieni. katerih obstoj se med drugim razprostira vsaj vez eno "clovesko" dimenzijo (princip komuniciranja pustimo ob strani...), ostali alieni pa se nas itak ne ticejo, ker zivijo v vzporednem svetu - torej jih ZA NAS ni.

Podpiram pa razmisljanje, da je v nasem vesolju se kaksna oblika zivljenja.

ahac ::

Brody
Pred 100 leti so bili skoraj vsi prepričani, da je razdalja med Zemljo in Luno prevelika, da bi lahko prišli gor.
:))

Brody ::

jah, pred 100 leti, tud niso vedl kaksne materiale imamo vse na voljo, sedaj pa vemo in s taksnimi, ki so nam na razpolago pomoje medgalaksijska potovanja nikakor niso mozna. Mislim, da fizicno potovanje nikoli ne bo mogoce, za dobo enega osebka se ve, za generacije je to malce drugace.

AlchemY ::

mislim, da se ne vemo prav vsega kar imamo na voljo,...

Thomas ::

Usmerjen laser, kakršne imamo na Zemlji, bi bil signal, ki bi ga mi zlahka zazalii z milijard bližnjih zvezd.

Toda tam očitno ni nikogar - ki bi to počel. Če ne delajo tega - se skrivajo - ali pa jih ni.

(Mi Zemljani počnemo take reči stalno.)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Nemenej ::

Ahac je povedal prav in thomas je navadno tele. Moti me, ko so se zacele prve izjave v stilu "thomas lokalni filozof", kajti njegovo razmisljanje je dalec od filozofskega. Filozof se zaveda, da ne ve. Thomas vidi protokol kot edino moznost lepse prihodnosti. Thomas pravi, da zivi eden od dveh v iluziji, ceprav nima nobene predpostavke o tem, da zivi samo 1 in le 1. Mislim, da so znanstveniki dokazali, da zivita oba. Thomas, morda se zelis dokazati oz. se vedno samodokazujes, vendar tvoja inteligenca je zaenkrat prenizkotna, da bi bilo sploh vredno razpravljati. Sem se pa naucil nekaj o transhumanizmu in to me veseli in sem tudi hvalezen.

Glede zivljenja na drugih planetih. Nekateri prevec ocenjujete nezemljane po sebi. Zakaj, ce smo mi egoisticni in nesrecni, bi morali biti to tudi inteligentni nezemljani. Od kje predpostavka, da ti nezemljani zivijo nam podobno? Zakaj bi si oni zeleli spoznati druge vrste, ce si jih mi?

AlchemY ::

ja, thomas, zakaj sploh mislis, da so signal sposobni ali da bi ga sploh hoteli zaznati (odgovoriti)?

Thomas ::

Nemenej

"in Thomas je navadno tele"

Ja - hvala lepa no ...

Alchemy

"da so signal sposobni ali da bi ga sploh hoteli zaznati (odgovoriti)?"

Za par desettisoč zvezd gre, iz katerih bi že lahko prispel kakšen odgovor. Vendar ne gre toliko za odgovarjanje. Bolj za vsakdanje aktivnosti - ki jih tudi ni opaziti. Med milijardami zvezd. To je nekako - kot bi šel nabirat jurčke februarja - ni jih še. Zgodaj je še na kozmičnem koledarju. Bo pa - življenja ogromno in bo dominantno. Kot danes na Zemlji. Samo - kasneje.



Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

AlchemY ::

aktivnosti je na radijskih frekfencah ogromno, problem jih je locit med seboj in med njimi najti taksne, ki bi lahko bile inteligentnega izvora....nikakor pa ne morec rect da ni aktivnosti

Thomas ::

Aktivnosti je res ogromno. Na skoraj vseh valovnih dolžinah. Ampak sami 'naravni pojavi'. Na 21 cm (se mi zdi), na tako imenovanem vodikovem napajališču - jih pa ni. Tam bi se inteligentni brez motenj lahko pogovarjali.

Ampak tupi alieni tega ne dojamejo! ;):(
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

AlchemY ::

heh, škoda da se pogovarjava, ti ne bos nikdar preprical mene, jaz pe ne tebe, tako da nima smisla...>:D

Thomas ::

Mogoče se bo pa kakšen drug kej nauču iz vsega tega - če sva že midva preveč trdoglava! :))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Loki ::

Ehm Thomas a se ne rece tistemu obmocju water hole?
Pravo vprasanje je, ce res hocemo odkriti aliene, zakaj ne iscemo tam, ne pa na 1.42 ghz.

Alchemy to pa glih SETI@home (pa tut drugi projekti) dela.
I left my wallet in El Segundo

Thomas ::

Water hole - je napajališče. Tu na Zemlji in tam na nebu. Tu na zemlji prilutajo krave in druga živina. Na nebu pa nikogar...:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Loki ::

No po pa water line, water anything.
Sam vem, da je nekaj na water.
I left my wallet in El Segundo

AlchemY ::

water, water everywhere (iron maiden)
vem ja da to dela seti (in jaz...mi :), zal smo pregledali le majhen koscek razpolozljivega prostora, pa se takrat bi moral biti tajming izjemen, da bi kaj ujeli.

Thomas ::

Sirijancem ali podobnim, ni treba imeti prav veliko sreče. Zlahka spremljajo zemeljske TV programe. Navadne satelitske antene usmerjene približno proti Zemlji zadostujejo.

Samo jih ne. Ker jih nimajo. Ker jih ni.

Sicer bi pa lahko. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

AlchemY ::

so, so....:D

Thomas ::

Če pa so (Sirijanci) - potem pa ravno gledajo War in the Gulf. Direkten prenos preko CNN - z desetletno zamudo.

Tudi še ne vedo, če se bo Sadamova Mati vseh bitk iztekla v njegov prid. Pa če res misli zažgat kuvajtska naftna polja.

Slovenska osamostvojitev je na sporedu čez mesece šele.

Krvava vojna v preostanku Jugoslavije - pa čez leta.

Boljš da jih ni, ki bi gledal to! ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Aggressor ::

Thomas, resnično bi te prosil, da si prebereš članke v Scientific Americanu. Morda potem ne boš več trdil, da je iskanje signalov kot nabiranje jurčkov. Ali pa glede usmerjenega laserja (absurd). Iskanje signalov je izredno energetsko potratna stvar itd. Najprej preberi tisto, potem se bova pa naprej pogovarjala.
en CRISPR na dan odžene zdravnika stran
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potovanje po vesolju...

Oddelek: Znanost in tehnologija
465466 (1788) 111111111111
»

V bosni piramide (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48888536 (66000) GizmoX
»

atlantida (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19139688 (33905) Mipe

Aliens & UFOs (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25325756 (19505) Ziga Dolhar

Več podobnih tem