» »

Najcenejši ADSL

Najcenejši ADSL

1
2
»

dalmatino ::

Tudi AMIS ima svoje centrale (DSLAMe) in to Alcatelove! Alcatel je najboljsi na svetu v tej tehnologiji. Zdaj se lahko vsi skrijejo ko Amisovci zacnejo ponujati kvalitetne storitve!

Alexius Heristalski ::

Mnja, jaz že skoraj teden dni čakam na rezultate poizvedbe ...:\
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Ch4N93 ::

Tudi AMIS ima svoje centrale (DSLAMe) in to Alcatelove!

ku*c pomaga najboljša centrala, če jih majo premalo, pa še to skrivajo kje jih majo.
Ni nam lahko...

N-E-O ::

To tud men ni jasno, zakaj krajev, kjer imajo postavljene svoje centrale ne objavijo na spletu.
Follow the white rabbit.

clancy ::

Jaz sem si pa premislil. Bom raje počakal še eno leto.
Ker prihaja optika v našo vas!

http://24ur.com/naslovnica/novice/gospo...

Ch4N93 ::

Iz 24 ur:
Prek optičnih kablov že danes potujejo digitalni signali s hitrostjo do 1 Gb na sekundo, v prihodnosti pa bodo te hitrosti do tisočkrat višje in bodo omogočale vrsto najsodobnejših storitev.

Bi rad videl silicij (tranzistor) preklapljati pri 1 THz :\
Ni nam lahko...

blblb ::

Sicer je le polovica ampak vseeno.... klik

Za prihodnost pa vprasajte BigWhale-a. On ima kristalno kroglo :>

lp, blblb

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blblb ()

laguna ::

Imam možnost da pridem do paketa VOLJA DSL PLUS (http://www.volja.net/index.php?option=c... torej gre za adsl 1024/256 in IP telefonijo za ceno 4.990,00 SIT. Zanima me kaj mislite o tem paketu oz. ali se isplača ali pa je kaj bolj ugodnega. Gre pa za razvezan dostop torej nimam telefona pri telekomu, tako da odpade telekomova naročnina ki je sedaj nekaj manj kot 3.000,00 SIT. Kaj meninte o tem paketu??

Lep pozdrav.
lagunaaaa

dalmatino ::

Optika je OK, a za hitrosti nad 1Ghz je oprema zelo draga!

Amis je zacel pokrivati Slovenijo s svojimi centralami in do novega leta po na voljo povsod!

krofko ::

Koliko je to zanesljiva informacija? In kaj pomeni povsod? Na vsaki poštni enoti v Sloveniji ali le tam, kjer se splača (dovolj veliko število naročnikov)?

dalmatino ::

Dovolj zanesljiva. Povsod pomeni - povsod kjer ma TS. Ce pa to ni zadosti potem pa imate na voljo AmisAIR. Ta po zraku prenasa celotno TriplePlay storitev v radijusu 30km efektivno! Trenutno gre testno v MB in okolici. Po moje se lahko prijavite za testne naročnike, vsi tisti ki ste predalec od centrale!

Jan987 ::

No potem pa upam da bo res tako. Te držim za besedo:D. Ali mogoče amis ponuja tudi tv, ker tega na njihovi strani nisem zasledil?

dalmatino ::

v kratkem bo tudi tv na voljo

N-E-O ::

Amisova nova jesenska ponudba


Podjetje Amis, vodilni alternativni telekomunikacijski operater v Sloveniji, prinaša na trg številne novosti. Nove storitve, nižje cene in za povrh še najbolj vročo jesensko akcijo. Internetni dostop (1 Mbit/s) že za 3.900 SIT na mesec, v okviru jesenske akcije pa za vse nove naročnike še 4 mesece interneta zastonj. Slovenski uporabniki lahko telefonirajo brezplačno v Amis omrežju ter občutno ceneje v domača in tuja stacionarna in mobilna omrežja.

Podjetje Amis, ki je od maja letos v lasti belgijskega finančnega sklada KBC in francoskega Iris Capital, je s 1.9.2006 začelo ponujati storitve DSL na lastnem omrežju (t.i. model razvezane lokalne zanke). Trenutno ima z lastnimi prehodi (DSLAMmi) opremljenih 20 central v večjih slovenskih mestih, do konca leta pa namerava opremiti še dodatnih 100 central. Izbrana infrastruktura omogoča Amisu ponujanje telekomunikacijskih storitev v okviru različnih tehnologij (ADSL, ADSL2+ in VDSL2).

Lastno omrežje sedaj omogoča Amisu uvedbo novih storitev (IP telefonija kot Amis Telefonija), kot tudi ponujanje že obstoječih storitev po občutno nižjih cenah. Uporabniki bodo tako v Amis omrežju lahko dobili širokopasovni internetni paket 1Mbit/s že za 3.900 SIT na mesec, v okviru najbolj vroče jesenske akcije od 05.septembra do 31.oktobra pa bodo vsi novi naročniki AmisDSL imeli internet celo 4 mesece zastonj.

Prav tako imajo Amisovi uporabniki odslej s storitvijo Amis Telefonija možnost zamenjave telefonskega operaterja. Paket storitev širokopasovnega dostopa do interneta in IP telefonije omogoča uporabnikom za 5.490 SIT/mesec, poleg dostopa do interneta (1 MB/s), še brezplačno klicanje v omrežju Amis, brezplačen prenos obstoječe telefonske številke ter znatno cenejše klice v druga domača in tuja, stacionarna in mobilna telefonska omrežja. Poleg tega paketi vključujejo tudi t.i. Happy Hours, kjer so klici v omrežje nacionalnega operaterja med 20.00 in 07.00 uro na dan brezplačni. Akcijska ponudba štirih mesecev brez naročnine, v času od 05.septembra do 31.oktobra, velja tudi za nove naročnike storitve Amis Internet + Telefonija.

Slovenski uporabniki imajo tako možnost odjaviti telefonski priključek Telekoma Slovenije ter kljub temu ohraniti svojo telefonsko številko in ob popolnoma nespremenjenem načinu telefoniranja z obstoječimi telefonskimi aparati, plačevati znatno manjše telefonske račune.

Naročilnice za pakete AmisDSL lahko uporabniki sklenejo na vseh poštnih poslovalnicah po Sloveniji.
Follow the white rabbit.

dolenska ::

upam da tale amis ne bo pozabil na našo vas..upam da bomo mel cimprej adsl ker odkar ga imam v ljubljani ne morem več brez njegaaa :))

icemarik ::

Pred 7 dnevi sem klical na Amis in še vedno mi niso sporočili ali je možno imeti prek njih ADSL. Še vedno niso objavili centrale na njihovi strani. Samo dobro da je Gratel začel v Prekmurju gradit optiko.

dalmatino ::

sej tudi ne bodo objavili seznam central. Ko bo cas bodo povsod dosegljive. In to je to.

Jan987 ::

Ja čez kakšno leto:\ Takrat bo mel pri nas že siol ali pa tv svojo centralo, tako da se lahko znebim telekomovega za ISDN-jem za 4k na mesec.

OChack ::

dons vs vesel odprem položnco od siola d avidm kok so pocenl po tanovmu ceniku in............neverjetno ampak pričakopvano.......0 niso pocenl k**** p***** kok nategujejo.
Int€l inside, IDIOT Outside

Klemzz ::

jp men se je tut to nardil >:D odprem položnco in cena ni bla nč nižja, sam 20sit več morm plačat neka čudna fora zamudnih obresti :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemzz ()

T(he) Boss ::

Pri meni pa je nizja, pri vsaki postavki za 192,5 sit :D

OChack ::

joj ko mi poteče 2 let takoj menjam operaterja, siol ma za izgovor tole, d amodri paket in to da to ni solo.......ampak je pof*** modri paket, to je zj tko k da avto ni več avto ampak je ubistvu avtobus pa čeprov je avto, sam zelene barve namest rdeče
Int€l inside, IDIOT Outside

bastadu ::

Dečki, pozabili ste da plačujete za nazaj... Pocenitev bi se morala poznati na računu naslednji mesec, ko dobite račun za september...

N-E-O ::

To je res. A meni se je že priznal 5% popust zvestobe na današnji položnici. Namesto 6600 sit je po novem 6270 sit.
Follow the white rabbit.

sese12 ::

Tudi jaz sem dobil popust 7% za "zvestobo" ... , ki jo bom verjetno v kratkem pozabil za še cenejše pakete drugih operaterjev.

OChack ::

sm tud zj pomislu na to, da bo drug mesc.....upjmo da bo kj iz tega
Int€l inside, IDIOT Outside

Brainstorm ::

Nič ne bo drugače drug mesec, sem klical zdele na siol.
Tust ki ma študenstski paket za 6600 sit bo še zmeraj toliko plačeval, ker če nisi vsaj dve leti naročni,k za kolikor smo podpisali pogodbo, moraš plačat razliko do izteka 2 let oz. plača se prehod na cenejši duo študent ali navaden solo, tako da jih kar naj imajo, samo ni pa vseeno pravično.

Zgodovina sprememb…

Senitel ::

Brainstorm: Ce si ti se vedno na unih starih paketih potem se "logicno" ne bo nic spremenilo. Ce si pa ti na novih (Solo, Duo, Trio) pa bo morala bit cena za september pac toliko nizja.

klemen22 ::

Siol je res ogaben. Sreča da se bo v roku 10 let iz monopolista spremenil v podjetje ki se bo s svojimi storitvami teralo za ljudmi in ne obratno.
Prednost Siola je le še: imajo široko naročniško mrežo, Telekom jih ne je*e v glavo, dobra dostopnost relativno glede ozemlje/ljudje. Pol se pa še zajebavajo iz naročnikov na informacijah kjer imajo zaposlene ene take noobe da več o siolovih storitvah ve nekdo ki enkrat prečekira njihovo stran.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

'FireSTORM' ::

klemen22: siol telekoma ne jebe v glavo, se strinjam, je ravno obratno
siol ima v centru za pomoč zaposlene študente ki delajo popoldan in ponoči, ti študenti dobijo samo en list papirja kjer majo navodila kaj lahko stranki ponudijo oz. kako pomagajo
zjutraj delajo tehniki, takrat je večja možnost da zveš kaj bolj pametnega
tem tehnikom se pa j**e za stranke, ker oni tam lepo pritisneju gumbek da stranke dobijo muziko in grejo lepo na čik
kaj pa se njim žvižga za to če bo kdo ostal pri siolu ali bo stranka zadovoljna ali ne, saj bo itak mel še vedno isto plačo
tolko uporabnikov pa bo siol sigurno zadržal da jih nebodo pometali to 100%

pa naj nekdo reče da tega nebi naredil če bi mel možnost
jaz bi...zakaj pa ne?
kaj pa mene to boli patak če boš ti pol jezen na mene ali ne, jaz plačo dobim tako pa tako, govorim celi dan ene in iste stvari, nekoga bom dal lepo na čakanje pa si privoščil en čik, pa se mi čist j**e po domače povedano kolko ljudi bo odložilo slušalko ali preklopilo med ISPjem
ker hej...moja plača je še vedno enaka
Those penguins.... They sure aint normal....

Matheeew ::

Če si ti kot človek pač pokvarjen (gsklepam glede na tvoje besede) to še ne pomeni da so vsi.

Mislim, da imaš tudi kar precej zgrešeno filozofijo.

Jst gledam na zadevo drugače. Če ti nekdo plača xxxSIT/h ti plača za to, da delaš. Oz. obratno- ti prodaš x ur svojega prostega časa delodajalcu za to, da opravljaš (plačano) delo...

Vidim tudi, da nimaš niti osnovnega pojma o delu v klicnem centru....sam sem nekoč v cc-ju tudi delal (samo ne na Siolu), tako da lahko mirno zatrdim:

1. Da je tvoja izjava o 1 listu papirja, kjer so navodila totalno izmišljena...
2. To, da boljši delajo zjutraj, popoldne in ponoči pa kr eni pa je tudi čisto ugibanje, ki se v praksi ne izzide...

Prosim, da se drugič malo pozanimaš.....ne pa samo da neki pišeše kar si ti dozdeva da bi pa lahko še držalo oz. opisuješ neko svojo sliko v glavi v katero verjameš....

Pa še: Siolova tehnična pomoč je vedno veljala za najbolje usposobljeno.
Sem pa o slišal, da se je ekipa kar precej menjala.....če to drži je pa verjetno boljši le klicni center na Voljatelu....

pupsi1984 ::

oi,da ne nacenjam nove teme
zanima me ce obstaja paket oziroma nacin da se povezes na internet z siolom (ADSL 1024/512), pa da ni treba podpisat tiste neumen klauzule ki te veze na siol 2 leti ? kokr sm jz razumel naj bi v primeru nevezanega dostopa si sam kupil aparate po nesubvecinirani ceni prek siola? koliko bi ti aparati potem koštali? a se jih da kupiti kje drugje in ne pri siolu (ali rabljeno in kje?) kaksno opremo bi potreboval poleg adsl modema? (telefonija me ne zanima)
thx lp

ps. siol mi je edina opcija ker T2 in kabla pri men ni, brezicno pa se je izkazalo za slabo varianto (problemi z hipkom...), amis se mi pa se ni odzval...

bastadu ::

Mislim da če že kupiš ADSL modem nekje, moraš potem še računat kao priključnino cca. 15.000 ali 20.000 SIT...

Alexius Heristalski ::

ce obstaja paket oziroma nacin da se povezes na internet z siolom (ADSL 1024/512)

Jaz mislim, da nimajo paketa s takim uploadom, razen če se je v zadnjem času kaj spremenilo.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

pupsi1984 ::

ja moja napaka mislu sm 1024/256. anyway pol nucam modem, prikljucnina, se kej? kaj pa tista mala skatlica a dajo pol vsaj tisto zastonj ? (to vse k se spomnem od mojga prejsnga adsl, k sm ga pa meu na ISDN linijo to bi mel na navadni...)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T2 vs AMIS

Oddelek: Omrežja in internet
444561 (3353) snoopy20
»

amis (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11212196 (8381) EvilDare
»

Cenik SiOL ADSL

Oddelek: Pomoč in nasveti
252235 (1478) amigo_no1
»

SIOL ADSL2+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
31036381 (15788) Primoz78
»

ADSL brez ISDN - končno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11216685 (11312) Tr0n

Več podobnih tem