» »

SIOL trio paket

SIOL trio paket

fantasist ::

SIOL TV, ADSL, internet telefonija za 9.900,00 SIT

trenutno imam ADSL paket, zanima me kaj moram vse postoriti?
Je kaksna moznost da odjavim ISDN PSTN prikljucek?

ker ce se ne motim, ce vzamem trio paket potem se vedno placujem mesecno narocnino telekomu??? kako bi se temu izognil?

lp

wungad ::

Naroci si Trio razvezani dostp - torej izgubis Telekomovo stevilko 01 xxx xxx in dobis SiOL IP telefonijo 0599 xx xxx. Cena Trio paketa je 9.900 SIT, ce imas PSTN/ISDN ali razvezani dostop.
.

domzi ::

jaz imam tudi sedaj adsl in me zanima ce je treba kaj placati za razveljavitev isdn-ja, in ali se samo mesecna narocnia dvigne za 3k z siol tv sepravi je potem 9.900

tengo ::

Ne rabite nič plačevati za odjavo Isdn-ja! Pokličeš siol 080 1000 in jim povej, da bi rad odjavil Isdn.Vse ostalo oni uredijo-dobiš vlogo po pošti, jo izpolneš in pošleš nazaj na Siol-in to je to! Men so ta teden odjavili Isdn-uporabljam navaden brezični telefon za 7000 sit-seveda brez naročnine 3500 in še vsak mesec 120 min zastonj pogovorov.....ni lepšega
Lp
McLaren Mercedes se ve...

domzi ::

Torej:
-odjavim isdn
-narocim paket trio (zaradi TV-ja)

To je to. Zdaj morm preveriti samo se ce je nas kraj pokrit.

Cinderela ::

Meni ni cist jasno zakaj narocate ta Trio klump. TV preko bakra je nono sploh pa ce mas 3 TVje ali vec :\
Razen ce res ni kabelske pri vas ok.

Zgodovina sprememb…

domzi ::

jah eni nimam moznosti imeti kabelske ja..Pa tudi 6 programov ni ravno zadovoljivo...

Hevidi ::

a je to res, da preko bakra ne gre TV kot bi mogu?

kaj pa jst k sm 300m od ADSL2+ centrale?

zdj me tut zanima kako je s tem k je trio paket omejen na 10Mbit internet.. seprav je drugih 10 Mbitov rezerveranih za TV?

al kako?

D
PER ASPERA AD ASTRA

joeblack ::

Tengo,

meni pa so po telefonu rekli da je treba razvezan dostop plačat in sicer 9000 SIt prenos številke pa še dodatnih mislim da 2500 SIT ??
Talking on flat is easy!

jurre ::

prenos dveh stevilk je zastonj, kolikor vem.

cakam da pa ze vec kot en mesec na ta trio, ene 2x so mi nazaj poslal papirje ker ni isti lastnik telefona in adsl in sem tudi ze poslal nazaj za prenos. Vceraj me pa klicejo s telekoma da pridejo...pol pa tko cez nekaj casa smo dobil od siola za priklop TV-ja pa povisanje hitrosti...pa TV mam ze 2 leti:\;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

fantasist ::

a torej so ti prisli vse montirat juree?

jurre ::

sori, nisem gledal te teme...se kar nimam nic:\ potem jih ni bilo s telekoma, ker so rekli da itak nimajo kaj narest.. tako da so potem se enkrat poslali iz telekoma za spremembo (to je bilo 13.6.) sedaj pa se kar ni nic...

mzidy ::

Js sem tudi čisto pred tem, da podpišem pogodbo za 24 mes. za paket TRIO:)
Zanima me par stvari:
- pogodba poteče v začetku oktobra - Koliko znašajo stroški prekinitve?
- je televizija to kar bi morala biti, 35kSIT se že preživi še za dodaten TV
- tipkovnica za 10kSIT, lahko pol prek TVja si na netu pa vse?

Chicken Boy ::

mzidy prehod na trio paket in prekinitev bi te prišla okoli 5k.
televizija dela vredu, če vse štima, kot je treba. odvisno koliko si odaljen od centrale in kakšno infrastrukturo imate na vašem koncu. če imaš kakšnega soseda oz. če ima kdo v bližini se malo pozanimaj pri njemu.
glede tipkovnice, prišparaj živce za kaj drugega.:D se ne splača in to ni to, mogoče bo kdaj.

mzidy ::

Hvala! Tole me še zanima...nikjer na Siolovi strani ne najdem spisek programov, če ga najdete vi, ga prosim prilepite sem oz link:)

Gavran ::

obranc ::

men danes pridejo montirat, po treh tednih, ko sem naročil....če želiš pohitrit proces, treba klicat VSAK dan in morit na polno!
obstoječi paket je bil 4/512, prešaltal sem na Trio.
Strelja se 'penale' za vsak mesec, kolikor ti manjka do konca prejšnje pogodbe, in sicer cca. 2.000 slovenskih ivanov.
oddaljen sem od centrale pribl. 2.5 km in so mi že na 080 1000 zagotovil, da je TVjči možen za šalo.
Da vidmo, vsekakor bom poročal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: obranc ()

jurre ::

eto, meni so danes prisli zamenjat modem. Internet deluje, tv in star telefon, ki sem ga priklopil gor tudi, matra me pa se par problemov - hitrost se ni 2mb, namesto 1mb, pri registraciji pise 2mb, druga stevilka, ki sem jo tudi dodal za prenos je izginila neznano kam (tudi dodat jo ne morem pri na servisnih straneh, kakor pise pri registraciji), in pa klici iz gsm ne delujejo, te takoj skensla, ven lahko klicem.:\

/edit
drugo stevilko imam ze aktivirano; hitrosti baje na telekomu se niso dvignil; klici pa ne delajo samo iz simobila na navaden telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

danielka84 ::

jurre ti si prenesel telekomovi stevilki k siolu?

zanima me kako je potekalo do delovanja te stevilke na siolu od dneva priklopa modema.?

Meni je monter prinesu modem in rekel ostalo ma pa siol za naredit.
Klicem na siol d ami aktivirajo stevilke ki bi naj bile prenesene, in mi recejo da nimam prenesenih nobenih stevilk (se)!

A je to normalno al so nekaj zamustral, ker ce mi nekak izgubijo stevlike ki sem jih hotel prenest, jim grem eno centralo v luft spustit!

Chicken Boy ::

daniel_k, če si dal zahtevek za prenos številke potem bi moralo biti to urejeno, ko so ti priklopili. Na dom bi moral dobiti pošto v kateri točno piše, kdaj bodo cifre prenesene. In oni ti ne odklopijo prej dokler ni to prenešeno, ker se mi zdi da si lahko samo 5h brez telefona med prenosom. Ne vem točno kakšen pogoj je APEK postavil. Pokliči na tehnično pomoč, kjer bi moralo bit to vidno kako je s prenosom. Če tvoje telefonske ni zavedene za prenos, potem je nekdo neki ...... V tem primeru predlagam, da začneš pripravljat dinamit.:D

jurre ::

@daniel_k:
ja, prenesel sem cifre iz telekoma na siol. Na tisti list sem pri pogodbi napisal obe stevilki. Iz telekoma je prisel vceraj (tocno 1 mesec potem) in zamenjal modem, ter pobral tisti razcepnik... Telefon mi ni delal vceraj celo dopoldne, iz telekoma je prisel malo cez 12h. Ko je odsel, sem se sel na siolovo stran registrirat, kjer moras vpisati tiste aktiviacijske kode, mac adresso od modema itd...ter aktivacijo stevilk. Bila je pa notri samo prva stevilka, ki jo seveda nisem mogel spreminjati. Takoj, ko je bilo aktivirana, je bila tudi na servisnih straneh in zadeva je delovala. Pri registraciji pa je pisalo, ce hocem dodati se kaksno cifro, naj to naredim kar na servisnih straneh (kje tega ni nikjer...). Ce sem klical na drugo stevilko sem dobil neuspesen klic iz prve, oz. od zunaj da je stevilka prenesena na siol in znak zasedeno (tudi ce sem na drug vhod dal analogen telefon je bil skoz zaseden, ce sem hotel ven klicat). Zato sem klical na siol in jih vprasal kako je z drugo stevilko, sem pocakal ene 5min pa rece no sedaj bi moralo delat in je res.

cakam samo se na dvig hitrosti, kar sem mislil da bodo naredili ze vceraj, ker je modem ene pol ure preden je prisel telekomovc zgubil sinhronizacijo. Sem potem vceraj na siolu vprasal zakaj se ne dela z 2mb (sedaj imam 1mb), pa sem moral neke datoteke s siolovega streznika vlect in je vleklo 140 kB/s. Najprej me je hotel prepricati, da je to 2mb in da gre sedaj malo manj ker imam prizgan tv>:D vendar sem ga hitro letel ugasnit, dal se 1x downloadat in je bilo se kar okoli 140. Potem so pa rekli da zgleda niso se na telekomu dvignili hitrosti, da bodo verjetno kmalu...upam da res (pri registraciji pa mi je ze pisalo hitrost 2mb).

Jan987 ::

Jest mam pa tako situacijo, pa me zanima če je možno da imam trio paket.

Od centrale na katero sem priklopljen, sem oddaljen 150m, vendar ta centrala omogoča samo navadn adsl, siol tv pa ne. Imam pa 2800m od doma še eno centralo, ki je nadgrajena na adsl 2+, tako da je mogoč tv, sam kako nej jest zdej une prepričam da nej me preklopijo na tadrugo centralo, ker po teh podatkih tukej bi mogla tv na 2800m BP delat.
Je pa tm tud t-2 centrala, za katero sem pa predaleč, tako da priklop ni možen, zanima pa me, v kolikem času nameravajo vse centrale kjer je zdej VDSL na VDSL 2, ker če bo centrala v bližnji prihodnosti posodobljena, se mi ne splača vezat za 24 mesecev k siolu.

Matheeew ::

@jani123: VDSL2 zaenkrat nudi samo Voljatel...pa š oni samo za poslovne stranke.
Tudi če bi t-2 v kratkem začel nuditi VDSL2 (pa ne bo) te ne bi mogel priklopiti, ker VDSL2 pomen samo še večje možne hitrosti. Max. oddaljenost od centrale pa ostaja ista (kvečjemu za malenkost manjša). To, da na bližnji centrali še ni adsl2+ še ne pomeni avtomatično, da ne moreš imeti TV-ja.

Jan987 ::

Tud tv-ja ne morešmet sem se narobe izrazu.

Kolikor pa jest vem (in sem prebral na tem forumu) je vdsl 2 skupej adsl 2in vdsl-a, tako da naj bi mogolo vlečt 2800m

Matheeew ::

ja sory....maš prov....precej dlje vleče.....sam nisem pa še nič slišal o tem, da bi kdo začel v kratkem ponujat VDSL2....pa itak najprej se začne govorit...pol pa traja še precej časa preden začne tud dejansko delat....

EDIT....piše da 12.000 feet kar je cca. 3600m

http://gigaom.com/2005/05/19/vdsl2-100-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matheeew ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol VDSL2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
25135819 (19765) Bug
»

SiOL ZELO poizveduje za T-2jevci ! Jim teče voda v grlo? :) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
19117586 (9664) pizdindim
»

Najcenejši ADSL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
849784 (6457) pupsi1984
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31036381 (15788) Primoz78
»

Volja - cenejši internet kot T-2? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11916630 (9086) Wox

Več podobnih tem