» »

Nakup glasbenega stolpa

Nakup glasbenega stolpa

ChiefThunder ::

Lepo pozdravljeni!

Odlocam se za nakup glasbenega stolpa in bi mi zelo prav prišli vaši nasveti in izkušnje.

Že nekaj let je, odkar sem posedoval zadnjo tovrstno napravo in ker sedaj ponovno prihajam v stik s glasbo, sem se odlocil, da bo tovrstno udejstvovanje relativno kvalitetno. Zanimajo me vaša priporocila za nakup, navsezadnje ne gre za majhen strošek. Rabim predvsem predloge- "Kar najvec za svoj denar". Ne rabim komponent za mio sitov, marvec nekaj kvalitetnega in ne predragega. Zanimajo me tudi alternative v stilu veczvocniških sistemov v navezi z racunalnikom.

Torej; ce imate kakšne fajne nasvete, le na plan z njimi.

Hvala.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

icek ::

Jaz ti vseeno raje predlagam, da raje nasparaj malo vec denarja in kupi komponente.
Ce bos na tem poslusal samo muziko ti surround nic ne prinese, ce pa bos se gledal filme pol pa ja.
Rider of Theli
www.air-tv.net

ChiefThunder ::

no, ja... ker ne poznam cen... koliko več pa naj bi komponente stale? če govorimo primerjalno- stolp vs. sistem.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Pujcek ::

ja, to je tko kot bi vprasal: kaksna je razlika v ceni med osebnim avtom in enoprostorcem. odvisno od tega, kaj hoces. stolp za 200.000 bo verjetno boljsi kot sistem komponent za 80.000. drugac pa nekaj tacga:
komponente: ojac. (30.000) + cd (25.000) + reciver (20.000) + zvocniki (20.000). to je res minimum. stolp z zvocniki dobis pa za ta dnar (100.000) ze orenk. skratka, ce rabis nekaj za v polico vrct glih tok da svirka (ceprav stolp za ene 60.000 bo kar v redu) al pa en fancy majhen stopl (npr. sony za ene 50-60k) go for it. ce pa mas mal vec prostora, pa mal vec dnarja, potem pa kar komponente. ampak res, pod 100.000 nimas kaj iskati.
pa se neki: stolpi (predvsem cd playerji v njih) znajo bit bl tko kar se zivljenjske dobe tice. za mal dnarja mal muske... (ceprav ne vedno)

lp, pujcek

ps: verjetno se bodo oglasili "avdiofili", ki bodo skurcal stolpe in navijal za komponente... se njih mal poslusi pol se pa odloci...

rakusj ::

no pujcek ko si pa že omenil da se bomo avdiofili oglasili pa naj bo...ampak glej ga zlomka, ne bom kritiziral stolpov, temveč jih prav pohvalil. Zakaj? Moj prvi sistem, ki sem si ga kupil iz lastnega žepa je bil all-in-one stolp...in prav je tako.
Na začetku se mi zdi popolnoma smiselno ozirati se po stolpih...

Şam ti priporčam Yamaha Piano Craft...za prvo izbiro odličen. Zvočniške komonente je za Yamaho izdelal Tannoy in tudi a/d pretvornik je po moji oceni eden boljših v mini/midi sistemih.

http://www.hifichoice.co.uk/review_read...

Odličen je za poslušanje "lahke" glasbe, z malo rezerve pa se dovolj dobro izkaže tudi v rock vodah, za klasiko pa ima malo premalo dinamike v nizkem območju, ampak to je že stvar okusa..

Skratka s tem nakupom ne moreš zgrešit...pa še lep je.

ChiefThunder ::

hmm, tale Yamaha stane preko 200k... dejte svetovat kaj okoli 100k...

tnx
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

ChiefThunder ::

aja, pa še tole; kje v Sloveniji ugodno kupit dotične zadeve? Sem videl, da imajo v Harvey Normanu precej robe...
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

AngelOfDeath ::

pujcek je napisal:
ojac. (30.000) + cd (25.000) + reciver (20.000)

ne vem zakaj bi kdo rabil 2 ojačevalca :o
ojačevalec = ojačevalec
reciver = ojačevalec+radio+xxx


kot so ti že rekli komponente so boljše kot sistem skupaj vendar so tudi precej dražje (vsaj nove). tako da ti priporočam kar sistem (razen če maš preveč denarja).

krucymucy ::

Je pa pri komponetah moznost locenega nakupa ... zdej kupis recimo zvocnike in reciver ... CD pa kasneje ... kaset itaq ne bos ve uporablju!

Pujcek ::

AngelOfDeath,

ne me jebat. vcasih se je receiverju po slovensko reklo sprejemnik in je bil komponenta ki je lovila am in fm signale (radio po domace). ja sure da mas tut take z ojacevalcem+xxx samo pol si pa res rajs stolp kupim a ne???

lp, pujcek

cekr ::

Najbolše bo, da narediš takole: najprej zberi tam 80-100.000 sit za reciver(takšen z dolby digital decoderjem in podobnimi zadevami, pa da ima čim več analognih in digitalnih vhodov zadaj, ker nikoli ne veš, kaj boš kupil v prihodnosti), potem pa kupiš en dvd-player(nad 70.000 sit, z vsemi dodatki, cd, mp3,vcd,jpeg,...). S tem imaš zelo dobro osnovo za v naprej. V današnjem času več tudi ne rabiš. Za zvočnike pa pojdi pogledat v kakšno specializirano trgovino, kjer boš lahko zadevo tudi poslušal. Če si na tesnem z denarjem, si najprej kupi en par zelo dobrih zvočnikov za spredaj(stereo), ko pa boš privarčeval še nekaj pa kupiš še center in zadnje zvočnike. Če pa boš imel še večje želje, si pa pote kupiš še subwoofer.
Iz čistih kompatibilnostnih razlogov ti priporočam tudi, da kupuješ komponenete iste firme(s tem ne pravim, da ti različne ne bi delale), da ti bo lahko delovala kakšna avtomatična povezava, en daljinski,...
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

ChiefThunder ::

Pozdrav!

Hvala za nasvete, vendar so to predrage alterntive, vsaj trenutno... sem pa danes pregledal ponudbo Big banga, Bof-a in Harvey Normana. Prodajalci tam so priporočili naslednje:

Tip pri Harvey Normanu mi je deloval kot en laik, ki mu je bilo naročeno, kaj naj reče. Predlagal je tole:

1. JVC HX-23R (ogromna, vesoljska in predvsem glasna zadeva- 124.000 sit)
2. Technics SC-EH580 (lepo oblikovana, veliko komponent- 120000 sit)

... dalje, pri Big- bangu. Tip se je spoznal na zadeve, mislim, da je precej korektno predstavil in najbolj priporočil:

Philips-fw-c700 (ta zadeva me je najbolj prepričala. Lep glas, hudi basi- 80000 sit)

v BOF- u je bil močnejši bratec (Philips-fw-c780- cena 100000 sit. Je zadeva vredna 20 jurjev več?

Oba prodajalca sta pa hudo priporočila Yamaha crx-e400 za 130000 sit, je bojda stolp leta 2001. Vendar ni namenjen glasnemu poslušanju, tko, da ga je škoda. Vsaj tko je rekel prodajalec.

Torej, če bi kdo pogledal karateristike in mi zaupal kako stoji zadeva? A mi lahko priporočite še kakšno tovrstno trgovino?

Hvala, lp.
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

ChiefThunder ::

aja, Pioneerji hudo strupeno delujejo. Pozna kdo kakšen dober model?
... po liniji najmanjšega odpora. ;)

Modri dirkač ::

Pujcek!
Brez slabe volje ampak Angel of Death ma prav.
Receiver pomeni, ko govorimo o muzki in komponentah, ojačevalec + radio.
Sam radio je pa tuner.:D
Everybody lies!

Pujcek ::

Modri Dirkac,
Angel Of Death,

hja :8) , sorry, mal sem se zmotu... mata pru, hvala. se opravicujem. tuner in receiver... bom drugic rajs preveru preden bom reku.

pa brez zamere!

lp, pujcek

freserovski ::

ehem, zakaj si pa ne dobiš nekoga, da ti te stvari iz tujine pripelje? Frend je prišparal pri celotnem sistemu tam nekje 100 jurjev, ker naše trgovine nabijejo na B&W in podobne stvari velike marže8-O
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

ChiefThunder ::

Pozdrav, ponovno!

Veste, kaj me zanima glede alternativ stolpu;

1. Kaj pravite na kombinirane enote, ki predvajajo vse po vrsti (novodobni videorekorderji)?

2. Kaj pravite na nakup dobre zvočne kartice in enih dobrih zvočnikov? Še vedno cenejše kot stolp?

lp
... po liniji najmanjšega odpora. ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava zvočnikov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10013483 (1620) gorilla
»

[Hi-Fi] - Oprema / naprave (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Zvok in slika
74073297 (5260) MaStr
»

Kako je folk naiven - ne vedo kaj kupujejo (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27428469 (13793) CoolBits
»

glasbeni stolp (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
714422 (3843) Xgeneration
»

A so te hi-fi komponente OK?

Oddelek: Kaj kupiti
242369 (2004) Dami

Več podobnih tem