» »

Najden mobilni telefon

Najden mobilni telefon

«
1
2

cs_yolo ::

Zgodba je taka... priblizno 4-5 mesecev nazaj sem na tleh nasel mobilni telefon (vrednosti okoli 600 eur). Pac lezal je na tleh in ker ni bilo nikogar okoli sem ga vzel. Ker ga jaz osebno nisem rabil sem ga dal prijatelju, na facebook pa sem napisal ce je slucajno kdo izgubil ta telefon od mojih prijateljev vendar se ni nihce javil (nasel sem ga pred solo). Danes pa me klice policija da je moj prijatelj telefon ze vrnil in da moram s starsi priti dati neko izjavo..itd.. Vem da bi telefon mogel nesti na policijsko postajo vendar se tega nisem spomnil dokler telefon nisem ze dal naprej. Zanima me kan v bistvu policija hoce, saj sem jim ze povedal celo zgodbo. Ali bo slucajno kaksna kazen?? Sem mladoleten 17 let, baje pa da je bil ta telefon prijavljen kot ukraden...

Lp

s6c-gEL ::

In kolega ga tudi ni mogel odnesti na PP ?
Kar si naredil je zatajitev, tako v bodoče, da če ga ne misliš vrniti na PP ga raje pusti na cesti.

Kot mladoletnik ne bo dobil kazni.

Kdaj si policajem že povedal svojo zgodbo ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

mihec87 ::

Se malo moraliziranja..
Ce je bil fon prizgan z sim in odklenjen, bi lahko poklical nekoga iz imenika in povedal da si nasel telefon ali pa ga nesel v tajništvo,zbornico na šoli,PP itd..Prav dosti se nisi pretegnil da bi nasel lastnika...Prijatu te je pač potunkal..Na PP se bo verjetno naredil zapisnik ki ga je treba podpisat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Furbo ::

Kar prijatelju si dal telefon za 600€ pa kaj še no.. a sem lahko tvoj prijatelj?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Kekec ::

Lahko pa rečeš da nič ne veš o tem pa je stvar zaključena.

LpN

bosslipxx ::

Kdor si tujo premično stvar, ki jo je našel ali do katere je po naključju prišel, protipravno prilasti, se kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do enega leta.
slo-fishing.si

Magic1 ::

Kar seveda ne velja za mladoletne osebe. Kmalu boš polnoleten, zato upam da ti bo to vzgojna za prihodnjič.
Magic

medenko ::

Zakonodajo bi morali spremeniti, da so lahko tudi mladoletne osebe kaznovane...

hojnikb ::

A nismo mel že točno take temo nekaj časa nazaj ? 8-O
#brezpodpisa

cs_yolo ::

Telefon sem dejansko zamenjal z necim od prijatelja. Potem ko pa sem enkrat imel telefon se mi ni zdelo smiselno vracati (da vidim zdaj te komentarje kaksen idiot sem). Na fb pa sem dal objavo ce je slucajno od kaksnega ki ga ppoznam. Lahko si pa priznate da vecina ljudi ce bi videla kaj vrednega na tleh brez lastnika ali kaj podobnega bi to stvar 80% ljudi odneslo..samo povem grdo resnico.

lp

s6c-gEL ::

Telefon sem dejansko zamenjal z necim od prijatelja.

Potem si imel od najdbe telefona še neko korist (in to ne od lastnika).

Lahko si pa priznate da vecina ljudi ce bi videla kaj vrednega na tleh brez lastnika ali kaj podobnega bi to stvar 80% ljudi odneslo..samo povem grdo resnico.

K prijatelju (kamor si ga ti odnesel, da ti starši ne bi težili, kje si ga ukradel) ali na PP ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

cs_yolo ::

Vzeli bi ga zase, resetirali itd karkoli moras narediti da te nemorejo izslediti. Jaz pa sem telefon pustil kakrsen je bil ce bi kdo klical nazaj,kar se ni zgodilo (dokler sem ga imel jaz usaj)

policiji sem pa povedal danes ko so me poklicali tam 4 mesece po tem ko sem ga nasel (nevem zakaj je trajalo tako dolgo)

Bom vsaj za drugic vedel da je bolje pustiti stvari ki niso moje kjer so...

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cs_yolo ()

Magic1 ::

A ti ne veš koliko je 600EUR, ali ti pač starši vse kupijo in ti to nič ne pomeni? Nekdo jih je verjetno zaslužil in mu je preklemano hudo, če si nekdo kar prilasti zadevo. A če bi ključe od avta našel(lahko tudi od takega za 600EUR, da bo primerljivo), bi tudi šel praskat serijeske številke in uporabljal avto(ali zamenjal za kaj drugega)? Sej to ja ni nič takega, pač najdeš in nucaš... Pač še en mulc brez vrednot.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

IL_DIAVOLO ::

Pa kaj, vsakemu se lahko zgodi, fak samo težite nekaj. Zgodilo se mu je, so what, dobra izkušnja za v prihodnje. Kot da je pobral orožje, katerega je prodal pol dalje, s katero je bila ustreljena oseba...mislim wtf?

Danes si lahko kriminalec v trenutku...ko bi vedli kaj vse pri nas delajo, pol bi vidli kaj je kriminal hahaha :))

cs_yolo ::

Hvala lepa il diavolo, bil sem na postaji oddal zapisnik in rekel je da gre v najslabsem primeru zadeva na sodisce itd..

sem si pa za drugic zapomnil, bom taksne stvari pustil pri meru naj ga ukrade nekdo drug ki zna izniciti sledljivost tako da telefona lastnik nebo vec dobil kot da ga vzamem jaz kajne?

lp

s6c-gEL ::

Najdeš stvar X, lastnika ni videti: asap odneseš na prvo PP.
Problem solved.

ttommy ::

Reset telefona ne koristi, ker ga izsledijo po IMEI številki. Najdene telefone se nese na policijo, ali pa vrne lastniku, če se ve kdo je.
Gamer

M-XXXX ::

ttommy je izjavil:

Reset telefona ne koristi, ker ga izsledijo po IMEI številki. Najdene telefone se nese na policijo, ali pa vrne lastniku, če se ve kdo je.

IME pa res ni problem spremenit.

Lonsarg ::

M-XXXX je izjavil:

ttommy je izjavil:

Reset telefona ne koristi, ker ga izsledijo po IMEI številki. Najdene telefone se nese na policijo, ali pa vrne lastniku, če se ve kdo je.

IME pa res ni problem spremenit.

Pri bolj ali manj vseh novejših telefonih lahko IMEI spremeniš le z menjavo matične plošče, kar pomeni, da si v bistvu telefon porabil za dele, enako kot delajo z ukradenimi avtomobili.

Dosan ::

Svašta...že 10 let nazaj je policija brez problema izsledila "dumb" telefone, iz lastne izkušnje (pa je bil dejansko ukraden). Malo sicer traja zaradi administracije ampak najdejo pa ga, sploh če ga kakšen tak pametnjakovič okoli tala po Sloveniji za "usluge".
Madona je mladina danes brihtna, vsaj "odtujevati" tujo lastnino se naučite. High end telefone se ne "pobira", ker jih bo:
a) lastnik zaklenil če ne misliš narediti popolnega reseta (plus tracka ga lahko še skoraj bolje kot policija pa ti po možnosti še na dom uleti s kakšno mrgo) in
b) policija ziher našla.

Če že misliš kaj odnesti od tega, potem vzameš in prodaš ta prvemu podobnemu debilu ki je pripravljen kupiti cenejši telefon brez papirjev in garancije pa imaš vsaj oreng profit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dosan ()

driver_x ::

Ob taki stvari, kot je najdba izgubljenega predmeta, najprej pomisli, kaj bi bilo, če bi sam izgubil tak predmet in kaj bi najraje videl, da bi najditelj storil v tvojem primeru. Nato stori sam enako.

M-XXXX ::

Lonsarg je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

ttommy je izjavil:

Reset telefona ne koristi, ker ga izsledijo po IMEI številki. Najdene telefone se nese na policijo, ali pa vrne lastniku, če se ve kdo je.

IME pa res ni problem spremenit.

Pri bolj ali manj vseh novejših telefonih lahko IMEI spremeniš le z menjavo matične plošče, kar pomeni, da si v bistvu telefon porabil za dele, enako kot delajo z ukradenimi avtomobili.

Hm, niti ne. Sprememba IMEI je delo nekaj minut. Načinov je seveda miljavžent.
Primer:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

francek1 ::

No, jaz sem včeraj dobil nazaj sinov Galaxy S2, ki ga je prav tak pametnjakovič obdržal. Sledi kazenska ovadba. Policiji in mobilnemu operateju in seveda tožilcu pa hvala lepa za vaš trud!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

FlyingBee ::

cs_yolo je izjavil:

Vzeli bi ga zase, resetirali itd karkoli moras narediti da te nemorejo izslediti. Jaz pa sem telefon pustil kakrsen je bil ce bi kdo klical nazaj,kar se ni zgodilo (dokler sem ga imel jaz usaj)

policiji sem pa povedal danes ko so me poklicali tam 4 mesece po tem ko sem ga nasel (nevem zakaj je trajalo tako dolgo)

Bom vsaj za drugic vedel da je bolje pustiti stvari ki niso moje kjer so...

Lp

heheh, na tajništvo v šolo bi ga nesel, se grem stavit, da je tam prvo šel lastnik vprašat .. ukradel si ga, nič hudega, šola prav pride

bambam20 ::

Magic1 je izjavil:

Kar seveda ne velja za mladoletne osebe. Kmalu boš polnoleten, zato upam da ti bo to vzgojna za prihodnjič.


Popravne domove za mladoletnike so ukinili?

francek1 ::

bambam20 je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Kar seveda ne velja za mladoletne osebe. Kmalu boš polnoleten, zato upam da ti bo to vzgojna za prihodnjič.


Popravne domove za mladoletnike so ukinili?

Eni so bolj za hec( beri gojenci pridejo tja le jest in spat, vmes pa kradejo; primer Slivnica pri Mariboru), drugi, kot so Radeče, pa so bolj resni.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

AndrejO ::

bambam20 je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Kar seveda ne velja za mladoletne osebe. Kmalu boš polnoleten, zato upam da ti bo to vzgojna za prihodnjič.


Popravne domove za mladoletnike so ukinili?

Niso, niso. Magic je pomešal maloletnike (otroke pod 14 let) in mladoletnike (14-17 let). Slednji so že kazensko odgovorni. Ker pa so še vedno napol otroci, pa se jih v teh postopkih obravnava tako, da se poleg siceršnjih človekovih pravic upošteva tudi pravice otrok, ki večinoma izhajajo iz konvencije ZN o pravicah otrok (npr. sojenja mladoletnikom niso javna, vedno se jim sodi čim bliže kraju bivanja, večji poudarek na vzgojnem učinku in manjši na kaznovalnem, ...). T.i. popravni domovi pa so sicer redko dosojena kazen rezervirana za tiste, ki se jim takšne "nesreče" dogajajo pogosteje. Še redkejši pa so mladoletniški zapori.

OP se je obnašal otročje (kot otrok), ni pa več maloletnik, zaradi česar mu resno preti, da bo kazensko ovaden (če ni že bil, pa tega morda še ne ve). Ne bo pa to čisto običajen kazenski postopek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

St235 ::

Bo pa seveda temu sledila kartoteka in vse kar sodi v obravnavo kaznivega dejanja. Res smo nizko padli, da je mulariji samoumevno, da si prilasti 600EURvreden predmet in se potem čudi, da morajo za svoje ravnanje odgovarjat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

technolog ::

Dejmo tole temo preimenovat v "ukraden mobilni telefon".

Če vzameš najdeno, je to kraja.

Pac lezal je na tleh in ker ni bilo nikogar okoli sem ga vzel. Ker ga jaz osebno nisem rabil sem ga dal prijatelju,


Jao. Pa kok maš IQ-ja? 10? Še 5 let stari otroci ne vlečejo takih sklepov.

Zgodovina sprememb…

s6c-gEL ::

Bodoči kandidat za komisarja v Bruslju :)).

technolog ::

Pa ja, on je sam hotel preverit ustrezno delovanje policije :P Tko kot Thaler.

St235 ::

In bo tako kot Thaler za svoj eksperiment tudi odgovarjal.

Drugače pa čisto pravno gledano ne gre za krajo ampak zatajitev:

215 člen KZ:
(5) Kdor si tujo premično stvar, ki jo je našel ali do katere je po naključju prišel, protipravno prilasti, se kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do enega leta.

Bo pa zabavno če bo čez kakšno leto rabil potrdilo o nekaznovanosti.

technolog ::

Am. On jo je prodal (menjal) prijatelju. Ne vem kak zakon pravi (najbrž ne razlikuje), ampak men je to hujše, kot če bi jo samo obrdžal.

No, whatev, men je tole katastrofa da ima tak odnos, krivi so pa najbrž njegovi starši.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

Zakaj? V obeh priemrih je pridobil materialno korist za nekaj kar mu ne pripada. IMO z vidika KZ ni razlike. Ralika pa je v tem, da ga prijatelj lahko sedaj mirno prijavi zaradi goljufije. Kar je seveda spet novo kaznivo dejanje.

s6c-gEL ::

technolog
Saj tako so ga imho tudi dobili, lastnik je dal prijavo za sledenje, prijatelj je telefon uporabljal, ko so prišli policaji do njega se je pokakal v hlače in zapel kot ptiček, ter jim morebiti še natvezil, da ga je kupil od njega (opa).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

harmony ::

Najdte kovček v katerem je 1mil €. Me res zanima, kateri od vas bi jih odnesel na policijo. Jaz jih ne bi.

s6c-gEL ::

Jaz bi ga, ker nihče pri zdravi pameti (v legalnem poslovanju) ne nosi takega denarja v kovčku bi ga čez eno leto dvignil, saj se lastnik nebi javil.

btw, težje je izslediti gotovino kot telefon (če seveda ne začneš kar naenkrat živeti na veliki nogi a nisi dobil 7 na lotu).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

St235 ::

harmony je izjavil:

Najdte kovček v katerem je 1mil €. Me res zanima, kateri od vas bi jih odnesel na policijo. Jaz jih ne bi.


Kar nima popolnoma nobene veze s tem, da če te dobijo pač moraš odgovarjat za kaznivo dejanje, kot se je to zgodilo avtorju teme.

technolog ::

harmony je izjavil:

Najdte kovček v katerem je 1mil €. Me res zanima, kateri od vas bi jih odnesel na policijo. Jaz jih ne bi.


Vsakdo. Če ne zaradi hudih moralnih razlogov, pa zato, ker te bo fentala mafija al pa policija.

eatinggrin ::

s6c-gEL je izjavil:

(če seveda ne začneš kar naenkrat živeti na veliki nogi a nisi dobil 7 na lotu).



To je enaka bedarija, kot da začneš uporabljati ukraden telefon. To storijo le bedaki, ki si zaslužijo, da jih ujamejo.
OP si boža vest s tem, da je na socialno omrežje napisal, če je kdo izgubil telefon, top lel.

Vsakdo. Če ne zaradi hudih moralnih razlogov, pa zato, ker te bo fentala mafija al pa policija.

Zato ker ima vsak bankovec GPS sledilnik, izsledita pa ga lahko tako policija, kot tudi mafija kajneda.

Zgodovina sprememb…

harmony ::

S svojim postom sem hotel povedati, da eni pretiravate, ko obtožujete OP-a. Pač v tistem trenutku je bil podoben kot tist varnostnik, ki je ukradel denar ter zbežal, kasneje se pa pokesal ter se predal.

eatinggrin ::

Seveda pretiravajo.
Če bi bili sami edgy 17 letnik bi rade volje popakirali tisti telefon pa ga menjali za x gramov trave.
Večina ljudi na ST pa je odgovornih mož srednjih let in v tem vidijo le delinkvenco.

St235 ::

OP je storil kaznivo dejanje. Kaj naj ga po tvoje pohvalimo?

Mipe ::

Še nagrado za najditelja si zasluži!

eatinggrin ::

@harmony

On se ni nič predal, on je držal gobec, izdal ga je šele kolega.

@Lakotnik

Vsekakor si zasluži kakšno javno pismo zahvale. Lastnik telefona pa mu je dolžen življenje.

Izbeglica ::

Well, še moja izkušnja na to temo. Enkrat se na Slovenski našel Nokio 5800 (v času, ko je bilo to še nekaj vredno). Po šihtu sem jo seveda nesel na najbližjo PP. No nekaj tednov zatem me doma pričaka kuverta, v kateri je bila the big one merci bonbonjera in list z zahvalo. It made my day :).

Še to - takrat mi je bilo borih 18, tako da mladost ni noben izgovor. Gre se zgolj poštenost, ki jo pač premoreš ali pa ne.

Po moji logiki je to, da neseš na PP najdeno stvar itak Win-Win situacija. Kot prvo ti je v moralno zadovoljstvo to, da narediš pravo stvar, kot drugo pa, če se v enem letu nihče ne javi, postane najdena stvar legalno tvoja. Kakršno koli drugačno ravnanje prinese samo probleme, kar je lahko izkusil tudi OP.

Zgodovina sprememb…

kunigunda ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Pa kaj, vsakemu se lahko zgodi, fak samo težite nekaj. Zgodilo se mu je, so what, dobra izkušnja za v prihodnje. Kot da je pobral orožje, katerega je prodal pol dalje, s katero je bila ustreljena oseba...mislim wtf?

Danes si lahko kriminalec v trenutku...ko bi vedli kaj vse pri nas delajo, pol bi vidli kaj je kriminal hahaha :))


Tole ni "zgodilo se mu je", je preklemano dobro vedel, in sedaj olepsuje primer. Sploh, ker je verjetno zamenjal telefon, zihr za kako gandzo ipd.
In ja, cist isto je, kot tvoj primer z orozjem. Ce nekaj ni tvoje, pustis, al pa neses na policijo, simple as that.

AndrejO ::

St235 je izjavil:

Bo pa seveda temu sledila kartoteka in vse kar sodi v obravnavo kaznivega dejanja. Res smo nizko padli, da je mulariji samoumevno, da si prilasti 600EURvreden predmet in se potem čudi, da morajo za svoje ravnanje odgovarjat.

Ne bi enega primera posplošil na "mularijo" - vse po vrsti. Bi pa v vsakem primeru pomagalo, da se nekdo poglobi v vzroke in, če bo to sodnik za mladoletne, tudi prav. Drugega načina, da se ugotovi, če je govora o širšem družbenem pojavu ("res smo nizko padli"?) verjetno ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

Mare3 ::

Zato pa če najdem telefon ga prodam po delih in je to to :)

poweroff ::

Na forumih pa moraliziraš o tem, kako vsi politiki kradejo, ane? ;)
sudo poweroff
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zafrkniti tistega,ki ti je ukradel mobitel (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8026258 (8171) nergac
»

naključno najden denar

Oddelek: Loža
496363 (4755) jusv
»

Ukraden telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5912313 (5740) Lightning17
»

Ukraden telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
4115317 (13685) Mcsin
»

najden black berry na metelkovi

Oddelek: Loža
334736 (3262) Ziga Dolhar

Več podobnih tem