» »

Kakšna je varnost povprečnega slovenca ?

Kakšna je varnost povprečnega slovenca ?

1
2
»

nekdo_02 ::

Ko sem bil star 15 let so me neki neznanci fajn prebutali in še imam zdaj posledice;(
Policija ni mogla nič, tudi moji starši ne
Tak da
nevem no mislim da se naša kokoška vedno bolj spreminja v ameriko

grex ::

Zdaj, ko je tip v "moodu" je težko kaj na hitro narediti. Najprej se mora umiriti. Potem se mora zavesti da ga je polomil in da tako početje nima prihodnosti. Potem lahko pride na vrsto prevzgoja. Tako da malce trde roke ne bo škodilo - samo mora slediti nadaljevanje.


Ampak pomisli na populacijskem nivoju. V kolikšnem odstotku bi takšni prijemi bili učinkoviti (koliko bi jih po 2 in 5ih letih vodilo nenasilno življenje)? 90%? 40%? 3%? 0.5%?

Nimam pametnega odgovora za te situacije, se dejansko mal nemočnega počutim, moram priznati.

poweroff ::

Hja, vzgoja je na populacijskem nivoju bistveno boljša kot represija. Konec koncev že sedanja vzgoja da ven 99% "normalnih" ljudi.
sudo poweroff

grex ::

se strinjam, ampak tu govorimo o prevzgoji, ki najverjetneje ni tako učinkovita. Vzgoja ti sicer odpravi vzrok, tu je problem že razvit in je treba imeti kakšen učinkovit ukrep.

Ko so v Braziliji imeli problem s preveliko količino nevzgojenih otrok s strelnim orožjem, ki poleg vsega niso sploh znali razlikovati med dobrim/slabim in imeli zelo nerazčiščene pojme o človeškem življenju. Hmm kaj narest, če jih je preveč :)
Nisem sedaj siguren, ampak mislim, da so problem rešili tako, da so jih preprosto postrelili. Najverjetneje je bilo pač vprašanje prevlade enih zelo slabih ali drugih manj slabih :)

antonija ::

Ampka tud strelanje ne resi problema, samo pozdravi simptom za dolocen cas. Kriminalce se je skoz zgodovino dokaj kruto preganjalo, jih mucilo, zapiralo,... pa se vedno obstajajo. Vzroki so (verjetno) se vedno isti, zato so tudi posledice se vedno iste.

So pa druzbe kjer se vzroke odpravlja in se posledicno tud simptomi zmanjsujejo, ampak pol pa pridemo do "prostega pretoka delovne sile" ki pa ni bila vzgojena po istih nacelih kot vecina druzbe in lahko zacnemo se enkrat.

Ne me narobe razumet: izmenjava znanaja, ljudi in dobrin mora bit cimbolj odprta; ampak ne pa tolko odprta da lahko vsak not smeti mece.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

poweroff ::

V Braziliji so desničarski vodi smrti pobijali otroke-brezdomce zato, ker so mesto želeli "očistiti" brezdomcev. Ne zaradi kriminala.

So pa - zaradi lepšega - brezdomstvo in prosjačenje definirali kot kriminal.

Tako da ta primer ne sodi ravno sem.
sudo poweroff

grex ::

No daleč od tega, da bi kaj takšnega zagovarjal, da ne bo pomote (pa tudi dejstva glede Brazilije, kot sem priznal, mi niso bila najbolj blizu).

Sem pa omenil, da se počutim nemočnega pri možnih rešitvah takih problemov. Zakaj?

Ko je enkrat kriminalec/kriminal tako daleč razvit (streljanje nedolžnih, ustrahovanje vsepovprek) je zadaj že toliko patologije, da je kakršenkoli prevzgojni ukrep zelo malo učinkovit (ok, morda obstaja "prevzgojna ustanova", ki je z svojimi metodami učinkovita na večjem številu ljudi itd... ampak je še nisem videl), da bi pa probem reševal s pobijanjem takih ljudi pa tudi ne gre v moj koncept srečnega življenja (čeprav bi morda bil učinkovit, brez zamere tukaj).

Vrejetno je rešitev res v tem, da najdeš pravo pot med dvema ektremoma (1. "lepo te prosim, ne ustrahuj več ljudi vendar, to ni lepo" in 2. "šus v glavo"), kako jo pa določit pa ne vem. A si to mislil s prevzgojno ustanovo s "trdo roko" :)

VolkD ::

Mogoče se pa srž problema skriva povsem drugje.
Nekateri potrebujeo narediti vse, da jim zraste "internetni kurac", drugi pa za zadovoljitev svojega ega streljajo policaje. Vsem pa menim, da je skupno to, da nimajo prostora, kjer bi se lahko dokazovali. Prostor je potrebno razumeti zelo široko. Gre za okolje, ki ga ustvarja naša civilizorana družba (če ji tako lahko rečemo). Ta prostor nemalokrat zatira osebnost mladostnika, ki se krčevito trudi dokazati sebe. Pri tem je zaradi svojega tako ekonomskega kot tudi hiearhaičneha položaja vedno v podrejenem položaju in le malokrat doseže priznanje svoje okolice. V situaciji, ko okolje konstantno postavlja meje mladostniku, je povsem normalen odziv, da ljudje z zelo močnimi osebnostmi ne klonejo, ampak kontrirajo tako daleč, da stvar eskalira v takih in podobnih dogodkih.
Če niste uspeli razumeti, kar sem povedal, potem poskušajte spremljati otroka v starosti do 15 let v nekem okolju in šteti koliko zavrnite je deležen v pičli urici. Vsak "ne tako", "to ni prav", " se bomo zmenili kasneje" so zavrnitve.
Če bi kdo meni počel s takim tempom vsak dan, bi se po vsej verjetnosti za enega od naju slabo končalo.


Ne trdim da je moje razmišljanje absolutno pravilno, ga je pa vsekakor potrebno bol podrobno obravnavati.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

TESKAn ::

Problem je tudi, da taka mularija nima definirane meje, do kod še lahko gre - najsi gre za razvajenega pamža, ki ga nikoli niso kaznovali in se mu zdi logično, da ne bo kaznovan, karkoli že naredi in na drugi strani še mulc, ki ga fotr vsak dan 'za preventivo' parkrat nareže, da si bo mulc zapomnu. Obe ti skrajnosti dosežeta samo to, da oseba nima definiranih mej, prek katerih se ne sme. In taki potem streljajo policaje. Bodisi ker mislijo, da ne bo posledic ali pa zato, ker jih posledice doletijo v vsakem primeru - če naredi kaj narobe ali ne.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

grex ::

Ok, pa imamo vsaj delno razdelane vzroke za takšno dogajanje... kaj pa sedaj?

ZLOky ::

Varnost je odlična. Samo mediji ga SSSSSSEEEEERRRRRRERRRRRRJJJJJJJOOOOOOO. Kakšna novica je danes najbolj prodajana? "Krvava".
Zelo zanimva oddaja: Miha Moore. Epizoda 201 - Pistole Pet (17.05.2000). Če je samo polovica res,... jao.

edit: pi2damaterna To glede amerike se strinjam s tabo, ampak samo glede amerike.

Jaz kanalaa in poptv gledam zelo malo spljoh, blizu nič.
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZLOky ()

Barakuda1 ::

ZLOky :|

Ti se pa malo umir. Na tem forumu si že dovlj dolgo, da si zagotovo seznanjem s pravili.

Še en tak doprinos, kot je ta zadnji, pa si ga boš prebiral samo še sam sebi - v rdeči bravni različici; se razume
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Patološki morilec se sprehaja po Sloveniji (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
45040333 (16756) VelkBla
»

Najden mobilni telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5613042 (10630) jozekuch
»

Mnenje: V obrambo sodišča (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / NWO
37183040 (70227) Mr.B
»

V obrambo sodišča (2) (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Novice / NWO
522121985 (103026) PaX_MaN
»

So višje kazni učinkovite ali ne? Ali pravico vzeti v svoje roke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8613605 (9702) TESKAn

Več podobnih tem