» »

Pomoč pri nakupu avdio naprave!

Pomoč pri nakupu avdio naprave!

cobram ::

Ker sem v svetu akustike čisti diletant sem se odločil, da vas prosim malo za mnenje. Zanima me, kaj je boljše, da kupim malo dražji stolp oziroma mikro stolp ali cenejšo avdio napravo po konponentah (ojačevalec, cd-player in zvočniki). Zanima me kakšna je kakovost zvoka na teh mikro glasbenih stolpih oziroma njihova primerjava z navadnimi stolpi. Če mogoče veste, bi me zanimala tudi približna cena konponent. Ne mislim pa porabit ogromno denarja!

Že v naprej hvala za odgovore

chlan ::

Zdravo.

Za "mini" stolp bi ti svetoval kakšno Yamaho piano craft - zelo lepo izdelani, za stolpič naravnost odličen zvok.

Sam imam model E400 (ki se ga pomoje ne dobi več) in je takrat stal okoli 120k. V Big-Bangu imajo mislim da novi model E700, ki ima še DVD in Divx player - na žalost ne morem komentirati kako se obnese zvočno.

V What Hi-Fi (vem, da ni ravno 100% zaupanja vredna hi-fi revija, vendar pri stvareh kot so mini stolpiči jim je še nekako za zaupati) je v group testu zmagala Yamaha CRX-M170 (cena okoli 100k).

Kar se pa tiče cenejših komponent je pa izbira že ogromna - predvsem pa odvisno tudi kakšen zvok si želiš. Trenutno imajo baje olično razmerje med ceno/kvaliteto Cambridge Audio komponente, NAD je že dolgo znan kot izdelovalec odličnih budget komponent (kot hi-end je na žalost sivo povprečje) ter moj osebni favorit Rotel (na žalost pa so le-tem cene v zadnjem času neverjetno poskočile).

Za zvočnike se ti najbolj splača pogledati po Bolhi - sam bi v tvojem primeru štartal na kakšne B&W 303, Wharfedale Diamond 9.1, če si lahko privoščiš B&W 600 serijo oz. dobiš ugodno rabljene (novi so zopet _svinjsko_ dragi - sam sem dal za 601 S2, ki jih imam za HT, nekaj čez 60k, zdaj so baje okoli 100k - odločno preveč).

Še kot možnost ti samo omenim, da trenutno prodajam svojega Rotel-a RA-980bx. To je bivši top-of-the-line integriranec, 100W / 8ohm po kanalu, iz zlate dobe Rotelovih integirarencev (1990-1995). Zvočno je danes na ravni RA-1060, po moči enak RA-1070 (ki je cenjen krepko čez 250.000).

Če dodaš še spodoben CDP (mislim da se na bolhi prodaja RCD 950 - za bagatelo, tudi kakšni starejši Sonyji (višje serije - ES ali QS) niso za odmet, kašen Marantz je tudi odličen, čeprav za moj okus malce preveč "vljuden")) in pa katere od zvočnikov, ki sem jih zgoraj omenil (lahko seveda tudi katere druge), imaš za okoli 150k sistem, ki se ga res dolgo ne boš naveličal - za kakšno resnejšo nadgradnjo, boš pa moral zapraviti vsaj 2x-3x toliko.

Lep pozdrav in veliko sreče pri nakupu.

P.S.: še kakšna morebitna vprašanja kar na PM.

s51as ::

Živjo,
lahko ti svetujem Mini stolp philips MCD708, lahko predvaja tudi divx in dvd na TV in ima odličen zvok stane pa okoli 75kSIT. Pa še lep je :))
It's just me myself and I

Stepni Volk ::

Tovrstno temo že imamo: [Hi-Fi] - Oprema / naprave. Zato te naprošam, da v njej ponoviš oz. nadaljuješ s postavljenimi vprašanji.
Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Hi-Fi] - Oprema / naprave (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Zvok in slika
74073337 (5300) MaStr
»

[Hi-Fi] - O zvočnikih (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Zvok in slika
1501187442 (52585) Janac
»

Kako je folk naiven - ne vedo kaj kupujejo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27428500 (13824) CoolBits
»

Kateri mini stolp ?

Oddelek: Kaj kupiti
102865 (2631) jest10
»

Nakup glasbenega stolpa

Oddelek: Zvok in slika
161653 (1400) ChiefThunder

Več podobnih tem