» »

Volja - cenejši internet kot T-2?

Volja - cenejši internet kot T-2?

1
2
3

Kajzar ::

Ne še odpisovati Siol-a. Najprej bo Volja Siol-u pokradla veliko strank v mestih, nad čimer se bodo pri Siol-u zamislili. Slej kot prej bodo pri Siol-u spustili cene, mogoče bodo celo postavili nižje cene kot Volja in T-2.

cekr ::

Jest sem pa za to, da država uvede trošarino v vrednosti 3000 sit za povezave nad 1M.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

flipflop ::

Jaz sem pa za to da se plača poseben davek za kretenske ideje.

wishmaster ::

Se podpišem[:D. Davek na kretenizem. Če bi ga uvedli, nam ne bi trebal nič več DDVja plačevat>:D.

NavadniNimda ::

LOL!:D
Vprašanje: kera stvar je najbolj pravično porazdeljena na svetu?
Odgovor: Pamet! Nihče se ne pritožuje, da bi jo imel premalo.:))

sss ::

@ cekr

Iz katere ustanove so pa tebe spustil ?

Država bi mogla spodbujat rast števila širokopasovnih internetnih priključkov ne pa ga zavirati :\

cekr ::

Država mora sodbujati povezave do določene mere. Hitrosti, o katerih se sedaj pogovarjate, pa se samo spodbuja nelegalno vedenje. Sicer pa to otročajem govorit je tako, kot da bi govoril gluhim.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

MEDENA ::

aja cekr?

čemu potem država spodbuja/dopušča nakupe avtomobilov, ki imajo na števcu 300km/h, če je omejitev 130km/h ? yugo dovolj.

Kajzar ::

cekr:

Socializma ni več, da bi se država vmešavala na prosti trg. Če hočeš, kar imej 1 Mbit max, take so boš kmalu boš znašel v kameni dobi interneta. Samo ne potem stokati, če ne boš mogel poceni kupovati avtorsko zaščitenih HD-DVD filmov preko interneta ali pa imeti video konference s kako seksi bejbo v visoki resoluciji :8)

wifi4all ::

a niste zasledili, da je Francija v eni tozbi v zacetku meseca razsodila, da je P2P za fizicne osebe legalen???

poglejte si:
http://yro.slashdot.org/article.pl?sid=...
Under Water Hockey
http://www.phljubljana.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wifi4all ()

flipflop ::

Seveda, vsi nazaj na 286-ke, kočije,itd. Sicer pa kdo ti brani, pojdi v škocjanske jame v kakšen rov in živi tam jamsko življenje.

ELEKTROLJUB ::

A vam pri CEKR ne pove dovolj tole: Sinclair ZX Spectrum , Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon, TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic
LED svetloba je prihodnost...

Spajky ::

MEDENA, država rabi šolde zmeraj ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

cekr ::

Nisem rekel, da ne smeš imeti hitrejše povezave.
Pravim samo, da bi morale biti hitrejše povezave bolj obdavčene.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

madmitch ::

cekr, zakaj že? Pol naj obdavčijo tudi vse ženske, katerih mogovi imajo tiča dalšega od nacionalnega povprečja, več kot toliko ni nobeni potrebno. To je že višek užitkov.
Ajde, ne seri klamf.

Sicer pa, mene baje pridejo iz Volje drugi teden priklopiti na 4096/512 Kbit/s, skupni razvezan, telefon mi je preveč važen, da bi se igral z njim.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

EvilDare ::

Mogoče imaš pa cekr slabe izkušnje z ponudniki storitev in bi s tem hotel še ostale uporabnike zafrkniti.

MEDENA ::

fak tale cekr ga pa res mimo strelja. sej je 20% ddv v ceni.

b ::

"Hitrosti, o katerih se sedaj pogovarjate, pa se samo spodbuja nelegalno vedenje"

To je izjava, ki vec pove o avtorju kot o komurkoli drugem (pa ne samo o njegovem poznavanju slovnice). Podobno razmisljajo tisti, ki pravijo, da so prazni mediji itak samo za kopiranje avtorsko zascitenih vsebin.

Meni, recimo, je Internet orodje za delo. Brez tega bi del mojega posla itak ne obstajal, v drugem delu pa bi bil precej manj konkurencen. In ne, moj posel ni nobeno "nelegalno vedenje". Celo davke placujem zarad tega, prav neverjetno! In hitrejsi kot je Internet in vec kot je prikljuckov, vec imam dela.

Ampak, zgrabimo za kost. Zakaj ravno meja 1Mbps? A imas za to kaksen poseben razlog? Ker na ustavnem sodiscu bi to padlo ravno tako kot trgovinski kvadratni metri :)

A se tebi ne zdi, da lahko "nelegalno vedenje" spodbujajo ze nizje hitrosti? Jaz sem recimo moj prvi MP2 (ja, MP2 :) downloadal preko 33.6 modema... Mogoce bi pa ze za uporabo modema morali placati 3000 SIT/mesec?

Ch4N93 ::

Kaj je pa narobe z ADSL2+ v primerjavi z VDSL? Ze dejstvo, da ima ADSL2+ vec kot 3x vecji doseg govori temu v prid. Torej Volja lahko pokrije dalec vec uporabnikov z ADSL2+ kot z VDSL. Pa VDSL tudi na tistem slabem kilometru pa pol niti priblizno ne vlece toliko kot bi ljudje radi imeli in se hkrati tudi oglasuje na veliko.

hja ma ADSL2+ večji doseg ja, samo so nad 1,5 km hitrosti iste kot pri ADSL:


Edit: sploh pa konkurenčnost z 20 _lastnimi_ centralami? ja, to bo ja :\
Ni nam lahko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ch4N93 ()

ELEKTROLJUB ::

@cekr
Si ti morda do sedaj živel v Demokratični ljudski republiki Severni Koreji, LR Kitajski ali podobni ....
LED svetloba je prihodnost...

#000000 ::

Cekr kaj če bi se ti za eni 20 let zaroletu nekam ?

Hux ::

Po tem grafu zgorj lahko mas cirka 6Mbit se le na distanci 1.5Km.
Sem pa ze vido druge grafe ki podajajo dosti vecji rang kot to celo do 2x in vec dalje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Ch4N93 ::

sem jaz tudi že videl podobne grafe kot je ta v tvojem postu, samo so na x osi imeli namesto metrov čevlje. torej ne km temveč kfeet. če upoštevaš da je 1 m cca. 3 čevlje, dobiš graf zelo podoben mojemu.
je pa tudi vprašanje pri kakšnih pogojih so izvajali meritve (oz. kje)

ADSL2+ tudi omogoča upload do 3Mbit/s (po ne vem katerem standardu - mislim da niti ne priznanem), vendar je tam močno povečana moč, kar pa vodi do presluha med posameznimi sukanimi pari, in posledično do nestabilnosti.
Ni nam lahko...

wishmaster ::

Grafov je na internetu kot solate. Pravilni graf je od Huxa.

shock ::

Samo škoda da ni na zgornjem grafu omenjena debelina kabla. Je razlika med 0.4, 0,6 in 0,8 kabli.

wishmaster ::

Tak graf tud jaz iščem ko bi bila označen presek vodnika.

wifi4all ::

kaksni kabli so pa pri nas v uporabi? a se da zahtevat pri T1, da zamenja kabel od zadnje omarice do centrale s kaksnim debelejsim?

no... dokler ne pride optika ;)
Under Water Hockey
http://www.phljubljana.si/

Hux ::

Mene pa bol zaima kak upload pada na razdaljo. Drugace pa je nekje v 1500 metrov se dokaj moc blizu 100%.
Ampak to je bol tak. Jaz bi reko da prvi graf meri zracno razdaljo prej kot kaj druga.

dean444 ::

Kdo že uporablja te nove pakete in kako ste zadovoljni z njimi.
Jaz čakam da mi pošljejo pogodbe.
Zanimam pa me na kaj moram biti pozoren pri nakupu kabla da bom telefonsko linijo do svoje sobe napeljal. Vseeno kateri kabel ali je vseeno pomembno kak mora biti.
xy

wifi4all ::

jst sem jih ze 2x klical pa se vedno nic...

pred 2 tednoma sem izpolnil pogodbo na internetu... nic
prejsnji teden v cetrtek sem klical, jim dal podatke... nic

pa nimajo kaksne posebne guzve, glede na to, da so ze nekaj casa na trgu in imajo vso infrastrukturo postavljeno...


phone support je tud malo cuden... najprej rece, da na moji ulici ni mozno, potem gre gledat v drugo bazo (zgleda, da imajo za vsako kolokacijo seznam ulic, ki jih le-ta kolokacija pokriva), pa mi rece, da je ok...

tolk casa mi bojo posiljali, da bo T-2 ze imel delno razvezano zanko
Under Water Hockey
http://www.phljubljana.si/

Primoz78 ::

Zanima me mnenje uporabnikov Volja ADSL...odlocam se, da bi menjal operaterja in sel iz SIOL-a na Volja ADSL. Trenutno placujem se po starem ceniku, ker sem vezan na SIOL za 24 mesecev (aprila mi pretece vezava)...skupaj z IMAP posto me pride 8.700 SIT za 1mb paket. Ob prehodu na drugeg paket me po poteku vezave ne stane nic a je se vedno 400 SIT drazje kot pri Volji. Hotu sem pocakat na ADSL2+ ampak kjer zivim nimam moznosti niti SIOL TV kje je pol se ADSL2+...ali pa T2...:\ Torej ali se mi splaca vzet Volja ADSL ali ne? Kako je z zanesljivostjo linije, mislim so izpadi...kako pogosto...?

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Ginginova ::

Primoz78, zanesljivost Volje ni slabša od Siola. Ti pa priporočam, da počakaš do aprila, da se ti izteče aneks pri Siolu in se potem odločiš glede na aktualno ponudbo na trgu. V naslednjih dveh mesecih bo namreč prišlo do precej novosti.

Ogo

cekr ::

Povezava 1024/256 Kbit/s je pri SiOL-u cenejša kot pri Volji.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Primoz78 ::

Ogo hvala, bom pac pocakal...do takrat bom ze "zdrzal" na SIOL-u ;)

Cekr kje si to zasledil?

SIOL- SOLO paket 1MB 7.200 SIT... Klik!
VOLJADSL - paket 1MB 6.800 SIT... Klik!

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

cekr ::

Po cenikih že. So še popusti.
Jaz plačam 6600 sit.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Primoz78 ::

...kaki popusti?...jaz imam 8.700 SIT za 1MB ...kak popust mas ti?...:\

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Hux ::

Potemtakem mam jaz tudi popust pri volji. 1Mbit za 3990 :D
Torej po tovji logiki je pol volja pol cenejsa in ne drazja!!! lol

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

EvilDare ::

Po starih cenikih ko še ni bilo triple play-a je bil študentski paket 1Mb 6600.

wifi4all ::

Primoz78, zanesljivost Volje ni slabša od Siola. Ti pa priporočam, da počakaš do aprila, da se ti izteče aneks pri Siolu in se potem odločiš glede na aktualno ponudbo na trgu. V naslednjih dveh mesecih bo namreč prišlo do precej novosti.



konec marca naj bi T2 dobil moznost delno razvezanega priklopa uporabnikov


se kaj drugega?
Under Water Hockey
http://www.phljubljana.si/

Primoz78 ::

konec marca naj bi T2 dobil moznost delno razvezanega priklopa uporabnikov


wifi4all...dovolj bo hvala :D

Lp Primoz

p.s. Tako bo boljse verjetno ;)
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

wifi4all ::

Primoz78: ??? wifi?

kaj mislis s tem?
(ne vem, na katero vprasanje si odgovoril, razen, ce si na mojega...)
Under Water Hockey
http://www.phljubljana.si/

azislo ::

cekr ima študentski paket, Siol je pa tako pasji, da ga imajo na voljo le študenti, ki imajo povečini že wireless tam kjer študirajo, dijaki in učenci pa nimajo dostopa do cene 6600 sit kar je sramota ....

AZi

cekr ::

Hm, "cekr" je že zelo dolgo od študija.

Imam čisto običajen "solo" paket.

zakaj imam pa še toliko popusta, mi pa ni jasno.
Verjetno kakšne zasluge iz preteklosti.

Se mi pa zdi malo čudno, da ni to pri vseh.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

madmitch ::

Cekr, nisi edini, tudi jaz dobivam račine za 6600, ni mi jasn zakaj, spraševati pa tudi ne grem, mi kar paše tako. In ja, tudi jaz sem akademsko kariero zaključil že davno.

Nekdo je napisal, da plačuje nekaj več za IMAP, evo to mi pa tudi ni jasno.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

SasoS ::

Siol je v originalu prodajal solo paket po 6.600. Potem so dodali "brezplačni" varnostni paket in podražili naročnino na 7.200. Za tiste ki so (ste) podpisali pogodbo v času ko je blo 6.6K naročnine niso dvigoval.

dejanslo ::

aammm..... torej tam kjer volja nima svoje centrale, je 4mb 10.600,00 sit?
There`s More Than One Way To Do It

Hux ::

Jap. Ampak mislim da volja se nebo ostavla pri par teh centralah in se kr daje pridno gradila svoje.
Eno centralo majo cleo v Kranju ampak glede nato da je optika tam dvomim da bo koga zanimal se ADSL ali kabelsa :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

AnDr3j ::

Že kdo uporablja VoljaDSL?

madmitch ::

Jaz samo pogodbo čakam že 2 tedna. Po enem tednu sem klical in glej ga zlomka, mojih podatkov sploh niso imeli. Dal sem jih še enkrat ob zagotovilu, da bo pogodba poslana nasjednji dan (ponedeljek). Hm, očitno je naš poštar na dopustu. >:D
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

wifi4all ::

isto je bilo pri meni. in potem ko sem jim dal po telefonu se enkrat podatke so rabli 1 teden (!!!!), da sem dobil posto.... zdej pa cakam, da vidim, kaj bo ponudil siol... potem pa oba nekam posljem in se priklopim na T2
Under Water Hockey
http://www.phljubljana.si/
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol VDSL2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
25135865 (19811) Bug
»

Kaj je najbolje storit v trenutni situaciji?

Oddelek: Omrežja in internet
222442 (1708) roscha
»

SiOL ZELO poizveduje za T-2jevci ! Jim teče voda v grlo? :) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
19117617 (9695) pizdindim
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31036423 (15830) Primoz78
»

SiOL stari vs. novi naročniki

Oddelek: Omrežja in internet
182377 (1749) Primoz78

Več podobnih tem