» »

Najcenejši ADSL

Najcenejši ADSL

«
1
2

krofko ::

Danes sem zasledil ponudbo za Siolov Pizzicato. Zanima me, ali se v prihodnosti obetajo še kakšna druga znižanja cen dostopa preko ADSLa? Zanima me za hitrosti 256/128 ali 512/128 kb/s.

LP,
Janez

'FireSTORM' ::

evo iz prve roke iz telekoma
256 - 9€ ne da se mi računat ker se mi mudi domov(konc šihta)
512 pa je 5200 na mesec plus še malo drobiža
ampak ti paketi pizzikato so...bruh...

najbolj se ti splača paket Solo 1Mbit/s povezava 6.200 pa še nekaj drobiža mesečna naročnina
pa če še skleneš pogodbo pred 15.10.2006 maš 3 mesece 50% naročnine

pivmik ::

Krofko, če imaš možnost T-2 VDSL ali optike si vzami najcenejši paket 1Mbit ki stane 3500 SIT/mesec (brez časovnih vezav ali dodatnih stroškov). Moraš pa imeti telefonski priključek pri Telekomu.

Ali pa morda če imaš na voljo Voljo.net imaš 1Mbit paket za 4000 SIT/mesec.
http://www.volja.net/index.php?option=c...
LP, Gregor GRE^

icemarik ::

ALi pa če imap možnost AMiS NOVE CENE !!!!!!! http://www.amis.net/home/zasebni_1_2_1_...

ahac ::

Pizzazito.. lol.. 256 je dražji od 1 mega pri T-2. Sej niso resni.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

'FireSTORM' ::

kar se tiče amisa je isto sr... kot siol
najbolj se ti splača t2 če iščeš kvaliteto ker majo svoje centrale in ne uporabljajo obstoječih siolovih, zato je še na tako malo krajih možen t2

krofko ::

Žal T-2 ne pride v poštev. Naša centrala še dolgo ne bo na spisku (Trojane). Prav tako velja tudi za Voljo.

LP,
Janez

BlazP ::

Namen Pizzicato paketa ni nizka cena ampak, da sploh omogoca ADSL internet ljudem, ki so tako dalec od centrale, da ne morejo imeti niti 1M/256K paketa na ADSLu, kaj sele na VDSLu. In takih je precej.

pivmik ::

Zelo lepo, da je tak paket za zelo oddaljene, samo zakaj je treba nabit ceno?
LP, Gregor GRE^

krofko ::

Kaj pa menite o Adamslon-u?

Kot zgleda na njihovi spletni strani, naj bi začeli delovati s 1.9.

Ch4N93 ::

aha, v AdamSLON-u je torej vzrok za SiOL-ov pizzicato paket. Pa za obojim stoji TELEkom.

Presneta živina :D
Ni nam lahko...

N-E-O ::

Pa še zdej ne vem a se je potrebno vezat pri amisu al ne?
Follow the white rabbit.

pivmik ::

Ni dovolj znati brat, je treba tudi dejansko prebrat:
Iz zgornjega linka amisovega cenika...
Cene vključujejo DDV.
Priključnina 1 SIT (0,0042 EUR) velja ob vezavi 18. mesecev in lastnem priklopu.
LP, Gregor GRE^

N-E-O ::

O PicNiK pa res, tisti text mi je pa kar pobegnil :\ . Jah mi ni kaj prida všeč teh 18 mesecev, manj je pa le kot 2 leti.
Še nekaj me zanima.. kakšen modem pa kaj dobiš poleg?
Follow the white rabbit.

Senitel ::

BlazP: Jako dobro da so se na take spomnili po ene petih letih ane? Ko sem se pa lani bunil okrog tega da bi dobil eno tako linijo pa ni bila možna. No saj pol sva pa z enim kolegom šla lepo na WiFi pa je.

Matheeew ::

je rekel Telkec:
"kar se tiče amisa je isto sr... kot siol
najbolj se ti splača t2 če iščeš kvaliteto ker majo svoje centrale in ne uporabljajo obstoječih siolovih, zato je še na tako malo krajih možen t2"


-->
T-2 ima zakupljene dele central od telekoma in nadgrajene svoje dele....ravno tako kot Amis, Siol in Voljatel. To da imajo nadgrajene ni kar avtomatično vzrok boljše kvalitete. Ravno tako, kot je že sama boljša kvaliteta o kateri ti govoriš stvar debate.

"Najbolj se splača t2 če iščeš ceno" bi držalo
"Najbolj se splača t2 če iščeš hitrost" tudi
"Najbolj se splača t2, če iščeš kvaliteto" je pa na zeloooo trhlih nogah....

'FireSTORM' ::

t-2 ima svojo zakupljeno centralo ja, ne tak kot siol ki uporablja kar te navadne telekomove centrale in jih nadgrajuje enkrat na 2 leti
Those penguins.... They sure aint normal....

Jan987 ::

Tud siol ma nekaj svojih central tako kot t-2 in samo na teh je možna siol TV in pa polno razvezan dostop.

Žal tista na katero sem sam priklopljen ni taka.

'FireSTORM' ::

ja ampak siol ma take modeme zraven da ti je slabo...
za druge ponudnike nevem kake modeme dobiš ampak na siolu so za bruhat

aja je pa en posnetek ki je pred kratkim krožil po netu

subjektivno mišlenje o siolu
dost smešen z kar dost resnice v njem
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

klemen22 ::

Eh folk ne se opremenjevati zaradi neta. Itak bomo čez 5-10 let vsi na optiki s 100/100 povezavami. Čez 10 let pa zagotovo. :P
Malce vzpodbudnih besed
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

T(he) Boss ::

Tud siol ma nekaj svojih central tako kot t-2 in samo na teh je možna siol TV in pa polno razvezan dostop.

To ne bo povsem drzalo, ker na nasi centrali lahko imamo siol TV, razvezanega dostopa pa ne :\

Jan987 ::

Možno tko so meni povedali na 0801000.

#000000 ::

off topic.

@telkec Tisti ki je posnel omenjeno subjektivno mnenje o siolu, je btw. zrel sa eno dobro serijo ala levi-desni-kroše + aparkat.

Matheeew ::

Glej Telekec: Sej lahko direktno napišeš
-t-2 RULEZ
-siol SUCKS

Pa napišeš to 1x pa daš pol mir.......ja?

perci ::

Cool off, guys :\.

'FireSTORM' ::

Matheeew ne...!:P
t-2 tudi ne rulz
ker sam bolj prisegam na kabelske internetne povezave
#000000, no poglej mi mamo siol in se v nekaterih pogledih strinjam z njim ker smo, imamo in bomo imeli težave z tem ISPjem

glede tiste 0801000 šteivlke in tehnične pomoči...SMEH!
sem klical tja ker nikakor nisem moral nastavit modema(sagem)
bol mu tupim da mi internet dela čist okampak da mam vse porte zaprte razen standardnih bolj on meni preverja če je kaka napaka na liniji8-O

za razvezan dostop SiOL ne odkupi centrale, ampak vode na tisti centrali
za SiOL tv pa se mora centrala nadgradit
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

Han ::

Da ne odpiram nove teme, bom kar tule vprašal.

SiOL ima NOV ADSL CENIK. Ker nikjer ne piše, da stari uporabniki SOLO paketa nismo izvzeti, lahko torej pričakujem nižji mesečni račun? Plus dodaten popust za zvestobo?

Hmmm, glede na podatke servisnih strani temu zaenkrat ni tako. ;(

'FireSTORM' ::

z 1.9 so novecene ja
solo paket je po novem 6.231SIT približno kak tolar gor ali dol
popust na zvestobo pa moraš aktivirat na njihovi strani
paket duo je nova cena 6.700 malo drobiža več
duo študent je enak kot solo
duo podjetnik...moram pogledat ju3 na firmi
trio pa je 9100 pa nek drobiž

za razvezan dostop so pa cene malo dražje
Those penguins.... They sure aint normal....

OChack ::

kam spada pol tale modri paket k je njabl svinsko drag...pod solo?
upjmo d bo cenej
Int€l inside, IDIOT Outside

'FireSTORM' ::

modri adsl so trije paketi do zdaj bli
solo duo in trio
solo je samo internet
duo internet + internetna telefonija
trio = duo+internetna tv
do zdaj je bil trio 9900 na mesec
zdaj bo z 1.9 brez razvezanega 9100 pa še neki drobiž
z razvezanim bo pa zdaj 9885(dost ceneje huh?)
Those penguins.... They sure aint normal....

Jan987 ::

Kolk a bomo mel mi k mamo tastar študentski paket?

Ns upoštevajo sam pri podražitvah (takrat iz 5900 na 6600) ko so pa pocenitve nas pa izvzamejo. In prej ni bilo nobenega obvestila na dom da nam bodo podražili:\

sese12 ::

Paket za študente in dijake 1024/256 kbit/s 6.600,00 SIT
paket SOLO po novem ceniku 6.230,64 SIT

ja ker pa bo še ostal na študentskem paketu, če je ta dražji od SOLO ?

Matheeew ::

@ Han : na CENIKU so še vedno stari paketi s starimi cenami.

l-note ::

Mogoče kdo ve, kaj se zgodi, če ne podaljšaš starega študentskega paketa? Se ta avtomatsko spremeni v "starega" za fizične osebe ali v Solo za fizične osebe (ki je cenejši od obeh).

Matheeew ::

Bo pomoje kar star za fizične.....za solo (nove cene) bo treba kar en avtogram na 24 mesečno vezavo dat....

Jan987 ::

Če ne podaljšaš se ti spremeni v navaden duo.

Sicer pa valda da bom ostal na študentskem za 6600 ker se ne mislim še enkrat vezat za 24 mescov za 400 sit mesečno!

Matheeew ::

@ Jani

Mislim, da je govor o starem študentskem paketu in o tem, da nimaš več potrdila, da si študent (se motim I-note?)

V takem primeru bo kar tako kot sem napisal.

Če imaš pa Duo študent bo pa tako kot si ti napisal0:)

l-note ::

@Matheeew

Ne, na srečo sem še študent, ampak sem po ogledu cenikov začel resno razmišljati o nepodaljšanju študentskega paketa, saj se mi je čudno zdelo, da bi bil paket za fizične osebe cenejši. No, zdaj vem kako gre. Moral bi se vezati za 2 leti, če bi hotel cenejšo naročnino.
Skratka, ostajam pri starem študentskem paketu.

LapD ::

Sepravi če sm zdj na starem študentskem paketu 6600 in grem na študent duo bom imel 6200sit ampak 24mesečno vezavo? In če hočem povečat hitrost gledam cenik za nadgradnjo priključka ADSL ter tisto prištejem osnovni ceni al kako.

pivmik ::

NewsFlash#1:
Na InfoTV (pregled tiska) sem slišal, da bo jutri Telekom ZVIŠAL cene impulzov in naročnine. (še en razlog več za it na IPTV)

NewsFlash#2:
APEK preprečil Telekomu dvig novih cen za razvezan dostop do krajevne zanke (najemnina, ki jo plača T-2, a lahko ima server v Telekomovih centralah - če bi uspel zvišat bi imeli dražje VDSL cene). VIR

Telelopovi.
LP, Gregor GRE^

Jan987 ::

Matheeew: Imam stari študentski paket (samo net) in ko so mi poslali tisti dopis da moram poslati potrdilo, je pisalo da v kolikor ga ne bom poslal do datuma, se mi bo avtomatsko preklopilo na klastičen duo paket. Sicer pa nevem kako bi to delovale, ker imam še stari iskartelov modem tako da gor nebi mogle priklopiti telefonov, oni pa bi mi telefonijo računali:D

'FireSTORM' ::

študenski duo paket bo enaka cena kot Solo paket
Those penguins.... They sure aint normal....

tomaz 06 ::

Kot ponavadi pridem do zaklucka da Siol najvec nateguje od vseh.

Jan987 ::

Imaš prav.


Vendar nekateri nimamo druge izbire. Še razvezanega dostopa in siol TV nam ne omogočajo.

kozjakovec ::

Ena od variant je Sinfonika s kupončkom(1/256) 5999 sit,imajo pa nekateri pripombe.

krofko ::

Pa še en ocvirek iz splošnih pogojev Adamslon-a

8. Račun za opravljene storitve
Operater izdaja račune na osnovi obračuna opravljenih storitev v preteklem obračunskem
obdobju in obračuna naročnino za tekoče obračunsko obdobje ter veljavnega cenika.
Obračunsko obdobje predstavlja koledarski mesec, če ni izrecno drugače dogovorjeno.
Operater bo naročniku izstavljal račun za naročnino in ostale opravljene storitve praviloma
1-krat v obračunskem obdobju. V primeru, da kumulativni znesek opravljenih storitev v enem
ali več obračunskih obdobjih skupaj ne presega 1,00 EUR, operater računa ne izstavi.
Operater bo naročniku po preteku treh obračunskih obdobij v vsakem primeru izstavil račun,
ne glede na določila prejšnjega odstavka. Operater ob vsakokratni izdaji računa zaračuna
stroške vodenja naročniškega računa ter stroške obdelave in izdaje računa v višini 96,00 SIT z
vključenim DDV (0,40 EUR). V primeru prekomernega podatkovnega prometa (kontinuiran
prenos podatkov brez vmesnih prekinitev) pri naročniških paketih, ki mesečne količine
prenešenih podatkov nimajo definirane v naročniški pogodbi, si operater zaradi zagotovitve
kakovosti storitev v omrežju pridržuje pravico, da se z naročnikom dogovori o alternativnem
obračunu uporabe storitev omrežja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krofko ()

kulSMS ::

Vidim da se siol z novim cenikom prilagaja naši novi valuti!

clancy ::

Siol in T2 sta znižala cene. Kaj pa Volja in Amis? Ma kdo kake informacije?

N-E-O ::

Poglej si na njuni uradni spletni strani.
Amis je kar dobro znižal cene - pogoj je, da si v bližini njegove centrale, spiska central pa (za zdaj) ni. Lahko pa izpolniš poizvedbo in čakaš na rešitev.
Volja, kar se tiče interneta, cen (zaenkrat) ni spreminjala. Je pa ponudila IP TV.
Follow the white rabbit.

clancy ::

Amisovo poizvedbo sem že poslal, vendar dvomim, da bo pozitivno rešena, ker sem doma izven mesta in nimam možnosti niti razvezanega dostopa pri Siolu, Volji ali T2. Zato res dvomim, da bo naša centrala na tem spisku.
Zanima me predvsem 1/256 paket in mi je Siolov paket Solo za 6230 sit, če izvzamem Adamslon in Sinfoniko, trenutno najbolj ugoden.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T2 vs AMIS

Oddelek: Omrežja in internet
444544 (3336) snoopy20
»

amis (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11212153 (8338) EvilDare
»

Cenik SiOL ADSL

Oddelek: Pomoč in nasveti
252228 (1471) amigo_no1
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31036245 (15652) Primoz78
»

ADSL brez ISDN - končno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11216630 (11257) Tr0n

Več podobnih tem